41716
  • SaGa
    #39356
    Amint az már számtalanszor le lett írva: bármilyen modot, overhault felrak valaki az első feladat a telepítés után egy archiveinvalidation-t kell csinálni különben ilyen zavarok lesznek.
    Az is le lett írva, hogy miovel és hogyan...
  • Takimate
    #39355
    Köszi a segítséget Mindenkinek a textúra hibával kapcsolatban.
    Vagy felrakok egy XP-t, vagy nem játszom.
    Végülis ennyi. Ez van.
    A rendszergazdaként futtatás sp2, vagy sp3 módban.. semmi...
    Szal köszi még1x
  • MaRee
    #39354
    Obscuro's Oblivion Overahul-t felraktam, és a fővárosban az őrök teste láthatatlan, plusz a köpenyek sem látszanak.Régebben nem volt ilyen gond a játékkal, csak msot újra telepítés után.Legújabb patch fent van, valami FAQ-ban azt írták hogy menjek ki a városból és várjak 2-3 napot hogy a játék frissítse a textúrákat és jó lesz, de nem jó :( Valakinek valami ötlet?
  • pointer4
    #39353
    Feltettem, nagyon tutin néz ki :D
    Bááár, a 3gb ram lehet kevés, mert ha fordulok 1x valahova, nagy tájon akkor akadozgat 1 secig, töltöget. Persze utána 90 fps körül stabil.
    Kíváncsi leszek, 2-3 hét múlva, 5760*1080-ban milyen feeling lesz :D
  • mindero
    #39352
    Én se moddoltam, mert akkor még nem voltak modok, de nem is tetszett, úgyhogy mégegyszer már a modok kedvéért sem álltam neki.

    Na majd a Nehrimnek!
  • koschwarz
    #39351
    meg az összes, aki konzolon nyomja :D
  • Vlala #39350
    Én vagyok az egyetlen, aki sosem moddolta az Obliviont?
  • bajgunar
    #39349
    Aham, háát én sajnos nem tudom tovább.
    Odáig jutottam. Még azokat megnéztem, és utána befejeztem obliviont.
    Gondolom h jött már ki azóta jobb, szebb mod is.
    De már nem tolom.
  • koschwarz
    #39348
    ez mondjuk igaz, sok mod ebből az összeállításból már igen csak túlhaladott.
  • gyonax
    #39347
    Nem rossz, de a szerző elavult modokat használ bizonyos esetekben. Illumination within-re például már van több(és jobb) alternatíva.
  • pointer4
    #39346
    Áhhám, magamtól már félig megcsináltam ezt is, csak az update kikapcsolás.... Kösziiii :D
    Azért volt gyanús, mert hangokat, betöltőképeket, grafikai beállításokat, textúrákat már lecserélt. :)
  • koschwarz
    #39345
    ha steam-es az oblivionod, akkor valami ilyesmit kell tenned (fórumról):

    This a rough translation of running Nehrim with Stream from the German board - Hope it makes sense to those using stream.

    Nehrim and Steam
    by Arandor on 06/12/2010 23:00

    Installation with Steam

    Steam is a little rigid, in terms of its copy protection. So you cannot have Nehrim and Oblivion unfortunately running in two different folders, but must override Oblivion with Nehrim.
    First create a backup copy of your Oblivion folder. You can find it under the Steam / SteamApps / common.

    Then open your Steam games library. Right click on "The Elder Scrolls IV: Oblivion" and select "Properties." In the "Updates" change the update setting "This game does not automatically". This will prevent the steam Nehrim files as a "foreign body" committed and overwrites.

    Now from the Nehrim installer and choose as installation to any space on the hard disk.
    WARNING: If you use Windows Vista or 7, then please do not install Nehrim in one of the program folder (Programs, Program Files, Program Files (x86) Program Files (x86)). Because of the Windows security checks because it can cause problems.

    When the installation is complete, go to the folder where you have installed Nehrim. Copy and paste ALL of it into your Oblivion folder (Steam / SteamApps / common).

    ----------

    What I gather is that you should make a back-up copy of your stream folder then after you have installed Nehrim move it all you to your Oblivion stream folder so they are both in the same folder. Stream does not allow Nehrim to run from a separate folder.

    As you also see they have a warning against installing Nehrim in the Program folders if you are using WindowS Vista or 7. So that could be the cause of some not being able to start Nehrim and it asked for the disk and can not find
  • pointer4
    #39344
    Azt, de az oblivionban megjelentik mint mód.
    Saját indító exéjével, valami steam error üzi jön az oblivion exe-től.
  • mindero
    #39343
    Nehrimnek semmi köze az oblivionhoz. Nem tudom te mit töltöttél le, de az egy teljes módosítás, különálló ikonja van (kéne lennie) a tálcán.
  • pointer4
    #39342
    Nehrim móddal muszáj előről kezdeni a játékot?
    Mert én felraktam, se egy levelet, se egy plusz missziót nem láttam, ahol felvehettem volna a fonalat.
  • koschwarz
    #39341
    jaja,,ismerős :)
  • bajgunar
    #39340
    Ezt láttátok már???
    Bogarásszátok át kicsit, megéri.
    Nem mindennapi látványt csikar ki oblivionból:
    Maximum Oblivion - Minimum PC
  • koschwarz
    #39339
    nehrim official site

    nézzétek a képeket, videókat...ez a mod egyszerűen fantasztikus. sőt, nem túlzás azt állítani, hogy gyakorlatilag egy TELJESEN ÚJ, kb. 50 órányi játékidőt adó, klasszikus, sztori-vezérelt RPG-t kapunk. csak ki kell várni az angol fordítást (csak a szövegek, a beszédhangok maradnak németnek), ami remélhetőleg legkésőbb augusztusban jön.

    (addig meg még úgyis javítgatnak a modon.)

    alig várom már, mert németül egy kukkot sem tudok.
  • koschwarz
    #39338
    hát biztos, én nem használtam egyiket sem, csak azért írtam, amit írtam, mert az összes játéktopikban ha van valami probléma egy játékkal, vagy az ati driver vagy a win7/vista a probléma forrása.
  • pointer4
    #39337
    Hát, nem tudom, azóta nem használok xp-t, amióta vistából kijött az első RC. És azóta van win7, amióta abból is kijött az első értelmes beta.
    Azon kívül, hogy pár dolgot újra kellett tanulni - meg az a fél év, mire sikerült x-fi drivert írni a creativnak vista alá - csak pozitív élményem van az oprendszer kapcsán. Persze különbözőek vagyunk, ha van valami problémám, addig járok utána, olvasok fórumokat akár, amíg meg nem oldom.
    Egyetlen win7-oblivion problémát tudnék említeni, hogy a legutolsó ati driverrel (10.6) el sem indul. De erről nem az oprendszer tehet :)
  • koschwarz
    #39336
    több "ezek"-et nem írok, megígérem
  • koschwarz
    #39335
    hát őszintén szólva, mind a vista, mind a win7 (egyelőre) szopacs a játékok szempontjából. ezeket a játékokat egyszerűen nem ezekre készítették még, hiába mondja a mikrofos, hogy visszafelé is kompatibilisek ezek. majd ha megértek ezek az oprendszerek pár évet, és a mikrofos sem ad ki újat (szerintem nagyon gáz, hogy a vista és a win7 között gyakorlatilag nem telt annyi idő, hogy a vistának legalább legyen esélye kiforrni magát, mint pl. az xp-nek), akkor lehet hogy használom majd én is valamelyiket.
    persze ha valaki a dx10 meg 11-es - szerintem - parasztvakításra izgul, az kénytelen ezeket használni.
  • Fantusz
    #39334
    A "loading area" szerintem nem gond, nyílt terepen is tölt időnként a játék, bár itt néhány másodpercnyi eltéréssel kétszer is jött a "terület betöltése", aminem lehetett az oka az is, hogy a céltalan futkározás közben visszalépett az előző területre.

    A felirat annyiból érdekes, hogy figyelmeztet is a játék, hogy új területet tölt be, s ahhoz viszont nincsenek meg a texturák.
    Ilyeneket hibás modolás után láttam, önmagában az alapjátékra nem volt jellemző.

    Talán nem kapizsgál rossz helyen azzal, hogy a Win7 körül keresi a hiba okát, nagyon sok játékosnak meggyűlik a baja azzal az OP rendszerrel.
    Az Obliviont is meg kellene próbálni rendszergazdaként, XP SP2 kompatibilis módban futtatni, bár ezzel ezidáig csak az érthetetlen exe hibákat sikerült általában kivédeni, ilyen textura hiányosságokról még nem volt hír.
  • pointer4
    #39333
    1:29-nél mi az a "loading area" felirat? Ott lehet a gond, én olyat még sosem láttam nyílt terepen. És kb onnantól romlik el, valamit valamiért nem tud betölteni. Majd az okosabbak megmondják mi a teendő.
  • Takimate
    #39332
    Nektek xp-tek van? Mert haveromnál installáltam ott is win 7 van és ott az oblivion exe működése leáll hibaüzivel el sem indul.

    Na mindegy.. Itt egy videó a problémámról.
    Csak játszani szeretnék.. mod vagy magyarítás nélkül... Hjajj.

    http://www.youtube.com/watch?v=rzr22w1rF5U

    Bármilyen segítséget nagyon köszönök !
  • koschwarz
    #39331
    akkor jó :D

    vicces, de az a tapasztalatom, hogy az összes olyan mod, amiben a halakkal próbáltak valamit tenni (több legyen, szebb legyen, többfajta legyen, stb.) sosem működtek. valami baj mindig volt velük. egyébként valszeg a gépigény miatt raktak bele ilyen kevés halat, különben vízközelben behalna a gép, bár szerintem ha nem egy-egy halat raktak volna mindenhová, külön MI-vel, hanem esetleg halrajokat, ugyanazzal az egy darab MI-vel, akkor talán jobban nézne ki az egész. talán a köv. részben.

    egyébként én alapvetően a kevés mod híve vagyok, szerintem a játék alapból szép és részletgazdag, így szépítő vagy "gazdagító" modokat alig használok. gyakorlatilag szinte csak nehezítő modokkal szórakozok :)))
  • bajgunar
    #39330
    Dehogy a Bethesda -val van bajom!!! Csodálatos, fergeteges game-t készítettek. Jó pár száz óra játékidőm van az Oblivion -ban.
    Imádtam, és imádom most is. Elkezdeném én szívesen, csak háát nem az alap dolgokkal. A mod -okkal meg nem sok kedvem van szenvedni pár tíz órát, hogy mind megfelelően működjön a nekem tetsző beállításokkal.
    Így meg, mivel nincs ki feltegye nekem, meg belője a dolgokat, én meg nem áldozok rá időt, mert mire minden belövök tökéletesre, ráunok a game-re. Addig jó volt, míg csak pár mod -ot, text-et, skint, fegyvert, 1-2 kisebb küldit betettem, és muzsikált szépen.
    Ami hiányzott, h a tóba a halak elég silányak voltak, és hiányzott a horgászat. Ez még nem is lett volna gond, amig a városi tavakba berakott halak és a nagy tóba berakottak skinjei össze nem keveredtek, és megzakkant a game. Mire észrevettem, már x sokadik mentés után voltam. És hiába teszem ujra a game-t a mentés miatt, behal a textura a halakon, meg van h nincs hal sehol se. Így hát feladtam.
    Az tuti, meg biztos is, h lesz újabb rész. Én mindenesetre azt is meg fogom venni, ez az a játék, ami megéri a pénzét!!!
  • koschwarz
    #39329
    remélem nem konkrétan a bethesdával van bajod, mert ők aztán nem tehetnek ezekről a problémákról, és azt hiszem, példa nélküli módon mindent megtettetek azért, hogy a modder közösséget támogassák. ezt bizonyítja a több ezer mod...

    valószínűleg a modok azok, amik el vannak baszva. egyszerű: lehet hogy pont olyan nevet adtak pl. az új textúra fájlnak, amit egy másik modban is, és kész a baj, felülírják egymást, ennyi. és nem mindegy hogy tényleg követed-e a mod leírását...

    rengeteg eszköz áll már a játékosok rendelkezésére, amivel könnyebb a modok használata.

    több helyen is részletezik, hogyan használj modokat, hogyan válaszd ki a megbízhatókat. tessék, ez egy szuper oldal:
    itt a legapróbb részletekig el van minden magyarázva.

  • PiszkosFred
    #39328
    Fraps a legjobb megoldas. Nem emlekszem mar pontosan, de vagy AA vagy HDR, vagy valami extra graf beallitas miatt a game nem mindig csinal screenshotot, akar atirod az ini-t akar nem.
  • bajgunar
    #39327
    Tedd fel a Fraps -et ! Még videot is tudsz csinálni.

    Én végigpörgettem a game-t, aztán mikor már untam elkezdtem feltenni mindenféle mod-okat. Egy darabig ment is minden a rendes kerégvágásba, ultra brutál lett a graf, beraktam csomo cuccot, texturákat, aztán küldiket. Tele lett élettel Cyrodiil. De egy baljós napon azt vettem észre, hogy a halak a nagy tóban nem éppen megfelelő skin -t viselnek.
    4 napi szenvedésem a game 20x ujrainstallja után, meguntam az egészet, és töröltem a listából.
    Mert NEM igaz, hogy nem lehet egy szájbaszart mod tool-t csinálni, ami szépen beteszi a kijelölt mod-okat, és em szarja össze magát a game, hol lilás text-ekkel, h script hibával, stb...
    Nah ebbe beleuntam, hogy PL mi köze a pajzs skin lecserélésének a halak pikkelyéhez???? :S érthetetlen.
    Miért nem lehet csak simán betenni egy MOD-ot, és azokat futtatná a game.
    Több napi, órás küzdelem után meguntam az egészet. Nem is beszélve ha magyarítást ráhuztam, még több bug jött elő.
    Kár hogy nem lehet a legjobb dolgokat összeszedni egy db (1db) .exe -vé, és azt futtatva csodálatos élettel, karakterekkel, texturákkal, és küldetésekkel telivé varázsolni ezt az amugy is mesébe illő legendás tájat: Cyrodiil vidékét.
    Sajnos többször nem fogom elkezdeni ujra a game-t alap texturákkal, küldikkel, skin-ekkel, a mod -olástól meg egy életre elment a kedvem ezekután. Pedig szívesen nekivágnék ujra bezárni az Oblivion-i kapukat.
    De így csak a fiók alja marad eme csodálatos remekműnek.
    Köszönjük Bethesda!
    Már nagyon várom a következő részt!
    Bocse h hosszu voltam, meg bocsi a kis OFF -ért. De kijött belőlem.
    Mivel látom h ti is a lila texturával, meg hibákkal bíbelődtök.
    Üdv
  • mindero
    #39326
    Nyomj egy printscreent és másold be paintbe.
  • mindero
    #39325
    Nekem a radeonnal annyi gondom volt hogy az egyik grafikai opciótól ( a soft shadows talán) olyan gányul és ocsmányul jelent meg a játék, hogy lehánytam a monitort. Aztán kapcsolgattam a beállításokat és megjavult.
  • Takimate
    #39324
    Órákat cseszek el már erre..
    az összes pach és verzió kombinációt kipróbáltam már.

    Egy francos screenshot-ot sem tudok csinálni.. pedig állítottam az ini-ben 0-ról 1 re.
    Abban tud vki segíteni hogy legalább belinkelhessem mit látok.
  • steweee
    #39323
    tudja e vki , hogy lehet e olyat csinálni hogy kinti részen sima bloom, belső területeken meg HDR-el megy ? nagyon kéne. kint nem tetszik a "káprázat", de belső tereken meg szuper ahogy a fények jáccanak a félhomályban

    azt tudom hogy be lehet állítani olyat hogy egyidejűleg nyomja mindkettőt az alapjátéktól eltérően
  • lightjack
    #39322
    én általában benyomok vmi random face-t azt kicsit alakítgatom, azt kész is. max 20 perc...
  • Vlala #39321
    Azt hiszem, ezt a játékot is rosszul játszottam. :)
  • Benevolens
    #39320
    egyszer kiszenvedtem egy tök jó karaktert, de belilult és eltűnt a szeme, utána meg véletlenül töröltem. És azóta nem tudok rendesen játszani, mert nincs türelmem még egyszer egy napot szenvedni, hogy egy tök jó arcot összedobjak, és ezért kéne valami amivel nem kell feltétlenül a játék nem túl könnyed arcformázójával sokat szarakodnom. Érdekes, hogy nőkre csináltak százezerfélét.
  • steweee
    #39319
    én a női karakterbe simán "beleélem magam" :)
    pláne a társ mod jó neki, amikor a katanás páncélos nőt lehet utasítani hogy cumizzon :)

    am nekem ilyen jelneség akkor fordult elő, amikor feltettem területmodokat, és utána kivettem, mert nem tetszett. na akkor voltak ilyen fekete lyukas jelenségek
  • Carmang
    #39318
    Én minden játékban fickóval nyomom, mert én is az vagyok :)
    Nő karakterrel nem tudnám beleélni magam a dologba.
  • Benevolens
    #39317
    egyáltalán szokott valaki fickóval játszani vagy mindenki bőrszerkós nőcivel nyomul??