41716
  • Nagyapi
    #39276
    Ja, bocs a Nehrimről írtam, igen.
  • cSuwwi
    #39275
    nem is volt, ez a mod lehet
    jól hangzik, jöhetne már az angolosítás
  • ratgab
    #39274
    Ez a Nahrim mod, amiről beszélsz? Mert ércbányászatra, olvasztásra én nem emlékszem az alap Oblivionban.
  • Nagyapi
    #39273
    Már varázsló tanonc vagyok, és nagyon jó a játék.
    szakmát is lehet tanulni, ahogy haladok a játékban, ércet bányászni, olvasztani, stb. A Risen volt asszem a játék amire emlékeztet.
    Minden nagyvárosban feltűnik egy láda, amibe pakolhatom a cuccaimat, ez is ismerős valahonnan.
    A motor viszont tényleg lassu néha. Egyik küldinél egy bányát kell megtisztítani a patkányoktól, de azok három lyukból özönlenek, mindaddig, amig a lyukakat el nem torlaszolod az ott található kövekkel. Igy utólag már egyszerű, de kétszer kellett újakezdenem, mert derékig álltam a patkányokban, és a játék kezdett egy lassu diavetítéshez hasonlítani.
  • koschwarz
    #39272
    mi sem lehurrogtunk téged :)
    ahogy mindero is írta, és ami a videókból is látszik, valószínűleg sokkal részletgazdagabb lesz a világ, sokkal több tereptárggyal...a hivatalos fórumon beleolvastam a topikjába, néhányan már tolják a német verziót...és amit olvastam (igyekeztem nem túl sokat :))), az alapján nagyon-nagyon ígéretes. minél többet tudok róla, annál jobban várom.

    egyébként az angol verzió csak angol feliratokat fog jelenteni, de az eredeti német szinkron (ami nagyon dicsérnek) marad.
  • mindero
    #39271
    Oké, semmi gond.

    Valószínű az a probléma h rengeteg objektumot pakoltak a tájra (töménytelen mennyiségű növény stb.), és nem bírja az ősrégi grafikus motor.
    Kicsit le kell venni a látótávolságot.
  • benőmenő
    #39270
    Még mielőtt megköveztek:
    1. nem szidtam őket, mivel szabadidős fejlesztés többet nem is szabaad várti tőle, ráadásul teljesen ingyenes
    2.az obliban texture packkal és ini tweak-kel együttsem volt 40 fps-nél kevesebb, ezért gondoltam, hogy a bethesda még tudta optimalizálni a kész játékot, amit esetleg egy amatőr csapat nem tud, vagy legalábbis nem olyan jól.
    peace
  • koschwarz
    #39269
    igen, ez a motor hibája, nem a moddereké. qarl textúra modot meg ne is várj, kizártnak tartom hogy kifejezetten ehhez legyen.
  • mindero
    #39268
    Akkor a Bethesdát szidd, a motort ők csinálták.
  • benőmenő
    #39267
    Jó ez a Nehrim, csak tényleg kéne már az az angol változat, mert egy *rva szót nem értek a curikk-on(nemtom hogy kell írni) kivül. Viszont látszik, hogy nem profi fejlesztők. Egyszer 75 fps, ha már a nagyobb tér felé fordulok 23.
    Amúgy remélem ehhez is lesz quarl textura mod, mert nagyon fura azután.
  • koschwarz
    #39266
    We are currently working on an English version with translated texts and German voice acting and are making good progress. We estimate that the English version will be available in July or August.

    szóval legkésőbb augusztusban...
  • koschwarz
    #39265
    egyébként elképesztő milyen munkamennyiség lehet ebben a modban, és elvileg nem professzionális "fejlesztőktől". elképesztő...
  • koschwarz
    #39264
    szóval akár párhuzamosan lehet játszani az alappal? még jobb.
  • koschwarz
    #39263
    alig várom már az angol változatot (sajnos a némettel semmit nem tudok kezdeni), tegnap is néztem az oldalukat, el is mentettem,
    a leírásod alapján meg egyenesen zseniálisnak tűnik
  • mindero
    #39262
    Tök jó hogy több ember is figyelemmel kíséri ezeket a modokat.

    Minél többször írjuk, annál jobb (ráadásul a tied alaposabb).
  • Nagyapi
    #39261
    Mindero a #39246-ban már írt róla.
    Leszedtem, felraktam, játszok vele.
    Nagyon jó.
    A német nyelv kicsit zavaró, de játszható.
    Megtartja az Obliviont, tehát ha megunom visszalépek.
    Érdemes kipróbálni, veszteni nem vesztessz semmit.
  • Colt17
    #39260
    Hello!
    Aki még nem olvasta volna :)

    Morrowind: Arktwend, Fallout 3: Cube Experimental, és most Oblivion: Nehrim.
    A SureAI csoport neve ismerősen cseng? Ők az a csoport, amelyek a fenti játékokat teljesen átírták, és csak a legalapvetőbb dolgokat hagyták meg belőle, amikre még éppenhogy csak támaszkodhattak.

    A lentebbi bemutatón láthatod a legújabb alkotásukat, a Nehrimet. Ez nem csupán egy egyszerű mod.


    Több mint négy éven keresztül fejlesztették, így egészen biztos egy mestermű. Most pedig álljon itt pár adat, mivel is van dolgunk:

    555.840 tárgy található meg
    9622 különálló betöltési területen
    1285 nem játékos karakterrel benépesítve, akik közül néhány barátságok, míg mások ellenségesek.
    1616 scriptet írtak meg azért, hogy biztosan élvezd a
    35 részes főküldetést, illetve a
    30 mellékküldetést. A német verzióban mindösszesen
    56 professzionális színész kölcsönzi a hangját a játékosoknak.
    50 saját maguk által szerzett zenét hallgathatsz meg, miközben a rengeteg új fegyverrel és páncéllal együtt élvezed a
    40-50 óra játékidőt.
    Mit gondolsz, a fentiek alapján ki fogod próbálni?
    Hadd osszak meg egy kis rábeszélést a fejlesztőcsapattól:

    A Nehrimnek több szerepjátékos eleme van mint az Oblivionnak. Nem egy akciójátékot fejlesztettünk RPG elemekkel, hanem pont fordítva! Ez meg is látszik a világon, a játékmechanikán és nem utolsósorban a történeten.
    A Nehrim világában mindig van mit felfedezni. Egyhangú erdők és egyhangú katakombák? Nem itt. És hogy őszinték legyünk: ki akarna a vidékek között futkorászni, ha azt otthon, az ajtón kilépve is megtalálja? Olyan tájak vannak Nehrimben, amelyek ilyen formában sosem voltak egy játékban sem megvalósítva.
    A történet sokkal összetettebb annál, mintsem hogy Mentsük Meg a Világot. A karakterek személyiséggel rendelkeznek és változnak. És ki tudja; talán egyszer lesz valami románc is a játékos és egy másik karakter között?
    Új hangok kerültek be. Zenészünk, Lukas Deuschel új darabokat szerzett, sőt még mindig dolgozik rajta. Szóval még a zene iránt rajongók is élvezni fogják az új világot. Egyébként pedig kerültek bele népi rock zenék is, egy német együttestől a Schandmaultól.
    A Nehrimben rengeteg kifinomult beszédhang van. És amikor azt mondjuk, hogy kifinomult, nem tíz színészről beszélünk két óra monoton szöveggel, hanem az egyik legnagyobb rajongók által készített hangfelvételről. És nem, nem vagyunk őrültek. Csak nagyravágyók.
  • tibor16
    #39259
    köszi - közben visszavittem neki :) Hanem, ez khajit ahogy kinéz, hát az megér egy misét :)

    Van még egy küldetés, ahol egy néptelen Nine apátságot találtam, a lakóépületben van egy óriási kör, amely valami titkos bejárat, és ahhoz kinyissam valami gyémánt kellene. Gondolom, ez valami mod része lehet, mert a magyarítással játszom, de ez angol. Inkább csak az érdekelne, hol lehet ezt a küldetést felvenni... - előre is köszi
  • Fantusz
    #39258
    Napközben a fogadóban van egy khajiit (nem a fogadósnak kell a krumli). Ha visszaviszed a macskának a burgonyákat, ad néhány pitét cserébe - a küldetés ennyi, de ha ízlett a pite, vásárolhatsz tőle.
  • tibor16
    #39257
    öööö upsz, ezt itt alul a keresőbe akartam írni :) - de ha már így alakult - az ogrés óriásburgonyás küldetést csinálnám, de a zöld nyílnál semmi nincs, megcsinálta ezt valaki? - mert korábban egy ogrét leszedtem, volt nála krumpli (össz 6 db), de nem tudom, hogy csak azt kell-e odaadni, vagy van-e még? - vagy elég azt odaadni a fogadósnak...
  • tibor16
    #39256
    burgonya
  • kurol
    #39255
    Nekem csak a fősztoriszál nem tetszett a mellékküldetések mint például a dark brotherhood-os vagy a tolvaj céh küldetései nagyon ötletesek. Mire végigviszem az összes céhes küldit addigra hátha kijön az angol verzió a Total Conversionból és akk azzal is teszek egy próbát.
  • koschwarz
    #39254
    én tartom annyira vészesnek az oblivion történetét, bár kétségtelen, hogy a legtöbb mellékküldetés igen egyszerűcske. ugyanakkor az a töménytelen quest mod, meg egyáltalán, bármilyen mod, amit rá lehet pakolni...soha rosszabb játékot ne kapjak a kezembe :)
  • mindero
    #39253
    Nekem nem a körítéssel volt a bajom, hanem magával a történettel. Szerepjátékot, mélységet vártam mint a Morrovind, meg a Fallout 3 (na az egy nagyon kellemes csalódás volt).

    De ez a mod tényleg jónak ígérkezik ebből a szempontból is.
  • steweee
    #39252
    ha lesz angol része mindenképpen megér egy misét. viszont azért az alap oblivonnal már valóban jáccanék, de felmodolva..... :):):) lapos lenne ? :):):)

    ez egy végtelen történet, remélem a következő részben már alapban bekerül a lóról harc, harci mozgások, nyilazás lóról stb. egyéb kezelőfelületi + térkép tuning, intelligens ellenfelek, bár moddal most is okosabbak azért...

    nem tudom ezen kívül mit lehet még egylátalán kitalálni
  • koschwarz
    #39251
    ez nagyon jól néz ki, ha megjelenik az angol verzió, instant letöltés/telepítés.
  • REPS0L
    #39250
    a hiba:
    Error Code: -5006 : 0x8000ffff
    Error Information:
    >Kernel\ServiceProvider.cpp (109)
    >Kernel\ServiceProvider.cpp (87)
    >Kernel\ObjectHolder.cpp (442)
    >Kernel\ServiceProvider.cpp (109)
    >Kernel\ServiceProvider.cpp (87)
    >Kernel\FileGroup.cpp (520)
    >Kernel\ServiceProvider.cpp (109)
    >Kernel\ServiceProvider.cpp (87)
    >Kernel\FileGroup.cpp (520)
    >Kernel\ServiceProvider.cpp (109)
    >Kernel\ServiceProvider.cpp (87)
    >Kernel\FileGroup.cpp (520)
    >Kernel\ServiceProvider.cpp (109)
    >Kernel\ServiceProvider.cpp (87)
    >Kernel\FileGroup.cpp (520)
    >Kernel\ServiceProvider.cpp (109)
    >Kernel\ServiceProvider.cpp (87)
    >Kernel\FileGroup.cpp (520)
    >Kernel\ServiceProvider.cpp (109)
    >Kernel\ServiceProvider.cpp (87)
    >Kernel\FileGroup.cpp (520)
    >Kernel\ServiceProvider.cpp (109)
    >Kernel\ServiceProvider.cpp (87)
    >Kernel\FileGroup.cpp (520)
    >Kernel\ServiceProvider.cpp (109)
    >Kernel\ServiceProvider.cpp (87)
    >Kernel\FileGroup.cpp (520)
    >Kernel\ServiceProvider.cpp (109)
    >Kernel\ServiceProvider.cpp (87)
    >Kernel\FileGroup.cpp (520)
    >Kernel\ServiceProvider.cpp (109)
    >Kerne>SetupDLL\SetupDLL.cpp (1284)
    PAPP:Oblivion
    PVENDOR:Bethesda Softworks (http://www.bethsoft.com)
    PGUID:35CB6715-41F8-4F99-8881-6FC75BF054B0
    $11.0.0.28844
    @Windows XP Service Pack 2 (2600) BT_OTHER 53640.24
  • Benevolens
    #39249
    fúú, hát ez tök jó :) és én tudok németül :P
  • REPS0L
    #39248
    Sziasztok!
    Légyszíves segítsetek, játszani szeretnék újra, Windows 7 64-en, de egyszerűen már a telepítő sem indul :(
  • mindero
    #39247
    És itt egy videó is:
  • mindero
    #39246
    Sziasztok!

    Ráakadtam egy zseniális Oblivion modra. Total Conversion, a motoron kívül semmi köze az Oblivionhoz. Akinek túl lapos volt az eredeti (mint nekem), nyugodtan tegyen vele egy próbát.
    NEHRIM

    Egyelőre csak német verzió van belőle, talán augusztusra jön az angol.

    Infók:
    - min 50 óra játékidő
    - új világ kb. akkora mint a Morrovindben, minden kézzel készítve
    - szerepjáték elemek, történet dominál
    - teljes szinkronizálás (egyelőre német)
    - új zenék, fegyverek, küldetések stb.
    - 4 éve fejleszti kb 20 ember

    Tegyetek vele egy próbát, szerintem nagyon jól sikerült, kár hogy németül nem értek semmit. Várok az angolra.
  • ProEvoFan
    #39245
    Steamos verzióban jó a magyarosítás? valakinek valami tapasztalata?
  • Tatyla
    #39244
    steamen most a deluxe edition 2351 HUF rá is cuppantam...
  • ratgab
    #39243
    Hát most jót kérdeztél... Őszintén szólva nemtom (azthittem videjó nézéshez kell Wmedia player-nek, de akkor ezekszerint nem), csak reflekből fölrakom mindig, de legközelebb a tanácsodra kihagyom. :-D
  • SaGa
    #39242
    Off

    Szerencsés vagy.

    Az azért érdekelne, hogy tulajdonképpen mire is használod a K-lite codecpack-ot, azon túl hogy feltelepítetted...

    A mediaplayer nem nagyon törődik a benne lévő codec-ekkel, tölt le magának sajátot, ha kell, a codecpack-okban lévő lejátszók csak egy-két formátumot kezelnek, a többihez ugyan lesz fönt codec-ed, csak nem lesz, ami használja.
    VLC vagy KMPlayer. Azok felraknak maguknak codec-eket, de nem a rendszerbe, hanem saját magukhoz és ami kell használják. Nem szemeteli tele a gépet nem kavarnak be más programoknak.

    Valamikor jó rég én is tettem föl ilyen ace mega meg hasonlókat, de azokkal is ugyanaz volt a baj: egy tonna codec, amit nem használt a csomagból semmiféle lejátszó, ellenben pl a játékoknak "beszóltak".
    Egyik se jó semmire. A valamirevaló média lejátszó vagy mókoló (vágó/ enkódoló) programok mind hoznak magukkal sajátot...

    On
  • ratgab
    #39241
    Épp ebből a gondból még semmit az égadta világon nem tapasztaltam, pedig évek óta K-lite-t használok...
  • gyonax
    #39240
    Ezzel egyetértek. Én BSPlayert(és GOM-ot) használok, FFDShow-val, és minden megy tökéletesen. A VLC-t én is szoktam ajánlgatni, mert jó lejátszónak tartom, de nekem személy szerint nem jön be. Az ilyen K-Lite meg Ace Mega Codecs Pack(ha még létezik:D) meg el kell felejteni... Több gondot okoznak, mint hasznot.
  • ratgab
    #39239
    Akkor próbáld más billentyűzettel lehet az akar behalni!
  • steweee
    #39238
    akkor ugye megvan a probléma...
  • koschwarz
    #39237