41716
  • haxoror
    #33635
    Menjél mégközelebb! ^^

    (a szkill szinted biztos hogy elég mert ez egy novice charm szpell amit mindenki el tud sütni és manából sem kell 20-25-nél több hozzá)
  • Fantusz
    #33634
    Chalm, vagy Charm?
    Végülis lényegtelen, mindkettő illusion varázslat, a varázslatok között meg tudod nézni milyen feltételekkel használhatod, valószinű a SaGa által leírt ok miatt nem vagy képes használni...

    Az Illusion varázslatok között magasabb szinten vannak hatékony varázslatok (paralyse, command), érdemes fejleszteni.

    Command, Chalm 100% biztonsággal csak páncél nélkül működik, páncélban legjobb esetben 95% lehet a hatékonyság (ez a többi varázslatnál is így van, csak ott nem feltűnő, míg egy Command spell vagy hat, vagy nem, egy pusztató spell mindíg hat csak kevesebbet sebez)
  • SaGa
    #33633
    Kevés hozzá a szinted az adott mágiaosztályból (tán a conjurationhoz tartozik?), vagy a magickád. A tekercs mindenképp működik, csak el is tűnik. A betanult spell csak akkor, ha mindkét feltétel megvan hozzá...
  • Mr_no_NaMe
    #33632
    Gyerekek miért van az, hogy nem tudom elsütni a Chalm Up to 10 varázslatot, amit Bravilban kapok az első máguscéh küldetésben?
    Egyszerűen fogom kijelölöm, C-t megnyomom de az emberre nem tolja fel. Ott állok előtte fél méterre, de nem megy fel az emberre. Miért van ez?
    Az a fura, hogy a tekercses on shootos varázslat viszont műxik :S
  • SaGa
    #33631
    Köszi...
  • koschwarz
    #33630
    az vagy a warcry vagy a martigen, ami csapatokat is berak.
  • SaGa
    #33629
    Elvileg fel lehet rakni. Az FCOM telepítési leírásában benne van, miként lehet a Wrye Bash segítségével a mentett állásokra ráapplikálni a megváltozott szinteket, az Update Your Savegame szekcióban. Ez a leginkább lényeges változás.

  • sevendoor
    #33628
    SaGa, látom vágod a témát :). Én sima oblival kezdtem és később raktam fel az ooo modot. Tudom, hogy így pár dolog nem került bele, lehet ezen változtatni? Van értelme ( vagy lehetséges )az FCOM-ot felrakni meglévő karakterre?
    ritkán használt skilleket tettem majorba, ezért viszonylag lassan lépek szintet, most 35 szintű vagyok és már jópár tulajdonságom maxon van. Szeretnék nehezebb ellenfeleket, mert már a leech is csak akkor ellenfél ha 4-5 van belőle, egyszerre.
    adj nekem tanácsot, thx.
  • SaGa
    #33627
    Most látom, hogy a "legutolsó" már elavult, itt a frissebb (0.9.7). Még jó, hogy elég csak az esp-ket lecserélni, meg átnézni, nem változott-e a betöltési sorrend.

    A különböző barlangok elé a csapatostul ólálkodó goblinokat melyik mod rakja be? 1-2 szokott lenni alapból is, de úgy 6-10 már csak valamelyik moddal a 3 nagy közül. Ganakszom, hogy azt meg a Francesco féle adja hozzá...
  • koschwarz
    #33626
    na igen, jó lesz (lehetne) ez az fcom, és a készítők szerint ha jól állítjuk be a modot, akkor jól működik, de sajnos egy kicsit még mindig túl sok furcsaság történik és sokszor van ctd, ha pl. be akarsz egy bizonyos cellába lépni (mármint területre).

    annyira összetett már az a mod, hogy szerintem a nagy számok törvénye szerint is teli kell lennie hibával.

    egyébként egy OOO+MMM gyakorlatilag ugyanazt az élményt adja, lényegében csak a francesco nevesített boss-ai és a warcry néhány szörnycsapata marad ki, ha nem akarod az fcomot használni. illetve csak a francesco modolja a shiveringet.
  • koschwarz
    #33625
    igazi szerepjátékos hozzáállás
  • SaGa
    #33624
    Más: Összeraktam az FCOM Convergence legutolós verzióját, meg pártíz egyéb modot (falvak, városok, kocsmák, Questek, ruhák, stb...) Egész jól bírja a gép, és kellemesen nehéz. Pár modot menet közben kihajítottam az eredetileg felpakoltak közül, mert hiányosak, elnagyoltak, stb.

    Egy piciny problemám van (bár lehet, hogy nem is probléma, csak szokatlan). Mászkálgatok erdőn-mezőn és az állatok jórésze csak álldogál, míg oda nem megyek és meg nem csapom őket. Mások meg ahogy észrevesznek, örjöngve támadnak. Nem értem. Korábban a szarvasok pl fejvesztve menekültek, amint megláttak. Lehet, hogy az osonás képességem ilyen jó már az elején? Khajjit tolvaj, Shadow csillagjeggyel.

    Az egyik mod, amit felraktam, majd levettem a Fiendlier Factions. Ez az NPC kasztokat teszi egymással szemben békésebbé. Annyira, hogy az úton őrjáratozó katonák simán hagyták, hogy a hídon ácsorgó utonálló ledaráljon, az orruk előtt... Ez kicsit sok volt nekem...
  • PiszkosFred
    #33623
    Csakhogy a "segedspellek" is alacsony szintuek lesznek, harcoskent, vagyis ahogy lepsz par szintet a karakterrel, az altalad ismert spellek "elavulnak". Nomeg ha treningelni akarod, akkor vagy folyamatosan iszol, vagy marha surun alszol, vagy fizetsz erte szep osszegeket - mert gyakorlas kozben pillanatok alatt el fog fogyni. Mindezek ellenere nekem is volt attronach harcosom, bar hozzateszem, nem igazan valtotta be a hozza fuzott remenyeket :)
  • SaGa
    #33622
    Az OOO drasztikuasn átvariálja a mágiarendszert (és a csillagjegyek hatásait), meg a fejlődési rendszert.

    A leírt fejlesztési alap trükk (tedd a mágus mágia skilljeit mnorba, nehogy túl gyorsan lépj szintet) nem fog működni, emiatt értelmetlen is a "varázsolok egy gyenge valamit, mejd jól destruálom pár tűzlabdával és pikk-pakk meglesz a 100-as szintem" trükközés.

    Az OOO másik változása (ez a lényegesebb), azt, hogy az ellenfelek random szinten jönnek. nem veled kb azonosak, hanem az elején is lesz sok nagyon erős, megkésőbb is lesznek nagyon gyengék.
  • zsilike
    #33621
    jó meglátás!látom konyitasz oblihoz!sokat játszol?
  • Ron Ragm
    #33620
    Én azt mondom attronach harcos karakterhez a legjobb. + Stat csak az elején érdeks, később már úgyis egyre inkább tűnnek el a fajok közti különbségek (breton warrior ugyanolyan jó lehet mint egy redguard mágus), nem a mágián múlik az élete tehát nem egy nagy tragédia ha kifogy, viszont az alacsony int-et ellensúlyozza így olyan segédspelleket küldhet amin más hasonló harcos csak néz.
  • Fantusz
    #33619
    Sokszor lerágott csont az Altronach - van, aki kedveli, mások utálják.
    Ez a csillagjegy ad igazán értelmet az Alchemy-nek.
    Kezdő, gyakorlatlan Oblivionozónak nem ajánlott, de némi gyakolat után hatékony lehet azoknál, akik hajlandóak gyomlálni, potionokat gyártani hozzá, akik meg nem, választhatnak más csillagokat.

  • Mr_no_NaMe
    #33618
    Köszönöm szépen a válaszokat :)
    Mostmár tuti sikerül összeütni egy atomdara mágust. Breton + Mage-t választom asszem mert jobban bejön :D

    Amúgy ezekbe a számolásokba mennyire számít bele az OOO mod? Mert mindenki istenítette ezért felraktam. Ha valamit drasztikusan átvarriál vagypedig elkúr 1-2 dolgot akkor mondjátok és még le tudnám szedni, bár ez nem valószínű mivel mindenki csak jó szót szolt róla.
  • haxoror
    #33617
    Breton + The Mage + Mage kaszt

    Szintlépésnél mindig willpowerre és intelligenciára rakj, támadásra csak a destruction használd így a 3-as szorzó meglesz willpowerre szintlépésnél, ennél nem is kell nagyobb, az intelligencia bretonnál annyira nem fontos mert alapból is magas szal az sem baj ha csak 2-t tudsz rá rakni szintlépésnél, később enchantból úgyis szerzel még majd rengeteg manát.
    (persze törekedhetsz a +5 szorzókra is, jegyzetfüzettel a kezedben értelmetlen szpelleket kasztolgatni órákon át a maximum szorzóért hogy 6 szinttel hamarabb érd el a maximumot, nc...)

    Kardot NE használj mert ha azt is használod destruction mellett akkor mindkét szkill lassabban fog fejlődni és "lemaradsz" a szörnyektől.

    Nem mindegy hogy mit idézel,
    25 -> zombie
    50 -> skeleton guardian
    75 -> clannfear/daedroth
    ezek a használhatóak, a többit felejtsd el nyugodtan.

    Ja és mászkálj le romokba és zárogasd az oblivion kapukat, ne csak a főküldetésd csináld mert akkor garantáltan szívni fogsz!
    A romok kipucolása alatt rengeteget kell harcolni, ilyenkor fejlődnek a harci szkillek igazán plusz egy csomó pénzt szerezhetsz a zsákmányolt cuccokból.

    Ja és az Attronach csillagjegy:

    Breton + The Mage:
    Alapból 200 manája van és a maximuma enchantokkal 750 mana. (itt jegyezném meg hogy már 400-500 mana is bőven elég mindenre)
    Az első pillanattól kezdve MINDEN varázslat ellen MINDIG 50% védelme van (minden szpell csak félig sebzi), Mundane Ring megszerzése után teljes immunitása lesz minden varázslattal szemben (és még így is marad 700 manája), kb 30 másodperc alatt az összes manáját vissza-regenerálja, soha nem lesz szüksége arra hogy bevetés előtt kigyomlálja a környéket és utána egy bárpulttal a hátán mászkáljon mindenhova.

    High Elf + Attronach:
    Alapból 350 mana, a maximum 900 mana.
    Az első pillanattól kezdve 50% esélye van rá hogy teljesen kivédi a mágikus támadást de ha ez nem jön össze akkor a támadó szpellek 125%-ot sebeznek rajta (minden második szpell átjut és extrát sebez) később teljes védelmet szerezhet de ahhoz nem lesz elég egyetlen gyűrű mint a Bretonnál.
    SOHA nem fog a manája regenerálódni, ha kifogysz vele a potionokból egy szörnyes barlangban akkor így jártál, reload...

    (ha még így sem tudsz dönteni akkor menj le egy necromancer/conjurer barlangba és nézd meg hogy ha a mágusoddal egy High Elf-et egy lövésből lenyomsz akkor egy Bretonba ugyanazt a szpellt használva már 3-at kell lőnöd, na ennyit az elfekről... :P)
  • Fantusz
    #33616
    Nehéz kérdés, mert végülis te döntöd el merre, hogyan akarod fejleszteni a karit, mennyire szeretnél tiszta mágus lenni, vagy azért a közelharcok is vonzanak.

    Mágusnak két faj alkalmas igazán: a breton és a high elf.

    Csillagjegy: Magus a legjobb tanuló-csillagjegy, kevés plusz manát ad, de nincsenek levonásai, az Altronach a legerősebb (+150 magicka), ha szereted az Alchemy-t semmi gond nincs ezzel sem, sőt...
    Restore magicka italokat kell inni a varázserő visszatöltődéséhez, ami az egyik legközönségesebb növényből (flax) előállítható.

    Csinálj egyéni kasztot!
    Két fő tulajdonság közül lehet egyik az Endurance, hogy induláskor több HP-t kapjon a mágusod, specializáció lehet akármelyik (persze varázslónak illene a magic).
    A mágikus skillek többsége jobb, ha minorban marad!
    Pusztítás, gyógyítás lehet major a többi minor, de ez is a te választásod.

    Kedvenc varázslós-majorok: Athletics. Destruction, Restoration, Security, Marksman, Hand to hand (Blade), Beszédkészség.

    (Ehhez hozzátartozik, hogy a börtöncsatornából ki lehet úgy jönni, hogy a minor skillek többsége is 20-25-re fel van tréningelve)


  • Mr_no_NaMe
    #33615
    Fuh...na mind1 akkor megnyugodtam :D
    Amúgy nem nagyon értem a játéknak a fejlődés részét. A morrowindét már sikerült 100% letudnom de ez nem világos :S
    Valaki összeállítana nekem egy idéző/destructionos mágust (kaszt)? Mert én úgy csináltam, hogy majdnem minden mágust skillt benyomtam majorba de benne volt még a blade és a light armor. Később jöttem rá, hogy így rohadt gyorsan fejlődtem és gyorsan gyengültem :S
    (Mage csillagjegyet választottam)
    Harmadszor ugrok neki az Oblinak de mostmár szeretnék 2 hétnél tovább jáccani vele :P
  • zsilike
    #33614
    ja és a LEVEL-ügy emiatt nem igazán jön ki,de megnéztem uj karival probaképpen és úgy sokat segit h ne legyen aránytalan" a dolog!de 1-2 éves munkámat nem adom fel(kariépítés)egyszer buktam egy nagyon erős "inges"mágust(fullmagic no páncél)win xp ujrainstall miatt,utána láttam,h nem irtam ki a mentést!na az kemény érzés!mostanába keveset játszok mert ehhez aztán kell idő,de szeretném magamat is fejleszteni:)
  • zsilike
    #33613
    müködik bizony!nem kezdtem új karit!lehet h bizonyos dolgokbólkimaradok,de vannak újdonságok!harc is jó,de elég erős a karim,ugyhogy ha nem csinálok ostobaságokat(befutás a sűrüjébe)akkor nem igazán vernek le.de kösz a tippet ez egy stabil mod,ja és kössz az érdeklődést!vmkr rakok képet a karimról,de nemigazán pörög az a fórum
  • Fantusz
    #33612
    zsilike, működik a Francesco?
    Sok-sok órányi játék után mennyiben változtatta meg nálad a játék hangulatát?
  • zsilike
    #33611
    későbbiekben van értelme-flash atronach és társai,de ez a karidtól függ,speciel én csak néha idézek,mert erős a kari PARALYZE!!!
  • Fantusz
    #33610
    Mágus nem közelharcos, különösen nem az a játék elején, de ha jól tápolod félelmetes ellenfél lehet bármelyik lény ellenében.
    (faj, csillagjegy, skill válaszás az első lépés)

    Idézés: Nem a legjobb skill, de mindenképpen hasznos.
    75-ös szint után lehet igazán erős lényeket megidézni (Deadroth).
    Minden mágikus skillre el lehet mondani, hogy gyakorlott használóként rohamosan javul a hatásuk, szinte legyőzhetetlenné teszi a varázslót. Az első szinteken nem feltétlenül kell dungeonok mélyére lemászni, lévén csóró varázshasználónak ekkor még kevés a manája, kevés a HP-ja, gyenge a páncélzata, fizika támadásokra képtelen...

  • Mr_no_NaMe
    #33609
    Mondjuk a kezembe adhatta volna..
    Amúgy van valami értelme a Conjuration skillnek? Vettem 500 pénzért egy Dremora idézést, de rohadtul semmit nem sebez ráadásul csak 20 secig tart :S
    Egyáltalán ér valamit a mágus kaszt? Nagyon gyengének bizonyult eddig...
  • zsilike
    #33608
    hova tette volna?a földre?
  • Fantusz
    #33607
    A szekrényben van, néhány mágikus tekeccsel együtt elviheted...
  • Mr_no_NaMe
    #33606
    Megtaláltam...ez a barom berakta a szekrénybe :S
  • Mr_no_NaMe
    #33605
    Hello!
    Elakadtam ott amikor bejutok az Arcane Universityre és meg kell csinálnom az első staffomat. Elvileg oda kell adni a nyersfát az embernek és másnapra kész is. No igen készen is lett..beszéltem vele és azt mondja készvan stb. A küldi is completed, de hol a vérbe van az a staff?? Mert oda nem adja és a szobájában se találtam.
  • Fido4life
    #33604
    nah a hétvégén meglesz a Collectors Edition. utána már "csak" system kell :D
    Fantusz-nak köszönöm a választ a kérdéseimmel kapcsolatban.
  • sevendoor
    #33603
    valóban nem, mégis több mint 50% már az oblihun verziója és ha ezt töltöm be először....... mi bajom lehet :)
    Azért egy csomó leirás és küldi már magyar.
  • SaGa
    #33602
    A fordítás nem csak a Morrowindhez van készen? Ráadásul az OOO behoz egy halom új tárgyat, lényt, egyebet, aminek a dolgai biztosan nem szereplenk a vanilla obli fordításában.
  • SaGa
    #33601
    Az OBMM azokat az ütközéseket jelzi, amiket a Wrye Bash nem. Ez a mod által berakott erőforrás fájlok ütközéseit mutatja meg. Gyakorlatilag azokat a fájlokat, amelyek mindkét modban, azonos névvel szerepelnek. Az Neked kell eldöntened, hogy melyik verziót használod (felüliratod az újjal, vagy meghagyod a régit). Szerencsére legtöbbször tényleg ugyanazokról a fájlokról van szó, azaz egyformák és mindegy, melyiket hagyod meg...
  • SaGa
    #33600
    Az új ooo 1.33-as. A napokban jelent meg. Ha csak azt teszed fel, nem kell a Wrye Bash. Az akkor jön jól, ha sok modot akarsz egyszerre használni, vagy egy már régebben játszott karakter mellé teszel be új modot és nem akarod elölről kezdeni. Ezzel be lehet a mentett állásba applikálni az új mod dolgait...
  • sevendoor
    #33599
    Köszi
    Kriprobálom ezt a Wrye Bash-t, bár nincsenek fagyásaim, nem dob ki az asztalra. most újraraktam az egészet, mert megvettem eredetiben és már az új (1.3) ooo-t raktam fel, frissítettem a mentéseket és tökéletesen működik, pedig a LITE ooo-t használom össz. kb. 15-20 mod van aktiv összesen. Az OBMM szerint van úgyan ütközés, de látható jelei nincsenek.
    Az új magyarosítást szeretném még felrakni, de a készitők oldaláról nem tudom leszedni, mert a regisztációhoz nem küldik a mailt.
  • SaGa
    #33598
    Az OBMM átírja a fájlok létrehozási időpontját, az oblivion meg aszerint tölti be.

    Ezzel a sorrenddel jó sokat lehet játszogatni. Érdemes begyüjteni a Wrye Bash nevű programot is, amivel sok trükköt lehet elvégezni (egybe olvasztani modokat, átpakolni bizonyos objektumokat egyikből a másikba, stb). Az FCOM oldalon is ott az ajánlás, meg a használati utasítás.
    Alapszolgáltatása, hogy ha az egyes modok nem jó sorrendben vannak egymás után, azt képes a lista színezésével jelezni. Meg azt is, ha egy modhoz egy szükséges komponens hiányzik 8alapvetően csak az esp-kkel és esm-ekkel foglalkozik, azok keveredéseit és hiányát jelzi, a többi elemről (texturák, hangok, miegyéb) nem tud. Vele is lehet a sorrendet mókolni.

    Ha meg olyan modod is van, aminek OBSE (Oblivion Script Extender) kell, akkor érdemes felrakni még az Oblivion Character Managert. Abban beállíthatod, hogy az Obliviont az OBSE-vel együtt indítsa. Ez után csak ezt kell a desktopról indtani, majd belőle az Oblit. Ennek egyébként az az alapfeladata, hogy akár több karakterrel is tudsz játszani párhuzamosan (nem egyszerre), mert az egyes karakterekhez profilt csinál és mindig azt tölti be, amelyiket kijelölöd aktívnak.
  • sevendoor
    #33597
    Még egy kérdés, ha a OMM-ben beállitom a töltési sorrendet, akkor ha normál indittom az obli exevel akkor is úgy töltödik be, vagy csak akkor ha az OMM-ből indittom?
  • zsilike
    #33596
    igen alkimia és aréna/láda-500arany egyből+a többi