41716
  • Fantusz
    #34075
    50-es szintű Restoration skill kell a Cure Disease varázslat megtanulásához, az Astral mágusnál életveszélyes, szinte azonnal gyógyítani kell.

    A vásárolható, lootolható magicka potionok helyett hasznosabb a sajátkezűleg készíthető Restore magicka lötyi, magas Achemy skillel, jó felszereléssel hosszú ideig folyamatosan tölti vissza a manát, a súlya elenyésző, a leghoszabb utakra is el lehetz indulni 20-30 üvegcsével.

    Flax Skingrád-Anvil között gyakori virág, illetve Chorror környékén az acélszürke kalapú gomba fontos alchemiai alapanyag lehet egy mágusnak.
    Van még egy sárga gomba (Leyawiin környékén), amely (expert alchemy) a Flax-al együtt Restore magicka+Shield hatású.
  • zsilike
    #34074
    sziasztok!bekövetkezett a nemolyan régen feltett kérdés!a tolvajomon nincsen bounty!templomban gyógyulnék az oltárnál-és nem kapok áldást,hanem azt mondja h bánjam meg a büneimet,mert bünös vk!mit tegyek?
  • obe
    #34073
    köszi...a baj hogy olyan helyen kaptam el ahonnan nincs templomba meneküles, se italbeszerzes..felraktam a midas spell aurum - modot, ez egy küldetese ami a barvili börtön melyeröl egy teleport röpit egy szigetre, ahol a kijärat marha messze van szamtalan dög var meg itt ram a kijaratig, ugyhogy vissza kell töltenem , es jobban felkeszülni:(((..pedig olyan loot-okat ad hogy csak lesek, de ide sajna keves mega 8-as szint, ezt is kesöbbre kell hagynom

  • Fantusz
    #34072
    Büdös zombiktól lehet megkapni, Disease alapú nyavalya.
    Cure Disease ital, varázslat, vagy oltár a gyógyszer rá.
  • obe
    #34071
    sräcok..tegnap az eddig legmocskosabb fertözest kaptam el: astral vaporizer:((((..a magickam nem töltött vissza, semmi porionom nem volt keznel, oriasi szopas, nem tudjatok mi gyogyitja?
  • Fantusz
    #34070
    Az Unicornis hosszútávon nem lesz a társad.
    Nehéz minden csatát elkerülni vele, ráadásul szegény nem halhatatlan (a Deadra küldetésben is meg kell neki halni), ha nem használod elindul vissza a helyére.

    Shadowmere minden tekintetben felülmúlja az egyszarvút - természetesen kihagyhatatlan, hogy Unicornis-háton körbevágtass Tamrielen, de aztán hagyd elmenni, vagfy meghalni (ha volt lovad, hazament miközben az Unicornison nyargalásztál)
  • Fantusz
    #34069
    Cure Disease hatású növény a Mandrake Root, Bravil és Leyawiin között viszonylag gyakori az út mellett.
    Anvilban a harcoscéh ebédlő-asztalán van egy Francesco által berakott ételfélseég (pie), ugyancsak betegséggyógyító hatású.
    Ugyanezt az ételt lehet kérni a Battlethorn Castle és a skingrádi ház házvezetőnőjétől korlátlan mennyiségben.
    Van még egy gomba, ami ugyancsak betegséggyógyító hatású lehet, csupor, vagy csésze formájú, vöröslő kalapú növény - ebből Skingrád és Kvatch között találni viszonylag többet.

    Attribute sérüléseket Restore italokkal lehet kezelni (Restore Agility, Restore Speed, stb)
  • obe
    #34068
    ertem, akkor hagyom a francba, nem hasznalok lovat, a speedemre gyurnom kell meg, csak kivancsisag hajtott mikor rabukkantam veletlenül, nah mondom evvel ügetek vissza IC-be, de ahogy poroszkalok az uton, meglattam egy kerestt növeynt, felszedem mondom, mire visszaneztek mar baljos zene ütötte meg a fülem, a lo mar ägaskodva rugdosta egy spiggan es egy tüzatronach fejet, kenytelen voltam katana -ert nyulni..akkor mentes visszatölt, lo helye megjegyez:)..köszi saga, sevendoor
  • SaGa
    #34067
    Nem kell megölni. A csatákba nem feltétlen muszály belevetni magad, el is lehet futni... Közlekedésre jó, ha harcolni akarsz, vegyél vagy lopj lovat...
  • sevendoor
    #34066
    Ne öld meg, az egyik daedra küldetésben lesz szerepe.
  • obe
    #34065
    sräcok..belebotlottam a feher unikornisba, olvastam hogy fegyvert el kell tenni akkor megülhetö, kiräly, fel is pattanok rä, csakhogy az elsö csete-pateban mihelyst fegyvert räntok hogy megvedjem magam (miutan legyürtük az ellen ) nekem jön a dög..magyarul evvela loval csak poroszkalni lehet, tartosan nem lehet tärsam, hisz elebb utobb fegyvert kell rantsak akkor meg addig agaskodik amig pofän nem vägom, tehät meg kell öljem..ez igy normalis?
  • zsilike
    #34064
    thx
  • SaGa
    #34063
    Porphyric Haemofilia elleni lötty kell, azt nem tudom, miből készül. Ha a fertőzés után, de még alvás előtt mész egy templomba, kigyógyítanak belőle. Persze ehhez az aktuális bounty-t is le kell tudni...

    Rosszarcú karakternek jó a Blood&Mud mod (Bravil kissé átalakul tőle). Ott lehet ilyen létyót találni az egyik pincében úgy 3 db-ot...
  • zsilike
    #34062
    köszi az infót,már csak a vámpirság elleni"gyógyulást kéne megoldani,mi is a neve ennek a potionnak?vagy miből készítem?+guardian tears küldiről vm?khajit-ot kezdtem,könnyű páncélt+bladet azért beraktam fő skillbe+destruction,ez jól jöhet még+marksman,sneak,armorer-tehát végülis tolvaj,asassin,fegyverszakértő a srác+agility.köszöntem!
  • SaGa
    #34061
    Én arra rendezkedtem be a tolvajommal, hogy löttyöket készítek, illetve lopok magamnak.
    Nem nagyon fejlesztem az alkímiát, mert nem illik egy tolvajhoz, de az összeszedett cuccokból a cure poison, cure disease és a gyógyító létyókat legyártom, és raktározom. A "kirándulásokra" elviszek 8-10 gyógylötyit, meg 2-2 mérgezés és fertőzés elleni üvegcsét. Ami közbe jön, azt is elrakosgatom. A többi fajta potiont eladogatom, mert nem érzem szükségét a mágiára ható meg egyéb cuccoknak. Nem varázsolok. A mágikus fegyvereket is eladogatom, vagy kirakom a múzeumba. Túl feltünőek, messzire hallatszik/látszik a használatuk, és ez nem illik egy tolvajhoz. Páncélt nem hordok semmilyet. Sima, középosztálybeli ruházat, illetve mióta van, azóta az archeológus társaság palástja és csukjája van rajta...

    Ha kedveled a tolvajt, érdemes felrakni a T.I.E.-t, a francesco esp-k elé, meg a Thieves Arsenal: The Odd Jobs-ot a francesco modok mögé...
    Meg a Reneer's Guard Overhaul-t..
  • zsilike
    #34060
    ja és francesco mod-ok jobban érvényesül,teljesebb az uj karival,ezért kezdtem,és tettem félre a fejlett dark elfemet
  • zsilike
    #34059
    Sziasztok!2 kérdéskörhöz kérnék egy kis segítséget!:1-indítottam egy tolvaj jellegű karaktert,eddig mindig templomban gyógyultam,(vámpirság ellen stb)mivel sok a lopott holmim,és gyakran egy kis bounty is van a fejemen,templom gyogy.nem az igazi!kérdésem h mi az ajánlott gyogyulási mód tolvajnak?potionok?varázslatok?---2 egy küldihez szeretnék segítséget kapni-guardian tears.kristályba befagyott könnycseppek,hogy tudom kihámozni a kristályból?köszönöm előre is+jo gamet mindenkinek!
  • SaGa
    #34058
    Az este, az egyik ayleid romban összefutottem egy werecrocodile-lal. Érdekes jószág. Még szerencse, hogy a stealth-em már 60 körül van, így szinte nekem jön mégse vesz észre...

    IC-től keletre, de még Weynon Priory előtt egy barlangba lesétáltam az út mellett. Nyílik belőle egy másik, vizes helyekkel teli (inky grottos) barlang, meg egy erőd, tele vámpírokkal (8. szinten kissé frusztráló terep). Ebből meg egy bánya, goblinokkal, akik jól elháborúzgatnak egymással, meg a trollokkal. Még nem kellett kijönni a felszínre, de már a 4. "zárt terepet" járom... Érdekes...
  • sevendoor
    #34057
    köszönöm
  • SaGa
    #34056
    A dolog lényege:

    A texturák, modelek, hangok miegyebek fájljai eredetileg szép nagy, tömörített *.bsa fájlokban laknak. Elvileg a data könyvtárban létrehozott, megfelelő alkönyvtárakban, mefelelő helyen található, azonos nevű fájlok esetében a program nem a bsa-ban lévő fájlokat, hanem az így kifejtet fájlokat használja. Gyakorlatilag ez a része a programnak hibás, így nem minden esetben működik így.

    A játék főkönyvtárában található archiveinvalidation.txt-be leírt fájlokat mindenképp a "kibontott alkönyvtárakból" szedi, nem a bsa-kból.

    Ennek a fájlnak az összeállítását végzi el az OBMM a utilities-> archiveinvalidation menüpontja. Végignézi a könyvtárakat és a bas fájlokat és ha talál olyat, ami mindkét helyen megvan, beírja ide, így a program a jót fogja használni.

    Részletesebb leírás:
    Archive Invalidation metódusok
  • sevendoor
    #34055
    Mi ez az Archive Invalidation eljárás? Megnéztem a OBMM-t alapbeállitásnál 2 gomb van: Reset meg update. Miket kell bepipálni? Vagy ki kell jelölni a modokkat?
    kösz
  • SaGa
    #34054
    A sárga idomok, szinte kivétel nélkül az Archive Invalidation eljárás elmaradása miatt jelennek meg.

    Rosszabb esetben az adott objektum hiányzik a modból.

    A sárga rombusz, felkiáltójellel olyan objektum helyén van, amire van hivatkozás valamely modban, de az a *.nif, ami az ábrázoláshoz kell, hiányzik, nem úgy hívják, vagy nem abban a köncsvtárban van.
    A lilás színű objektum esetén a *.nif ugyan megvan, de a hozzá tartozó textura (*.dds) hiányzik, rossz helyen van, stb...

    Ezek legtöbbször akkor jelentkeznek (modhibából), ha egy modnak csak az update-jét tetted föl, és a hiányzó fájlok az eredetiben voltak.
  • SaGa
    #34053
    Az este bele futottam egy érdekes hibába, valószínű az NPCs with Jobs okozta, pontosabban annak az esp-i közül valamelyik, mert miután az okat kikapcsoltam, megszűnt. Az esm aktív, így a mod által behozott cuccok is működnek valamelyes.

    A hiba: ládák kinyitása után nem jön föl az az ablak, amiben a tároló tárgylistája van, innen kezdve csak körbe forogni lehet, mozogni nem...
    Érdekes, hogy nem minden ládára vonatkozik a dolog, de ha egynél bejön, akkor annál mindig, visszatöltés után is.
  • SaGa
    #34052
    Ha összekavartad a skillek és a tulajdonságok pontjait a konzolon, abból bármi kijöhet, de jó nem. Lehet, hogy egy korábbi mentéshez kéne visszatérni...
  • kispalika
    #34051
    Az előző üzenet neked is szól. Köszi.
  • kispalika
    #34050
    Köszönöm a segítséget. Sikerült megszereznem a Shivering Islest. Sikerült felrakni is egyéb kiegészítők segítségével. Belépéskor kiírja hogy kéri a CD-t de rányomok a mégsére is indul. Fiam örül is, csak egy bánata van, hogy le kellett feküdni mire sikerült az ügylet. Örök hála a nevében is!
  • SovereignX
    #34049
    Arra gondoltam, hogy lehet megvoltam sérülve mikor állítgattam a skilljeimet és hogy ne állítsa át a skill pontjaimat ahhoz el kell menteni mielőtt még ráklikkelnék a done-ra. Aztán ha vissza töltöm akkor skillek változtak de nem a pontok nem rendeződtek át.
    Nem lehet, hogy ez kavart be? Mert 52 pont hiányzik a Healthemből. A cuccom az fortify endurance 15. abból sajna nem 62 pont jön ki :(
    De hátha! :)
  • koschwarz
    #34048
    azért az első, ha feltesztek egy modot, ami bármilyen textúrát tartalmaz, hogy archiveinvalidation az oblivion mod managerben. e nélkül szintet tuti valamilyen anomália a játékban.

    ha így sem jó, akkor a sorrenddel kell variálni, ilyenkor érdemes az új modot valahová a végére tenni, illetve az esetlegesen gyanított konfliktust okozó modot időlegesen kikapcsolni.

    ha így sem jó, akkor a mod rossz.
  • SovereignX
    #34047
    Fortify Endurance cuccom van. Megpróbálom majd kösz.
    Az, hogy console parancs segítségével egy kicsit változtattam a skill-ek hovatartozásán az nem okozhatott ilyen problémát? E tevékenységem környékén vettem észre a problémát. Már jó 4 szintnyi ideje ezzel küzdök :)
  • Fantusz
    #34046
    A Silgrad Tower modot nem próbáltad?
    Cheydinhalban nyílik két portál, amin keresztül át lehet mennni, érdekesnek tünt, de ennek a modnak is van valami bogara.
    Felraktam többször, volt, amikor normálisan megjelent (egy NPC megbízott vigyek neki csontvelőt, zombihúst, necromantákkal harcoltam), de jónéhány telepítés sikertelen lett, a portálon átlépve a tengerben találtam magam, a város a fejem fölött lebegett, máskor csak a sárga idomok voltak az épületek helyén, úgyhogy hanyagolom a modot.


  • SaGa
    #34045
    Nincs rajtad olyan ruha, vagy ékszer, ami ad egy "fortify health" hatást? Attól tud ilyen lenni. Én is tegnap futottam bele ilyenbe. Az Archeologist Guild ad egy ruhát, ami összesen 100 pontniy "fortify Helath"-et ad (sok egyéb mellett). Amíg nem vettem le, az alvás nem tudott rendesen felgyógyítani...
  • SaGa
    #34044
    Van egy szintén ígéretes mod, amit egyszer már próbáltam, majd kidobtam, mert belefutottam egy hibájába, de tegnap visszaraktam próbára ismét.

    NPCs with Jobs. Még félig sincs kész, de a Craftybits használja a benne lévő alkímiai összetevőket illetve növényeket, állatokat. Ami nincs kész, az a mod saját "szigete". túlnyomó része már be van ültetve, van két, eltérő növényvilágú erdeje, hegyei (itt még nincs növényzet), meg falu kész épületekkel, csak az npck nincsenek még teljesen készen, illetve a házak berendezése kissé hiányos. A T.I.E. mindenesetre pakolt ide is jópár utazó kereskedőt meg rosszarcút. Ami miatt nagyon tetszik: az egyik kis öböl mélyén találtam egy várost. Igazából még csak váz, mert az épületekbe nem lehet bemenni, de jól látszik, hogyan fog kinézni, ha kész lesz. Gyönyörű. Jobban tetszik, mint bármelyik "gyári" város a játékban. Pár órán keresztül csak sétálgattam a terepen és gyüjtögettem a növényeket, vadásztam nyúlra, rókára (ezek sajna még farkasbundát dobnak)...

    Ami miatt elsőre kidobtam: odajutni egy teleport spellel lehet, ami után egy jó mély tenger fenekén találtam magam. Felúszva a felszínre, ott volt minden tereptárgy meg lény, csak épp terep nem. Minden lebegett a levegőben, az élőlények meg úszkáltak a vízben. kiderült, hogy az esm fájlját mindenképp!!! közvetlenül az oblivion.esm után, az esp-it meg minél később, a többi esp után kell betölteni. Az esp-k betöltése nem szigorúan a legutolsó helyen kell legyen, csak minden olyan után, ami módosítja a terepet a játékban.
  • SovereignX
    #34043
    Üdv!

    Vki tudna nekem segíteni? Van egy olyan problémám, hogy nem tudom max health-re gyógyítani magam. 52 pontal mindig alatta van a maxnak. A piros csík sem megy fel ugye így végig. Én próbáltam már mindent. Elmentem mindejik város templomába imátkozni, kis városon kívüli templomokba, megittam egy adag fertőzés meg méreg elleni szert is de semmi. Az aktív effektek lapon sem ír semmit erről.
    Van vkinek vmi ötlete?
  • SaGa
    #34042
    A t.i.e-nek van tie4mods verziója, ami kifejezetten a francesco, ooo, mmm és hasonlókhoz illeszkedését teszi lehetőveé. Én a francesco moddal együtt az alap T.I.E-t használom. Nem vettem észre, hogy akadnának. olyat igen, hogy meglepő módon, pár csonti meg zombi gondolkodás nélkül kinyitott pár ajtót és lerohant, de ez eléggé helyhez kötődő, és nem tudom, pontosan melyik mod teszi be a játékba. Vagy a Lost Spires, vagy a T.I.E. A rom, ahol történt a T.I.E által berakott (bővített) IC béli csatornarendszerből nyílik, ellenben azon a részen a töltőképernyők a The Lost Spires-re utalnak. Még egy "gonddal" találkoztam: a csatornarendszerben nem csak banditák ólálkodnak, hanem néhány városi őr, vadász, és koldus is. Egy hirtelen leadott nyílpuska lövés után egyből 1000 lett a vérdíj a fejemre...
  • SaGa
    #34041
    Használhatóak, mert vannak az OOO-nak kifejezetten a francescohoz illesztő esp-i. A sorrendet az OOO telepítőjében megtalálod leírva.
  • MerlinW
    #34040
    OOO, Francesco együtt használható már? Mi a telepítési sorrend/omm-ben varia, leírná nekem valaki? Vagy felesleges mindkettőt együtt?
  • Fantusz
    #34039
    Jellemző rám, hogy esetenként másnak címzem a mondandómat, természetesen neked szántam.

    Csinálhatod még a Deadra küldetéseket is, ezeknél van minimális szint-követelmény, 8. szint Azura, Namira, Sanguone, Sheogorath, Vaermina küldetéseihez elegendő, a többihez még fejlődnöd kell.
    (modok - pl. Francesco - ezen is módosíthatnak, magasabb szintet megkövetelve)
  • obe
    #34038
    köszi Saga

    #34032: fantusz gondolom ezt nekem szántad..köszi neked is
  • koschwarz
    #34037
  • haxoror
    #34036
    Elolvastam de ez nekem már "túl sok", ennyi változást azért nem akarok