41716
  • gyuri12
    #34115
    Kösz!
  • SaGa
    #34114
    Szerezd be za Oblivion Mod manakger (OBMM) progrmot és azzal kezeld a modokat. A Kvatch Rebuilt-hez mindenképp kell, mert a már lejjebb említett Archive Invalidation-t is el kell vgezni, különben tele lesz sárga rombuszokkal övezett felkiáltójelekkel...

    Az OBMM-mel tudsz a tömörített fájlokból omod fájlt csinálni. Azt kell benne aktiválni, jól beállítani a sorrendet, majd lefuttatni az Archive invalidation menüpontot.

    Ez a mod egyébként úgy "jelenik meg", hogy miután bezártad a Kvatch melletti Oblivion kaput, felépítheted a várost, mint a város uralkodója...
  • Fantusz
    #34113
    Egyeltalán nem kell üres lélekköveket cipelned, esteleg Black Suol Gemeket vigyél magaddal, ha sok van a raktáradban.
    Black kövekbe gyűjtheted az NPC-k lelkét, a többire meg elég az Azura.
    Nem kell minden patkány, rák, értéktelen, apró lélek.
    Annyi a lényeg, hogy az Azura Star üres legyen, amikor lelket szeretnél befogni, A Suol Trap mehet szólóban, vagy többi varázslathoz keverve az ellenfélre.
    Koktéloknál azért figyelni kell, nehogy esetleg a nálad lévő üres Grand köveket rakd tele értéktelen lelkekkel (Black kavicsok töltete biztosan Grand lesz)
  • gyuri12
    #34112
    Letöltöttem a Kvatch rebuilt modot, és még két modot,amik házakat raknak a játékba,de nem jelennek meg.
    Mit kell csinálni,hogy működjenek?( bemásoltam a Data mappába, és kijelöltem őket a Data Folders-ben)
  • obe
    #34111
    srácok..most szereztem meg az azura csillagát, addig nem is tölt a csillagba lelket, amíg van a zsákomban megfelelő nagyságu lélekkő?..akkor egy két nagyobb soulgemen kívül nincs is szükségem lélekkövek felesleges cipelésére?..köszi
  • SaGa
    #34110
    Javaslom, hogy ne vaktában szépítsd az npc-ket.

    Nézd meg az NPC New Clothes 2.6, vagy az NPC New Clothes Revised modot. Midnkettő új cuccokba öltöztetni az NPC-k túlnyomó részét. Az egyik (a sima) a Growfl Hot Clothes csomagra alapt, a revised vezió az Eshme Bodies csomagra. Mindkettőhöz le kell szedni mé vagy 30 modot. A leírásaikban benne van, melyeket. Fontos, hogy pont azt a verziót szedd le mndből, ami a listában van, másképp pár ruha nem jelenik meg. Valamelyik hozzászólás listájában (a tesnexus.com-on) van egy link egy olyan fájlra, ami mindent tartlamaz, ami kell hozzá.

    Mindkettő hibája, hogy olyan ruhákat is berakott a modder, amelyek ninscnek a testmodelhez igazítva, így lesz pár érdekes kinézetű cucc (eláll a dekoltázs a testtől és hasonlók(, illetve a fejek és testek sem pontosan illeszkednek egymáshoz (vékony vonal látszik a találkozásnál). 1-2 NPC-nek meg nem is jutott ruha, ezek csórén futkosnak a világban...

    A másik hasonló az SNR széria. Ez már vagy 8 részből áll. Külön kezeli az egyes guildeket, az utazókat, a városi polgárokat, stb... A BAB készletre alapoz. (Shaks NPC Revamped, ha jól emlékszem). A tesnexuson az SNR-re keresve felsorolja mindet...
  • Fantusz
    #34109
    Oblivion HQ - kapuzárás és navigálás.
    A kő annak a toronynak a tetején van, ahol középen egy lángoszlop emelkedik, de ezekbe a tornyokba nagyon sokszor csak másik tornyon, vagy barlangrendszeren keresztül lehet bejutni.
    Sigil kulcsot csak a kvatchi kapu bezárásakor kell megkeresni ( a főtoronyból át kell menni egy melléktoronyba, annak a tetején leverni a deadrát, és vissza a főtoronyba - mutatja a nyíl is szerintem)

    Nem feltétlenül kellett volna nekiugrani a főküldetésnek, de ha már a kaput bezártad gondolkodj el rajta érdemes-e Martint visszakisérni az apátságba, ill a kolostorba - ezt követően kezdenek nyílni az Oblivion kapuk Cyrodiil-szerte.

  • Carmang
    #34108
    Pedig kell lennie kulcsnak az egyiknél.
    Az egészben egyébként az a "csel", hogy nem tudsz a kaputól közvetlenül a toronyhoz menni. Sőt a tornyon belül is vannak trükkök a haladással.
    Próbálkozz tovább, nem olyan nehéz az...
  • mama2
    #34107
    Amikior átléptem a kaput, és beléptem a pokolba(brrr...), akkor ott hova kell menni? A végigjátszás szerint valamilyen toronyba. De milyen toronyba? Nem érteem.... Van ott egy olyan torony, hogy ilyen sárga csík van a tetején. De az a vér ünnepe. Ott nem tudok mit csinálni. Bementem a vérkútba, ott se semmi. Megöltem szinte minden szörnyet. A végigjátszás azt mondja, hogy valamelyiknél van egy kulcs. Na most: Minden szörnyet, amit eddig megöltem, átkutattam, de semmi. Nincs semmi kulcs náluk. Kérlek segítsetek, köszi.
  • deep
    #34106
    Ugh...Köszi:)
    Kezdem.
  • SaGa
    #34105
    NPC-k kinézetének javítása, nem egyszerű.

    Van pár body cserélő mod. A férfiakra a Robert 4-es egyértelműen a legjobb. Nőkre az izlésednek megfelelően vagy az Exnem Female Eye Candy (ennek kibővített verziója a HGEC) mod, vagy a BAB, vagy az Eshme, vagy a Gowfl, vagy a Team-FF/UFF modkészlet. Mindegyikhez kell egy halom ruha is. A BAB az Eshme és a Growfl mod jó nagyok egyenként (párszáz mega/db), és tartalmaznak egy halom ruhát. Csak az egyiket használhatod egy időben.
    A többi általában csak a body replacer és be kell hozzá gyüjteni a szükséges ruha cserélőket is. Ha csak a testmodelt cseréled, a ruhák nem fognak illeszkedni, így mindig összetartozó készleteket kell felrakni, a többit leszedni. Ehhez kell az Oblivion Mod Manager.

    Ha birod a playmate kinézetű csajokat, akkor keresd meg az "Eyecandy Compilation" modot. Van vagy 800 mega és csak az exnem female eyecandy kell hozzá. A mellette található, kis fixet ne rakd fel, mert kissé elkavarodott a fejlesztő...

    Az arcokhoz a "Tamriel NPCs Revamped" modot kell begyüjteni...

    Készülj fel sok letöltésre...
  • SaGa
    #34104
    Ha van legalább 512MB RAM a videokártyádban, akkor a Qarl-III packot javaslom. Ha nincs, akkor a Qarl-II-t, a kiegészítőivel. A Qarl-III gigabyte fölötti méret!!!

    A regisztráció ingyenes. Mind a fileplanetre, mind a tesnexusra érdemes regisztrálni. Az utóbbira azért, mert bizonyos modokhoz csak a regisztráció után lehet hozzáférni...
  • obe
    #34103
    ne vagdalózz vaktában..fileplanet is ingyenes, csak regelni kell..és milyen paraméterekkel bír a géped hogy extra textúrat akarsz leszívni hozzá?..már minden high-on van és még igy sem szép?..milyen felbontáson szeretnéd játszani?..high definition =( magas felbontás )opció van a játékban is, ezen már túl vagy?
  • mama2
    #34102
    Honnan szedted le?
  • mama2
    #34101
    Jajj de rohadt poén:D: Nem lehet leszedni, mert a fileplanetre van feltöltve, oda meg regizni kell PÉNZÉRT!!. Röhej komolyan:S.
  • deep
    #34100
    Jah, ez engem is érdekelne. Pontosabban én az NPC-ket szeretném kicsit felturbózni. A textúrák már nagyon rendben vannak a Qarl's Texture Pack III-nak hála:)
  • mama2
    #34099
    Meg van. Milyen modell és textúra modokat érdemes leszedni?
  • xido
    #34098
    mintha lett volna...huuu...elderscrolls planet vagy mi a rosseb a címe...google-ban így keress rá:)
  • mama2
    #34097
    Én azt nem tudom. Amúgy már meg van mit kellett még állítani. Íg már azért szebb. Amúgy tényleg van olyan hi-def textúra mod? Linket:D.
  • xido
    #34096
    nem tettek még rá a valami hi-def textúra modot?:)
  • mama2
    #34095
    Lenne egy kérdésem: Láttam itt a játék ismertetőjét és voltak képek. Ott nagyon gyönyörű volt, de nállam, 1280x1024-ben, az AA 8.ason,de nállam kicsit csúnya(nem mintha zavarna, csak feltünt hogy itt a képeken milyen szép és nállam meg kicsit csúnya). Főleg a sziklák csúnyák. Nem lehet még valamit állítani rajta, hogy szebb legyen?
  • mama2
    #34094
    Baszátok meg:O. Mindig is így képzeltem el a pokolt, mint ahogy ebben a játékban van. Félelmetes, ki is kapcsoltam egy időre. Brrr...
  • sevendoor
    #34093
    Szerintem, mielőtt kérdeznél, böngészd át ezt. Nagyon sok kérdésedre választ fogsz kapni.
  • mama2
    #34092
    Ez gyors volt, köszi mind a kettőtöknek köszi, majd még jövök ha lesz kérdésem ha nem gond?.:)
  • koschwarz
    #34091
  • koschwarz
    #34090
    a bordó, vagy piros azt jelöli, hogy az aktuálisan aktív küldetésednek hol a következő állomása.

    esetleg egy láthatatlanság spell segít, ha konkrétan valaki üldöz, vagy egyszerűen gyorsabban futsz :) egyébként meg nem tudod megúszni a vérdíjat, ha pl. az őrök kapnak rajta valami rosszaságon.

    inventory, kard jel, alul van valahol.

    pénzt legkönyebben a vanillában úgy lehet szerezni, ha csatlakozol a guildekhez és kihordod onnan a cuccokat a kereskedőkhöz.

    fegyvereke fegyverkereskedőnél veszel :) vagy találsz.

    ha a hét fő skilledből, amit választottál, összejön összesen 10 fejlődési pont (gyakrolatilag csak azzal, ha használod ezeket a skilleket), akkor megjelenik egy kis hold jel alul, akkor aludni kell és szintet léphetsz.

    beszélsz a fogadóssal, lesz egy olyan topic, hogy bed, majd ha kivettél egy szobát, elmondja, hol van, melyik ajtó.
  • SaGa
    #34089
    A piros nyíl az épp aktuális quested irányát mutatja. Azért piros, mert közted és a nyíl által mutatott hely vagy npc között van még legalább egy "ajtó". Ha már nem választ el tőle semmi, akkor zöld lesz. Ha városban vagy, a térképen mindig azon az ajtón vagy kapun lesz a párja, amelyiken át a legrövidebb út vezet a célodhoz.

    Ha üldöznek, akkor gyorsan el kell futni és/vagy elbújni olyan helyre, ahol már nem látnak. Álcázni nem tudod magad, csak ha láthatatlanná tudod változtatni magadat valami varázslattal vagy löttyel.

    Az inventory listád alatt ott van a pénzed mennyisége is.

    Legkönnyebb pénzszerzés: összeszedsz mindent, amit hagynak és eladod. Illetve az erdőn-mezőn begyűjthető hozzávalókból mágikus főzeteket készítesz és azokat adod el. Lehet lopni (lopott holmit nem vesznek meg a boltosok, így az csak akkor hasznos, ha belépsz a tolvajcéhbe és az orgazdák is szóba állnak veled). A leggyorsabb pénzkereset: végigjárod a barlangokat, romokat, bányákat, összeszeded az összes cuccot a ládákból, lecsapott ellenfelektől és ezeket adod el. A barlangok és e romok lakói ezt általában barátságtalan viselkedésnek tekintik és védekeznek ellene, így ez kissé veszélyes... Mondjuk az erdőben kódorgás sem mindig biztonságos. Ja: lehet vadászni állatokra és tőlük is zsákmányolhatsz eladható cuccokat.

    A szintlépés a főtáblára beállított skilljeidben bekövetkező, összesen 10 pontnyi képesség növekedéskor kerül elő. Kapsz egy üzenetet róla, keresni kell egy ágyat és aludni. A kocsmákban megmondja a tulaj, melyik a te ágyad. Ha nem figyeltél, akkor keresd meg az épületben azt az ajtót, ami "nem piros" és azt az ágyat, ami szintén "nem piros". Az a tied...

    Amúgy itt, egy kicsit följebb van egy zöld felirat, mindjárt a sisakos pofa alatt...
  • mama2
    #34088
    Meg van a játék, nagyon tetszik, pár kérdésem: Alul ugye van ilyen iránytű féleség. Azon egy ilyen bordó nyíl. Az mit mutat? Azt hogy merre kell menni? Amikor üldöznek, akkor hogy csinálom azt, hogy ne ismerjenek fel? Azt hogy mennyi pénzem van, hol nézem meg? Hogy lehet pénzt szerezni legkönnyebben? Fegyvereket hol veszek? Az, hogy mikor lépek szintet, mitől függ? Ha veszek ki ágyat egy fogadóba, hol találom a szobám? Most ennyi lenne, köszönöm a válaszokat.:)
  • koschwarz
    #34087
  • SaGa
    #34086
    Nekem is ilyen gyanum van, és valószínű a nevek végének egyezése kavarhat be(stallion, lion)...
  • koschwarz
    #34085
    megkérdeztem a készítőjét, megnézte CS-ben, szerinte nem kellene oroszlánbőrt dobnia a lovaknak, úgyhogy egy másik mod zavarhat be.
  • SaGa
    #34084
    OK, de mitől lesz egy lóból oroszlán, ha megpatkol?
  • koschwarz
    #34083
    TIE-ban van ilyen, írja is az site-ján, hogy neked mennek...
  • SaGa
    #34082
    Juteszembe: valamelyik modban van némi zűrzavar: Találkoztam itt-ott pár lóval (különböző stallion-ok), amik megtámadtak, baromi gyorsak és erősek. Miután sikerült nagy nehezen leverni őket, oroszlán (lion) bundát dobtak. A viselkedésük is inkább oroszlánra, mint vadlóra hajazott, attól eltekintve, hogy rúgtak...
  • SaGa
    #34081
    A lunatic-okkal vigyázni kell. Baromi gyorsak és erősek.
  • koschwarz
    #34080
    már néhány órát én is toltam a TIE-vel. szerintem egyszerűen k***a jó! sem az OOO-val, sem a Francesco-val nem volt ilyen élményem, talán az MMM-mel volt valami hasonló...egyszerűen minden történik nélkülem is. kijövök a már eleve kihívást jelentő tutorialból, jobbra nézek, ott egy minotaurusz, balra nézek, egy lovas faszi száll le a lóról és kezd el harcolni egy goblinnal, átmegyek vilverinhez, majdnem halálra nyilaz egy rohadt gyors félmeztelen őrült, épphogy sikerült legyőznöm...

    nagyon különbözik az eddigi játékélménytől, szerintem. arról nem is beszélve, hogy kifejezetten érezhetően jobban fut a játék, mint más nagy overhaul-modokkal. és mindezt egy 3 megás file teszi...
  • SaGa
    #34079
    Már jeleztem, de az este megerősítést nyert: végig lehet kószálni egész Cyrodiil-t (vagy legalábbis nagy részét) barlangokon és föld alatti romokon, erődökön át úgy, hogy a felszínre egyszer sem jössz fel. Gyanítom a T.I.E. 1.18 csinálja. Mindenhol van 1-2 olyan ajtó, amiről jól látszik, hogy nem része az alapfelszerelésnek és a nagy térképen látható, hogy a kis nyílhegy marha messze került az előző helytől, ha átlépek rajtuk.
    Érekes, főleg alacsony szinten. Nagy meneküléseket kell elővezetni...
  • SaGa
    #34078
    Az nem elég, hogy nincs bounty, minimum 1-es fame is kell...
  • zsilike
    #34077
    köszi
  • Fantusz
    #34076
    Bounty nincsen, de sok lehet az Infamy (hírhedtség) pontod.
    A Fame (hírnév) pontjaidat kellene növelni - több legyen, mint az Infamy.