41716
  • Fantusz
    #39196
    Csak tipp, de nincs gamepad bedugva a gépedbe?
  • Fantusz
    #39195
    Természetesen lehet javítani a paladin páncéldarabokat, s a fegyvereket is.
    Sajátkezűleg akkor javíthatod, ha legalább 50-es az armorer képességed (ennyi az alapkövetelmény mágikus tárgyak javításához)
  • interpunk
    #39194
    Sziasztok!
    Még új vagyok itt úgyhogy üdv mindenkinek ,olyan problémám lenne ,hogy amikor belépek a játékba a billentyűzetem egyszerűen nem reagál...próbáltam újra tenni a játékot azóta már a windows telepítés is megvolt de a probléma továbbra is fenn áll...esetleg ötletek?Jahm igen...régen már fent volt a játék és semmi baja nem volt a gépemben csak a videó kártya lett cserélve de gondolom ez nem lehet rá hatással...
  • Ati810
    #39193
    Hello.
    Az lenne a kérdésem, hogy a Lost Paladins of the Divines módban kapható fegyvereket lehet javítani kovácsnál ? Mert nálam nem írta ki a listában mikor a kalapácsra kattintottam.
    A válaszokat előre köszönöm.
  • gyonax
    #39192
    Nekem régen FFDShow-val volt hasonló problémám... Ha van, akkor próbáld meg betenni az Oblivion.exe-t berakni a kivételek közé(az FFDShow pedig általában nem textúrahibát szokott okozni, nálam mégis megtette...) Amúgy egy játék reinstallt is próbálhatnál, hátha nem másolta fel a textúrákat, ha pedig ez se oldja meg, akkor próbálj meg valakitől kérni/tölts le egy másik obliviont(hátha a nálad lévő lemez/letöltés a rossz), nézd meg, hogy azzal is rossz-e.
  • tibor16
    #39191
    szerintem ez az a fajta hiba, amikor vagy nincs elég memória a textura kibontására, vagy a textura hiányzik, vagy valamiért hibás, vagy nem bontható ki. Esetleg, ha menet közben változtattál codec pakkot, vagy drivert, ilyesmi előfordulhat. Ha a konfig és a géped nem változott, akkor gyanakodhatsz a porosodásra vagy az ebből fakadó melegedés miatti hibára. Kezdődnek a melegebb napok, a spiccen járatott gépek, esetleg túlmelegedhetnek... Még egy dolog lehet, ha nagyon a játékterület határán vagy, és ott már nincs is textura - esetleg...
    ha nem jól gondolom, az okosok, majd kijavítanak :) - de én erre gyanakodnék.
  • steweee
    #39190
    milyen kártyád van ?
    nekem a régebbi radeonommal csinálta, nem tudom a típusát már, de régebbi volt. utána a 7600 gs-el nem, és a mostani 4830-al sem
  • Dzsí Pí
    #39189
    Más játékkal nem.
    És pontosan hol álligassak az atis kezelőpanelnél?
  • PiszkosFred
    #39188
    Probald meg az ATI kezelo paneljen is a beallitasokat, hatha ott akad ossze valami a jatekkal. Mas jateknal nem jon elo hasonlo hiba?
  • Dzsí Pí
    #39187
    Újra tettem a legújabb drivert+dx, ugyan az... azért kösz
  • steweee
    #39186
    jaja, nekem is volt ilyen hiba radeonnal. újra kell telepíteni a vidkari drivert, talán a direktXet is, ha megoldódik akkor jó, ha nem akkor az obliviont is újra. nálam megjavult
  • Dzsí Pí
    #39185
    Íme a textúrahibák:



    Miért csinálhatja?
  • Dzsí Pí
    #39184
    OBLIVION PATCH v1.2.0416 van fenn
    képeket majd csinálok
  • steweee
    #39183
    1.6-os peccs ? ? ? ?
  • koschwarz
    #39182
    de miben nyilvánul meg a durva textúrahiba???
  • PiszkosFred
    #39181
    friss a directx?
  • Dzsí Pí
    #39180
    persze, fennvan a shivering island, meg még asszem 2-3 mod
  • SaGa
    #39179
    A SI is fent van, vagy csak a patch? Mert ha csak a patch, akkor lehet, hogy ez a baj...
  • Dzsí Pí
    #39178
    Üdv all, az a problémám, hogy a játék az új gépemen dúrva textúrahibákat csinál. a vga: Radeon 5750 1gb, am xp sp3+legújabb driverek vannak fenn.
    Ja és az 1.6os oblivion és slegújabb shivering isle patch. Vki tud vmi ötletet, hogy mit kellene csinálni?
  • Fantusz
    #39177
    Értelmezni kell a rajzot.
    Elidulsz keletre, megkersed a sziklát, ott frissül a küldetésed, ha jól emlékszem.
    Keress a közelben egy szobrot, a szobornál lesz jelentőssége a rajznak, a nyíl mutatja a barlang felé vezető irányt.

    Szép hosszú küldetés, a barlang túloldalán is lesz még némi séta a cél előtt.
  • lightjack
    #39176
    kéne help egy mellékküldetésnél...Brumában kaptam, egy csávótól, aki elvezetett a grófnőhöz akirúl kiderült hogy egy szenvedélyes gyűjtő és bármit megtenne az Akaviri relikviákért...kaptam tőle egy fordítást meg egy térképet és itt akadtam el...elolvastam a fordítást naggyából meg is értettem miket ír le, a térképet is megnéztem, eléggé értelmetlen nah m1... nyíl sincsen, fogadósokat is kérdeztem de semmi...vki meg tudta ezt a küldetést csinálni?? ha igen akkor help pls!! köszi...
  • Carmang
    #39175
    Túl komolyan veszed a +5-ös fejlődést. Nekem +4, néha +3-as fejlődéssel is életképes ork barbárt sikerült csinálnom.
  • lightjack
    #39174
    jaja az én ork harcosomat is kb így raktam össze ahogy fantusz javasolta és 2 es szintű, +5+5+5 szintlépéssel...am lehet h nekem elég lesz a +4+4+4, az is elég sok, csak így elég lassan fejlődik a karakterem...a többi 4 naposan már elérte a 6os szintet ez még csak a 2 esen szarakodik...mondjuk siméán beéri majd attributokban a régi kar.eimet, pár szint és már erősebb is! az nem nagy baj ha +5+5+5 helyett +4+4+4?
  • Fantusz
    #39173
    Ehhez kell némi játékismeret, amire rámehet néhány próbakarakter, de aztán nem lesz gond a skillek elosztásával, s nyugodtan lehet játszani.

    Nem követendő példa, mert máshogy is lehet csinálni:
    Harcos...

    Strenght, endurance a két legfontosabb attribute, harmadiknak ajánlott az agility.

    Overhaul moddal játszva elég nehéz kizárólag minorban lévő (5-10 szint) képességekkel felvenni a harcot.
    Blade, vagy blunt mehet majorba, s ha keményebb ellenféllel állunk szembe, gondolkodás nélkül vegyük kézbe azt a fegyver, amiben képzettebbek vagyunk.
    Rákok, patkányok ellen viszont a gyengébbik fegyverrel is harcolhatunk, sőt esetleg ököllel is (ökölharcnál lehet extra pontokat szerezni az Aréne előtti harcot szemlélve, de ezzel érdemes néhány szintet várni az elején gyorsan fejlődik)

    Endurance:
    Block és (vagy) nehézpáncél major, az armoret én többnyire minorba raktam, a javításra szoruló tárgyakat esetenként összegyűjtöttem, de különösebben ezzel sem kell foglalkozni.

    Harcosnál az erő és a kitartás 50-60 körüli értéken van első szinten (ha nem akkor nem harcos a karakter), 10-15-ös szintre mindkét képesség 100-on lehet, nem kell méricskélni az attribute pontokat.

    Agility:
    Zárnyitás majorba, nem kell lépten-nyomon zárakat nyitogatni, de a Skeleton key (+40 zárnyitás) használatával jelentősen lassulhat a képességnövekedés (nem kötelező vinni a csontkulcsot).
    Lopakodás mehet minorba, dungeonokban osonva gyorsan fejlődik.
    Íjászat harcosnak minor képesség, de alkalmanként szüksége lehet íjra (pl. ha welkynd köveket gyűjt)

    Speed:
    Athletics major, és ne használj lovakat, járj gyalog, futva!
    Lovagolva nem csak az athletics nem fejlődik, de sok harcot is elkerüls, így a többi képességed is lassabban növekszik.
    Akrobatika képességet minorból húzd fel legalább 50-re (urgálj futás közben, amire úgyis szükséged lesz, ha a vadonban jársz).
    Kombo támadásik alapfeltétele az 50-es akrobatika.

    Nem kötelező trénerekhez járni, de ha valaki ragaszkodik a magas attribute szorzókhoz, a trénerek jelentős segítséget tudnak adni (minor skillt trénelve nem növelik a szintlépés gyorsaságát, de ha a gyors szintlépés a cél, major skillt is tréneltethetünk)
  • steweee
    #39172
    nekem az nem tetszik az alap pontrendszerben, főleg ha az ember használ modokat ( se ooo se tie eddig de pl. javított mi, 1,5-2x szorzó lényekből fejből nem ugrik be a modok neve, javított harc) már elég para az alapjáték is sokhelyen, futni is kell, taktikázni, és akkor jó ha megvan a 3x +5 szintenként. ami ugyen lehetetlen amikor eléri a +10 skill pontot majorban. úgy lenne igazságos, hogy AMIKOR elmegy az ember aludni, az addig összegyűlt pontjai alapján nőhet szintet. az előző morrowindben így volt emlékeim szerint. akár több szitnet is nőhettett vki egyúttal. na mert ha tudom hogy endurancéra összesen van 12-13 pont, speedre 8, erőre meg 7, akkor még kicsit kivárok vele, felviszem mindet 10 fölé és akkor alszok, hiába érte már el hamarabb a +10 majort
  • koschwarz
    #39171
    az nGCD-t nem próbáltam, de népszerű. a realistic leveling egyszerű formula, nem rossz. én mindenesetre nem használom őket, pont azért mert az OOO vagy a TIE mellé nekem nem szükséges, természetesen játszom, meg őszintén szólva én szeretem a pontelosztogatós-alvásos témát is. de egy próbát megérhet.
  • steweee
    #39170
    ezt nem értem. igaz még sosem vittem végig a főszálat (sem) hogyan fog nehezedni, mikor az alapjátékban is max 24 szintig erősödnek a szörnyek ha jól emléxem. több jön belőlük ? moddal tudom hogy 40-es szintig erősödik az új lények miatt.

    magamnak kell keresni a küldetéseket... ezt hogy kell érteni?
  • SaGa
    #39169
    Khmm...

    Párszázszor már le lett itt írva: nincs olyan, hogy "végigtolom". Nincs vége. A fő küldetéssornak sincs igazán, mert amikor elpusztul a főgonosz, várnod kell két hetet, hogy megkapd a jutalmadat és mehetsz tovább kóricálni...

    Ráadásul, ha alap telepítéssel, modok nélkül megcsinálod a főszálat, majd belevágsz modolva, komoly meglepetések fognak érni, ami miatt az egésztől hamar el megy majd a kedved. Olyan helyeken nem jutsz át élve, ahol korábban röhögve, ezen kívül magadnak kell keresni a küldetéseket, nem fog végigvezetni egy sorozaton a játék...
  • Vlala #39168
    Igaz, mondjuk úgy, ahogy minden trendy pasy és csajszee mondja: kivcsy...
  • lightjack
    #39167
    kivi? jaj nemár ne kezdjünk el így beszélni... jah lehet h kipróbálom majd ezeket a modokat csak előbb végigtolom alappal
  • steweee
    #39166
    na ez két nagyon jó szintező mod. sztem ki is fogom próbálni őket később. az OOO-hoz illetve a TIE-hez melyik illik szted jobban ? játszok egyet az alapgaméval normál rendszerben, utána feldobom a két kieget, és egyiket ezzel, másikat azzal akarom tolni. kivi vagyok a véleményedre te melyikhez melyiket tennéd fel
  • koschwarz
    #39165
    abszolute el lehet lenni az alapjátékkal is, de ha használsz egy olyan modot, ami megszünteti a szinteződést (mármint hogy a szörnyek a karaktereddel együtt fejlődnek), mint OOO vagy TIE, akkor ezekkel nem kell törődni, ugyanis ezekkel minden olyan skillt majorbe kell rakni, amit ténylegesen használni akarsz, ugyanis csak így van esély a túlélésre, illetve mivel a szörnyek nem a te szintedhez vannak kötve, úgyis mindegy :)

    vagy a másik lehetőség: van egy csomó olyan mod, ami a karakterfejlődést módosítják, általában sokkal "természetesebbre", szerepjátékosabbra. ilyenek: nGCD, realistic leveling. ezekkel nem kell törődni a karaktered menedzselésével, ráadásul olyan skilleket választhatsz, ami a karakteredhez illenek, nem kell trükközni.
  • Fantusz
    #39164
    Lentebb már említettem, hogy az Oblivion olyan játék, amelyben néhány karakter rámehet a kisérletezésre, de ha ráérzel a működésére nem kell tudományosan játszani, skilleket méricskéni.

    Képtelenség úgy játszani, hogy majorban lévő skilleket soha nem használsz - hogy akarsz akkor szintet lépni?
    Az egyensúlyt kell eltalálni a msjor-minor skillek között, erre nagyon sok út, megoldás létezik - ezt kell kikisérletezni - s játszani.
    Attribute pontok korrigálására ott vannak a trénerek, fölösleges jegyzetekkel bonyolítani a játékot.
  • Carmang
    #39163
    Szerintem elég aládolgozni (ésszel) a Blade-del. A H2H-t hagyd, az egy akkora... használhatatlan izé, hogy csak na!
    A Disintegrate Waepon azt jelenti, hogy ha megütöd az ellenfeled, akkor tönkremegy a fegyvere. Néhány ütésből a gyengébb képességűek is szétszedik az ellenség fegyverét. Ha te kapsz be ilyent, akkor elég kellemetlen tud lenni, hogy életlen fegyóval próbálod leszúrni a szemben levőt :)
    Van ugyanilyen páncélra is: Disintegrate Armor.
  • steweee
    #39162
    basszus, ilyen kérdést. miért lenne baj ha aládolgozol ? akkor az is fejlődik, igaz sok haszna nincsen a hand to hand+-nek, de szintenként meg tudod csinálni a +5 strenghtet ha megvan blade+blunt+HtH-ből a 10 skillpont növekmény. pont ezért kell írkálni miből mennyit szereztél, és akkor nincs gond
  • lightjack
    #39161
    mi az a disintegrate weapon?? mert szereztem 1 sigil stone-t és nemtom eldönteni h mire használjam fel...megéri?? 10pts on strike van? mire jóh? a másik am megnöveli a blade képességem 7 el...szal nemtom mit válasszak
  • lightjack
    #39160
    még1 kérdés: mivel beraktam majorba a BLADE-t ezért nem azt használom hanem a BLUNT-ot...nahmost mivel +5öt akarok strenght ből is kénytelen vok 10 et fejlődni de elég sokáig tart míg bluntból megvan a 10...érdemes aládolgozni közben H2H-el?? mert talán az alacsonyabb szinten lévő skillek gyorsan fejlődnek, és akkor néha érdemes átváltani H2H re...bladre meg nem váltok mert akkor túl gyorsan fejlődnék...majd ha kimaxoltam a Bluntot...szal a kérdés: Érdemes aládolgozni h2h el????
  • lightjack
    #39159
    ééértem akkor nem adom el mert van és még lesznek is varázstárgyaim...és télleg elég horribilis áron töltik újra.köszkösz...nem tudjátok meg mondani h hol találok szellemeket? mert egy harcos céhe küldihez ectoplasm kéne de azt szellemektől lehet szerezni...ayleid romokban nem találtam, de lehet hogy csak azért mert 2 es szintű vok még csak(elég lassan fejlődök, mert +5+5+5öt akarok elérni) és azért nem találok egyetlen szellemet sem...
  • Vlala #39158
    Ha van varázsfegyvered, el ne add!
    A kő használatával az összes lélek-elemmel működő fegyvered maxra töltődik. Kisebb kardok 1600-at bírnak, de volt olyan tőröm, amelybe 16000 "milliamperóra :)" fért. A mágusok céhe pénzért tölti ezeket a fegyvereket, de horror áron.
  • lightjack
    #39157
    varla stone az mire jóh?? mer 1000 aranyat ér, szal eladnám, de előtte meg akarom tudni h mire jóh...meg találtam hozzá vmi tartót amin rajta volt az mire jóh?? csak dísz?:O

    sikerült a karaktertápolás, most értem el a 2. szitnet a harcos orkommal...lényegesen lassabban fejlődök mint régebben de speed strenght és endurance is +5 szal köszkösz!!!