41716
  • Although
    #39956
    Bár ha jól emlékszem a sneakot felnyomod 100-ra akkor ugyanúgy láthatatlan leszel. Régen játszottam már vele szóval.
  • Although
    #39955
    Nekem talán a Deadly reflex tetszett még, Ez nem külső nézeteseknek készült és tartalmaz fatalityket is!
  • Although
    #39954
    YA! az obse eszméletlenül feldobja a dolgot! Van egy mód ami egy irányítható csónakot tesz be amivel utazhatsz a folyón! Ezenfelül rengeteg nagyon jó mod van. Én próbáltam olyat betenni ami minöségi javulást hozott anélkül hogy megváltoztatta volna az alap világ szellemét. Ahogy elnéztem manapság már inkább tizenévesek pakolnak föl nagyobbnál nagyobb zöldségeket. pl lézerkard, ilyen aion szerű grafikai módosítókat(rosszul lettem!), etc,etc. De lehet találni nagyon jó dolgokat ahogy elnéztem ha valaki végigolvassa ezt a topikot az elég sokat talál. Talán az Elsweyr az egyik legnagyobb de azt megint leszedték a tesnexusról úgy látom.
  • steweee
    #39953
    a mod manager a modok töltési sorrendjének beállítására szolgál. a launcherből indítva is be lehet pipálgatni a data fileg menüben a modokat.

    az obsé-t se felejts ki, akkor arról indul, és "maga alatt tölti" a mod managert is. pár jó modhoz kell a obli script extender...
  • Csibusz
    #39952
    Igen azt használom, mármint az Oblivion Mod managgert de igazából ott is úgy csinálom, hogy bemásolom a DATAba a dolgokat, és akkor pipálgatok, meg helyezgetem át a modokat.. Így is működik
  • steweee
    #39951
    én még az elder scrolls idejében összeütöttem kicsi modot vagy kettőt a construction set-el. vki mellékelt magyarul leírást hozzá. na azóta se vagyok erre képes, pedig tárgyat raktam be, illetve csináltam egy pici helyszínt is.

    szal az ember felejt, pedig tök jó lenne érteni hozzá.
  • Although
    #39950
    Javaslom az Oblivion mod managert az nagyon jó. Régebben a Wyre-t is használtam de az lehet bonyolult. a www.tesnexus.com
  • Csibusz
    #39949
    Nah lehet rájöttem, ahogy gondolta, csak be kell másolni, és a játék launcherével pedig be kell pipálni hogy melyiket kívánom használni, mondjuk így jött le nekem..
  • Csibusz
    #39948
    Az jó:D Hát már mindegy a texturák szépek lettek.. de vannak még modok, ugye az emberi arc, hogy TÉNYLEG EMBERI legyen:( MEg landscape modok ezeket szeretném felrakni, de gőzöm sincs, hogy hogyan... Nézegetem a googlet, de leírás nincs csak az hogy managerrel, de az meg nem ismeri fel őket:S
  • steweee
    #39947
    *.ini-ben is be lehet ezeket állítgatni, de ha már sikerült akkor mindegy. régebben ez ki lett fejtegetve, de visszaolvasni valóban napokat venne igénybe, én meg már nem emléxem fejből. korábban nekem is nvidiám volt, én is küzdöttem ezzel. a lényeg hogy mielőtt modolsz, a már jóra beálíltott init mentsd el vmi olyan néven hogy *.ini-old vagy ahogy tetszik, és sajátgépből kiválasztva a játék könyvtárában lévőt meg tedd írásvédetté. így a későbbi modolás nem barmolhat bele, marad minden szépen ahogy akartad hogy legyen
  • Csibusz
    #39946
    Na megcsináltam Nvidiában, ha jól értelmeztem csak az élsimítást kellett neki engedélyezni.. Sikerült ahogy látom a képek alapján amit leshottoltam:)
    A modokat valaki még elmagyarázná? Sokan írtak nem szeretnék visszakeresni, amúgy is pocsék az SG keresője;)
  • Although
    #39945
    Egyébként van egy bug elsőre minden bekapcsolva marad a setupba legalábbis nálam így volt azért volt erős a fény miután kikapcsoltam a bloom ot meg még valamit csak a HDR marad és lejebb vettem a fényt kint is brutális lett
  • Although
    #39944
    oki neked van igazad :)
  • Csibusz
    #39943
    Oké, nekem Nvidiám van, és sajnos nem tudom, hogy ott hol lehet állítani, hogy megkapjam a maximumot.. Nem tudom ebbe tudnál-e segíteni.. Plusz már egy órája keresgélek letöltöttem a Hight texture packot is (1,7gb) de nem tudom, hogy kell a modokat telepíteni:S Mod managgel fent van, de nem jövök rá.. Most lehet hülyeséget csináltam:D mert felülírtam a hight texture moddal a sima texturákat a játék mappájában xD .. de megköszönném, ha kaphatnék egy kis segítséget.
  • steweee
    #39942
    Catalyst Control Center :

    4x AA
    8x AF
    Mipmap, AAA max

    NEM ! pipálod ki a "use application settings"-et, és HDR-el futtatod.

    ezek a maximum értékek felei, sztem ez tökéletesen elég egy 22"os monitorig, és nem is terheli le a videokártyát.

    én nem vettem észret hogy átlátszó lenne a karakter lopakodáskor, az a "Chameleon" varázslattól válik ilyenné. akkor meg mindegy hogy lopakodsz vagy sem.

    régebben a Bloomra esküdtem, de sokkal sokkal jobb a HDR belső tereknél, kint viszont a bloom a jobb, nem szeretem a túl fényesen ragyogó páncélokat és a vakító fényeffekteket, de az .ini-ben ezt ki lehet offolni. így kint is és bent is a legjobbat kapod
  • Although
    #39941
    Nekem HD4870 van én hd-t használtam :) A sneak-ba szép átlátszó lesz a karid korábban enélkül nem volt az úgy emlékeszem :)
  • Csibusz
    #39940
    Sziasztok, most raktam újra fel az Obliviont és most okoskodok a textura javításokkal, kérdés, hogy HDR vagy inkább a Bloom a lényeg? Mert nekem fontos az élsimítás, de ha a HDR-rel lehet többet kihozni akkor az lesz:)
  • Although
    #39939
    Heyz :D Sorry nem szemrehányásnak szántam nyilván mindenkinek ott van az rl. :) És ez nagy munka egy ilyet futtatni. De azért jól hangzik :)
  • PiszkosFred
    #39938
    Nagyon felve igerem (mert eddig midnig kozbe jott valami es nem akarok meg nagyobb s*gget csinalni a szambol), de remenyeim szerint nyar kezdeteig minden korabbi info visszakerul, es mire jon a Skyrim, kesz lesz az uj oldal is.
  • Although
    #39937
    Az Oblivion HQ nagyon régen bezárt már, azt ígérte kinyit majd, talán a Skyrim megjelenésével kinyit, ha egyáltalán játszik még. Jó lenne mert rendesen tolta a hátteret, lore-t a világhoz, ráadásul lefordította a világban található könyvek zömét is. Amúgy nyugodtan sajnálhatsz még most itt ülök a gép előtt és egy idióta miatt szívok egy tervel :D
  • steweee
    #39936
    a bannerek közül egyik se megy....

    az alap obli hq csak nem lett megcsinálva ? vki ígérte...
  • Benevolens
    #39935
  • Laza
    #39934
    A rosszízűnek vélt véleményformáló hozzászólástól 'borultam ki' ... már ha ez az volt.
  • Laza
    #39933
    Pl a japán játékokkal japán nyelven szoktam játszani, nem angolul ;)
    Lehet az ember életében egy olyan nyelv a sok közül, amit nem szeret hallgatni (főleg zenében :) ).

    Egyébként le van töltve, és ha befejeztem az aktuális Oblivion körömet, mindenképpen szentelek neki egy kis időt. Aztán hogy meddig jutok, az még a jövő zenéje.
  • Benevolens
    #39932
    ha ennyire képes vagy kiborulni a német nyelvtől, akkor nyugodtan hagyd ki a nehrimet.
  • steweee
    #39931
    a gothic 3-nak is a kiegészítői németül vannak. ott nem is az a hiba hogy a szinkron német, hanem hogy az angol verzióban a felirat angol, amúgy meg néma. sztem még mindig sokkal jobb ha németül karattyol és mellé el lehet olvasni angolul a szöveget, mintha csak tátog mint a hal.

    ja télleg, van olyan mod a nehrimhez, ami az obliban volt hogy ha beszélsz vkivel akkor "szélesvásznú" lesz a kép, alul felül fekete csík,és akkor könnyebben el lehetett olvasni a feliratokat a képernyő alján... a neve beugrik vkinek ?
  • koschwarz
    #39930
    ja, akartam írni, hogy a németnél is jobban utálom az oroszt, a stalker call of pripjatynál mégis örültem, hogy lehet oroszul is telepíteni, és úgy is tettem, mert hiába nem szeretem, sokkal hangulatosabb a játék, és nem is bántam meg.

    szerintem ez csak nyitottság kérdése, ezért írtam a "nyelvnácit". nem MINDIG MINDENT angolul kell hallgatni, mondani. van más nyelv is a világon.
  • koschwarz
    #39929
    hát ja, bár azért is tettem idézőjelbe, hogy "nyelvnáci", mert nem akartam erősen érteni.

    másrészről meg, adott néhány német srác, akik teljesen hobbiból, több éven keresztül megcsinálják azt a modot, ami valószínűleg a legjobb mod, amit VALAHA is játékhoz készítettek (sőt, maga a mod valójában egy teljesen önálló játék, aminél kevesebb és szarabb fércmunkákért nagy stúdiók pénzt kérnek), így szóval többek között (nyilván) német színészekkel ingyen elmondatták azt a töménytelen szöveget, majd még veszik a fáradtságot, hogy angol feliratot is csinálnak hozzá...ezek után azt mondani, hogy mivel német nyelven szólal meg, ezért már 40%-kal kevesebbet ér...de hát, ízlések és pofonok, erre mondják, hogy nem erőszak a disznótor.

    egyébként meg én személy szerint sosem szerettem a németet, és a nerhim után sem fogom, de a játék közben olyan szinten felejtettem el, hogy hogyan szólalnak meg a szereplők, hogy, hogy... (helyettesíts be egy jelzőt :D)

  • Laza
    #39928
    Erős túlzás az a jelző, és köze nincs a valósághoz.
    Az ember azért játszik, mert számára ez egy kikapcsolódás és élvezeti tevékenység. Amint olyan összetevőt tapasztal, amely ezt az élvezeti faktort negatív irányba befolyásolja, adott a lehetősége, hogy mérlegelje, köt e kompromisszumot, avagy sem. Elég sok játék van a világon ahhoz, hogy mindenki eldönthesse, az idejét (ami ált kevés) mivel töltse, függetlenül attól, hogy másnak erről mi a véleménye ;)
    (és biztosan van olyan játék, amivel életedben nem játszottál, pedig szerintem a világ egyik legjobb játéka)

    És azért, mert Te esetleg nem szereted a sóskát, és nem is eszed meg, még senki sem aggatja rád, hogy 'zöldségnáci' vagy ;)
  • cSuwwi
    #39927
    Erről nekem is ez a véleményem:
    [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1094830097&no=39913]#39913[/URL]
  • Laza
    #39926
    Engem is a német nyelv tart vissza a játéktól ... egyszerűen borzalom azt hallgatni.
  • MaRee
    #39925
    Előszedtem most én is az Obliviont, tudnátok valami király modot ajánlani, mint pl ez a Nehrim? De angolul ha lehet, én sem szeretem a németet.
  • bgabor
    #39924
    Kizárólag német nyelvű, ez alapból levon 40%-ot az értékéből. Én töröltem is rögtön, amikor ez kiderült. Hiába az angol felirat, nem bírtam hallgatni azt az ocsmány karattyolást.
  • steweee
    #39923
    nehrim-mel nem játszik senki ?

    nem ír senki oda, pedig szupi-szupira sikeredett. én még csak most fedeztem fel, de napok óta nem bírom abbahagyni...

  • Dobronski
    #39922
    +1
  • Datas
    #39921
    Nem olyan egyértelmű a kérdésedre jó választ adni, a legjobb ha elöbb kipróbálod a játékot, megfigyeled, hogy milyen harc mód fekszik neked a legjobban, mit használsz a legtöbbet és megpróbálod megérteni a szint lépes és a attribute pontok elosztásának a mechanizmusát. Ezek után, ha tökéletesebb karaktert szeretnél, ujrakezded a játékot.
    Másik lehetőség, hogy felraksz egy olyan modot ami átírja az alap lv.up rendszert egy hagyományos, más játékokból már ismert stílusura.
  • tibor16
    #39920
    öööö - de az is lehet, hogy csak régen volt a játék kezdése, és simán elfelejtettem...
  • tibor16
    #39919
    sejtettem, hogy ebben az ügyben kihagytam valamit - ezért is így írtam le - de azért hasznos lehet másoknak is, mert másodjára játszom vele (először még amikor nem volt magyarosítva) - és még sem jutott el hozzám ez a Thalos dolog. Tényleg, már lassan 1 éve hogy kihagyásokkal ugyan, játszom vele (14. szint), és még Kvatch-ban nem is voltam :)...
  • dregnarr1 #39918
    Ha jól emlékszem, a kutakat csak akkor fogadja el, ha a blessing is rád kerül, ahhoz pedig egy korábbi látogatásodnál nagyobb Fame-et (hírnév) kell szerezned. Gondolom a második látogatásodnál már nevesebb voltál, így akkor megadta.

    A küldetés amúgy könnyebb lehet azoknak, akik picit jobban figyelnek a párbeszédekre vagy ismerik a lore-t és karaktereit (ti. Talos=Tiber Septim).

  • tibor16
    #39917
    Kilencek lovagja küldetés
    szóval... - magamnak (részben) választ adva - nincs rendben, ha a kutakat meglátogatva, nem kapunk róla üzenetet, - mert akkor mit sem ér az egész hajcihő... Valamiért, nekem csak az 5. kút felfedezése után kezdett üzeneteket küldözgetni - vissza kellett mennem és elöről kezdeni, mert amit addig felkerestem, nem szerepelt a listában - tehát, kellenek a bejegyzések a kutak meglátogatásáról, csak akkor van teljesítve a feladat
    Itt is van egy félrevezető dolog - és ez, vszínű, nem a magyarítás hibája - a Thalos kutak a játékban úgy szerepelnek mint Tiber Septim kutak - bele telt egy jó időbe, mire rájöttem... - Tehát, aki azt keresi, amit a küldetés megszab, az nem fogja megtalálni...