41716
  • Randelz
    #33595
    Értem. kösz a leírást.
  • Fantusz
    #33594
    A játék elején, amikor még kevés a pénzed lehet esetleg kukázni, s a talált lim-lomokat eladod.
    Aminek nincs értéke feleslegews felvenned, használni nem fogod soha.
    Ház: valóban az a leglényegesebb, hogy ott gond nélkül tudod tárolni a nem használt cuccaidat.
    Leszek a játék folyamán olyan dolgok, amit nem akarsz eladni, de nem is akarod mindíg magaddal cipelni.
    Elég egyetlen házat megvenni, ahol a nem használt páncélokat, fegyvereket, alchemiai felszerelésedet, apróságaidat, ereklyéket tárolod.

    Az anyagi gondok enyhítésére nagyon jó pl. az alchemy, (persze csak ha minorban van, akkor tudod korlátozás nélkül használni).
    Gyüjtögeted az alapanyagokat, hazaviszed, gyártod a lötyiket, s a feleslegeseket eladod.
    A játék kezdetén még csak 5-10 aranyat adnak egy-egy üvegcséért, de ahogy fejlődik a skilled, jobb lepárlókat tudol használni, 40-50 aranyat is adnak a kotyvalékért, amihez ráadásul egyre kevesebb alapanyag szükséges.

    Legnagyobb kiadás a trénerek megfizetése!
    Vannak skillek, melyeket könnyen tudod magadnak is feljeszteni, de még az is időigényes (sneak, varázslatok, stb), trénerek fizetség ellenében szintenként 5 skillpontot növelhetnek pillanatok alatt - ezzel az a cél, hogy a fő attributera minél több pont jusson, és a skill mértéke sem másodlagos.
    Vannak esetek, amikor a major skilleket érdemes trénereknél növelni, de általában minor skillket éri meg feltornáztatni velük.
  • Randelz
    #33593
    Aha. kösz, de főleg miért éei meg házat venni? Mert aludni lehet a guildokba, elrakni a dolgaimat pedig sosem szoktam. Amúgy van valami értelme felvenni olyanokat mint pl. körző,faggyú, ecset?
  • SaGa
    #33592
    FCOM Convergence
  • sevendoor
    #33591
    hol az az fcom?
  • Neton
    #33590
    Én anno egy bug kiaknázásával szerváltam 2 misit. IC-ben kellett leölni 1 arcot, akinél volt párszáz septim. Amikor kinyírtad és csak a pénzét vetted el, akkor a pénz ott maradt nála, viszont nálad nőtt a pénz összeg. Szóval csak párszázszor rá kellett kattintani. Sajna szintén a hiba orvosolva lett a patch által, de ez nálam még belefér, mert nem csalás, csak bug kihasználása. :D
  • Fantusz
    #33589
    Csalás nélkül is jól el lehet boldogulni, ha ésszerűen osztod be a pénzed.
    A trénerek megfizetése lehet picit húzós az első szinteken, de nem major skilleket kell velük feltornáztatni.
    A házra kell picit spórolni, de I.C.-ben 2000 septimért akár már 2. szinten meg lehet venni, az anvili szellemkastélyra is meglehet az 5000 pénz 4-5. szinten, másra meg fölösleges költeni.
  • Randelz
    #33588
    Aha. Kösz. Fentvan a Shivering Isles. Csakmert hiába próbáltam nemment gontoltam én is egy patchel már kijavítatták a bugot, de azért reméltem hogy csak én csináltam valamit rosszul mert jóljött volna.
  • ashead
    #33587
    Ez a Shivering Islesel vagy az újabb patchel már nem működik, csak a régibb verzióban lehetett megcsinálni. Ez ugyanis egy bug .
  • Randelz
    #33586
    Helo! Valaki letudná nekem írni hogy ezt hogyan is kell csinálni. Értem és hogy hogyan kell csak nálam nem működik.
  • SaGa
    #33585
    Mindenképp érdemes ellátogatni az fcom oldalára, ha nagy modokat használsz. Ott van indítási sorrend segédlet, nem csak az FCOM-hoz használhatóan...
  • SaGa
    #33584
    Igen, a modok betöltési sorrendje azárt fontos, mert ha azonos dolgokat tartalmaznak, akkor az utolsó nyer. érdemes a Wrye Bash programot használni, illetve a TES4View-t. Ez utóbbi pontosan megmutatja, melyik mod melyikkel akadhat össze.

    A Knight of the Nine az OOO után indítandó. Legalábbis az FCOM Convergence telepítési leírása szerint a KotN mindenképp az összes ooo, francesco és mmm mod után töltődjön...
  • böröczk
    #33583
    Na, végleg elszállt minden reményem, összes mod kikapcsolva, 100-as disposition charm varázslattal, és SEMMI. Szerintem később próbálkozom, pár szint és küldetés után..
  • sevendoor
    #33582
    modokkal kapcsolatban kérnék segítséget, a mod managerben amelyik mod később töltödik be, az felülirja az elözőt? Most raktam fel a knigtsh of the nine küldetést és azt irják, hogy előbb ezt kell elinditani és utána az OOOt. A magyarosítás pl. mindegyikkel ütközik, akkor azt inditsam elöször? Vagy előbb a "nagy" modokat, aztán a kissebbeket.
    Ötlet?
  • koschwarz
    #33581
    szerintem egyikben sincs benne...

    de egyébként abszolút szükséges mod, ha az ember nem akarja, hogy mindenhonnan előkerüljenek az őrök, ha rosszalkodsz egy kicsit. ajánlom a harder változatot, ami jelentősen lecsökkenti az áldozatod irántad érzett szimpátiáját, ami tök természetetes.
  • SaGa
    #33580
    Az őrök túlzott érzékenységét a No Psychic Guards mod javítja. Az OOO-ba és talán az MMM-be be van olvasztva. A Francesco's-ban nem emlékszem, de lehet. A telepítéskor kell kiválasztani, ha benne van...
  • Fantusz
    #33579
    A Francescoban benne van a monster - level item, lehet a másik fölösleges.

    Nem biztos, hogy a modok miatt van a galiba, nagyon jó dolognak tartom, hogy az NPC-k élnek a játékban, de talán éppen ezért előfordulnak nagyon makacsul viselkedők mindenféle mod nélkül is.

    Kisebb modok ki-be kapcsolásával át lehet ugrani ilyen bugot, ha valóban a mod okozza, Franceconál balszerencsés helyzetben viszont elveszthetel néhány cuccot (kevés az esélye, hogy a Francesco legyen a bűnös, hacsak nem valamelyik kisebb modocskával akad)
  • böröczk
    #33578
    Hm, nos nem mondanám. Fent van a Francesco, a kiegészítők közül csak a KotN, van monster-es és levelitem-es mod fent, plusz egy all hair and eyes enabled mod. Nagyjából ennyi, lehet, megpróbálom, hogy deaktiválom mindet, hátha azok okozzák a gabalyodást, de én nem hiszem..
  • Fantusz
    #33577
    Nem szokványos bugjaid vannak a játékban
    Érdekes, hogy többnyire a párbeszédekkel szenvedsz, Skingradnál Erthor nem akart veled szóba állni, most meg a papok makacskodnak.

    Sok modot használsz?
  • Fantusz
    #33576
    Xbox verziórol nem sok fogalmam van, mindössze annyit tudok mondani, hogy kétes helyzetek után nézd át a karakterlapodat.
    Azonnal jelzi, ha valamiért Bounty-t kaptál.

    A PC-s játékban is megvolt az az idegesítő bug, hogy az őrök a falon is átláttak, igazából nem is tudom, hogy patch, vagy a Francesco javította ki.
  • böröczk
    #33575
    Igen, arra már rájöttem magamtól is, azért indultam a csizma után..
    Egyébként megnéztem a másik karakteremmel, ugyanúgy nem jelzi nála sem a térképen a Shrine-t, viszont nála legalább a Rumors mellett szerepel a Prophet opció is : DDD
  • Fido4life
    #33574
    Sziasztok !
    Bocsi a kicsi offért, de szeretnék néhány kérdésemre választ kapni, az xboxos változattal kapcsolatban:
    A játék boxon, mindkét kiegészítővel, jelenlegi állapotban mennyire bugos, mennyire stabil az fps ? Illetve a sokat emlegetett AI bug, azaz ha teszem azt ellopok egy dinnyét, akkor egy hat kilóméterre arrébb lévő Blade ugyanúgy lecsukat érte mintha semmisem történt volna ?
  • Fantusz
    #33573
    Elméletileg mindegy a sorrend, a buzogány kivétel, ahhoz csak a csizmával a lábadon férhetel hozzá.
    Látod a buzogányt, de a hozzá vezető út láthatatlan a csizma nélkül.

  • böröczk
    #33572
    Tudom, másik karakteremnek van ám bőségesen zsé, de én kifejezetten élvezem, amikor mindent össze kell szednem, hogy egy kis pénzhez jussak, plusz végigjárni az arénát, hogy az 50 aranyból a végén 5000 legyen, ilyesmik.. Meg általában trainerekre is jócskán költök, szóval van mire szórni a pénzeket : D

    Az oltárokat tudom, hogy nem jelzi, de a Shrine-okat általában szokta, ezért furcsállom, hogy ezt nem mutatja a térképem..
    A másik pedig, mindegy milyen sorrendben szerzem a relikviákat? Mondjuk én utasítások szerint csináltam, HQ-n pedig a csizma megszerzése rögtön az első, ezt sem értem..
  • Fantusz
    #33571
    Régen csináltam azt a küldit, a zarándoklatnál az oltárokat nem jelöli, azokat kizárólagosan a térképre hagyatkozva kell megtalálni, de a későbbiekben már jelzi a célpontot.
    Mondanám, hogy nem normális dolog, hogy nem jelöli Kynareth-et, ha valóban így van talán ebből a bugból adódóan nincsen meg a párbeszéd lehetőség.

    A buzogányt nem tudod felvenni a csizma nélkül, de egy másik tárgyat próbálhatsz megkeresni...

    Pénz: kezdetkor kevés, de később már százezres vagyonnal büszkélkedhet a karakter, ekkor már lootból is csak a különleges cuccokat érdemes elvinni, egy snassz deadric páncélzatot fölösleges magunkkal cipelni, ha nem akarjuk viselni.
  • wesker24
    #33570
    aha csakis számzáras aktatáskában van a saját lakosztályomban a széfben !

  • böröczk
    #33569

  • böröczk
    #33568
    az amúgy normális, ha nem találja a térképen a Kynareth megyét?
  • böröczk
    #33567
    én jelenleg 200 kpval büszkélkedek : D
    és azt a félmillát aktatáskában hordhatja?
  • wesker24
    #33566
    Jah és minden egyes goldért keményen megdolgoztam !! Még mielött valaki azt hinné hogy pénz cheatet használnék !!
  • wesker24
    #33565
    Kösz szépen az infot !! Amugy nekem abszolut nincs gondom a pénzzel !!

    Mi az az 50-60 ezer gold a fél millió goldhoz képest mint ami most van nekem jelenleg !!
  • böröczk
    #33564
    áhh, ez új karakter, ennek egy darab infamyje sincs, 100% jóságos mágus : D
  • Fantusz
    #33563
    Nem hiszem, hogy szinthez volna kötve.
    Esteleg nem szereztél be valami újabb infamy pontot?
  • böröczk
    #33562
    az lehetséges , hogy nem vagyok hozzá elég magas szinten? : D
  • böröczk
    #33561
    na, feladom, 91-es diszpozisönre nem, hogy megnyikkanna , de még csak fel sem tűnik semmi más opció a Rumors mellett...
  • Fantusz
    #33560
    A kastályban kell érdeklődni, megvenni konkrétan az orktól lehet, ha legalább 70-es dispositionod van nála - 25000 aranyba kerül az üres ház.
    A berendezőt megtalálod, a bútorokért is fizetni kell rendesen, össz. kb 50-60 ezres kiadást jelenthet a skingradi lakosztály.

    Kulcs nélkül nem lehet bemenni, de fölösleges is, totál üres, lehangoló a látvány, viszont berendezve hangulatos.
    A házvezetőnőtöl kérhetel enni-inni - ingyen vannnak az alchemiai alapanyagok.
    Tartozik egy mini quest is a házhoz (elrejtett kincs), de ha bent van a Figthers Stronghold mod, inkább a kastélyt érdemes berendezni, ezt a házat csak akkor megvenni, ha már nem tudod mire költeni a pénzed.
  • Ron Ragm
    #33559
    Elég 3 mp is, csak gyorsnak kell lenni.
  • Fantusz
    #33558
    Lefizetni nem nagyon szoktam senkit, ha bent vagy a mágusegyetemen csinálj egy 100 pontos, 10 másodpercig ható charm varázslatot, (25-ös illusion elég hozzá)hatásosabb, mit a lefizetés

    A 67 lehet kevés, vannak karakterek, amelyeknek 70-80 kell, hogy megtudj tőle valamit.
  • böröczk
    #33557
    semmi változás, 67-et enged maxnak, nem tudom, még mit tehetnék..
    Már csak a cipő és a kard hiányzik..
  • böröczk
    #33556
    gyá, a dispositionom 67, és kiírta , hog max, lehet, nem kellett volna lefizetnem egy papnőt : DD, mindegy, megpróbálom visszatölteni egy korábbi időpontra : D
    úgyhogy egyelőre csak a Rumors elérhető mindegyikőjüknél