41716
  • KaszaN
    #40316
    Na leszedtem, mod managerrel megpróbáltam be tenni. De nem jó valamiért. Betöltöm a modot, aktiválom, a kis négyzet kékre vált (ami aztjelenti bevan építve, vagy mi) de bal oldalon nem jelenik meg a listában, pedig megkéne.
  • wesker24
    #40315
    A HGEC Body a komplett testet beleértve a kezeket és a lábakat is magába foglalja !

    Az utolsó 3 mod meg az arcot cseréli le sokkal jobbra !
  • KaszaN
    #40314
    A A HGEC body az csak a testet cseréli az utolsó 3 meg csak az arcokat?
  • wesker24
    #40313
    A HGEC body (Nude) az teljes karaktere vonatkozik !

    Választhatsz (Fighters illetve Normal Body között)

    Ha karakter szépítésre gondolsz akkor ezeket a modokat ajánlom !

    Danis13 Beauty Faces
    Facial Textures by Enayla
    IFT Improved Facial Textures

  • KaszaN
    #40312
    Olyan nincs ami egyben lecseréli a karaktereket szebbekre? Ezek közül volt amelyikre a google semmit sem dobott ki, a többi meg csak a csaj karikat cseréli elég furcsákra, kivéve egyet, de elég furcsa az is.
  • SaGa
    #40311
    Az ilyen modokból rengeteg van, de nagyon alaposan össze kell válogatni őket, ugyanis többféle testalkat formáló mod létezik. Ezekből egyidőben egyet használhatsz csak és mindegyikhez más-más ruha/páncél modkészlet tartozik. Ha nem az összeillőket rakod fel, akkor igen csúnya végeredménye lesz a dolognak. Tipikusan a nőket alakítják, de vannak olyanok is, amelyek a férfi és női testeket egyaránt módosítják.
    Kucsszavak a kereséshez: BAB, Exnem, Robert's male, Robert's female, HGEC, UFF, TFF (FantasyFigures)...

    Alapvetően mindegyik nude modnak indult, aztán kinőtték magukat...
  • KaszaN
    #40310
    Nem, megoldottam. Adatfájloknál amikor elindítottam semmi nem volt kipipálva. Egyszerűen kipipáltam mind és jó lett.
    És. Tudna valaki mutatni olyan kiegészítőt ami kifejezetten a karaktereket szépíti meg? Meg esetleg a ruhákat szereli fel jobb textúrákkal.
  • SaGa
    #40309
    Ettől még a betöltési sorrend lehet rossz. Azt kell pontosan beállítani.
    Az OBMM vagy a Wrye Bash használata sokat segíthet...
  • KaszaN
    #40308
    Nekem nincs fel telepítve semmi. Játékot feltelepítettem, majd a magyarosítást, Bepipáltam a patcheket, figyeltem, hogy a kiegészítőkkel kapcsolatos dolgokat hagyja ki és feltette. De harmadikra sem lett jó. Pedig régebben megcsináltam valahogy.
  • DragonTom
    #40307
    Hmmm... Eszembe jutott valami. Nincs valami olyan mod feltéve neked, ami felülírja a magyarítást, mert utána következik a betöltési sorrendben? Egy példa. Mikor én először feltettem az oblivion magyarítást néhány npc-nek nem volt hangja. Addig keresgéltem a modjaim között, míg kinyomoztam, hogy az egyik Companion mod miatt nincs hang. Kilőttem azt a modot, és utána már beszélt mindenki. :) Nézd meg az oblivionod fájljainak betöltési sorrendjét. Hátha ott lesz a gáz.
    Ha nem ismernéd az Oblivion mod managert, akkor innen letöltheted:
    http://www.tesnexus.com/downloads/file.php?id=2097
    Ezzel meg tudod nézni a betöltési sorrendet is. A modok listája alatt van egy kis lenyíló fül, ahol kiválaszthatod a modok sorrendjét. Abc sorrend, betöltési sorrend, stb.
  • DragonTom
    #40306
    Még egy kérdés. Nem lehet, hogy a windows 7 is bekavar nálad? Nem értek a windows 7-hez, még nem próbáltam. Ez csak egy kérdés volt. Nekem xp van a gépemen.
  • DragonTom
    #40305
    Szerintem nagy marhaság volt a MorroHun részéről minden magyarítást egy telepítőbe bele pakolni. Én külön telepítőt készítettem volna a kiegeknek, külön az alap játéknak, stb... Próbáltam kicsomagolni a telepítő exe fájlját, de 3 erre való progival sem fértem hozzá a telepítő tartalmához. Így még azt sem tudom ajánlani, hogy csomagold ki a telepítőt és másold be az Oblivion könyvtárba a fájlokat. Szerintem csinálhattak volna egy átmásolandó fájlokat tartalmazó zip csomagot is, mint általában a többi oblivion mod szokott lenni.
    Shade.
    Ötlet? Az nincs. Ha viccelni akarnék, azt tanácsolnám, hogy szerezz egy 2007-es évben összerakott közepes gépet, olyat mint nekem van. :) Az én gépemen műkszik a magyarítás. :D :D
  • KaszaN
    #40304
    Hali
    Háromszor telepítettem újra a játékor és a magyarosítás valahogy nem akar 100%os lenni, a menü csak félig magyar meg egy rakás minden ilyen vegyesen. Régen is volt ilyen, de valami patchel jó lett. Most akár mit teszek fel a magyarosítással nem akar jó lenni. Ötlet?
  • DragonTom
    #40303
    Syrana.
    Küldd el nekem a mentésedet mailben: [email protected]
    Aztán megnézem, hogy mit tudok tenni. :)
    Az autosave.ess és az autosave.bak kell. Ezeket a C:\Documents and Settings\Felhasználóineved\Dokumentumok\My Games\Oblivion\Saves\ mappában találod. aztán ha működik a dolog visszaküldöm neked.
  • DragonTom
    #40302
    Soltika.
    Nos igen. Az oblivionozáshoz kell egy icipici tudás, egy icipici szerencse, meg néha türelem is. Amikor elkezdtem játszani, 2007-ben, akkor még nem volt ennyi mod, patch meg miegymás. Csak a sima angol oblivion és kész. Most van vagy 150 mod ami fel van pakolva az alap játékom mellé. Egyelőre működik. :) Az én tárgylistám a Dark UI mod miatt különbözik az alaptól. De csak azért tettem fel, mert a 3.0 magyarítás verzió azt is kéri. Ha érdekel, innen töltheted le:
    http://www.tesnexus.com/downloads/file.php?id=1962
    Talán a végén már csak egyetlen tanácsot tudok adni. Játszd angol nyelven a játékot. Aztán ha valahol elakadsz segít a végigjátszás leírása.
  • Syrana
    #40301
    Sajnos még így sem működik, pedig már ultra low grafikán is kipróbáltam :(. A COC-t meg nem mertem kipróbálni.
  • Soltika
    #40300
    T. DragonTom.
    Megnéztem a képet Roger lelőhelyéről, s mindjárt húztam is oda, ám nem kis meglepődésemre, az adott helyen, semmi sem volt található. Egy órát keresgéltem, s már kezdtem azt hinni, hogy tényleg én vagyok a stupid, mikor észrevettem, hogy a képen megjelent tárgylista, másként néz ki, mint az enyém. Na, beleástam magam a fórumokba, s rájöttem, hogy van vagy 5 fajta Oblivion, én pedig talán az első kiadást birtokolom. Mindjárt begyüjtöttem az egyik legújabb változatot, amit valami újabb rohadt hibaüzenet miatt, nem tudtam telepíteni. Leszedtem egy harmadik változatot, (seed-elhetek egy évig)dobtam rá egy Patch-et, és máris magam mellett tudhatom Roger-t. Persze előröl keztem a játékot, így még nincs elég mannám előhozni. Ezek után remélem lesz mindig elég suska nála, mert elhúzom a torkát...
    Az érdekes, hogy erre a változatra sem sikerült a magyarítást feltennem ugyan az a hibaüzi miatt. De már leszarom, előbb tanulok meg perfekt angolul, mint hogy ezeket a telepítési útmutatókat értelmezni tudjam...
    Mégegyszer köszönöm a sok segítséget, s további szép napot kívánok.
  • DragonTom
    #40299
    Nos a következő a helyzet az Oblivion magyarosításának telepítésével kapcsolatban. Mivel nekem már fenn volt a gépen egy régebbi verzió, csak frissítés történt 3.0-ról 4.0-ra. Ez gond nélkül ment. Csak a Dark UI textúráimat szedte le a magyarítás, de azt már visszapakoltam. :) Sajna a teljes telepítéssel kapcsolatban nem tudok segíteni.
  • DragonTom
    #40298
    Találtam egy telepítési útmutatót.
    Hátha ez segít:
    http://www.morrohun.hu/forum/viewtopic.php?f=21&t=77
    Na meg kíváncsiságból én is kipróbálom a telepítést. Aztán elmondom mire jutottam. :D
  • DragonTom
    #40297
    Na. Nem tudom hogy maradt ki az előbbi mondandóm fele? A kimaradt rész:
    Ha már nagyon belassul at eladási folyamat a sok tárgy miatt, akkor nyisd meg a konzolt a 0 gombbal, kattints Rogerre és írd be a konzolba a következőt: RemoveAllItem aztán enter. Így az összes nála lévő cucc eltűník és ezáltal meggyorsul az eladási folyamat.
    hehhe. Remélem ebből nem marad ki semmi.
  • DragonTom
    #40296
    Summon Roger lelőhelye.
    http://1.1.1.5/bmi/www.kephost.com/images4/2011/8/23/hy29zdjo4qvhejqbyv9y.jpg
  • DragonTom
    #40295
    Soltika.
    A varázslatot a Palota kerületben találod. Ballagjál körbe a palota épülete körül, és az egyik beugróban találsz egy kis oltárt. Kattints rá, és már tiéd is a Summon Roger varázslat. Egy pár szót erről a varázslatról. Az árus nem frissíti a készletét, vagyis csak gyűlik és gyűlik nála a sok cucc, és egyre nehezebb lesz majd lapozni az árui között. De van megoldás. Ha már nagyon belassul at eladási folyamat a sok tárgy miatt, akkor nyisd meg a konzolt a 0 gombbal, kattints az Egyébként boltosokat minden városban találsz majd.
    A magyarítás telepítéséről annyit, hogy nekem egy régebbi verzió van meg, amiben a reszkető szigetek és a kilencek lovagjai nincs benne. :)
    Az új verziót még nem próbáltam.
  • Soltika
    #40294
    T. DragonTom, nagy oblivion szakértőnk :-)
    Köszönöm a segítséget, de sajnos, egyik sem sikerült.
    A telepítésnél felajánlja, hogy létrehozza a backup-ot, leokézom, majd ahogy elindul a telepítés 3 mp múlva megáll, tehát a backup sem jön létre, így nem tudok vele manipulálni.
    Az árust letöltöttem, (kössz a linket) beraktam a datába, majd indításnál a datában is kipipáltam, de sehol nem jelenik meg az idéző varázslat a készletemben.
    Közben rájöttem, hogy miként tudom a terheket lerakni, de jó lenne ennek a sok marhaságnak az ára is...
    Kezdem azt hinni, hogy valami kínai obliviont szedtem le :-(
  • DragonTom
    #40293
    Ja, egy pár kérdés. Hol akadtál el? A csatornákba mész, vagy onnan jössz, és mit keresel ott? Ha még a játék elején tartasz és először jutnál ki a szabadba, akkor az utóbbi COC dolgot inkább ne használd. Akkor az első megoldást javaslom azok közül, amit ajánlottam, a bak fájl átnevezését.
  • DragonTom
    #40292
    Én is úgy értettem Syrana. :)
    Van még egy megoldás. El teleportálsz a tesztcsarnokba.
    Van ott egy kis tesztfalu, onnan teleportálhatsz bárhová.
    Játék közben hívd elő a konzolt a nulla gomb megnyomásával és írd be a következőt: COC TESTINGHALL aztán nyomj entert.
    Egy ajtókkal teli tesztcsarnokba jutsz,ahol mindenféle raktárak vannak.
    Keress egy zöld fényű ajtót(azt hiszem csak kettő van és a jobb oldali ajtó kell)és lépj be egy kis teszt faluba (talán Héja menedék a neve vagy valami hasonló). Onnan aztán bárhová teleportálhatsz gond nélkül és folytathatod a játékot.
  • Syrana
    #40291
    Köszi, de úgy értettem, hogy a játék közbeni töltésnél áll le, mikor egy új helyre mehetnék.
  • steweee
    #40290
    nekem az a mod kellene, amit korábban kinéztem magamnak, de már nem tudom mi volt.

    a barlangok bejárata nem az alap csúnya faajtó, hanem olyan mintha bele lehetne látni....

    nagyon kellene !!!! plz help
  • DragonTom
    #40289
    Még egy jónak mondható megoldás Soltikának túlterhelődésre.
    Van egy mod, amit a játékban használva kapsz egy varázslatot, amivel megidézhetsz magad mellé egy árust. Ezt a varázslatot bárhol használhatod.
    Innen letöltheted ezt a modot.
    http://www.tesnexus.com/downloads/file.php?id=10260
    Remélem tudsz egy kicsit angolul, hogy telepíteni tudd a modot a játékba. :)
  • DragonTom
    #40288
    Syrana.
    Talán a mentéseddel van valami baj. Nekem is befagy néha a játék gyorsutazás, vagy be és kilépések közben, és használhatatlanná válik az utolsó mentésem.
    Keresd meg a C:\Documents and Settings\??????\Dokumentumok\My Games\Oblivion\Saves\ mappát, és benne az autosave.bak fájlt. Másold ki egy másik helyre, aztán nevezd át autosave.ess kiterjesztésűre, majd másold vissza az előbb említett könyvtárba. Így a jelenlegi automentésed helyett az előző automentéstől folytathatod a játékot. Remélem nem veszítesz sok játékidőt ezzel a visszalépéssel.
  • DragonTom
    #40287
    Soltika.
    Nos, mivel nem most telepítettem a magyarítást, nem emlékszem pontosan mindenre, de tudom, hogy nekem is akadt vele gondom. Tőlem is kérte a telepítő, hogy manuálisan másoljak át fájlokat. Ha jól emlékszem van egy mappa, amibe a telepítendő fájlokat tömöríti ki a telepítő, és van egy "MorroHun Oblivion Backup" mappa. Ezeket kell használnod, ha valami probléma akad telepítés közben. Aztán folytatnod kell a telepítést.

    A túlterhelődés problémára pedig egy társ a megoldás. :)
    Az én karakteremnek is van egy társa akit agyon lehet pakolni tárgyakkal, nincs teherbírási korlátja. :D Szegénykét sokszor úgy tele pakolom cuccal, hogy alig bírom lapozni az tárgylistáját. :)
    Szóval egy idő után el kell adni a nála lévő cuccokat. :)
    A lényeg, hogy tölts le magadnak egy társat.
    http://www.tesnexus.com/downloads/cat.php?id=66
    Itt keresgélhetsz.
  • Syrana
    #40286
    Sziasztok!
    Az a problémám, hogy mikor kijutnék a Sewersbe, elkezd tölteni, és mikor továbbmehetnék, mert befejezte a betöltést, hibát észlel a játék, és leáll :(
    Pls aki tud segítsen.
  • Soltika
    #40285
    Sziasztok.
    Kérem, aki tud segítsen.
    A Morro magyarosítását letöltöttem (612 mega) de nem tudom magyarosítani a köv üzi miatt.

    A DLCShiveringIsles – Voices.bsa fájl az átalakítás után is hibás marad. Másold vissza a backup könyvtárból a régi fájlt a DATA mappába, vagy telepítsd újra.

    Újratelepítettem ezt is, azt is, de nem megy.
    Nem vagyok hekker, ha tudod emberi nyelven írd. (Total commandert tudom kezelni.)

    S még egy práblem: Még csak most kezdtem el ezzel játszani, és nem tudom, hol lehet attól a sok baromságtól megszabadulni, amit összeszedegetek. Emberem állandóan lebénul a túlterheléstől… Ha jól értettem van valami tolvaj céh, ahol eladhatom, DE HOL?

    Előre is köszönöm a választ (majd utólag is meg fogom)
    Soltika
  • supersheep
    #40284
    @SaGa
    életem legnagyobb facepalmján estem túl 5 perce :D
    köszönöm a segítséget, ó hatalmas lámapásztor :DD
  • SaGa
    #40283
    ö?
  • supersheep
    #40282
    Hali.
    Elakadtam a fighters guild küldetésekben a végefelé.Az történt ugyanis, hogy miután megcsináltam a Trolls of the Forsaken mine küldetést lefokoztak két rangal.Ezután megcsináltam 3 contractot (The Noble’s Daughter,Mystery at Harlen’s Watch,The Stone of St. Alessia), de nembeszéltem a questadókkal, hogy adják vissza a rangom, és Guardian rangon csináltam meg az Information Gathering questet.A questet rendesen befejeztem, le is adtam. A gond csak az, hogy nemtudom fölvenni az utána lévő questet (Infiltration) mert nemvagyok Champion.A chorroli questadó akit kidobtak a guildből nemad Duty-t és elküld, hogy csináljak contractokat rangért. Ha meg elmegyek Anvil-ba vagy Cheydinhal-ba contractokért, nem adnak mert már nincs, de ha rangot kérek akkor meg aztmondják még nemállok készen rá előbb csináljak még contractokat.
    Lenne rá egy megoldás egy cheat-el mégpedig ezlenne az:
    player.setstage FGD08Infiltration 10
    Ezzel elvileg megkapnám a questet a legelső fázison, a gond csak az, hogy nemtudok 0-át írni a konzolba mert azzal bezárja, a numpadon meg valamiért nemfogadja el a számokat (numlock bevan kapcsolva ofc.)
    Szóval a kérdésem a következő: hogyan tudnék 0-át írni a konzolba. Kerestem a keybindingsnél a konzolt, hogy ne a 0-val hozza elő/zárja be, de nemtaláltam meg, így nem tudtam ingame átállítani. Kerestem a config.ini-be is de ottse találtam meg. Ctrl+c Ctrl+v se működik, szóval se jobbra se balra.
    Előre is köszönöm a segítséget!
  • SaGa
    #40281
    A textura hiányzásra (amennyiben a modban benne van ténylegesen), az archiveinvalidation a megfelelő eljárás. Ez az OBMM-ben lévő beépített rutinnal a legegyszerűbb, vagy az "archive invalidation invalidated" nevű "moddal", ami a tesnexusról leszedhető. Ha ez fenn van, akkor - elvileg - többé nem kell az archiveinvalidation eljárást használni.
  • Szuni
    #40280
    Jelentsd az egyik megölését a városban a kapitánynak, akihez amúgy is el kéne menned, (benne van a küldetésben) infóért -az nem elég hogy tudod, hol vannak, ő fogja elmondani. Ott lesz akkor majd a barlangban a másik is.
    Ha meg végképp nem, akkor van valami parancssoros megoldás, de ahhoz hozzáértőbb egyén kell nálam.
  • wesker24
    #40279
    Olyankor mi van hogyha be bugolt a játék ?

    Ugyanis amikor a 2 Mythic Dawn kémet kéne megölni tudom is hol vannak de csak az egyiket sikerült megölni a másik szőrén szálán eltűnt mintha a föléd nyelte volna el és igy nem tudom befejezni a főküldetést !

    Előző mentésem meg már nincs !
  • Calver
    #40278
    "tisztázás"=0 infamy? (magyarban gondolom hírhedtség)
    mert Knights of the Nine pont ezt tudja.
  • Kallahiosz
    #40277
    Szerbusztok...
    Valaki játszik azzal a modal amiben birodalmi őr lehetsz?
    A második lépés amikor csatamágus kámzsát kapok.
    A vízivarosban kell keresni trell nevű valakit és visszavenni a lopot cucot.
    De sehol senki... ötlet???

    A másik kérdésem: tud valaki olyan modot hogy lehessek egyszerre tolvaj klánban és a birodalmi őrségben?
    Vagy legalább ha már kipörgettem a tolvajokat tisztázhassam magam?

    Ja és Van e olyan mod ahol nem kell felhúzni a gagyi gladiátor vértet az arénában.

    És egy utolsó kérdés:
    Nem sikerült rendesen telepíteni a lics kinges kieg.
    A kard pajzs fasza de a páncélnál hiányzik a textura.
    Van esetleg lámapásztor közöttetek aki kandórosoknak is leírna a telepítés módját?

    Előre is köszi