41716
  • Takimate
    #39316
    Köszi !
    Töredezettségmentesítek hátha...
    Egyébként nem régi a vinyóm.

    Az van hogy tiszta installnál is.. elindulok a-ból b be és tuti elémkerül egy hiányzó barlang, vagy terület.. KIVÁJVA A FÖLDBŐL !! :)
  • steweee
    #39315
    tipp, vincsesztered mennyire régi/új ?
    nagyon sok fájlt telepít, elképzelhető hiba fájlok felülírásakor. nekem csinálta a régi gépemen, nagyon használt vincseszterekkel. pedig telepítéskor nem észlelt hibát
  • Takimate
    #39314
    leszedtem a legfrissebb patch-et, megszűnt a lila talaj, de a fő probléma még mindig megvan !!! Nem hiszem el..

    Komplett darabok hiányoznak a térképből !!!!

    alaptextúrázott kurvanagy szakadékok vannak szerte a térképen.
    :SSS
  • Takimate
    #39313
    radeon 3870-em van + legfrissebb driver
    Windows 7 op rendszer
  • Takimate
    #39312
    Sziasztok !

    Tárgy:
    Visszaolvasás utáni segítség kérés.

    Előzmények:
    Oblivion alap játék rég rongyosra játszva. Gondoltam megnézem a kiegészítőket. Knights, Shivering... Meg persze magyarítok.
    Feltettem a magyarítást (benne az unofficial pach-et)
    Eredmény: exe hibával leállás. Jó. Magyarítás leszedés. Reinstall.
    Csak kiegészítők feltevése. Fagyhegy oromnál először tapasztalás, hogy
    a föld LILÁS -rózsaszín, és mini térkép rajzolatok ismétlődnek a földön !!
    Ezt még hatalmas adaggal le is szarnám, de nem lehet A-ból B-be gyalog menni mert itt ott nem rajzol textúrákat, és kiírja, : arra nem mehetek forduljak vissza. Ennek a senki földjének a szélébe pedig beakadok.

    Jelenleg:
    totál leszedve minden, sima install, NEW GAME.. sewerből kiérek: ésbazmeg ott is Barbie minden... a víz gecicsúnya.

    Ezalatt a kalandos telepítés őrületem közepette egyszer asszem megjavult, de elnyomtam egy detect life spell-t és AKKOR változott át minden a szemem láttára lilává.

    Lehet köze ?

    Minden segítséget köszönök.




  • Benevolens
    #39311
    tud valaki olyan arc és hajmodot, ami nem női karakterekhez van? (és nem az a melyikben homokos hapsikat lehet csinálni)
  • Benevolens
    #39310
    a skillem megvan csak a manám nincs meg.
  • Ash04
    #39309
    Inkább lilás:S Közben ráakadtam egy fórumon egy hozzászólóra, akinek ugyanilyen problémája van és igazad van, textúrahiba. Megpróbálom a javaslatod, köszi!
  • SaGa
    #39308
    Kék, vagy inkább lilás?
    Ha ez utóbbi, akkor textura hiánya van, nem találja a talaj texturáit.
    Ha nem telepítettél semmilyen grafika javító modot, akkor a bsa fájlok töredezettsége lehet a probléma, futtass egy töredezettség mentesítést azon a partíción, ahova telepítetted.
    Ha van fent valami textura javító, akkor első lépésként archive invalidation-t kell csinálni, ha ettől nem jobb, akkor lehet, hogy a texturák túl nagyok a videokártyádhoz...
  • Ash04
    #39307
    Sajnos nem lett jobb, továbbra is kék a köves felszín :\ Ha valakinek van valami ötlete, azt szívesen várom! Köszi!
  • Ash04
    #39306
    Jah értem:D Én is megpróbálom akkor az előzővel, köszi a tippet!
  • pointer4
    #39305
    Nálad akkor jól működik, nálam konkrétan az 10.6-al el sem indul. 10.5öt raktam vissza.
  • Ash04
    #39304
    Sziasztok! Van egy problémám a játékban: külső helyszínen a "köves" felületek kék színűek :S Legfrissebb Catalystom van, mi lehet a gond? :\
  • Ati810
    #39303
    Akkor nem lépek be.
  • Fantusz
    #39302
    "Jófiúnak" nem illene a Sötét Testvériség soraiba lépni
    Egy másik karakterrel viszont érdemes végigcsinálni a DB küldetéseit, a guildos küldetlések közül talán a legjobb.

    Semmi akadálya annak sem, hogy egyetlen karakterrel végigcsinálj minden guildos küldetést, bár úgy faramuci helyzetekbe kerülhetsz, s szerepjáték helyett inkább akciójáték lesz az Oblivion.

    Karakter képességeit nézve a Dark Brotherhood és a Thieves Guild hasonló igényeket támaszt (lopakodás, íjászat, lesból támadás), igaz a tolvajoknal rendre hangoztatják, hogy ők nem bérgyilkosok, nemm is adank feladatot csak lopásokra, de a Testvériség se díjazza az oktalan gyilkolászást.
    Tolvajcéh tagként a vérdíjaktól segítenek megszabadulni, függetlenül attól, hol szedted össze.

    Harcoshoz, mágushoz nem illenek sem a bérgyilkos, sem a tolvajcéh feladatai, az meg pláne paradox, ha archmagusként állsz be tolvajnak, s azt a feladatod kapod, hogy lopd el a főmágus varázsbotját...
  • Ati810
    #39301
    A Dark Brotherhood egy "gonosz" társaság vagy csak tényleg azokat ölik meg akik ártottak a népnek ? Csak azért kérdezem mert én "jófiú" vagyok és nem akarok oda belépni ahol rosszat tesznek.
  • koschwarz
    #39300
    fantusz arra gondolt, és én is azon a véleményen vagyok, hogy a 100% chameleon egyszerűen megöli a játékot. gyakorlatilag minden következmény nélkül megtehetsz bármit.
    persze, amit írtál az is ésszerű, de én személy szerint az amúgy is könnyű játékot csak nehezítem, ahogy lehet. ezért is csinálom a modomat :):)

    olyan spellt nem tudsz csinálni, és nem is tudsz encsantolni, amihez nincs meg a megfelelő nagyságú skilled.
  • Benevolens
    #39299
    mi a bajod a 100% chameleonnal? Szerintem tök nagy poén. Összedobsz egy ilyen szettet és mehetsz az erdőben nyugodtan. Nekem az öli meg a játékélményemet, hogy állandóan mindenféle erdei lakókkal kell küszködni, amikor cucctól roskadozva mennék a dolgomra. Egyébkén olyat lehet, hogy csinálsz egy spellt, ami több hatást egyesít (még akkor is ha nem tudod használni) és azzal enchantolod a cuccodat? (ilyesmivel az Oblivionban nem nagyon próbálkoztam még)
  • Ati810
    #39298
    Thx.
  • koschwarz
    #39297
    igen, nem az okozott sérülés számít, csak a találat.
  • koschwarz
    #39296
    egyébként éppen egy modon dolgozom, amivel egy kicsit megvariálom a játékban található alap spelleket, hogy az eddig nem használt spellek hasznosabbak legyenek (pl. burden), illetve az ilyen exploitolható varázslatok, mint chameleon vagy drain health, ne legyenek annyira kihasználhatók.

    pl. drain health-et ki lehetett használni úgy, hogy csináltál egy egy másodperces nagy magnitúdójú varázslatot, ami gyakorlatilag rögtön megölt minden ellenfelet...ehelyett lesznek "kill" varázslatok, ami lényegében hasonló mint amit az előbb leírtam, de nem lehet majd új spellt csinálni belőle, nem lehet encsantolni, és nem is lehet majd olyan magas szintű ellenfeleket leölni vele.

    vagy a chameleon-t erősen letompítottam, tehát nagyon sok pénz, nagyon magas szintű varázslótudás és nagyon sok mana kell majd egy igazán hatásos chameleonhoz.


    kicsit hasonló lesz az OOO spell módosításaihoz, amit én a legjobbnak tartok ebben a körben, mert nem olyan cheat szintű, mint pl. a midas magic vagy supreme magicka, hanem inkább tényleg csak ésszerűvé teszi a varázslatokat.
  • Ati810
    #39295
    Tehát ha többet lövök bele sikeresen akkor több az xp mintha pl egy jobb íjjal egy lövéssel lelőném ?
  • koschwarz
    #39294
    a sikeres találatok számítanak.
  • Ati810
    #39293
    Egyébként ha pl az íjászatot fejlesztem akkor attól fejlődik hogy minél többet lövök vagy attól, hogy minél több ellenséget ölök meg (ha pl van egy 50 életes szörny és egyszer 3 lövéssel egyszer meg 4 lövéssel ölöm meg akkor az egyenlő xp) ?
  • Ati810
    #39292
    Rendben.
  • Fantusz
    #39291
    Felejtős, ha nem cheatelni szeretnél.

    100% alatti chameleon nem jelent láthatatlanságot, ha megvan a 100%, a játékélményt öli meg, láthatatlanul bármit csinálhatsz, kirámolhatod a ládákat a tulaj orra előtt, sőt agyon is pofozhatod, nem fog visszaütni.

    Surranáshoz, elosonáshoz elegendő egy 10 másodperces invisibily varázslat, ez valóban csak lopakodáshoz használható, ezzel szemben a chameleon elrontott képesség.
  • Ati810
    #39290
    Most olvastam, hogy lehet olyat csinálni, hogy valamilyen ruhát vagy páncélt láthatatlanná lehet tenni cameleon varázslattal. Ezt próbálta már valaki és ha igen hogyan lehet csinálni ?
  • Fantusz
    #39289
    Cure disease ital, cure disease varázslat, skingradi templom oltárnál imádkozás, esetleg a vadonban lévő kegyhelyeken imádkozás, ami megszünteti a drain fatigue-t.

    Fontos, hogy addig nem szabad aludni, amíg a drain fatigue bejegyzés el nem tűnik a karakterlapról (ellenőrízni kell).
  • Fantusz
    #39288
    Drain fatigue bejegyzés figyelmeztet, ha vámpír megfertőzött.

    Ezt az aktív hatásokat jelző lapon lehet megnézni, s még az átváltozás előtt orvosolni kell,ha nem akarsz vámpírrá válni, s a gyógyulásig aludni sem szabad.

    Alvás közben elszenvedett vámírharapás ellen nincs orvosság, menthetelenül vámpír lesz a karakter, kigyógyulni küldetéésel lehet.
    A többi (nézd meg a szemed, állj ki a napra, stb) értelmetlen, úgyis rájössz, hogy vámpírrá váltál, erre figyelmeztet is egy felirat, de elég egy pillantást vetni a karakteredre.
    Vámpírok sok negatív és pozitív módosítót kapnak tulajdonságra, képességekre, nehezíti a játékot a vámpírság, de ki is lehet használni az előnyeit.
  • Benevolens
    #39287
    nekem úgy rémlik, mintha lenne valami lötyi, ami a 3 nap leketyegése előtt még megment. Talán a cure disease... De lehet, hogy ez viszont tényleg csak a Morrowindben van.
  • Ati810
    #39286
    Itt is 3 nap alatt leszel vámpír, de előtte is lehet látni ha megharapott és ha nem akarsz vámpír lenni akkor érdemes figyelni, mert akkor harapás után csak elmész egy templomba és imádkozol, de ha már átalakultál, de mégse szeretnél az maradni akkor kell egy küldi hozzá, hogy visszaváltozz.
  • Benevolens
    #39285
    de az nem úgy van, hogy csak 3 nap múlva leszel vámpír? Egyébként kiállsz a napra és ha meghalsz, akkor vámpír voltál. Illetve ha minden városban megtámadnak a lakosok. De lehet, hogy ez csak a Morrowindben van
  • Ati810
    #39284
    Egyszerűen nézd meg a karaktered szemét és ha narancssárgás vagy rendellenes színű akkor még vámpír vagy. De ha TAB gomb után rákattintasz az élet-mana-energia csíkokra és azon belül az utolsó menüpontra ott írnak sok mindent, bár külön a betegségeket nem, hanem csak azt mennyi betegített meg.
  • Kecsege72
    #39283
    Sziasztok!

    Hol tudom megnézni, hogy milyen betegségeim vannak? Megharapott 1 vámpír, és nemtom, hogy kigyógyítottam-e már magamat belőle.
  • kalaposkan
    #39282
    Hány küldetés van körülbelül a játékban? van erről valami összefoglalás?
  • pointer4
    #39281
    Ohh, köszi kösz, erre is gondoltam, hogy valami patch lehetne, ki is kapcsolgattam őket, de gyárira nem gyanakodtam :D
  • koschwarz
    #39280
    azok is a DATA-ban vannak, tehát oda kell. ha felülírást jelez, okézd le.

    gondolom modokat teszel fel.
  • koschwarz
    #39279
    thieves den dlc fent van?
    ha igen, tedd fel az unofficial official mods patch-et és elvileg megoldódik.
  • pointer4
    #39278
    Valakinek van erre tippje ? Az alap Obli küldik már mind kivannak pipálva, de van egy olyan bug, hogy az arénába nem tudok bemenni. A vénasszony mondja, a kérdésemre, hogy menjek már, mert vár a tömeg. Felrohanok a folyosón, és az ajtó nincs meg, csak a fal. Nem tudok hova bemenni.
    Próbáltam már újrarakni a játékot, nem textúra vagy ilyesmi hiba lenne. Valószínűleg a mentésemben lehet valami bug, ezt hogy lehetne kihalászni ? Akár a küldi resetelésével?
  • zool1981
    #39277
    Sziasztok!Én még teljesen új vagyok az Oblivion világában,most kezdtem a játékot.Kérdés:a pluginokat hová kell másolni,hogy működjenek?Azt tudom,hogy az .esp fájlokat be kell másolni a data könyvtárba,de pl. a meshes,sound könyvtárakat hová kell másolni?Elöre is köszönöm a segítséget...