41716
  • koschwarz
    #33995
    elérted mindenből a maximumot...100-at...
  • obe
    #33994
    a legfontosabb lemaradt:))fcom trailer
  • obe
    #33993
    zseniális ez a trailer, ha már linkelve volt bocs..a grafika is másnak tünik, pedig én "létező minden" graf javitó modot felraktam (qarl 3, parallax, 1280 as felbontás , minden max, hdr on)..és a trailerben látott élőlények többségét sehol nem láttam eddig..az emberi karakterek is valahogy máshogy mozognak, egyszóval bámulatos ez az fcom...persze alatta a kommentekből kiderül hogy vért hugyoztak páran mire sikerült "összerakniuk":D
  • remus500
    #33992
    Hali ! Nem tudok fejlődni , vagy szintetlépni amikor alszok mert ezt írja ki : Perfection cannot be improved upon. Your attributes are as high as they can go.
    Nem tudom mi lehet ez ! Segítsen valaki pls !
  • obe
    #33991
    fantusz, saga, köszi szépen
  • Fido4life
    #33990
    Market Districtben az Imperial Officeben (vagy mi) bár az nekem mostanság mindig zárva van...
  • remus500
    #33989
    hali ! Imperial City (Waterfront District) -ben lévő házat kitől tudom megvenni ?
  • SaGa
    #33988
    Még annyit: egy-egy attribútumot többféle skill is tud felfele nyomni, így nem kell feltétlenül páncélhordással növelni. Meg erre valók a trainerek. A szerepjátéknak pont az a lényege, hogy a választott karakterosztálynak megfelelően viselkedsz. Elég nagy marhaság a TES világban, hogy a battlemage nehézpáncélban darál...
  • SaGa
    #33987
    Ugyan nem az eredeti kérdésre válasz, de jól jöhet: van egy Unarmored Acrobatics nevű mod. Eredetileg a tolvajok, és barbárok számára készült, de mindenkinek jó, aki nem akar páncélt hordani, de fél, hogy így meg könnyű préda lesz (megjegyzem: nem, mert el is lehet, sőt alacsony szinten el kell futni, ha túl erős az ellenfél).
    Ez a mod 7-e fortify light armor-t ad alapból, ha nem hordasz semmilyen páncélzatot. Ha valamilyen könnyűpáncélt felveszel, annak értéke levonódik a 7-ből, illetve ahogy terheled a karaktert (sok cuccot cipelsz), előbb utóbb megszünik a hatása. Amikor 50%-os a leterheltséged, ez 0-ra esik. Valahol 40% terheltség környékén kezd csökkenni. Nehézpáncél darab viselése esetén azonnal kikapcsol.
  • Fantusz
    #33986
    Olyan nincsen, hogy szintet léphetsz, de nem lehet...
    Szintlépéshez mindössze egy ágy kell, ha elérted a megfelelő tudást, s nem várakozni mellette, hanem aludni benne.

    Második szinten nem csinálnám még az Azura-küldetést, megesznek a vámpírok

    Legócskább kuckó 2000 aranyba kerül, szinte mindegyik ház megvásárlásának feltétele, hogy bizonyos kedveltséget kell elérni az eladónál, beszélgetni vele, s minél nagyobb disposition értékig feltekerni a számlálót.
    Imperial City (Market District),Office of Imperial Commerce-ben érdeklődj, ha van nálad 2000 pénz, házat megéri minél hamarabb megvenni, aludni ugyan lehet máshol is, de a cuccaidat biztonságosan csak a saját kuckódban tudod lerakni.
  • Fantusz
    #33985
    Főleg egyes illusion varázslatoknál van jelentősége, hogy 100% biztonságú legyen a hatásfok, egy magas command varázslat költséges, még egy breton mágus sem tud kettőt, hármat elnyomni gyorsan.
    Command varázslat lényege, hogy a megbűvölt ellenfél rátámad a társaira, de, ha nem sikerül ott állsz velük szemben jelentősen megfogyatkozott mana készlettel, s még a chameleon sem segít, lévén az is csak 95%.

    Alacsonyabb szinten az én mágusom is páncélozott volt, többek között azért is, hogy a kitartásra, és a gyorsaságra is izmosodjon a karakter.

    Egyetlen páncéldarab viselése is skilltől függően 85-95 % varázslatbiztonságot ad csak, de a játék elején mégis szükségszerű lehet, ekkor még command varázslatot úgysem használ, az alterationnal lehet esetleg sima ruházatra páncélt rakni, amihez szintén elég sok mana kellene, a breton Dragon Skin képessége naponta csak egyszer vehető igénybe, de alacsonyabb szinten esetenként ez is életmentő lehet.

    A mágus sem védtelen, csak látszat, hogy sima utcai ruhában futkározik.
    Sigil kövekből erős páncélt lehet enchantolni, 25-ös Fire Shield, és egy 25-ös Shock Shield máris 50-es védelmet ad, még deadric páncélnál sem lehet ennyit két darabból összehozni, ráadásul a mágus ruhája soha nem rongyolódik el, állandó a védelem.
    Ennek az ára, hogy enchanttal kevesebb manát lehet mágusnak magára aggatni, de egy bretonnak Magus csillagjeggyel, magas skillekkel az alap manakészlet elég, legfeljebb nagyobb csete-patéknál rásegít egy Restore Magicka lötyivel.

    Magasabb szinten már nem csupán a páncél adta védelem lesz meg, jónéhány enchantolt tárgy van a játékban, ami Reflect demage (sebzés visszatükrözés), Reflect spell (varázslat visszatükrözés), Spell absorption (mana nyerés) képességet ad.
  • remus500
    #33984
    Hogy tudok házat venni ???
  • obe
    #33983
    fantusz, saga,..erről a varázslás és a páncélhordás együtt mondhatnátok pár szót..én breton + mage karakterrel játszom, olvastam pár oldallal elébb hogy a spellek nem teljes hatásuak ha a karakter páncélt visel..ez igaz minden páncélra? (csizma, kesztyű, vért, nadrág stb)..tudom, mágus rohangáljon köpenyben, de amig alacsony szintű a karakterem addig a páncélok hordása komoly védettséget biztosít olyan helyeken ahol nem tudok elmozogni, valamint ugye a páncél hordása növel bizonyos attributumokat, ezért gondoltam amig endurance, speed, stb el nem éri a közepes skillt, addig muszály hordanom..rosszul gondolom?..köszi
  • remus500
    #33982
    Fantusz ! Én első szintű vagyok ! De kiírja hogy szintet tudok lépni csak aludjak ! Aludtam is , és kiírja hogy valami nem stimmel , mert a gyógyítás képzettségem nem elég magas és nem tudok így a 2 . szintre lépni ! Mennyit kell gyógyítani hogy tovább tudjak lépni ?
  • obe
    #33981
    ok, köszönöm..ha ma hazerek ki is probalom
  • SaGa
    #33980
    Ha esetleg tudod az ID-ját, akkor a "player.removeitem ID 2" konzolparancs segíthet. Ha nem, akkor a Quest Keeper mod segíthet. Ez berak egy gylogot IC Arboretumába, aki megveszi a felesleessé vált Quest Itemeket...
  • sevendoor
    #33979
    Az egyik küldetésnél, a kültetéstárgy egy buzogány volt. A harc végén a csóka eldobta, én felvettem, aztán mikor körülnéztem nála, ott is volt egy buzogány, mint kiderült ua. a buzogány, tehát van nálam belőle 2. Így viszont a felesége nem veszi át tőlem, eldobni meg nem tudom. Nem lehet vhogy "kiirni" az inventorymból az egyiket?
  • SaGa
    #33978
    Nem biztos, hogy az a sorrend. Nézd meg a leírást! Ha abban nincs utalás rá, akkor jó lehet a tömörített csomagban a legfrissebb fájl keletkezési dátumának megnézése. Amelyik a legutóbbi, azt kell utoljára felrakni, ha a szerzőjük azonos. Ha nem, akkor csak alapos utánkereséssel lehet megállapítani, hogy egyáltalán van-e közük egymáshoz. Néha ugyanarra a problémára többen is adnak ki javítást, egymástól függetlenül...
  • SaGa
    #33977
    Fel, mert a Qarl csomagok csak textura cserélők, azaz semmiféle befolyással nicsenek a játékmenetre. Ha esetleg olyan modot használsz, ami házat vagy települést tesz a játékba, akkor ezt újra fel kell rakni, mert lehet, hogy a textura csere elront valamit belőle, de a mentésekkel nem lesz gond.

    Egyébként, ha cserélgeted a modokat (mint pl én), akkor a Wrye Bash segyt a mentések aktualizálásában.

    A paralaxos texturák ellenben komolyan leterhelhetik a gépet, így csak akkor tedd föl, ha egyébként nagyon jól megy a porgram, sehol nincs akadás benne...
  • SaGa
    #33976
    OOO, MMM, Francesco's, Oblivion War Cry. Válogass! Esetleg olvass vissza kicsit...
  • Fantusz
    #33975
    Nem tudom mi lehet a bug, mert Azura 2.szint után már elvileg odadja a küldetést, ha alkonyatkor, vagy pirkadatkor (5-7 óra között) próbálsz a glowdusttal "kedveskedni".

    Hányas szintű a karaktered?
    Az Azura Start semmiképpen nem adnám Martinnak, arra később szükség lesz.
    Az Oblivion HQ-n is meg lehet nézni a Deadra szentélyekhez hányas szintű karakterrer érdemes odamenni, s mik a lehetséges jutalmak.

    Sheogorath pl. már második szinten megkereshető, a jutalmul kapott bot azon túl, hogy mókás spell nem igazán való semmire, nyugodtan oda lehet adni Martinnak.
    Namira küldetését 5-ös szinttől csinálhatod, de ő pl egy viszonylag hasznos gyűrűt ad, aminél azért a játék folyamán jobbat is lehet találni, Martin ennek is nagyon tud örülni.

    Nem feltétlenül kell végigrohanni a főszálon, főküldetés teljesítésével csak annyit lehet elérni, hogy bezáródnak az Oblivion kapuk, más jelentősége nincsen, Oblivionban magasabb szinten nagyon sok hasznos dolgot lehet lootolni.

    20-as szintig el sem szoktam kezdeni a főküldetést, velem is megtörtént nem is egyszer, hogy egy-egy küldetésben megakadtam, de a játékban elakadni nem igazán lehet, csinálj egy másik küldetést, Martin várni fog türelmesen a deadric ereklyére.

  • obe
    #33974
    előfordul hogy a hét csak egy bizonyos napján jelenik meg reggel 6 kor..vagy bug lesz, ilyenkor visszatöltöm a legutolsó mentést, nekem segített..az obli hq sem ír egyebet a küldetés leírásában, azt meg gondolom ugyis olvastad
  • remus500
    #33973
    Fantusz ! Akkor most mit csináljak ?? Adsz msn -címet és segítessz ?
  • Fantusz
    #33972
    Számtalanszor elmondtuk már, hogy Martinnak bármelyik deadra tárgy megfelel, nem ragaszkodik az Azura Starhoz, az újratölthető lélekkő pedig a későbbiekben nagyon jól jöhet még, kár Martinnak adni, beéri egy haszontalanabb deadric tárggyal.

  • obe
    #33971
    most nézem hogy van egy parallaxed quarl textures nevü 306 mb-os pack is, gondolom elébb ezt kell feltenni, aztán az updatet (44 mb-os)..ha jól tudom grebber kollega foglalkozott evvel jópár oldallal elébb, de bárki segítségét szivesen venném
  • obe
    #33970
    srácok...fel lehet utólag is tenni a quarl textura pakk mellé a "parallaxed quarl textures v1.1 update-et anélkül hogy újra kellene a karaktert/játékot inditanom?..köszi
  • remus500
    #33969
    hali ! lenne pár kérdésem , mert elakadtam a game -ben ! Nah szóval :
    A Daerda vére című fejezetnél járok amikor el kell menni az Azura szentélyhez és fel kell áldozni neki egy fényport pontban reggel 6-órakor (am) , amit egy bizonyos Will-o-the-wisp- nevezetű sárga repkedő lényből nyerünk ! Ez meg is volt ! megszereztem a port ,de reggel 6 ra odamentem a szentélyhez és fel akartam áldozni ,de semmit sem csinált ! Visszementem másnap 6 órára (pont 6 ra) és akkor sem ! Ugyanezt megpróbáltam este 6 kor is , de akkor sem történt semmi ! Nem tudjátok mi lehet vele ?
  • matyi009
    #33968
    nemtudtok olyan modot amitől sokkal több szörny lessz mert igy marha unalmas hogy nincs ellenfél....
  • koschwarz
    #33967
    bárcsak így lehetne, online mennénk házavatóra
  • Dzsí Pí
    #33966
    Kösz mindenkinek, házavatóra meg vagytok hívva!
  • SaGa
    #33965
    Izé... Szóval a bolt nyugat-észak-nyugati partszakaszon van, a kérdéses erőd meg ettől délre, az istállótól meg északnyugatra...
    Pont nyugatra a híd van.
  • SaGa
    #33964
    Kijött a Tamriel Travellers 1.36, SI támogatással....
  • SaGa
    #33963
    Imperial Furniture: egy boltot rak IC mellé, a sziget nyugati partjára. Ott bevásárolhatsz mindenféléket...

    juteszembe: az IC melletti istállótól nyugatra van egy erőd. A Council Regimenté, van benne egy egyszarvú is. Nem emlékszem rá, hogy tégebben lett volna ilyen, így gyanítom valamelyik mod rakja be. De melyik? Kidobnám, mert azon a területen nagyon beszaggat miatta a program, a stealth karakteremnek meg nem kellenek nehézpáncélos haverok...
  • SaGa
    #33962
    Ha megvan az id, akkor nem kell a CS, van egy konzol parancs, amivel be tudsz pakolni magad közelébe bármit.
    A CS-sel csak akkor tudsz berakni valamit, ha csinálsz egy új esp-t is belőle. A régiekbe nem menti vissza...

    Amúgy a CS-ben kikeresed, akkor meglesz a pontos ID is...
  • Fantusz
    #33961
    Reznod Mannequin - próbababa
    KB House of Wonders - vitrin

  • Dzsí Pí
    #33960
    Szetretném a Cheydinhal-i házamat kissé otthonosabbá tenni; tudna vki olyan modot ajánlani, amely plusz megvásárolható tárgyakat ad? Mittómén,
    üvegvitrinek, stb.
    THX!
  • obe
    #33959
    köszi fantusz
  • Fantusz
    #33958
    A varázslatnak nincsen komoly jelentősége, kb. arra jó, hogy békés városlakókat örjöngőssé tegyen - mivel ő támad először önvédelemből megölheted, vagy leverik az őrök.

    Vannak logikátlan enchantos tárgyak, de szerencsére nem mindennaposak.
  • obe
    #33957
    srácok..találtam egy steel daggert ami calm up magic-al van felruházva, ez mit jelent?..ha megszúrok valakit akkor kedvelni fog?..elég nonszensz lenne..valamint áruljatok el hogy frenzy spell mit csinál?..szótár szerint megőrjit, dühössé tesz..köszi
  • matyi009
    #33956
    ja tudom de már rég volt