41716
  • Raptor 2
    #33515
    Jah, azért enynire nemvok hülye :) Viszont lehet sokakat zavarna, csak én most azzal idegesítettem fel magam, h. ezek szerint az időpmet pazaroltam arra a többszázféle "csatakiáltás" fordítására :S Meg mondom, legalább a többi "általános felirat" jelenhetne meg, (Ami pl Xboxon emgy :S)
    =Itt gondolok a korábban említett "lopás-rajtakapás"-ra....
  • SaGa
    #33514
    Harc közbeni feliratokat még nem láttam sosem, de nem is hiányoztak. Az egyéb feliratozást az Options-ban kell bekapcsolni, ahogy már irták is.

    Van az Oblivion.ini [GamePlay] szekciójában egy bGeneralSubtitles=0 érték. Ezt írd át 1-ra, talán megjönnek azok a kiírások, amiket hiányolsz.
    Hozzátenném: a legtöbb játékos inkább kikapcsolgatná a felesleges kiírásokat, mert zavaróak, ráadásul valamennyit le is vesznek a teljesítményből.
  • zsilike
    #33513
    ha pc-nincs felirat,akkor kapcsold be az optionsba
  • Raptor 2
    #33512
    Construction Set-ben van egy halom "Combat" szöveg, ami azok a feliratokat tartalmazza, amiket pl 1 NPC-vell harcolsz, és kiabál neked... De akár itt lehet szó a játék elejéne a "For the Emperor!" felkiáltásokról is, de mondom, harc közben is kéne h. legyen felirat... (legalábbis meg vvannak írva) és a kérdés, h. nem tud e erről valaki valamit?

    Meg an egy olyan is, h. nekem megvan Xbox360-ra is a játék, és ott nekem ha ellopok egy NPC szeme láttára 1 tárgyat, akkor ugyebár "rámszól" vagy "beszól".... Na most Xbox-on nekem ezt feliratozza, viszont PC-n nem!

    (Jah és a "Harc felirat" az XBOX-on se jelenik meg nekem)
  • GamerAdams007
    #33511
    Üdv! Úgy döntöttem nekikezdek ismét Oblivionnak, és azt szeretném kérni, hogy mondjatok nekem pár MOD-ot amit érdemes felrakni. OOO/Francesco egyenlőre felejtős, mert túlságosan megváltoztatja a játékot, és azt nem igazán szeretném, inkább csak apróbb mod-okra lenne szükségem, mint pl. hogy északa sötét legyen ( _sötét_ ), meg szebb legyen a víz/táj, illetve karaktergenerálásnál több lehetőségem legyen. Ami még érdekelne az a Quest-ekből szerzett tárgyak fejlődése, tehát ne attól fügjön a dolog, hogy hányas szinten csináltam meg a questet. 1-2 ilyen apró mod érdekelne, hogy azért 90%-ban megmaradjon a játék az eredeti önmaga. Előre is köszi, és bocs, hogy nem olvasok vissza, vagy nem keresek magamnak, de nincs kedvem! Aki nem szeretne 20x-or is összeírni egy modlistát, az ne tegye, akinek van szabad 5 perce, és hajlandó segíteni, annak megköszönném.
  • Fantusz
    #33510
    FCOM felrakása a kissé-nél sokkal macerásabb angol nyelvtudás nélkül.

    Igéretesnek hangzik a terv, de a béta változat korán sem tökéletes, hibákat rejt, modolásban gyakorlatlanoknak semmiképpen nem ajánlanám, több bosszúságot okozhat, mint örömöt.

    Bármi, ami az eredeti játékon változtat:mod.
    Martigen, Francesco, Oscuro nem egyegyetlen dolgot változtat meg, ugyanazt a célt szolgálják - élvezetesebbé tenni a játékot.
    A modgyűjtemény talán nem a legjobb szó a jellemzésükre, de nem tudok szebbet.

    A csomagok lényegét, és a különbözőségüket is tömören, egyszerűen, szépen leírtad
  • Duby
    #33509
    Koschwarz, SaGa, Fantusz: köszönöm a segítséget!
  • SaGa
    #33508
    A hét végén kicsit Arena-ztam, meg Daggerfall-oztam.

    Az Arena azt hiszem megy vissza a feledésbe, bár a maga idején nagyot durrant nálunk, akik RPG-ztünk. A nagyon rosszul belőtt vezérlés, illetve a kissé kaotikusan megfogalmazott questek sokat rontanak a dolgon. A grafika olyan amilyen az akkori kornak megfelelt. A dosemu elég jól kofigolható, hogy felismerhetőek legyenek az npc-k a 19"-os monitorokon is.

    A Daggerfall ellenben nagyon jó. Egyrészt szépen személyreszabható az irányítása, másrészt a véletlenszerűen generált questek akárhány végigjátszást lehetővé tennének. Igaz, hogy a legtöbb quest "menj be a dungeonba, keress meg valamit vagy valakit, majd hozd el" rendszerű, de folyamatosan változnak és időnként kissebb csavarokat is pakoltak beléjük.

    Ezen kívül nagyon látszik, hogy anno a Daggerfall inkább a felnőtteknek készült, illetve az amerikai izlésváltozás nagyon meglátszik a Daggerfall-ban látható npc-k és a későbbi TES játékok npc-i között. Anno, amikor a Morrowind-ba és Oblivionba modokkal belefejlesztett ruhákat megláttam, úgy gondoltam, kissé túllőttek a célon a "hot" irányba a modderek, de most így újrajátszva a Daggerfallt, rájöttem, hogy meg sem közelítik a Bethesda eredeti elképzelését Tamriel lakóinak divatjáról.
  • SaGa
    #33507
    Milyen feliratot keresel?
  • SaGa
    #33506
    Izéé...

    A 3 nagy, nem igazán modgyüjtemény, bár valóban olvasztottak magukba modokat. Igazából egy-egy új koncepció arról, miként is lehetne Vvardenfell-t, illetve azon belül a játékos lejhetőségeit "életszerűbbé" varázsolni. Visszaterelik a túlzottan FPS-sé vált rendszer az RPG irányába.
    Mindegyikenk alapja a "levelled creatures", azaz elvetik a "velem együtt fejlődik a világ" koncepciót, ami a legnagyobb hibája a programnak. Emellett valóban diobálnak be új ellenfeleket, fegyvereket, átalakítják a szintlépés rendszerét (ezért a régebben alaposan kivesézett. és szerintem már-már a cheat határát feszegető, szintlépési eljárás, ami a karakter fő tulajdonságait visszateszi mellékbe és a mellékeseket teszi előtérbe nem használható), behoznak pár mellékküldetést, stb.
    A Francesco's inkább a lények és tárgyak rendszerét fejleszti, az MMM-ben van pár színesítő (pl a crafting), az Oscuro's mod meg alaposan átszervezi a mágia rendszert...

    Ha bírja a gép, meg hajlandó vagy megküzdeni a FCOM kissé macerás beállításával, érdemes mindhármat bevetni...
  • Raptor 2
    #33505
    Harc közben is kéne, hogy legyen felirat! DE NINCS! Valaki tud erről valamit?!!!!
  • Fantusz
    #33504
    Martigen's Monster Mod

    Szörnyikéket pakol be a játékba.

    A három nagy modgyűjtemény közül a legkisebb, kevésbé népszerű. mint a Francesco, vagy az Oscuro.
  • Joe1987
    #33503
    vki leírná mit takar az MMM mod??
  • Fantusz
    #33502
    Dx10 kizárólag Vista alatt működik, el kell döntened, hogy Vista, vagy XP.
    XP-hez fölösleges a Dx10, a Vistáról lehet vitázni, de véleményem szerint jelenleg még kiforratlan, kidolgozatlan, nagyon sok vele a gond, ráadásul nem egy játékbaráz OP rendszer a DX10 támogatásával együtt sem.
    Ha 2-3 éves távlatra veszel videokártyát, jó választás a Dx10-es támogatás, 1 évre még elég egy bevált, stabil kártya, még ha az nem is támogtaja a Dx10-et.
  • Duby
    #33501
    A HD2600 tud dx10-et, az X1950pro csak dx9.0c-t. Ez mekkora különbség? Az utóbbi drágább is egyébként, bár az nem szempont.
  • koschwarz
    #33500
    biztos hogy az 1950pro-t venném meg.
  • SaGa
    #33499
    A több videoram jobb, de nem tudom, hogy az egyes kártyák hogy viszonyulnak egymáshoz.

    Egy 6600gt-vel is játszható volt, és egy 8600gt-t is sikerült legyalázni pár textura csomaggal...
  • Duby
    #33498
    Pár hónapja volt már szó a vasról, nézzétek el nekem, ha nem keresek vissza száz oldalt. Gondolkodom, hogy veszek egy Radeon HD 2600 Pro-t 512 mega RAM-mal, vagy inkább MSI NX7600GT legyen 256 megával? Esetleg a Radeon X1950 Pro 512 megával? Mivel ez a játék a "legigényesebb" a gépemen, Tőletek kérdezem, vajon melyik lehet ezek közül az optimális nekem?
  • Ron Ragm
    #33497
    Tényleg, megnézte valaki változik-e valami ha sheogorathkét látogatod meg az (akkor már) temagadnak felállított oltárt?
  • obe
    #33496
    köszönöm a gyors, korrekt valaszokat!
  • SaGa
    #33495
    Van hozzá egy javító patch (Qtp3_patch1_3.exe) azt feltétlen, ha nincs még meg. Ha mégse bírná a géped, akkor ehhez is vannak reduced map-ek: Qtp3_Reduced_Normal_Maps. Ezzel a texturák maradnak megfelelő részletességűek, csak kissebb méretűek...

    Meg vannak qtp3_reducedLite, regular, illetve max mapek, ezek ugyanazt csinálják, mint a másik reduced map csomag, csak több lépcsőben. Kevesebb erőforrás igény, nem sokkal gyengébb minőségért cserébe. A távoli tájak szépségéért meg a Reduced_LOD csomagok valamelyike. Ebből is van 3, különböző méretű csomagok...

    Szerintem, ha már ezeket kell bevetni, akkor egyszerűbb a Qarl2-t felrakni...

    Patchelni másolatot is lehet. Nekünk megvan az eredeti, dobozos verzió, de a DVD-jét az egyik olvasó nem ismerte fel, így van egy biztonsági másolat példány is. Mivel nem szeretem a lemezt a meghajtóban hagyni, ez utóbbival játszom, és simán lehetett patchelni.

    Amúgy egy Francesco vagy Oscuro modot, csak úgy önmagában, mindenépp javaslok felrakni, mert normálisabb a fejlődési rendszere mindegyiknek, mint az alapjátéknak. Ha meg szeretnél magadnak fegyvert, vagy páncélt gyártani, akkor a MMM javasolt.
  • obe
    #33494
    köszi a valaszt, nekem bösegesen megteszi a textura javito pakk, plusz dolgokat nem akarok belerakni, mint irtam alabb, eleg nagy falat lesz ez nekem igy is:))..restellem de egyenlöre csak masolattal jatszom, tudom igy egyaltalan patch-elni?..nekem megfelel az alapverzio, de ha ortomba hibakat javitana, es lehetseges lenne a masolatot is peccselni akkor felraknam azt is...

    letöltöttem a quarls pack 3-at, kell ehez meg valamit letöltenem?..köszi elöre is
  • SaGa
    #33493
    Pont abból, hogy az új helyzetnek, a megváltozott világnak megfelelően tudjad fejleszteni a karakteredet. A "levelled creatures" lényege az, hogy az ellenfelek nem veled együtt fejlődnek, hanem már korán összeakadsz olyanokkal, akiket azon a szinten esélyed sincs leverni, de később sem lesz 30 szintű patkány vagy rák. Ezen kívül egy halom új tárgy, ellenfél, miegyéb kimarad majd a játékodból, mert már túl magas szinten vagy, így számodra nem lesznek érdekesek, nem jelent kihívást és új élményt a megszerzésük.

    De te tudod...

    Megjegyezném: mostanában elég sokszor újrakezdtem, de mindig azért, hogy még nehezebb legyen a dolog, ezáltal "élethűbb". Pl egy tolvaj vagy bérgyilkos karakter nálam ne rendelkezzen helyből két mágikus képességgel. Egyáltalán nincs ilyenje, csak a faji módosítója. Nem is lesz, mert nem mágiaképes. Anno a két első részben ez még "gyárilag" így volt. Az a baj, hogy olyan modot még nem találtam, ami szintén alap volt régebben: ha a karakterhez nem illik a nehézpáncél, akkor föl sem tudja venni. Így kénytelen vagyok magam figyelni arra, hogy véletlenül se vegyek föl olyan cucot, ami nem fér össze a karakteremmel. Tolvaj ne betörősködjön konzervdobozba öltözve, de mágus se varázsolgasson acéllal burkolva...
  • zsilike
    #33492
    ok de miből maradok ki pontosan,kizárt h ujat kezdjek mert 47 es darkelfemet nem fogom elbukni,amibe 1 év munkám van,gondolhatod+már buktam el sajna fejlett karit és egyszerüen hányinger kerülgetett mikor ujat kezdtem,kinyirta a flashemet h ujra 1es levelen megyek,ezt gondolom megérted,ugy hogy légyszi irj nekem h mit kapok a mod álltal és mit nem ha megtartom a karimat.ja és akkor most érdemes feltennem sztd?a jelenlegi kondicióimmal?köszönöm
  • zsilike
    #33491
    na elkezdtem!regeltem a helyre,ahonnan a mod meglesz,várom a kódomat!de!leszedtem az általad irt patchet,elkezdem felrakni(remélem nem crackes),de jön egy üzi h nem találja az old filet!megnéztem az én verzióm 1.2 02 01---mi lehet a gond,nem gond ha nem patchelem?a mod miatt?ja és nézegedtem gamecopyn a patcheket és láttam h van 0blivion 1.2...,oblivion 1.2 béta-?ez mi h béta,nem bántottam!de van olyan is h oblivion+shievering patch 1.2,segítenél egy kis gyorstalpalóval h ez mi és melyik a jó,de sztm jó ahogy van a mostani verzió,csak a modot akarom,remélem menni fog a leszedése!segitséged kösz előre is!várom
  • SaGa
    #33490
    Másik jó letöltési hely: Tesnexus
    Itt csak akkor kell regisztrálnod magad, ha az un "felnőtt tartalmakhoz" (különböző body replacer modok és tartozékaik) is hozzá akarsz férni. A korábban megszűnt tessource helyett van, ha valahol tessources-re mutató linket találnál, érdemes a tesnexuson rákeresni az adott modra...
  • SaGa
    #33489
    Bántani nem fogja a mentésedet, csak egy csomó dologból kimaradsz, amit a Francesco's mod belevisz a játékba. Az ilyen nagy modokkal érdemes 8bár nem kötelező) újra kezdeni a játékot, akkor teljesedik ki az egész...
  • SaGa
    #33488
    A qarl féle textura pack csak a "terepet" módosítja, így minden olyan moddal, ami ezeket nem bántja, simán elvan. Amivel össze kell dolgozni azok a különböző épület modok, a Unique Landscapes modok, stb. A Francesco nem ilyen.

    Amúgy olvasgasd át az FCOM Convergence oldalt. Ott, illetve onnen kiindulva találsz egy halom quest modról leírást, Ez az FCOM a 3 legnagyobb "overhaul" modot akarja összeolvasztani, plusz egy halom egyéb, kissebb modot. érdemes alaposan áttanulmányozni mond a 3 nagyot (Francesco's, Martigen's illetve Oscuro's), mert mindegyik sokat javít az oblivion alaphibáin, de mindegyik kicsit másképp. Az FCOM felrakása nem egyszerű, de megérheti, ha valaki nem az oblivion főküldetésére gyúr, hanem élni akar Cyrodiil tartományban...

    Megj: tegnap begyüjtöttem az Arena-t és a Daggerfallt. A Daggerfall kezdő "dungeonjából" kijutni nagyon nem egyszerű feladat. Anno az Arenaval küzdöttem egy darabig, csak az irányítása miatt szórtam ki, nagyon nem tetszett. Most megpróbálom újra. A Daggerfall meg hatalmas terület, többszázezer npc-vel...
  • SaGa
    #33487
    Qarl texture packból a 3-ast csak akkor, ha minimum 512MB a videokártyád ramja. Ha nem ilyen, akkor a Qarl 2-t kell felrakni. Ha gt6800-nál gyengébb a zsuga (vagy 256 megánál kevesebb a ramja), akkor a qarl 2 mellé (rá) érdemes még a reduced mapokat is felnyomni.

    A helyes felrakási sorrend ez utóbbi esetben:

    1: qarl texture pack 2
    2: Skingrad roof textures for qarl
    3: qarl non tiling v1.11 (ezt better tiling néven lehet megtalálni itt-ott)
    4: BTSR normal maps reduced
    5: btq2048lod

    Ez után még érdemes a Tamriel VWD v0.5-öt is. Ezzel a távli treptárgak és épületek is látszanak. Hibája, hogy ha valami új épület vagy település berakó modot is használsz és nincs meg hozzá a VWD kompatibilitás, az nem fog látszani, csak hirtelen előugrik a tájból, ahogy közeledsz.

    Ha kicsit jobb a videozsuga, de még mindig nem egy 8800gtx 640-es, akkor érdemes még a parallaxed qarl csomagot is felrakni a 4. helyen szereplő helyett. Ettől "mélysége" lesz a textúráknak.

    A felrakási sorrend fontos, és mindig felül kell iratni vele a korábbi fájlokat...
  • G18XM8
    #33486
    A történet arról szól hogy egy deadre herceg Sheagorath egy halandó bajnok segítségét kéri (aki persze te leszel) hogy megakadályozza világa romba döntését amelyet egy Jyggalag nevű deadre herceg tervez végre hajtani jégcsapnak látszó lovagjai segítségévek aki maga Sheagorath tulajdonképpen. Ez egy paradox aminek hősünk fog véget venni mégpedig úgy hogy átveszi Sheagorath helyét és legyőzi Jyggalag-ot aki Sheagorath-ból alakul át (nem sikerül megakadályozni hogy átváltozzon). Nagyjából ennyi a lényege.
  • Ron Ragm
    #33485
    Sheogorath alapból őrült beállítottságtól függetlenül (Daedric Prince of Madness = örület daedra hercege)
  • Fantusz
    #33484
    Elsősorban az én hibám, hogy nem tetszik a Shivering Isles.
    Angol nyelvtudás híján elég nehéz úgy logikus következtetéseket levonni, hogy a nevezett világban mindenki őrült
    Végigcsináltam a küldetéseket, de sokszor fogalmam nem volt, mit, miért is csinálok (miért jobb egy nyúzott kutya, mine egy szőrös korcs?).
    A tiri-tarka világ hasonlít picit a Morrowindhez, de mégis teljesen más, Sheo ugye a gonosz deadrák egyike lenne a Shiveringben meg egy szerencsétlen őrült - szóval az én hibám, de nem tudtam összerakni a történetet
  • Fantusz
    #33483
    Mentésednek semmiképpen nem lehet baja, ha új modot raksz fel, legyen az Francesco, vagy bármi más.
    Amikor modot eltávolítasz, akkor küld a game egy figyelmeztetést, hogy megváltozott a mentésed tartalma, de általában így is betölthető, sőt játszható, csak a modok által berakott cuccok eltünnek.

    Franceco letöltése:
    http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=oblivionmods.detail&id=268

    Innen át fognak irányítani a fileplanet oldalra, ahol viszont regisztrálni kell, de a letöltés ingyenes!

    Nem kell megijjedni, hogy ott különböző dollár-összegeket látsz a letöltésnél (regisztrációnál sem fognak telefonszámot, bankkártya számot kérni, csak egy e-mail címet), free serverről ingyen letölthetők a modok, az ingyenesség ára némi letöltési sebesség korlázozás lesz (aki esetleg hajlnadó fizetni gyorsabban tölthet róluk)

    Visszaolvasva láthatod, hogy a fórumozók többsége innen szedi le a modokat, a (kék) Free Public Server ingyenes, a (vörös)Subscribers Only lenne a fizetős rész, onnan nem tuszsz letölteni - ennyi a bünti.

    Mentések: C:\Documents and Settings\(Usernév)\Dokumentumok\My Games\Oblivion - Ezt a mappát kimentve akár egy Windows install után is folytatható a játék, ha ugyanazok a modok is, akkor minden marad
  • zsilike
    #33482
    köszönöm,nekem shivering nagyon tetszik,mi baj vele,sztm sulyos kis világ!ja és ha megfogadom tanácsod,akkor patch után francesco?ha azt irod h nem bántja a mentésemet,akkor felrakom!?kéne egy cim honnan szedjem,no reg...valami tuti kéne,köszönöm elöre is.egyébként sokat játszom,annomorrot is...évekre nyulik vissza az elder múltam,de mint látod mindig hall ujat az ember.az is biztató,h nem másolgatós!ezzel szivtam modoknál,tehát 1-add áldásod h nem lesz baja a mentésemnek(ebből is volt gondom és kiesik a hajam ha reinstall lenne!2-kéne a cim,honnan!és rakom.köszi
  • Fantusz
    #33481
    Az 1.2.0416 patch szerintem megegyezik azzal, amit simán 1.2-nek nevez a köznyelv, hónapokkal ezelőtt adták ki, tudtommal azóta nincsen újabb javítás.

    Modok: a Knight of the Nine lemezen lévő hivatalos modok biztosan jók, de könnyen eltávolíthatóak.
    (Shivering Isles egy másik világ, sokaknak, pl. nekem sem tetszik igazán, s az már nem is Mod)

    Francesco: lényeges, hogy két dababból áll a teljes mod!
    FrancescosOptionalNewItemsCreatures (535 MB), FrancescosLeveledCreaturesItemsMod (40 MB) - előbb a nagyobbat, aztán a kisebbet (patch) kell telepíteni.
    Ennek a modnak telepítője van, tehát nem másolgatni kell, de a telepítéskor érdemes figyelmesen elolvasni, mikre kattintgatunk.

    Megkérdezi többek között:
    fent van-e a Shivering Isles kiegészítő
    fent van-e az 1.2 patch
    milyen nehézségi fokozatú loot-ot szeretnénk
    mennyi időnként generálódjanak új ellenfelel a dungeonokban
    stb.

    A hivatalos modokhot hasonlóan a Francesco is egyszerűen eltávolítható (vezérlőpult - programok törlése - Francesco mod)

    Quarl's Texture Pack 3 a környezetet formálja át, útburkolatoktól, épületeken át a szobrokig, dungeonokig szinte minden lecserél - akinek elég erős a gépe, és unja az eredeti textúrákat használja egészséggel.


  • zsilike
    #33480
    francescot nem ismerem,szivtam meg modokkal,ezért csak ha atombiztos(hivatalos)akkor.mindenképpen tedd fel a kiegeket sztm és ugy kezzd el!a textura fullozást kipróbáltam,de sok volt a gépemnek!

    FANTUSZ-1.20416 os patchről tudnál adni infot,ezt nem ismerem!sima 1.2)van 1 darkelfem 47es levelen és nem szeretném ha károsodna valami is.atombiztos ez a patch?mit javít?vagy csak nem néztem h milyen számra végződik a patch számozás.tehát bátran tegyem fel?
  • obe
    #33479
    köszönöm..utolso kérdésem..van értelme a francesco és a quarl egyszerre történő használatának?
  • Fantusz
    #33478
    Szerintem annak a confignak már bírni kell, nekem a 3700 Athlon 1GB RAM 7600 GT kevés volt hozzá, a tied lényegesen erősebb.

    A Patch mindenképpen ajánlott, vannak hibák az alapjátékban (pl. szaggatás) amit a patch javít.

    A Franceso lényei, tárgyai pedig egyrészt sokat dobnak a játékélményen, másrészt az is tekinthető patch-nek javít egy-két dolgot. (nyílvesszők röpte, hátrafelé lassabban lehet futni, mint előre, stb.)
  • obe
    #33477
    én egyenlőre csak az alapjátékot nyúznám, az is hónapokra elfoglal, és az edddig játszott gamek-el szemben rendkívül összetett a számomra, tehát nem ragaszkodnék a kiegésuítőkhöz egyenlőre..a patch is csak azért érdekel, hátha valami zavaró/bosszantó bug akad a sima 1.0-ban
  • obe
    #33476
    hálás köszönet a kimerítő válaszért..nem szeretnem szétmodolni a jatekot, böven megteszi egy szebb textura pakk..érdemes szerinted ezt a quarl's pack 3-at felraknom?..(c2d 3,2 ghz, 4 gb ram, 8800 gt 512?..köszi