41716
  • T Zsolti
    #33795
    háát tudti h max grafikon van de ez modnak a bemutatoja szal lehet h az a mod is javit rajta
  • steweee
    #33794
    ezek mindegyike tele van hibákkal, meg olyan dolgokkal is amik sztem nem jók és nem kell a játékba

    a pénznek akkor lenne értelme hogy súlya legyen, ha lenne sok lehetőség hogy ne kelljen cipelni, több bank és drágakövek
  • Raptor 2
    #33793
    Lenne egy fúrcsa dolog amit nem értek.

    http://www.youtube.com/watch?v=Pd6G9zK4D5A

    Ebbena videóban, pontosan 03:27-kor van egy bejátszás, ahogy a játékos harcol valakivel... Nos itt ami nekem nem stimmel az a grafika... Így néz ki az Oblivion? :S Főleg a napra gondolok, aminek megtöri az ellenség a sugarait, ahogy mozog... Vagy ez a HDR bekapcsolásakor jön elő? (mert már egy ideje nem használom a HDR-t, teljesítmény növelés érdekében...)

    szerk: 03:54-nél is van egy részlet amin jól látható
  • T Zsolti
    #33792
    és az exnem modok mire jok pontosan??? mert én ugytom javitják a karaktereket de fölraktam már és nemnagyon van változás... vagy lehet csak roszul telepitettem öket?
  • T Zsolti
    #33791
    se traierekbe se cheatlandben nem találtam:(
  • SaGa
    #33790
    Ha úgyis felrakod az OBSE-t, akkor az Oblivion Script Optimizationt is érdemes kipróbálni. Ez többi esp elé kell sorolni, hogy hatásos legyen...
  • GamerAdams007
    #33789
    Szerintem cheat-ek közt keresgélj...
  • T Zsolti
    #33788
    nemtudtok valami ojan modot ami tud szintet adni mert ha kezdek egy uj karit elég idegesitö h álati sokat kell fejlödni h ojan legyen mint a másik karim
  • SaGa
    #33787
    Mod ajánló:

    Cliff RPO New Beginnings.
    Ennek van egy RPG és egy sima esp-je. Az RPG-s 5 kérdésre adott válaszok alapján határozza meg az alap statokat. A kérdések az "előéletedre" vonatkoznak: Milyen volt a gyerekkorod, miből éltél mielőtt ide kerültél, milyen a viszonyod a többiekkel, mi az, amitől félsz, stb... Ez után 30 különböző helyre sétálhatsz át (kocsmák, guild hallok, templomok). A sima esp-vel marad az obliban megszokott karaktergenerálás, csak a lehetséges starthelyek azonosak a másikkal.

    Cinematic Dialog HUD:
    Ez az NPC-kkel való beszélgetés közben "szélesvásznú mozivá" változataja a képernyőt, így a kiírások az alsó és felső fekete csíkra kerülnek, jobban olvashatók...

    Duke Patricks Lockpicking and rapair challange:
    Zárfeltörés közben telik az idő, így ha sokat piszmogsz észrevehetnek az őrök, vagy a tulaj....
    A Duke Patrick féle modokat egyébként is érdemes megnézni, hátha valamelyik megtetszik (van vagy 10). Pl az egyikben a companion leányzó visszabeszél, nem mindig teszi azt, amit mondasz neki, mint egy igazi nő...
  • koschwarz
    #33786
    nem beszélve a living economy modról, ami a kereskedelmet teljesen életszerűvé változtatja, azonkívül van egy olyan mod, ami bankot tesz imperial city-be.

    fcom soha nem lesz kész, nekem az az érzésem...


    egyébként a dt-s változattal is ugyanúgy összevissza kiírásokat kapok...még egy próbát teszek, úgyis fel akarom rakni a streamline-t, ahhoz kell OBSE, ha azzal sem működik, akkor hagyom.
  • SaGa
    #33785
    Az OOO, az MMM, a francesco mind olyan egybegyúrt modcsomag, amire vágysz.
    Amúgy van olyan mod, ami miatt az aranynak van súlya, nem is egy. A kereskedők pénzére is van megoldás.
    A bányászat az alapjátékban gyakorlatilag nincs jelen, így ennek a befolyása a kereskedelemre természetesen hiányzik.
  • steweee
    #33784
    amúgy meg nagyon hiányzik már egy olyan modcsomag, amit egybe kell telepíteni

    pl életszerűség, fegyverek, páncélok, lóval kapcsolatos összegyúrt modok, szörnyek, stb.
    a fcom jó lezs majd ha készlesz
  • steweee
    #33783
    ezenkívül az egy dolog hogy a kereskedőnek korlátozott pénze van, ez azhért hogy ay powertraint ne lehessen korlátlanul a nagy gyűjtögetős játékosoknak, de városonként lehetnének meghatározó termékek amiket jelentős árkülönbséggel lelet venni vagy eladni

    pl ahol ércet bányásznak ott olcsó lehetne adni/venni az alapanyagot meg az egyszerűbb fegyvereket, de más dolgok meg drágábbak lennének, mondjuk az alkímia
  • steweee
    #33782
    ami nekem nagyon hiányzik a játékból az a kereskedelem hiánya. pl lehetne az aranynak súlya, és akkor drágakövekre kellene beváltani őket amik nagy értékűek de kis súlyúak, vagy lennének bankok ahol tárolhatnánk a pénzünket, kamatozna, és lenne folyószámlánk. a kisboltokba való vásárláshoz meg kellene a kp.

    emléxik még vki a might and magic sorozatra?
    na abban már vagy 10 évvel ezelőtt is iígy volt.ráadásul halálozás esetén is kisebb volt az elvesztett vagyon ha bankban volt :)

  • Fantusz
    #33781
    Glowdust kell neki, de csak alkonytkor, illetve pirkadatkor lehet feláldozni (5-7 óra között kb)
  • T Zsolti
    #33780
    az azura's Shrine nél mit kell csinálni? mert anyit tok hogy ott kell üldögélni és utána valami de ott nemtom mi kell mert azt irja h kell vmi
  • SaGa
    #33779
    Ja: a patch nem ártana. Valószínű, nem jó verziót (EU vagy US angol) akartál rátenni...
  • SaGa
    #33778
    A 8800-asokat nem ismeri fel a játék, az összes video beállítást neked kell megcsinálni. Valahol, valami kimaradhatott...
  • aaasdd
    #33777
    megnéznéd nekem hogy nincs e rajta a talajon imperial city térképe? mert nekem pont az volt ott
  • kariek
    #33776
    "Sziasztok! Nem tudom miért, de nálam otthon ha a játékban külső területre érek, a talaj a szép zöld szín helyett furcsa, lila színben pompázik. Mint ha nem rajzolná rá a fű textúrákat, vagy nem tudom. Ahogy haladok előre és lerendereli a további talaj részeket a játék, úgy lilúl be a tobbi talajrész is (a távolban ugyanis még szép zöld minden, gondolom azok még nem renderelt, feltextúrázott részek). A fák, sziklák, növényzet színei rendben vannak. Legújabb driver és 8800 Gt a vga, szal tuti nem itt van a gond. Talán a beállítások nem stimmelnek valahol?."

    Mod nincs a játékon, és eredeti (bár nem sikerült megpatchelnem)
  • SaGa
    #33775
    OK, ment...
  • koschwarz
    #33774
    na látod, lehet hogy azt kéne használnom, egy másikat használok, ami minden egyes üzenetre külön külön tartalmaz egy esp-t...és speciel ilyen üzenet kivétele nincs is benne.

    mindenestre a DT-s változatot is letesztelném...
  • SaGa
    #33773
    A játékban használható házakra gondolsz? Azokat meg kell venni...
    Minden városban van valaki, aki a helyi, megvásárolható házat árusítja...
  • SaGa
    #33772
    Semmi olyan mod nincs fent, amihez kellene?

    A "no more annoying messages" modot használod? Lehet, hogy nálam az nyomja el a felesleges üzeneteket...
  • koschwarz
    #33771
    egyelőre nem használok OBSE-t és elvileg egyik fáklyás modhoz sem kell
  • SaGa
    #33770
    Nem, azt nem raktam bele. Vagy a "fényesebb" fáklya hatás mellékhatása, vagy valamelyik időjárás mod variálta meg, de nagyon sötét lett az éjszaka Waterfrontban.

    Az este kicsit tovább mentem a dologgal. Lecseréltem a CT verziókat DT-kre (így nem "droppable Torches-t dobnak az NPC-k, hanem simákat) és beletoltam a Lantern modot is. Ez utóbbival kézilámpákat (viharlámpa) is hurcolásznak pl a városi őrök, meg magadnak is vehetsz ilyet a Copious Coinpurse-ban. Működőnek látszik így is. Nekem nem ír ki többet, mint egy átlagos fegyver esetében. Melyik OBSE verziót használod? A legfrisebb valami 0.14-es...
  • haxoror
    #33769
    búvóhelyek?
  • koschwarz
    #33768
    SAJNOS UGYANAZ...
  • koschwarz
    #33767
  • erikn
    #33766
    Hello
    Én megvettem az Év Játéka Kiadást,és benne hogyan lehet megszerezni a búvóhelyek kulcsát mert nem ad semmilyen feladatot sem ami oda adná a kulcsokat.Valaki tud ebben segíteni?
  • koschwarz
    #33765
    ja, ahogy írtad, a darker nights és a darker dungeons benne van???
  • koschwarz
    #33764
    elvagyunk mint a befőtt. közben 1000-rel dolgozom
  • sevendoor
    #33763
    basszus de ráértek :)
  • koschwarz
    #33762
    okés, jó lesz.

    annyi a különbség, hogy (asszem pl. a francescóban is) sokszor rendelkeznek az ellenfelek illuminate staff-fal, amit úgymond a fáklya helyett használnak. tehát a DT-vel is ezt a botot használják, míg a CT-vel meg továbbra is egy fáklyát. nálam nincs jelentősége.
  • SaGa
    #33761
    Ez a CT végűeket tartalmazza...
  • koschwarz
    #33760
    köszi, megvolt!

    azt akartam ezzel kapcsolatban kérdezni, hogy az exterior meg az dungeon actors...-os modokból azt az esp-t csatoltad a DLT-hez, amelyik az alap fáklyákat adja az NPC-k kezébe, de ha egy mod módosítja a fáklyát, akkor az NPC-k is azt kapják (ez a DT végű esp),

    vagy a másikat, amivel az NPC-k mindig az alap fáklyát (illetve annak másolatát) használják, és ha valami mod módosítja a fáklyát, akkor is az alap fáklyát használják?(CT végű esp)
  • SaGa
    #33759
    Hopp. eltünt egy beírásom, vagy elveszett az előbbi firefox hanyatt eséssel...

    Szóval: az össze-vissza kiírások általános oblivion hiba. Amikor kicsit sűrűek az események és sokat kéne kiírni, szépen lassan 8gyorsan) elcsúsznak a történések és a hozzájuk fűződő kiiratások egymástól.
    Legjobban a Persuasion Overhaul modnál látszik- Ebben az npc-k viszonyát nem a kis tekergethető korongokkal, hanem 4 féle "beszólogatással" lehet javítani vagy rontani. Ha gyorsan kattogtatsz (az nepc válasza után rögtön), akkor a kiírások az aktuális értékről jól elmaradnak. sokszor félbe kell szakítani a szövegelést, mert nem tudom, hol is tartok...
    A mod OBSE verziója a jobb, mert ott még az is számít, milyen fajjal beszélsz. Pl egy khajjit-imperial viszonyban, kezdőként 7-et lehet javítani és 11-et rontani egy egy beszólással...
  • SaGa
    #33758
    Ellenőrizd az itteni postaládád...
  • koschwarz
    #33757


    ráadásul az olyan site-okon, mint planeteldersrolls vagy tesnexus, még külön kategória is a ház-modok...tehát nagyon keresni sem kell.


    a respawn oldalt is meg fogja szüntetni giskard, azt írja április 20. környékén....
  • SaGa
    #33756
    Egyébként egy másik site-ra rágtam be a minapában. Oblivion Real Estate néven fut. Összegyüjtöttek egy kupac ház, és város modot, szépen, leírással, miegyébbel. Le is lehetett tölteni. Majd úgy 2 hete, hirtelen egy kiírás fogadott, miszerint a sok rohadék letöltő miatt elfogyott a sávszélesség és mégis hogy képzeljük, hogy ingyen használjuk, amit csinált (modot nem, csak gyüjteményt), így most havi előfizetéssel lehet hozzáférni a cucchoz.

    A marhája. Az összes mod leszedhető máshonnan is, csak így egybegyüjtve jobban lehetett böngészni. Ahelyett, hogy linkeket pakolt volna a lapjára a modokhoz, bepakolta a szerverre, majd megsértődött, hogy letöltjük...