41716
  • Fido4life
    #33675
    A láthatatlanságot meglehet valahol tanulni ? Mert kicsit combat felé fejlesztettem az emberemet de a Thevies Guild-ban ez kevésbé használatos. Ja és a világ rendesen él magától ha a main questre nagyban tojok ? Kicsit illúzió rombolóan hat hogy Blade-ként üldöznek a Watch-ok így inkább alakítanék egy civilt, vagy valami alvilági figurát.
  • obe
    #33674
    egyebkent nem szeretne valaki megvalni az eredeti jatekatol? (esetleg megunta, stb)..szivesen megvennem
  • obe
    #33673
    ok, köszi..mint mondtam low-n toltam ,igy nem tudtam megallapitani, de most akkor figyelek ezekre az aprosagokra
  • koschwarz
    #33672
    abszolut működnek.

    a qarl textúrát meg nem lehet nem észrevenni, bár ha annyira nem ivódott beléd még az oblivion látványvilága...

    qarl textúrái sokkal részletesebbek, mint a max textúra felbontás. szóval, moha van a sziklákon, kis virágfolyományok a falon, stb.
  • obe
    #33671
    sracok..ma megveszem az alap+2 kieges game-t...kerdesem, a következöket szeretnem pluszban rarakni, van esetleg tapasztalatatok hogy a következö modok elviselik-e egymast:
    -fcom
    -awr(jol irtam?), idöjaras mod
    -quarl 3-as textura csomag..(ezt mar felraktam egy "masolatra", csak nem tudom eldönteni hogy müködik e, mert mikor utoljara probaltam a jatekot 2 eve, csak minden low-n tudtam futtatni, most a kari birja 1024-ben minden max-on, viszont nem tudom hogy ez "csak" a high felbontas, vagy müködik a quarl 3..nincs valami egyertelmü jele?

    szoval ezek müködnenek e egyidejü hasznalattal..köszi elöre is
  • koschwarz
    #33670
    a tamriel travellers milyen? nincsenek vele problémák? most jelent meg egy újabb javított változata.
  • SaGa
    #33669
    Én elsősorban a grafikai illetve az optimalizáló modokat pakoltam be. Majd elkezdtem kipróbálgatni a különböző body és ruha modokat. Jobb híjján kikötöttem az UFF "csomagnál". A gond annyi vele, hogy egy halom páncél meg ruha külön esp-kkel jön, valahogy össze kell majd gyúrni őket. Ez kb 40-50 lehet eddig.
    Az official modok meg a javításaik is úgy 20 körül vanak.
    Francesco és MMM, pár kocsma, város javító, és ház mod és questek. Ez kb 70-80.
    Továb kb 20 a "realizmust" javítja: éhség, szomjúság, fáradtság, íjjal célzás nehezítése, hátrafelé futás lehetőségének kikapcsolása.
    Meg pár "overhaul", mod, ami a karakterek (pc és npc egyaránt) tulajdonságait egyensúlyozza ki, illetve javítja a világot (pl cobl, Tamriel Travellers, egyéb hasonlók)

    Gyorsan összejön és még van kb 100 olyan quest, amit később akarok kipróbálni.
    Most a tolvaj karakterhez illő questek vannak fenn, de lesz majd mágus meg harcos is. Megpróbálok összedobni egy olyan mod készletet, ami viszonylag statikus, ám változatos világot épít fel, és ebben csereberélni a különböző quest csomagokat. Egyre több olyat találok, amik csoportosítva használhatók igazán, mert kiegészítik egymást.

    Az este kikapcsoltam pár "ruha" modot, mert nem illeszkednek sem az UFF body replacerhez, sem a karakterem világához (tolvajként nem érdekelnek a nehézpáncélok és hasonlók), így most 203 bekapcsolt esp van. Cellatöltéskor egy-két másodpercre visszaesik a teljesítmény úgy 7-10 FPS-re, de normális gyaloglás (futni nem érdemes, mert nagyon hamar elfárad a karakter), harc, kutatás közben tartósan 20 körül van kint és 60-80 körül bent. határeset a gépem teljesítményéhez.
  • koschwarz
    #33668
    217 esp....

    én most már igyekszem a minimálisra szorítani a modok számát, mert egyszerűen meguntam, hogy valami valamivel mindig akadt és egy csomó problémám volt.

    tulajdonképpen két típusú modot használok. az egyik, ami a szintezést szünteti meg és nehezíti a játékot (most OOO), illetve egyszerű kis modok, amivel néhány zavaró apróságot szüntetek meg, amit az OOO nem érintett (pl. a lovam gyorsabban forduljon stb., általában egyszerű esp-k).

    a másik típusú modok meg a hangulat miatt vannak: időjárás mod (AWS), imádom amikor sötét viharban botorkálok az erdőben, néhány hanghatásokat javító mod, meg még egyéb szintén apróságokat javító modok.

    nagy grafikai modokat nem használok, azokkal is mindig csak problémám volt. nem használok - egyelőre - quest modokat sem.
  • SaGa
    #33667
    Nyert!
    Már szedem is lefele...

    Bár épp tegnap néztem: 217 mod (pontosabban ennyi esp) volt aktív a játékban. Asszem egyet-kettőt ki kell kapcsolni átmenetileg, mert a Lost Spires egyik ásatási helyszínén (nem léptem még be a guildbe, csak épp arra jártam és a helyi asszisztenseket épp egy vaddisznó, egy Marauder meg egy Conjurer vegzálta) nagyon elakadt a gépem. Még a kép is "összetört", bár pár perc után szépen helyrejött.
    Ebben nincs benne az FCOM és az OOO, azokat kivettem kicsit korábban...
  • koschwarz
    #33666
    talán ez?

    egyszer használtam már valami hasonlót én is, de most nem találom azt.
  • SaGa
    #33665
    Az, sajnos ezeket nem. Sőt még csak a "barter chatter" szövegeket sem. Ez utóbbihoz is van külön mod...
    A No more annoying nekem is fent van, de az a szövegbox mindig megjelenik. Ez csak az olyanokat szedi ki, mint a "Dark Brotherhood Watching You"...

    Igazából csak olyat találtam valamikor régebben (de azóta se), ami azt a kérdést nyomja el, amikor le akarsz tenni "stackelt" tárgyakat és rákédez, hogy ebből most hányat is?
  • koschwarz
    #33664
    [URL=http://www.tesnexus.com/downloads/file.php?id=1846no more annoying messages[/URL]

    no more annoying messages, asszem ez azt is kiveszi...
  • SaGa
    #33663
    Aki mindenképp enchantolni meg spellgyártani akar, tegye föl az AranMathi modot.
    Ez egy Ayleid stílusban épült player home. Szabadon elfoglalható, van benne 5 női NPC, akik őrzik, meg élnek benne, a mágia részlegben ott van mindkét oltár, 2-3 gyengébb staff, rengeteg skooma, a hálószoba mögött eldugva pár ezüst kard, buzogány, tőr, stb...

    Szépen kidolgozott, rengeteg tárolóval rendelkező építmény, sokáig lehet bele pakolgatni a zsákmányt. Van alchimista felszerelés, harci gyakorló pálya megidézhető, különböző erejű ellenfelekkel, kaja, és minden egyéb, ami kellhet.
  • Mr_no_NaMe
    #33662
    haxoror: Mi lehet a neve? Mert akkor egyszerű lenne felkutatni.

    Fantusz: Épp most jutottam be az Universityre és már próbálok enchantolni meg spelleket gyártani :D
    Na megyek mert még csak lvl 5 vagyok :P
  • Fantusz
    #33661
    Van azért változás.
    Morrowindben egy skill volt a bűvölés, saját enchant vagy sikerült, vagy nem, mesterek jó sok pénzért bűvöltek tárgyakat.

    Oblivionban csak egy lehetőség az enchant, a karakter által ismert varázslatokkal tudja felruházni a tárgyat, de csak akkor, ha hozzáférése van az oltárhoz.
    Nem kerül horribilis összegbe az enchantolás (OOO ebbe is belenyúl), de korlátozottak a lehetőségek (kizárt pl.100 pontos tűzpajzzsal ellátot palástot enchantolni)

    Létezik egy másik oltár, ahol saját varázsltaokat lehet készíteni, ötvözve akár különböző iskolák spelljeit (fire demage+paralyse), nehéz lenne eldönteni melyik a hasznosabb
  • haxoror
    #33660
    Az engem is érdekelne, tudok róla hogy van ilyen mod csak eddig lusta voltam megkeresni :P
  • haxoror
    #33659
    Nem, nem számít a sebzés mértéke, csak az számít hogy hányszor sebzel.

    Egy 100-as tűzsebzéstől ugyan annyit fejlődik a destruction szkill mint egy 1-estől, ugyanez igaz a fegyverekre is evvan :/

    Ha gyorsabban akarod fejleszteni a szkilljeidet akkor kisebb sebzést válassz mert abból több kell hogy meghaljon az ellen -> többet fejlődik a szkill.
  • Mr_no_NaMe
    #33658
    Hát akkor nem valami sokat változott...na mind1.

    Tud valaki egy olyan modot ami kiveszi azt a folytonos kérdőablakot a kereskedésnél, hogy "Tényleg meg akarod venni x goldért?" ?
    Mert rohadtul idegesítő ha 20-30 cuccot kéne venni :S
  • darkman1
    #33657
    Egyébként igen...csak b-ig tudom az abc-t :D
  • darkman1
    #33656
    Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy az egyes skillek gyorsabban fejlődnek-e, ha pl:
    a, Blade-nél 10-es sebzésű kard helyett varázskardot használok (mondjuk van rajta még 10 fire damage),
    b, Blade-nél 7-es dagger helyett 10es longsword-öt,
    b, Destruction-nél 10es fire damage helyett 25öst

    köszi előre is!
  • Fantusz
    #33655
    Enchantolt fegyver lemerül, kövekkel (Azura Star) újra lehet tölteni, páncélra, ruhára, gyűrűbe, amulettbe rakott mágika állandó hatású.

    Morrowiddel ellentétben itt kizárólag sajátkezűleg lehet enchantolni az oltárnál, eléggé be van határolva a lehetőség (lélekkőtöl függ, pénz másodlagos).

    Legerősebb mágikus tulajdonságot a 17-es szint fölött megszerzett Sigil kövek adják, de az nem valódi enchantolás, sem oltárra, sem pénzre nincsen szükség, a kőben lévő tulajdonsággal lehet felruházni a tárgyat.

    Legerősebb enchantos cuccok lootban lesznek (Mundane Ring, Bladeturn hood, Spellturn cloak, Ring of the iron Fist, Morag Tong páncélzat), küldetések jutalma is lehet használható, bűvös tárgy.
  • Mr_no_NaMe
    #33654
    Kár, hogy nem az alkimista szinthez van igazítva az eszközök felbukkanása :S
    No nembaj akkor majd lépegetem a szinteket aztán meglesz :)

    Akkor az összes mágiaágat feltolom 100ra és akkor már tényleg durva lesz :D

    Amúgy az enchant rendszer itt olyan mint a Morrowindben vagy telljesen új? Mert a morroban úgy volt, hogy cast when used cuccot tudtál csinálni elég erőset, de ott is voltak határok. Konstansos cuccot nem is lehetett enchangolni mert csak 1-2 pontosat engedett. Itt ez hogy van? Konstansos cuccot engednek már csinálni csak milliókba kerül?
    Jó lenne ha így lenne. Reálisabb
  • Fantusz
    #33653
    Alkimistáknál üzletekben max. Journeyman cuccokat lehet majd venni, Expert, Master felszerelésed lootból lehet.
    Ayleid romokban, necromanta barlangokban, illetve Oblivionban lehet találni.
    Célzottan keresni nem érdemes, viszonylag ritka, de idővel meglesz minden.
    (Journeyman-ig meg a máguscéhek alkimistáinál, illetve üzletekben sasolhatod)

    Játékstílus kérdése melyik iskolát meddig érdemes fejleszteni.
    Én pl. a Mystica-t keveset használom (Detect life, Telekinesis), de ennek az iskolának is vannak erős varázslatai (Spell Absorption, Reflect Spell) ha ezeket akarod használni, akkor a skill legyen 100-as, költséges varázslatok.

    Alteration 100-as (idézett lényeidre is rakhatsz páncélt)

    Minél magasabb a skill, anál kevesebb manába kerül egy-egy varázslat, különösen Experten csökken látványosan, már csak ezért is érdemes lehet fejleszteni
  • haxoror
    #33652
    Nem az alkimia szkill számít hanem a szinted, a boltokban kapható cuccok a te szintedhez vannak igazítva, magasabb szinten már jobb cuccokat árulnak.

    (De asszem master felszerelést soha nem árulnak a boltok, azokat random zsákmányként lehet csak megtalálni főleg conjurer vagy necromancer romokban olyan 15-20 szinttől, nem tudom pontosan.)
  • Mr_no_NaMe
    #33651
    Ja, még lemaradt az alkímia istenítése :D
    A császárnál is gazdagabb lehetek (isten nyugosztalja >.<) ezzel az alkímia cucclival. Nemsemmi pénzeket kapok a lötyikért amiket novice cuccokkal csinálok répákból, hagymákból meg efajta zöldséglevesbe való földi jókból :P

    Egyvalami nem tiszta. Honnan juthatnék jobb felszereléshez? Rég 50 fölött van az alkímia (mondom, hogy lötyigyáros kisiparos vagyok) de még mindig novice cuccokkal csinálom a nedűt. Jó lenne kicsit modernebb felszerelés. Hol lehet ezeket találni?
    Az Imperial Market Districtben van egy üzlet, ahol elvileg minden minőségű kellék fellelhető, de a nő nem akar adni csak novice cuccokat.
  • Mr_no_NaMe
    #33650
    A franc essen bele...tényleg összekevertem :)
    Sry, hogy bekavartam azzal a hülyeséggel..totál baromság volt.
    (biztos be voltam szívva vagy mittomén :D)

    Amúgy azóta haladtam sokat. Lvl 5 vagyok és kapom az ötszörös szorzót mint az állat :D
    Egyszerűen már elbaszni se tudom a karimat. Lvl 9-10re meglesz a 100 int és willpower és akkor legyőzhetetlenség. Csak aztán meg az lesz a kérdés, hogy mit fogok az után tápolni. Szerintetek megéri az összes mágiaágat feltolni 100ra? Mert én az összeset egyszerre fejlesztem. A destructionon és a conjurationon kívül az összes minorban van, és cuccok nélkül 40-es szinten van minden mágia ág.
  • Fantusz
    #33649
    Olvasd el az Oblivion HQ-n (Mielőtt kérdeznél ide kattits!)

    A lényeg, hogy csak oltárnál lehet echatnolni, ami a Mágusegyetemen található illetve a Wizard Tower-ben is lehet enchantolni, ha bent van a mod, és felszereled az oltárt (nem kell feltétlenül mágusnak lenned, míg az Egyetemre kizárólag csak az ajánlások megszerzése után lehet bejutni.)

    Akár így, akár úgy enchantolni az első szinteken kizárt, kivéve a Sigil köveket, de az nem is igazi enchant, fix tulajdonságokkal bírnak.
  • sevendoor
    #33648
    enchantolni kell, az oblivion HQ-n pontosan le van irva lépésről-lépésre.
  • G18XM8
    #33647
    Tudja valaki hogyan kell varázs cuccokat csinálni? Sigil stone-al már tudom, de elvileg máshogy is lehet.
  • haxoror
    #33646
    Vagyis nem bug hanem csak egy nagyon alacsony hatású szpell ami gyakorlatilag használhatatlan, az egyetlen értelme annak hogy ismered ezt a szpelt az, hogy így már ismered a hatását és tudsz sokkal erősebb calm szpelleket gyártani az oltárnál.
  • haxoror
    #33645
    Jól bekevertél a bravili küldetéssel mert annak a Captivate szpell a jutalma ami charm, te viszont szerintem a Serenity szpellről beszélsz ami calm varázslat és azért nem hat senkire mert csak a 2-es vagy annál alacsonyabb szintű emberekre hat, a 2-es szint fölötti emberekre teljesen hatástalan.
    (a játékban jóformán mindenki magasabb szintű 2-nél hehe :)
  • sevendoor
    #33644
    thx
  • Fantusz
    #33643
    Nem fontos spell (én sem használom), Morrowindban volt igazán jelentősége, ott bárkit meg lehetett ölni, Oblivionban a fonos NPC-k koronásak.

    A Calm varázslat megnyugtatja a támadó ellenfelet - akkor lenne értelem, ha a karakter szintjénél lényegesebb erősebb ellenfelekre lehetne hatni, de ez ritka, így meg nem sok haszna van.
  • sevendoor
    #33642
    Mit csinál ez a calm up, sosem használtam..
  • koschwarz
    #33641
    nem véletlenül 10 szint feletti ellent akarsz varázsolni? mert akkor nem hat (bár nem emlékszem már hogy a calm up hogy működik, mert sose használtam ilyesmit).
  • SaGa
    #33640
    Nem lehet, hogy "túl inteligens" hozzá az "áldozat"?
    Egyszerűen nem elég erős a parancs. Két varázslás között nézd meg, hogy változott-e közben az irányodban viseltetett szimpátiája, mert mintha az romlana egy ilyen spelltől, ha hatástalan rá...

    Nem biztos, lehet, hogy keverem valami más rpg-vel...
  • Ron Ragm
    #33639
    Attronachnak megvan az a tulajdonsága hogy lehet vele gyakorolni, csak nem ész nélkül. Végére mindig kell hagyni egy keveset egy szellem idézésére (igaz oblivionban már kötelező a 25-ös conj. ami probléma lehet), aminek ugye főleg csak mágikus támadásai vannak - ha magadra haragítod nagy esély lesz rá hogy feltölt (igaz kicsit meg is sebződsz, de valamit valamiért).
  • Fantusz
    #33638
    Ezzel a buggal találkoztam én is, de nem így, hogy sosem hatott a spell..
    A Charm varázslataimmal fordult elő olykor, hogy hatástalan maradt, de második-harmadik próbálkozásra azért működött.
  • Mr_no_NaMe
    #33637
    Kb százszor próbáltam elsütni minden féle távolságban ami ugye nem valami sok választási lehetőséget kínál, mivel Touch varázslat.
    Komolyan nem értem miért van ez :S

    Amúgy nem zavarna ha csak ez lenne hibás, de ha akár milyen másik varázslat is bugos lesz ami viszont kéne, akkor meg gáz van :S
  • Mr_no_NaMe
    #33636
    Elírtam :S
    Illusion osztály, Calm up for 2 10 másodpercig. Amúgy mindenem megvan hozzá. Az összes mágiaosztályból 25 fölött vagyok (igaz csak 2 van majorban) és még páncélt se vettem fel. Elsüti a varázslatot csak mintha nem találna be.
    Ott állok az ember előtt de nem megy rá a varázslat :S