41716
  • koschwarz
    #33715
    arra ott a wow.
  • PiszkosFred
    #33714
    Nincs online jatekmod, sosem volt es nem is lesz. :)
  • Nyugis
    #33713
    üdv!

    az a tiszteletteljes kérdésem, hogy ha megveszem eredetiben, akkor lehet vele a neten játszani? vannak csapatok, vagy ilyesmi?
  • sevendoor
    #33712
    A kereskedős dolog nem a Francescohoz köthető, mert én azt nem használom, de nagy néha én is találkozom vele. Én viszont nem bugként élem meg :) ilyenkor szoktam eladni a spéci cuccokat amik egyébként csak áron alul tudnék eladni.
    Én is ajánlanék 2 modot, az egyik egy Természeti Múzeum, a játékban előforduló lényeket lehet itt megnézni (Natural History Museum) és az Arkenfell Manor, ami egy lebegő világitótorony+kastély ahol nyugodtan lehet aludni, csinálhatsz magadnak saját gyűjteményt, van egy szolgád aki jó pénzért feltölti a fegyvereket, stb. Extra könnyitést nem ad a játéknak. Bár már minden városban van házam, de már csak ezt használom.
  • SaGa
    #33711
    Pedig egyszerű. túlcsordul a számláló, negatívba ugrik, de a kiértékelése miatt pozitív egész számként kell megjelenjen. 2 byte...

    Kérdezted a minap a Tamriel Travellers-t, hogy működik-e. Nos az FCOM alatt működött, majd utánna nem. Tegnap vettem észre és azt is miért. Az FCOM miatt pár esp-t nem raktam föl, így viszont nélküle nem megy.

    Ahogy újraraktam, rögtön beindult. Jópofa, mert a TamrielTravelersMMMHostileFactions.esp alaposan megbolondítja a világot. A különböző, jövő-menő cspatok (állatok, emberek, kreatúrák) szépen agyalgatják egymást. Nem lsz tőle kihalt a táj, meg ha egy ilyen csetepaté közelébe megyek, akkor előbb teljes egyetértésben elkezdenek rám vadászni, de lesz sok zsákmány az elhullattaktól...

    Tolvaj karaktereknek ajánlott modok:

    Thieves Arsenal 1: Odd Jobs (egy kereskedő van IC csatornáiban, aki megbízásokat ad különböző, lopakodós, lopkodós és kifejezetten nem gyilkolós küldetésekhez. Ehhez árusít spéci szerszámokat is (ólmosbot, ami csak leüti, de nem öli meg az áldozatot, zajkeltő nyílvessző, stb... Az aktiválása kicsit trükkös).
    Ehhez javasolt még: Attack and Hide, Reneers Guard Overhaul, Vaults of Cyrodiil, Window Entrances: Anvil, Realistic Ragdolls and Force, Lockpicks, Stealth Entrances...

    A Guard Overhaul igencsak idegesítő, ám életszerűen ügyködő őröket eredményez. Egyrészt a körözések területiek, nem fog minden városban minden őr rád vadászni, ha elkövetsz valamit, ellenben a csínytevésedet felfedező őr folyamatosan követ mindaddig, míg a tetted "értékével" meghatározott "felejtési idő" (1-8 nap) le nem telik. Illetve le lehet fizetni az őröket (500 arany), akkor békén hagynak. A téged követő őr azonban meg is véd a külső támadóktól...

    Jó kis bűnös várost csinál Bravilból a Blood and Mud Deluxe mod. Kb 2x akkora, (több emeletes), mint eredetileg, tele feketézőkkel, prostikkal, dilisekkel. Pár érdekes kküldetést is fel lehet venni. Ellenbem kicsit akad a Thieves Arsenallal. Ha előbb mész Bravilba, mint aktiválnád a TA kereskedőjét (gyakorlatilag be kell állítani lent a csatornában egy falikar meghúzása után a kereskedő paramétereit), nem tudod rendesen beálltani, és nem férsz hozzá a spéci cuccaihoz. Fordítva működik. Vigyázat! Bravilban nagyon megfogja a gépet. Ellenben ha jól kutakodsz, lehet találni 3 Vámpirizmus gyógyító létyót...
  • koschwarz
    #33710


    szerintem a kereskedős bugot a beépített living economy-rész okozza, nem önmagában a francesco mod. ez egy régi és ismert hibája a living economy-nak, amit egyszerűen nem tudnak javítni, nem jönnek rá mi okozza.
  • Fantusz
    #33709
    Játszottál vele, tehát némileg azért tudod mire lehet számítani, gondolom ez eddig tapasztalt hibék érdekelnek.

    Texturahibával nem találkoztam, minden lény, tárgy normálisan megjelenik.

    Az utakon lovas, illetve 1-3 fős gyalogos őrjáratokat lehet látni, no itt lehet némi bug, előfordul, hogy a gyalogos csak áll egy helyben (örzi a semmit), beszélgetni lehet vele, mozog a szája is, de nem mozdul.

    A lények megjelenése nem szinthez kötött, ebből is kialakulnak érdekes dolgok, különösen, ha csoportosan támadnak.
    Csúnya pusztítást tudnak csinálni az NPC-k között, pl. a Draconis család egyik tagja is esett áldozatul csete-paténak. (visszatöltöttem, nem tudom akadályozta volna-e a küldetést teljesítését később)
    Ritka az ilyen eset, de hiba lehet, mert koronás NPC-t nem illene agyoncsapni.

    Valamelyik kisebb moddal akadás lehetett az oka, hogy a kereskedők pénze soha nem fogyott el (ez a hiba most nincsen)
    Az Oscurohoz hasonlóan, a Francescoban is elfogy a kereskedő pénze, ha csak eladol nála, de nem vásárolsz.
    Nem tudom mi okzta pontosan a hibát, de amikor elfogyott volna a kereskedők aranya felugrott az összeg 63000 fölé, úgyhogy korlátozás nélkül lehetett eladni náluk.

    Ezekkel a hibákkal találkoztam eddig, úgy gondolom ez még a tűréshatáron belül van, jól játszható Francecoval.



  • koschwarz
    #33708
    írnál némi tapasztalatot a francescóról? egy ideig én is játszottam vele, és jó is volt pár szintig, aztán nem részletezem milyen okokból (nem a mod miatt), nem folytattam.

    hibák, stb....
  • Fantusz
    #33707
    Már vámpír vagy, vagy csak megharapott egy vámpír, s hordozod a kórt?

    A skingradi tempom oltárnál imádkozva meg lehet szabadulni a fertőzéstől, feltéve, ha előtte nem aludtál, vámpírként már sokkal bonyolultabb a gyógyulás, végig kell csinékni egy elég hosszú küldetést.

    Cure disease lötyi nincsen minden alkimistánál (Chorrorban Angalmonál érdemes megnézni), ugyancsak Chorrorban lehet venni varázslatot (temlom), 50-es Restoration skill kell hozzá.

    Bravil és Leyawiin között viszonylag gyakori növény a Mandreke Root, elsődleges hatóanyaga a cure disease, akár nyersen elfogyasztva is hatásos lehet.
  • Dzsí Pí
    #33706
    Üdv all!
    PLS visszatérő kérdés: hogyan lehet a leghamarabb a vámpirizmusból kigyógyulni?
    Ha régi emlékeim nem csalnak, akkor potion of cure common diseases, de pl ilyen lötyit hol lehet venni, mert se imperial city-ben se skyngrad-ban nem volt az alkimistának...
    PLS help....
  • SaGa
    #33705
    Juteszembe: azért érdemes a Francesco modot egy fáljba pakoltatva felrakni, mert a sok esp lassítja a betöltést, meg van egy korlát is az összes betöltehető esp és esm fájlokra. igaz ez jó nagy (255), de nekem már majdnem sikerült elérni...
  • SaGa
    #33704
    Nem. A Francescvo-ból előbb a kissebb méretű modot kell felrakni, ott kiválogatni, mely alkatrészeket akarsz belőle használni, majd utánna a nagyobbikat, abból viszont mindkét alkatelemet.

    Az első rész telepíésekor rákérdez a végén, hogy egya darabba rakja-e, vagy minden .esp-t külön. Ha nem akarsz FCOM-ot használni, akkor érdemes egy darabban hagyni, ha FCOM-mal teszed föl, akkor viszont KÖTELEZŐ darabokra bontva felrakatni és akkor a második (nagy) csomagból is csak az egyiket (talán az elsőt) kell felrakatni.

    Az FCOM telepytéshez kötelező alaposan, legalább 2x végigolvasni, melyik részmodot hogyan kell felrakni, mit kell kihagyni, mit kell at fcom saját esp-jével helyettesíteni, stb. Részletesen le van írva, melyik modot honnan lehet leszedni, és mit merre. Fontos, hogy a végén a Wrye Bash használata is kötelező a leírtak szerint, másképp csak nagy katyvasz lesz az egészből...

    Más: a lila textura azt jelenti, hogy nem került fel az adott .nif.hez tartozó textura, vagy nem futtattad az Archive Invalidation funkciót, emiatt egy nem odavaló (régi) texturát próbál ráhúzni az elemre, csak nem sikerül.
    Ezt a legegyszerűbb az Oblivion Mod Managerben használni. Ha csak textura módosítás van, akkor az alapbeálíításokkal, ha mást is módosítasz, akkor a többi részegységet is érdemes kijelölni hozzá...
  • koschwarz
    #33703
    szerintem nem akad az aws az ooo-val
  • obe
    #33702
    köszi a jó tanácsokat
  • Fantusz
    #33701
    A nyílvesszők röptét is javítja a Francesco, arra nem kell külön mod.
    Mágikus skillek többségét még varázslómnál is érdemes minorban hagyni szerintem, viszonylag gyorsan fejleszthetők, persze majorból indulva meg alapból lehet egy bretonnak akár 40-es skillje - játékstílustól függ, ki, hogyan szereti.
  • obe
    #33700
    ok, köszi, több modot már nem szeretnék feltenni (na jo még a nyilvessző repülését szeretném gyorsítani de ennél többet tényleg nem akarok:), tehát akkor továbbra is ésszel a skill választásnál..(bretonra gondoltam, mage jeggyel, kard és ijj használatával erőltetve)..el is kezdem a 2 éve várt játékot akkor
  • Fantusz
    #33699
    Francescoval nem lassul lényegesen a karakter fejlődési üteme (Oscuroval igen), a szinthez kötött NPC-ken túl rengeteg új lény (találkozhatsz szintednél sokkal magasabb lényekkel is), tárgy kerül be a játékba, s javít néhány dolgot.

    Skilleket keverni érdemes: az sem jó, ha teljesen hasznavehetetlenek a major skillek(így szinte semmit nem tud fejlődni), de, ha az összes fontos skilled majorban van, akkor az attributekra lesz kevés a pont.
    Harcosnál pl be lehet tenni majorba a Blade-t, amit használsz is, de a Heavy Atmor, Block, Armorer marad minor - így valószinű meglesz az Erőre és a Kitartásra is az 5 pont, s még ott van a lehetőség oktatóktól is tanulni.

    Sokszor volt már róla szó: a börtönből kivezető úton nem kell átrohanni, lehet néhány skillt fejleszteni.
    A csatorna kijártanál kell egy mentés, onnan bármikor lehet akár új karaktert is indítani, kilépés előtt megváltoztatható bármi (csillagjegy, faj, kaszt)


  • obe
    #33698
    köszönöm..ha visszaélhetek a segitőkézségeddel, annyit még kérdeznék, hogy most már nem kell arra figyelnem hogy a major képességekbe ugymond hasznavehetetlen skilleket rakjak, a tul gyors és elaprózott fejlődés érdekében?..bátran választhatok olyan tulajdonságokat amiket valóban használni szeretnék?
  • Fantusz
    #33697
    4.5: FrancescosOptionalNewItemsCreatures (535MB)
    4.5b: FrancescosLeveledCreaturesItemsMod (38MB)

    Ebben a sorrenben telepítve, mindkét rész kell a normális működéshez.

  • obe
    #33696
    jah es fenn van az eredti game+ shiverig+ knight of nine
  • obe
    #33695
    ok..akkor elegendö ha felrakom a francesco modot?..melyik a legfrissebb verzio?...emellé esetleg az aws mod megfér?..nekem más már nem is kell: quarl tex pack3 + aws + francesco..mehet ebben a sorrendben?..köszi előre is
  • Fantusz
    #33694
    Legegyszerűbb az volna - ha nem kell napokat várni a Shivering Islesre - hogy a komlett játékhoz rakná fel a patchet.
  • Carmang
    #33693
    Én ugyan így jártam...
    SaGa viszont az előbb említette a helyes megoldást: kétféle angol nyelvű patch van, US és EU. Te azt akartad felrakni amelyik nem hozzá való. Próbáld a másikkal, sikerülni fog.
  • Fantusz
    #33692
    A Francesco önmagában is kiküszöböli a "szintlépéses rémálmot" az FCOM csak egy segéd, ami összefogja az egyébként egymással incomatibilis Francesco, Oscuro, illetve a Martigen Monster modokat.

    A mértete kb 3 Mega, a gond az, hogy, ha valamit nem jól csinálsz a telepítés során, nem megfelelő sorrenben rakod fel a modokat behal az egész game.

    Angol nyelvtudás híján nekem egy reinstallt sikerült kiharcolnom az FCOM használatával, maradok a natur Francesco mellett, de ahogy olvasgattam, egyenlőre még nem is tökéletes a három mod barátsága, vannak jelentős textúrahibák.
  • aaasdd
    #33691
    Nekem is volt már lila pályatextúra. De ha jobban megnézed rajta van Imperial City is
  • Dzsí Pí
    #33690
    Na, most hogy kiértem a csatornából a szabadba, a talaj textúrahibás, lila. Ez gondolom annak az eredménye h volt olyan patch, amit csak félig tett fel...
    Remélme a S.I.+legújabb patch felrakása után már jó lesz...
    Esetleg vki plusztanács?
  • obe
    #33689
    fcom-ot amit találtam ahhoz azt irja hogy szükséges hozzá az MMM, meg csomo minden es ráadásul csak 3.3 mb..gondolom ez nem az amit én keresek
  • obe
    #33688
    szia, szerinted 8800 gt 512mb elég neki?..asszem elég nekem a quarl 3 pack, és az fcom..egy ideje keresem de nem találom az fcom-ot..az ugye kiküszöböli a szintlépéses rémálmot, hogy ne kelljen folyamatosan figyelni melyik hogy fejlődik..az awr is csak azért kellett volna hogy az este valóban este(sötét) legyen..tehát a quarl, az awr, es az fcom felrakható egyszerre?..a sorrned mindegy?..köszi
  • Fantusz
    #33687
    Megvárhattad volna, amg lejön a Shivering, akkor csak az 1.2.0416 Shivering patch kell, a többi nem.

  • G18XM8
    #33686
    Ettől jelentősen szebb lesz a grafika?
  • Dzsí Pí
    #33685
    Ja, a sivering az még töltödik, szal csak az alap van fennt, ahhoz próbáltam felrakni a legújabb, 1.2-eset, kiírta pár % után a hibát, mondom, akkor megpróbálom egymás után feltolni őket, kezdtem a legelsőval(1.1beta) felrakta, utánna 1.1 final, ott már írt ki vmit, de befejezte, aztán a többinél már ugyan az a hiba, mint a legújabbnál...
  • SaGa
    #33684
    Illetve van azt hiszem US és Eu angol verzió, azok sem stimmelnek teljesen...
  • SaGa
    #33683
    A Qarl3 textura pack igénye a lebalább 512 MB Video RAM!! Ha nem ekkora a kártyád, inkább tedd fel a Qarl2-t.
    Az AWR azt hiszem akad az OOO-val, illetve nem mindegy, milyen sorremdben rakod fel őket. Az OOO meg része az FCOM-nak. Alaposan át kell olvasni a telepítési leírásokat.
  • SaGa
    #33682
    Működik jól. Megnézem az újabb verziót...
  • Fantusz
    #33681
    Létezik patch az Oblivionhoz, de másik patch szükséges akkor, ha fent van a Shivering Isles - biztos, hogy a megfelelőt próbálod felrakni?
  • Dzsí Pí
    #33680
    Üdv All! Vki mondja már el, hogy miért nem engedi a legújabb patch-et felrakni a game? hibaüzenet: old file was not found but the name was found, vmi ilyesmi... PLS heeelp
  • Mr_no_NaMe
    #33679
    Van csak ugye azért fizetni kell mert az olyan jó -.-
  • Fantusz
    #33678
    17-es szint alatt..

    (kár, hogy nincs lehetőség a saját hozzászólásaink szerkesztésére )
  • Fantusz
    #33677
    Főküldetést 17-es szint több okból nem éri meg eröltetni.

    A legerősebb Sigil köveket 17-es szint fölött lehet megszerezni, az Oblivion kapuk addig nem nyílnak (kivéve a kvatch melletti), amíg Martint vissza nem kisérjük a monostorba...

    Tele van romokkal, dungeonokkal Cyrodiil, tápolni azokban is lehet a karaktert, 20-as szint fölött pedig már végig használható jó cuccokat lehet Oblivionban lootolni, addig meg csak zavaró, ha mindenhol kapukba botlunk.

    Vannak, akik 2 év alatt még nem csinálták végig a főküldetést, amivel csak azt lehet elérni, hogy végleg bezárulnak az Oblivion kapuk (persze a pokolban mászkálást is meg lehet unni), a játéknak lényegében soha nincsen vége.
  • Mr_no_NaMe
    #33676
    Én is tojok a main questekre és megy tovább az élet ugyan úgy :)
    Az elején szinte nem is ajánlatos csinálni a főküldit.
    A láthatatlanságot én a Dark Broterhoodban tanultam meg, de 50-es illúzió kell hozzá.