41716
  • DragonTom
    #40276
    Üdv újra.
    Lassan elkészülök az Elsweyr, Anequina sivataga fordításával. De még van egy nagy adag párbeszéd, meg a könyvekbe sem szagoltam még bele. Közben megláttam, hogy a Morrowhun oldalán már ott van a magyar változat. :) Nem baj, lesz két honosítás hozzá. Egyelőre úgy néz ki, hogy egy személyes csapat leszek. :D Nem tudtok valami olyan Oblivion oldalt, ahol találnék pár fordító társat az ElsweyrHUN team-be?
  • Piszkos  Fred
    #40275
    Patch orvosolta, de újabb gondba ütköztem :D A problémám az, hogy az első oblivion kapu bezárásánál miután kivettem a követ, nem teleportál vissza hanem ott maradok oblivionban :D:D
  • PiszkosFred
    #40274
    Probald meg adminisztratorkent futtatni, lehet az is gond.
  • SaGa
    #40273
    A gyári DVD kopásának elkerülésére nem a NO Cd crack, hanem a Oblivion [ENGLISH] No-DVD/Fixed Image #2 a megoldás. Elérhető a játékmásolók világán.
    Kell hozzá még egy Daemon Tools is.
  • Piszkos  Fred
    #40272
    Kösz az ötleteket, de kb. tizedjére már beolvasta, akkor gyorsan fel is raktam a játékot :D
    De újabb gondokba ütköztem, mégpedig:
    1.) mivel szökőévente egyszer olvassa be, ezért elég nehéz lenne játszani. ezt orvosoltam egy nocd crackkel
    2.) lehet hogy emiatt, de nem tudok új játékot kezdeni :D szóval a menüben klikkelek a "new game" pontra, aztán a "do you want to start a new game"?-nél yes, és mintha mi sem történt volna, visszarak a menübe :D
    Nem üldöz a szerencse. Ötlet?
  • Madi92
    #40271
    Joystickot húzd ki!
  • koschwarz
    #40270
    joystick vagy kontroller a gépre dugva?
  • rikkcsicsi
    #40269
    Sziasztok!
    Ha már volt ilyen problémája valakinek pls:segitsen!
    Telepitetem már nem elöször a games + patch min1iket + magyarositást.
    DE mikor elinditom a manyusom 1folytába elöre halad,tudom Q gomb de nem áll meg söt.
    Ha viszont a csak az alap gamest telepitem akkor viszont csak oldalra halad 1folytába.
  • SaGa
    #40268
    Amikor az én gépem nem olvasta a gyári Oblivion lemezt, akkor hamar DVD író csere követte a dolgot. Az Oblivionon és az X3: Reunionon kívül mindent evett még egy pár hétig, aztán elfelejtett írni is.
    Kuka...
  • PiszkosFred
    #40267
    Toltsd le az alapjatekot, es a goty-hoz kapott extrakat telepitsd dvd-rol, hatha azokkal mar nincs gond. Mivel megvetted eredetiben, erkolcsi oldalrol rendben a dolog.
  • Piszkos  Fred
    #40266
    Heló mindenkinek, lenne egy kérdésem. A helyzet az, hogy már többször próbáltam feltelepíteni az Oblivionomat (eredeti GOTY, még négy éve vettem), de a gépem nem olvassa be a lemezt. Ez a helyzet a jelenlegi gépemmel is (kb két hónapos), és az az előttivel is ez volt. A csavar az, hogy a laptopom (Acer 5738DG) teljesen korrektül beolvassa, ezért kétlem hogy lemezhiba lenne.
    Valakinek van ötlete, hogy mi lehet a gond és hogy oldhatnám meg?
    (az általános segítségkérőn kívül gondoltam beírom ide is, hátha nem csak nekem volt ilyen gondom a játékkal)
  • DragonTom
    #40265
    Kallahiosz.
    Nos, természetesen sz.rakodós, egyenként átnevezős buli akad, de ahhoz is kellene némi angoltudás, meg a TES CS minimális ismerete. :) Bár kicsit körülményesen minden megoldható. Pl valaki lefordítja a tárgyak neveit, azt átküldöm te meg bepötyögöd azokat a TES CS-ben. :) De előbb még kell egy pár tag aki segít a fordításokban. :)Ha akad itt ilyen vállalkozó szellemű egyén az szóljon.
    Az ElsweyrHUN fordítókat keres. :) Az nem árt ha a jelentkező ért egy kicsit a TES CS-hez.
  • Kallahiosz
    #40264
    Csak azt a 30 vírust kellet leszednem.
    Ko:szi neked avaszt
  • Kallahiosz
    #40263
    Zseerosteszta
    Minden mukodik:D
    Koszi az infokat mindenkitol
  • wesker24
    #40262
    Talán el kéne fogadtatni a változtatásokat amiket műveltél meg átírtál az Oblivion ini fájlban ezt meg teheted az OBMM-el. Oblivion Mod Manager.

    Oblivion Mod manager elindít Utilities fülben megkeres az Archive Invalidate arra rámegy BSA redirection Update Now vagy BSA Invalidation pipáld be az összeset és Update Now így az összes változtatás amit csináltál működni fog nekem bejött.

    Ami a magyarítást illeti a teljes magyarítás 619 MB biztos hogy jó verziót szedtél le ?

    Oblivion magyaritás

    Itt minden le van írva hogy kell telepíteni az Oblivion magyarítást !
  • Kallahiosz
    #40261
    Több nap sikertelen és elkeseredett próbálkozás után még mindig nem jó a játékom
    Letöltöttem azóta a moro hun magyarítást legalább 5 különböző gépről 5 különböző net élőfizetésről.
    Mindnél azt írja ki, hogy hibás fályl és nem tudom telepíteni. A régi verzió meg a Voice 1 es filet nem képes kibontani az 9isten szerelméért sem
    Ha megkérek valakit elküldi nekem a voice 1 es és 2 es filet tömöritve emailben?
    Az email cimem [email protected] vagy [email protected]
    Kérlek segítsetek eltelik a kibaszott szabadságom és a kibaszott gép előtt ülök ahelyett, hogy a bikini csajokat kergessem a kibaszott vízparton.

    Másik nagy problémám, hogy a vámpírként még mindig visszaváltozik az arcom.
    Fent van a megfelelő pecs krek kutyafasza(1.2.0.416(már fejből tudom) obse és a Vampire Race Disabler mod is. Plussz minden okéssan van mert a felhasználó\mygames\oblivion mapában ott van az oblivion ini file ban a
    [VampireTweaks] rész és az oblivion obse mapájában ott van a DisableVampRace.dll.

    Amikor változtatok a dolgokon semi sem változik.

    Reagálva DragonTorm hozzászólására énrám lehet számítani csak sajnos az angol tudásom csak a játékzsargonra terjed ki
    De ha van valami szarakodós feladat... pl 4000 filet át kell nevezni egyesével akkor én vagyok a ti emberetek. Engem inkább a mod készítés érdekelne... nem ért hozzá valaki?????

    Na mindenesetre Valaki küldjön nekem létszíves egy Voice 1 és 2 fályt amit már fájintosan megbindzsizett a morohun al.
    Előre is köszi!
  • DragonTom
    #40260
    Üdv mindenkinek.
    Látom vagytok egy páran, akik fordítgattok.
    Elindítottam egy ElsweyrHUN nevű csapatot.
    A csapat nem hivatalos Oblivion kiegészítők fordítására állna rá.
    Ez első Mod amit fordítok az ElsweyrAnequina.
    A 75% -a meg is van.
    De további modok fordítását tervezem.
    Társakat keresek a csapatba. Akikre lehet számítani.
    Kellenek fordítók, tesztelők, esetleg valaki aki készít a Teamnek egy honlapot, ahonnan le lehet majd tölteni a magyarításokat.
    Ha valakit érdekel a dolog, az küldjön itt egy privát üzenetet.
    Üdv.: DT
  • PiszkosFred
    #40259
    Nem az alapjatek b*szakszik, hanem a modok amit osszekukaztal innen-onnan. Az esetek 99 szazalekaban mindig ez a fejfajas oka. Az alapjatek mellett ajanlom megvetelre a kieget is, megerdemli.
  • wesker24
    #40258
    Jah én is leszedtem egy tucat módot amit érdemesnek találtam így is nálam 16 GB az Oblivion mappa de még a Nehrim nincs is fent !
  • Kallahiosz
    #40257
    Fazikáim.
    Letöltöttem az összes modot amit érdemesnek találtam.
    Felraktam kipróbálni...
    össze is állt a kép, hogy mi kell mi nem.
    Akkor gondolom ideje újraindinstalálni hogy csak azt rakjam fel ami kell(12 giga kiegészítőt raktam fel) .
    Még arra is sikerült rájönöm, hogy én balga: A moro hun ban benne van a 1.2.0416 os pecs Én meg itt szenvedtem, hogy felrakjam vagy 5 napig
    Na tehát újra nagy nehezen felrakom a pach et és a kibebaszott faszrángató KÖTSHÖG Voice1 es Gészhit meg képtelen a program maga kitömöríteni hogy száradjon le a csipje...
    Pedig mondom én neki: Ha nem rakod fel kinyírlak NIGGER!!!!!!!!!!!
    De tudja, hogy ugysem bántanám
    Pedig direkt megvettem a játékot(amit mellesleg nem szoktam mivel általában minden játék a kiérkezése napján megvan a gépemen), hogy méltó képen felkészüljek a novemberre. Erre ez itt baszakszik nekem.
    Bocsi csak ki kellett öntenem a lelkemet amíg töltöm az új magyarosítást.
    Hoppá már le is jött.

    Adig telepitem amég fel nem rakja vagy ki nem jön az ötös.

    UI:
    Nincs bajom az afrikai származásúakkal.
    És bocsi a trágárkodásért
  • Szuni
    #40256
    Pedig le van már magyarosítva, én is csak azért álltam neki.. a morrohun oldaláról letölthető.
  • Calver
    #40255
    saját tapasztalatból mondom, hogy de. az obse a saját kicsi plugins könyvtárában keresi a pluginokat, nem pedig a data/plugins-ban. szívtam is az elején azzal h miért nem akar működni, amíg valaki rá nem mutatott nexuson a kommentekben, h hoppá.
  • Kallahiosz
    #40254
    Hát halod... én elkezdtem de nem nagyon haladtam az arheológusokkal.
    Szegények nem beszélnek magyarul.
  • Szuni
    #40253
    Akkor nem megy fel ez a patch, ha nem a játékodnak megfelelőt teszed fel. UK, US, mittudomén milyen van, több is elérhető -letölthető. Elsőre nekem is ez volt a baj, az egyiknek fel kell menni (anno warezra is ugyanígy, amikor a magyarosítás először kijött, természetesen akkor crackeletlen exe-re kell feltennia patchet, mert ha már volt törve, nem fog felmenni.
    Eredeti verziónál ilyen gond nincs, de ott is a megfelelő peccset kell telepíteni, mert ugyanabból a verziószámból is többféle van. Úgy rémlik, a US a jó a legtöbb dobozos verzióra, de nem száz százalék.
    #40241-re senki? :(
  • SaGa
    #40252
    Akkor valami nagyon el van keveredve, mert már a magyarítás is az 1.2.0.416-os patchet teszi föl, ha úgy csináltad a telepítést, ahogy kell.
  • SaGa
    #40251
    Az OBSE-t az Oblivion könyvtárba kell telepíteni, és a pluginjait az \oblivion\data\OBSE\Plugin-be, másképp nem fog működni, tehát nem ír hülyeséget a mod készítője.
    Ezen kívül, az obse telepítése után nem az alap oblivion indítóval kell a játékot indítani, hanem az obse_loadr.exe-vel (vagy valami lyesmi a neve, most nincs itt előttem).
  • Kallahiosz
    #40250
    Nem hiszem... mivel a játékom eredeti
    De a tapasztalataim azt mondják, hogy általában nem szokot probléma lenni.
    Van rajta egy Shivering Isles meg egy morohun magyarosítás.
    ja és 1.2.0201 es verzióm van...
    na mindegy ha valakinek egy kis ideje és ötlete megköszönném a segitséget
  • Calver
    #40249
    virágbolti verziód van?
    lehet az nem tetszik neki, h tört az Oblivion.exe-d.
  • Kallahiosz
    #40248
    Fúúú
    Azt hiszem elvesztettem a fonalat.
    Igazából a pachelésnél megakadtam.
    Tehát nekem a 1.2.0214 verzió van fent. 1.2.0.416 pecs-hez kell a
    1.2.0410 verzió??
    Csak mert Nekem nem akarja felrakni az 1.2.0.416-et
    És nem is találtam letölthető 1.2.0410 pecset.
    Aki játszik a moddal igazán leírhatna egy útbaigazítást lámáknak is...
    Előre is köszi
  • Calver
    #40247
    csak vigyázz, a mod készítője hülyeséget írt - az obse könyvtárán belül a plugins-ba kell pakolni a fájlt... és biza ha az obse-t nem az \Oblivion\Data könyvtárba pakolod fel, akkor már rögtön nem stimmel a leírás.
  • Kallahiosz
    #40246
    Na tehát.
    Ugyebár a Vampire Race Disabler mod hoz kell a Oblivion Script Extender.
    A Oblivion Script Extender hoz meg kell a 1.2.0.416 es pach.
    Letöltöttem 2 is, egy uk-s att és egy englis verziót. Mind a 2 nél azt irja, hogy old file nod finding... Ötlet??, nekem 1.2.0.2 es verzióm van.
  • Kallahiosz
    #40245
    Köszi szépen a gyors választ mindjárt megyek és csinálom!
  • SaGa
    #40244
    Letöltöd a legfrissebbet (0_4b), meg az obse (Oblivion Script Extender)legfrissebb verzióját.
    Ez utóbbit telepíted.
    A modban lévő "data" könyvtárat bemásolod az Oblivion könyvtárba. Akkor volt sikeres, ha az \Oblivion\Data\OBSE\Plugins könyvtárban megjelenik a DisableVampRace.dll.
    Az első indulás után a windowsos Dokumentumok mappában lévő Oblivion könyvtárban található Oblivion.ini-ben lesz egy új szekció:

    [VampireTweaks]
    bDisableSkinShading=
    bDisableAging=
    bDisableEyeChange=
    bDisableMorphing=
    bVampLoadFix

    Ezt kell megszerkesztened aszerint, hogy melyik funkciót akarod használni, melyiket nem. Az nem derült ki a leírásból, hogy az egyenlőségjelek után 0-át vagy 1-et, esetleg on vagy off kapcsolót kell beírni.
  • Kallahiosz
    #40243
    Szerbusztok
    Valaki Ismeri aVampire Race Disabler mod ot???
    Csak mert nekem nem sikerült beüzemelni...
    Valaki tudna benne segíteni és elmagyarázná, hogy pontosan mit kell tennem?
  • Kallahiosz
    #40242
    Vagy 8 szor játszottam ki.
    Emlékszem mikor kijött, le voltunk f4szúlva menyire jó a grafikája... viszont már akkor is erős korlátok között zajlott a szerepjáték rész.
    Pont ezt szeretem az Elder Szkról-ban: Szinte érzem a goblin ürülék szagát ahogy csörtetek az erdőben. Már nagyon várom a következő részt, hogy el teljen az életem amíg játszok...
  • Szuni
    #40241
    Valaki tudna segíteni az Archeológusok cégének küldetéseiben (mod)?
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Egy könyvet kéne elhoznom a Miro szolgáltatásai nevű helyről, de az konkrétan leégett. A helyi őr nem beszél, csak általánosságokat, a helyiek egy szót se, visszatérve a céhbe pedig a portás pedig eltűnt szőrén szálán. A többi céhtag is csak kukán álldogál, mármint ami ezt a témát illeti.senkivel nem tudok beszélni, mit kéne csinálni, szégyenszemre elakadtam.
  • SaGa
    #40240
    pl: Immersive Health Indication
  • Fidolorous
    #40239
    Akkor ezt csekkold le gyorsan :)
  • steweee
    #40238
    pár hét és lesz kis időm ezzel foglalkozni. akkor csinláok egy komplett tweak, telepítési, modolási útmutatót. külön egy iso-s vincsin van egy oblivion könyvtárban, nem tudom most megnézni csak ha megint otthon leszek... a legtöbb am le van tesztelve,hogy nem okoz semmi akadást, de párat még ki kell vizsgálni hozzá
  • Kallahiosz
    #40237
    Ha megkérlek Steweee átdobnál nekem egy listát a modokról amiket használsz?
    Lehet én is meritenék belöle