41716
  • SzirmosSzisza
    #40196
    Váá, rohadt Oblivion gateket de utálom :/
    Gondoltam szokás szerint fel futok a tetejére, kikapom kavicsot és kiteleportálódok, erre közli, hogy a kapitánynak is ott kell lenni vááá
  • Although
    #40195
    Persze az is mókás ha vannak jó méreg receptjeid azok elég rendesen fokozzák a hatást :)
  • Although
    #40194
    Hát akkor te profi vagy már!!!! Én meg beszélek itt fölöslegesen!!! :)
  • SzirmosSzisza
    #40193
    75 körül van, stealth meg 110 körül. De, ha nem vesznek észre simán megvan. Csak mindig kevés nyilat viszek magammal :D
  • Although
    #40192
    Ez a használat által fejlődés tényleg csodálatos életszerűbbé tette az rpg-ket jobban mint az xp pont rendszer.
  • Although
    #40191
    Mert valószínű a marksmanskill alacsony? ha főleg csak kardot használtál később nehéz átérni nyílra is. Általában ha assát csináltam viccből mindig használtam a nyílat is megpróbáltam párhuzamosan a kardokkal rövid kard gyorsabb, a nagyobb erősebb. dps függvény lesz. :) És állandóan osonva mozogtam. És perce párhuzamosan próbáltam fejleszteni a másodlagos skilleket attól függőn healra vagy gyorsaságra vagy kitartásra mentem. Egyébként ez a rész valószínű a Skyrimbe is jól fog működni. Nekem se ment olyan fényesen magas szinteken főleg a TIE moddal. De alapvetően élvezem az rpg-ket és ez a lényeg. Most épp a Fallout new vegast nyomom :) De az Oblivion is fent van még. Hihetetlen 2006 óta :)
  • SzirmosSzisza
    #40190
    Nekem csak a goblinok haltak egyből, de már áttértem íjra, úgy meg ha nem is hal meg egyből, áll tovább egy helyben, mert nem tudja honnan jött a halálos csapás
  • Although
    #40189
    És persze az ellenfél szintje is számít a sajátotokhoz képest.
  • Although
    #40188
    Ez a baj nem értitek a lényeget :) Egy rpg ben a képességek számítanak az oblivionba is meghal ha magas a stealth és a blade képesség. Egyébként ha szar lesz a blades a skyrimbe se fog meghalni. Ne reménykedjetek ennyire nem lesz fps a Syrimból sem :) Akkor kell keresetek majd modot ami fps-é teszi ha úgy akartok játszani vele.
  • Although
    #40187
    Hm nem emlékeszem ilyenekre.
    A jártasság számít. a nyílt típusa, használtál mérget rajta ilyenek. És perce a nyílazáshoz tartozó képességek is fontosak.
  • SzirmosSzisza
    #40186
    Ha hátulról fejbe csapsz valakit nem kell instant meghalnia ? :)

    Elvileg Skyrimben már picit jobb lesz a lopakodási rendszer.
  • tibor16
    #40185
    hmm - nekem már az valószerűtlen, ha eltalálok valakit íjjal, akkor még kell bele 10 másik vessző, hogy megfeküdjön. És az mindegy, mennyire vagyok jártas a nyilazásban. Mert ha nem vagyok jártas, akkor menjen 3 mellé, és egy találja el. De ha valakit mellkason lőttek, akkor az megfeküdt, mert tuti keresztül ment néhány létfontosságú szerven. Azzal meg nem sokat csámpázott a delikvens, nem hogy 10 nyílvesszővel a hátában még hadakozzon. Gondolom, ehhez már más sérülés modell kellett volna?
  • tibor16
    #40184
    sziasztok
    Megcsináltam a főküldetést, ami nekem sokszor egy rémálom volt, azért is gondoltam, mások is hasznát vehetik, ha leírom a buktatókat.
    A Brumában lévő szekta taggal, Jeral nevű komával, illetve annak az ő kulcsával volt a fő gond. Amit még le kell írnom, hogy a főszáltól való legkisebb eltérés is beláthatatlan kalamajkához vezetett.
    A kulcs gond:
    Ha a kedves játékos, bárhol talál egy kulcsot, asmi gyanúsan kerül hozzá, kerülje el a környéket, töltsön vissza egy korábbi mentést, mert a játék befejezhetetlen lesz. Először a zarándok utamon, az egyik szentélynél írta ki nekem, hogy találtam egy kulcsot, ami egy barlangnak, vagy minek a kulcsa. Mivel a főküldi akkor még a Weynon-i apátságnál állt, nem gyanakodtam. Három hónap múlva, viszont, amikor meg akartam csinálni, kiderült, hogy ez Jerall kulcsa volt, és maga a tény miatt, hogy a kulcs már nálam van, nem indult el ezen része a scriptnek, így folytathatatlan lett a főküldetés. Sebaj, újra kezdtem, attól a mentéstőlk, amikor még nem volt a leltáramban a kulcs. El kellett olcvasnom, hogy is megy pontosan a fő küldetés, és szigorúan tartottam magam a leíráshoz. Legközelebb a szekta barlangja nyomta be a leltáramba a kulcsot. Gondoltam, lehet ekkor már nem lesz gond - de lett. A brumai küldetés nem volt felvehető. visszatölt, barlang előttre, és semmit nem vehettem el a komáktól, mert a kulcs azonnal megjelent - ergó, mindent hátrahagyva, csak a küldetés könyvvel, pucoltam a mítikus szektától.
    Tehát, ha a kulcs nem a brumai Jeralltól származik, miután leöli az ember, akkor egy méretes szép nagy bug van. Más gondom is volt - Baurus előtt egy kicsit kalandoztam, mielőtt elmenetm volna a kocsmába, Baurus "ezért " átnézett rajtam.
    Mitől van ez a sok bug, és ez csak az én gépemre jellemző-e? nem tudom. Ha valaki ezzel találkozik, akkor ez a gond. Megjegyzem, persze, hogy megpróbáltam mindent, chet-et kódot, meg amit össze lehet a témában szedni, - nekem nem vált be, - vissza kellett töltenem, csak úgy tudtam pontot tenni a küldetés végére. Nem szerettem. Pedig elég rég óta játszom újra! vele.
  • SzirmosSzisza
    #40183
    Mindenkibe, csak gyakran kell menteni :D
  • SaGa
    #40182
    Nekem számtalanszor volt íjász karakterem, nem volt vele gond, csak tudni kell, kibe lehet belekötni és kibe nem érdemes.
  • SaGa
    #40181
    Az OOo-t csak akkor tedd föl, ha kedveled a meglehetősen nehéz, ám nagyon kiszámítható játékmenetet.
    Íjász karakternek a TIE ajánlott, de ebben a játék elején többet kell futni, mint harcolni.

    Olyan indulás, amikor nem kell a főküldetést felvenned, több is van:
    A legegyszerűbb: Alternate start revamped
    Ebben 8 ajtón át léphetsz át Cyrodiil-re, mindegyik mögött más előtörténet vár. Nincstelen koldustól a gazdag örökösig. Vagy egy barlangban ébredsz egyszál gatyában, a barlang mélyén nekromanta csapattal, akik rád is vadásznak, ha meglátnak, vagy valamelyik városban, a választott életútnak megfelelő házban. A ház, a benne lévő tárgyak (fegyverek, ruhák) a tied. Az ajtó előtt, kívül pergamen és nyaklánc. Ha felveszed, megkapod a főküldetést, ha nem, akkor nem.

    A magam részéről jobban szeretem az alábbi kettőst:
    Roleplaying Oblivion: New beginning
    Ebben egy sokajtós folyosón ébredsz. Kiválaszthatod, melyik város kocsmájában, templomában, mágus céh GuildHall-jában, stb... kezdesz.
    Ha felteszed mellé a Roleplaying Oblivion: Character modot is, akkor a karaktergenerálással sem kell bajlódnod (bár az ajtón átlépés előtt ki kell választanod az alapokat). Minden városban összefutsz valamelyik kocsmában egy vándorló könyvárussal, aki történeteket is gyűjt. Elmeséled neki, hogy hol születtél, mivel töltötted eddig az idődet, mik a céljaid, és megkapod az ennek megfelelő induló képességeket és esetleg egy könyvet, fegyvert, némi pénzt. Összesen 70 féle életútból kapsz egyet a válaszaid alapján és az ennek megfelelő karaktert. Az életút az induláskor beállított (vagy játék közben elért) képességeket módosítja fel vagy le, így mindenképp érdemes még a kalandozás megkezdése előtt megkeresni a vándort és beszélni vele.

  • SzirmosSzisza
    #40180
    Aham, kösz a méreg tippet :)
  • koschwarz
    #40179
    az íjászkodással együtt kell fejleszteni a sneak-et. lesből nyilazni az ütős kombó. a legtöbbször egy nyíltól hullanak az ellenfelek. ha nem, arra kell fejleszteni az alkímiát, és jó kis mérgekkel kenegetni a szerszámot, és egy-két további lövés is elég lesz :D
    az íjászkodás jó, csak nem önmagában, hanem sneak-kel és mérgekkel.
    de egy közelharci fegyver mindig hasznos, egy mágusnak is, szinte mindegyik NPC íjásznál és mágusnál van legalább egy tőr.
  • Ati810
    #40178
    Pont ezért még a játék elején felviszek néhány skill-t és csak utánna vágok neki a tényleges játéknak. Amúgy szerintem is fontos, hogy legyen valami fegyverem íjon kívül, pont az olyan esetekre amit te is mondtál.
    Amúgy Deadly Reflex mod-al lehet vicces dolgokat csinálni íjászkodással (mellkasra lőve van rá esély, hogy a nyíl átmegy a testen és így kilyukasztja a tüdőt, az emberke meg fulladozva összeesik ).
  • Szuni
    #40177
    Igen, pont ezért kérdeztem, mert valahol azt olvastam lejjebb, hogy hírhedtséggel nem lehet végigjárni az utat (még nem kezdtem el a kieg főszálat, a másikban is alig haladtam előre, majd most hogy minden más mellékquest kész lesz.
    De akkor ezek szerint nem baj, hogy jelenleg 60 a hírhedtségem, így is nekivághatok a kiegnek - persze valahol gondoltam, hogy egy kiegészítőt ha már kiadták, nem lehet megcsinálni csak azért, mert előtte pl én vagyok (leszek) már a feje a tolvajcéhnek és a sötét testvériségnek is.
  • SzirmosSzisza
    #40176
    100+ sneakkel már elég jó íjászkodni és így sebzése is van. De én is csak pengével toltam, bár az se az igazi
  • tibor16
    #40175
    Ha íjászt választottál, azzal csak sokára lesz sikerélményed, amikor már szakértővé válik. Az Oblivionban nincs igazán megoldva ez a karakter. Ezért nem árt pengére is gyúrni. Ha felfedeznek, egy-kettőre ott terem az ellen, - vagy a dungeonokban stb, nem sokat ér az íj. Ráadásul baromi lassan fejlődik a képesség. Amikor rájöttem, akkortól szinte nem is használom, csak tanulom. Ha elérte a 75-ös szintet, akarom megpróbálni, mi az ami kihozható belőle. Eddig még csak karcolgatta az ellent. Kínszenvedés egy komolyabb boss ellen. Magam, még egyszer nem csinálnék ilyen karaktert(szerintem). A képességek amelyek kellenek hozzá, szerencsére máshoz is használhatóak, így nem vesztettem semmit, de amiért választottam, az nem igazán működik...
  • Calver
    #40174
    1 másodperces Bound Dagger. Conjuration nevetségesen gyorsan fejlődik, használd ki.
  • Ati810
    #40173
    Tudna valaki mondani valami olyan megidézhető dolgot (szörny vagy felszerelés) amit 10-es Idézéssel és 80 manával tudnák használni, mivel fel kéne vinnem 25-re, hogy tudjak valami rendes szörnyet idézni tréninghez.
  • SaGa Jr
    #40172
    Csökkenteni nem lehet az infamy pontokat, bár a nullázására van mód ha végigcsinálod a Pilgrimage feladatot a Knights of the Nine kiegészítőben.

    A másik problémádra meg lehet magyarázat az ha túl sok mod van fenn. Attól mert nem okoz az induásban gondokat (tehát nem mutat összeakadást) attól még akadályát képezheti bizonyos feladatok elvégzésének pár mod vagy bizonyos kombinációk.
  • Szuni
    #40171
    Még egy kérdés, a hírhedtséget hogy lehet lejjebb vinni? Vagy eltüntetni?
  • Szuni
    #40170
    Hú, de pipa vagyok, egy bosszantó és (eddig) javíthatatlan hibába futottam bele..
    Szürke Róka utolsó küldetés. Még soha nem jutottam el idáig. Megvan a szabadság nyila vagy mi a fene, ott vagyok a teremben, a szobor rámfordul, becélzom egy sima nyílvesszővel, katt, ekkor jönne ugye a küldetésnyíl használata. Erre legnagyobb megdöbbenésemre kiírja, hogy ezt nem tudod használni.
    A küldetést nen tudom befejezni, mi okozhatja ezt? Van fent egy tonna mod, de semmi nincs összeakadva, egyszerűen nem értem (már jó ideje játszok).
    Először azt hittem, azért van, mert a feladatot úgy is meg lehet csinálni, mármint idejutni, hogy ha a nyomólaptól (ahová állni kell célozni) jobbra balra lévő két vaskaput nem gombbal engedjük le, hanem beugrunk az oszlopokról - én ezt tettem, a küldetéseket kiírja, hogy igen, lőhetek. Visszatöltöttem az állást, és megkerestem a másik helyszínen lévő gombot, így kinyíltak, de így sem engedi elővenni az inventoryból a küldetésnyilat..
    Egyszerűen nem hiszem el. Kilencven óra van a játékban, egyedül csak ezeket a küldetéseket nem csináltam meg idáig, de most már szeretném ezt a szálat is befejezni. csak épp nem megy.
    Aki tudja mi okozza ezt a hibát, segítsen plíz.
  • Nos
    #40169
    Asszem az obse loader nincs benne a packben. Az még kell, majd abból kell indítani a játékot, hogy a deadly reflex működjön.

    Ha esetleg nem ismered, akkor link

    Csak 3 filet kell bemásolni (reameben részletesen)
  • steweee
    #40168
    fú ez dejó kis mod. nekem mondjuk össze vannak egyenként v álogatva ezek,d e így kompletten sokkal jobb telepíteni. kipróbálom mindneképpen...
  • Ati810
    #40167
    Nos, olvasgattam és egy fórumon ezt találtam: "With the Archer... He needs to rise Agility and Speed in my opinion and he can do it by rising first Speed with 10 points of Acrobatics or Athletic (both minor), or 5 points for any of them... Then, he can level up gaining 10 points of Marksman or 5 points of Marksman and 5 of Sneak, gaining thus a +5 Agility... So it's possible to be a real base class Archer and also level up with +5 boosts to Attributes..."
    Tehát ez alapján az akrobatikát minor-ra kéne raknom ? Fejlődni meg úgy kéne, hogy fejlesztek 10 atlétikát, utánna 10 céllövészetet és akkor az egyik szinten lenne +5 speed, majd a következő szinten +5 agility ? Azért kérdezem előre mert én mindig úgy fejlődtem, hogy a játék elején felvittem a skill-eket és akkor később már nem kellett miattuk aggódnom.
  • Ati810
    #40166
    Bocs a sok post-ért de csak most jutott eszembe.
    Az Oscuro’s Oblivion Overhaul MOD-ot érdemes feltelepíteni ?
  • Ati810
    #40165
    Eszembe jutott még egy kérdés: Melyik a legmegfelelőbb faj és csillagjegy az íjász számára ?
  • Ati810
    #40164
    Köszönöm a gyors választ.
    Esetleg be tudnád linkelni azt a megkerülős MOD-ot, érdekelne hogyan működik. Bár szerintem úgy is meg fogom csinálni a főküldit.
  • SaGa
    #40163
    Akkor kezded amikor akarod. A főküldetést sem kell megcsinálni, egyáltalán. Anélkül is van épp elég kis quest a játékban. Én számtalan karaktert indítottam úgy, hogy egy kis moddal eleve megkerültem az elejét, ahol a főküldetést a nyakamba sózták volna.

    Íjásznak akrobatika, lopakodás, könnyűvért használat, céllövészet jó. Nem árt mellé valami penge használat, ha közel kerülnek az ellenfelek. Tanulmányozd a "gyári" íjász class-t. De jó lehet még a boszorkányvadász, bérgyilkos, vagy a tolvaj is (bár nekem ez utóbbi nem fér bele, mert az íjász ujjai nem zsebmetszésre és zárfeltörésre valók, ahhoz túlzottan igénybe veszi az ideg)

    A fegyvereket elvileg férfiak is használhatják a modból, mert azokhoz nincs hozzárendelve a nem. A jól megcsinált modoknál a ruhadarabokhoz igen, de találkoztam már olyannal, ahol ezt kihagyták és voltak belőle vicces kombinációk.
  • Ati810
    #40162
    Hello
    Szeretnék harmadjára is nekivágni az Oblivionnak, ám most harcos helyett egy íjászt szeretnék indítani. Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem.
    Milyen skill-eket ajánlotok majornak ?
    A Shivering Isles küldetéseit mikor lehet elkezdeni ? Ez alatt azt értem, hogy már pl a játék elején is elmehetek oda, vagy inkább előbb csináljam a főküldetést. Ezt igazából csak az ott szerezhető fegyver és páncél miatt kérdezem.
    Ezt a MOD-ot próbálta már valaki ? Ha igen akkor azt szeretném megtudni, hogy a fegyvereket férfiak is használhatják vagy csak nők ?
    Egyenlőre ennyi lenne. A válaszokat előre is köszönöm.
  • Nos
    #40161
    Ez olyan életszerű nem?
    A valóságban is sokan güriznek a semmiért.

    Egyébként a Fileplanetes [URL=http://http://blog.fileplanet.com/2010/07/30/oblivion-plus-mod-pack/]"Oblivion Plus Modpack"[/URL]-el játszok.
    Még csak az elején vagyok, de volt egy olyan jelenet, amikor betörtem egy házba, de bejött az őr és elkapott. Nem volt semmi pénzem így ellenáltam. Kinyírtam, senki nem látta. Kimentem és nem volt rajtam bounty.
  • koschwarz
    #40160
    iyet szerintem csak oscuros oblivion overhaul-ban találsz, ami egy nagy és összetett mod, ebben az egyik fő szempont a rizikó-jutalom aránya megfelelő legyen (nagy rizikó-nagy jutalom). ez egy nagyon jó mod, és népszerű is, de nekem meg pont azért nem tetszett, mert ebben meg már többször kell fordulni egy egyszerű dungeon-ből is, hogy elszállítsd a loot-ot.
  • SzirmosSzisza
    #40159
    Az a lényeg mögötte, hogy ha nem ölöd meg egyből, akkor elkezd sikítani és jönnek az őrök. Az más kérdés, hogy az őröknek NAGYON jó hallása van :D
  • Szuni
    #40158
    Ez jónak tűnik, kipróbálom én is - igazából azt se értem, ha teljesen csendben éjszaka, zárt ajtók mögött, vagy tök sötétben az erdő közepén kivégzek valakit, mitől lesz rajtam fejpénz rögtön (nem lát senki, ergó ki jelent?) - értem én hogy a kisebbek felé azt sugalljuk, gyilkolni bűn, de egy rpg-ben hadd csináljam már amit akarok...
    Arra nem tud valaki egy modot, ami a ládák nehézségétől tenné függővé a benne lévő zsákmányt? Elég idegesítő, amikor egy romban leverek egy tucat vámpírt, átküzdöm magam rajtuk, meg minden, ott a láda a legnehezebb zárral, eltörök jó pár kulcsot mire kinyitom, de gondolom a nagy zsákmány reményében milyen jó lesz, erre ott figyel hat darab érme. Azt hittem a guta megüt -többe került a leves mint a hús... Többször volt ilyen mértékű aránytalanság, de ez volt a legdurvább, erre valami modifikációt tudtok?
  • koschwarz
    #40157
    ez egy jó mod az őrökre: no psychic guards.

    nem fognak az őrök varázslatos módon bárhonnan ott teremni, ha valaki bűcslekmény áldozata lesz :D ezer éve használom ezt a modot, egyszerű és hatásos, de mégsem számít csítnek, pusztán reális. ugyanúgy figyelni kell, hogy ne legyen őr a közelben ha rosszalkodni akarsz.