41716
  • Kallahiosz
    #40236
    Köszi szépen Cat, ott én is néztem de marad az arccal mentés(bár néha az sem működik). Bár az én angol tudásom a google forditón és némi logikán alapszik Úgyhogy becsúszhatott némi hiba...

    Azért akarok vámpírral játszani Calver, mert így van még valami ami nehezíti ezt a nem túl nehéz játékot. Legalább Oda kell figyelni a nappalra meg az éjszakára. Általában mindig a jó utat szoktam választani játékban is életben is.Viszont mindig is misztikusan kötődtem az életerővel táplálkozó lényekhez illetve asztrál démonokhoz. jó velük játszani. És vámpíros játékból azt hiszem igen csak kevés van és azok sem nagy eresztések.
  • steweee
    #40235
    tud vki olyan modot, DE JÓT ! amiben ha megütnek berázkódik, ha lecsökken az életerő, vagy fertőzést kap, szürkül illetve szines lesz a "látás"....

    kacatokat én is találtam.... ez az egy ami még hiányzik a complette oblivionomhoz... :)
  • Calver
    #40234
    ollé
    a telepítésnél a mod készítője hülyeséget ír, obse könyvtárán belül plugins-ba kell bedobni.
    de amúgy miért akarsz vámpírral nyomulni? nem valami túl előnyös, sőt, képességek terén inkább pont hogy hátráltató...
  • SzirmosSzisza
    #40233
    Ezt megnéztem, nem találtam semmit, de azért nézd át, te tudod mi a baj :D
  • Kallahiosz
    #40232
    Mármint a Misztik elf szeme a vámpirá válás után lesz bugos.
    Ilyen szürke hályog szerű betegségnek látszik.
    Lehet azért mert kiegészítős faj és a vámpirá válást nem dolgoztálk ki rendesen?
  • Kallahiosz
    #40231
    Szerbusztok.
    Modok készítéséről nem tud valaki valamit:
    Milyen programmal kel stb.

    Valaki nem tud mondani megoldást a Vámpír arc bug problémára????
    Illetve Misztik elfel játszom és az ő szeme teljesen bugos... javítási ötlet?
    Remélem az új részben lehet majd vámpírral lenni... Nincsenek jó vámpíros rpg-k.

    Előre is köszi az esetleges segitséget.
  • Fidolorous
    #40230
    Na ja, emberünk nem tudom mit csinálna egy Konzol elött...
  • Madi92
    #40229
    Azért azt ki ne találd nekem, hogy 30 fps-el nem lehet játszani? :O Ott már folyamatos annyira a kép, hogy egy single játékot lehessen játszani... Szvsz 30 fps az oblivionban bőven jó.
  • SaGa Jr
    #40228
    Az a másfél giga ram az a gond. Az egyszerűen édeskevés volt már 2006-ban is mikor a program megjelent.
    Én anno akadásmentesen tudtam játszani (30 körüli FPS) egy jóval gyengébb gépen, 6600GT kártyával (128 megással), egymagos AMD procival, 2 giga RAM-mal meg 2 giga virtuális memóriával. A füvet kellett csak visszább vennem oylan 25% körülre meg kikapcsoltam a HDR-t (nem tetszett az effekt) és így bőven játszahtó volt, nem akadt 1024x768-ban. Később mikor let jobb monitorom 128x1024-ben is ment prímán bár ekkor visszavettem 60% körülre a látótávolságot.
  • lightjack
    #40227
    Leszedtem minden effektet, de még így is kinn a szabadban van 30fps-em. Ha a látótávot veszem le az meg annyira rontja a játékélményt hogy úgy nem fogok játszani. Mind1, má le is töröltem, de vmi gigszer volt az uninstallal így kézzel voltam kénytelen a jó öreg delete gombbal. Mondjuk egy exe file kimaradt, amit vmiért nem enged letörölni, na mind1, sok vizet nem zavar.
    Esetleg te modoltál valamit? Vagy patchekkel? Milyen felbontásban és milyen minőségben játszol?
  • SzirmosSzisza
    #40226
    Nekem is hasonló van és megy rendesen (8600gts, E6550, 2GB ram), esetleg szedd le az effektetek.
  • lightjack
    #40225
    Hali. Az lenne a kérdés, hogy sztetek ezen a konfigon hogy futna a game?
    Ez a konfigom: Nvidia Geforce 8600GT, AMD Athlon 64X2 Dual Core Processor 4200+ 2,19GHz, 1,50GB RAM. A gépigény megnézve simán megvan, esetleg az ajánlott azért nincs meg mert nekem 2 magos van és külön külön gyengébbek a magok, és az obli meg asszem 1 magot használ csak. Tudnátok vmi jó kis tippet írni? Piszkáltam az .ini file-t, bekapcsoltam a thread opciókat de nem volt nagy javulás. Így is 1024*768-as felbontásban medium textúrában ha ránézek a legelején a cellában lévő égő fáklyára az fps-em lemegy 40 körülire, ha emg bejönnek a Blades-esek, akkor meg olyan 30ra csökken, ami már azért igencsak kevéske. Szal tudtok vmit ajánlani az fps növelésére és a játék optimalizálására?
  • simon7108
    #40224
    üdv.
    tudom,hogy van a magyarításnak is topicja de ez aktívabbnak tűnik.
    miután feltettem a játékot rá akartam tenni a magyarítást.kipipáltam mindent amit kellett(alap,patch,javitó csomag stb.) utána rámentem,hogy az alap oblivion hangfájljait csinálja át.rendesen fel települ mindenféle hiba nélkul a patch és a magyarítás is.amikor elindítom a menü fa**án magyar ahogy kell de a játék párbeszédei,szövegei meg minden angol és a karaktereknek nem mozog a szája és nincs hangjuk sem.mi lehet a gond?néztem már telepítési utmutatót is de mindent ugy csináltam ahogy kell és nem volt hibaüzenet sem.
    pls help.
  • SkyLand
    #40223
    Szia!

    Leírnád nekem azokat a modokat amiket használsz mert 2év után újra nekiálltam.Gondolom azóta sok modot készítetek de persze más is leírhatná milyen modot használ.Köszi!
  • Although
    #40222
    Valahogy így igen :)
  • Szuni
    #40221
    Valaki írta lent, időmilliomos aki ezzel a játékkal játszik.. én először akkor futottam neki, amikor kijött a béta magyarítás, angolul akkor nem igazán tetszett, bár azt elhatároztam, ha a kiegek is le lesznek fordítva, akkor modolva, és elég rendesek kiegészítve a játékot rá fogom szánni az időt. Aki ezerszám pakolja fel a modokat, annak persze hogy nem fog menni, mert könnyen bele leget fulladni a bőség zavarába (pazar képzavar).. Főként grafikailag érdemes elsősorban tuningolni a játékot, tekintve hogy elég rég jött ki. Textúracsomagot, eget, időjárást, karaktereket és fegyver, pánvél, állat - szörnytextúrákat cseréltem elsősorban, aztán jöttek a plusz hozzáadott területek, lények, házak, komplett nagy kiegek, nagyobb questek, stb, figyelve ezek ne ütközzenek, ha ésszel pakolja az ember, nem lesz akadás. Ekkor persze még nem nyúltunk bele a játékmenetbe és a sokak által szidott fejlődési rendszerbe, csak úgymond rengeteg extrát tettünk fel (nálam ez kb harminc mod kisebb nagyobb, de így is egész más játékot kap az ember. Rá kell szánni az időt, mi mivel megy és mivel akad, de az eredmény megéri.
    Azt meg sztem nem lehet megoldani - bár nem értek hozzá, hogy az ellenfelek okosabbak legyenek, jobban támadjanak, élethűbbe stb, gondolom az AI-t nem lehet modolni, bár nem értek hozzá.
    Mindenesetre kevés játék mondhatja el magáról, hogy öt-hat év után is ennyien játszanak vele, persze inkább csak a modolhatóság miatt főleg, de akkor is, akármeddig lehet kalandozni a térképen, amíg meg nem unja az ember. Sok mai játéknál is jobban leköt még mindig, pedig elég nyitott vagyok mindenre, de egy rpg az legyen olyan, amivel akár hónapokig el lehessen játszani, amíg az embernek van kedve és ideje.
  • steweee
    #40220
    van ilyen modom, de fejből nem ugrik be. a TIE-t már annyira dicsérték, hogy mindenképp kipróbálom már tényleg. am amit én felraktam is jó volt, vmi natura wildlife, de lehet marhaságot mondok, a hülye apró vadak nem akartak mindenárom megtámadni mikor megláttak, elég baromság volt hogy pl.: egy mudcrab is megrohamozott... és a pumák, orozslánok meg ilyenek is csak vmi 40-50% eséllyel néztek vacsorának. ha megtámadtad őket természetesen védekeztek...

    és volt egy ami az npc-k meg monstrákat javította fel, kicsit keményedett tőle a harc 1vs1, de a bajom még mindig az, hogy nem használták ki a csapat előnyét, vagy csak alig
  • Although
    #40219
    Próbáld ki a TIE modot :)
  • koschwarz
    #40218
    elvileg van olyan mod, ami az npc-k harci "intelligenciáját" módosítja, van amelyik többet védekezik, van amelyik többet üt nagyot, ez talán változatosabbá teszi a játékot, de érdemi különbséget még ettől sem kell várni. most nem jut eszembe a neve. de a lényeg, a radiant ai-t nem igazán lehet tovább "fejleszteni".
  • steweee
    #40217
    ami nekem leginkább hiányzik egy ilyen típusú, de konkrétan meg ebből a játékból, hogy modokkal sem tudtam azt megoltani, hogy az ellenfelek értelmesebbek legyenek, szervezettebben támadjanak. persze az alaphoz képest javítások vannak, az FCOM-ban láttam hasonlót, de azt meg se próbáltam felrakni...

    találtam olyan modot, hogy az ellenfeleket típus szerint többszörözi akár, pl : zombiból egész kis hemzsegő területek is lehetnek, banditák számát növeli a szintemelkedéssel, nem szuper fegyókat ad neki...

    sajnos az alapjáték tipikusan arra épít, hogy 1vs1 vagy max pár ellefél ellen kell küzdeni, de zárt térben azok is szervezetlenül támadnak. én szeretem az ölyan helyzeteket, ahol szinte kilátástalan, de persze jön a hős és feltalálja magát. nehrimben belefutottam pár ilyen előre kitalált brutálnehéz helyzetbe...

    a szépítgetésről, javítgatássról nem beszélve, pl: BT mod vagy szines térkép stb. mert ilyenek nékül neki se kezdenék már a játáknak, kivéve a nehrimet,mert ott a sztori kárpótol mindenért...
  • Fehercsoki
    #40216
    Nem baj ha bántanak,de egyébként igen olyanokra gondoltam,elég üres tud lenni néha a világ.
  • Madi92
    #40215
    Szerintem ő csak, normális állatokra gondolt..amik nem bántják, hanem olyan mint a ló, birka, szarvas.
  • Fehercsoki
    #40214
    Köszi megnézem,azt hittem az vadállatokat nem rak be csak szörnyeket.
  • wesker24
    #40213
    Ha vadállatokat akarsz meg más lényeket

    Akkor szedd le a Martigen Monster Mod-ot hozzá

    Ez kb 100-nál több monstert rak bele a játékba.
  • Fehercsoki
    #40212
    Igen kerestem,de nem találtam olyat amire gondoltam,ezért kérdeztem,hogy esetleg ti tudtok-e valami jót.
  • koschwarz
    #40211
    igaz, bár én nem a quest modokra gondoltam, hanem magára a gameplay-re, aminél egyedül az ellenfelek szinteződésével volt mindig is bajom, és abból is csak azzal, hogy nem túl "reális" szuper páncélokban feszítő banditákat látni.
  • SaGa
    #40210
    Nem értek egyet. Az alap Obliviont is egyszer ki kell játszani, mert jó a történet is és a világ is. Aztán meg a modok segítségével fel kell építeni egy olyan Cyrodiil-t, amely megfelel a játékos elvárásainak, stílusának, elképzeléseinek, tele van olyan feladatokkal, amelynek semmi köze az alapjáték fő küldetéséhez. Ebben a világban érdemes is kihagyni ezt a vonalat, vagy ha valaki mindenáron Sigil stone-okra vadászik, csak addig belemerülni, míg megnyílnak a kapuk...
    Ebben a modolt világban ki-ki keressen magának célt, élje a karakter számára elképzelt életet. Ráadásul ha beleunna, pár mod lecserélésével gyökeresen átalakítható az egész és máris kereshet új célokat, kalandokat.
  • SaGa
    #40209
    Több is, de keresni kell őket és válogatni köztük. A tesnexuson keress rá az animals, wild, cats, dogs szavakra.
  • Fehercsoki
    #40208
    Van valami jó mod a játékhoz ami több (féle) vadállatot rak bele?Nem szörnyekre gondolok,hanem egyszerű állatokra.
  • koschwarz
    #40207
    nézőpont kérdése. szerintem az alapjáték sem rossz. nem mondom hogy szeretem az ellenfelek szinteződését, de annak is megvan a bája. én elsőre úgy játszottam végig.

    szvsz a modok "mesterségesen" gerjesztik ezt az "alap oblivion egy szar" mániát.

    nincs bajom a modolással, én is csináltam már néhányat, de ha megnézem azokat a modokat amiket kipróbáltam, nem sokra mondanám azt hogy na erre aztán TÉNYLEG szükségem van, és még kevesebb az a mod, amire azt mondom, hogy ez TÉNYLEG egy klasszikus, és nem csalódtam benne. mint pl. legutóbb a nehrim, de pl. örök kedvenceim a unofficial patch-ek, az sm plugin refurbish.

    ezek alapból mindig felkerülnek, másról nem tudnám ezt elmondani.
  • steweee
    #40206
    nem igazán értek koschwarz úrral egyet. alap oblivionnal csak azért játszom KICSIT, hogy tudjam hogy miről is van szó, honnan indult a játék. és hogy értsem hogy a mod mit is módosít mielőtt bepakolnám. tudnia kell az embernek a modoláshoz hogy honnét hová tart.

    főleg tewakelni szeretek, mindig megvan az öröme azembernek, ha egy kiforratlan vmit sokkal szebbé és jobbá tesz, főleg úgy hogy még a teljesítmény is javul közben, gyorsabban fut a játék. elkezdtem ennek leírását kétéve, ami az új munkám miatt abbamaradt, de még az idén tervezem tényleg elkészíteni. bár kicsit megkésett a dolog, addigra kijön a skyrim, amiben már "gyárilag" javítva és fejlesztve vannak a dolgok.
  • koschwarz
    #40205
    én a megjelenés óta játszom vele, sok nagy és kisebb modot kipróbáltam, volt ami nagyon tetszett, de a legtöbb inkább csalódás volt...

    manapság nyilván már más játékokkal játszom, de mindig van egy karakter akit úgy ha kedvem tarja, terelgetek, akár hónapokig is. ez heti max kb. egy-két órát jelent. most pl. modot alig használok, alap az unoficial patch-ek, a külön dlc-khez egy mod, ami nem benyomja az arcodba, hogy nesze egy varázslótorony, hanem először kell hozzá tenni/találni valamit (SM plugin refurbish), egy szebb víz és szebb nap mod, plusz a saját néhány kis tweak-em. gyakorlatilag tök alap oblivionnal játszom, már el is felejtettem milyen az.
  • steweee
    #40204
    alul a keresőbe :

    extreme graphics HQ 1.09

    találsz ott hsz.-eket a témában és linket is, mert google már nem dobja...
  • steweee
    #40203
    bénán modolsz.... apránként fel telepítgetni, mindig amire szükséged van, amit elképzelsz hogy javítod, és aztán megkeresed a rengetegből amire szükséged van.

    a grafikai modból válassz egyet pl.:Jarrod's Texture Replacements, QTP latest, Oblivion Graphics Extender, (BTmod), Senkin's Graffix Overhaul, meg egy, amit használtam, de most nem jut eszembe a neve, és nincs telepítve a játék a gépen. otthon megnézem majd neked az iso-s vincsimen. bár sztem ez utóbbi a legjobb, de azért a többit is ki lehet próbálni
  • Madi92
    #40202
    Inkább azt írd be hogy "modok", mert "mod"-ra semmit nem ad ki, legalábbis nálam:)
  • Madi92
    #40201
    A lila talaj a rossz patch miatt van és nem modok miatt!

    Szerintem keres rá a topikban a mod szóra, egész jó kis összeállításokat találhatsz amivel már más játszott és ment is szépen! Illetve van ini.fájl túrkapiszka is amivel még szebb lehet a grafika!

    Ez egy nagyon jó leírás szerintem: link
  • bigatti
    #40200
    3-4 éve toltam ezt a game-t. Egy karival. Kb 3-4 hónapig elgalább elvoltam vele szépen (napi átlag min 4- max 16 óra), bár a Morrowind után kicsit csalódás volt, de a grafikával kárpótolt. Amit nem értek, hogy kinek hogy van ideje-energiája erre, hogy még újabb és újabb karikkal, modokkal játszogatja újra? Van aki CSAK Oblivionnal játszik és semmi mással? Vagy milliárdos gyerekek írogatnak, akik napi 20 órát tudnak játszani? Hiszen van még ezernyi game. Azokkal ki-mikor játszik?

    Nah mind1. Most felraktam újra. Letöltöttem vagy 10 giga modot, meg a magyarítást (még amikor végigmentem nem volt) és vártam hogy na most aztán lesz valami nagy durranás. El fogok ájulni reméltem... Ehhez képest nem indult. Órákig szívtam mire kimazsoláztam az összeakadó modokat. Aztán nagy nehezen elindult és kezdtem élvezni, beláttam hogy tulképpen ez egy KEGYETLEN jó RPG; (talán az eddigi legjobb) amikor is kijutva a szabadba, olyan textúra hibák, olyan csúnyaságok vágtak pofán, hogy el is ment a kedvem az egésztől, főleg a modolástól.... Ahogy elnézem, a mennyiség itt is a minőség rovására megy. Ez a vagon mod nemhogy javít hanem ront és ki a bánatnak van ideje energiája türelme átmazsolázni ezernyit? Kb random pakolgatom, aztán amivel nem akad, azt bent hagyom. Pocsék lett a grafika, csúnyább mint sok évvel ezelőtt, sokkal gyengébb vason... Hupilia a talaj, eltünt a flóra nagyrésze, primitív elkent textúrák mindenfelé full grafikán...
    Szóval a tanulság szerintem: piszok okosan kell ezt modolgatni, mert könnyen arra jutunk, hogy ugyan lesz sok új pofa, fegyver, küldi meg csicsa házfalak néhol, csak éppen élvezhetetlen, barmolt lesz az összkép. Azt hiszem, ha komolyabban is újra játszom, csak a magyarítást és az official kiegeket fogom feltenni és ezt a mod-kavalkádot egy életre elfelejtem...
  • Mor3llo
    #40199
    No,pont ennek örömére: akkor hogy éri meg, és miket felrakni? Neki akarok ugrani - egyelőre csak az alapjátéknak, magyarul. Milyen módokat érdemes felrakni?
  • Although
    #40198
    Ezt jelenti a szabadság nyíván ha megölsz valakit aki küldit ad az nem fog utána :) És nyilván a főküldi karaktereit meg az essentiallal védték :)
  • Szuni
    #40197
    Ezzel gondolom az a baj, hogy amikor kijöttek a kiegészítők a játékhoz, már aki akarta, végigjátszotta a a főküldetést, és csak kalandozott a térképen. A kieget betöltve ugye nem volt akadás, mert túl voltál már a buktatókon.. most azonban, hogy sokan úgy állnak neki, hogy mindent egyszerre pakolnak fel, alapjáték, kiegek, modok, magyarítás, ingyombingyom, és nekiállnak egy teljesen új játéknak, a nagy szabadságban, persze olyan helyekre is elkalandoznak, ahová majd csak a főküldetésekkor kéne - végül is azt csinálsz a játékban, amit akarsz, illetve ahol életben tudsz maradni - ez a jó benne. Nálam is sok eset előfordult, pl egy rosszabb pillanatban kinyírtam az udvari varázslót, mert az istennek nem tudtam tőle lopni - később ezért nem tudtam teljesíteni egy tolvajküldit, mert már kifosztottam a tornyát a tagnak; vagy nemrégen írtam itt, amit azóta se tudtam megoldani, az utolsó tolvajcéhes küldetést, mert nem a játék által kigondolt sorrendben jártam el. Visszatöltésekkel persze nyilván megoldható, de azóta tettem újabb húsz órát a játékba, aligha fogok ennyit eldobni. A modok is okoznak nyilván buktatókat, de hát ez van. sajna ez olyan huszonkettes csapdájának tűnik, mert ha nem barangolsz eleget, akkor nem vagy elég tápos megcsinálni a főküldetéseket, ha meg túl sokat kalandozol, lehet a történet szempontjából nézve logikátlanságokat csinálsz, ami később játszhatatlansághoz vezet. Gondolom ez az egyetlen egy hátránya (ami a legnagyobb előnye is ennek a játéknak) - hogy teljesen szabadon modolható, bővíthető, átalakítható.
    Itt szeretnék szólni arról is, amire a magam kárán jöttem rá. Minden tiszteletem a magyarítás készítőinek, de egy dologra nem gondoltak. A játék indítóvideójának és menüjének átírása, enyhe túlzásssal ez az önreklám lehetetlenné teszi, hogy a nagyobb modokat feltegyük, amik bármi változtatást csinálnának az intróban. Két olyan nagy modot is találtam a neten, amihez új videók is jártak, na itt a játék kifeküdt (magyarítás nélkül jó volt). Ettől függetlenül kb harminc - negyven kisebb nagyobb modot használok a magyarítással együtt, tehát senkinek ne úgy jöjjön le ez úgy, hogy fikázom vagy valami, mert eszméletlen jó magyarul játszani, de ha esetleg készülne a magyarításnak egy olyan változata, amiben nincs benne az intro és a menü hungarikummá változtatása, akkor sztem ezek a modok is kompatibilisek lennének (persze az adott területen nyilván angol maradnak minden, de legalább menne.) A modoláshoz csak annyit értek, mint aki használja őket, nem tudom megoldható-e, de hátha ;)