41716
  • koschwarz
    #40036
    nekem egyik varázslat mod sem tetszett, én is mindegyiket kivétel nélkül túl erősnek találtam, hát csináltam magamnak egy sajátot. ha valakit érdekel: idekatt

    mondjuk ez speciális, mert olyan modokhoz csináltam, mint pl. a TIE.


    sokszor írtam már de nekem az oscuro pl. azért nem tetszett, mert a kalandor belefulladt a sok loot-ba. minde sarkon egy láda, teli cuccokkal, ami elvette annak az örömét, amikor a sok közönséges cucc között találsz valami igazán értékeset.
  • Although
    #40035
    Pár kérdés, Deadly Reflex 6 működik valakinek jól? Illetve hogy lehet a fej és a test bőr skinjét azonos színre állítani utólag, ha lehet? Vagy miért nem változik a fej szín módosítással együtt?
    Egyébként szerintem az egyik legjobb mód a T.I.R valamint jók a Blood and Mud, TNR one of the gang, Order of the virtuous Blood,COBL és persze Deadly Reflex :) A lost spirecet még nem próbáltam. És vannak jó textura modok is talán az IFT, és az F-INew oblivionn és található pár még. Ezek szerintem talán illenek a világba és javítanak rajta és persze az unofficial modok is jók.
    A midas magicnak semmi köze ehhez a világhoz, de nagyon sok van aminek semmi köze. Az Oscuro nem lenne rossz de a fegyverek, egyebek nagyoon szarul néznek ki. Ami nagyon nagy ötlet volt benne az a geomancy, de ez megvan külön is. :) Érdekes általában mindegyik jó mod ami illik a világhoz, nem mostanában készült. Ahogy nézem csupa idióta mod jön ki igazodva a trendi szinthez ami a mai játékszemléletet jellemzi :)
  • Calver
    #40034
    konzolba (0) beírod, h "showracemenu", megcsinálod a változásokat, majd *nem okézod le*, hanem mentesz. visszatöltöd, és ollé.

    alternatíva: Oblivion Face Exchange nevű program.
  • Kallahiosz
    #40033
    Nem tud valaki olyan lehetőséget, hogy játék közben tudjak hajat, arcot esetleg fajt változtatni.

    Hát nem szelídítettek rajta egy cseppet sem... pedig csak a chélyn lályting miatt szedtem le. Az eredeti villámvarázslat(össze vissza cikázó kék szalagok) valahogy nem jött be.
  • Fantusz
    #40032
    Nagyon régen én is kipróbáltam a Midas Magic-modot, de enyhén szólva is cheat jellege volt.
    Kár érte, mert ötletesen van felépítve, rengeteg kacat kap értelmet a varázslat készítésénél, s az természetes, hogy némelyik varázslatért sokat kell gürizni, mire meglesznek a hozzá valók, de sajnos a spellek optimalizálatlanok, némelyikkel szándék ellenére következmények nélkül ki lehetett irtani az NPC-ket.
    A fehér tigris jópofa, de nem igazán illik a játékba, bár ez lehet csak az én véleményem, alapvetően a lovakat sem használtam, sokkal előnyösebbnek véltem a talpalós bolyongást.
    Valami darázsfelhő idézés rémlik, ami nem is volt egy bonyolult varázslat, de a darazsak mindenkit megtámadtak, IC egyik negyedében szinte mindenkit kiirtottak - gyorsan le is szedtem a modot, nem volt kedvem kisérlezetni vel, melyek a használhatóak.
    Egy nagyon jó kis mod lenne, ha a varázslat építés technikáját meghagyva, a spelleket optimalizálnák, s nem atombomba-szerű hatással járna a használatuk.

    Ehhez hozzá teszem, hogy kb 3 éve próbáltam a modot, ki tudja, azóta talán szelídítettek a vadságán.
  • SaGa
    #40031
    Az utolsót, ami ha jól látom 931-es.
    Próbáltam. Némelyik varázslata használható, de a legtöbb "tájidegen", túl erős.
    Cserébe sokat kell értük dolgozni. Egyrészt az aranyrög nem túl gyakori, másrészt a Sigil Stone-ok is csak az Oblivion kapuk túloldalán lelhetőek meg és azok esszenciái kellenek a spellek előállításához.
    Amúgy nem rossz, ha valaki nagyon táp mágust akar sok munkával összerakni magának.
  • Kallahiosz
    #40030
    valaki próbálta már ezt a módot??
    Meliket kell letölteni a sok közül?? vagy mindet le kell?
  • feketeobeliszk
    #40029
    Valami bugba futhattam. A kulcs csak egy részeg halott goblin ajtaját nyitja, amit korábban már feltörtem. Ahogy utánaolvastam, volt hogy más sem tudott kijutni.
  • feketeobeliszk
    #40028
    Valaki segítsen már! A magyarított játékban mérges üregként szerepel, az angolban Toadstool Hollow. Bementem, leugrottam egy nyílásba (csak így lehetett továbbjutni), megöltem minden létező lényt, de nem tudok kijutni. Egy sír fölött lévő sisak alatt találtam egy kulcsot, de nem találok zárt ajtót. Ezerszer bejártam már a barlang minden zugát. Hogy tudok kijutni? THX
  • koschwarz
    #40027
    én speciel egyik modot sem próbáltam, amit belinkeltél.

    modoláshoz egyébként tudok segíteni valamennyit, de textúrákat, mesh-eket, hangokat én nem tudok csinálni. inkább a CS-ben bizonyos értékek variálásához értek.
  • koschwarz
    #40026
    épp ez az hogy nem modolgatom, néhány apróságtól eltekintve, meg egy saját modtól :D
  • Kallahiosz
    #40025
    jaja mostmár nekem sincs lassan.
    5 ször kellett újraraknom és már a Morro HUN sem megy fel rendessen.
    Épületek hiányzanak meg vannak plusz wtf feliratok a grafikában.
    Ugyhogy mostmár örülök ha rendessen fel tudom rakni
  • Benevolens
    #40024


    nekem már nincs cérnám az oblivont modolgatni
  • koschwarz
    #40023
    lol.

    én is azt hittem. kb. 120 órám van a nehrimben, mindent befejeztem. ehhez képest azonnal elkezdtem egy új karaktert oblivionnal.
  • Kallahiosz
    #40022
    nem tudjuk...
    És te honnan tudod?
    Vagy inkább tudni véled.

    valaki tud nekem oldalt linkelni ahol módoláshoz adnak tanácsokat???
    Nem is rossz játék. kevés rpg van amit elsőre nem játszok ki 15 20 óra alatt
  • Benevolens
    #40021
    tudtátok, hogy a Nehrim után nem érdemes az Oblivionnal játszani?
  • Kallahiosz
    #40020
    Ezt próbálta valaki???

    És ezt?

    Valaki tudna linkelni esetleg leírást a fajok pontos módosítóiról????

    Van mit behozni novemberig...
  • Kallahiosz
    #40019
    Az a nagy helyzet, hogy akármien szemes kieget rakok fel az npc-k hangja megszünik.

    Ötlet esetleg?????
  • Kallahiosz
    #40018
    ÖÖÖÖ
    Akkor nem tudod véletlen, hogy miért nem tudok belépni a pengék céhbe? (már a tolvaj és bérgyilkos céhben benne vagyok büntetlen előélettel).
    Na mindegy mostmár újraraktam és elszált az egész mentés...
    Valakinek van ötlete, hogy miért nincs hangja ha fel rakom a magyarosítást???
    Illetve valaki tud ajánlani valami megbizható kiegészitőt hajakkal szemekkel? esetleg új csillagjegyek
    Én ezzen az oldalon keresgélek de elég gyorssan szétesik a játékom tőlük...
  • SaGa
    #40017
    Klánok nincsenek csak céhek, azok meg nem zárják ki egymást, ami kissé
    humoros helyzeteket teremthet, de így van.
    Ez a játék arról szól, hogy úgy rendezed be a magad életét benne, ahogy akarod. Lehetsz a máguscéh főnökeként kezdő tolvaj is, aminek folyományaképp egyszer el kell lopd magadtól a botodat...

    Hozzátenném: a mágusok pl nem kedvelik, ha céhtagként másik céhbelitől lopkodsz...

    Ha jót akarsz játszani, akkor kitalálod a karaktered céljait és aszerint éled át az egészet. Bármit megtehetsz, de ez nem jelenti azt, hogy meg is kell tenned...
  • Kallahiosz
    #40016
    szerbusztok.
    Most fedeztem fel a gamet- sajnos elég későn.
    Az lenne a kérdésem, hogy melyik klánok zárják ki egymást?????
  • PAtr0n
    #40015
    Köszi szépen a segítséget, így már könnyebb lesz nekiindulni az egésznek :)
  • SaGa
    #40014
    Kiegészítés: a modok felrakási sorrendje többnyire mindegy. Az, hogy ezeket milyen sorrendben töltse be a játék, az már nagyon nem. Ebben (is) segít az OBMM vagy a Wrye Bash.
    Különböző listákat lehet találni itt-ott a "helyes betöltési sorrendről", nagyobb modpakkokhoz. Pl a FCOM Convergence oldalról kiindulva is találsz ilyet.

    Tanulámnyozhatod a Telesphoro's list o' mods oldalt.
  • SaGa
    #40013
    Ha realisztikusat akarsz, akkor az overhaul modokat felejtsd el. Esetleg a TIE-t felrakhatod, de készülj fel sok futásra az elején.
    Vannak kifejezetten realizmusra fejlesztett odok: enni, inni, aludni kell különben elgyengülsz, rendszeresen fürdeni, különben nem állnak veled szóba a jónépkek, stb... Vannak olyanok, amiben magadnak készíthetsz tárgyakat a szétszórt cuccokból, bányászhatsz, fát vághatsz, vadászhatsz...
    Mindenkinek más a "realizmus". Van aki űbertáp mágikus harcos tolvajként érzi realistának a világot, más kétkezi melósként, megint más tolvajkodni szeret, van aki kereskedne, vagy birodalmat építene...

    Ami minden mod használathoz javasolt: Oblivion Mod Manager (OBMM), Wrye Bash, Oblivion Script Extender (OBSE), Pluggy...
    Ez utóbbi kettő akkor kell, ha olyan modokat szedtél össze, amelyek használják. Ezt általában beleírják az adott mod Readme-jébe.

    Mivel tényleg többezer mod létezik, csak azt tudom ajánlani, amit mindig: vedd be magad a tesnexus.com-ra, ott tematikusan csoportosítva megtalálod a modok legnagyobb részét és válogass közülük.

    A grafikai tunningra a Qarl's texture pack 2-t vagy 3-at ajánlom. A 3-at csak akkor, ha van legalább 512 MB RAM a videokártyádon.
  • PAtr0n
    #40012
    Sziasztok!

    Biztos gyakran feltett kérdés, de már megőrültem a visszaolvasgatásban.
    El szeretném kezdeni a játékot, de egyből modokkal.
    A lényeg, hogy realisztikusabb legyen az egész (Overhaul modok közül gondoltam valamelyiket), illetve minden fontosabb grafikai mod érdekel.
    A Goty verzió van meg, tehát a 2 kiegészítő benne van.
    Milyen egyéb segédprogramok kellenek a moddoláshoz, illetve milyen modok azok amiket érdemes vagy kell már meglévők mellé feltenni.
    Persze a sorrend is érdekel, mert úgy olvastam nem mindegy mit, milyen sorrendben tesz fel az ember.
    Tehát a lényeg a realisztikusabb (és érdekesebb) játékmenet, és a szebb grafika, ezen kívül még az olyan modok érdekelnek amiktől több élőlény, több rom, több érdekesség lesz a világban.
    Ha linket is dobtok ezekhez a cuccokhoz az megköszönném :)
  • Robez84
    #40011
    Vámpííírlettem...

    most keresgethetem az alapanyagokat..
  • gyonax
    #40010
    Keresd meg a mentéseid között a quicksave.bak nevű fájlt, nevezd át quicksave.ess - re, ha már van ilyen, írd felül. Töltsd be ezt a fájlt, rendes mentést nem lehet javítani.
  • atapka
    #40009
    itt találtam valamit de nem tudom lemagyarositani! a forditók elég érthetetlenül irják le http://www.ehow.com/how_5918409_fix-oblivion-save-file.html
  • atapka
    #40008
    Nincs valami megoldás erre nekem volt már problémám az oblivionnal és irtam is ide de akkor azért mert kifagyott. De az a problémám (megoldódott) és ujra a mentéseket bemásoltam és ez a hiba.
  • atapka
    #40007
    hát csak a shivering isles volt fent de az most is fenn van.
  • Robez84
    #40006
    talán mert azelött voltak rajt olyan modok amik szükségesek a játék folytatásához...
  • atapka
    #40005
    Helló!
    Ha letörlöm a játékot és újra rakom a mentések miért nem müködnek azt irja hibás mentés nem lehet betölteni.?????
  • Prof William
    #40004
    Lehet újrarakom az egészet inkább. A magyarítás csak a tesóm miatt fontos szóval ha csak az a baj jó lesz angolul is.
    Kipróbálom modok nélkül modokkal stb aztán majd remélem kiderül mi volt a baj.
  • Carmang
    #40003
    Használsz modokat? Mert a magyarítás, csak a fősztorit magyarítja.
    Amúgy elég sok inkompatibilitási probléma merült fel másoknál a magyarítás felrakása után.
  • Prof William
    #40002
    Valamint amint belépnék az első városba lefagy az egész... Mi lehet a baj?
  • Prof William
    #40001
    Sziasztok! Valamiért magyarítás csak részletekben hat. Van ami magyar de pl a párbeszédek feliratozása egyáltalán nem. hogyan lehet teljessé tenni a dolgot?
  • SaGa
    #40000
    Qarl's texture pack 2 vagy 3, a videokártyádtól függően. A 3-as csak az 512MB RAM-nál nagyobb kártyákkal használható.
  • Ombika
    #39999
    Rendben koszonom,alapjatekkal kezdem, bar megvan kiegeszito is, te feltenned mar az elejen ,mondjuk annak meg nem keszult el teljesen a honositasa... :O

    Tudnal mondani grafika modot ,ami sokat javit latvanyon?
  • SaGa
    #39998
    Ebből kizárólag az 1.2.0416 kell az alapjátékra, a korábbiak nem. Vigyázat: ugyanilyen verziószámmal létezik SI patch is, az csak akkor kell, ha az SI-t is felraktad, de akkor CSAK az kell, ez nem.
    A 3.2.0 verziószámot kapott patch az Unofficial, azaz nem hivatalos, az oblivion modderek által összerakott patch, ami sok alaphibát javít, ám nem minden moddal, így a magyarítással sem kompatibilis 100%-ban.

    Ha magyarul akarsz játszani, akkor semmiképp ne tegyél fel a hivatalos kiegészítőkön (DLC) kívül semmi mást (KotN, SI és társaik) (kivéve a kizárólag grafikai tunning célú modokat), ha jó az angol is, akkor többezer modot találsz, amelyekből összerakhatod a neked megfelelő stílusú játékot. Ha van elég időd, akkor próbáld ki modok nélkül, majd válogasd össze magadnak amit szeretnél, tedd fel midet (az összeférhetetlenségi figyelmeztetéseket vedd komolyan) és úgy kezdj új játékot.
  • Ombika
    #39997
    Ezek..


    Most kezdenem egesz jatekot, erdemes feltennem kiegeszitokat is?