41716
  • haxoror
    #18154
    Fővárosban a waterfront negyedben éjfékor odamész a fáklyás-bőrpáncélos faszihoz és reggelre már a Thief Guild tagja vagy ;)
  • Árnyvadász
    #18153
    Thx a válaszokat! Akkor minden ok.

    Már csak a ViperEye Ringes maradt hátra :)

  • Sipocz
    #18152
    A gugliban keressél rá az "oblivion tweak" kifejezésre és FAQ-ban is meg a HQ-n is találhatsz feloldást. A virtuális memó file-od elegendően nagy?
  • Sir Quno Jedi
    #18151
    Meglehet hogy lefelé műxik (ez a készítők szemétsége lenne), de sajna engem ritkán húznak le annyira, hogy ez tesztelhető lenne.
  • Sipocz
    #18150
    Persze elfogadom a tapasztalatodat, igazán olyan alacsony szintü a karim hogy egyelőre tapasztalattal a stat értékek veszteségében rendelkezik, betegségek meg ártó vazsik miatt.
  • Sir Quno Jedi
    #18149
    De felfelé nem műxik mondom. Hiába csinálsz egy atomdurva varit, százas szintre felnyomva az adott skilledet sem tudod elnyomni, mert közli veled, hogy nem vagy skilled eléggé! (kurva ideges is voltam gondolhatod)
  • Mr_no_NaMe
    #18148
    Hát igen a ház teljes mértékben pénzkidobás, minek is az :)
  • dronkZero
    #18147
    Barton 2500+, 1G ram. Az elején nem csinálta, csak mikor véletlenül defaulttal feltettem a textúrákat large-ra. Visszavettem, de a probléma nem oldódott meg.

    Egyébként egyre szarabbul megy a játék. Mikor feltettem, be volt kapcsolva a fű, és még úgy is csak néha szaggatott, jópár NPCvel a képernyőn. Most meg már a füvet teljesen ki kellett kapcsolnom, és 1v1ben is leesik az FPS... Sőt, néha a térképet nézve is alig tudok navigálni az egérrel...
    Furcsa, mindenesetre...
  • Sipocz
    #18146
    Ha jól láttam akkor a mindenkori aktuális értékek az effektívek. Tehát a stat. értékeknél a számított értékek kapacitásai (HP, sztamina, mana) az aktuális állapotodból kerülnek meghatározásra és a skill effektív szintje is az aktuális értéken kerül meghatározásra. Azaz ha valakinek str,will,agi le akkor sztamina is le, ha int le akkor mana is le, ha absorb vagy demage skill hatása alatt áll és ez egy kategóriával lesorolja akkor képtelen lesz néhány vazsi elmotyogására vagy valami harci feat előadására, esetleg képtelen valami tartalmasabb alkimi itókát csinálni. Persze felfelé ugyanez igaz. (Ha jól láttam, mert bizony kaptam már el kórságokat amelyek stat-ot romboltak és "simogatott" meg már néhány ghost is.)
  • Sir Quno Jedi
    #18145
    Szal. így hiába átkoznak le, szerintem az elért FŐ szinted számít (25,50,75,100), csak aplusszokat a mostani átkozott szinteden kapod. DE pl. továbbra is ugyanúgy tudsz csendben lopakodni fémcsizmában is !
  • Sir Quno Jedi
    #18144
    A magasabb blade skill pl. spell-el felnyomva igenis növeli a sebzést, ezt még az inventoryban is írja az adott fegyver mellett (számtalanszor próbáltam).

    Az viszont igaz, hogy hiába mondjuk a 100-as destruction skill, akkor sem tudod elnyomni a 75-ös skill-t igénylő spell-eket, ha valójában még nem vagy 75-ös skill-en, csak felnyomtad valamivel. Kizárólag arra jó ilyenkor, hogy a kisebb skill igényű spell-jeidet már olcsóbban nyomhatod.
  • Cápafogxy
    #18143
    #18132
  • Árnyvadász
    #18142
    Igen. A szekta titkos helyének felforgatása után kezdtek megjelenni nálam is. Ami teljesen rendjén van, hisz onnantól én számukra már közellenség vagyok :)

    Csak ez a Mátrix megoldást találtam furcsának. Azaz Kovács ügynök jön és belemegy Józsibácsi testébe, de Kovács ügynök kinézettel, majd mikor Kovács ügynök meglátogatja a túlvilágot, akkor tulajdonképpen Józsibácsi hal meg, és Kovács ügynök már másba mászik bele.

    Sőt nem is ez a megoldás a furcsa. Mert mint ötlet kiváló! Csak az a gond, hogy nehogy így hulljon el az emberek többsége. Bár gondolom, mint alant írtam, a Beth nyilván csak olyan karaktereket enged így meghallni, akik egyáltalán nem fontosak és AI rutinjuk is max. arra terjed ki, hogy egész nap otthon van, vagy A-B pont közt járkál és ennyi. Mert sajnálnám, ha általam megkedvelt NPC-k, esetleg árusok, vagy velem nagyon jó viszonyban lévő NPC-k (100-as viszonyszám, nem egy barátom van már ilyen) így elhullanának.

    Na akkor ezt a témát kitárgyaltuk. Megbeszéltük.

    Beszéljünk akkor arról, hogy akkor mit is jelent pontosan a Skill növelő plussz!?

    Mert Attributies, azaz tulajdonságnövelés tiszta. Nagyobb erő, nagyobb sebzés közelharcban, nagyobb Speed, gyorsabb haladás, nagyobb Willpower gyorsabb mágiaregeneráció és így tovább... De mi van a Skill azaz a képességek bónusz (zöld) emelésével.

    Mert ugye Skill fel van osztva részekre. 0-25, 26-50 , 51-75 és a 100. Ha valami emeli (most mindegy mi), akkor az milyen előnyt jelent? Mert én úgy gondoltam, hogy ha nekem van egy 46-os Blade Skillem ami Apperantice kardforgatást jelent az ismert plusszokkal (ezt hadd ne írjam már le), akkor az emelés ami mondjuk legyen +7 Blade Skills, az ezt átviszi 52-es Blade Skillre és így már Journeyman szintű leszek. És megkapom az ezzel járó plusszomat is.

    De nem így van. És én úgy gondolom, ez ok, ez így helyes, az ember maga érje el ezt. De akkor mivel lesz jobb a Blade képességem, ha a zöld szám felvitte 52-re a 46 helyett? Nagyobbat fogok sebezni? Hát nem, mert azt a Strenght határozza meg és a fegyver sebzése. Szóval én max. azt tudom elképzelni, hogy a bónusz, az annyit jelent, ha esetleg megátkoznak és lejebb megy a Blade képesség, akkor az így valamelyest kompenzálja azt. Attól függően mennyivel megy le az átok után.

    Ja és igen! Nagy kérdés! Mi van akkor, ha pl. megátkoznak és lemegy a Blade képességem pl. 52-ről 42-re? Akkor addig amíg nem viszem vissza (oltár, potion stb...) Journeyman helyett, csak Apperantice szinttel tudok hadakozni? Na ez is érdekes egy dolog.

    A fő tulajdonságokkal nincs gond, ha negatív vagy pozitív hatások hatnak rá. Érthető és világos, mi történik ilyenkor. De a képességek esetén ez nem tiszta. Erre kérném a választ :)
  • tibor16
    #18141
    Nekem is 9600XT-vel megy, igaz 256 MB rammal, de én semmi ilyent nem tapasztaltam. Nem kevés a ramod? (nem a video), vagy a proci? Az Omegát használom, de ment a sima 6.4-essel is, igaz alapbeállításon, de itt az is szép :)
  • Fejes021
    #18140
    És ez pontosan mire jó?
  • Sipocz
    #18139
    A legegyszerübb módszer, hogy lopkodsz mint céhen kívüli szabadúszó (pl. mindenki szeme láttára lenyulsz egy almát ez még nem jár nagyon nagy hátránnyal) aztán szépen letöltöd az egy napki kótert (lecsucsukálsz a celládban) és már második napon amikor estefelé (pm. 11-től am. 2-ig) mászkálsz az utcán hát megszólít egy sötétebb pofa és meginvitál a céhbe.
  • tibor16
    #18138
    köszi :)
  • dronkZero
    #18137
    Na meg van egy olyan technikai problémám, hogy időnként, belső terekben a szobák, a berendezés, az NPC-k, igazából szinte minden hajlamos arra, hogy ledobja magáról a textúrát, és csak a bumpmapping fekete-fehér "textúrát" teszi rá, ráadásul helyzettől, iránytól, mozgástól függően vibrál. Kissé zavaró. Egyszer véletlenül megnyomtam a graf beállításoknál a Defaults gombot, azóta csinálja. Szerintem én visszatettem mindent olyanra, amilyet előtte belőttem magamnak... Valami tipp? Általában csak akkor csinálja, amikor sok NPC van egy "szektor"ban.. Kevés lenne a videoRAM a textúráknak? Csak medium-on van... (9600XT 128Mb)
  • Sipocz
    #18136
    Tulajdonképpen csak rá kell érezni mert szvsz. általános megoldást nem lehet adni rá, a HQ-n a leírás jó és ez alapján kezd el. Nálam az jött be, hogy a négy lehetőséget párba (egy javítós+egy rontós alkot párt) rendezem és az egyik párból a legnagyobb pontjavulást a másikból a legkisebb pontveszteséget próbálom előadni, hiszen ha csupán a nyerőket forgatod akkor nagyok lesznek a veszteségek is, ha csak a legkisebb pontvesztésre játszol akkor meg végtelenségig kell forgatni mert kicsi lesz a pontnyereség is. (a középút a jó út:))
  • SaGa Jr
    #18135
    Hali!

    Valaki próbálta már ezt a modot:
    gameplay tweak

    Elég összetettnek és szimpatikusnak tűnik. Sok újdonság, sok változtatás, ami talán ha lehet még jobban dob a játék élvezeti fokán.
  • dronkZero
    #18134
    Nekem meg a banditák tizedelik a világban mászkáló NPCket. Remélem abból sem lesz baj...

    Az Oblivion kapuk a főküldi vonalon hányadik küldetés után kezdenek nyílni? Martint el kell még hoznom? Vagy még utána is kell haladnom ezen a szálon?
  • Rambo 20
    #18133
    Valaki plz segítsen.A thieves' guildbe akarok belépni de nem tudom ki mondja meg mi hol van pedig már voltam a fővárosban mindenhol!(komolyan)
  • Cápafogxy
    #18132
    Még egy help: (tudom hogy a graf nem very high de ez van amíg nem lesz új proci, így legalább stabilan megy)

    Kép1
    Kép2
  • Sir Quno Jedi
    #18131
    Nekem meg az a véleméynem, hogy ez a forgatós baromság igen messze van attól, ahogy egy valódi szerepjátékban gyakorolhatod a charisma-dat. Így én nem is nagyon forszíroztam, ez nem egy Bloodlines. A personality meg úgyis fejlődik az égbe, ha mágus vagy, mivel pont a charm spell-ek is növelik a szorzót (meg általában az illusion spell-ek).
  • serito
    #18130
    Én próbálkozom is vele, de nem nagyon megy. Majd meglátom, 100%-osan nem vetettem el a kérdést.
    Köszi neked is.
  • Sir Quno Jedi
    #18129
    Az Oblivion HQ-n leírják részeltesen a játék működéssét, olvasdd el!
  • Tutilevi
    #18128
    szekta lényege hogy titokban van, ezért derülhet ki tisztes korosodó családapákról hogy valójában véreskezű gyilkosok
    én mellesleg úgy vettem észre, hogy a főküldi fele tájékán kezdenek jönni
    lehet hogy a cult székhelyének felforgatása után
  • Sipocz
    #18127
    Persze meg lehet kerülni a szövegelést,de szvsz. a legolcsóbb és a leggyorsabb módja a karizma fejlesztésének. Lehet hogy kisebbségben vagyok a "szerepjátékos" alürjeimmel, de szvsz. a gama egyik része csak a gyakás egy másik része a szocializálás, az hogy miképpen tudsz beilleszkedni "szökött rab"-ként (mert ugye erről van szó:)) egy eféle sokszínü világba. Persze van spell hozzá meg töltött ruházat ami ameddig hat és ameddig hordod "megszépit", de a "barátozás" magas szintje az igazán tuti.
  • Cápafogxy
    #18126
    Kösz sikerült!
  • serito
    #18125
    Akkor a nem fontos kategóriába teszem. Köszi
  • Sir Quno Jedi
    #18124
    A kiscsávók szerintem néha valóban szektások/rosszfiúk attól függetlenül, hogy van házuk a városban. Nekem egy csomó kulcsom van már ebből kifolyólag. Ha bemész egy ilyen házba és nem jelzi lopásnak ha begyűjtöd a cuccokat, akkor lehet, hogy sima hullarablásnak minősül...
  • _Atti_
    #18123
    Köszi
  • Sir Quno Jedi
    #18122
    Fingom sincs, én rájuk nyomok egy charm-ot, azt haller (meg magas a personality-m alapban).
  • Árnyvadász
    #18121
    Ezt nem néztem még. De ez a pasi egy Cingor nevű helyi lakos volt és nem változott át mítikus páncélba, hanem simán ahogy volt nekemjött. Ez azért fura.

    Akik viszont átváltoztak és úgy támadtak be (pl. ahogy belépek egy városkapun, vagy belépek egy kocsmába) azok a haláluk után, ugye visszaváltoznak sima emberré, de az a gond, hogy ezek a városban élő helyi lakosok! Mert ha szektatagok lennének, akkor semmi gond. De ezeknek az embereknek, van lakásuk a városban. Ezért fura, hogy meghalnak és marad utánuk az üres otthon. Bár a lakásukba nem voltam, lehet el kéne menni és ott lenne bizonyíték, hogy ezek az emberek is várják a pokol eljövetelét és íly módón ezek a program számára amolyan előre elhulló, azaz betervezett veszteségek. Nem tudom, ezért próbálom kérdezni, kideríteni, hátha valaki tudja.
  • serito
    #18120
    Erős közepes beállítás 1024x768-ban.
  • serito
    #18119
    Ok köszi még valami:
    A szimpatizálás, hogy megy, és fontos-e? Talán 2-3 mannernál sikerült bevágódnom, de a többi elküld a francba. Mi a lényeg?
    Tudom, ha vigyorog akkor tatszik neki, ha morcos akkor nem.
    A lényeg, hogy a kör közepén lévő szám minél magasabb legyen?
  • Sipocz
    #18118
    Go to #17948
  • _Atti_
    #18117
    Már biztos unalmasak ezek a kédések de geforce 6800 gt 256mbytes karival mik a tapasztalatok oblivionnal?
  • Sir Quno Jedi
    #18116
    A koldusok a fő összekötők mindenhol, hiszen azok manapság is az utcai maffiának dolgoznak.
  • Sir Quno Jedi
    #18115
    Mindenhol, de engem a fővárosban intettek le éjjel az utcán.