41716
  • DragonTom
    #40356
    Nos, valamilyen buta oknál fogva az általad belinkelt modot nem tudom letölteni. :(
    Mindenesetre én azt tudom tanácsolni, hogy egyszerre csak egy két modot tegyél a játékba, és próbáld ki őket játék közben. és így szépen lassan összeszeded azokat amik jól működnek és nem vesznek össze más modokkal. :)
    nekem is vannak olyan modjaim, amik ütik egymást. Vagy az egyiket használom, vagy a másikat.
    Látom windows7 van a gépeden.
    Arról nem tudok nyilatkozni, hogy hogy viselkedik az Oblivion ez alatt az OP rendszer alatt, mert nekem XP van a gépemen.
    De az sem kizárt, hogy az is bekavar. Minden lehetséges.

  • KaszaN
    #40355
    Nem, még is jó, csak kiszedtem minden modot. De ezek szerint hatása van....csak nem láccik.
  • KaszaN
    #40354
    Jolvan, telepíthetem újra az egész játékot...nem indul el már. Pedig szinte semmit sem csináltam vele.
  • KaszaN
    #40353
    Linket nem tudok mert tök random szedegettem, de csak kinézet módosító volt mindegyik, egyet lentebb linkeltem a hozzászólásomban.
  • DragonTom
    #40352
    Milyen modokat szedtél le:
    Adj egy két linket. Megnézem őket.
  • DragonTom
    #40351
    Nos.
    Sok mod kér egyéb más modokat, amelyek szükségesek az adott mod normális működéséhez. Ilyenkor azokat a modokat is le kell tölteni. Sokaknál ez is gondot jelenthet, hogy csak felteszik az adott modot, de a hozzávalókat nem telepítik. Lehet a modok között konfliktus. egymás fájljait használják, felülírják más modok fájljait, ez is gondot okozhat.
    És még mesélhetnék... Ez az egész modolás buli nem egy napos munka. Ha még csak mostanában kezdtél el modolni, akkor kell még egy kis idő, mire a fórumokból, videókból, és a saját erődből összeszedsz egy elfogadható mértékű tudást az oblivion modolásával kapcsolatban.
    Minden csak idő kérdése.
    Töltsd le a TES CS-t. Menj fel a TES CS tutorial oldalára. Olvasgass. Készíts saját modot, mondjuk egy házikót a karakterednek, stb... :D
    Aztán lassan innen is és onnan is tanulsz valamit. :)

    Nézz körül, hogy mennyi mindent nem tudsz még. Meg én sem. :D
    http://cs.elderscrolls.com/constwiki/index.php/Main_Page

    A TES CS-nek én is szinte csak az alapjait tudom, de már készítettem házat magamnak. :D :D Meg tudok vele ezt-azt művelni. :)

    A lényeg: Türelem rózsát terem.
    A lényeg 2. : Mindenre van megoldás, csak idő kell, hogy megtaláld azt.
    :)
  • KaszaN
    #40350
    Amúgy most megnéztem a videót, a beállítások mások voltak, azokat beállítottam a managerben, de így sem jó. Egy mod működik, semelyik másik. :S
    http://www.tesnexus.com/downloads/file.php?id=33085
    Ezt megpróbálná valaki betenni, megnézni, hogy nála jó-e? Mert ha nála jó akkor valami nálam nem stimmel, de ha nem akkor lehet, hogy pont amiket kinézek magamnak a 40000mod közül azok nem működnek.
  • KaszaN
    #40349
    Én Azóta játszom amióta megjelent...:D Nem velem van a gond, én biztos jól csinálom, valami más gond lesz itt. Leírás alapján használom a mod managert és biztos jól. De mostmár gyanús, hogy 20modból csak 1 működik.
  • DragonTom
    #40348
    Ej Shade. :)
    Fog az menni, csak bele kell jönnöd. Én 2007 óta játszom az oblivionnal, szinte folyamatosan. Talán az is segít, ha tutorial videókat nézegetsz a youtube-on. Keresgélj ott is.
    Egy példa:
    http://www.youtube.com/watch?v=gzLq1ozIQiI
  • KaszaN
    #40347
    Mostmát kezdem rohadtul nem érteni. Sorba szedem le a modokat, próbálom ki és egyik sem működik. Mi a fene lehet...
  • DragonTom
    #40346
    Kedvcsináló a fordításhoz. :)

    ElsweyrHUN:
    www.kephost.com/images4/2011/8/30/ukc3lwrs4ygc8wh5w8rn.jpg

    Térkép:
    www.kephost.com/images4/2011/8/30/40078o89jhapudbymub3.jpg

    TES CS fordítás:
    www.kephost.com/images4/2011/8/30/ghuu58n19jckigq1vepx.jpg
  • DragonTom
    #40345
    Látom van itt más is aki komolyabban túrja az obliviont. :)
    Üdv SaGa.
    Valóban úgy van, ahogy mondod, és mindenkinek saját magának kell összeállítania a neki tetsző modok listáját, amelyeket használ a játékban.
    Én is kipróbáltam már sok modot, és sok nem vált be a kipróbáltak közül.
    Talán ezért is megunhatatlan ez a játék, mert mindig tud az ember fia, vagy lánya valami újdonságot csempészni a játékba. Én azt hiszem már a 4. karakteremmel játszok és kétszer végigtúrtam a játékot, minden küldetést megcsináltam, és minden helyet felfedeztem. Másik nagy előnye a játéknak, hogy nincs vége a főküldetés befejezése után. :) Így nyugdíjas koráig játszat az ember megszakítás nélkül. :)

    OBMM.
    Én nem foglalkozok az Archive invalidationnnal. Készítettem egy univerzális arcive i-t a mod managerrel és az működik. Így nem kell minden mod változásait bevinnem az archive i. listájába.

    Body.
    A Roberts Female és male is fenn van a gépemen, meg a HGEC és a TGND is. Aztán cserélgetem őket az OBMM-ben. De vannak olyan testtípusok amiket sosem tennék be az oblivionba. Láttam már egy pár ilyet. De hát erre a játékra is igaz, hogy ízlések és pofonok. :) Másnak a Bodybuilder testalkatú kigyúrt nők tetszenek, vagy vagy mondjuk a hordónyi mellek, nekem nem. :)

    A lényeg, hogy azért jó ez a játék, mert mindenki olyanra alakítja, amilyenre szeretné.


    És még mindig fordítótársakat keresek az ElsweyrHUN projektbe. Megekadtam a fordítással. Már csak a könyvek egy része van hátra, aztán bele lehetne kezdeni a következő Oblivion mod fordításába.
  • KaszaN
    #40344
    Hát ezeket a képeket nem tölti be.
  • SaGa
    #40343
    Azért nincs ilyen "egybe" mod, mert a játék igen jól modolható és rengeteg modot készítettek hozzá. Kinek-kinek a saját izlése szerint kell összerakni a neki tetsző formákat. Vannak nagyobb modcsomagok, ahol valaki összerakta a neki tetszőket, de az neki tetszett, neked nem biztos, hogy fog.
    Tessék a tesnexust túrni.
  • SaGa
    #40342
    A jobb oldali listában akkor piros egy mod, ha van benne olyan fájl, ami felülír egy már létezőt.
    Ha ruha és testcserélő modokkal turbózza valaki az Obliviont, akkor a következőkre lesz mindenképp szüksége:

    OBMM. Ezzel kell minden modot telepíteni. Ha nem omod formátumú amit letöltöttél, akkor elő kell állítani az omod-ot (szintén az obmm segítségével) és azt telepíteni. Ezesetben ugyanis az ilyen felülírt fájlokat megjegyzi az obmm és ha a mod már nem kell, a lszesdéskor visszateszi az eredeti fájlokat, mentésből. Az összes zsükésges mod telepítése után kötelezően el kell végezni az archiveinvalidation-t az OBMM segítségével.

    A kiválasztott testcserélő mod.
    Ebből szerintem a legjobb, leginkább emberre hasonlító a Robert's female és Robert's male csomag. Ez két külön mod, az egyik a féri, a másik a női testeket cseréli.
    A HGEC kissé túlspilázott, playboy modelleket hoz a játékba.
    Nagyon jó még az UFF /TFF készlet. Az eredeti a TFF, majd ennek továbbfejlesztett verziója az UFF. Ez csak a nőket cseréli le.

    Bármelyik testcserélő modot választod, kellenek hozzá a ruhák és páncélok is. Mindegyikhez megvannak az alap Oblivionban fellelhető ruhák és páncélok készletei, illetve mindegyikhez készült rengeteg plusz ruha mod. Az alap készletet lecserélők kötelezőek, a plusz cuccokat ízlés szerint lehet használni. Sokesetben konverziók egy másik testcserélő modhoz illesztett verzióról. Ilyenkor kell az eredeti ruha mod és a konverzió is, mert ez utóbbiban általában csak a szükséges mesh-ek vannak benne.
    Tudni kell, hogy egy ruha minimum három fájlból áll: egy mesh (ez a3D modell), egy dds (ez a "normal map", azaz a mintázat 3d-s része, pl a préselt, domborított minták), illetve egy másik dds, ami az anyag színeit tartalmazza.

    A legtöbb ruha a TFF/UFF modhoz létezik, de folyamatosan készülnek a konverziók.

    A testcserélő modokhoz általában nem tartozik esp fájl, de a ruhákhoz igen és nagyon nem mindegy, milyen sorrendben töltődnek ezek be.

    Hasznos még, ha a ruhákat be is tudod szerezni valahol a játékban, így érdemes rákeresni az adott ruhakészlethez tartozó boltot tartalmazó modokra is. Pl az Apachii Goddess Store, vagy hasonlók. Ezeknél fel vannak sorolva azok a modok, amelyeket esetleg még le kell hozzá tölteni.

    Mire összeraksz egy ilyen készletet, pár hetet beleölsz a dologba...
  • DragonTom
    #40341
    Shade.
    Hosszú és kitartó keresgéléssel biztos találsz valami neked megfelelőt.
    A tesnexuson rengeteg mod van.
    Válaszd a files gombot az oldal tetején, és keresd a Models and textures kategóriát.
    Na. Tényleg jó éjt. :)
  • DragonTom
    #40340
    Egy kis plusz. :)
    Az én kis kedvenc rajongóm.
    Kicsit átalakítottam az Arena female fan modot A TES CS szerkesztővel, és őt faragtam belőle.
    Ne kérdezzétek, hogy hány mod keveréke látható a képeken. :)
    1. kép:
    http://1.1.1.4/bmi/www.kephost.com/images4/2011/8/30/gvnekmf7t5slajtph7zh.jpg

    2. Kép:
    http://1.1.1.1/bmi/www.kephost.com/images4/2011/8/30/zzo5vgulzicdclth38wh.jpg

    Na. Jó éjt.
  • KaszaN
    #40339
    Nemá, hogy nincs egy rendes mod ami lecseréli élethűbbre a karakterek kinézetét egyben...Minden jól moddolható játékhoz van olyan.
  • KaszaN
    #40338
    Ez a link nem jó. Nálam itt csak azt írja, hogy jelentkezzek be, márpedig be vagyok.
  • KaszaN
    #40337
    Nem választottam semilyet, nem láttam lehetőséget erre. Viszont működik ez kétségtelen. De szedem is le ugyanis a testek rondábbak mint az alap oblivioné szerintem...:D
  • DragonTom
    #40336
    Ha aktiválod az OBMM-ben a modot rákattintással, utána is piros?
    Ugyanis az omodokat aktiválni is kell. Ha tudsz erről akkor bocs hogy okoskodok.
    :) Milyen mellméretet választottál? :D
  • DragonTom
    #40335
    Na eszembe jutott még valami.
    Van még egy testtípus ami talán megér egy próbát.
    Ez nem túl régi mod. TGND a neve.
    Ez egy átlagos testalkatú, kis mellű női testet ad.
    http://www.tesnexus.com/downloads/file.php?id=30914
    Be kell jelentkezni a letöltéshez.

    Ezek meg a TGND-hez való ruhák.
    http://www.tesnexus.com/downloads/file.php?id=34265
    Na ennyit akartam még mondani az Oblivonbéli női testekről.
  • KaszaN
    #40334
    Hát, ennél ha beteszem pirossal jelzi, gondolom azért mert valami nemteccik neki.
  • DragonTom
    #40333
    Még egy pár dolog, amiket én használok az oblivionban.
    Új hajtipusok:
    Ren's_Beauty_Pack_v1.1_onlyhairs.7z
    babehair1.0-11210.rar

    Arc:
    MD_Natural_Faces_v0.95_OMOD.rar
    Younger hotter NPCs

    Új faj, új hajak:
    saram-19387.7z
    Moonshadow_Elves_Ver_1_1-30707.7z

    Bocsi hogy nem linkeket adtam, de most nincs kedvem keresgélni. :)
  • DragonTom
    #40332
    Shade.
    Én másik HGEC body-t használok. Próbáld ki, hátha ez beválik.
    Először telepítsd az oblivionba az alap modot.
    Ezt:
    http://uploaded.to/file/uullsx

    Aztán szedd le erről a ruszki oldalról a HGEC-t és azt tedd az OBMM progi megfelelő mappájába.
    Kattints az oldalon található linkre.
    http://soft.globala.ru/222604

    Remélem ez a megoldás működni fog.
  • KaszaN
    #40331
    De akkor mért nem működik a játékban? :|
  • gyonax
    #40330
    Mod managerben ha .omodot telepítesz, akkor nem kell megjelennie bal oldalt.
  • Although
    #40329
    Hm komplettnek tűnik, így nehéz megmondani mi a gond.
  • KaszaN
    #40328
    Ezek vannak a modban. Az első 2 mappában van "textures" mappa, utánalévőkben csak "meshes".
  • Although
    #40327
    Bele tudsz nézni a csomagba..? Van e benne meshes is vagy texture?
  • Although
    #40326
    Mindjárt megnézem mert szerintem a letöltött oblivonhoz tartozó zip nekem is megvan a gépen.
  • Although
    #40325
    A játék könyvtár, DATA és azon belül a texture könyvtár. és ott vannak alkönyvtárak utána..most már nem emlékszem a HGEC milyen alkönyvtárral vagy pedig egyből a Character könyvtárba pakol :(
  • Although
    #40324
    Hát lehet nem emlékeszem már az FNV hgec-e nem jelenik meg a menuben vagy csak a játékban. De lehet az OBMM-nél meg kellene jelenjen.. Érdekes.
  • KaszaN
    #40323
    Gőzöm sincs hol kellene megjelennie, szóval így nem tudom megnézni.
  • Although
    #40322
    Megnézted a textura könyvtárba hogy megjelentek a hozzá tartozó fájlok? Mert ha igen akkor a Mod manager beállításait kellene megnézni például aktiv e a validation kapcsolo meg ilyenek.
  • KaszaN
    #40321
    Annyi, hogy a leírás szerint amit olvasok, a mod aktiválása után meg kelllene, hogy ejlenjen bal oldalt, de nálam nem jelenik meg.
  • Although
    #40320
    Hm. Így látni kellene mi a probléma. Személy szerint nem vagyok moder de a Fallout new vegas topikba Rydel és még pár másik topic tag igen, ők biztos többet tudnak segíteni vagy itt olyan aki mélyebben belemerült a témába.
  • Although
    #40319
    Így aztán esetleg fagyásaid is lehetnek. Mondjuk a Mod meneger kifejezeten alkalmas modok tesztelésére főleg ha először készítesz egy Oblivion mod fájt a letöltött zip fájból ha nem lenne alapból az. Ezt egy könyvtárba tárolja és utána már mehet a tetszelés. A lényeg vagy legalábbis az a tanácsom ne nagyon másolj direktbe modokat a játék könyvtárba.
  • KaszaN
    #40318
    Őőőőő, úgy értem, nem működik, nem csak azt, hogy nem jelzi ki.
  • Although
    #40317
    Ez nem fog...Ez nem olyan mod mint a qqestek ne ne félj látni fogod a változást :)Avval kell vigyázni ha sok hasonlo textura modot teszel fel egymásra azok felűlírhatják egymást. Ilyenkor mindig megjelenik egy kérdés. Nehéz eldönteni mi menjen mi maradjon. :) Általában ezért nem szoktam tömegével modokat használni.