41716
  • lightjack
    #38996
    ahha értem...különben jah egy patkány harapott meg és amiatt lettem beteg, csak ittam cure disase-t és nem múlt el...remélem nem bugos az egész, mert ha igen akkor újrakezdem, mondjuk nem szívesen...:S

    más téma: úgy hallottam h ha a szintlépésnél az attributra +2 raksz akkor jobban fejlődik az ellen mint te magad, így 15 ös szint örül már játszhatatlan lesz a játék...ez igaz?? mert nekem kb a 10 es szintből 6 szintlépésnél volt olyan h +2 es attributokra raktam...szal most így elcsesztem a karakterem??
  • koschwarz
    #38995
    persze nem lesz kész egy hét alatt...egy-két változtatást már csináltam a cs-ben, de asszem ez egy kicsit nagyobb léptékű lesz. első körben a spelleket akarom megreformálni, aztán esetleg az encsantolást kicsit költségesebbé tenni, hogy legyen valami értéke az ilyen cuccoknak, amit találsz a dungeon-ökben...bár igaz, hogy ez a TIE-ban nem gyakran fordul elő :))))
  • koschwarz
    #38994
    asszem nekiállok egy magic overhault csinálni, elsősorban a TIE-hoz igazítva, mivel az egyáltalán nem érinti ezt a részt. sajnos nem tetszik sem a midas magic (túlzásokba esett), sem a supreme magicka (ebben már túl erős a varázslat), sem a LAME (bár szerintem ez az egyik legjobb, de ebben meg a spellek egyszerűen nem tetszenek). nekem mindig is legjobban az OOO módosításai tetszettek, ami nem akar még egy csomó már csít szintű varázslatot hozzátenni, hanem egyszerűen csak potensebbé teszi a már meglévő varázslást, a spelleket, és kiszűri azokat amiket erősen ki lehet használni (pl. drain health, chameleon, invisibility, stb.).

    szóval maradok a vanilla oblivion spelljeinél, csak használhatóbbá teszem őket, hogy a TIE ellenfelei ellen is legyen valami értelmük, lehessen tiszta varázslóval is nyomulni, hiszen nem sok esélyük van kezdőként a TIE világában, illetve amiket exploitolni lehet, azokat lejjebb veszem.

    akinek esetleg van ötlete nyugodtan írja le.
  • SaGa
    #38993
    A listázott modok egy részét nem ismerem, emiatt konkrétumot nem tudok írni, csak tippeket:
    Az unofficial patch-et a DLC-k elé kéne tenni.
    A DLC_knek külön Unofficial patch-eik vannak, azokat sem ártana használni, ha az UOP-t is használod.
    A Harvest modok valahova a Natural modok környékére valók sorrendben.
    Amennyiben a Real Swords az, amire gondolok, mögé nem kellene olyan modokat tenni, amelyek a fegyverzetet módosítják. Cseréld fel őket.
    A Midas Magick és a Mighty Magic illesztésére - emlékeim szerint - van egy külön mod, azt sem ártana használni.

    A Bashed Patch-ben van valami, vagy üres?
  • Vlala #38992
    Nem lehet, hogy valami "fertőzött" tárgy van nálad, ami okozza ezt a rákfenét?
    Itt azt írja, hogy ezt a "kóros csontritkulást" szörnyektől, pl. patkányoktól, vagy a Skingradi Foul Fagus nevű csavargótól kaphatod el, de nem vészes, mert akár egy Cure Disease varázslat vagy ppotion, akár egy ima megoldja a problémát. Imádkozni akkor enged, ha 0 a vérdíjad (bounty) - ha tagja vagy a Tolvajok Céhének, keresd Armand Christophe-ot vagy S'krivvát, ők a vérdíj feléért el tudják neked intézni, hogy tiszta legyél.



    Az Oblivion tipikusan az a játék, ahol többféle megoldása van egy-egy feladatnak. Íjásszal, tolvajjal inkább az általad említett "fogd a pénzt és fuss", míg harcossal a kaszabolós módot célszerű választani. Mágussal nem tudom, mit kell, mert ahhoz világéletemben hülye voltam.

    Nekem tolvaj karakterem volt, maxra fejlesztett gyorsasággal és elég erős lopakodással, megtámogatva egy könnyűpáncélzattal és egy pajzzsal, az Oblivion kapuk bezárása is annyibóól állt, hogy lesprinteltem az összes pokolfajzatot, atzán elloptam a Sigil-követ. :)
  • lightjack
    #38991
    már ittam cure disase italt de az sem gyógyított ki...bocs lehet rosszul mondtam. nemtom 100%ra h ez vmi betegség mert igazából a spelleknél az active spellnél találtam rá...az a neve h drain strenght...szal lehet h nem betegség. de igazából emiatt nem akarom újrakezdeni az egészet mer már 10 es szintű vok és hamarosan a dark brotherhood és a thieves guild is befejződne...nameg most csórtam el a könvet a míthic dawn-tól és elvittem a clud ruler-be...

    U.I.: a könyvellopás a míthic dawn-tól os résznél jó az ha gyorsan felkaptam a könyvet és bármilyen gyilkolás nélkül kifutottam a barlangból? a cuccaimat leraktam a blades-templomban szal azok nem vesznek el csak h így is szabályos?? mert végigjátszásokon azt írták h kaszaboljak halomra de 1. hogy ha nincs semmilyen fegyverem?? 2. nemtok kaszabolni halomra mert íjász vok így semmi esélyem nincs a szűk barlangban 30 csávó ellen...szal ti ezt a részt hogy csináltátok meg????
  • gyonax
    #38990
    Próbáld már ki az általam nemrég linkelt Better Oblivion Sorting Software-t... lehet megoldaná a gondodat.
  • hollófernyiges
    #38989
    Régen játszottam már, de nekem úgy rémlik hogy infamy ellen a leggyorsabb (kicsit kockázatos) megoldás az volt hogy hagyjuk letartóztatni magunkat és ha börtönbe visznek nullázódik az infamy. A kockázat az volt hogy pár random skill is csökkent, de az utánfejleszthető.
  • ashead
    #38988
    A jelenlegi sorrend ( bár ma meg tegnap többször változtattam mert próbáltam megoldani a problémát )
    Oblivion.esm
    Oscuro's_Oblivion_Overhaul.esm
    Cobl Main.esm
    DLCShiveringIsles.esp
    DLCOrrery.esp
    DLCThievesDen.esp
    DLCVileLair.esp
    DLCFrostcrag.esp
    DLCMehrunesRazor.esp
    Oblivion Citadel Door Fix.esp
    Unofficial Oblivion Patch.esp
    Oscuro's_Oblivion_Overhaul.esp
    The Lost Telvanni Codex1.51.esp
    Mark & Recall.esp
    Natural_Habitat_by_Max_Tael.esp
    Natural_Water_by_Max_Tael.esp
    Natural_Vegetation_by_Max_Tael.esp
    IWR - Windows Lights Shutters - Optimised.esp
    Creatures Alive v1.3.esp
    Rainbows.esp
    SummonUnicorn.esp
    Forgedstuffleveller1-0.esp
    MountainTower.esp
    Enter The Shinobi - Coors916.esp
    RealSwords - Khajiit LO-NPC v1.3.esp
    RealSwords - Orc LO-NPC v1.0.esp
    RealSwords - Argonian LO-NPC.esp
    RealSwords - Redguard LO-NPC.esp
    Summon Gatekeeper.esp
    RealSwords - Bosmer LO-NPC.esp
    RealSwords - Breton LO-NPC.esp
    RealSwords - Goblin.esp
    sunk ships.esp
    Ayleid Chain Shock.esp
    Vvardenfell_Imports.esp
    MidasSpells.esp
    RealSwords - Nord LO-NPC SI.esp
    KDCirclets.esp
    KDClothCirclets.esp
    mythsandlegends.esp
    Lost Paladins of the Divines.esp
    Reznod_Mannequin.esp
    WOTFH_1.3.esp
    Adonnays Classical Weaponry.esp
    Adonnays Elven Weaponry.esp
    OOO-Water_Weeds.esp
    OOO-Map_Markers_Stock.esp
    Harvest [Flora].esp
    Harvest [Flora] - Shivering Isles.esp
    Harvest [Flora] - DLCVileLair.esp
    Harvest [Flora] - DLCFrostcrag.esp
    The Ayleid Steps.esp
    Cobl Silent Equip Misc.esp
    Cobl Races.esp
    Cobl Si.esp
    Cobl Glue.esp
    OOO 1.32-Cobl.esp
    OOO-Ayleid Coin Add-on.esp
    RefScope.esp
    Mighty Magick - Skills.esp
    Mighty Magick - Spells and Creatures.esp
    Mighty Magick - Settings.esp
    SMManaFX.esp
    PrivateQuarters.esp
    Knights.esp
    Bashed Patch, 0.esp
  • SaGa
    #38987
    Gyógylétyó? Cure Disease?

    Egyébként az infamy-t elég nehéz csökkenteni. Az egyetlen biztos módja végig csinálni a KoTN küldetéssort, akkor minden bűnöd megbocsáttatik. Ha az nincs fent, akkor tessék szépen növelni a fame értéket, adakozni a templomokban, elvállalni mindenféle feladatokat és teljesíteni és ha felmegy az infamy fölé, talán megsegítenek az istenek...
  • koschwarz
    #38986
    ha bűnöző vagy (nagyobb az infamy-d) akkor nem gyógyulhatsz a kápolnákban. a legegyszerűbb módja, hogy leszedd a fertőzést, egy cure desease lötyi megivása.
  • lightjack
    #38985
    csáó! figy lenne 1 kérdésem, jólenne ha tudnátok segíteni...elkaptam vmi break bones-t és folyton megy le a strengh-em így folyton dobálnom kell cuccokat...akartam magamat gyógyítani imádkozással a kápolnákban de nem lehet mert at írja hogy bánjam meg bűneim...eleve én 1 orgyilkos karival mek és a fame-m 7 es az infamy-m pedig 17 asszem...szal lehet h ez a baj?? de akkor mégis h vihetném fel a fame-m vagy egyáltalán van más út h leszedjem magamról az a betegséget?? pls help mert így nem tudok tovább haladni:S:S
  • koschwarz
    #38984
    jó is az OOO, tényleg van egy egyedi hangulata, és nagyon értékelendő, hogy ennyire pontosan meg van tervezve az egész rendszer.
  • SaGa
    #38983
    Ilyet biztosan valamelyik mod okoz. Kellene a pontos lista, miket használsz és milyen sorrendben töltöd be...
  • ashead
    #38982
    Sok igazság van abban amit mondasz , én ennek ellenére mégis OOO-val játszom mivel az valahogy olyan hangulatot ad a játéknak amit a többi nem. Tényleg vannak kompatibilitási gondok, ezért nincs is fenn nálam sok minden, csak OOO, Mighty Magic, Midas, Ayleid Steps, meg néhány fegyvereket belerakó mod mint a Realswords modok meg Adonnay modjai ( nekem nem tetszenek az alapjátékban levő fegyverek, talán iron meg steel még elmegy kinézetre , de glass fegyvert kézbe nem vennék ). Én próbáltam Francescó-val és tényleg nem rossz , rengeteg új fegyver meg minden, de nem hozza azt a hangulatot amit az OOO ad, úgyhogy már hosszú ideje csak azzal játszom, és ahogy írtad nem próbálgatok nagyon új modokat, hanem játszom a beváltakkal.Azt viszont nem bánnám ha fojtatnák a Realsword modokat új fajokkal.
    Egyébként mostanában jelentkezett egy érdekes problémám amivel eddig még nem találkoztam. Ajáték jól működik, ritkán lép ki szinte semmi probléma egetlen apróságtól eltekintve : a Tiber Septim Hotelbe nem tudok bemenni, ha megpróbálom a szokásos töltőképernyő után feketeség és 0 FPS-t jelez a FRAPS. Valakinek esetleg nincs ötlete mitől lehet?
  • gyonax
    #38981
    Én is egy overhault szoktam választani, de nekem meg a quest meg textúra meg optimalizáló modok hiányoznának nagyon, ha CSAK azt az egy overhault választanám:)
  • koschwarz
    #38980
    szerintem igazad van. giskard nagyon jó modokat csinál, igényesen, és nem felejti el őket, folyamatosan fejleszti és javítja. ugyanakkor számomra is egy sértődős arrogáns fazonnak tűnik.
    ugyanakkor azokat sem értettem, akik azt firtatták, hogy miért akad az OOO-val...mintha minden modnak az OOO-hoz kellene igazodnia...és itt jön elő az, hogy pl. hiába bizonygatják, hogy az OOO is modulálható, illetve kompatibilissé tehető más modokkal: hát mindig kiderül hogy nem.
    leggyakrabban a francesco-val szokták összehasonlítani, miszerint a fran-féle overhaul sokkal jobban összeegyeztethető más modokkal, és ez szerintem is így van. fran is rengeteget változtatott az oblivionon, mint pl. az ellenfelek szinteződése, új fegyverek és szörnyek hozzáadása, ugyanakkor sok alapdologhoz nem nyúlt hozzá úgy, mint az OOO.
    a másik dolog meg az játékosok hozzáállása: jól példázza az FCOM. minden jó modot egyszerre akarnak használni, ami önmagában nem baj, csak itt alapvetően nem kompatibilis modokról van szó, amit a mai napig nem sikerült igazán jól és felhasználóbarát módon összehozni. pont ezért esnek sokan abba a "hibába" hogy a játék helyett csak a modokat hajkurásszák.

    én többek között ezért kedveltem meg nagyon a tamriel immersion overhault (TIE), mert amennyire egyszerű és kicsi, olyan látványosak a változtatások (különösen a +800 npc) a játékban. ráadásul a fran-on kívül ez a másik, ami a a shiveringhez is hozzányúl. én szerettem az OOO-val is játszani, de ezt nagyon hiányoltam belőle. plusz a kiszámíthatósága miatt sokkal-sokkal könnyebb, mint a TIE, amiben örülök ha egy bandita ellen is túlélek egy harcot, míg az OOO-val egész barlangokat (egy bizonyos szintig - mert ugye lejjebb már általában kezdő karakternek legyőzhetetlen spectral warriorok és conjurererk vannak) pucolok ki egyszerre.

    szóval a lényeg a lényeg: szerintem ki kell (már ha igényed van rá) választani EGY jó overhault és JÁTSZANI kell modok végeláthatatlan pakolgatása és próbálgatása helyett.
  • steweee
    #38979
    nekem megérne egy bizonyos összeget ha vki egy totál felturbózott obliviont kiírna nekem dvd-re, mármint elég lenne csak a modokat és a telepítési sorrendet, és nagyon rövid leírást pár modhoz ami belenyúl a játékba.

    én is már moddolgattam eleget, meg yis a dolog, de oylan kevés a szabadidőm a munka mellett, hogy inkább költenék arra hogy amikor van játszhassak is maximális játékélmény mellett

    vettem egy nagy plazmát meg egy jó gépem van már egy éve, teljesítménnyel és vizuális élménnyel nincs gond. időm viszont az kevés...

    priviben lécci ha van vki...
  • SaGa
    #38978
    Mondom, volt, illetve szerintem van, de valószínűleg úgy jártam mint gyonax kollega: töröltek.
    A januári verziót kitehetem, ha ad valaki valami címet, de csak passzív ftp-t tudok normális tempóval...
  • cSuwwi
    #38977
    ha van hozzá működő accod, szedd le pls a cuccot, vagy add meg leszedem én és feldobom saját szerverre, akinek meg kell itt a topikban dob egy privit és jónapot. ne akadjatok már ki egy licencen, ez nem ezen múlik, sztem (nem fizetős program, ergo nem lopás, csak egy agyalágyult szórakozásának eszközei vagyunk)
  • gyonax
    #38976
    Még valami: az oldal 1db képből és 1 html fájlból áll. Ha van kedvetek, töltsétek le, és lehet szerkeszteni nyugodtan. Feltöltitek valahova, belinkelitek, én meg felrakom a szerverre:)
  • SaGa
    #38975
    Nekem megvan egy idén januári (közben hazaértem és megnéztem) letöltés, kb 800 mega...
  • gyonax
    #38974
    Még egy dolog: anno én letöltöttem ezeket az Eingeneering Guild modokat, és átraktam egy pendrivera.. megkeresem, bár lehet azóta már formáztam:S De hátha megvan.

    P.s: Giskardtól meg az idióta csapatától meg már kicsit kivagyok. Egyszer régebben felmegyek az oldalára... bocs megsértődtem csak akkor kaphatod meg ha te is moddolsz. Pár hónapja megint fennvolt a neten. Most meg, bocs.. nincs regisztráció... MI A FENÉÉRT CSINÁL MODOT ÉS TÖLTI FEL HA NEM AKARJA HOGY LETÖLTSÉK?(bocs a Capsért, de az ilyen fel tud bosszantani... ja és volt accountom, ráadásul fel is tornásztam magamat olyan rangra, hogy tudjak tölteni, most visszanéztem az emailjeimet: inaktivitás miatt törölve. Ezaz!)
  • gyonax
    #38973
    FCOM-mal játszottam, arról fogk is írni egy telepítési leírást, csak még nem volt türelmem. Necromancer valóban 2x van, arról ctrc+c ctrl+v -ztem a többit:) Nemsoká javítom. És mint írtam, a lista fejelsztés alatt, lesz még bőven, mert mint korábban írtam, elég sok moddal játszottam anno
  • cSuwwi
    #38972
    tárhelyet tudok adni, licenc azért nem érdekel, mert nem publik helyre akarom tenni, hanem egy privát ftp-re amit bárki használhatna, aki tud valamit hozzátenni. ez egyfajta igényfelmérés is, lenne-e ennek keletje?

    nekem kb. 15giga válogatott cumóm van, ezt mind felteszem (digivel nem lesz nehéz), aki vállalja hogy tölt fel modokat cserébe szedhet amit szeretne, sávszélkorlát nélkül (itt persze csak a nagyobb modoknak van értelme, amit a nexusról vagy máshonnan halál leszenvedni)

    ha nem jó ötlet, akkor nem szóltam :)
  • SaGa
    #38971
    Szerintem várd meg, míg újra be lehet lépni. Nekem megvan egy kb tavaly ősz eleji letöltés, de nagyos sok mega, nem vállalom a közzétételét, főleg, hogy nincs is hova, plusz a licence nem is engedi.
    Nem véletlen, hgoy a tesnexuson sincs kint...
  • SaGa
    #38970
    Na ja, de egy fanmade mod szerzőjének azért nem ártana némi türelem. Vagy ne tegye közzé...

    Anno pont Sotobratosra (Oscuro) rágott be alapvetően, akkor kezdődött az első visszavonulás, amikor elkezdték az OOO használók feszegetni, hogy mitől akadnak össze Guiskard modjai az OOO-val, de az MMM-el és a Francesco félével nem. Sotobratos meg nem tudott, vagy nem akart különösebben foglalkozni a dologgal, mert épp nyakig volt az új verzió és az FCOM mókolásában.

    Guiskard meg jól besértődött, elzavart mindenkit a rákba, bezárta az oldalát is.

    Aztán - gondolom - elunta magát, mert kijött egy teljesen új koncepcióval a régi modjaihoz, ebben talált magának segítőket (vagy azok találták meg őt), mint DragonCaption és belefogtak a CUO projektbe, de ezzel is vannak ilyen sértettségből eredő megakadások időnként, illetve a tiltások, hogy nem lehet őket máshonnan letölteni...
  • cSuwwi
    #38969
    ha valakinek esetleg megvannak ezek a modok és fel tudná tölteni hálás lennék

    amúgy már gondoltam arra hogy kéne csinálni egy magyar mod lerakatot, mert amíg a quarl texture packot anno leszenvedtem, eltelt 2 nap :|
    tudok adni neki szerveren akármennyi helyet, feltöltőknek ftp accot
    a nexussal is az a gondom hogy lassú (legalábbis nekem)

    persze csak egy ötlet, de ha tud vki magyar modraktárról ne tartsa magában, thx :)
  • ratgab
    #38968
    Mint tudjuk a zsenik nem a türelmükről híresek...
  • ratgab
    #38967
    Visszovonom: Kvatch aftermath (ami nekem igazán tetszik nincs fenn nexuson)

    Ellenben gyonax: OScuros Oblivion Overhault nem próbltad?
  • SaGa
    #38966
    A nexuson a régebbi verziók vannak kint. Giskard már többször megsértődött, és "visszavonult", az újabb (a CUO resource packot is igénylő) verziókat nem engedi máshol közzé tenni, csak a saját oldalain.
    Amúgy tényleg jó modok, csak a készítőjük kicsit idegesebb a kelleténél...
  • SaGa
    #38965
    Valami egyéb gond van, mert belépni sem enged, hiába van accom még a firefox szerint is...
  • ratgab
    #38964
    nexuson nincsenek fönn?
  • cSuwwi
    #38963
    Az engineering guildnél le van állítva a regisztráció valami flamewar miatt, így nem lehet leszedni a modokat. Nincs ide vkinek egy működő acca? Csak addig kéne míg lekapnám a modokat. Kössz.
  • ratgab
    #38962
    Érdeklődve olvastam! Szép kis gyűjtemény! Még a végén újra felrakom az Obliviont :-D!
  • PiszkosFred
    #38961
    Szep gyujtemeny, johet meg :)
  • cSuwwi
    #38960
    jó ez, csináld csak, nekem is megint megjött a kedvem hozzá
    pár játékmenet befolyásoló modról is írhatnál
  • SaGa
    #38959
    A The Necromancer-t meg kétszer is felvetted a listába...
  • gyonax
    #38958
    Most veszem észre hogy a target="_blankot" siekrült elfelejtenem, így nem új lapon nyitja meg a linkeket :/ Akinek így nem felel meg, használja az egér középső egérgombját.
  • gyonax
    #38957
    Na elkezdtem írni a modlistát. Előre mondanám, hog ycsak olyan modokat tartalmaz, amiket személyesen kipróbáltam, így elnézést ha nem teljes a lista. A lista itt: Oblivion Modok megtalálható, de még NEM TELJES! A teljesítménynövelő modok még hátravannak, és még valószínűles utólag is eszembe fog jutni valami.