41716
  • koschwarz
    #33755
    tök jó ötlet, ha valahová felteszed, én is tesztelném...

    önmagában azzal a szöveggel még nem lenne bajom, hogy "equip torch, unequip torch", de nekem logikátlanul jöttek a szövegek és ráadásul összevissza kavart szövegek...
  • SaGa
    #33754
    Nos én most mind a három (pontosabban az összes az fcom-ban egyesített cuccot) nagy modot félreraktam és elkezdetem a nekem tetsző kicsikből összerakosgatni egy olyan világot, ami tetszene. Aztán ebbe pakolgatom bele a különböző questeket, ahogy az épp aktuális karakteremhez illik. Most a tolvajt akarom kijátszani, így az összes mágiás meg hentelős modok (az officialok is) kikapcsolásra kerültek.

    A fáklyáról: nyeltem egy nagyot és próba szerencse alapon összemergeltem a "Dungeon actors have torches", a "Exterior Actors Have Torches" és a "Drop Lit Torches in Combat modok" megfelelő esp-it a tes4geckoval, egy Torches.esp-be. Első öt perc alapján, működőképes a dolog. Az összes kiírás, amit csinált, az equip illetve unequip torch, amit minden fegyvernél megjátszik, így nem tudom, hogyan lehetne kikapcsolni. Magában a modban nincs egyetlen külön kiiratás sem...
    (eltartott egy darabig mire találtam fáklyát, még egy kétkezes fegyvert kell lelni, hogy az automata eldobást is ellenőrizhessem)...
  • koschwarz
    #33753
    jaja, nagyon durcás lett...még jó hogy egy pár hete rátaláltam erre az oldalra, mert eddig valahogy kimaradtak a quest-jei, pedig nagyon profinak tűnnek.

    egyébként pont emiatt írtam nemrég, hogy mintha minden az OOO-nak lenne alárendelve, mindenki az OOO-hoz csinál compatibility patch-eket meg add-on-okat. mondjuk szép dolog, hogy ennyire gondozzák magát az OOO-t is, meg minden, de...

    a legeslegelső mod amit annak idején feltettem - ezt találtam meg először - az OOO volt. nem volt rossz, főleg kényelmes, mert nagyon sok más modot beépített a készítő. OOO-val megvolt egy 20-as karakter, ami nagy szó, mert iszonyatosan lassan lehet benne fejlődni.

    ugyanakkor egyre több hibáját láttam a modnak:
    - risk vs reward: ez a fő jelszava: hát sajnos volt, hogy többször fordultam, tonnaszámra hordtam ki a dungeounokből a cuccokat, egyszerűen annyi mindent lehetett találni, hogy az már túlzás
    - fokozatosan, ahogy mélyebbre mész egy dungeon-ben, egyre több és durvább ellenfelek vannak: na igen, de ez azt jelentette, hogy nem lehetett azt csinálni, hogy kipucolsz egy dungeoun-t és annyi, sajnos ahogy egyre magasabb szintet értem el, úgy kellett vissza-visszamenni uyganazokra a helyekre, de minden egyes alkalomal minden ellenfélen keresztül kellett verekedni magam. arról nem is beszélve, hogy amikor egy szobába belépve nekem esik 5 conjurer mindegyik megidézve egy-egy szörnyet...rémálom.
    - a tömegével mászkáló spectral warriorok és a mystical imp-ek, amik kb 5 spellt rámnyomtak (silence: nem tudtam varázsolni, burden-leragadtam egy helyben, aztán kb. 2 tűzlabdával elintézett) megőrjítettek...

    a kiskaput az tette be, amikor a frsotcrag spire közelében lvő fort horunn-nál, ahol egy lord horunn nevű minotaurusz vezér tanyázik, olyan tömkelegével jöttek a minotauruszok, hogy az már fájt. minden folyosón volt vagy 2, a termekben meg még vagy 5-6. arról nem is beszélve, hogy amikor kifelé jöttem, ugyanazokban a szobákban amiket már kipucoltam, megint volt vagy 2-3 bikafejű...

    szóval dobtam az OOO-t, egyszer megpróbáltam az fcomot, de szerintem annyira sok hibalehetőség van, és annyira nem felhasználóbarát, hogy nem éri meg a kínlódást. folyamatosan javítgatják, de az az érzésem, hogy csak egyre jobban összkavarják az egészet.

    úgyhogy maradtam a francesco-nál, amiben van még néhány bug, de végülis el lehet viselni őket. ráadásul ez az egyetlen nagy level-mod, ami a shiveringet is lefedi. ja, többek között ezért is dobtam az ooo-t, mert az SI kiadása után lassan egy évvel sem szándékoznak kiterjeszteni az ooo-t az SI-re...amiért kár, mert szerintem iszonyatosan jól eltalált kieg.
  • SaGa
    #33752
    Elvileg kiléptem, de lehet, hogy nem vette észre az oldal. Ahogy elnézem, kissé megsértődött a legény és becsukja a boltot, így igyekszem megmenteni, amit még lehet...
  • koschwarz
    #33751
    ja igen: mindegyik változat szivatott az üzenetekkel, mostanában tettem fel egy újabb változatát, amiben a fáklyáknak van súlya és fényesebbek (kell a darker dungeouns miatt), de ez sem jó

    egyébként te is regisztrálva vagy a giskard féle respawn oldalra? mintha SaGa59 néven be lennél lépve...
  • SaGa
    #33750
    Kérdés: melyik esp-t használod a nevezett modból? Mint kiderült én egy "továbbfejlesztett" verziót, ami nem teljesen azonos az általad használttal. Abban, amit használsz (Drop lit tortches in combat 1.6) összesen 4 db esp van, ebből kettő a "szószátyár", a másik kettő meg no message jelzővel bír. Lehet, hogy ha váltanál egy "nm" kezdetűre, kevesebbet "locsogna"...
  • SaGa
    #33749
    Azért érdekes, mert mindkét ilyen modban 2-2 esp van. Az egyik a DLT-vel kompatibilis fáklyát ad a kezükbe, a másik meg nem, de tök mindegy, melyiket használom, hol jól működik, hol nem...
  • koschwarz
    #33748
    szerintem is azokkal akad.
  • watto
    #33747
    Thx!!
  • SaGa
    #33746
    Azt tudom, hogy így kéne működjön, csak nem mindig teszi azt, amit kell. Lehet, hogy azokkal a modokkal hülyül, amik az npc-k kezébe adnak fáklyákat...
  • SaGa
    #33745
    A kinézetedet a konzolban kiadott "showracemenu" paranccsal bármikor megváltoztathatod, nem kell hozzá mod...
  • koschwarz
    #33744
    első aréna loot-os mod

    második aréna loot-os mod

    a másik modról sosem hallottam...
  • watto
    #33743
    Hello!
    Koschwarc thx a linkeket:) De egy modot sehogy se találtam! Az kéne amikor arénában legyőzött ellenfeledtől eltuod venni a cuccait, meg az amikor a csatorna előtt (ahonnan elején kimegyünk)lessz egy amulett amivel tudjuk változtatni kinézetünket bármikor.Na aki ezt a 2 addont belinkelné nekem az egy ISTEN :D Előre is thx!!!
  • koschwarz
    #33742
    speciel a DLT konkrétan úgy működik, hogy

    ha a kezedben van egy fáklya, és előhúzol egy kétkezes fegyvert vagy egy pajzsot és feygvert, akkor leejti a földre az égő fáklyát

    ha már a kezedben vannak a fenti fegyverkombinációk, akkor "kidob" egy égő fáklyát (sokszor sajnos messzire dobja, tehát pont nem oda, ahol éppen harcolni készülsz a sötétben)

    ha csak a jobbkezedben van valami, akkor a fáklya marad

    gyébként az OBSE-t én nem használom, és úgyis szemeteli a bal felső részt!!! ("torch ." "hotkey torch equppied" szövegekkel, de van amikor egy fáklya jel van csak ott...)

    sajnos a darker dungeons nagyon hangulatos mod, és kellene hozzá ez a DLT (legalábbi addig, amíg nincs egy night eye spellem), de annyira hülyén működik.



    egyébként szerintem francesco-val érdemes a legtöbb modot összeszedni, mert a francesco a "legkevésbé összetett" nagy overhaul mod. az összes többi már úgymond túl sokat foglal magában, ami szökségeszerűen akadhat egy csomó mással...bár a francesco-hoz is kell jópár compatibility patch, amiket szintén utálok.

  • SaGa
    #33741
    Amúgy nem a CS használata a bonyolult, mert az inkább csak "drag and drop", hanem kitalálni, mit mire érdemes és lehet használni, hogyen lehet elkreülni az egyes modok (főleg a bennük lévő scriptek és setek) összeakadását...
  • SaGa
    #33740
    Használom és a kiírások zavarnak, de még nem tudom, mit lehet velük kezdeni. Az OBSE akar oda mindenféléket kiírni. Pl olyankor is, amikor egy farkasbőrt piszkálok az inventoryban és épp nincs aktiválva olyan mod, amivel át lehet "építeni" feldolgozott bőrré. Ilyenkor nem tud mit kiírni, de az oblivion jelet kiteszi. Meg az is zavar kissé (és gyanítom, hogy lassítja is a dolgokat), hogy a konzolon folyamatosan irogat, akkor is, amikor a konzol inaktív. Ha "lehívom": látom az utolsó kiírásait. Pl: forward, sokszor...

    Ennyire még nem másztam bele, alőbb szeretnék összeválogatni valami olyan készletet, ami nem akad össze egymással (vagy ha igen, akkor ki tudom deríteni, hogy mi mivel és javítani), majd utánna ezeket alahogy összerakosgatni...

    Amúgy a DLT elég hektikusan működik. Hol eldobja a fáklyát, hol elrakja, és még nem jöttem rá, mitől van...
    A sötétség ellen meg ott a khajjit szeme, így a fáklsát csak a hangulat kedvéért cipelem magammal...
  • koschwarz
    #33739
    gondolkoztam már rajta, hogy én is kitanulom a CS használatát... lenne egy pár elképzelésem, bár az a baj, hogy szinte játszani alig van időm, nemhogy még modokat is csináljak...

    teljesen véletlenül nem használod a frugal féle "drop lit torches in combat" modot? ez arra jó, hogy mikor kezedben van a fáklya és előhúzod a fegyvered, akkor a földre dobja a fáklyát, nem elteszi, mint alapból. szükségres mod, ha használsz olyan modot, amivel sötétebbek lesznek a dungeon-ök.

    viszont már régóta zavar, hogy minden alkalommal amikor előveszem a fáklyát, avgy a földre dobom, stb. teljesen összevissza üzeneteket ír ki a bal felső sarokba...marhára idegesítő.

    szóval ha használod, neked csinál ilyet?
  • SaGa
    #33738
    Hát nem...
    Sőt, ha annyira belemászol, mint én is (meg még páran itt a fórumban), lehet, hogy nem is játszol, hanem keményen dolgozol a jobbá tételén...
    Ez sem rossz elfoglaltság. Olyanra formálni egy egész világot, amilyet szeretnél...
  • koschwarz
    #33737
    arról nem is beszélve, hogy nem 10 órás játékidőért fizetsz, hiába csak singleplayeres...
  • koschwarz
    #33736
    szerintem is ez a baj a nagy modokkal. a legtöbb esetben átesnek a ló túloldalára a készítők. persze megértem, ha valaki lelkes, és szeretné tökéletesíteni a munkáját, de sokszor túlzásba esnek, és egyre több mindent tesznek a modjukba, holott egy csomó hibát is ki kellene javítani először a korábbi változatban.

    egyébként én is mindig a lehető legkevesebb modot használom. sokszor van, hogy olvasok egy jó új modról, vagy találok valami érdekeset, de azokat sem teszem fel, hiába tűnnek hasznosnak, ha az én játékstílusomhoz nem kell, csak egyfajta "kozmetikázás" lenne, akkor nem teszem fel.
  • koschwarz
    #33735
    pedig ma már bagóért megkapod ezt a játékot...a kiegekkel együtt. de tudod mit, majd kipróbálod és meglátod, hogy kifejezed-e a tiszteleted a készítők előtt azzal, hogy megveszed. én is így voltam vele, bár igaz, hogy ezelőtt én soha nem játszottam rpg-vel, így alapból nem jutott eszembe, hogy megvegyem...aztán megvettem.
  • SaGa
    #33734
    De megéri eredetiben, ha szereted az rpg-t. Ha nem, akkor nem. Ha csoportos rpg-zésre vágysz, ott a wow,vagy bármelyik mmorpg.
  • Nyugis
    #33733
    akkor nem is éri meg megvenni eredetiben... még jó hogy ezt sikerült lebeszélnem! hisz egy single játékmenetre vannak egyéb más lehetőségek is.. nos, köszönöm a választ!!!!
  • SaGa
    #33732
    A caliper is igen hasznos cucc, ha fent van az MMM Hunting and Crafting mod (vagy annak az eredetije az Axebanes Hunting mod). Ez a különböző bőrökből (a hide-okból, nem a pelt-ekből) bőrpáncél, a csontokból nyílvessző, a fém tárgykból (caliper, tong) repair hammer készítését teszi lehetővé. Vagy ha tolvajkodsz, akkor a lockpick moddal lehet a fémtárgyakból tolvajkulcsot gyártani.

    Megj: kezdek ráunni a CTD-kre. Asszem összerakok magamnak valami jó kis modcsomagot apróságokból.
    Ezek a nagy csomagok egyre jobbam akadnak össze egymásal és az apróságokkal. Pedig sokat dolgoznak azon, hogy ne így legyen, csak nem sikerül...
    Sajnos mindegyiknek van 1-2 olyan tulajdonsága, ami kellene, de mindegyikben van egy halom felesleges is. Még jó, hogy apróbb modokban megtalálhatóak azok, amik kellenek és az apróságokat könnyebb összehangolni, mint a nagyokat...
  • SaGa
    #33731
    Nincs és nem is lesz. Készül valami mmorpg a TES világban, de még sehol sincs...
  • Nyugis
    #33730
    és esetleg hálozatba? vagy bármi oolyan lehetőség, ahol nem egyedül kell méászkálni ebben a hatalmas világban? vagy ez csak és kizárolag single p.?
  • koschwarz
    #33729
    planetelderscrolls.com
    tesnexus.com
  • watto
    #33728
    jah meg az az addon amikor arénában legyőzött ellenfélből tudod lootolni a
    cuccokat:D
  • watto
    #33727
    Hali!Újra felraktam az Obliviont:))
    Lenne pár kérésem:D
    valaki tudnak linkeket adni ilyen addonokhoz?
    pl amiben van egy új faj meg hajak meg ilyenek:D
    naon megköszönném előre is thx
  • koschwarz
    #33726
    izé, az nemm javítja a francesco bugjait, teljesen más dolog a kettő...
  • Neton
    #33725
    Hali! Az Unofficial Patch-et próbáltad már? IDE kattintva tudod elérni. Nálam is csomó bugot királyul kijavított.
  • koschwarz
    #33724
    kösz a választ. próbálok valakit mozgósítani a bethesda fórumon, hogy javítsák ezeket a hibákat, mert a legtöbben ilyesmiket tapasztalnak. sajnos francesco eléggé elhagyta a scene-t, egyébként meg mindenki csak az oscuróval, martigennel meg az fcommal van elfoglalva.
  • Fantusz
    #33723
    Nem tapasztaltam olyat, hogy kizárólag csak caliper a loot, azt viszont már megszoktam, hogy a használható tárgyak között van szemét is.
    Banditáknál mindennapos dolog, hogy agyagkorsót, agyagtálat találok, az már érdekesebb, amikor ogreben, trollban, vagy minotaurusban van egy caliper pluszban.
    NPC-nél ritkán, de előfördulhat, hogy bizonyos tárgyból (pajzs, mellvért) kettő is van.

    Nyílvesszők nálam normálisan megjelennek, íjászos pofozkodás után mindenfelé lógnak belőlem...

    Legzavaróbbnak azt találtam (szerencsére viszonylag ritka), amikor egy-egy lény csak úgy van, de semmire nem reagál.
    Dungeonokban (ritkábban a szabadban is) össze lehet futni Adventurerekkel, Tomb Raiderekkel.
    100-as disposition (vajon miért kedvelnek ennyire?), ártalmatlanok, de szeretik előttem kifosztani a tárolókat.
    Nos velük is megesik, hogy kilógnak a játékból - mosolyognak, beszélni nem lehet velük, semmiféle reakciójuk nincsen (ott szoktam őket hagyni, megütni sem érdemes)
  • Dzsí Pí
    #33722
    jee, kösz a Varla helpet mindenkitől:)
  • koschwarz
    #33721
    találkoztál olyan problémával, hogy

    -csak calipert találtál lootként?
    -íjász banditák nem lőnek ki nyílvesszőt, bár úgy néz ki mintha lőnének?
  • sevendoor
    #33720
    Mackamentainben tegnap voltam, :) nagyon durva, necromanták, szellemlények, csontvázak számolatlanul. Cameleonnal fosztottam ki, elég sok értékes cucc van benn, de alig lehet mozogni a sok ellentől.
    Varla kövek helyett javaslom inkább az Azur csillagot és az Umbrát.
    Mindkettőt oltárnál tudod megszerezni, az Azur csillag jutalomtárgy, az UMbra egy igen jó kis kétkezes kard rengeteg léleklopó ütéssel felszerelve. Ha jól emléxem egy kiscsajnál volt és igen ragaszkodott hozzá :)
  • haxoror
    #33719
    Ha Nornal-ra gondolsz akkor ott csak 3 varla kő van, nincs negyedik.

    Varla kövek ezeken a helyeken vannak.
  • koschwarz
    #33718
    véletlenszerű hol találsz olyan köveket.
  • SaGa
    #33717
    Varla stone a legtöbb ayleid romban van, 1 db. Nem mindegyikben, de a legtöbben...
  • Dzsí Pí
    #33716
    Üdv, vki tudna segíteni egy Normal nevű ruinnal kapcs? Egy varla követ kéne beillesztenem(búrát leszedtem, ott volt a 3 kő, de ugye kell a negyedik) szal az érdekelne h merre találhatok ilyen köveket, esetleg ha vki tudja konkrétan ezen a ruinon belől a 4. kő helyét és meg is osztaná velem... Hát azt nagyon megköszönném