41716
  • Fantusz
    #33875
    A börtönkijárat mellett van egy barlang (ahol az ayleid felirtaokat lehet találni), az alapjátékban egy nyeszlett imp röpköd a bejárat előtt, Francescoval már nem biztos
    Volt már ott gargoyle, ami távolsági támadásokkal azért leverhető, de egyszer egy leopárd szédelgett arra, még elfutni sem volt egyszerű (5-ös atlétika skill) - a börtönbeli lopakodás után gyúrhattam kicsit az athleticsre is

    Beleférnek ezek is a játékba, szerencsére nem úgy jelennek meg, hogy esélyed sincs az elkerülésre, meg kell tanulni, hogy nem kell minden lényt azonnal leverni, olykor hasznos a futás is, no meg egy varázsló se 30-as endurancevel célozza meg a 20.szintet.
  • koschwarz
    #33874
    igen, az OOO sokkal kiszámíthatóbb ugyanakkor megmaradt egy bizonyos szinteződés, míg a francesco "statikusabb" és elvileg bármilyen szinten jöhet bármi.

    az a baj az OOO játékmenetével, hogy ugye alacsony szinten ki lehet pucolni egy dungeon első szintjét, aztán magasabb szinten megint vissza kell menni ugyanoda, hogy lejjebb mehess, de persze megint végig kell menni azokon a szinteken, amin már korábban is voltál...ez bizonyos értelemben elég repetitív, ráadásul sokkal jobb érzés egy romot egyszerre végigjárni (ha tudod), mint többször visszamenni ugyanoda, amíg nem kell elfutnod egy-két spectral warrior elől...

    a francesco ilyen szempontból viszont kiszámíthatatlan. speciel volt olyan egy friss karatrerrel hogy vilverinben, a börtön utáni első romban már találkoztam egy skeleton championnal. 3 gyors ütéssel levert, gyakorlatilag arra sem volt időm, hogy elfussak...
  • Fantusz
    #33873
    Néhány helyen megvan a lehetőség küldetés tárgyalkat hamarabb megtalálni, mint, ahogy a küldetést megkapod, de a küldetéstárgyaknak akkor is 0 a súlya, és eldobhatatlanok (kivéve az Amelion Dept, de a csajt ki is lehet fizetni), ugyanakkor van jónéhány olyan hely is, ahová a küldetés felvétele előtt be sem tudsz lépni.
    Tűzsebzésű kard megszerzése nem tartozik egyik küldetéshez sem.

    Nyugodtan mászkálj le barlangokba, Ayleid romokba, harc közben fejlődöl igazás, arra a játék elején azért számíthatsz, hogy jónéhányszor levernek.

    A breton valószinű mágus, erős lényeket idézz (scamp, headless zombi, később deadrooth), élőhalottak ellen használhatod a Turn Undead képességet, legyőzhetelennnek tűnő ellenfelek mellett esetleg megpróbálhatsz elosonni is, de előfordulhat, hogy egy erős mágikus felszerelés miatt tünik leverhetetlennek (ami ugye neked is jól jönne)
  • Fantusz
    #33872
    Hegyi oroszlán 2-es szinten halálos ellenség, gyors, ugrik, kitérni sem nagyon lehet előle közelharcban, sebez is elég nagyot - legjobb elfutni.

    Mágikus kard: a tüzsebzés hozzáadódik az alap sebzéshez, a tűzsebzés állandó marad, de a fegyver alapsebzése a karakter tudásával együtt fejlődik.
    Milyen anyagból készült a fegyver?

    Francesco a hibáivan együtt a legszimpaikusabb mod nekem, megvan a lehetőség erős fegyverek páncélok megtalálására a játék elején is, a másik oldalon ott vannak a legyőzhetetlennek tűnő ellenfelek, mégis valahogy ez harmonikus, játszható, az időnkénti futást is bakalkulálva a játékba.
    Az OOO-nak szerintem is az a legnagyobb hibája, hogy kiszámítható, dungeonokban. meg képtelenség volt végigmenni a játék elején.

    Francescoval 9.-10. szinten találtam egy Daedic íjat, illetve egy Daedric csizmát a sok-sok óra játék alatt, ellenfelek közül a Frost Giant volt a leghúzósabb talán (16.-17. szint körül) erős Reflect Spell, Reflect Demage képessége volt a drágának, egyedül nem is tudtam leverni, én sebződtem, de rendesen, kénytelen voltam 6-8 Deadroothot ráuszítani.

    Beállítástól függően a Franceso 3-7-10 nap után termeli újra az ellent, tehát egy alacsony szinten kitakarított dungeonban később ismét megjelenik az ellenség, esetleg jobb lootokkal, magasbb zárszintű tárolókkal.
  • koschwarz
    #33871
    megnéztem, a hegyi oroszlán 10-12-es szintű. tehát a 2 szintű karaterrel futni kell
  • koschwarz
    #33870
    francesco-val már az elején is találhatsz ilyen fegyvereket...de a fegyver vagy bármi más dolog tulajdonsága nem fog nőni a szintlépéssel együtt. farncesco-nál tulajdonképpen százalékos arányban van meghatározva, hogy milyen értékű/erejű cuccot találhatsz. minél értékesebb/erősebb egy fegyver vagy páncél, annál kisebb az esélye, hogy olyat találsz, DE az esély megvan, hogy találhatsz akár alacsony szinten is.

    gondolom a hardcore loot-ot választottad, amikor telepítetted. én az extra-hardcore-ral nyomom, hogy még kisebb esélye legyen a jó cuccoknak, ugyanis többek között ez sem tetszett az OOO-ban, hogy tonnaszámra cipeltem ki egy dungeon-ből a jó cuccokat (persze jó néhány kemény szörnyet le is kellett vernem hozzá). de az OOO-nak ez a filozófiája: minél durvább egy dungeon, annál magasabb a jutalom is, ha végigküzdöd. mondjuk én ehhez képest már egy néhányas szintű karakterrel is jó néhány veszélyes helyet felfedeztem és volt hogy többször fordultam, hogy az ott talált dolgokat kihordjam.

    egyébként játék közben is meg lehet változtatni a loot-ot, 0 (§) gomb konzol behív, beír: startquest franmenu, majd enter és 0 (§) gomb kilép a konzolból. ekkor feljön egy menü, onnan egyértelmű. akár azt is megváltoztathatod, hogy pl. varázserejű cuccokat milyen gyakran találj.

    én azt szeretem, ha egy tényleg lehet örülni egy kemény dungeon végén talált jó cuccnak, pont azért mert annyira ritka. ráadásul így az egyetemen készített varázscuccoknak is nagyobb "értéke" van (mármint ha a világban egyébként nem találsz olyan fegyvert). persze valakit meg frusztrálhat, ha végigküzd egy barlangot vagy egy romot és alig hoz ki valamit, de ezzel én úgy vagyok, hogy számomra reálisabb, ha egy elhagyott, feltételezhetően többször kifosztott sírhelyben vagy bányában alig van valami értékes...

    a hegyi oroszlán meg kemény jószág
  • obe
    #33869
    sräcok..2-es szintü breton vagyok, a beszamoloitok alapjan a fö küldit hanyagolom, mig komolyabb szintre erek, addig is mindenfele küldeteseket kajtatok..IC körül maszkalok epp, egy barlang-nak viszont nem tudtam ellenallni, bementem es a vegen talaltam egy tüzsebzesü magikus kardot 2-es sebzessel.. a kerdesem nem tul korai az ilyen különleges targyak megtalalasa?..arra gondolok, hogy ha magasasbb szinten keverdek oda, nagyobb sebzessel bir ez a kard, vagy esteleg egy küldetes celtargya lehet..szoval kerüljem addig az ilyen helyeket vagy nem gond, es a kard sebzese is nö velem együtt..ennek a barlangnak a környeken egy hegyi oroszlan siman levert:((..a francesco miatt van ez vagy alapbol is ilyen kemeny leny a hegyi oroszlan?..köszi
  • koschwarz
    #33868
    kösz, működik!!!
  • SovereignX
    #33867
    Nagyon kösz!
  • SaGa
    #33866
    Amíg konkrétan nem erre kerestem, nem hozta fel a Tesnexus keresője. Egy régi modlistát böngészve akadtam rá, az meg még a tessource-re mutat, ami már nincs...
  • koschwarz
    #33865
    ezt eddig hogy nem vettem észre
  • SaGa
    #33864
    Lehet, hogy van megoldás a Drop lit torches szövegelés problémádra. Találtam egy modot:
    Drop Lit Torches No Messages Fix
    Elvileg azt javítja, ami nálad jelentkezik...
  • SaGa
    #33863
    Nem kell hozzá mod.
    Bemész a konzolba és kiadod a megfelelő parancsot:
    startquest showracemenu
    startquest showbirthsignmenu
    startquest showclassmenu
  • SaGa
    #33862
    A CM-ben nem tudom, pontosan hogyan, de a CSR-ben megjelenik egy pont a beszélgetési menüben: Friend. Ide bemész és megmondod, hogy ajándékot akarsz adni, vagy kérni. Ezután turkálhatsz az inventoryjában. Elveszed tőle az aktuális ruháját, és adsz neki egy másikat. Ne legyen lopott, mert azt nem használják.
  • SaGa
    #33861
    Hogyne lenne. A pusztakezes harcmodor nagyon hatékony. Ha még felraksz mellé egy unarmored skillt is adó modot, akkor halálos harcossá tudsz nevelni egy sima selyemcuccban kószáló tolvajt is, bármiféle fegyver nélkül...
  • SaGa
    #33860
    Van egy falu, IC-től nem messze, ahol egy elrontott varázslat miatt mindenki láthatatlan, míg ki nem javítod. Ez egy quest. A környékbeli állatok is láthatatlanok.
  • SaGa
    #33859
    Vannak un pose modok, vagy 10. Ezek spelleket raknak a játékba, amikkel beállíthatsz egyes npc-ket, vagy a saját krakteredet mindenféle pozitúrákba és úgy is maradnak, míg fel nem oldod a "varázst".
  • Fantusz
    #33858
    A welkynd kövek pillanat alatt maxra töltik a magickat, nagyon hasznosak, de elég súlyosak is.
    Ayleid romokban, ahol kéznél vannak érdemes használni, de máshová csak Restore Magicka lötyiket cipelek - ezekből 10 üvegcse súlya egyenlő egy Welkynd kővel, igaz a mannavisszatöltés nem azonnali, hanem folyamatos, de magas alchely skillel, jó felszereléssel kotyvasztva még előnyösebb is.
    A Welkynd kövek alacsonyabb szinten életmentőek egy mágusnál (persze ilyenkor meg megszerezni kockázatosabb vállalkozás), 100-as intelligenciával, willpowerrel, magas skillekkel ritka a manahiány miatti elhalálozás, vannak persze más veszélyek (pl. silence)














  • SovereignX
    #33857
    Üdv mindekinek!

    Nem tudja véletlenül vki, hogy hol találhatom meg gagy mi a neve annak a mondak amivel a játék közben is meg lehet változtatni a képességeimet, képzettségeim fajt minden jóistent? Valami nyakláncot lehett találni a csatorna kijáratnál. Ha felveszem pont úgy tudom változtani az dolgaim mint mielőtt kijönnék a csatornából.
  • obe
    #33856
    köszi szépen mindkettőtöknek, tehát akkor inkább elhasználom őket
  • Fantusz
    #33855
    A Varla kő az összes nálad lévő mágikus fegyvert maxra tölti, tehát, ha nem egy hadjárat közben használod, érdemes az összes mágikus fegyveredet zsebre vágni - katt a kőre, aztán a felesleges fegyverek mehetnek vissza a ládába...
  • sevendoor
    #33854
    A varla a fegyvereid tölti vissza, ritka, nehogy elad, a weylkind meg a mannádat, ebből viszonylag sok van, de ha sokat varázsolsz, ez is kell. A szobor egy küldi része, probáld meg eladni akkor elöjön.
  • obe
    #33853
    srácok..mire jók ezek a kövek?..varla, weylkind (ebböl egy csomo van), es az aleyid statue?..éredemes megtartanom öket, vagy bátram eladhatom?..köszi
  • Dzsí Pí
    #33852
    Yess, kösszépen, amint kijózanodtam a húsvétolásból, neki is esek:P
  • ashead
    #33851
    Sziasztok ! Akadt egy kis gondom a legújabb Oscuróval. Végigmentem Yelerin, de Eregort sehol sem találtam így a dread páncélt sem sikerült megszereznem. Mondjuk már Narindban is furcsálltam hogy amikor kijöttem a farkas megjelent de nem futott el hanem holtan esett össze akő pedig ott maradt a cuccaim közt, és a varázslatokat sem kaptam meg. Számomra az Oscuro egyik leghangulatosabb része a sylvan elfek elleni harc, ezért ez meglehetősen zavaró. Ha valakinek lenne valami ötlete megköszönném !
  • Fantusz
    #33850
    Lehet enchantolni Light vagy Night Eye varázslatot tárgyakra (legpraktikusabb egy gyűrű).
    Bérgyilkosként a macskától megvehető 180 sec-os Night Eye is megoldás lehet a sötétben.

    Natural environment nem egy túl jó mod, túl gyakran változik az időjárás, meg talán az is abban volt, hogy a víz alatt lévő tárgyakat is lehetett látni (nagyon nem tetszett), éjszakánként pedig vibrált, világított néhány helyen a víztükör.
  • steweee
    #33849
    muszáj vennem egy erősebb vidkarit. feltettem a natural environment 1.1-et,meg a bettertoches-t, meg egy többvértharácsapok modot, és máris egyből belassult. pedig zárt térben nagyon jó hogy messzebb van kivilágítva, és sokkal szebb is a fáklya fénye, kinnt is sokat javít a másik,de így már néha beszaggat, és az nem túl nagy előny

    szerencsére ez már azafajta kalandjáték, ahol a harcot ésszel és ügyességgel kell megvívni. rendesen bele lehet jönni hogy mikor érdemes kiütni a védekezésből és mikor nem, több ellenfélnél taktikázni kell. vagy egy kis szíverősítővel csapkodni :) (skooma)

    ami nem tetszik hoyg a nyilvesszőket úgy is lehet hárítani hogy fegyverrel, nem kell hozzá pajzs. ezt azért nem kellene

    ami leginkább hiányzik nekem vmi fényt adó sisak vagy vmi, hogy a dungeonokba se kelljen egyikézben kardmásikban fáklya kombóval menni, hogy lássak is vmit. de itt nem nagyon lehet enchantolni
    a kétkezes fegyverre váltásnál elég kiábrándító az azonnali sötétség. mert még ha a pajzsra cserélem ott is tudok harcolni azért, és csak akkor ha van vmi fényforrás a közelben
  • Fantusz
    #33848
    Mazogát én ott hagytam a kastélyban egyedül mentem a romba (Telepe).
    Black Brugo éjjel jön, és bent meg lehet várni (előtte a banditáktól szedd össze a fekete íjakat, fizet érte a count).
    Becsapós, hogy kintre mutat a nyíl, ott legfeljebb orvlövésszel futottam eddig össze Brugo mindíg a romban jelent meg (hárman vannak, némi chameleonos csata vár)
  • Dzsí Pí
    #33847
    Üdv, vki segítsen nekem pls a Mazoka nevű orklánnyal kapcsolatban. Már a második questünket csinálnánk, mégpedig az ork bandavezért kellene likvidálnunk, aki ugye éjféltől reggel 6ig jár a búvóhelyre a napi lopást begyűjteni. Szal a problémám a köv: ottvok jó időben, és jó helyen, de sehol senki. Kinyírtam a környező banditákat, de semmi sem történik, csak ott állunk. A jel nem az ayleid romba mutat, hanem a bejárat elő őpár méterrel ,szal tuti nem bennt kell továbbmenni. PLS heelp!
  • darkman1
    #33846
    Logikus ...ez tény. Csak aszittem, hogy ha már csak heti egyszer lehet lélekkövet csinálni, akkor azt bármilyen kőböl lehet. Tulajképp a Grand és Black köveket csak arra használom, hogy a tárgyaimat (fegyver, pajzs,ékszer) mágikussá alakítsam. A töltésre ott a többi, plusz az Azura
  • Fantusz
    #33845
    Fekete lélekkövekbe NPCk lelkét lehet befogni, mindíg Grand töltete lesz, talán ezért sem lehet kisebb kövekből fekete lélekkövet csinálni.
  • T Zsolti
    #33844
    van vaalkinek cm partner modja? mert nemtom pontosan hogyan müxik. egy-két társat már tudtam szerezni de ugytom lehet rajtuk páncélt cserélni, hogy lehet?
  • darkman1
    #33843
    Ok megvan...csak grand-del működik.
  • darkman1
    #33842
    Ok, köszi összejött. Már csak fekete-lélekkövet nemtudok csinálni:) Ha jól tudom úgy kell, hogy üres lélekkövet (mindegy hogy petty vagy lesser stb.?) bele kell tenni az oltárba és egy soultrap-et kell rá nyomni. Jól tudom?
  • Fantusz
    #33841
    Nincs a harcossal sem gond, mindegyik kasztnál oda kell figyelni hogy a fontos attributek fejlődjenek.
    Harcosnál az erő-kitartás, mágusnál intelligencia-akaraterő, tolvajnál gyorsaság-ügyesség.
    A harmadik elvileg lehet bármi.

    Varázsltokkal az intelligencia és a willpower fejlődik, (kivétel az illusion - personality)
  • haxoror
    #33840
    A varázsbot használat önmagában semmilyen szkillt nem fejleszt.
  • Fantusz
    #33839
    Ökölharc inkább tolvajnak való, aki az íj mellett még nem akar nehéz közelharci fegyvert is cipelni.
    Hatásos, a fatigue csökken az ütésektől, ami az ellenfél elájulásához vezet, de harcosnál ott van a kard vagy buzogány...

    Feltöltött lélekkövekkel lehet a mágikus fegyvereket újratölteni, nem kötelező a soultrap, lehet venni feltöltött köveket, vagy mágusok újratöltik a fegyvert (aránytalanul magas áron).
    Azura Star + Soul Trap :nem kell hátizsáknyi követ magaddal cipelned, és bármikor újra töltheted a fegyvered.

    Náhány nappal azután, hogy Guilbert Jemane Cheydihlahból visszatért Chorrorba, és a családi fészket is kitakarítottad, kapsz egy küldetést: egy elveszett kardot kell megkeresni.
    A kard a Honorblade of Chorror, ében hosszúkard, nagyot sebez, nincsen súlya, küldetési tárgyként eldobhatatlan, így kiütni sem tudják a kezedből, és ami a legfontosabb szinteddel, skilleddel együtt nő a sebtése is.
    Daedric fegyverek megjelenéséig érdemes lehet megtartani.


  • steweee
    #33838
    fene nem gondolta vlna hogy a harcossal a legnehezebb. minden más játékban az egyszerű csihi puhi karakterekkel a legkönnyebb, meg azáll hozzám legközelebb

    ha varázsbotot használok, az milyen skillt fejleszt ?
  • Fantusz
    #33837
    Van egy kisebb falucska a játékban, ahol minden lény láthatatlanná vált egy varázslónak köszönhetően - küldetés: varázsold láthatóvá a lényeket.
    A környéken járva megtámadhatnak láthatatlan farkasok, medvék...
  • Fantusz
    #33836
    Éjjel jön ki a neci, amikor aktív az oltár (fehér fénycsóva világítja meg), ami ugye csak heti egyetlen alkalom.
    1. Várj éjfélig (lehet napokokn keresztül kell várnod)
    2. Menj be a barlangba, s kutasd át. (valamelyik necinél lesz Black Soul Gem)

    Az első variáció a tisztább, bár unalmasabb, az oltárnál készíthetel még fekete köveket - aztán kitakaríthatod a barlangot is.