41716
  • lightjack
    #39156
    jah már rájöttem...még novice voltam bluntból és blockból is, mivel minorba vannak és emiatt lehetett az h folyamatosan megbénultam...mert teljesen kiürültem fatiguéból, mert novicében ha blockolok fáradok, de hamarosan átlépek aprrintace-be, szal ott majd nem lesz ilyen gondom...
  • Carmang
    #39155
    Az arénában -tapasztalataim szerint- a védekezésre kell fektetni a hangsúlyt, tényleg ügyes ellenfeleket raktak be. Az ellenfél támadása után lehet egy azonnali ellentámadással eredményt elérni.
    Ha az elején keresztül verekszed magad, akkor meg ott lesz a 3 gyík, na ők tényleg dúrvák :)
  • lightjack
    #39154
    ööö nemtom lehet hogy abban van a hiba ahogy én harcolok, de most harcoltam az arénában, lenyomtam az első 4 ellent, de abból 3om kardos volt és még a legelsővel is meggyűlt a bajom:S:S:S mondjuk lehet hogy azért mert Bluntot használok és azt nem raktam be major skillekbe mert ugye endurance meg strenght +5öt szeretnék v +4 et...lehet hogy ez a gond?? nemtom miért tudtam őket ilyen nehezen legyőzin:S a másik meg az hogy ahányszor ők megütöttek szinte mindig megszédültem én meg amikor őket ütöttem nekik csak a hp-juk ment le...:S:S:Smikor kell ütni h megszédüljön?
  • Carmang
    #39153
    A harmadik, vagy negyedik karakterem, amivel már elboldogultam a fejlődési rendszer kiismerése után egy ork harcos volt, az alap harcos csillagjeggyel. Endurance, Strength, és Agility-re gyúrtam, általában +3, +4-es attribut növekménnyel, és nem volt nagy gondom belőle 15-20-as szint között. Eleinte egykezes fegyvert használtam pajzzsal, később mikor volt elég életerőm, és magas block-om, akkor tértem kétkezesre kalapácsra.
  • lightjack
    #39152
    nah megcsináltam az ork karakteremet ezekkel a major skillekkel:
    Armorer,Blade,Heavy Armor,Conjuration,Illusion,Mysticism,Marksman
    Bluntot használok ezenfelül heavy armort, armorer,blockot és az alchemyt tolom fel mivel kellenek a potik majd... most irogatom h mi mennyit fejlődik a szintben és remélem sikerül majd +5+5+5öt nyomni vagy legaláb +4+4+4et ...sztetek ez így jó?? am kösz a segítséget mindenkitől(Y)
  • steweee
    #39151
    elég szopacs, amikor olyan helyen vagy ahol jól és sokat kell harcolni. és a fővegyvercsoportot tolod mert kemény a harc, pl: blade, meg mondjuk abból van jó fegyód. de nem növexik csak 3-öt szintlépésig, mert a páncélok és a blokkolás miatt hamar összejön a 10 másból, pláne ha varázsolgatsz is és majorban van destruction vagy restoration. na akkor erőre máris csak 2 pontot tehetsz, pedig +5 lenne a jó szintenként. az illusion, mistycizm, alteration azért jó majorba, mert úgyis alig használod, vizosnt kezdetben tréner nélkül is tudsz már sütni hasznos dolgokat meg tanulni.
  • steweee
    #39150
    teljesen szarul. én nem ezt mondtam. a rendszer maga jó alapokra épül, de hibája, hgoy nem veszi számításba azt, hogy azután is szerzel pontokat amiután elérte a karakter a 10 major skillpont növekedést. és így nem is lehet felmaxolni a szorzókat. akkor lenne jó a rendszer, ha akármikor tudnál szintet lépni amikor megvan a 10 major skillpont, de minden begyűjtött skillpontot számba venne a szorzókra.

    egyébként meg kis odafigyeléssel megvalósítható a 3*5 szintenként, csak írkálni kell hozzá miből mennyit nőtt.

    én ezt javasolnám az orknak:

    blade - strenght
    armorer - endurance

    athletics - speed/ illusion
    heavy armor - endurance/ alteration

    marksman - agility / light armor - speed

    mysticizm
    cunjuration

    ezek a hasznos skillek, illetve a restoration + destruction kombóval a willpower, az alchemyvel az intelligence minorból is könnyedén növelhető +5-ös szorzókkal, hamar utoléred ha használod játék közben mintha majorból kezdenél velük. Csak ki kell jelölni minden szintlépésnél az irányt, hogy miből akarsz 5-ös szorzót. azt kell erőltetni. az erőt és az állóképességet mindig megéri, és hozzá választod a speedet első pár szintnél, utána az willpowert, intelligenciát, végül agilityt. personality nem lényeges...
  • lightjack
    #39149
    akkor az jóh h pl orkkal tolnám full harcos és vhogy így lenne:
    Major: Blade,Block,Light armor,Alchemy,Mercantile,Speechcraft,Sneak...

    ezekből a Blockot és az Alchemyt használnám és minorba mennének a többi használatos skillek: Blunt, Heavy armor, Armorer, Athletics, meg talán H2H

    így tudnám szabályozni hogy kb mikor lépek szintet, mert a Blade-t,Light armort, Mercantile-t, Speechcraftot meg ugye a Sneak-t(ami tök felesleges egy tankszerű harcosnak sztem) nem igazán használnám...az alchemyvel meg simán el tudom érni h ha megvan már a +5 akkor azt feltolva kotyvasztással készen álljak a szintlépésre...

    nekem ezzel csak az a bajom, h eredetileg azért lettek kitalálva a major skillek h harcosnak minden harcos képessége oda mennyen:S a Betsheda nem gondolt utána kicsit sem, hogy ez a rendszer milyen következményeket von maga után és a kemény szerepjátékos kockák mint jómagam nem szívesen játszik harcossal aki a képességei szerint nem is harcos...mióta áll le a harc közepén egy harcos dumálni az ellennel h hé haver megveszed tőlem ezt meg azt?...

    mit gondoltok jól raktam össze?
  • steweee
    #39148
    ami bejön a réven elmegy a vámon. majorba rakott használt skillekkel igaz magasabb az induló pontértéke, viszont hamarabb is lép szintet a karakter, és 5 szintenként erősödnek az ellenfelek. nálam 15 szint felett volt nehéz mindig

    ha viszont a fejleszteni kívánt tulajdonságokból csak 1 van majorban, akkor elég ügyesen alá tud dolgozni az ember minorban, hogy a szintlépés ne úgy történjen, hogy vmelyik növelni kívánt attribnak nincs meg a 10 skilles növekménye a +5-höz
  • lightjack
    #39147
    értem...hát igen elég bonyolult, sokkal egyszerűbben megcsinálhatták vna mint pl a Mass Effectben. nam1 ezen már nem tudunk változtatni, ettől függetlenül egy jó játék... akkor lehet hogy megint újra kell kezdenem a game-t amit már 3adszorra csinálok, emiatt a hülye fejlődési rendszer miatt.. de most már tom h hogyan megy szal azzal ha minden jól kijön akkor végigtolom...sztem harcos karaktert fogok, és vagy imperial v ork...még nem tudom...de ti hogy raknátok össze egy harcost ami csakis a harchoz ért???? harcos képességekből miket majorba miket minorba?
  • Fantusz
    #39146
    Az elgondolással egyet értek, de konkrét skillekre nem adnék tanácsot senkinek, ugyanis rengeteg a variációs lehetőség, mindenki a saját elképzelése szerint variálhat.
    Ehhez tudomásul kell venni, hogy az Oblivion olyan játék, amelyikben néhány karakter rámehet a kisérletezésre, én speciel két karakteremet csak 14-15-ös szintig vittem, a harmadik már matuzsálemi kort megélt.
    Fel lehet róni a játék hibájának (én nem teszem), de ha egy karakterrel sikerül elérni a 20-as szintet, onnan már elvileg egyre könnyebb lesz a játék, nehézségek 10-20 szint között jöhetnek, ha a karakter kevés attribute pontokkal lép szintet.

    Major-minor skilleket szépen össze lehet kombinálni, a játszani kívánt stílushoz igazítani.
    Használt skilleket is nyugodtan lehet (overhaul modokkal szinte kötelező) majorba rakni, a lényeg, hogy minorból is legyen, amivel az attribute növelhető.
  • steweee
    #39145
    úgy hogy egyet vagy kettőt rax be a majorok közé amiből +5-el akarod minden szintlépéskor növelni, és "aládolgozol" a minor skillek használatával. én harcos mágus karit szoktam csinálni, de a lényeg ugyanaz a skillek összeválogatásánál :

    endurance - armorer, heavy armor, aládolgozol block-al hogy meglegyen a 10 pont szintenként

    strenght - blade VAGY blunt, scondary fegyóval és öklözéssel aládolgozol

    speed - na itt sztem felesleges majorba rakni bármit, de talán az athletics megéri mivel a kotn-al úgyis lovagolni fox az elejétől, és így csak a városi futka meg a dungeonban fejlődik majd

    agility - itt is, kis nyilazás, zárnyitás és lopakodás, szintenként simán megvan a 10 pont, csak írni kell hogy tudd mennyi

    intelligence - alchemyvel fejleszthető

    willpower - destruction, restoration miatt kizárólag minorba, és lehet sütögetni ezerrel

    tehát majorba sztem :

    armorer, heavy armor, athletics, blade - fizikai skillek
    illusion, mysticism, alteration - varázsskillek

    utóbbiakat azért majorba, hogy egyáltalán a kezdő varázslatokat is lehessen már használni pénz és trainerelés hiányában

    a többi skill könnyedén fejleszthető minorból is
  • lightjack
    #39144
    most jöttem rá hogy hogyan is van ez a fejlődési rendszer... és ki kell h jelentsem ezt a készítő teljesen elb*szarintották...mert ugye az lenne a lényeg hogy a major skillek gyorsabban fejlődnek és ezért is válasszuk azt is... csak most találtam egy részletes leírást a fejlődésrendszerről, és az azt mondja hogy ha 10 et lépünk a major skillekből akkor fejldőnük...ez eddig oké is lenne de most jön a csavar. hogy ha már elértük a fejlődés szinjét akkor azután hiába fejlődünk a major vagy minor skillekben azt nem számolja bele. így pl én mint mágus, mágus csillagjeggyel születtem és mind a 7 mágikus képesség van benn nekem major skillekbe. de hogyha major skillekből elérem a 10 akkor már fejlődök. és mivel ez úgy van hogy:
    ha főképességhez tartozó tulajdonságaink minor és major skillekkel együttvéve: +1et fejlődik ha nem fejlődik hozzá tartozó képességünk
    +2-t ha 1-4 ig fejlődik hozzá tartozó képességünk
    +3-at ha 5-7ig fejlődik hozzá tartozó képességünk
    +4 et ha 8-9ig fejlődik hozzá tartozó képességünk
    +5 öt ha 10 felett fejlődik hozzá tartozó képességünk

    így nekem képtelenség hogy a willpwerből és az intelligence alaptulajdonságból is minimum +4 et hozzak ki egyszerre... pedig ez nagyon fontos lenne mert ugye mágus vagyok...csak +3 lehet egy szintlépésnél mind1iknek a fejlődése
    de h ha nem major hanem minor skillekbe lenne akkor akár +5öt is fejlődhetne mind a 2. nahmármost szerintem ez nagyon nagy hülyeség hogy akkor lesz kiegyensúlyozott pl a mage karaktered hogy ha NEM a mágusképességeket teszed be major skillbe hanem vmi használhatatlan szarokat. így tökéletesen kiegyensúlyozott lehet a karakter hiszen akkor fejlődünk amikor már mind1ikből megvan a szintenként 10 fejlődés... és mivel ha csak +2-t fejlődsz akkor az ellen jobban fejlődik nálad és 15 ös szinten már ellehetetlenül a játék...am ezt már így 8 as szinten kezdem érezni de azért még megy... ha nem tette volna be a Betsheda ezt az istentelenül bonyolult gubancos szar fejlődési rendszert sokkal könnyebben játszható lett volna a játék...
    ti ezt a problémát hogy oldottátok meg??
  • Fantusz
    #39143
    Nem az a kérdés, hogy kitől, mit kapsz jutalmul, hanem, hogy beárulod-e a redguard nőt, vagy sem.
    Ha mindent elmondasz a grófnőnek, a redguard eltűnik a játékból, ha nem árulod el, Chorrorban sokszor találkozhatsz vele.
    Destruction trener, bár sok vizet nem zavar, ugyanis csak novice szinten képes oktatni.

    Szerettem ezt a küldetést, van a végén valami életszerű benne: megmentheted a nőt, de ezért hazudni kell, s el kell döntened ki mellé állsz, ha elmondod az igazat anyagilag jobban jársz, ha elhallgatod, találsz egy barátot...
  • lightjack
    #39142
    nah megvan a küldetés csak nem tudom hogy most melyik utat válasszam. ha megmondom a grófnőnek h az a feka csaj volt a tettes akkor 300 arany a jutalmam. ha azt mondom neki hogy nem ő volt, akkor csak 50 et ad, viszont cserébe kapok a feka csajszitól 1 festményt amit majd 3 hét után tudok átvenni. mivel nem akarok 3 hetet várni h megtudjam vki meg tuná mondani hogy milyen festményt kapok? vmi varázserejű, v csak egy szimpla festmény amivel csak a házamat tudnám díszíteni...mondjuk még nincsnen:D nah szal melyiket érdemesebb?
  • SaGa
    #39141
    Az ebédlőben festékes az egyik szőnyeg...
  • steweee
    #39140
    nekem is leírás kellett hozzá. találsz ikönnyen magyar és angol nyelvűt is. vmit elő kell kotoroni az egyik towerből és azzal szembesíteni a festőnőt, vagy ilyesmi.
  • lightjack
    #39139
    vki help!!! találtam Chorrolban egy mellékküldetést a kastélyban. arról szól h vki ellopta a grófné portréját a grófról és meg kéne találnom a tettest. namost: beszéltem a gyanusítottakkal, azután pedig egy csaj szobájában(nem tom most pontosan a nevét de egy feka csaj nagy göndör hajjal, és ő a kastély mágusa) találtam festőkellékeket, majd kiírta hogy keressek további nyomokat. azután elmentem a west towerbe és ott egy doboz mögötti lejáró felnyitása után találtam egy kész festményt. kiderült hogy valaki festő a kastélyban, csak még nem tudni hogy ki...és itt elakadtam...sehogy nem jutottam tovább mindent átnéztem de nem találom a következő nyomot... 2 és fél órát szarakodtam csak ezzel az egy nyamvadt mellékküldetéssel, de még mindig nem jutottam a végére:S:S nah szal ha vkinek van vmi ötlete hogy mit kéne csinálni miután találtam egy festményt(nem a keresett festményt a grófról) az írja le pls! köszkösz
  • Fantusz
    #39138
    Nem igazán tetszik az összehasonlítás, a varázsló nem feltétlenül álnok, s pláne nem politikus, de az igenis helyénvaló, hogy mágusnak születni kell.
    A mesék világában a szegény nincstelenből lehet hatalmas harcos, de varázsló csak akkor, ha születésétől ott lappang a képesség, amit sok tanulással tovább fejleszthet.
  • Fantusz
    #39137
    Nincs értelme sört borral összehasonlítani - az Oblivion és a Dragon Age összehasonlítása sem szerencsés, a két játékban annyi a közös, hogy mindkettő szerepjáték, minden másban különböznek.

    A Dragon Age méltán lett a tavalyi év szerepjátéka, de stílusában a Baldur's Gate, Neverwinter Nights hagyományait követi, a Morrowind, az Oblivion világa teljesen más.
  • steweee
    #39136
    akkor mi értelme lenne a fajoknak a elég lenne a varázsláshoz ha vki erős fizikumú ? és átalakítja az erejét manára? sztem ez jól van így. fogadjuk el, hgoy a hétköznapi életben a politikusok és hazugog a varázslók, hiszek nulla fizikumú emberek döntenek a fegyveres erőkről, a nemzeketek irányító törvényekről és millliók sorsáról. így a fantáziavilágban a varázslók tudnak bármit csinálni a manából, fordítva viszont nem működik a csoda :)
  • Kombinator1991
    #39135
    Akkor javaslom a Dragon Age Origins-t ott kb mindenhol minden fixen van, hogy mi eshet a legtöbb helyen ill. szintedhez képest nagyobb vagy alacsonyabb cucc attol függően, hogy mi örzi. Ugyanakkor az ellenfelek ereje a legtöbb helyen van max és min. erősség, de a min. erősség köszönőviszonyban sincs azzal, hogy eltudsz-e jutni odáig. Ha rossz fele indulsz biztos lehetsz benne, hogy futni kell. Az Oblivionban sztem az itemek esésével nincs különösebb god annyi szemét esik, hogy bőven akad benne jó cucc szinte bárhol. Amit a szintedhez képest levő szörnyeket illeti én ugy vettem észre, hogy az eleén egyre nehezebb lessz aztán utána ujra könnyü lessz, de mivel a nehézségi szint állitható menet közben is emiatt ez korrigálható tetszés szerint. Engem csak az zavar, hogy lehet manábol fatigue-t csinálni forditva viszont nem. Pedig egy harcos kb sz*rik rá, hogy mennyi a manája neki a fatigue a lényeg, hogy jonagyokat üthessen, de egy mage ha no mana akkor aztán jön a szivacs. A másik egy ien spelltipussal át lehetne hidalni azt a problemet, hogy ha nem olyan fajjal akarsz nyomulni akkoris lehessél mage. Modokbol találtam már ien spellt de nekem oan kéne ami a spellmaking-be beteszi ezt a lehetőséget.
  • koschwarz
    #39134
    szerintem az OOO nagyjából ilyen, amiket írtál.
  • steweee
    #39133
    én szeretem ha egy játék ésszerűen nehéz. értem ezalatt hgoy egy patkánnyal azért ne gyűljön már meg a bajom akár első szinten se, de az se jó ha foylamatosan leverhető mindenki könnyedén vagy kis erőfeszíteéssel. legyenek életszerűen könnyebb és nehéz vérfakasztó helyzetek is, és néha futni is kelljen.

    egy sokkal erősebb szörnyet is le lehet győzni ésszel és ügyességgel, ami a gépi intelligencinak nincs meg. de úgy nem jó hogy a monstra számára elérhetetlen helyről 100 nyilvesszőt bele, míg az toporog. ezt kellene egyensúlyba hozni egy játékban, és akkor szuper játékélményt ad.

    a kincsesládákat is nem randomra, hanem vmi ésszerűbb módon feltöltve kellene lennie, pl egy erősen őrzött rom alján nem random vmik, hanem fixen megírt jutalom, stb.
  • koschwarz
    #39132

    de pozitív, hogy úgy játszol, ahogy neked jól esik, és nem a maxolás a lényeg
  • Kombinator1991
    #39131
    Magas szinten több mana több manareg több költség. A potikat nem szeretem nyomatni ezerrel me utálok anyagot gyüjteni. Ami a maxos willpower+intelect dolgát jelenti, hát azé az idő és nem szeretném skillhuzással tölteni. Jobb szeretek rendesen nyomulni és gyakni ozt majd mennek a skillek a használattol idézéssel kezdek valóban paraly-t nem nyomok me drága nagyon még az 1seces se olcsó és amugyis hamar fogy a mana bár megjegyzem a kezdeti idézés elviszi az 1/3-adát helyböl aztán párat rányomok az ellenségre és hopp out of mana. Nekem az igazi bajom ezzel, hogy a pet végzi a munka nagy részét nem pedig én. Egyébként bretonnal mage-ként tolom. Na ez a másik ami egy kicsit zavaró, hogy a mana több mint felét még fullos intellect esetén is a faji születési képességek adják ezáltal, ha mondjuk vki egy nord mage-t akar vagy esetleg egy orkot akkor baromi nagy szivacs. Ugyanakkor breton harcos vmi álatság pár védelmi mágiával tuningolva pont ugy lehet tolni ahogy én szeretem nemkell egyfolytába a potikra figyelni, hogy legyen raktáron párezer és megállni sem kell a gyilkolászásban, de nemszeretek közelharcolni meg ugy párszor már letoltam és kell az újítás. A full mage-hez véleményem szerint pedig az tartozik hozzá, hogy semmi páncél fegyónak bot vagy semmi és lehetőség szerint nem közelharcolunk. Az érintőmágiák valóban jobb mana arányuak de wazz a legtöbb ellenfélnek a közelébe se akarok kerülni me szétszed. És a szimpla para 1secre nos igen az má laza feltéve, hogy 1v1. Illusionnal lehet még nagyokat szórakozni egymás ellen forditani az ellenfeleket meg hasonlók de wazze megint csak nem én végzem a munkát.
  • lightjack
    #39130
    nem tduja vki azokat a növényeket névszeritn amikből elég komoly restore magika löttyöket lehet kotyvasztani?
  • Fantusz
    #39129
    Varázslónak a 100-as intelligencia, 100-as willpower alap.
    Kedvenc karakterem a pusztakazes breton mágus volt, nem voltak mana-gondjai.
    A játék elején rágyúrtam az alchemyre, a potik nagyrészét eladtam, a cél az volt, hogy magasabb szintre erős Restore magicka lötyiket tudjon gyártani.
    Mesteri aklímiával egyetlen növényből (lenvirág) készíthető poti, de egy gombával összekombinálva Restore magicka + Shield itóka is lehet, ami közel 2 percig másodpercenként 28 manát tölt vissza, plusz a willpower mana visszatöltése.
  • koschwarz
    #39128
    milyen karakterrel indultál?
    én igazi, full mágusként csakis high elfet (mage vagy atronach) vagy bretont (mage vagy apprentice, esetleg atronach) indítanék, és maxra gyúrnám az intelligence-t és a willpowert (ez utóbbi a mana visszatöltődés szempontjából talán fontosabb). így azért mire mondjuk expert vagy a varázslóiskolákból, már rendesen kellene manának is lenni, magas willpowerrel, és a spellek manaigényének sem kellene relatíve nagynak lennie.
    mondjuk egyértelmű, hogy a különböző varázslatok összekombinálása adja a leghatásosabb fegyvereket.
    szerintem alap pl. weakness varázslatok kombinálása a többi spellel, ezzel manát lehet megtakarítani, miközben jóval nagyobbat sebezhetsz.
  • Fantusz
    #39127
    Márpedig egy képzett mágus nem fogy ki egykönnyen a manából, illetve megvan a módja a folyamatos manapótlásnak.
    100-as alchemyvel, expert készlettel kotyvasztott Restore Magicka lötyi mana-visszatöltés az egyik fontos lépés.
    A másik pedig a manatakarékos spellek használata.
    Paralyse varázslatot pl. érdemes hozzákapcsolni a destructionhoz, s a bénítás ideje 1 sec. (fölösleges több).
    Manatakarékos lépés a touch varázslatok használata is, persze nem ezzel kell indítani a karriert, előbb az idézés, s a távolsági varázslatok, az érintősek később.
  • Kombinator1991
    #39126
    Hát nemtom ti, hogy toljátok de only mágusként nem egyszerü pusztitani az idézéssel télleg könnyü bár az arénában kicsit nehézkes mivel oda az ellen ugy van scriptelve, hogy figyelmen kivül hadja az idézett lényeket. De a többi helyen hiába vok full manára és manaregenre gyúrva 3-4 támadó spell után fuccs a manának 100-as destro skill alatt az ellenfél meg több van kicsit mintsem elég legyen. A bothasználattal tok még rendesen irtani de azt egyfolytában ujra kell töltögetni és az nem olcsó még soul gemekkel sem. Véleményem szerint a játék alapból támadó mágusként neméppen könnyü. A paralyze-rol meg annyit, hogy oan ára van, hogy az no comment nemtom ti mien modokkal játszotok, de hogy nekem nincs ipari mennyiségű manám azis biztos. Egy +100 kezdő manát még kihozhatnék, de akkor az ellenséges mágiahasználók eléggé gyorsan szétszednének, ha eltalálnak. Ugyanakkor az a +100 nemér olyan sokat, hogy ne kelljen trükközni amikor jön 3-4 ellenfél.
  • ratgab
    #39125
    Na asszem ennyi elég is volt a CM partnersből, összeakad a nagyszerű Heart of the Dead questmoddal valamiért, szóval megy a levesbe. Heart of the Dead jobb ( amúgy is baromság csapatban menni ebben a játékban: próbából lementem egy ayleid ruinba 3 csapattaggal... hozzám sem ért az ellen, így még fejlődni se lehet normálisan(főleg, hogy francesco overhaullal levettem a fejlődés gyorsaságát a felére))
  • Madi92
    #39124
    Hali!
    Köszi, akkor hagyok mindent így, végül is működnek úgy ahogy, sőt pl a keychain túl jól is, mivel ahogy beraktam, megkaptam a játék összes kulcsát, gondoltam nem sok vizet zavar, amit lehetett azt kidobáltam (szép rakás volt) a küldi kulcsok pedig bent maradtak! Na mármost az egyik kulcshoz kaptam egy küldetést is, ez sem zavart mindaddig, míg a fősztori révén el nem jutottam Jauffrehoz, leadni az amulettet. Viszont az a bizonyos küldetés hozzá tartozott, és így már nem lehet vele másról beszélni csak arról a küldetésről:\ Erre van megoldás vagy kezdhetem elölről?
  • gyonax
    #39123
    Nekem ez a sorrend jónak tűnik.
  • koschwarz
    #39122
    szerintem is. és megmondja, melyik modokat nem tudta elrakni sehová: ezeket kell manuálisan még elhelyezni. szerintem a BOSS jó.
  • ratgab
    #39121
    Szerintem a Boss 95 %-ban jól helyezi el a modokat, amiket ismer azt biztosan.
  • Fantusz
    #39120
    Holtak megfélemlítése (7-es szintig): élőhalott ellenfél ellen lehet hatásos, a spell hatóideje alatt nem harcol, menekül.
    Páncélban castolva nem 100% a hatékonyság, 7-es szint fölötti ellenfélre meg egyértelműen hatástalan.

    Demoralize up to level 10: Harci morált csökkenti, de jelentéktelen varázslat, harcokban használhatatlan, városokban lehet esetleg szórakozni vele, de nem sok értelme van.

    Command varázslatok jók, ha a mágusodnak van elegendő illusion tudása, ahhoz, hogy a legmagasabb szintű ellenfeleket tudja befolyásolni.
    A biztos sikerhez semmiféle páncél nem lehet a máguson, ajánlott a 100-as illusion tudás, amivel legalább 20-as ellenfelekt 20-30sec-ig képes irányítani. (ránézésre nehéz megmondani, hogy az ellenségel lény valójában hányas szintű)
  • Madi92
    #39119
    Most beállítottam így ahogy írtad, viszont így meg nem akarnak működni a modok :\ Pl Harvest flora, axebane. És még lehet több sem, csak így elsőre ezek tűntek fel.
  • steweee
    #39118
    alapvetőleg nem jó az összeállítás. elsőnek az alapjáték, shivering, peccs, unofficial peccs

    utána kotn, területmodok

    utána grafikai tuning

    utána módosítók játékmeentben

    utána minden más

    különben összeakad töltésnél is lehet
  • lightjack
    #39117
    lenne pár kérdésem: mit jelent az h pl: turn undead to level 7, meg az hogy demoralize up to level 10?? ezek mire jók? a command az meg azt hiszem azt jelenti hogy magad mellé állítod az ellent h veled érted harcoljon???