41716
  • PiszkosFred
    #18314
    Hát sokat nem tudni róla. Még az első vagy másod korban készült a kard, egy kissé hataloméhes boszorkány jóvoltából. Az volt a célja, hogy a karddal emberek lelkeire vadásszon, amelyeket felhasznált a maga kis gonosz üzelmeihez. Persze mint általában a gonoszok, lebukott, és kivégezték. Ám a kardot előtte sikerült elrejtenie, és az utolsó pillanatban változtatott a kardon - lelket adott neki. Azóta a kard a maga módján próbál midnig a központban lenni, és próbálja elkerülni az "elfeledést", és így jut midnig új lelkekhez. A gazdái egytől egyig kiváló harcosok, ezért aztán garantált a kellő mennyiségű lélek a kard számára;]Igy aztán folyamatosan keres új gazdát, ha a régi bemondja az unalmasat, és utazik szerte a világban, és nem porosodik valami raktár legalján egy dobozban, lemerülve, mint az Indijános filmekben az artifactok ;]

    Játékban annyi szerepe van, hogy ha jól emléxem, soultrap on strike-ra képes. Karaterre magára nem hiszem hogy lenne ráhatással, szóval el lehet dobni. Sőt, el is cserélhető Clavicus-szal egy maszkra. Ez a küldetése is a Deadra Hercegnek.
  • MrAndree
    #18313
    Én a főküldetés 90 százalékában az umbrat használtam /meg azon kívül is sokáig/ és semmilyen negatív hatása nem volt. Azóta mondjuk lecseréltem egy éltalam enhcantolt daedric longswordre.
  • MerlinW
    #18312
    konzolban "tm" - ez eltünteti a GUI-t majd nyomsz egy tabot.
  • PiszkosFred
    #18311
    Nemtudom, én eddig egyszer futottam bele a nőbe, és látva mekkora teremtés és milyen mérges, inkább otthagytam egy későbbi alkalomra a rom alján ;] Majd egyszer visszamegyek és megszabadítom.
  • PiszkosFred
    #18310
    Ágyat kapsz alapban. Aztán vehetsz bele ládát, polcokat meg talán asztalt. Three Brothers-nél van az árus ha jól emléxem, IC Market dist. De a HQn fent van minden ide vonatkozó infó a házakról.
  • tibor16
    #18309
    Ezek alapján, van valamilyen hatással a játékmenetre az umbra kard?
  • CUCLI
    #18308
    ICben ott ahol vetted a házat. de nembiztos... :D
  • Halfer
    #18307
    Imperial City DNY-i része
  • Halfer
    #18306
    Berendezést hol tudok venni bele?
    Mondjuk úgy is meglátom majd, meg függ mástól is, de kb. mennyibe kerül ha be akarom rendezni ezt az olcsó viskót?
    Ágy sincs? O_o
  • CUCLI
    #18305
    köszi a gyors válaszokat. ez a rom kb merre található?
  • ati2002
    #18304
    tök jó olvasni a sztorit, mesélj még... (nem gúny!)
  • erx13
    #18303
    na jó piszkos fred ugylátszik elolvasta a könyvet róla én lusta voltam :D
  • sandros
    #18302
    Se kozel se tavol nincs Imperial guard. Tiszt se. A waterfront tulvegen talalkoztaem egy guarddal de csak a szokasos dolgokrol lehet vele beszelgetni. A feladat egyertelmuen az hogy a kovetkezo nap ejfelkor talalkozzak Armanddal es szamoljak be neki. De nincs ott!! Lehet hogy az a baj hogy nem a kovetkezo nap mentem oda hanem joval utana? Ez eleg gaz lenne, mert igy tobb tolvaj kuldit nem fogok tudni megcsinalni. Lehet valahogy konzolrol "teljesiteni" a kuldit?
  • Halfer
    #18301
    de ez csak mese hogy átveszi az uralmat, igaz? negatívuma nincs a játék során? vagyis tőlem függ. ha én is behülyülök mint a csaj és lemegyek a barlangba... :D
  • erx13
    #18300
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    umbra az egy csaj, akinél van egy kard ami kellene egy amolyan félistennek. ha alacsony szinten mész oda akkor eléggé használhato a páncélja is mellesleg windasel nevű romban található
  • PiszkosFred
    #18299
    Venni kell bele berednezést, de ha csak tárolónak kell, elég ha ledobálod a földre őket. Mai napig ott van a sarokban soksok szemét, mert lusta vagyok takarítani ;]
  • PiszkosFred
    #18298
    Umbra egy huncut kard, aki azzal szorakozik, hogy folyamatosan gazdat keres maganak, akit aztan a vegen oruletbe kerget. Par eve Suran mellett egy ork bajnok volt a gazdaja, de annyira elege lett a kardbol, hogy a vegen mar csak arra vart, hogy valaki vegre megolje. Nem akart onkezevel vegezni az eletevel, mert az hatalmas szegyen az orkoknal, ezert kereste azokat az embereket, akik ellen meltokeppen harcolva alul tud maradni. A jatekos volt a megszabaditoja ;] Aztan a kard atkeveredett valahogy Cyrodiilba is, es ezuttal egy noi bajnokot talalt maganak. Szinten atvette teljesen az iranyitast az ember felett, aki utolso erejevel meg elment egy rom melyere. Ot is a karakter szabaditja meg. A kard hasonlo mint a Gy.Ura "Egy gyuruje", vagyis aki megszerzi, a felett atveszi a hatalmat es az iranyitast. Ugyhogy az Umbra minden esetben a kard neve, a folymatosan cserelodo gazdai csak felveszik ezt a nevet ;]

    Mindemellett MWben is itt az Oblivionban is kivalo fegyvernek szamit a kard.
  • Halfer
    #18297
    az nem lesz jelentős változás semmiben
  • 0Fritz0
    #18296
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ki kell csalni az első karós csapdához és ugrálj úgy, hogy néhányszor beleessen a közepébe. A végeredmény. :)
  • erx13
    #18295
    röhejes, én ezt ha bekapcsolom, akkor is csak 27MHzet dob rajta (499ről 526ra)
  • erx13
    #18294
    várjunk nekem a grafikus kártya tulajdonságainál van egy ojan cumó hogy Overdrive ez ugyebár tulhuzást jelent ugy nagyjábol de ezt itt nekem csak engedélyezni lehet mást nem igazán lehet vele kezdeni
  • Halfer
    #18293
    Köszi szépen, akkor valószínűleg megveszem a viskót. Ugye lesznek benne ládák, szekrények, ágy, stb? :DD Ha csak lerakom a házban a padlóra, gondolom az sem tünteti el.
  • PiszkosFred
    #18292
    Pedig jon 11-12 korul. Talan elotte gyozd meg a tisztet, hogy vege van, ideje elhuzniuk onnan ;]
  • CUCLI
    #18291
    valaki mesélje már el ,h kiez az "umbra" xD
  • Halfer
    #18290
    Ha jelentőset húzol rajta, akkor jobban melegszik. Egy olyan 100Mhz nem számít sokat úgy hallottam. De sajnos az tudásában sem dob rajta annyit. RivaTunerrel mérd, hogy most mennyire izzad meg, és húzás után mennyire izzad. Ha 70 fok felé megy akkor én már aggódnék, de a kártya is jelezni fogja ha nem tetszik neki, mondjuk egy jó kis kékhalállal.
  • PiszkosFred
    #18289
    Saját házból sosem tűnik el. Eddig legalábbis nálam minden megvolt amit beleraktam a ládákba.
    Én ICben a Best Defense előtti ládákRA szoktam pakolni a cuccaimat, egyket napig elvannak ott. Pl felesleges repair hammerek, vagy egyeb idoszakos lootok, amikoet nem akarok eladni, es kesobb meg kellhetnek - de a sulyuk tetemes. Sosem vitte el senki sem. Egyszer kardot leraktam az utcan, aztan nem talaltam. Azt hittem valaki elvitte. De nem, csak odebbrugdostak a varos masik vegebe a jarokelok ;] De a legbiztosabb egy haziko. 2000 arany a visko ICben, atmeneti raktarnak tokeletes, es 2000 arany nem egy nagy osszeg. Illetve 10+ szinten nem az.
  • sandros
    #18288
    Hali!
    A masodik tolvaj kuldinel vagyok, azaz amikor egy szobrot kell ellopni egy templombol. Ez meg is tortent. Utana egy be kell csempeszni egy fazon szekrenyebe, ezen is tul vagyok, le is tartoztatjak a fazont. Ekkor azt irja hogy a kovetkezo nap ejfelkor a Garden.. -be talalkozzak Armanddal es szamoljak be neki. De nincs ott, pedig harom napot vartam ra!! A zold nyil helyen vagyok. Van valakinek otlete? Vissza nem tudom tolteni mer mar sok kuldit megcsinlatam azota.
  • ati2002
    #18287
    Hogyan gyúrtad le az Umbrát? Írd le pls spoiler alatt, vagy pm-be. Köszi.
  • erx13
    #18286
    hét én jópár hétig tároltam a cuccaimat imperial cityben a temető környékén igy bokrok között, én is alig találtam meg őket
  • erx13
    #18285
    szerintetek érdemes lenne tulhuznom a grafkártyát? meg egy láma kérdés lenne tőle valami baja ha túlhúznám, és ha igen akkor kb mennyi ideig bírhatja?
  • Halfer
    #18284
    Húú! Másodszorra legyaktam szegény Umbra-t. Egy kis Potion of Feather/Strengh segítségével még el is vittem az Imperial City-be a cuccait, de ott már nem bírom el, szóval leraktam vhová :) Szóval amit szeretnék az egy nagyon biztonságos hely, ahol ideiglenesen tárolhatnám őket. Jelenleg 305 a teherbírásom. Ha elhagyom az I.City-ben akkor gondolom el nem tűnnek, de lehetséges, hogy vki elviszi? Saját házra szerintem nincs pánzem (most 10000 Golds) de hallom el is lophatják onnan. Szóval kérnék tőletek egy kis tanácsot/segítséget!
  • erx13
    #18283
    nah kiprobáltam azt ami a faq ba volt és hát eléggé használt először is kint már simán ment minden 30-40fps el körül hát akkor már mondom maradjunk a régi alacsony fps nél :D aztán feljebb vittem a grafot, mediumra raktam aaaa, mit is... na mindegy azt tudjátok :D, aztán view distance maximum bekapcsoltam azt is hogy távolra is betöltse a cuccokat, shadowokat kikapcsoltam, de ijen grass talán distance meg object meg ijeneket felvittem ugy háromnegyedére hát erdőbe most ijen 15-20fpsem van ha meggyujtok egy fákját akkor lemegy 9-12re ami már azért gázos tehát megyek inkább sötétbe :D, amugy meg máshol megy 15-25fps körül
    tehát emberek érdemes faq-ot olvasni
  • AC2
    #18282
    Hogyan lehet letölteni a GYIK-ot?
  • SNAKE01
    #18281
    teljesen normális dolog,lessz még több is amíg be nem zárod a fő kaput...
  • SNAKE01
    #18280
    olyan screenshotot hogy csinálsz mint ami a negyedik képen látható?
  • PeeVee
    #18279
    Normális az, hogy találtam a vadonban 3 Oblivion gate-t??? Feladat alapján jönenek elő, vagy magától?
  • MerlinW
    #18278
    Oké oké, de nálam majdnem minden maxon van (ha 10 egység egy csuszka, akkor minden 8-cason, HDR-el, ill a Landscape modokkal). Erdőben kinlódik csak, de ott nagyon:)
  • Kandurex
    #18277
    bocs.
  • Tutilevi
    #18276
    jóóóóóóóóóóóvaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaann
    i'm sorry csak azonnali help kellett volna mer gémelnék
    csak nem bírom a kioktatást
    elnézést
  • b-type
    #18275
    Sztem túl van ez pörgetve, sztem a többség azért nem írt mert nem tudott segíteni, nekem is szines a térkép, de nem ilyen cuccal javítottam fel.
    Szal nem írtam mert mit írtam volna...nekem is szines de nekem jó?? :)