41716
  • böröczk
    #33555
    ja, egyébként amikor elérek Kynarethbe a térképen sem jelenik emg.
    ez valami bug?
  • Fantusz
    #33554
    Szegény bretonnak nincsen szerencséje a "párkapcsolatokban"

    Lehet a (Deadra szentélyekhez hasonlóan) csak a vezető hajlandó információt adni, persze ha elég népszerű vagy nála.

    A papok útmutatása nélkül szerintem hiába várod a macit a tisztáson, úgyhogy valahogy szóra kell birnod a szerzeteseket.
  • wesker24
    #33553
    Nem tudja valaki hogy lehet bejutni Skingradban a Rosethorn Hallba ??

    Merrt azt irja kulcs kell a kinyitásához !! Meg olvastam hogy meg is lehet vásárolni ezt a házat ! De hol és kinél lehet megvenni ?
  • böröczk
    #33552
    KotN küldetést csinálom, és ott tartok, amikor a cipellőt kéne megszerezni.
    Elmegyek Kynareth megyébe, viszont a papok nem igazán akarnak szóba állni velem, pedig elvileg nekik kellene informálniuk engem a csizmákról.
    Miért van ez?
  • Fantusz
    #33551
    Semmi gond

    A gooogle-t ismerem, úgyhogy a link fölösleges volt, majd alkalomadtán megvizsgálom a terepet

  • haxoror
    #33550
    The Sunken One

    Én ezt a küldit még nem csináltam meg szal sorry de nem fordítom le
  • Fantusz
    #33549
    The Sunken One

    I've entered what appears to be a recently abandoned farmhouse.
    Perhaps if i search around, l may find cue as tothe owner's whereabouts.

    Valami olyasmi lehet, ha jól értettem, hogy keressem meg a tulajt valahol a farm közelében...
    Kimentem, de jóformán körül sem tudtam nézni, rámtámadtak a medvék (az óriás nirnrootot futás közben letéptem, de már bánom).
    Nem jelzi nyíl, hogy merre kellene keresgélnem, s igazából azt sem tudom pontosan mit is keressek, de a fő gond a medvékkel volt, ennyi bundáshoz még nem elég izmos a kari.
  • haxoror
    #33548
    "...a megtántoríthatóságot is befolyásolja."

    Azt az Agility befolyásolja.

    #33538
    Mi a küldetés neve?
  • Fantusz
    #33547
    Mágusnak az intelligencia és a willpower után a két leghasznosabb attribute az endurance és a speed.

    Az endurance értéktől függ a max. életerő, ráadásul minden szintlépéskor az endurance 10%-ával emelkednek az életerőpontjaid, amit visszamenőleg nem kapsz meg (30 endurance +3 healt pont, 100 endurance +10 healt pont szintenként)
    A speed a mozgássebességen túl a megtántoríthatóságot is befolyásolja.
  • aaasdd
    #33546
    Az akaraterő a willpower igaz? Én a mágusommal inteligenci, willpower és endurancéra raktam az ötöt.
  • Fantusz
    #33545
    Első szintlépéskor gyakori, de később sajnos nem lesz meg az 5 pont mindíg az attributekra, a cél az, hogy legalább 3 legyen, de, ha több az még jobb.

    Harcosnak az erő-kitartás, mágusnak az intelligencia-akaraterő, íjász (tolvaj) karakternek a gyorsaság-ügyesség a két legfontosabb, amit célszerű minél hamarabb kimaxolni, s nem lesz minden szintképéskor 5 pontod rá.
  • aaasdd
    #33544
    Persze azokra fejlesztettem csak hogy mindenre szinte ötöt lehetett volna tenni. Ez így jó?
  • bajgunar
    #33543
    Luck-ra felesleges tenni, az a szerencse.
    Értelmes képességeket fejlessz csak.
    Meg amikre késöbb szükséged is lehet.
  • aaasdd
    #33542
    Hellosztok. Nem sokat oblivionoztam eddig csak pár órát és most léptem meg az első szintemet, és az attributéimra rakahtó pontok sinte mindenhol 5ösök voltak csak egy 4es volt meg a luck ami csak 1es. Ez most így jó vagy rossz?
  • Neton
    #33541
    Az Imperial Cityben levő Mágus akadémiánál van 1 emberke, akitől vehetsz. De szerezd meg inkább az Azura's Star-t (Daedra küldetés), és akkor lesz egy örök soul gemed, amit csak újra kell tölteni.
  • Fantusz
    #33540
    Mágusoknak az egyetemi küldetés része, hogy el kell menni meglesni a nekromantákat Dark Fissure-hoz.
    Lényegében ott derül ki (persze a neten is meg lehet nézni) hogyan lehet Black Soul Gemet készíteni, a neciknél van is 2-3 Grand kő.

    Dark Fissuren kívül van még nekromanta oltár: Fort Istirus, Fort Linchal, Wendelbek, Leafrot Cave.


    http://guides.gamepressure.com/theelderscrolls4oblivion/guide.asp?ID=847

    Nem tudom mennyire befolyásolja a kövek létét a dungeonokban a vámpíros küldetés - alkimisták készletéből eltünnek a kavicsok, amikor a banya bejelenti, hogy neki olyan kell.
  • JuanG
    #33539
    megnézem őket, ill. keresem, mert nem tudom hol vannak ezek a dungeonok :))
  • Fantusz
    #33538
    A sokadik karakteremmel belefutottam egy eddig még fel nem fedezett küldetésbe, Kwatch és Skingrad között találtam egy üres farmot, aktiválódott a küldetés, de nem tudom mi lenne a cél.

    A Shetcombe farmról van szó, a közelben találtam egy Gant Nirnrootot, de körülnézni sem tudtam, 5 (!) fekete medve üldözött, volt köztük Spiggan által idézett, de West-wealdi óriásmedve is.
    (Meridia szentélyénél ki is írtották a hívőket)

    Próbáltam a neten utánnajárni, mi is lenne ez a küldi, de nem lettem okosabb, találtam egy képet, amely egy rusnya fekete ördögfióka-hullát ábrázol, de semmi info, hogy ki, vagy mi lenne, és, hogy hol találom.
  • Fantusz
    #33537
    Annak a küldetésnek a Grand kövek beszrzése komoly buktató, nem kevés utánnajárást türelmet igényel, ha nem volt a raktáradban, ugyanis az alkimistáktól a küldetés beindítása után szinte az összes üres grand spul gem eltünik, ezért ajánlottam a necromantás dungeonokat.

  • Fantusz
    #33536
    A skingradi ház meggvásárlásához, ha jól emlékszem a kastélyban kell érdeklődni a gyíknál, ha elég népszerű vagy nála ő irányít az orkhoz, aki a kastély gondnoka, de elég sokat kószál a városban is.
    Az ornál szintén kell 70-es disposition, különben elküld a fenébe.

    A Fighters Stronghold (Batllethorn Castle) mod majdnem feleslegessé teszi a házvásárlást, köthetnék valami komolyabb feltételhet a kastély megszerzését.


    Összesen 5 db vackot kell a jéghegyen bóklászva megtalálni, 3 van lent a hóban, 2 fentebb, az utolsó a csúcs közelében, de ez sem mérvadó, ugyanis, ha véetlenül belerúgsz valamelyikbe méterekre elrepül - ha egyíeltalán nem találod, érdemes visszatökteni és előröl indítani a keresést, óvatosan mozogva fésülni át a jéghegyet.
  • wesker24
    #33535
    Hello Skingradban szeretnék házat venni és valami orkkal kéne beszélni akitől a házat lehet megvenni csak azt nem tudom hogy hol van ? Odamegyek amerre a nyil mutat de semmi nincs ott !!

    Meg van egy olyan küldetés hogy Tears of savior valami jégkönny csepekket kéne összegyüjteni eddig 4-et találtam mennyit kell még megkeresni ? Mert nem találok többet !
  • JuanG
    #33534
    köszi a grand soul gem-es válaszokat!!

    bejártam pár dungeon-t, de nem találtam eddig...1-et sikerült szereznem az imperial cityben vmelyik kereskedőtől...
  • Fantusz
    #33533
    Mágikus fegyvereket legjobb, ha magad töltöd fel, minden máguscéhben van ugyan egy-egy varázsló, aki feltölti neked, de egyrészt irgalmatlan összegekért, másrészt a dungeonokban nem lesz melletted, hogy feltöltse a lemerült fegyveredet.

    Érdemes az Oblivion HQ-t is böngészni, a Deadra küldetések között megtalálod Azura küldetését, ha sikeresen megoldod lesz egy újrafelhasználható lélekköved.
    Veszel e soul trap varázslatot, ha mágus vagy hozzákeverheted a pusztító spellekhez, harcosként az eredeti 20 másodpercig hat, NPC-ket kivéve bármilyen lelket csapdázhatol vele.
  • Neton
    #33532
    A varázs kardokat Soul Gem-ekkel tudod feltölteni, vagy a Mages Guild-nél van pár emberke, aki képes rá, persze jó pénzért. A soul gem-ekhez meg kell egy Soul Trap varázslat és mielőtt kinyírod a monsztát, rányomsz egy Soul Trap-et. És ha van megfelelő méretű Soul Gem-ed, akkor eltárolja a lelkét. Persze a legegyszerűbb az Azura's Star-t beszerválni és akkor nincs ilyen gond. Meg az Umbra kardot. :)
  • haxoror
    #33531
    Ha hallod a háttérben a harci zenét akkor valaki még régebben észrevett, megpróbált megtámadni de valamiért nem fér hozzád, ha tudsz akkor válj láthatatlanná kb egy percre vagy menj be egy városba, ilyenkor az üldözés általában megszűnik.

    Ja meg van egy olyan bug is hogy a harci zene örökké tart, remélhetőleg nálad nem ez jött elő
  • bauer15
    #33530
    nem volt vérdíj a fejemen de már megoldódott
    harcoltam egyet az arénába és utánna emgedett aludni
    de köszi
    és a varázs kardokat fel lehet tölteni valakivel?
  • Fantusz
    #33529
    Vérdíj nincs a fejeden?
    Magas Bounty esetén elő szokott fordulni, hogy nem engedi a gyorsutazást.
    Esetleg elmenekültél valami ellen elöl - ilyen buggal is találkoztam, csak a saját házamban tudtam aludni, de alvás után minden rendbe jött.
  • bauer15
    #33528
    hello az lenne a kérdésem hogy mit tudok tenni akkor mikor azt írja ki hogy nem tudok adludni, vagy utazni , harc közben pedig a ellenség sincs a közelemben .
    mi lehet a probléma?
    köszi előre is a választ.
  • G18XM8
    #33527
    Na köszi megtaláltam...
  • G18XM8
    #33526
    Nem az amelyik a nyugati toronyban van? Mintha egy templom lenne rajta. Ki a tolvaj egyébként? Mert Chanel-nél hiába találtam festőkészletet amikor meggyanúsítom tagadja hogy nincs bizonyítékom.
  • Fantusz
    #33525
    Oblivion HQ - városi küldetések

    A kép az egyik toronyban van, de nem elég megtalálni, be is kell bizonyítani ki lopta (?) el.
  • G18XM8
    #33524
    Chorrolban a kastélyban egy képet kéne megtalálni amit ellopott valaki, mindenkit kihallgattam találtam egy képet egy eldugott szobában a nyugati toronyban, Chanel szobályában festék készleteket találtam utána átnéztem minden zugot de sehol semmi... Nem tudna valaki segíteni hol van a kép? Előre is köszi!
  • zsilike
    #33523
    24 óra alatt frissül/hacsak mod nem alakit!
  • Fantusz
    #33522
    Az alkimisták kínálata szintlépés után frissül.


    Dark Fissure, Fort Istirus, Fort Linchal, Wendelbek, Leafrot Cave - ezen barlangok előtt található necromanta oltár, ahol a necik a grand soul gemekből black soul gemeket gyártanak.

    Üres grand kő nincsen nagy tömegben sehol, amikor megkapod a banyócától a küldit, mintha még kevesebb volna, vámpírként, a zombibacira immunisan érdemes a fenti dungeonokat is átkutatni...

    Érdemes megbecsülni az üres grand köveket a vámpíros küldin túl is, ha birtokodban van az Azura Star, használd azt, az összegyűjtött grand kavicsokból pedig az említett necromanta oltároknál csinálhtsz blavk köveket, amibe NPC-k lelkét lehet befogni.

    (Vaermina is egy black soul gemet kér áldozatul)
  • zsilike
    #33521
    ha jó a lopott is,akkor minden város palotájában,vitrinek,1-2 biztos lesz,a többi magiesguildekben+barlangok,használd az oblivion könyvet,ha megvan és nézdd ki belőle a barlangokat,ahol lesz,ennyi.
  • bajgunar
    #33520
    Nah ezt mondtam!
    Én is mikor vámpír lettem, a gyógyításhol kell.
    Nem is egy hanem öt! Jah és persze mind üres, és csak a GRAND.
    Alkimistáktól be lehet szerezni.
    Vagy ilyen temlom szerű romokban, ahol sok a zombi.
    Én is azt kerestem nagyonsokáig. :D
  • haxoror
    #33519
    Mage guild alkimistáktól lehet venni.
  • JuanG
    #33518
    hali!

    grand soul gem -eket hol lehet nagyobb valószínűséggel találni?? Vámpírizmus gyógyításához kell! Az se baj ha venni lehet valahol, de eddig nem találtam :(((
  • Ombika
    #33517
    Egyetértek és addig is futna teszt és hibakat jeleznenk! :)
  • Fantusz
    #33516
    Mi meg csak csendesen figyelünk, s várjuk mikor játszhatjuk végre anyanyelvünkön az Obliviont...

    Egy újabb adalék a fordítás nehézségeiből, lehet most olyan dologgal szenvedtek, ami később meg sem jelenik a játékban. (remélhetőleg ez nem így lesz, de harc közben én sem látok angol feliratot)

    Hogy haladtok a munkával?
    Írtad, hogy nem terveztek a teljes elkészülésig újabb verziót kiadni, pedig a részleges magyaritás frissítésének is nagyon örülnének, mindenesetre sok sikert, és további kitartást a munkátokhoz!