41716
  • koschwarz
    #33955
    eccerűbb ha vissztöltöd. martinnak egyébként bármilyen dedrik cucc jó.
  • matyi009
    #33954
    meg azt nemtudod constructios settel hogy lehet berakni cuccokat? mert hiába megnyitok egy ládát és set base nem tom hol kell belerakni
  • matyi009
    #33953
    nemjo meg kéne sztem utána egy betű vagy nem?
  • SaGa
    #33952
    00000193
    Ha igaz...
  • matyi009
    #33951
    Helo az azura starnak mi a kódja? (mint pl a 0000000b 1 a skeleton key) mert nincs meg odaadtam martinnak és most jöttem rá hogy kéne, constructios settel meg nem tom használni
  • sevendoor
    #33950
    Egy kérdés, van egy küldetés, a gyűjtő. 10 Aylekid szobrot kell megkeresni különböző romokban. Sajnos én vkor régen egyet véletlenül megtaláltam és elraktam vagy eladtam vkinek. Vmi trükkel elő lehet-e keresni vagy készíteni egyet, hogy a küldit be tudjam fejezni? kösz
  • Fantusz
    #33949
    Legerősebb Sigil köveket 17-es szint fölött kapod.
    20-as szint fölött kezdik el dobálni a Deadrák a Deadric páncéldarabokat, illetve a rangosabb ellenfelek ilyen vértben mászkálnak (heavy armor).
    Shivering Isles nélkül ez a legerősebb páncélzat (Shiveringben lehet csináltatni a kovácsoknál Amber ill. Madness páncélokat)
    Lényeges a skill, 100-as light armor skillel egy teljes üvegpáncélzat is maximális (85) védelmet ad, de a legstrapabíróbbak a Deadric vértek, az üveg is viszonylag hamar rongálódik.
    Fegyvereknél is a Deadric a legerősebb alap, de (hasonlóan a páncélzathoz) nem feltétlenül, és kizárólagosan az a legjobb.
    Sigil kövek adják a legerősebb enchantot, de lootban lehet találni többféle tulajdonsággal "megáldott" cuccokat, amik esetenként jobbak lehetnek.
    Pl. egy teljes Morag Tong páncélzatot harcosról nagyon gyorsan levernek, de egy tolvaj, bérgyilkos, netán vámpír sok plusz tulajdonságot magára szedhet ezzel a cuccal.
    Egyik karakterem lootolt egy Deadric tőrt 2sec. paralyse enchanttal - ez is egyedi darab, paralyset sajátkezűleg nem lehet enchantolni.
  • Chipii
    #33948
    Ha megnézed itt a faq-t, és azon belül a linkajánlót, akkor az sg-n kívül az egyetlen magyar oldal az OblivionHQlesz. Ott a bal oldali menükben minden kérdésedre megtalálod a választ (és a következő 100-ra is:)
  • adammmmmmm
    #33947
    Én már egy jó ideje játszok ezzel a játékkal és szerintem baromi jó lett de csak most gondoltam hogy csinálok egy nagyon jó karaktert és teljesen végigviszem ezt a játékot. Azt szeretném kérdezni hogy mikor lesznek a legfejletteb fegyverek? Mert minél jobban fejlődik a karakter anál jobb fegyerek és páncélok vannak. Pl 14-nél aszem az üveg a legjobb. Meyikk szintél milyen fegyverzet a legjobb? Mert a legjobb sigil köveket akkora tartalékolnám.
  • obe
    #33946
    saga, fantusz köszi a kimerítő infókat, ujabb fal omlott le a játékkal kapcsolatban
  • Fantusz
    #33945
    SaGa már leírta a lényeget.

    A Dispel átkok ellen jó(eloszlat), különösen necromanták szeretnek átkozódni.
    Silence hatóideje alatt ugye semmiféle varázslat nem lehetséges. de, ha jó az alchemy skilled, erős Dispel italokat tudsz csinálni, akkor egy lötyit lenyelve megszünteti a Silencet is.
    Necire rálőve a Dispelt az idézett zombijaitól is meg lehet szabadulni elvileg, bár ezt nem nagyon gyakoroltam - levered a necit, a zombi is vele döglik stílus, a necrok meg nem szeretik a fire demage+paralyse combot

    Blackwood company: ha nem vagy harcos céh tag, akkor csak híreket hallasz róluk, nem sok vizet zavarnak.
    Amennyiben tagja vagy a harcos céhnek, a küldetések utolsó harmadában a Blackwood company tevékenysége lesz a mozgatórugó (csináld végig a küldetést kiderül minden)

    A Blackwood Companytól küldetést szerintem csak modokkal lehet megkapni, kivéve egy gyalázatos akciót, de az a harcos céhes küldi része.
  • SaGa
    #33944
    Bocsánat, egy kiegészítés:

    Az "Absorb valami" hatása a célra nézve lehet végleges és átmeneti egyaránt, az alkalmazott mágiától függően. A Fatigue, a Healt és a Magicka elleni hatás végleges bár gyógyítható, a többi csak időleges, magától visszatér...

    Ugyanígy a mágusra hatás is vagy végleges (mint a Restoration), vagy átmeneti (mint a Fortify). A megoszlás ugyanaz, mint az áldozat esetén.
  • SaGa
    #33943
    Pl akár arra is. De bármilyen mágikus hatás ellen bevethető, akár jó, akár rossz oldalon és önmagunkra is...
  • SaGa
    #33942
    Nem egészen.
    Az Absorb az elszív valamilyen képességet és átadja azt a mágusnak.
    A Dispel meg eloszlat (levesz) valamennyit egy éppen ható varázslat hatásából.

    Pl egy ellenfeled magára húz valami "resistance"-t, akkor ezt csökkented és ismét hatni fog rá az a fajta mágia, ami ellen védekezett.
    Vagy rád küldött valaki valamit, amitől épp elgyengültél, azt tudod levenni magadról. Egyedül a silent ellen nem lehet ilyet logikailag, hisz amíg az hat rád, addig semmilyen varázslatot nem tudsz létrehozni.

    Vegyük sorra:

    Absorb valami. Ez a célszemély valamely képességét csökkenti és ennyivel növeli, erősíti a mágus azonos képességét. A célszemélytől véglegesen elveszi a képességet, mint a Damage, a mágusnál meg megjelenik, mint a Fortify hatása, azaz rajta, nála csak időlegesen marad meg.

    Drain valami: elszívja a képességet a célszemélytől, gyengíti azt. Amikor a hatás megszűnik, az eredeti érték visszatér. A megszűnés gyorsítható a Dispel varázslattal.

    Damage valami: csökkenti a célszemély valamely képességét, és az nem is tér vissza, míg valami ellentétes hatás nem éri (ellenkező értelmű varázslat (restore), itóka, vagy imádság a megfelelő templomban). Displellel nem hozható helyre.

    Weakness valami: érzékennyé teszi a célszemélyt az adott hatásra, azaz az ilyen hatású támadások jobban érvényesülnek, mint alapesetben. Általában ez is időleges.

    Dispel valami: A fenti hatások (a damage kivételével) idejét csökkenti. Vigyázat: a dispel a jó hatásokat is csökkenti, ha olyan értelműen adják ki. Azt nem tudom, hogy az Oblivionban van-e ilyen baleset, az általános RPG-kben előfordul. Hatása azonnali, de lehet, hogy nem elegendő, ha túl gyenge...

    Resistance valami: ellenállás valamivel szemben. Időleges hatású, tehát a dispel oszlatja. Erősíti a védelmet valamely hatás ellen.

    Fortify valami: felerősíti valamely képességet vagy attribútumot. Azaz csak már létező valamit tud átmenetileg erősebbé tenni. Mivel időleges, a Dsipel ez ellen is hatásos lehet.

    Reflect valami: Visszaveri a beszedett mágikus hatás egy részét vagy akár egészét arra, aki varázsolt. Ez is időleges hatású.

    Az időleges hatások állandóvá tehetők, ha azokat valamely tárggyal (amulet, ruha, fegyver) hozzuk létre és ilyenkor a dispel is hatástalan ellenük.
  • Raptor 2
    #33941
    Tehát akkor ez kb arra jó, ha pl az ellen varázsol magának 1 páncélt, vagy sokkpajzsot, stb... akkor azt megszüntethete? Csak mert nem nagyon varázsolgatok a játékban, és még nem is próbáltam ezeket...
  • obe
    #33940
    ahhh saga kollegat meg kihagytam a szivesen valaszolok közül, elnezest, es köszi az infot..akkor ez olyan mint az absorb, csak ez nem elsziv hanem ugymond lepattintja a magic-ot..
  • SaGa
    #33939
    Javítok: a célszemélyről távolítja el a mágikus hatásokat...
  • SaGa
    #33938
    A dispel eloszlatja a rád ható mágiát, persze csak akkor, ha elég erős a hatáshoz képest...

    A Blackwood Company olyasmi, mint a Fighters Guild, pontosabban annak vetélytársa. Lehet náluk tanulni, meg questjeik is vannak.
  • obe
    #33937
    fantusz, kosscwarz kollega, mar celzottan benneteket szolitalak, ha nem gond..a dispel varazslat itt mit takar?..szotarban utannaneztem : elüz, eloszlat

    masik kerdesem: leyawiin-ben van egy blackwood company ceg, ami semmilyen eddigi cehhez nem tartozik, ugy nez ki mint egy harcos ceh, mindenki komoly pancelban futkoraszik, az epületükben csomo dolgot elemelhetek, minhta magus cehnel (tagja vagyok)..ez milyen szervezet? (level 7 vagyok)..köszönöm
  • obe
    #33936
    ááhhhszóó..akkor a trainert kevertem a mesterrel, igy már teljesen világos, köszi
  • Fantusz
    #33935
    Nem trénerekhez felelsleges menni, hanem a mesterekhez!
    Érdemes minden trénelési lehetőséget kihasználni a játékban, a mesterek 70-es szinttől hajlandóak tanítani, ugyanakkor a szint eléréséig minden egyes mester személye titok (nem is tudom miért írták, hogy fölösleges hozzájuk menni, ha úgysem tudod ki a mester)
    70-es szint fölött kizárólag csak a mester tudja trénelni a skilled.
    Mesterek az oktatásért (előtte) kérnek valamit, vagy bizonyos feltételnek kell megfelelni, többnyire apróság, de van egy-két húzósabb kívánság is (heavy armor, speechraft)
  • obe
    #33934
    értem, köszi szépen..akkor továbbra is igénybe veszem a mestereket, pénzt ugyis csak trainerekre költök, valamint ritkán spell vásárlásra
  • koschwarz
    #33933
    talán azért, mert attól a szinttől már "termlészetes" (tehát pusztán a skillhasználattal) úton nagyon nehéz fejlődni, mivel iszonyat sokat kell már pl. karddal kaszabolni, hogy kapj egy skillpontot. egyébként szerintem meg mindegy.

    a drain csak csökkenti az ellen dolgait, az absorb veszi el és adja a te tulajdonságaidhoz vagy skillhez.


    rally: ha megfutamodnának a társaid egy harcban, akkor rájuklövöd és visszajönnek harcolni.
  • obe
    #33932
    srácok..az oblivin hq oldalán azt irják hogy 70-es skill alatt felesleges trainerekhez járni..én már jó párat igénybe vettem..nem tudjátok miért felesleges?

    másik..a drain spellek azok elszívják az ellen atributumait, pl drain healt, akkor az életéből elszív, és hozzáadja a miénkhez?...valamint a rally spell-eket nem értem mire valók pontosan..köszi
  • Dzsí Pí
    #33931
    Jejeje, köszike; most már menni fog...
  • SaGa
    #33930
    Az összes templom alagsorában (kripta, altemplom, a lépcső mellet lévő két ajtó) van pár szellem. Igaz, az ajtót fel kell törni...
  • Fantusz
    #33929
    Alcheliai alapanyag, alkimistáknál szokott lenni.
    Olyan dungeonokban, ahol régebben jártál, s voltak szellemek, visszatérve esetleg ismét lesznek, de pl. Anvilban két szellemirtós küldetés is van (volt)az egyik ugye a házadban, a másik egy hajón.
  • Dzsí Pí
    #33928
    őőő, és merre lehet shoppingolni belőle?
    Mert az én redguardom már fossa az aranypetákokat jódolgában...
  • Fantusz
    #33927
    Szellemek vannak magasabb szinten is: Ghost, Ancient Ghost, Faded Wraith, Gloom Wraith.
    Találni sokfelé lehet belőlük, de meg is lehet venni az ectoplazmát.
  • Dzsí Pí
    #33926
    Üdv, vki tudna nekem helyeket ajánlani, ahol vannak szellemek?:D
    Az a bajom, h most kezdtem csak bele a harcosok céhébe, és van egy quest melynek egyik része, h 5 db ektoplazmát kell szereznem, de már 19. szintű vok, szal sehova sem dob be ilyen ''gyenge'' lényeket. PLS help
  • Bil Ur Sag
    #33925
    Sziasztok!

    Lenne egy kérdésem Nem tudom elhangzott-e már.
    Az obliviondownloads.com-ról szeretném leszedni a knights of the nine "csomagot" és a vásárlás befejezésénél promotional code-ra hivatkozik? Ezt hol lehet "beszerezni"? Gondoltam regisztrálással de sehol nem tudok regisztrálni az oldalra. Köszönöm. Minden jót.
  • SaGa
    #33924
    Az a baj, hogy pont az indulásakor nyúl hozzá. Ha pl be van töltve a Notepad++-ba, az oblivion indulása után az editor azonnal szól, hogy valami hozzányúlt a fájlhoz, újra kéne tölteni.
  • Chipii
    #33923
    Csinálj te is egy másolatot az iniből. Az obliviont egy batch-file-lal indítsd, ami először a másolattal felülírja az init, és utána indítja a gamet.
  • koschwarz
    #33922
    az biztos, hogy amikor elvettem/töröltem abból a könyvtárból, újragenerálta oda.
  • koschwarz
    #33921
  • SaGa
    #33920
    Az ott a default, amit az első induláskor másol be a helyére. Lehet, hogy később is merít belőle?
  • koschwarz
    #33919
    tényleg a francesco a legfájadalommentesebb. a tie jó lesz. de shiveringezni akarok, és az még nem jó arra, csak nyártól.

    oblivion ini-ből mintha lenne egy plusz az bethesda/oblivion könyvtárban.
  • SaGa
    #33918
    Most már csak azt kéne elérni, hogy az Olivion.ini-t ne módosítgassa az Oblivion minden futásakor.
    Mivel kilépéskor "elszáll", a "belső módosítások" nem kerülnek ki az ini-be. Emiatt egy editorral kikapcsolgattam az automentéseket, de minden alkalommal újra viszateszi őket...

    Mintha valahol lenne egy másolata az utolsó ini-ből és azzal felülcsapná azt, amit módosítottam...
  • SaGa
    #33917
    Amiket próbálgattam és eddig úgy tünik nem akadtak össze mással:

    Bow sway (ez az íjászatot teszik kicsit életszerűbbé, mert a gyakorlatlan íjász kezében imbolyog a fegyver)

    Ez biztosan nem okoz gondot, akkor is használtam, amikor még nem voltak CTD-im...

    Real Thirst (evés, ivás, alvás). Ennek van Common Oblivion illesztése is.
    Real Fatigue (megnöveli a teherbírást az erő*5-ről erő*7(?)-re, de cserében ha már 50%-ra le vagy terhelve, nem tudsz futni csak alig pár métert. Ha védesz egy zúzófegyver ütést, vagy magad is ilyet használsz, pár ütés és összerogysz a fáradtságtól. Igen látványos és jól hallható, ha elfáradtál.)

    Running Revised (gyorsabb fáradás, lassú hátrafelé futás, egyebek. Gyaníthatóan zavarják egymást az előzővel. Vagy az egyik lesz hatástalan, vagy a másik. Önállóan nem okozott gondot, a Vim and Vigorral ellenben szintén akadt)

    Stumble while Running Backwards (jó eséllyel hanyatt esel hátrafelé futás közben. Jópofa)

    No Encumbered Swimming. Ha fel vagy pakolva, nem tudsz úszni. Egyszerűen elsüllyedsz. Vigyázat: az eredeti (erő*5) terhelhetőség felénél már működik a hatás, így a Real Fatigue-vel együtt használva el lehet nézni, hogy épp átúszhatod-e a folyót vagy sem. Hiába tudsz ez utóbbival 300 fontot cipelni, már 130 körül elsüllyedsz...

    Úgy tünik ezekkel sincs probléma. A Vim and Vigor okozott gondot. Sem az időgyorsítást, sem a "normál" kezdéstől eltérő kezdést nem tudja lekezelni normálisan.

    Vadállatokra próbáld ki a Creatures Alive modot. Az állatok félnek tőled és egymástól, vannak kis állatok, akik a mamájukat követik, rendszeresen járnak inni, stb... Egyéb, a spawnba beleszóló modokkal biztosan összeakad.

    Harchoz:
    Galerion Unarmored Acrobatics: (a Galerion Unramored továbbfejlesztett verzója). Páncél nélküli harcmodort hoz a játékba. Feltételek: nem szabad semmilyen védőfelszerelést használni, illetve nem lehetsz 50%-nál jobban leterhelve, egyébként kikapcsolja a képességet.

    Locational Damage: A találat helyétől és fajtájától függően sérülsz. Meg az NPC-k is. Vannak kritikus találatok, előfordul, hogy csak kiütöd az ellenfelet, nem hal bele, Az íjjal bevitt fejlövés hatásosabb, mint a szimpla találat, stb. Karddal sikerült derékban kettévágni már ellenséget. Látványos. A megnevezése miatt gyanítom, a Bow Sway-jel egy "család".

    Mivel harc közben sosem szállt el a program, gyanítom, ezekkel sincs különösebb gond.

    Rener's Guard Overhaul. Ez a "bounty" rendszert változtatja meg. Le lehet fizetni az őröket már jó előre (500 arany), helyi fejpénzeket lehet beállítani, a bűnök nem "látszanak" más városokban, csak ha az úton kódorgó Imperial Guardok észlelik (az országos kőrözést eredményez), Egy idő után elévülnek a bűnök (zsebtolvajlás hamarabb, betörés később, rablás még később), ilyesmik. Ez az olyan modokkal, amik az npc-kkel való beszélgetéseket módosítják össze tud kavarodni. Néha nem jelennek meg az őrökkel folytatható beszélgetések pontjai...

    Zumbs Lockpicking mod. Vigyázat, nem a Lockpicks (ez utóbbi tolvajkulcsok készítését teszi lehetővé). A tolvajkulcsot át lehet alakítani egy "equippálható" szerszámmá, és azzal nyitogatni a zárakat. Bármilyen zárat lehet nyitni, a csak kulccsal nyithatóakat is, cserébe zajos és időbe telik, így le lehet bukni.

    Security Rebalance Traps and Bash Locks. Csapdák lehetnek a zárakon, zúzófegyverrel betörheted a zárakat (hangos), beállíthatod magadnak, hogy a security major, vagy minor skill legyen, mennyire gyorsan fejlődjön, milyen stílusú karaktert játszol (stealth, mage, fighter) és ahhoz igazítja a dolgokat...

    Harvest Flora a "No Mushroom Stalks" kiegészítéssel (benne van a modban, csak a helyére kell tenni). Ezzel a "learatott" növényeken látszik, hogy leszedted...

    Harvest Containers: a kinyitott ládákon, hordókon, zsákokon látszik, hogy már kotorásztál bennük. A Havok Crate Add-on-t nem érdemes használni belőle. Lassítja a játékot, mert egy másodlagos "burokréteget" tesz a ládákra és azt animálja, meg nagyon pontosan "be kell célozni" a ládákat kinyitáshoz.

    Vannak olyan modok, amik a szinthez igazodó ellenségeket teszik randommá, de ezeket mind egyenként ki kell próbálni, mert hol ezzel, hol azzal akadnak össze, ráadásul önmagukban sem feltétlen olyan módon változtatják meg a rendszert, ami neked tetszik. A t.i.e igéretes, illetve úgy tünik, hogy a nagy modok közül a Francesco féle a legkevésbé "fájdalmas" a többi modra nézve...
  • Fantusz
    #33916
    Éhség-szomjúság-fáradság: elvileg vannak ilyen modok, de bugosak talán még önmagukban is.
    Francescoban, Oscuroban vannak a karakter szintjénél erősebb vadállatok, és más ellenfelek - Francescoban ritkábban, de random, Oscuroban gyakorta, viszonylag kiszámíthatóan a dungeonokban.

    Egyszerűbb megoldásnak tartom valamelyik nagy modcsomag használatát, mint kicsikből összerakni a megkívánt dolgokat, ami persze nem lehetetlen, de pl SaGa is hetek óta kisérletezik a megfelelő modok összeválogatásával, (amiket vélhetően ismer is)s még mindíg a jelentkező hibák kiiktatásánál tart.