41716
  • steweee
    #33915
    nekem csak "realitás" modok kellenének bele

    amik a játékmenetet javítják kissé. pl fáradtság az attributékon, vérzés, éhségszomjúság,esetleg vmi kisebb szörnycsomag. meg olyan hogy a vadállatok reálisak legyenek a vadonban, és néha belefussunk vmi erősebb szörnybe is ami magasabb szintű, ne mindig hozzánk generálja, mert így túl könnyű.
  • koschwarz
    #33914
    nekem most relatíve "kevés" mod van fent (szóval kb. 50), francesco-val, de a kézi mentés és a rámentés működik.


    egyébként a t.i.e. készítője azt írta a beth fórumban, hogy nyáron akarja a shiveringet is belevenni a modba.
  • SaGa
    #33913
    Úgy látom, máshol is dünnyögnek emiatt. Marad a kézi mentés. Ahogy elnézem, akkor van baj, ha már meglévő mentésre akar rámenni az új. Valószínűsítem, a régi átnevezése okozza a bajt, valami összeakad közben...
  • SaGa
    #33912
    A streamline autosave is lecsapja a biztit, úgyhogy mindegy. Próbáltam mindenféle beállítást. Pont a streamline miatt telt bele még 3-4 óra, hogy rájöjjek: a gyors és automata mentésekkel van a gond, mert amikor eljött a mentés ideje, már nem tudta kiírni, hogy streamsave, csak kidobott...

    A baj igazából az, hogy az ilyen mentésráadásul hibás is, így nem is tudom visszatölteni, csak egy korábbi verziót.
    Mindegy, keresem tovább a nekem optimális mod készletet. Van még pár variáció...
  • koschwarz
    #33911
    a CTD az autosave-nél, quicksave-nél sok mod együttes alkalmazásakor gyakori. szar a rencer, ha sok adatot kell mentenie (különösen, ha pl. az idő is lassítva van). ki kell kapcsolni ezeket, és manuállal menteni vagy streamline-t használni.
  • steweee
    #33910
    a rögzült fertőzéstől hogy lehet megszabadulni?
  • Fantusz
    #33909
    Kár, hogy a Morag Tong igazából kimaradt a játékból, a Mehrunes Razor küldetésben, illetve véletlenszerűen össze lehet futni egy bérgyilkosával, akitől megszerezhető a páncél, de ezen túl semmi szerepük nincsen.
  • Fantusz
    #33908
    Lötyivel benyelt Drain Fatigue fertőzés néhány másodperc után elmúlik, de még a varázslatokkal rádküldött is kb 1 perces lehet, amit látol is a játékképernyő jobb felső sarkában.
    Ha a varázslatok aktív hatásai között mindíg ott van a Drain Fatigue bejegyzés, vámpírharapás következménye (Porphyric Hemophylia), amit a skingradi templom oltár biztosan gyógyít, ha még nem indult be a vámpírrá válás.

    Vámpírként a karakter megkap pozitív és negatív módosítókat, amik közül alacsony szinten a Sun Demage életveszélyes lehet, lévén ekkor még kevés a HP.
    Kivédhető, ha csak éjjel, és sötétben mozog, küldetéseket ilyenkor viszont nem mindíg lehet csinálni - vért kell inni, s egyetlen napocskára védett lesz a napfénytől.


  • SaGa
    #33907
    Jópofa mod: Player Hunters, fame and infamy...

    Ha nő a fame-d, akkor egy Morag Tong bérgyilkos ered a nyomodba, ha az infamy-d, akkor egy Imperial Legion tag...
    Ha a mod felrakásakor nem 0 valamelyik érték, rögtön jön az áldás. A bérgyikos ellen segítenek a töbiek, a légiósok ellen nem tudom...
  • SaGa
    #33906
    A modok jó dolgok, de javaslom, hogy mindig legyen egy határozott mentésed a mod felrakása előttről, hogy ha esetleg nem válik be, akkor legyen mihez viszatérni. Meg mindenképp használd az obmm legfrissebb verzióját, mert azzal könnyebben lehet visszalépni, bár azzal is figyelni kell, mert néha csak leszedi azokat a fájlokat, amiket felülírt, de nem rakja vissza a másik példányt, ami egy esetleg még fent lévő modnak kellene...

    A hét végén próbáltam rendesen összehangolni azt a kupac modot, amit belinkeltem nemrég és nem igazán sikeredett. Vannak csúnya kifagyások, illetve CTD-k. Arra már rájöttem, hogy mindig (auto)mentéskor crashel, csak azt nem tudom, mitől.
  • obe
    #33905
    sag = saga, bocsi:)
  • obe
    #33904
    sag, fantusz, mar megint köszi:)..akkor be kell szereznem egy cure disease spell-t..a drain fatigue lehet esetleg egy olyan sajat löttyöm keverese ami ilyen mellekhatst tartalmaz?..meg csak appertiance szintü meregkeverö vagyok (breton, mage csillagjeggyel), lehet csata közben szlopaltam be

    mas...az elejen fogadkoztam hogy eleg a quarl, meg a fransesco mod, most meg mar a 10. modot rakom fel, de eddig nem eszleletem összaferhetetlenseget..de meg mindig a modlistat lesem, mivel tehetnem jobba:))
  • SaGa
    #33903
    A fertőzés "beszerzése" és a templomlátogatás között nem szabad aludni, mert akkor rögzül a hatás...
    Emellett az sem árt, ha végigjárod a vadonban az oltárokat, akkor hatásosabbak a templomok.
    Az sem árt, ha nincs túl sok fame rajtad, mert nem segítenek...
  • Fantusz
    #33902
    Böngészd át a karakterlapodat.
    Fölöslegesen ne idd a Cure Disease lötyilket, bár ártani nem árt, csak pazarlás (nekem az sem 100%, hogy leszedi a rontást).

    Attribute sérüléseket figyeld, illetve a varázslatok aktív hatásai között lehet "Drain Fatigue" (vámpírharapás), "Stunced Magicka" (zombiktól elkapható kórság, nem töltüdik vissza a mana) - ha ilyeneket látol igyál, varázsolj magadra Cure Disease-t, menj templomba, de ellenőrízd, hogy sikerült-e levenned a rontásat.

    Attribute sérülésekkel elvileg sokáig el lehetne játszeni, de jobb azt is orvosolni, a mana-satnyaság varázslónál életveszélyes, de a többi kasztnál is kellemetlen, vámpírharapás következménye egy teljesen új játékhelyzet lehet (vámpirizmus), játékstílustól, játékhelyzettől függően ez lehet nagyon kellemetlen, de akár jó dolog is (alacsony szinten semmiképpen ne akarj vámpírrá vállni).
  • obe
    #33901
    rendben, köszönöm..a lentemlített dögökkel való harc mindennapos, könnyen elképzelhető..bár minden nagyobb csetepaté után legurítok egy cure disase lötyit..ic-n kívül eddig csak chorrol-ban voltam,most mindet tervezem felkeresni, kell az összes céhajánlás az egyetemi belépőhöz:)
  • Fantusz
    #33900
    Szerintem jó helyen kapisgálod a bajok forrásást, csak nem jó templomba mentél.
    Volt már itt vita róla, de a templom oltárak nem feltétlenül szednek le minden nyavalyát, ha valamelyik mod bekavar, de másik városban orvosolható a fertőzés.

    A csata közben beszedhettél egy fertőzést, lecsökkent az erőd, kézifegyverrel kevesebbet tudsz sebezni, illetve kevesebb terhet bírsz el (tehetbírás=erő 5x).

    Patkányok, rákok, zombik, farkasok a legyakoribb fertőzők, nézd meg az attribute értékeket, a sérülésekre vörös szin figyelmeztet.
  • obe
    #33899
    srácok..az mitől van vajon hogy egyszercsak kevesebb cuccot tudok cipelni?..320-rol 290 -re esett a terhelhetőségem..ezt általában egy egy kisebb összecsapás után szoktam észrevenni, elmentem templomba is hátha valami rontás, de nem kaptam vissza a 320-as értéket..köszi
  • Forcee
    #33898
    szasztok nem tudja valaki hogy mejik az a mod amivel be lehet állítani a karaktereket?
  • darkman1
    #33897
    Köszi a válaszokat!

    Ebben hány óra játék van?:)
  • SaGa
    #33896
    A tesxtúra méreteknél a RAM mennyisége a mérvadó, nem a sebessége.
    256 megás kártyákkal a Qarl 2-es csomag hasznlható (1024x1024-es texturákkal. A nagyobb, 2kx2k, vagy 4kx4k-s csomagok 512 MB videoramot kérnek...
  • soo277
    #33895

    2éves gameselés eredménye
  • watto
    #33894
    na és Radeon HD3650 512DDR3???:D
  • Fantusz
    #33893
    Magasabb skillel kevesebb manába kerül egy-egy varázslat, de ennek az enchantoláshoz nincsen köze, ott mindössze a kőben lévő lélek-nagyság számít, no meg ismerned kell a varázslatot.

    A játék elején megkapott Flare varázslat 16-19 manából süthető el, 100-as destruction skillel mindössze 2 manába kerülne, de persze ilyenkor már nem ér szinte semmit, tűz alapú enchanthoz viszont elég ennek a varázslatnak az ismerete is.
  • watto
    #33892
    nemá...:(
    az nem számit hogy ddr3as?
  • koschwarz
    #33891
    szerintem a videókártya 256-os ramja már nem bírná a "large" textúrákat, inkább a médiumot.
  • watto
    #33890
    Hali bocs hogy itt is kérdezem de szerintetek ilyen gépen menne játszhatóan high beállitások mellett???
    Core2Duo 2,4GHz E4600
    2gb ram
    geforce 8600GT 256 DDR3
    BOOOcSS
  • sevendoor
    #33889
    Szerintem ahhoz nincs köze, csak a lélekkőnek, meg talán a szintednek. A skill szintjének nem, a lényeg hogy ismerj egy olyan varázslatot, mindegy milyen erős.
  • darkman1
    #33888
    Sziasztok!
    Tegyük fel, hogy az egyetemen új mágikus fegyvert csinálok, aminek adok például egy tűzsebzést. A kérdésem az lenne, hogy magasabb destruction skillel "olcsóbban" (kevesebb manaval) tudok ugyanannyi tűzsebzést elérni?
  • SaGa
    #33887
    Common Oblivion. Olyasmi, mint a Tamriel Ingredients, csak tovább fejlesztve.
    Behoz egy halom "alapanyagot" a rendszerbe, a Morrowindből és a még korábbi TES játékokból. Emellett kissé átszervezi az alkímiai recepteket, bevezeti az Alchemical Sortert. Ez a megvehető házakba tesz egy "fűszertartót", amibe egy mozdulattal kipakolható az öszes, nálad lévő alapanyag, majd a munkához visszaszedheted magadhoz, ami kell belőle. Vagy név szerint kiválogatod, vagy receptek szerint csoportosítva "kéred ki a raktárból"
    Beállítható benne a játék idő és a valós idő aránya (alapból ez 30:1, ami kissé gyors. nekem a 10:1 jobban bejön.

    Vízforrásokat (kutakat) tesz be, ami jól jön pl a Real Thirst-hez, a Mages guild pincéibe grindereket rak. Ebben lehet összezúzni a cssontokat, hogy Bonemold legyen belőlük, illetve a drágaköveket, hogy porítva felhasználhatóak legyenek alkímiai célokra. Stb...

    Eredetileg a TI-t használtam, de Cobl többet nyújt, illetve jópár modhoz van illesztése.
  • koschwarz
    #33886
    mire való a Cobl???
  • SaGa
    #33885
    A most használt modok listája.

    Ebből a Craftybits kissé véletlenszterűen vagy működik, vagy nem, így lehet, hogy kiszedem. pedig jópofa cucc...
  • SaGa
    #33884
    Egyelőre én sem, da azt most fedeztem föl, ho gynem is kell hozzá a Tamriel Travellers és a TNR All Races, mert mindkettő bele van gyúrva a modba valamilyen szinten. Csak a TNR SI kell, hogy a SI-hez is legyenek jó arcok...

    Belenéztem az esp-be, de nem találtam olyan bejegyzéseket benne, ami az SI-re utal...
  • koschwarz
    #33883
    csak egyet nem tudok még: SI-vel kompatibilis, illetve változtat azon is? erről nem találtam semmit.
  • koschwarz
    #33882
    elolvastam a T.I.E.-ről amit találtam és nagyon meggyőző...

    most indítottam éppen egy új karaktert francesco-val persze, de lehet hogy ezzel a moddal játszom inkább. különösen az a jó benne, hogy a lopakodós játékmódnak is kedvez, még lopakodós karaktert sosem indítottam, mivel a vanillában egyszerűen nem életképes szerintem.
  • SaGa
    #33881
    Nem, az valamiért nem jött be. Gyanítom azért, mert nem tolom végig minden indulásnál a kezdő dungeont, és a VV-nak van egy olyan hibája, hogy az onnan kijövetel előtt a "rest" funkció rosszul működik. Ha nem az originál kezdéssel indítok, akkor ez a hiba megmarad.

    A Real Thirst 1.20-t és az ahhoz való Cobl kiegészítést használom, meg a Real Fatigue csomagot. Jól együttműködnek.
    Ha el nem felejtem, este kiteszem valahova a modlistámat, bár mint jeleztem, ez még nem végleges...
  • koschwarz
    #33880
    a vim and vigort használod??
  • SaGa
    #33879
    Mint már írtam, leszedtem a 3 nagy mod közül mindet és kis apróságokból rakosgattam össze egy készletet. Így is 200 körüli esp aktív a játékban
    és ebből csak úgy 20-30 az, ami "látványjavító". Még nem véglegesedett, melyik marad, mert néha érzek kisebb "összeakadásokat, így némelyiknek mennie kell.

    Van köztük olyan, ami az eredeti szinteződést véletlenszerűvé teszi, és egy halom (500+) új npc-t rak a játékba, különböző feladatokkal. Egy másik khajjit utonállókkal tölti fel az éjszakai városokat, van ami azt teszi lehetővé, hogy készíthessünk magunknak tárgyakat (pl lehet sütni, főzni, pl kenyeret, sütit, készíthetsz sajtot, de csak simán megsütve a húst vagy a kukoricát, teljesen más alkímiai hatásuk lesz. Lehet fát vágni, abból íjat készíteni, stb...).
    Egy másik "éjszakai boltokat" pakol a városokba, van több település illetve playerhouse mod (ezek között erősen szelektálni kellett, mert sokan feltöltik a házat gyakorlatilag mindennel, ami előfordul a játékban, így minden fegyver és páncél helyből rendelkezésre áll, ami marhaság. Van, amivel dobótőröket lehet vásárolni, spéci tolvajfeladatokat elvállalni, van ami letiltja a várakozás közbeni gyógyulást és csak rendes, ágyban alvás közben gyógyít. A teljes felépüléshez minimum 8 óra nyugalom kell, de egyébként is 24 óránként ennyi javasolt. Az éhség és szomjúság átmenetileg rongálja a statokat, enni, inni kell. Egy újabbal bekerült a játékba az unarmored skill. Ez csak akkor él, ha nem vagy 50%-nál jobban leterhelve. A fáradtság igen látványosan jelenik meg (elmosódik a kép, szédeleg a karakter, hangosan zihál, néha csak úgy összerogyik). Kedvencem, amivel hátrafelé futás közben néha látványosan hanyattesik a karakterem.
    Van, ami a kereskedők árutároló ládáit beteszi a boltokba, így az éjszakai betörésnek lesz értelme (minden ott van a boltban, amit nappal láthatsz), cserébe szerződött őrök mozognak az épületben, aki elől el kell bújni.

    OOO és társai helyett mindenkien javaslom a t.i.e. (Tamriel Immersion Experience) modot. Ez az, ami egy halom új npc-t rak be. Van köztük mindenféle, főleg "rossz fiúk". Orgazda, tolvaj, rabló, de utazó kereskedő, és trainer is. Emellett törli a kötött szintezést, életszerűen mozgatja az állatokat, valószerűbbé teszi az erdei életet (nem lesz minden fa tövében valami, ami meg akar enni), a ládákat is random módon tölti fel.. OOO szerű, csak kicsiben (egyetlen 3 megás esp), főleg lopakodós stílusú játékosoknak. A Tamriel Travellers-szel együtt felrakni, csak komoly teljesítményű gépen javasolt, mert nagyon sokan lesznek, akiket a gépnek mozgatni kell. Streamline 3.1 is javasolt hozzá...

    Az este, 2 szinten, lemerészkedtem IC csatornáiba (több van, mint eredetileg és összeköttetésben állnak egymással az egyes városrészek csatornái), és agyonkarmolt egy házimacska... Kissé meglepődtem. igaz, ránézésre egy miniatűr oroszlánra hasonlított, de mégiscsak egy macsek...

    Az ellenfelek véletlenszerűen jönnek, sokkal erősebbek is mint én. A Will-o-wispek az idegeimre mennek, mert ha nem veszem észre idejében és kerülöm ki nagy ívben, akkor követ mindenhova (épületekbe, barlangokba is) és előbb-utóbb elkap. Eddig 2 elől kellett menekülni...

  • obe
    #33878
    fantusz, koschwarz..köszönöm a kimerítő válaszokat, nem találkoztam még ilyen élvezetesen bonyolult játékkal mint ez, minél többet olvasok hozzá, annál szövevényesebbenk tünik, de pont ez ami különlegessé teszi...
  • Fantusz
    #33877
    Kizárásos alapon az unofficial patch lehet.

  • steweee
    #33876
    nekem a telepítésem
    alapjáték
    si
    si utolsó patch
    unofficial patch

    na most hogy szóbakerült, tűnik fel hogy még sosem támadtak meg az úton vagy bárhol
    melyik peccs tiltja ezt le?
    emléxek korábban azért támadtak banditák, illetve az ooo-val elég keméyn lények is, de most tényleg semmi, se farkas se oroszlán