41716
  • SaGa
    #34155
    A Deadly Reflex még nem volt fenn, bár már többször gondoltam rá, így marad az, hogy ez okozta. Szanaszét nem volt kaszabolva senki, csak a derékban kétfelé vágás sikerült néhány alkalommal...

    A realistic fatigue esetén alaposan át kell gondolni, mit is cipelsz magaddal, Ha jól telerakod a zsákot, már álló helyben is fele csak a zöld csík a maxnak. Gyors közlekedésre ló...
  • koschwarz
    #34154
    szóval akkor rám is hat, csak az ellenfelek nem szándékosan ütnek fejre...stb.

    "karddal vágtam már ketté ellenfelet derékban"

    na most ez nem az a mod, amivel szanaszét lehet kaszabolni mindenkit? (deadly reflex) vagy ezzel is lehet?



    kipróbáltam én is a realistic fatigue modot, ami a fáradtságot, sérüléseket, meg a terhelhetőséget, illetve a futást módosítja. rohadt jó mod...lenne, de engem bosszant, hogy nem tudok futni folyamatosan. mivel így közlekedek általában, kissé frusztrált. meg azt vettem észre, hogy - mivel az ellenfelekre is hat - ugye egyre kevesebb sérülést vittek be, ahogy fogyott a fatigue-juk, potion-t nem használtak a legtöbben a feltöltésre, viszont így elnyúltak és könnyebbek lettek, a csaták.

    egyébként tényleg jó mod.
  • SaGa
    #34153
    Nem arról szól, hogy oda ütsz, ahova akarsz, hanem arról, hogy az a része károsodik, amit eltalálsz. Nálad is. A fejsérülés pl inteligencia csökkenést, a lábra bevitt találat a sebességet csökkenti, stb. Az NPC-k nem lesznek tőle okosabbak, ők támadnak a maguk megszokott módján, de ha bekapsz egy találatot valahol akkor az effekt bejön.

    A páncél azon eleme, ami felfogja az ütést, a fegyvered, ha azzal blokkolsz, de karddal vágtam már ketté ellenfelet derékban. Meg is lepődtem rendesen.
    Íjjal, nyíllal rendszeresek a kritikus találatok. Kedvencem a "brutal critical" kiírás. Meg az, amikor egy találattól elfekszik, magához tér, felkászálódik, majd újra elfekszik egy második találattól, de már véglegesen. Vagy elmenekül, majd összeesik, mert elvérzett...

    Mivel többféle, a harcot, a sérülések és a fáradtság hatásait érvényesítő mod is van fent, nem tudom, pontosan mi melyiknek köszönhető. A kritikus találatok biztosan ennek a modnak. Meg az is, amikor pl szellemek vagy lichek esetén kiírja, hogy rájuk hatástalan a lokális sérülés effekt...
  • koschwarz
    #34152
    csak az a kérdésem, hogy a locational damage rám is vonatkozik-e. szóval csak én leszek überharcos, aki oda üt, ahová akar, vagy minden más NPC is "okosodik". speciel kétlem, hogy ezt meg tudta volna csinálni a modder...

  • SaGa
    #34151
    Locational Damage.
  • haxoror
    #34150
    Kérek linket a location damage modhoz!

    Ez a használhatatlan csizmás dolog nálam is elő szokott fordulni pedig én nem használok csak egyetlen modot az íjászathoz (a nyílvesszők sebességét növeli 3x és semmi mást nem csinál) de még sima vanilla oblivionban is előfordult néha, ilyenkor úgy tűnik valamiért megzavarodik a játék és a páncél kapja az NPC-nek szánt sebzést, az NPC meg a páncélnak szántat vagy valami ehhez hasonló történik.

    Főleg íjászkodás közben sneak attack-nál szembetűnő.
  • Fantusz
    #34149
    Vissza tudsz jönni Oblivionból a kapun keresztül.
    A célod (azért küldtek oda), hogy a kaput bezárd, amit a torony tetején lévő Sigil kő zsebrevágásával tudsz megtenni - átteleportálsz Cyrodiilba, a kapu eltünt, ott már nem jönnek át Oblivion lények.

    SaGa is javasolta, én is azt teszem: ne foglalkozz egyenlőre a főküldetéssel.
    Tolvaj szeretnél lenni?
    Beszélj koldusokkal, esetleg adj nekik némi pénzt, győzd meg, beszéljen Gray Fox-ról (estleg börtönből kiszabadulva is elérheted a célt)
    Miután sikerült csatlakoznod a Tolvaj Céh-hez eladhatod (el kell adni) a lopott cuccaidat, addig nem.

    A játékban nem érdemes fejetlenül megtámadni minden lényt, pláne nem NPC-ket.
    Egy járőr megöléséért pl. azonnal 1000 arany vérdíj kerül a fejedre, esetleg ellehetetlenítve a játékot is.
    Tolvajcéh nem a Dark Brotherhood, lopásra adnak megbízásokat, a bérgyilkosoknál (Dark Brotherhood) pedig bónuszokat, egyedi tárgyakat kapsz, ha kizárólagosan csak a célszemélyt hallgattatod el.
    A családba kerülni gyilkosság után lehet: ha ártatlan embert öltél aludj egyet, s ébredéskor ott áll az ágyad mellett Lucien Lachance...
  • koschwarz
    #34148
    igen, egy kicsit könnyítettek a harcos karatereknek, már nem "annyira" nehéz (deeeee, még mindig nehéz).

    ettől függetlenül hatalmas, minden él körülötted, a dolgok nélküled is történnek...már csak ezért is megéri.
  • SaGa
    #34147
    Ha a harcmodort érdekessé akarod tenni, javaslom a Locational Damage és a Crossbows of Cyrodiil modokat. Baj még nem volt velük és tényleg feldobják a dolgokat. A számszeríj pl tipikus tolvaj fegyver. Pontos, erős, csak türelem és jó lopakodóképesség kell a használatához. A locational damage meg attól függően osztályozza a sérüléseket, hova is találtál.

    Érdekesség: az utóbbi időben, a kihalt ellenfeleken az esetek túlnyomó részében használhatatlan csizmákat találok. Valamelyik mod (gyanítom a locational damage, de nem biztos) okozhatja, így "modellezi" a páncélzat sérüléseit. Kb azóta, mióta egy Heavy Crossbow-t szedtem el valakitől (nem biztos, hogy van összefüggés), aminek 44-es a sebzése. Pontos találat (fejlövés) és stealht mód esetén egy lövés elég spriggannál vagy minaturusznál kissebb ellenfelekre. A lövedékek elég drágák, meg ritkán lehet találni, de ha van pénzed IC-ben általában tudsz venni 30-50 db valamilyet...
  • SaGa
    #34146
    Tegnap megint volt T.I.E. frissítés. Bár most is 1.18 a verzió, de a benne lévő esp tegnapelőőti dátumú...
  • koschwarz
    #34145
    az a baj ezekkel a fajta modokkal, hogy hónapokig tart mire tényleg használható lesz, addig csak gond van velük. és egyáltalán örülhetünk,ha valaha kész lesz, mert sokszor a modder félbehagyja a munkát (elveszti az érdeklődését, nincs ideje, stb....).

    én lehetőleg csak a legeslegegyszerűbb modokat használom, amit nem "még béta-állapotú"-ként adnak ki.



    mellesleg a teljes TIE kibaxxott nehéz, nagyon észnél kell lenni, nem az a játék, mint bármelyik eddigi nagy overhaul-lal eddig tapasztaltam, ebben nincs olyan, hogy lvl 1-esként kijövök a börtönből, és néhány durvább ellenfelet kivéve mindenkit hosszabb vagy rövidebb idő alatt felkoncolok, miközben olyan lootot gyűjtök, hogy nem tudom hová tenni.

    komolyan mondom, ez az első olyan overhaul, ami TÉNYLEG kihívást jelent. a harcban ténylegesen alkalmazni kell mindenféle taktikát, nem lehet odaállni az ellenfél elé, és addig ütni míg úgyis én győzök.

    majdnem abba is hagytam, de aztán rájöttem, hogy csak el fel kell adni a z eddig berögzött játékstílust, ami nem változott eddig, akár vanillával, akár OOO-val, akár Francesco-val játszottam.
  • SaGa
    #34144
    Lehetséges, én nem szoktam anno. most meg csak a Kvatch melletti van még nyitva, mert nem vergődök a fő küldetéssel. Azt sem tudom, hol az amulet. Valamelyik templomban, mert ott kezdtem a pályafutásomat, de mát nem emlékszem melyikben...
  • gyuri12
    #34143
    Pedig én visszatudtam jönni Oblivioonból...
  • SaGa
    #34142
    A hang kikapcsolás nem oldotta meg a problémát. Le kellett venni egy modot (Craftybits). Kár, mert egy halom jó cucc van benne, de még nincs teljesen kész, sok benne a hiba...
  • SaGa
    #34141
    1: ha most kezdted, akkor (szerintem) vagy térj vissza egy olyan mentésre, ahol még nem jártál Jauffre-nél és egyelőre ne is menj hozzá, vagy lagalább a kapu előtti mentéshez. Legalább addig, míg a karaktered minimum 10, de inkább 20-as szintre nem fejlődik. Kezdőként nem sok esélyed van bezárni a kapukat...

    2: az Oblivion kapuk egyirányúak. Ha belépsz a pokolba, onnan csak a kapu bezárásával tudsz visszajutni. Bezárni a Sigil stone megszerzésével tudod. Ez minden kapu mögött, a központi toronyban van. Sok ilyen kapu lesz.

    3: van egy halom quest, inkább azokat csináld meg előbb, a fő küldetéssel ne foglalkozz. Ha akarod, akár teljesen ki is kerülheted.
    Tagja lehetsz a harcosok, mágusok, tolvajok, vagy a bérgyilkosok céhének, akár mindnek egyszerre. Mindegyiknek van egy halom, egymás után következő feladata. A városok lakói, uralkodói is adnak fealadtokat. De az is elég lehet, ha csak végigjárod a barlangokat, romokat, összeszeded ami tetszik, megtartod vagy eladod, házat veszel akár mindegyik városban, berendezed, megvívhatsz az Aréna bajnoki címéért, de Te lehetsz Cyrodiil hőse is. Ehhez meg kell csinálni a fő küldetéssort, aminek az elejét elkezdted. Akár mikor félbehagyhatod és később visszatérsz hozz. Összesen annyi a gond, hogy ha már elkezdted, akkor egyre másra nyílnak az Oblivion kapuk, amik körül veszélyes az élet, meg elcsúfítják a tájat...
  • timantes
    #34140
    azt csinálsz a játékban amit akarsz, mindenki máshogy játszik... Pl. én most vadászgatok a hegyvidéken, néha néha növényeket szedek potionok készítésére , majd eladására. Eddig a játékidőmből 6 órát csak itt a hegyekben töltöttem el, ami a térképen csak 5x5 cm méretű terület...
  • timantes
    #34139
    bemész az oblivion kapun -> majd egy telejsen lineáris pályára kerülsz ahol lehetetlen eltévedni. lesz egy torony , felmész a tetejére majd ott lesz egy kristély ( ha jól tudom ) , arra nyomsz egy space-t és felrobban a kapu.
  • bardocz
    #34138
    Sziasztok!

    Ma kezdtem el játszani a játékkal,nagyon tetszik eddig,de kérdés:
    ugyebár az elején meghal az emperor,annak az amulettjét elviszem egy csávónak,aki elküld(számomra) a halál f.-ra(távolság),és ott megy a harc,namost ott felvettem egy kvesztet,és segítettem kinyírni pár kis lényt,majd utána lementem egy piros kapun,terészetesen viszautat nem találom:) Kérdés az,hogy maradjak itt,járjam végig a helyet,vagy töltsem visza egy előtte lévő mentést,és csináljak valami mást?Nekem eleve nagyon szokatlan ez a játékmód,a nagy szabadság Witcher meg Guild Wars után,de nagyon tetszik:) .És ha valami mást csináljak,az mi legyen?Járjam be a világot,lopjak(az nagyon bejön,csak még nem tudom eladni cuccaimat,de eljön a idő),járjam az erdőt,és amit látok üssem vágjam?Azt olvastam,hogy az én erőmhöz méri a gép az ellenfelek erejét is,de egy bandita majdnem kinyírt,egy highwayman meg kettécsapott,ezért más úton kellett mennem.
  • PiszkosFred
    #34137
    Peccseld, es nem lesz gond.
  • timantes
    #34136
    HEEEEEELP!!!

    Eddig 20 órát játszottam az Oblivionnal , főszálat végigtoltam , csinálgatok erre arra questeket. A LÉNYEG:

    Eddig a játékot majdnem max grafikán toltam kb 30-40 FPSel ami elég arra hogy folyamatosan fusson a játék. Mostanában kb 2 perc játék után elkezd hihetetlenül szaggatni még a legalacsonyabb grafikán is. Ez mitől van ??
    Újratettem a windowst , a játékot , a drivereket is lecseréltem. És mégis.
  • obe
    #34135
    megvan vegre..ugy tünik az volt a gond, hogy a damage varazslat tul gyenge volt:)..5 pontos sebzes nem volt eleg, a 20-as mar igen
  • SaGa
    #34134
    Jó tipp, kipróbálom...

    A Lost Spires készítői kissé megleptek. Az első "spire" barlangjába belépve halk zene fogadott. Keresni kezdtem, hogy mi zenél a lakásban, mert a játékban a zene le van tiltva. Eltartott egy darabig, mire rájöttem, hogy a "barlangi szél" zaja a zene. Aranyos...
  • PiszkosFred
    #34133
    Kapcsold ki a hangot teljesen (iniben disable) es ugy probald meg.
  • SaGa
    #34132
    Kissé nyűgös lettem...

    Ballagok vissza a kis házikómba IC-ben, és kilép a program. Mindig, amikor belépek az ajtón... Hurrá! Az összes cuccom ott van bent...
    Délután kitökölöm, mi miatt lett hülye...
  • Fantusz
    #34131
    Tűz, fagy, demage, fortify a sorrend, próbáld ki esetleg egy másik fortifyvel kinyitni a kaput (self, target, touch)
  • obe
    #34130
    srácok...3.egyetemi küldetés, vahtacen barlang..ilyen sorrendben lövöm a spelleket: 1. wake fireball-ok, 2. fros on touch-ok, 3. ide damage healt on traget-nem jo, 4. fotrify magic tekercs-nem jo..elolvastam a küldetés leirást, ugy is cselekszem, de valamiért a 3. pontnál kapok egy villámot a seggembe:(..mit nem csinálok jól?...a "teremőr srác le is forditotta pedig
  • ashead
    #34129
    Nem szokott ilyen lenni, pont azért írtam le. Eddig ugye az volt a gondom hogy nincs rajtuk semmi cucc. Gondolom azért volt mert most töltötte be őket. Mindenesetre a problémám megoldódott, most már van fegyverük meg páncéljuk is. Azt nem értem mitől tűntek el, a karaktert Francesco-val indítottam, és a beállításokon sem változtattam
  • obe
    #34128
    köszönöm, megyek is izibe eladni azt a rahedli követ
  • koschwarz
    #34127
    ja, szerncsére ilyen furcsasággal még nem találkoztam.
  • SaGa
    #34126
    Ilyen "folyamatos felépülés/felöltözés" elég gyakran látható a játékban, ha túl sok a mod és a gép nem elég gyors hozzá. Főleg, ha sok minden változik egyszerre egy-egy cellában...
  • koschwarz
    #34125
    mindenesetre érdekes, hogy először cuccok nélkül látod, majd megjelentek a cuccok rajta.

    másokat is láttál így??
  • ashead
    #34124
    Köszönöm! Ez tényleg segített. Érdekes volt, elmentem a varázslótoronyba,behoztam a konzolt , megcsináltam amit kell , vártam 4 napot ( 3 napon hagytam a respawn-t mert különben nő a mentések mérete ). Elmentem Fort Alessiába , megyek befelé, előtte állt egy marauder , egy szál vászongatyába fegyver nélkül, már épp káromkodni készültem , hogy na ez se vált be mikor látom hogy megjelenik rajta egyesével a páncél meg az íj. Nem támadott ( 93-as personality ) úgyhogy annyiban hagytam. De a probléma megoldódott! Még egyszer kösz a segítséget !
  • koschwarz
    #34123
  • SaGa
    #34122
    Akkor Francesco... Mindenestre igen jól nézett ki. Már amit láttam belőle, mielőtt felzabált volna...
  • koschwarz
    #34121
    "Go to a location with no NPCs (a player owned house is perfect). Open the console (its that handy '~' key again) and type in startquest franmenu. Under Manage Settings select "reset to defaults". Then wait for the cells to reset for the number of days you have selected as your respawn time (If you haven't selected any then the game's default is 3 days) plus one day. This process should reset the cells with the bandits (Or other NPCs) and loot. If this doesn't work then you can roll back to an older save and try the reset again. Usually though this solves the issue."

    szóval menj a házadba, konzol, begépel: "startquest franmenu", konzolból kilép, felugró menüben manage setting, reset to default, vársz respawn time + 1 nap, és elvileg megjavul.
  • koschwarz
    #34120
    nincs.

    MMM és francesco ami ilyet berak.
  • haxoror
    #34119
    nincs
  • SaGa
    #34118
    Kérdés: az este beballagtam a Charcoal Cave-be (ott van déli irányban IC-től nem messze). A mélyén összeakadtam egy Grater Werewolffal (levert, ahogy kell). Tudtommal semmi olyat nem raktam föl, amiben vérfarkasok lennének. Az alapban van ilyen? Nem emlékszem rá...
  • SaGa
    #34117
    Mi a modok sorrendje?

    Esetleg érdemes lenne a Wrye Bash programmal megcsináltatni a delevel/relevel eljárást, hogy minden cucc/npc megkapja a Francesco féle modban beállított szinteket...
  • ashead
    #34116
    Sziasztok! Van egy problémám a játékkal. A 34-es szintű redguard karakteremml játszva a banditáknak és maraudereknek nincs páncéljuk és fegyverük. Ez olyan 30-as szint körül kezdődött eleinte csak páncéljuk nem volt, most már fegyverük sincs puszta kézzel egy vászonnnadrágban esnek nekem. Ha másik karakterrel új játékot kezdek minden rendben van ( bár alacsony szinten ezzel a karakterrel is úgy volt, a másikakat pedig még nem vittem csak 4-es szintig). Francesco-val játszom, hivatalos kiegészítőkkel ( SI, KotN + apróságok )meg néhány szépítő és fegyvereket berakó kissebb mod van még fennt. Francesco-n kívül más nagyobb változást okozó mod nincs. Ha valakinek lenne ötlete ez mitől lehet megköszönném ha leírná!