41716
  • koschwarz
    #40156
    én meg azokat a skilleket választom, amik a karakterhez illenek és abszolute természetesen használom azokat, és így sem öli meg a játékélményt. sőt, ha kicsit "lemaradok" az ellenfelekhez képest, még jó is, mert nehezebb lesz a játék.
  • koschwarz
    #40155
    igen, a knoghts-ot a lehetőleg a legutolsók között kell betölteni, problémás kieg.
  • tibor16
    #40154
    Már megoldódott - rossz sorrendben volt a kieg
  • tibor16
    #40153
    A Knight of the Nine és a főküldetést egyszerre csinálom. félig bejártam a zarándoklat útját, aztán bezárogattam az Oblivion kapukat a városoknál. Az egyik oltárnál, Kynarethnél, amikor a zarándoklat oltárába botlottam, kevesli a hírességem. Valahol összeszedtem 30 hírhedtséget. A hírességem 113. Ilyenkor mi a teendő? Van valami módja, hogy eltüntessem a hírhedtségem? Vagy mit kellene tennem? Fejpénz nincs rajtam. Megpróbáltam ruha és tárgyak nélkül is (igaz, a sötét testvériség tőrét nem lehet eldobni), de semmi eredmény. Tud valaki segíteni, mit kell tennem, hogy eltűnjön a hírhedtségem?
  • SzirmosSzisza
    #40152
    Amúgy meg Nehrim, ott kapsz XP-t küldetésekért és abból tudsz fejleszteni
    http://www.nehrim.de/indexEV.html
  • Calver
    #40151
    te meg nem olvasod el, amit írtam - mivel nekem is ugyanez baszta a csőrömet, így direkt úgy raktam össze kicsiny karakteremet, hogy minél kevesebbet kelljen ilyenekkel szenvedni, és szépen, természetesen, játék közben tápolódjon fel magától... és minő meglepetés, pont így is lett.
  • Richardix
    #40150
    Hát, most csináltam egy olyan karit, hogy strength skilleket és még 4 olyat amit soha a büdös életbe nem fogok használni pakoltam majorba, és így talán kevés odafigyeléssel is egy erős warrior leszek majd.
  • SzirmosSzisza
    #40149
    Én sose figyeltem a skill levelet, csak játszottam és nőtt minden (mondjuk ebben pl sokat segített, hogy nagyon sokat gyalogoltam és akkor is ugráltam :D). Mondjuk amiatt picit rossz, de hogy pl semmit nem alkímiáztam és nekem az számít a szintbe (mondjuk 3 ből 2 már maxos így is)
  • Although
    #40148
    Ah akkor sorry!!!
    Nem tudom nekem erre nem kellett külön fókuszálni. Elején eldöntöttem milyen karit akarok és ennyi. Szerinte tökéletes beleélést adott.
    Egyébként a Skyrimba már csak heal, stamina,mana lesz. Szóval ott egyszerűbb lesz figyelni a dolgokra :))
  • Richardix
    #40147
    Ti valamit tényleg félreértetek... TUDOM hogyan lehet jól fejlődni, csak erre fókuszálni MEGÖLI A JÁTÉKÉLMÉNYT. Nem hülye vagyok, csak jobb szeretem élvezni a játékot, katakombák felderítését, küldetések teljesítését, stb, mint azt figyelni, hogy melyik skillem éppen hány szintet lépett.
  • Although
    #40146
    Tény jó lenne ha egy igazi rp-s írná le ezeket. Biztos jobb lenne mint amit én produkáltam. De sajna a jó részük nem sokra tartotta az Obliviont. Amit egy kicsit meg is értek.
  • Although
    #40145
    A helyzet az hogyha nehéz normálon, használj könnyű fokozatot. Mivel a többi időigényes. Mint a régi rpkben, kell gyűjteni dolgokat, felkészülni a küldikre, potionokkal. Nem árt mindig keresni éppen elérhető jó felszerelést. És nem megállás nélkül rohani a pályán. Ha megvan egy küldi felkészülni a következőre. Megint gyűjtögetni, etc,etc.
    Ha egy kicsit többet öltek volna a storyba vagy csak felét hozzák a Fallout new vegas többszálú történetvezetésének már az év rpgje lehet volna így csak az év játéka lett anno. Tény megérdemelten.
  • Although
    #40144
    Javaslom olvasd el a az attribute és a class ablakot! Gyakorlatilag részletesen leírja mi mire épül rá és mit kell fejleszteni hozzá. A tulajdonságok létfontosságú ha mage vagy főként inteligence és akaraterő vagy ha illusion akkor personality. Mert ha nem tartod folyamatosan magas szinten akkor lassul a fejlődésed és a spelljeid hatása például ha inteligene-t nézem. De ez tényleg hosszú így. De higgy nekem ez egy tökéletes rendszer. Az rp-sek 90% nehezítő modokat szed le hozzá például a TIE modot. Ez lore friendly teljesen, jobban mint az OOO. Nekem nem annyira ment, de normálom ezzel is jól el boldogulok.
  • Although
    #40143
    Ezt egyszerűen nem értem. Ha megvan a classod assa, mage, warrior, etc. Látod mik a fő tulajdonságok és miben erős. Az assa a rejtőzsét azonal nyomd fel. El se tudok képzelni könnyebet. használj mérgeket , rejtőzz, mozog éjjel. Ha lesből lövöd meg az ellent hármoszoros sebzést kap, etc. Mágus kicsit nehezebb dió ha alterationra mész nem nagyon tudnak megsebezni ha destructionra, etc, persze figyelj rá a minor tulajdonságok is fejlődjenek mert beleszámít a tulajdonság fejlesztésbe. de tény két három dologra kell rámenni. Pl alteration, destruction, conjuration például. Használd a fejed. felnyomsz egy pajzsot, megidézel egy akármit és erős támadó varázslataid vannak. Ha lehet már 50 képesség szint körül állj neki kombinált spelleket csinálni nagyon durvák! etc,etc. Túl hosszú lenne. Ez az egyik legegyszerűbb és legösszetettebb rendszer amit láttam eddig. Sajna az Oblivion egyetlen hátránya a nem túl bonyolult roleplay egyszerű történet és nagyon a harcra megy ennyi. De nem kell aggódni a Skyrimből már mindent kivettek amitől összetett lehetne. Szóval ott már nem lesz gond. Egy dolog még, esetleg ha nem vetted volna még le rakj fel egy kis modot ami kikapcsolja hogy az összes ellenfél együtt fejlődjön veled.
  • Calver
    #40142
    meh, én így toltam ahogy leírtam, semmit nem nyírt le a játékélményből (ez is volt a lényeg), mivel többé-kevésbé természetesen fejlődtem, csak néha kellett külön 1-2 skillt feltápolni/trainelni.
  • Richardix
    #40141
    Na, pont ez a bajom vele, amit leírtál. persze, görcsölhetek rajta, hogy jó legyen a kari, de akkor a játékélmény a 0-val lesz egyenértékű, fordított esetben meg gyenge maradok. Mellesleg én nem alkalmazkodni akarok a fejlődési rendszerhez, hanem változtatni rajta! Mert a jelenlegi 2 nekifutásra is visszataszító.
  • Calver
    #40140
    millió+1 gyógymod van rá (kac-kac-kac), például az OOO, vagy alternatívaként csinálhatod azt is, h megtervezed karaktered, és figyeled a szintlépéseket... például:
    bedobsz két általad sűrűn használt képességet major-ok közé, egyik legyen restoration, mert baromira lassan fejlődik és nem árt trainelni, másik blade mert legjobb harci képesség. ezeket fejleszted rendesen.
    másik 5 major pedig olyan, amit vagy szinte soha, vagy más mágiával kombinálva, alacsony szinten használsz, erre legjobb jelentkezők Speechcraft (mert soha a büdös életben nem kell használnod), Marksman (mert kaki), Mysticism (mert soul trapet simán hozzá tudod dobni egy sebző spellhez), Conjuration (mert 50-es elég idézéssel töltetek feltöltéséhez, még ha más spellel is kell kombinálni), esetleg Alteration (Feather hasznos, de olcsó, és nagyon jól lehet kombózni), valamint egy másik fegyver képzettség (blunt/hand-to-hand), bár az meg tud szívatni +5-os erőmódosító elérése szempontjából. ebből válaszd ki a neked szimpatikusakat.

    szintlépéseknél meg annyi, h figyelj h legyen meg +5-os módosító - avagy amelyik statot fejleszteni akarod, a hozzá kapcsolódó skilleken legalább 10 pontot növelj, és... ennyi.

    ez a legjobb módszere a gagyi fejlődési rendszer "körbetáncolásának" - ettől még ugyanúgy ott marad, csak idővel a te karaktered lesz egyre erősebb, nem pedig szélmalomharcot folytat táposodó ellenfelek ellen.
  • Richardix
    #40139
    Hello!

    Csak engem idegesít fel az amúgy jó játék elcseszetten szar fejlődési rendszere? Nincs erre valami gyógymód?
  • joboruz
    #40138
    Köszönöm.
    Rákeresek erre a "no guards"
  • Azael
    #40137
    Sziasztok! Kéne egy kis segítség a problémámra :S Valaki leírná nekem frankón, h h működik a black soul gem készítése? UESPWikin megnéztem, de elég zavaros részemről, ami az időpontokat illeti. Most akkor mikor lehet black soul gemet gyártani? Mikor van a Shade of the Revenant? Milyen hatásfokú soul trap mágiát kell használni az oltárnál? Előre is köszi aki ezt megtudja nekem mondani :)
  • SzirmosSzisza
    #40136
    Az lehet, hogy összekavarodik a játék mikor random pályát kell dobnia ? Bementem egy random Oblivion kapun, bejutottam az épület aljába és elvileg van 1 lyuk, ahol a wiki szerint le kéne esnem, de én alulról jutottam oda <.>
  • SzirmosSzisza
    #40135
    Felraktam, ugyanúgy látnak pincében :|
  • SzirmosSzisza
    #40134
    Én is ezzel szarakodtam most, egy ütésből kell megölni :/
  • Although
    #40133
    no guards.. valami ilyesmi a kis mod neve. Ebben a változatban csak ha látótávolságban vannak az őrök akkor lépnek. És akkor lesz vérdíj is.
  • Although
    #40132
    #40116 :)
  • joboruz
    #40131
    Van egy olyan problémám amire eddig még nem találtam
    megoldást. Hiába nyuvasztok meg valakit úgy hogy semmi szemtanú
    nem volt ahogy kerülök-fordulok egyből lekapcsol egy városőr-légiós.
    Erre nincs valami mod vagy javítás??? Mert nagyon idegesítő...
    Képeket hogyan lehet kimenteni a játékból???

    Kérem segítsetek ha tudtok!
  • SaGa
    #40130
    Ahogy fejlődik az alkímia képzettséged, úgy tudsz meg egyre többet a játékban fellelhető összetevőkről. Először mindegyikről csak egy tulajdonságot (azt, hogy mire jó, mit lehet belőle késízetni), majd kettőt, egész négyig.
    Veszel/lopsz egy mozsarat (egyet már a kezdő dungeonban is találtál), kézbe veszed, megnyílik az alkímia menü. A nálad lévő összetevők (növények, kaják) közül kiválasztasz egyet és keresel hozzá megfelelő párt. A második összetevő kiválasztásánál eleve csak azok jönnek fel az inventoryból, amelyekkel tudsz valamit készíteni az elsővel együtt.

    Eleinte ne valami konkrét löttyöt akarj készíteni, hanem készíts olyat, amihez van összetevőd, add el vagy használd fel. Fejlődik a skill, pénzt termelsz, megtanulod mi mire jó és mellékesen csökkentheted a nálad lévő cuccok össztömegét is, ha a nehezebb (káposzta, dinnye, sajtkorong...) cuccokból készítesz löttyöket. Később már egy alapanyag kétféle tulajdonságát is ki tudod használni, változatosabb, erősebb létyókat tudsz készíteni.

    Az alembic, a calcinator és a retort az adott lötty különféle tulajdonságait gyengíti vagy erősíti, ha van.
    Alembic: a negatív hatást csökkenti időben és erőben.
    Calcinator: erősíti mind a negatív, mind a pozitív hatásokat.
    Retorta: erősíti a pozitív hatásokat.
  • Calver
    #40129
    kirabolod mágus céheket, felszedsz minden kaját, aztán fogsz alkímiához kellő cuccokat (nevek már nem rémlenek, sry), és gyártasz párszáz restore fatigue potiont.

    avagy:


    ingame max a tutorial magyarázza el neked.
  • SzirmosSzisza
    #40128
    Najó, de hogy alkímiázzak engem az zavar, hogy lövésem sincs mit kéne hova rakni vagy esetleg van valaki aki elmagyarázza ingame ? Mert most wikiről ki tudom lesni mihez mi kell, de az olyan illúzió romboló.

    Amúgy eddig karddal lopóztam embör mögé azt rácsaptam, de most, hogy nem mindig vesznek észre miután arcon lövöm őket, kezdek áttérni íjra :D
  • Calver
    #40127
    gyúrj alchemy-re és conjuration-ra, amiket nagyon könnyű növelni, hogy magas legyen a módosító. azon kívül sigil stone-ok (17+ szinten 50 manát enchantolhatsz darabjával), meg hát... ne cseszd el a karaktered, maxold módosítókat minden szinten, különben idővel Obli ezüsttálcán fogja neked felkínálni a nagyon elpicsázott alfeledet
    bár ha íjászkodsz, akkor tippre ezt már megszoktad
  • SzirmosSzisza
    #40126
    Ja, most irtottam ki ~ 10 goblint akik ilyen 1 méteres távolságban voltak egymástól és egyenként lenyilaztam őket ~.~
  • joboruz
    #40125
    A Goblinok elég vaksinak számítanak. Sötétben még láthatatlannak sem kell lenni mégis könnyen lehet váratlanul meglepni őket ha jól tudsz lopakodni.
  • Although
    #40124
    Vannak olyanok, a komolyabb ellenfelek láthatatlanul is észrevesznek főleg ha mozogsz, főleg a mágusok .De magas szintű ellenfelek a mozgást észlelik, bár full sneakon meg itallal lehet nem vesznek észre. De az nekem már nem életszerű :)
  • Although
    #40123
    Lehet van olyan mód. De nem kerestem még. Pár recept van a játékba de elég alapokat láttam csak.
  • Although
    #40122
    :)
  • SzirmosSzisza
    #40121
    Csak fura, hogy ugye Sneakkel nem vagyok fizikailag láthatatlan, bár most így ~88on tényleg olyan, mintha az lennék, ott megyek el centikkel goblin mellett és nem lát :D Lehet tényleg nem kell a invisibility, bár pl világos helyeken hasznos lenne :/

    UESP wiki-s alkímia kalkulátort próbáltam még, csak azt hittem vannak ingame is receptek
  • Although
    #40120
    opch
    USP
  • Although
    #40119
    A terepen található magicka tornyok ideiglenesen megnövelik a mana-t. De ha nem mágus karakter vagy ne ebbe az irányba menj mert egyszerre mindenbe nem lehetsz jó az alapból legalábbis biztos nem. Neked a classodhoz tartozó képességeket kell növelni máskülönben hiába vagy lopakodós. Tehát speed, stb.
    De ha tudsz angolul egy kicsit ez nagyon jó összefoglaló.
    UESP
  • Although
    #40118
    Ha lopakodós vagy akkor érdemes a stealth-ot növelni az maxon közel láthatatlanná tesz. Az ehhez tartozó tulajdonságot kell növelni és úgy minidg relatív gyorsan fejlődik használat által.
    Mindenképp kell szerezni magas szintű alchemy felszerelést az biztos, novice nem elég. Hát speciel nem szoktam keresgélni, a beépített kalkulátorral próbálkoztam mindig csak :) Így ebbe nem tudok segíteni. de néz körül az Oblivionnal foglalkozó wiki oldalon, vagy írd be angolul a guugliba konkrétan a kulcsszavakat az szerintem dob ki találatokat.
  • SzirmosSzisza
    #40117
    Azt nem tudjátok Magickat, hogy lehetne növelni ? Jelenleg lopakodós arc vagyok, viszont a 100 % Invisibilityre nincs elég Magickám :/ A Fortify Magicka skillhez még kell sok restoration szóval az kiesik, illetve lvl up- nél szeretnék Int-re rakni, mert mindig csak +1-et ad.

    Vagy esetleg Alkímiához valaki valami ? Mert nekem ez így eléggé elvont, hogy katt a mozsárra és pakolj bele valamit :D Valami recept esetleg van ingame ? (neten én is találtam alchemy calculatort, de az nem az igazi :/)