41716
  • Madi92
    #39116
    Hali!
    Kéne egy kis segítség. Az alant látható modokat használom, és jó lenne ha valaki tudna segíteni a helyes sorrend beállításában, ugyan használom a BOSS nevű programot, de nem nagyon bízok benne:\ Szóval jó lenne ha valaki tudna tanáccsal szolgálni. Illetve hogy egyes modok nem ütik-e ki egymást. Előre is Kösz!

    Oblivion.esm
    HorseCombatMaster.esm
    Unofficial Oblivion Patch.esp
    Oblivion Citadel Door Fix.esp
    Natural_Weather_HDR_by_Max_Tael.esp
    Natural_Habitat_by_Max_Tael.esp
    Natural_Water_by_Max_Tael.esp
    IlluminationWithin.esp
    Creatures Alive v1.3.esp
    Amajor7 Imperial Furniture.esp
    xuldarkforest.esp
    xulStendarrValley.esp
    xulTheHeath.esp
    XulEntiusGorge.esp
    xulFallenleafEverglade.esp
    xulColovianHighlands_EV.esp
    xulChorrolHinterland.esp
    xulBeachesOfCyrodiilLostCoast.esp
    xulBravilBarrowfields.esp
    xulLushWoodlands.esp
    xulAncientYews.esp
    xulAncientRedwoods.esp
    xulCloudtopMountains.esp
    xulArriusCreek.esp
    xulPatch_AY_AC.esp
    xulRollingHills_EV_withoutWheat.esp
    xulPantherRiver.esp
    xulRiverEthe.esp
    xulBrenaRiverRavine.esp
    xulImperialIsle.esp
    xulBlackwoodForest.esp
    xulCheydinhalFalls.esp
    xulAspenWood.esp
    xulSkingradOutskirts.esp
    Natural_Vegetation_by_Max_Tael.esp
    Harvest [Flora].esp
    Axebane_Hunters25.esp
    P1DkeyChain.esp
    Axebane_RealHunger25.esp
    RealisticForceHigh.esp
    RealSleep.esp
    No psychic guards v1.1.esp
    RenGuardOverhaul.esp
    Combat Behavior 2.11b.esp
    Deadly Reflex 5 - Timed block and 150% damage.esp
    DeadlyReflex 5 - Combat Moves.esp
    Visually Enchanted 2.1 No Shock Particles.esp
    Visually Enchanted 2.1.esp
    MorroHun.esp
    magyarjavitas.esp
    NPCSTATICLEVEL.e.02.esp
    Unofficial Equipment Rarity Patch V1.1.esp
    IlluminationWithout.esp
    slaughterfish addon.esp
  • steweee
    #39115
    nekem is kellene csak egy olyan kis mod, amivel az ellenfelek is tudnak tereptárgyakon át is üldözni. elég szivacs amikor egy 30 centis kőrakásban megakadnak és elég lenne lenyilazni őket....
  • Fantusz
    #39114
    Szerintem ilyen ügyeskedésekkel nem érdemes foglalkozni, inkább bonyolításnak nevezném, n em könnyítésnek (amire mellesleg nincs is szükség)
    Való igaz, hogy sokszor bambák az ellenfelek, éppen ezért fölösleges az idézést összekapcsolni a láthatatlansággal, elég, ha a mágus a háttérben marad, ha erős summonja van csak mozizni kell.
    A paralyse varázslat megtanulása után pedig próbáljon valami-valaki a közelébe menni - de ekkor már a mágus sem rejtőzködik, aktívan támad.
    Annyit kell megtanulni, hogy melyik lény immunis a bénításra, azoknál viszont van más lehetőség (vámpír pl. érzékeny a tűzre)
    Illuzio mestereként a command varázslatok ismét egy másik harcstílust tesznek elérhetőve a mágus számára.

    Harcosok általában nem az Arcane egyetemre bejutásért güriznek, nekik meg azért problémás a mini-spellek használata.
  • ratgab
    #39113
    Felvehető NPC is előre definiáltak, ha így nézzük. Egyébként meg pont ezért tetszik, mert nem a meglévő NPC-ket "használod el", hanem a létező világ érintése nélkül új szereplőket tesz elérhetővé, akiket a játékos választ ki. Mondjuk azt nemtudom, hogy ad-e ugyanannyi lehetőséget CM partners, mint Comp. share and recruit mod, de amit ad az is talán elég lehet, majd ha lesz időm letesztelem. Mi baj lehet ugyan belőle? (költői kérdés)

    Kombinator: Éppen, hogy nem akarjuk könnyíteni a játékot, legalábbis én, sőt még az alap is túlságosan könnyű szerintem. Mindenhol szintednek megfelelő ellenség, köszönöm nem. Egyébként általában harcos vagyok szóval nem nagyon varázsolgatok.
  • koschwarz
    #39112
    ja, félreolvastam amit írtál.
    azt ráadásul nem is ismerem :)
  • steweee
    #39111
    ? videókártya memóriát ? ez a válasz ? nem vágom...
  • Kombinator1991
    #39110
    Na megvan hogykell szal az ucsó 2 mage spell ami oan erős, hogy azmár cheat:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    1. Egyszerüen húzd fel az illusiont 50-re ez elég könnyen megtehető ha ezzel megvagy akkor a sima dps spellhez amit irtam tedd be a láthatatlanságot 3secre ügyelj rá, hogy a mana költsége továbbra se lépje tul a maximumot, és nehagyd abba a kasztolásást amig van ellenfél akit leakarsz öllni inkább lődd a falat ha menekül de ne hagyd abba amig ellenfelek vannak a közelben akik láthatnak ha felhagsz a kasztolással! 2. Legyen egy láthatatlanság spelles és egy különálló idézés spelled idézel 1 erős lényt harcol az ellenséggel ozt ha meghal megidézed ujra aztán megint mész láthatatlanba bármennyi és bármien ellenfél kinyirható mindkét trükkel csak idő kérdése.
  • Kombinator1991
    #39109
    Harcost anyival kiegésziteném a sima szörnyek ellen, hogy használjon kétkezes nagy kardot és tartson megfelelő távolságot az ogrekon kivül a többi nemüt vmi nagyon messzire, de a kétkezes kard messzire elér.
  • Kombinator1991
    #39108
    Véleményem szerint nemkell mod ami könnyebbé teszi a játékot van elég trükk hozzá
    Íjász: magas akrobatika és felugrasz mindig vmi helyre alapbol nincsenek az npc-k bescriptelve, hogy ugorjanak, de keresek már egy ideje vmi MI update modot mert ezek az npc-k szánalmasan h*lyék.
    Harcos: sima szörnyek ellen nemtok semmi különösebben okosat az adok-kapok játéknál, talán annyi, hogy legyen egy specz heal spelled amit majd bővebben kifejtek a mage-nél, de kardos human harcosokat a legkönnyebben úgy lehet bedarálni, hogy pajzs nélkül vmi könnyü fegyó. és 1-szer blokk aztán futsz mögé és ütöd a legtöbb játékkal ellentétben itt az npc-k fordulási sebesége viszonylag alacsony. Ellenséges mágiahasználók ellen pedig rohanj és csapd szét a fejüket és kész.

    Mage: itt vannak a legaljasabb trükkök de én csak 2-t írok a gyengébbeket:1. kereskedéshez érdemes 2 spellt berakni a másik az "elbúvölés" érintéssel csináljunk az arcane egyetemen egy spellt ami elbüvöli a másikat érintéssel 100 pontra mondjuk 5-sec-re és nemkell lefizetni vagy a kerékkel tökölni az ára pedig 0 illusion skillel is eléggé alacsony bár ez nemsokat számit ennél. A másik csináljunk ugyaniet ha vámpirok vagyunk/voltunk a kereskedés képzettség növelésére 3-secre ez se tul nagyszám de a 100-at nem lehetetlen kihozni vele alapbol sem és akkor ezt a kettőt eltoljuk és az eladási árainkon nagy mértékben javithatunk.
    2. Harchoz 3 spellt érdemes gyártani a legegyszerübb amit taktiktol fügetlenül harcosnak és ijásznak is ajánlok egy magicka (mana) növelés 100 3secre és mellé heal vmi gyors 1-seces de erős ha nem hordasz páncélt az ára max 50 legyen ha hordasz akkor max 40 ezt a spellt ha egyszer elkasztoltad utána folyamat kasztolással bármennyiszer eltod nyomni.
    2.1 A másik spell a sima én csak magic shell -nek hivom mana növelés 100 4secre elég olcsó de növeli a manádat nagyon nagy mértékben utána pedig elis veszi de addigra már elhasználtad és 0 alá nem mehetsz ezáltal drága spellek elnyomhatók kevés manábol csak előtte elkell tolni ezt a 4-sec miatt ha marad kis manád a spell ujra eltolható miután már eltoltál vmit és mielőtt lejárna így ujra lessz manád és ujra lehet castolni.
    2.2 Ugyanaz mint a legelső mage trükk csak sebzésre korlátlan ideig DPS itt annyit javasolnék még, hogy a dps spelled mind3 tipusus alapsebzést tartalmazza kis szinten nehezebb ugyan igy érzékennyé tenni az ellenfeleket, de ugyse lessz rá manád hosszu távon. Ugyanakkor jobb a mana sebzés arány ha lassu a dps vagyis keveset sebző hosszu távon ill. a simán keveset sebző spelleknek jobb a sebzés/mana aránya és 3 spellel mivel mind kicsi ezért jó az arány, de összeadva elég szépen sebez és ellenféltöl függetlenül tolható teljesen mágabiztos lények ugysincsenek.

    még van 2 trükköm de azok oan erősek, hogy már csalás, de nemkell hozzá semmien külső program, de ezeket csak úgy irnám be ha tudnék ien fehér szöveget tenni ami csak kijelöléskor látszik, de azt nemtom hogyan kell, de ha vki leirja berakom azokat is, csak nem akarom, hogy vki itt elolvassa és aztán első alkalommal használja és a játékélményt már haza is vágta vele.
  • SaGa
    #39107
    A CM partners nem tetszett, mert előre definiált partnereket lehet benne csak felvenni, mindhez külön modok kellenek.

    A Companion share and recruit ellenben bármely NPC-t felvehetővé tesz, ha megfelelő velük a viszonyod. Amint az adott NPC-vel jban vagy, megjelenik a lehetőség a beszélgetéseknél.

    Van benne néhány alap NPC, akik előbb-utóbb rád találnak és követnek akkor is, ha nem "fogadod fel" őket, de nem neked segítenek, épp csak arra járnak, de azt mindig. Pl alszol a jól védett kis zugodban és becsörtet egy nehézpáncélos hölgyemény, aki - ha mást nem mondasz neki - akkor is ott dübörög a nyomodban, ha épp be akarsz osonni valahová, ellopni valamit...

    Nem teszik könnyebbé a játékot, de érdekesebbé igen. Minden NPC-nek van valami képessége, amit a szolgálatodba tudsz állítani. Az alkimistát elküldheted nyersanyagot gyűjteni, vagy otthon hagyod, hogy szabadidejében főzőcskézzen mindenféle létyókat. Csak abból tud dolgozni, amit talál a szekrényekben, vagy amit összeszedettél vele korábban.

    Ruházni, fegyverrel ellátni is neked kell őket. Lehet simán a hátizsákjába pakolni (beszélgetés közben előjön egy ilyen opció), és a legjobbat, illetve az általa leginkább használhatót fogja felvenni, használni,, De el is küldheted, hogy menjen és vásároljon be magának a legközelebbi boltosnál. Ehhez a pénzt te adod neki.
    Figyelni kell, hogy legyen ruhájuk és páncéljuk, mert ha napirenddel bírnak és pl éjjel alszanak, ha van rá lehetőség akkor a páncélt félreteszik és ha nem adtál nekik valami ruhát, egyszál p/cs.csben flangálnak, míg megint nem lesz szükség a páncéra...

    Meg lehet kérni őket, hogy kísérjenek el, de azt is mondhatod, hogy tekintse otthonának a házadat és akkor ott fog várni.
    Az összeszedett cuccokat az ő hátizsákjukba is be lehet pakolni, de csak a teherbírásuk mértékéig.
  • koschwarz
    #39106
    én sosem használtam ilyen modot, bár meglehet a hangulata, de olyan modot sosem használok, ami könnyíti a játékot.
  • ratgab
    #39105
    Most nagyon foglalkoztat ez a CM partners mod, melyben társakat vehetnék fel magamhoz. Ami egyedül visszatart az az, hogy nem tudom nem rontja-e el az élményt: nem könnyíti-e meg a játékot túlzottan. Nincs valakinek ezzel a moddal kapcsolatosan valamilyen tapasztalata? Francesco féle overhaul mellé használnám, de nem akarom, hogy hamár az overhaul izgalmasabbá tette a játékot a Partners mod megkönnyítse... De annyi jó partner lenne: Egy Leonidász, Legolas, vámpír, night elf csapat király lenne.
    Ui: Hogy ezek a modderek miket meg tudnak csinálni! Szinte filmhatású minőségben van némelyik csapattárs megcsinálva a képek alapján.
  • koschwarz
    #39104
    videókártya memóriát. egyébként ha kész a modom akkor én is újra játszani fogok vele, és akkor ki akarom próbálni qarl-t :)
  • steweee
    #39103
    ez vajon miből tud többet mint az extreme graphics HQ 1.09 ?
    én még csak azt használtam, de az is több mint gyönyörű volt
  • koschwarz
    #39102
    az tényleg szuper, de készülj fel, hogy egy kissé megnő a gépigény!
  • Daell Drow
    #39101
    ja még annyi hogy talaltam egy grafikai modot:
    Elder Scrolls IV: Oblivion - Qarl's Texture Pack III Full v1.3 OMOD (1.7GB)
    ezt még leszedem remelem jo lesz.
  • Daell Drow
    #39100
    vissza olvastam de nekem tul sokminden volt es kesze kusza.
    Igy most osszefoglalva es le irva mar jobban atlatom a dolgokat.
    modokat ugyan nem akarok kesziteni annyi turelemem nincs hozza.
    De amit itt felsoroltal azok nagyreszet le is szedem.
    koszi szepen.
  • ratgab
    #39099
    Számtalan lehetőségből választhatsz, most kapásból nem is tudom mit tudnék javasolni. Esetleg egy overhaul-t tudnék javasolni, dicsérik az OOO-t, Francesco-t (nekem ez van, de még túl sokat nem tudtam tesztelni), TIE-t, Giskard féle Cyrodiil overhaul-t.

    Több élet a tájban egyértelműen a unique lanscapes mod szerintem, mely az eléggé egysíkú cyrodiil-t kicsit változatosabbá teszi. UL mod több mint 23 részegységgel rendelkezik, tehát 23 kisebb nagyobb területrészletet változtat meg: ilyen pl. a panther folyó környéke, dark forest ( Fővárostól délre, Braviltól északra fekvő erdős terület), keleti mocsaras vidéken egy mangróve erdős lápos vidék, illetve a városok környéki területek feldobása. Túl sok erőforrást nem eszik ez a mod, de változatosabbá teszi a tájat.

    Több állat, szörny modokra én a fentebb említett overhaulokat ajánlanám, amik nem mellékesen megnehezítik a játékot. Általában az ellenfél szinteződését leveszik, így még 1-es szinten is összefuthatsz magasabb szintű ellenfelekkel, ami kellőképpen változatossá teszi a harcot, sose tudod mire számíthatsz a köv. barlangban. OOO kiszámíthatóbb, ahogy mész barlangokban egyre lentebb egyre erősebb ellenfelek vannak, francesco-éban teljes kiszámíthatatlan. Minden overhaul számtalan + szörnyet, állatot, fegyvert pakol a játékba, egyesek még akár új küldiket is, általában a zsákmány elosztást megváltoztatják (pl.: arena-t ne tudd már 10-es szinten bajnok szintig vinni, de a haladásért több pénzt kapsz, ha gazdagabb házakba törsz be gazdagabb "lehet" a jutalom a ládákban stb. stb. stb.

    Emberekre javaslat: Crowded Roads advanced: ha meg akarod töltetni az utakat utazókkal, akkor ez neked való. Különböző típusú kalandozók járkálnak majd az úton.

    Másik hasonló cucc a Travellers valami, mely úgyanezt csinálja csak kereskedő utazókat rak az utakra, velük lehet kereskedni is.

    Ha társakat, illetve csapatban szeretnél menni, akkor CM partners mod: különböző csapattársakat rakhatsz be magad mellé. Ez utóbbi lehetőségnek több válfaja is létezik pl.: Mercenaries (pénzért felfogadható zsoldosok), illetve egy olyan mod is létezik, melyben bármely Cyrodiil-i npc-t felveheted magad mellé, ha barátságban vagy vele.

    Szóval a lehetőségek tárháza közel végtelen: További kutakodásra javaslom az Oblivion Nexus-t, illetve a Planetelderscrolls oldalakat.

    Viszont ha mod használatra adod a fejed készülj fel, hogy egy két fontos progi kell majd hozzá és nem kevés idő lesz, míg minden királyul belősz:

    Legfontosabb progik: 1. Oblivion mod manager-- modok kezelésére a legegyszerűbb tool, emellett az omod kiterjesztésű modokat csak ezzel tudod feltelepíteni

    2. Obse- Sok modhoz alap program, mely csupán 3 db fájlból áll, csak be kell másolni a data könyvtárba

    3. Weocps- Oblivion Crash Prevention system -- Általános jelenség, hogy az oblivion sajnos fagy, mindig, ez a cucc megszünteti a fagyást, de fontos tudni, hogy az alt-tab-ot nem szereti, de ha ez utóbbit nem nyomkodod nem lehet baj. Must have program.

    4. Unofficial Oblivion Patch- Bethesda patch-eiből kimaradt dolgokat javítja, érdemes feltenni. Van külön a shivering isleshoz és a knights of the nine-hoz hasonló fejlesztők által kiadott Mod patch is.

    Én is nemrég (pénteken) raktam újra a gémet, modokkal mindennel, hát ráment 5-6 óra hosszám mire mindent beállítottam, de egy részét a modoknak még akkor szedtem.
  • koschwarz
    #39098
    pont olvass vissza egy kicsikét, rengeteg ilyen modot soroltak fel.
  • Daell Drow
    #39097
    Sziasztok, mar regebben is sokat oblivionoztam most is elokaptam egy kicsit jatszani. De a modolasban nem vagyok othon annyira.
    Most Oblivion+patch+magyaritas van fent. Olyan modot keresek ami a grafikan egy kicsit javit, nem feltetlenul tobb gigas texturakra gondolok. Hanem ami a fenyeket latotavolsagot stb javitja. Illetve egy olyan mod kene ami kicsit tobb eletet visz a tajba, tobb allat, szorny, ember legyen.
    meg koszonem ha 2 ilyesmi modot tudnatok ajanlani.
  • cSuwwi
    #39096
    mit ír az adatlapon az oblivion exe?
    ilyen?
  • Madi92
    #39095
    Igen, telepített.
    Amúgy ezt írja ki pontosan:
    crc = 97D4CB41
    You have an unknown version of Oblivion. Please check http://obse.silverlock.org to make sure you're using the latest version of OBSE, then send an email to the contact addresses listed in obse_readme.txt if this version is not supported in the latest release. (CRC = 97D4CB41)
    checksum not found


  • cSuwwi
    #39094
    az alap obsenak nem kellenek pluginok, azt simán bemásolod a gyökérkönyvtárba és mennie kell
    telepített oblivion?
  • Madi92
    #39093
    Hát ez a Pluginos dolog kimaradt, de nem is értem:\
    Az obse-s mappában, amit leszedtem abban van egy olyan mappa hogy src és abban van minden féle jó, de gondolom nem erre gondoltál.
  • cSuwwi
    #39092
    jó helyre másoltad?

    obseból a 018 az utolsó, a főkönyvtárba kell másolni, a pluginjait meg a /data/obse/plugins/-ba.
    a játék verziót a játék kíírja, vagy az exe-n jobb klikk, és ott a verzió fülnél látszik.

    ilyen esetleg akkor lehet ha nincs a registryben az oblivion (nem telepített, hanem másolva lett) vagy régi telepített játéknál újra lett téve a winfos de a játék nem
  • Madi92
    #39091
    Hali!
    Van egy kis problémám,az OBSE nevű programmal!
    Úgye 3 fájlt kell átmásolni a main mappába, az odáig meg is van, de ahogy índitanám valami olyasmit ír, hogy nem ismeri fel a játék verzióját. A játék 1.2.0416 verzió az OBSE pedig 0.18.

    Ha valakinek van valami ötlete hogy mi lehet, az ossza meg velem, köszi!:)

  • steweee
    #39090
    legalább választható elemek lennének benne. az ultimate camerából jó a lómod, az alap, a többi tök felesleges, vagy más pici moddal sokkal jobb mitnmt a nagy buzi célkereszt meg egyebek...

    nekem csak a lovaglós nézet kellene belőle

  • gyonax
    #39089
    KotN
  • gerey
    #39088
    Igen, valami olyasmi, de már kezdek lemondani róla, hogy itthonról betudnám szerezni.
  • gyonax
    #39087
    Bocs, hogy elírtam a neved:)
  • gyonax
    #39086
    Oblicion XP
    Az alap szintlépés helyett XP-t kell gyűjteni(mint a WoW-ban)

    Fidolorus
    Ultimate 3rd Person Camera
    Custom 3rd Person Camera

    Csak az egyiket tedd fel! Nem próbáltam őket, de jónak tűnnek screenshotok alapján
  • Fidolorous
    #39085
    Üdv. Engem az érdekelne hogy valami TPS javító mod létezik ? Gondolok itt szebb animációkra illetve hogy az egész játék játszhatóbb legyen külső nézetben. (Fallout 3nál már próbálkoztak valamit a Bethesdás srácok, ám ott se az igazi)
  • ratgab
    #39084
    Na újra felraktam az obliviont, hivatalos modokkal, kiegészítőstűl:

    Unique landscapes mod, Francesco's overhaul, Kragenir's death quest, Crowded roads advanced, unoffiacial oblivion ,mod és shivering patch, összes realswords mod, werewolf mod

    Totál más így a játék, amikor 2 sima rabló kiveri belőlem a sz...t, akkor azért meglepődik az ember, de legalább már nem az én karakterem az isten mint modok nélkül.

    obse alkalmazás+ oblivion crash gátló progi prímán működik (persze alt-tabozni nem lehet, mert akkor kifagy). Szóval remek kis dolog ez így

    Köszönöm a segítséget mindenkinek.
  • aaasdd
    #39083
    sziasztok. tudnátok ajánlani egy modot ami megváltoztatja a játékban a szintlépést? köszi
  • Fidolorous
    #39082
    gondolom gyűjtő...
  • steweee
    #39081
    nem értem mi a francnak ? vagy 100 mega az egész, úgy töltötték ki egy egész dvd-re, hogy 4 nyelven felírták ugyanazt. töltsd le vhonnét vagy vedd át egy barátodtól. nem a warezra akarlak rávenni, de mondjuk kurvára mindegy a bethesdának hogy egyel többet vagy kevesebbet vesznek meg tőle, és azért annyira nem egy nagy durranás a dolog.
  • gerey
    #39080
    Nem tudja valaki, hogy, valamelyik netes áruházban vagy valahol nem kapható-e még a KotN külön dobozos verziója, mert már csak ez kellene.
  • koschwarz
    #39079
    na, ahogy írtam korábban, nekiálltam egy spell overhaul modot készíteni. nem az egész magic témát szeretném módosítani, csak alapvetően a használatlan vagy értelmetlen spelleket javítani (mint pl. burden), a kihasználható spelleket letompítani (mint pl. láthatatlanság vagy drain health), illetve egy kicsit használhatóbbá tenni a spelleket olyan szempontból, hogy egy TIE nehézségű játékban is legyen értelme varázslóval indulni. megvan, hogy mit és hogyan módosítok, úgyhogy most már nekiállhatok a tényleges modolásnak.
  • koschwarz
    #39078
    én alapvetően szeretem a nehezítéseket egy játékban, de számomra az ilyen evés-alvás modok inkább csak nyűgnek számítanak...van abban valami persze, hogy kaját kell keresni, vagy ha fárad a karakter, akkor gyengülnek egyes tulajdonságai így kockázatosabb a barangolás, de ezek engem inkább "megakasztanak" a kalandozásban. már a stalker shoc-ban sem bírtam, hogy időnként kötelező volt benyomni egy kolbászt vagy konzervet...úgymond csak rutin az egész, ami miatt mindig az inventorymban kell tartani egy kis kaját meg egy matracot, így általában ezzel le is van tudva az egész...szóval én ezeket inkább kihagytam. ha alapból benne lett volna a játékban, akkor nem bánom, de magamtól nem teszem bele :)
  • SaGa
    #39077
    Nézem a legyüjtött listácskámat: Addendum-HungryThirstySleepy, Fatigue and Sleeping, Hungry_Thirsty_Sleepy_Tired. Mindegyik kicsit másképp valósítja meg az alvás, evés ivás igényt. Azt hiszem az idők során mindegiket használtam, mér nem tudom, melyik volt, ami legjobban bevált, de ahogy már rtam: mindenképp olyan kell, ami a Cobl-hoz illeszthető, mert az kihagyhatatlan, ha tényleg RPG szerűen akarsz játszani.
    A realism mappámban van még: ItemCrafting, Reneers-Corpse_Mod, Deadly Reflex 5, Reneers_Guard_overhaul, Reneeres_Dialogg_Mod., Craftybits, Cobl. Az utóbbi kettő egy-egy könyvtár, több, hozzájuk illeszkedő moddal. Érdemes a tesnexuson úgy keresni, hogy "coblized" vagy "Cobl", akkor kidob egy halom modot, ami illeszkedik...