41716
  • koschwarz
    #34035
    ezt pontosan nem tudom, szerintem nem, de javallott újat indítani. már csak azért is mert a kezdeti börtöndungeonben is nehéz túlélni, és arra kíváncsi vagyok.
  • sevendoor
    #34034
    A TIE modhoz új játékot kell inditani vagy be tud épülni a meglévő világba úgy, hogy minden újdonsága használható lesz?
  • koschwarz
    #34033
    hiv. fórum

    a mod oldala

    most szedem éppen le a farncescot meg amit kell, és rakom ezt fel.

    nem világos még teljesen, hogy milyen tweak-modokkal nem kompatiblis, mert lényegében a TIE is egyfajta tweak mod (bár betesz vagy 550 egyedi npc-t a játékba), de majd kiderül.
  • Fantusz
    #34032
    Az Arénát csináld nyugodtan végig, ha tudod, a Grand Champion elleni küzdelem nehézsége attól függ megcsináltad-e az orknak a küldetést, a jutalmak rangtól függenek nem szinttől.
    Mágusoknál a Spelldrinker Amulet, illetve az első küldetés után kapott Staff erőssége függ a szintedtől, de azokat már megkaptad, építheted tovább azt a karriert is.

    Umbrat nekem még nem sikerült megszerezni bizonyos szint alatt, pedig próbáltam - egyszerűen legyőzhetetlen volt a csaj.
    Bemehetsz a romba, ki is foszthatod nyugodtan, de ha megtámadod a leányzót pillanatok alatt lever Deadrothostól, Dremora Lordostól függetlenül (erős+gyógyítja magát).

    Dungeonokban esetenként idő előtt meg lehet találni küldetési tárgyakat is,(addig maradnak nálad, amíg oda nem érsz a küldetéssel, akkor elveszik) ezzel együtt érdemes romokban bóklászni.
    Megtörténhet az is, hogy kinyithatalan ajtóba ütközöl (nincsen hozzá kulcsod), egyszerűbb eset, hogy valamelyik ellenségnél van a kulcs, de lehet, hogy küldetés során a megbízó adja csak oda, addig nem tudsz belépni.

    Az egész játékban talán egyetlen fegyver van, amit csak 30-as szint fölött érdemes megkeresni, de az Shiveringben van (Duskfang/Dawnfang), pl az Umbra tulajdonságai a skilltől függően változnak, erős ébenkard, a soultrap mágiának a tizede is bőven sok lenne a hatásossághoz.
  • haxoror
    #34031
    linkt!
  • koschwarz
    #34030
    én meg azt hiszem kipróbálom ezt a T.I.E.-t. a fórumon egyre többet olvasok róla és egyre jobban tetszik. 3 mb az egész, és az egész csak a vanilla játék tartalmán alapul, de olyan drasztikus változtatásokat okoz a játékban...gyakorlatilag olyan, ahogy a játéknak ki kellett volna jönnie.
  • SaGa
    #34029
    Nem, pontosabban nem tudom.

    Mindig van valami körülmény, amikor kihajít. Megnézem, hogy arra a területre melyik mod hat, elkezdem azt/azokat piszkálni. Tologatom a töltési sorrendben, vagy kikapcsolom. Kiderül, hogy melyik okoz bajt...
    Általában olyan problémák miatt dob ki, amikor ugyanarra a tárgyra, vagy terepszakaszra több mod hat és ugyanazt akarják csinálni. Nem egyszerű, pár hete pakolgatom a modokat ki-be. Még nem tökéletes, de alakul...
  • Ombika
    #34028
    Gratula alakul ez,igaz meg alappal sem jatszottam honositasra varva! Mibol tudod meg,hogy miert CTD-zett? Van error.log fajl?
  • SaGa
    #34027
    Amúgy: van egy halom quest, ami nem tartozik egyik küldetéssorhoz sem. Ezeken is végigmehetsz nyugodtan. Beszélj mindenkivel, ha kell, ha nem, jönnek a feladatok, csak győzd elvégezni őket...
  • SaGa
    #34026
    Az ayleid statue-t, gondolom a csatorna kijárattal szembeni romból zsákmányoltad. Ha igaz, 10 darab van belőlük.

    Kódorogj sokat IC-ben és beszélgess mindenkivel. Umbacano nevű mukit kell keresni (a szolgáival tudsz találkozni), ő érdekelt az ilyen emlékek felvásárlásában. Ad questet is. Esetleg megkeresheted a házát is (Umbacano Manor) a Talos Plaza District-ben.

    Emlékeim szerint, ha eladod az első ilyen cuccot a városban, akkor megkeresnek előbb utóbb és meghívnak a házába, de direktben is oda mehetsz, csak mindenképp beszélni kell előbb a famulusával a házban, és majd ő kisér fel a főnökhöz...


  • obe
    #34025
    sracok..el nem akadtam, de tippet adhatnatok, hogy tovabb..8-as szint, breton-mage, arcane egyetemen benn vagyok (ewoker rang), arenaban myrmidon szint, viszont nem tudom mivel folytassam..vigyem vegig az arenat? csinaljam meg az egyetemi küldiket;..attol felek tul korai szinten leszek arch mage, vagy arena gyöztes..dungeonekat, romokat takaritsak?..attol felek valami küldetest hiusitok meg ha kifosztok egy barlangot, es illö szint elött hozok ki valami cuccot (pl umbra), ami sokkal jobb lenne magasabb szinten megszerezni...föküldit nem is eröltetem amig 17-20-as szintü nem leszek..egy rohadt aleyid statuet cipelek mar 1-es szint ota, varom mikor bukkanok a hozza tartozo küldihez, addig cipelhetem magammal:(..hazra nem akarok költeni, inkäbb spellekre es trainingre költöm..szoval tudom hogy nem kellene filoznom , csak jatszak szepen:))..de nem akarok idö elötti dolgokat siettetni...köszi
  • SaGa
    #34024
    Én gyüjtögetek inkább. Van a már említett Ayleid házikóm IC alatt a folyóparton, benne pár NPC-vel. A spéci (mágikus illetve értékes) fegyvereket, páncélokat nekik adogatom oda, illetve az ott eleve meglévő kiállító termekben pakolgatom le.
    IC-ben a házat két okból vetem meg. Egyrészt, hogy ne kelljen mindig visszagyalogolni oda, ha összegyűlt valami, másrészt, hogy legyen a "munka területem".
    A Craftybits moddal egy csomó dolgot el lehet készíteni (főzni, sütni, ruhákat, fegyvereket, páncélokat készíteni, vetni, aratni, stb...), de ehhez elég nehéz cuccok kellenek (fazekaskorong, hordozható tűzhely, különböző "asztallapok", hordozható kovácsműhely, miegyéb). Ezek a spéci, luxus házban elég idétlenül néznek ki, illetve így közelebb vagyok a kereskedőkhöz, hogy az elkészített cuccokat el tudjam adogatni. Sajnos pár dolog nem működik rendesen a modban, megyek a fórumára rákérdezni, mert egyébként ötletes a cucc...
  • Fantusz
    #34023
    Igen, én is jártam hasonlóan, nekem is eltüntek a cuccaim berendezéskor.
    Össze szoktam szedni, mielőtt megyek a tárolókat megvenni, arra viszont nem gondoltam, hogy még az ágyról is eltünik, ha ott hagyom.
    Ezzel együtt biztonságosabbnak tartom, mint egy ládát valamelyik guildban, a lényeg a berendezés előtt fel kell szedni (amit soha nem szándékozok használni rögtön eladom, a megmaradt cuccaimat elbirom a lakberendezőig)
  • SaGa
    #34022
    Figyelj ezekkel a szétszórt cuccokkal! Tegnap kipróbáltam: a már korábban megvett IC beli kunyhóba megvettem a tárolórekeszeket. Előtte a cuccot, amit ot leraktam, gondosan az ágyra pakoltam. Gyakrolatilag minden eltünt, amikor visszamentem és ott voltak a ládák. Semmi más. A ládákban pár ruhadarab és annyi...
  • SaGa
    #34021
    A Shivering Isles kiegészítőt kell hozzá telepíteni. Annak része, amit kerestek.
  • kispalika
    #34020
    Megnéztem a játékban mit akar. Bravil mellett a Níbenéz öbölben kellene lennie egy nagy kőfejnek, benne egy portállal. Haverjánál látta, de itthon nem találja.
  • Carmang
    #34019
    Az a játék kiegészítő része (expansion), Shivering Isles a neve.
  • kispalika
    #34018
    Tudok-e valahonnan mentéseket letölteni? Nem pn játszok a játékkal, hanem a fiam. Valami portál utáni rész kéne neki, ami egy másik pályrészre, vagy másik szigetre visz át. Nem tudom ebből érthető-e, de mivel én nem igazán értem a játékot jobban nem tudom leírni.
  • SaGa
    #34017
    Aha... Mondjuk a tie figurái közül az éjszaka settenkedőket azonnal kiszúrom, spéci egy állatfajta. Tök üres utcán is lopakodnak, mintha lenne ott valaki. Nehéz is kizsebelni őket, de nem lehetetlen...

    Úgy néz ki, kezd összeállni egy nem túl gyakran CTD-ző csomag, sok kiegészítővel. Most ott tartok, hogy zárt helyen (házakban, barlangokban) simán lehet menteni, nyílt terepen néha ettől elszáll. Mondjuk nem is akkora baj, ad egy kis "menedékbe vonulás és sebnyalogatás" feelinget a dolognak, hogy nem lehet minden lépésnél gyorsmentést csinálni.

    Egy-két, séta közbeni ctd felbosszant, de már nem annyira vészes.

    Jó összetett lett a cuc:

    Francesco's mod
    tie

    Warlords and Wastelands (Chorrolt elfoglalta egy marauder frakció, amely főleg Dark Elfekből áll. Van pár questjük, meg hamar össze lehet veszni velük halálosan. Emiatt fel kellett rakni az exnem féle body replacert, pedig nem kedvelem túlzottan. Ahhoz meg egy jó nagy (~800 MB) modot találtam: Eyecandy Compilation. Ez egybegyúr vagy 50 ruha és páncélzat modot, egy bsa-ba egy esm-be és egy esp-be.)

    A Giskard féle Cyrodiil Upgrade teljes (blood & mud, Fighters Guild Contracts, Kvatch Aftermath, The Necromancer, Mannimarco Resurrection, Kindom of Almar, The Lost Spires, stb...)

    Common Oblivion
    Real thirst (evés, ivás alvás, az előzőhöz passzítva)
    Craftybits
    Adrenalin Fuelled Fight (Locational Damage, Bow Sway)
    Galerion's Unarmored Acrobatics
    Thieves Arsenal
    Reneer's Guard Overhaul
    Aran Mathi Ayleid Home (ez a kedvenc, nem megvásárlandó házikóm)
    Companion Share and Recruit
    Crossbows of Cyrodiil (príma fegyver a számszeríj egy tolvajnak. Kicsit lassan tölthető és töltés közben nem lehet mozogni, így ésszel kell használni, de alapból növeli a marksman képességet, típustól függő mértékben. A lopakodási bónuszt ellenben csökkenti, mert a felhúzás és betöltés jár egy kis zajjal).


    meg egy halom apróbb módosítás: sötét éjszaka, és barlangok, fáklyával közlekednek az NPC-k éjjel, több NPC eszeget a kocsmákban, gyerekek, kutyák, macskák játszanak az utcákon, választható helyen kezdődik a játék, nincs kezdő spell, csak ha mágikus karaktert indítok, van előélete a karakternek, ettől függenek a kezdő statjai, nem csak a karakterosztálytól. Lehet alkudozni a kocsmárosokkal a szobabérlés árán is, akár ingyen is meg lehet kapni. Csak alvás közben gyógyul a karakter (vagy gyógyítástól). Nem lehet úszni, futni leterhelve, az utonállókat le lehet beszélni a verekedésről (blöffölni kell, vagy elhiszik, vagy nem). Boltokban éjszaka very hard zárakkal lezárt ládákban ott vannak a jó cuccaik, el lehet lopni őket, csak az őrt kell kicselezni, vissza lehet utasítani a Dark Brooderhood felkérését, stb...

    Sok kis apróság, ami szinesíti a világot: Redecoration, amivel szépen és főleg pontosan lehet elhelyezni a tárgyakat, Ayleid Coins, natural weathers, new moons, beamed sunglare, jade dishes, book jackets, ilyesmik...

  • koschwarz
    #34016
    hehe, egyrészt onnan, hogy már olyan régóta tolom, hogy szinte mindegyik vanilla NPC-t ismerem, másrészt a TIE éltal berakott NPC-knek relatíve egyedi nevük van (xy The Protector, stb.), a Crowded Roads NPC-i simán Traveler, Merchant, stb.. A TIE NPC-k arcán meg kifejezetten látszik, hogy egyediek, olyan jellegzetességekkel, amik a vanilla NPC-kre nem jellemző (lapos, betört orr pl.)
  • SaGa
    #34015
    Azt hogyan állapítod meg, hogy melyik npc melyik modból került a játékba? Egyik-másikról én is tudom (pl a tamriel travellers utazó kereskedői csapatosan járkálnak, sokszor imp vagy egyéb egzotikus társsal), de a legtöbbről nem tudom ránézésre kitalálni.
  • Fantusz
    #34014
    Tomb Raiderek, Adventurerek egyedül, és kisebb csoportokban is járják a dungeonokat, kirámolják a tárolókat, de a többi kalandorral szemben barátságosak.
    Banditákkal, vámpírokkal teli romokban megtévesztő lehet a jelenlétük.

    Pakolás:
    Rendetlen vagyok, amíg csóró a karakterem szétszórom a cuccaimat Imperial City-beli házamban.
    Második-harmadik szinten már összegyűlik a megvásárlásához szükséges 2000 arany (addig cipelem a cuccaimat).
    Fölösleges tárgyakat eladni, tárolókból kiszedni a használható-eladható cuccokat, az Aréna előtti ládikából kivenni az 500 pénzt, némi loot, s ha megvan a pénz irány az ügynökhöz (trénerre azért jut, a minor skillek trénelése nem is visz el sok pénzt, bár ekkor még a kevés is jelentős)

    Miután megvettem a házat a cuccaimat egyszerűen szétszórom a padlón, lévén berendezni még nem tudom.
    Fontos, hogy mielőtt majd a berendezési tárgyakat megveszem, a szétszórt dolgaimat össze kell szednem, vagy legalábbis olyan helyre rakni, ahol a lakberendező biztosan nem fog rárakni ládát, vagy szekrényt.
  • Flora2
    #34013
    Én még mindig találok új apróságokat a játékban. Tegnap IC-ben járkáltam, intézem a dolgomat, erre a Talos Plaza Districtben az egyik ház kapuján valami négyszögletest látok. Odamegyek, valami papír van kitűzve, el lehet olvasni: aszongya, hogy ezt a házat zárolták, a tulajdonosát pedig bebörtönözték, mert bebizonyosodott, hogy Night Mother rituálékban vett részt; egyébként meg legyen ez intő példa, hogy senki nem veheti fel a kapcsolatot büntetlenül a Dark Brotherhooddal. Csak néztem.
    Vagy ez valami olyan questnek a része, amit eddig még nem csináltam?
  • SaGa
    #34012
    Zárt helyen még nem láttam ládanyitogatót. A hullákat kipakolni többször is. Sőt a minap majdnem agyocsaptak egy városban, mert lelőttem egy kóbor macsekot (kell a csontja a kaméleon löttyhöz), erre valaki odagguggolt mellé simogatni, majd jól nekemrontott egy őr, hogy mit képzelek...

    A legjobb egyébként egy tetszőleges ház modot felrakni, azokba nem nagyon kóborolnak be a gyalogok. Bár nemrég úgy jártam, hogy a kedvenc Aran mathi otthonomban felébredek és ott kóricál egy harcos hölgyemény a szobában. IC-ben láttam korábban valami kocsmában. A kutya se hívta, de valahogy bejött. Jól el lehetett beszélgetni vele. Nem nyúlt semmihez, csak nem értettem, hogy került oda... Aztán mentem a dolgom után, ő meg eltünt...
  • obe
    #34011
    kösz mindkettötöknek
  • obe
    #34010
    en francescoval jatszom, kiprobalom a saga altal emlitettet is, ha nem müködik, akkor marad jaffure ladaja, de ezt is letesztelem elötte:)..olyan tärgyakat talältam meg amik egy kesöbbi küldeteshez kellenek majd, viszont, helyet foglalnak az amugyis szükös cipelhetö keretböl (410 sulynyit cipelhetek most )
  • koschwarz
    #34009
    viszont a francesco-val + T.I.E.-vel (vagy más hasonló moddal), ami beletesz olyan kalandorokat is a játékba, akik szintén lootolnak, ez már nem olyan biztos.

    ez az NPC lootolás egyébként eszméletlenül jó: nemrég baktatok az úton, egy átutazóban lévő ork arccal (crowded roads-ból) együtt, amikor egy erődön áthaladva megtámadtak minket valami francesco-féle impek, amelyeknek rohadt erős öklelése volt. jött egy fazon segíteni a T.I.E.-ből, együtt hamar szétütöttük azt a 4 impet. utána a T.I.E.-s NPC szépen mindegyik impet lootolta (szépen lehajolt és visszavette az elf arrow-it). :)

    de hasonló volt már dungeon-ben is, egy adventurer nyitogatta a ládákat :).

    ez a jó, amikor nélküled is zajlik az élet a játékban.
  • SaGa
    #34008
    A dolog viszonylag egyszerűen eldönthető. Kinézel magadnak egy ládát, amiben van valami. Kiszeded belőle. Elmész csavarogni 3 napnál hosszabb időre, jó messzire. Visszamész, belenézel. Ha ismét ott a cucc, akkor ne pakolj bele. Ha üres maradt, akkor bízhatsz benne, hogy a te cuccod megmarad benne.

    Vannak "respawnoló" ládáak, amiknek a tartalma 3 naponként "újraszületik", ezekbe nem szabad pakolni, mert ami más benne volt az meg elvész. A nem "respawnoló" ládák meg bátran használhatók.
  • koschwarz
    #34007
    hát, a vanilla játékban nem is tudom: én amíg nem használtam modokat, addig mindig visszavittem mindent waynon priory-ba és betettem abba a ládába, amiből jauffrie adott néhány cuccot. ebből nem tűnt el semmi.

    a többi, pl. guild-béli ládák viszont már nem biztosak állítólag. tandem guild storage modja betesz a guildekbe egy biztonságos ládát, még egy-két használható potion-t és kalapácsot is kapsz vele.
  • obe
    #34006
    sräcok..amig nem veszek sajat hazat, addig hol tudom tärolni pär fontos targyamat, amit nem akarok cipelni?..mägus cehekben (tag vagyok )a lädäkbol eltünne? esetleg az arcane universitiben vmelyik szallason ?..köszi szepen
  • SaGa
    #34005
    Nem tudom. Én minden quest tárgyat el tudtam adni neki, amikor próbáltam. Azokat is, amit még el sem kezdtem, épp csak megjelentek a listában és nem is akartam foglalkozni velük (mindenféle levelek, meg könyvek pl).
  • Fantusz
    #34004
    Arról a küldetésről van szó, amit az Anvil melletti tanyán ad a nő, s egy villámsebzésű buzogányt kell neki vissza vinni?
    Ha jól emlékszem csupán némi aprópénzt ad jutalmul, és egy fame pontocskát kapsz, ha nagyon idegesítenek a buzogányok az investoriban, nem vesztesz sokat a kitörlésükkel sem (bocs, ha egy másik küldetés)
  • sevendoor
    #34003
    Saga, a mód sajnos nem jó, mert csak a befejezet questek itemjeit észleli. IDt meg ha törlök, attól félek törölné mindkettő cuccot, hiszen uo-k. Esetleg más tipp?
    Azért köszönöm
  • Fido4life
    #34002
    Amúgy nagyon szívesen, máskor is...
  • koschwarz
    #34001
    "egy picit az az érzésem hogy túllihegték, 1600 fajta fegyver? Minek?"

    ugye? ezt már szinte fel sem mertem vetni a hivatalos fórumon.

    de ugyanezért nem szeretem az MMM-et is: kissé túlzásba vitték a szörnyeket. túl sok és túl sok fajta.
  • steweee
    #34000
    hát nem tudom, az alapjáték +si + 1.2 utolsó peccsel is már majdnem jó a játék magában. egy vízjavító van nekem fennt, egy életerő visszatöltő ha fegyver elrakva és nincs ellenfél. a kameramozgás és a lovaglás már megoldva a peccsel.

    egykét fáradtság és sebesülésmod, íjászkodáshoz, lómod a koth-ban is jó, szörny és fegyvermod és sztem tökéletes
  • haxoror
    #33999
    Egy fele ekkora goblin rajzástól is simán összeszarja magát a gépem szal részemről kihagyom

    (egy picit az az érzésem hogy túllihegték, 1600 fajta fegyver? Minek?)
  • koschwarz
    #33998
    jah

    de egyébként akkor írná ki. most nem olvasok vissza, de használ valami szintlépést módosító modot?
  • Fantusz
    #33997
    Hmm, ez érdekes, mert az volt a gondja, hogy első szintről nem tudott másodikra lépni
  • koschwarz
    #33996
    valóban bámulatos lenne, ha normálisan működne...és lassan évek óta csak javítanak, csak javítanak...már rég jó lehetne, ha egyszerűen fogták volna azt a négy alapmodot, és egybegyúrták volna, de így mindenféle keresztbe-összehozó peccseket meg szir-szart kell létrehozni, betenni, sorrendbe rakni, brrr...egyébként egy OOO az MMM-mel együtt alig kevesebb, mint az fcom, és sokkal egyszerűbben lehet telepíteni.