41716
  • SaGa
    #40436
    A K-lite nagyon valószínű. A többi nem.
    Valamelyik codec alapja (nem jut eszembe a neve) egy exe, amiben kivételeket lehet képezni, hogy mely programoknál ne ő akarja mindenáron az mp3 alapú hangokat lejátszani. Ezt kellene megkeresned és beállítanod, vagy az egész codecpack-ot ledúrni. Általában valamivel összeakadnak az ilyen általános csomagok.
  • Although
    #40435
    Nem tudom nekem alapból HDR módban ilyen, mindenféle kieg nélkül talán még jobb is. Néha fájt a szemem tőle :) Egyedül a karakterek nem lettek olyan szépek de a háttér az még ma is nagyon üt, meg a hangok a dungeonokba :)
  • 1349
    #40434
    Win xp-n futtattam a játékot. K-litle codec pack, Quick time, meg Divx plus van fent. Ezek a szoftverek be zavarnának a hang-ba?
  • SaGa
    #40433
    oprendszer? telepített codec pack?
  • 1349
    #40432
    Lenne egy kérdésem aki tudna rá válaszolni azt meg köszönném! Felrakom a játékot és rendesen fut a game, csak 2-3 percenkén a hang besípol és így nagyon idegesítő a játék menet! Mit lehetne tenni ez esetben? Talán a hangkártyámat nem támogatja a game vagy valami javító patch kéne hozzá? Ha valakinek van tippje írja már meg előre is köszönöm.
  • koschwarz
    #40431
    egyetértek.
  • DragonTom
    #40430
    Na igen. Én is angol nyelven toltam eddig a játékot. Most hogy a Magyar fordítással játszom, néha én is elmosolyodok, de most már legalább azok is tudnak játszani az Oblivionnal, akik eddig angol nyelvtudás hiányában nem kezdtek bele. Az Oblivion még most is megállja a helyét a játékok közt, és még meg is állja egy darabig. Talán valaki épp most kezdi el a játékot Magyar nyelven, és neki nem lesznek furcsák a nevek. :)
  • koschwarz
    #40429
    vicces, ahogy ezeket a magyar neveket olvasom...évekig játszottam angolul, furcsán hangzanak ezek így :D
  • Merkaba
    #40428
    dehogy, ki nem állhatok csítelni, de csak a bugokat ugrom át amivel megakad a küldetés és nem megy tovább a sztori. ezt is egy külföldi oldalon találtam és ott írták is hogy ez egy gyakori bug a játékban és ott mellékelték a kódot hogy csak ezzel operálható
  • DragonTom
    #40427
    Na igen. A player.completequest parancsnak vannak buktatói. :) Jobb, ha nem is használod. :) Azért ne minden küldetést kóddal teljesíts. :)
  • Merkaba
    #40426
    na tárgytalan mert sikerült megtalálnom a kódot :)
  • Merkaba
    #40425
    Tom, mégiscsak kellene kód hoz amit írtam mailben. mert a küldetés készen lett (szerintem az volt a baj hogy nem setstage hanem más completequest kóddal lőttem ki) de a következőt nem indítja el. szóval a küldetés kész de fürge jak csukája még mindig nálam van de szürkeróka küldöncei nem keresnek meg a következőért.
  • DragonTom
    #40424
    Metalich.
    Ha végképp nem találod a mágust akkor adok neked is küldetési kódokat.
  • DragonTom
    #40423
    Merkaba.
    A mailt még nem néztem (de mindjárt nézem, bár ha megoldódott a gond, akkor már nem sürgős), de örülök, ha minden rendben van a játék körül. :)
    Nem tudom meddig leszek megtalálható ezen a fórumon, de amíg itt vagyok addig segítek ha tudok. Legalábbis megpróbálok segíteni. :)
    Na. Minden jókat. :)
  • DragonTom
    #40422
    Metalich.
    Ott kell lenni annak a halott mágusnak egy barlangteremben. Biztos nem ment onnan sehová. :)
    http://1.1.1.1/bmi/www.kephost.com/images4/2011/9/5/e1np83xndnmzbfwe9nil.jpg

    http://1.1.1.3/bmi/www.kephost.com/images4/2011/9/5/i1dxxmpnp01glpwldhx9.jpg
  • Merkaba
    #40421
    Engedett tovább rendben van minden (eddig). amúgy írtam egy mailt egy másik gondról, azt vedd semmisnek mert úgy fest azt is sikerült megoldani. nagy segítség volt ez.
  • DragonTom
    #40420
    Merkaba.
    Már csak az a kérdés, hogy tovább tudsz-e menni a fő küldetésekben.
    ha nem adja be a játék a következő fő küldit, akkor azt is kóddal kell elindítani. :)De örülök hogy egy gonddal kevesebb. :)Ha valami egyéb probléma akad a küldik körül akkor írd meg itt.
    Azért leírom a következő küldi kezdő kódjait. Biztos, ami biztos.

    player.setstage MQ05 0 - ez hely megjelöléseket ad martinhoz és Jauffre-hez, és különböző topicokat.

    player.setstage MQ05 10 - Feladatok feljegyzése. Beszélned kell Jauffrey-val az amulett visszaszerzéséről.
  • Merkaba
    #40419
    Basszus működött a dolog. beírtam az uccsó kódot, reccs a küldetés kész és aztán már a fellegvárba is be tudok menni. a küldetésnél lehetett a hiba ezek szerint. nagy király vagy! ezer kösz. terjesztem is mert sok helyen olvastam ezt a hibát...
  • Metalich
    #40418
    Üdv!

    Elakadtam a játékba... Mágus céhes küldetést csinálom éppen, valamien féreg maszkot, vagy sisakot(?) kell megszereznem, bemegyek az erődítménybe, nekrókat kiirtottam, daedrikus lényeket is, de a végén nincs ott semmi... videót is néztem, és egy mágus hullájának kéne ott lennie, rajta a sisakkal de... nálam nem volt ott semmi...

    Miért lehet ez? csak a magyarosítás van rajta és a Sounds of Cyrodiil... 20as szintű vagyok, ha esetleg számít.
  • KaszaN
    #40417
    Nekem a leg frissebb van ami kint volt az oldalán a játéknak.

    Más:
    Miért nem foglalkozik a témanyitó a topikkal? A banner nincs meg, és egyik link sem működik.
  • DragonTom
    #40416
    Nekem 1.2.404 -es verziójú TES CS van. Talán más verzióknál eltérő az irányítás. vagy rossz az egered. :D :D
  • KaszaN
    #40415
    Érdekes, nálam az egérgörgőre baszott.
  • DragonTom
    #40414
    Na.
    A küldetés kódlistája.
    Bár nem hiszem, hogy működni fog, ha nem tudsz a Felleghajtó közelébe menni. A listát onnen kezdem, hogy megkaptad azt a feladatot, hogy kísérd el Martint és Jauffret Felleghajtóba.
    Meg kell nyitnod a konzolt a 0 gombbal, és beírnod a kódokat.
    Biztos tudod, de elmondom, hogy 0-t az ö betűvel írsz.
    De mielőtt beírnádd a kódokat, másold ki a legutóbbi mentéseidet, hogy vissza tudd tenni őket, ha valami nem stimmel.
    Tehát a kódok:

    player.setstage MQ04 30 - El kell kísérned Martint és Jauffret a felleghajtóba. Ez a feladatok feljegyzése.

    player.setstage MQ04 35 - Megérkezés felleghajtóba, kapunyitás, stb.

    player.setstage MQ04 36 - Várakozás

    player.setstage MQ04 40 - Martin felmegy a pengékhez

    player.setstage MQ04 41 - Martin a pengék elé lép

    player.setstage MQ04 42 - A pengék császárként üdvözlik Martint

    player.setstage MQ04 43 - Martin beszélni kezd

    player.setstage MQ04 44 - Jauffre oszoljt vezényel

    player.setstage MQ04 45 - Martin és a pengék jelenetének vége, Martin a játékos üdvözletére vár.

    player.setstage MQ04 50 - Biztonságban elkísérted Jauffret és Martint a Felleghajtóba. Ez a feladatok feljegyzése.

    player.setstage MQ04 100 - A feladat vége.

    Még azt tudnám tanácsolni, hogy küldd el a mentésed az email címemre, és megnézem nálam működik-e.
    [email protected]

    Na. A legjobbakat.
  • DragonTom
    #40413
    Utánanézek. :)
    Aztán itt megírom mit lehet tenni a továbblépés ügyében.
  • Merkaba
    #40412
    Nem tudom hirtelen mi a neve...amikor Septim fiát, a papot fel kell vinni Fellehhajtóba, a pengékhez, hogy ott legyen biztonságban. ott akadt ki mikor a másik pap éppen mondta volna a beszédét a pengék előtt...mostmár odáig sem enged fel, a kapu előtt kilök...
    Remélem működni fog, igaz vasárnap tudom csak tesztelni mert most megyek haza, és csak akkor jövök vissza.
  • DragonTom
    #40411
    Merkaba.
    Melyik küldetés ez?
    Ha megírod, küldöm a feladat teljes küldetési kódlistáját, amivel tovább léphetsz a feladatban.
  • Merkaba
    #40410
    Az előző nem jött be...igazából teleportál bárhova csak mikor felleghajtó közelében vagyok akkor lök ki. már ha Brumából kilépek és felé veszem az irányt kidob. és ez szerintem a küldetésnek a baja lett. mármint eddig nem volt fagyás csak a Kvatch-os küldetés után kezdte el ezt a baromságát, így meg cseszhetem a főszál végig vitelét mert más mellékszálakat simán vihetek, de ha közelébe megyek a főszálat folytatandó felleghajtónak akkor azonnal chrash...
    így szerintem nem a mentés a baj, mert azóta csináltam több küldetést is, meg arénázok is, és semmi baj...egyedül a felleghajtó a baj...elég fura egy hiba
  • DragonTom
    #40409
    Merkaba.
    Nálam sokszor bevált az a módszer lefagyásoknál, hogy el teleportáltam a Tesztcsarnokba és onnan mentem tovább gyors utazással.
    Nyisd meg a konzolt a 0 billentyűvel, és írd be ezt: coc testinghall.
    Aztán enter.
    Így a tesztcsarnokba kerülsz ami tele van ajtókkal.
    keress egy Zöld ajtót a csarnok középső részén, ami Héjamenedékre visz.
    Lépj be az ajtón és egy kis tesztfaluban találod magad.
    Innen aztán bárhová teleportálhatsz gond nélkül.
    Ha valahová teleportálok és közben lefagy a játék, innen el tudok jutni az adott helyre.
    Nem garantált hogy nálad is beválik, de bízom benne.

    A másik dolog, hogy valami baj van a mentéseddel.
    Erre is van egy megoldás. De az csak akkor működik ha a lefagyás után egyből végrehajtasz egy cserét.
    C:\Documents and Settings\Sajátneved\Dokumentumok\My Games\Oblivion\Saves\ mappában van két fájl. autosave.ess és autosave.bak Az első a jelenlegi automentésed, a második az előző automentésed.
    Mindkettőről csinálsz valahová egy biztonsági másolatot,
    aztán az autosave.bak fájlt átvevezed autosave.ess -re és visszamásolod az előbb említett mappába a mentésekhez.
    Ezzel veszítesz egy kis időt, de általában beválik, és mehetsz tovább a játékban.

  • DragonTom
    #40408
    Shade.
    TES CS mozgatás.

    1. A tárgy elmozdítása vízszintesen:
    Bal klikk a tárgyra. Tartsd lenyomva a bal egérbillentyűt és mozgasd az egeret.

    2. A tárgy elmozdítása függőlegesen:
    Bal klikk a tárgyra. Tartsd lenyomva a bal egérbillentyűt és a Z billentyűt, és mozgasd az egeret.

    3. A tárgy forgatása:
    A.: Bal klikk a tárgyra, aztán jobb egérbillentyűt nyomva tartva mozgasd az egeret.
    B.: Bal klikk a tárgyra aztán jobb egérbillentyűt és a Z billentyűt nyomva tartva mozgasd az egeret.
    C.: Bal klikk a tárgyra aztán jobb egérbillentyűt és a X billentyűt nyomva tartva mozgasd az egeret.

    4. A tárgy fölülnézete:
    Bal klikk a tárgyra, aztán nyomd meg a T billentyűt.

    5. A tárgy földre helyezése:
    Bal klikk a tárgyra, aztán nyomd le az F billentyűt.

    6. Közelítés és távolítás:
    Egérgörgő használata.

    7. Látószög megváltoztatása:
    Az egérgörgő nyomva tartásával mozgasd az egeret.

    8. A látószög elmozdítása a tárgy körül:
    Bal klikk a tárgyra, aztán a Shift billentyűt lenyomva tartva mozgasd az egeret.

    Remélem nem hagytam ki semmit. :)
  • KaszaN
    #40407
    Az utolsó kép valahogy nem jött össze, az itt van.
  • KaszaN
    #40406
    Fú, google keresgélés közbe ezeket a durva képeket találtam. Nagyon komoly, ez a kieg kéne nekem!


    http://cloud.steampowered.com/ugc/596934757487388790/AF11E5E7116D0FEE2FE4DF9950045809777BC492/
    Úgy magába sokmindent nem is nagyon csinál, de a hatás amit kelt az elképesztő. Ha tippelnem kéne, szerintem ENB Seriesel csinálta.
  • Merkaba
    #40405
    Helló! Sokadszorra megyek neki az Oblivionnak, mert eddig soha nem sikerült rendesen végigvinni, és ugyanazzal a verzióval nyomom mint pár éve és van egy problémám ami eddig nem volt. Már huszonnemtommennyi szintű vagyok de még csak most csináltam meg Kvatch küldetését és Septim fiát kell eldugni valami fellegvárban vagy hol, viszont ott nekem kifagy és kidob. De mostmár akkor is ha a közelébe megyek, pl egy közeli barlanghoz teleportálom magam, és ott is kilök. erre van valami megoldás mert így cseszhetem a végigjátszást...Köszönöm!
  • KaszaN
    #40404
    És te megtudnád keresni angol tudás nélkül?:D Az így olyan mint pl:
    asdasdasdasdasd
    asdasdasdasdasd
    asdasdasdasdasd
    asdasdasdasdasd
    asdasdasdasdasd
    Keressd meg a kakukktojást. :D
  • wesker24
    #40403
    Az a leírásban van hogyan lehet mozgatni őket a Descriptionban !
  • KaszaN
    #40402
    Fasza, de én elakadtam ott, hogy nemtudom a kamerát kedvemszerint mozgatni, csak fellölről látom a mapot.
  • DragonTom
    #40401
    Hey Shade.
    Találtam neked valamit. :)
    Hogyan készíts házat a TES CSsel.
    Az első lépés a világod felé.
    http://www.youtube.com/watch?v=wgg-fGcyP08
  • DragonTom
    #40400
    Na de most megyek.
    Tesztelnem kell a fordítást, és csapkodok is egy kicsit a sivatagban.
    Jó éjt.
  • DragonTom
    #40399
    De ki tudja.
    Ha elkezded egy házzal a modolást és van kitartásod, akkor lehet, hogy később egy egész saját földrészt készítesz. Ha belefogsz majd valami hasonlóba keress meg, hátha beszállok a csapatodba. :)
  • DragonTom
    #40398
    Ok Shade. Én elhiszem.
    De ez tényleg nagy meló.
    Még akkor is, ha csak az oblivion saját fájljait használod és nem készítesz új modelleket, házakat, vagy textúrákat.
    Bemásolom neked, az Elsweyr mod készítőjének köszönetnyilvánító listáját. Nézd meg, hogy hány nevet látsz, és hogy miket készítettek. :)

    ----------------------------------------------------------------

    A special thanks to Mr Siika, Arthmoor, Mavrix-Watadarkstar, PacificMorrowind, Uglulyx, Senten, Siegfried, DavidWolf, Daemondarque, Raggidman, Yian, Rentner, and Worm82075 who have helped with this mod.

    Mr Siika has provided many of the wonderful custom items in this mod including:-- Town of Dune architecture & layout, Orcrest walls, towers, palace & arena, Desert fortresses, Noria, Kings Walk caravanserai, Minotaur village, Elephants, Running birds, Durzogs, Camels, Minotaur oxen, cows, champions & elders, Animated seagulls, vultures & seahorses.

    And a big thanks also to the following modders whose resources have been invaluable in the making of this mod.

    ARCHITECTURE
    Mr Siika (Dune city architecture, parts of Orcrest incl. palace & walls, caravanserai, desert fortresses), DarknessEternal (Desert architecture incl. Corinthe and some Orcrest houses), TheKarithian (Desert architecture incl. some Orcrest houses and Two Moon Temple), IronicEcho (Tents), SevenRavens (Tribal hut), Siegfried (Obelisks).

    LANDSCAPE & FLORA
    Addiktive (Desert Textures), Koniption (Trees, Plants, Corals, Ingredients), Texian (Water Rapids & Coastal Waves), Siegfried (Palmetto Trees), DeathlessAphrodite (Cacti & Baobab trees), DarkRider (Sandstorms), Mr Siika (Seagulls & Vultures), Arthmoor (WaterLOD), Sachiel (Rock Formations), Senten (Barrel cactus), Phitt (Anim. fish), Mr Siika (Seahorse)

    KHAJIIT & OTHER RACES
    AlienSlof (Khajiit retextures), Luchaire (Ohmes-raht Khajiit "Tabaxi"), Veld (Khajiit black), Corthian (Tsaesci), SniperDaria (Tattooed Ohmes)

    ARMOR
    Trollf (Desert Chain, Leather, Mithril Pit, Chain, Elven & Daedric Armors, Daedric Collar & Skirt), Ghogiel (Bonemold Armor), Koniption (Maomer Armor), Frank (Tribal Shields), Frankpants (Lamellar Armor), Uglulyx (Retexs of Lamellar & Pit Armor, and Hide Cuirasses), Ayhan (Ottoman & Archer Helms), AlienSlof's Orc (Tribal Fur Armor), Exanimis (Elephant Shield), Corthian (Scale armor)

    WEAPONS
    Trollf (Peasants' Weapons), Exanimis (Tribal Weapons), Waalx (Khajiit blades), Hel Borne (Broad Spear, Trident), Koniption (Meat Cleaver)

    CLOTHES
    Trolff (Misc Robes & Clothing), KrimsynKane & Kikaimegami (Scarves), Waalx (Fat clothes), Pale Rider (Straw Hat), Nessa (Upper05 retextures)

    CLUTTER
    Koniption (Ingredients, Canoes,Nets, & Misc Clutter), Hel Borne (Orc Skulls), Senten (Road/Shop Signs & Tree fix), Lazarus (Tall baskets), Meo3000 (Moon globes, Open books), McMuffin (Skooma Pipe), Der Kriger (Mounted Heads), DavidWhitefang (Foods), Phaedra (Vomit, Urine), Khugan (Gold & Silver Bars), LiquidGraph (Magic Lamp, Talon, Giant rib, Geode), Trolff (Portable lamps & candles), MrMuh & RPG-BlackDragon (Havoked crates, barrels, sacks) Mr Siika (Animal skull), Chigga (Brazier), DominickCryomonde (Khajiit Skulls), Prometheus (Lacquered Table & Stool), Xiamara & Lazarus (Cushions), Dried corn (Lutur), Spinning wheel (Mr Siika), Morrowind beverages (Washington), Urns (Darkness Eternal), Old Iron Chest (Phitt)

    CREATURES
    InsanitySorrow (Brown Troll), Cryonaut (Red Wolf), Mr Siika, Divine Avenger & Yarharhar (Elephants, Elephant Mount), Mr Siika, Corepc & Jdfan (Durzogs) Francesco (Goats, Cats), Cyronaut, Malo, Elveon & AlienSlof (Spiders), AlienSlof (Tiger), Skingrad24 (Zebra), Corepc (Red & Black Boars, Fat Bellied Minotaurs), Cryonaut, Xmarksthespot & Grimdeath (Pahmer & Crocodilion), Argentsol (Skavens "Desert Goblins"), DeathlessAphrodite (Red Sand Crabs), Sjors Boomschors & Toru Miyazawa (Sharks, Fish), Hel Borne (Orc Zombies), b3w4r3 (White Deer), Prometheus & Xilver (Lizard, Glyptodon, Addax, Ape, Sandcrawler), CGChaos & Infiniti (Sea Lamia, Spore Cat, Marine Abominations), Mr Siika (Camel, Slarjei Bird), Mr Siika (Minotaur Ox, Cow, Bull, Chief & Champion)

    BOOKS
    Raggidman (Hunting Hunted Hunters)

    LOADSCREENS
    DavidWolf (Custom loadscreens), Watadarkstar (Custom loadscreens), Xtudo (DarkUI versions of loadscreens)

    BODY ADJUSTMENTS
    DaemonDarque & Sen-Chan (Roberts Male & Female Body Adjustments), Gaikotsu Akunin (Compiled some FF Body Replacers)

    OPTIMISATION
    Arthmoor (Optimised meshes)
  • KaszaN
    #40397
    Van már tapasztalatom pályakészítésben. (tomb raider MED, unreal tournament 3, Unreal Development Kit, mirrors edge, farcry 1-2, crysis 1-2...)