41716
  • darkman1
    #33835
    Van egy olyan küldetés a Mage Guildban, hogy Necromancer's Moon. Aki már csinálta, az árulja már el, hogy mikor érdemes odamenni az oltárhoz! Napszakra gondolok...vagy bármikor kijöhet a neci lélekkövet csinálni? Meddig kell várni? Köszi előre is
  • haxoror
    #33834
    A bravili templomban tanulj Restorationt, a varázslás ingyen van.

    Az inventory-ban láthatod hogy mennyi a védelmed (asszem AC) ez 0-85% között lehet, minél magasabb annál jobb, tartsd meg és használd azokat a cuccokat amik ezt növelik.

    (btw első játéknak pont nem a harcost kellett volna választanod mert Oblivionban a harcos a legnehezebb "kezdő kaszt", 10 szinttől már erősebb ellenfelek jönnek de az ellenük működő páncélt majd csak 20 szinttől fogod megtalálni, gyúrj az armor szkillre, tartsd meg a védelem növelő cuccokat és használj pajzsot! <- ez nagyon fontos)
  • haxoror
    #33833
    igen, számít.
  • steweee
    #33832
    például az olyan fegverek esetében, mint a thonoriros sírgyalázásnál a kard vagy anvilnál a rockshatter számít hogy milyen szinten csináljuk meg a küldit ? mármint a fegyver tulajdonságaiban
  • steweee
    #33831
    a töltés közbeni jótanácsokat lehet olvasni vhol?sok hasznos dolog van benne, de nálam túl gyorsantölt
    1-2 sec nem elég soxor hogy elolvassam

    amúgy most kezdtem el vele játszani. az onofficial peccs miatt, érdekes módon sokat gyorsít a játékon

    meg rengeteg olyan dolgot megváltoztat, amit korábban kis modokkal kellett orvosolni
  • steweee
    #33830
    az ökölharcnak van bárhol bármi értelme? mert nem igazán lehet fejleszteni ellenfeleken, legfeljebb a tényleg kis szarokon
  • steweee
    #33829
    harcosként van értelme lélekkövekkel foglalkoznom?
    mármint a megtöltögetésükkel?
  • steweee
    #33828
    na megvan , érdekes hogy pont a fővárosban nem tud az ember meggyógyulni :(

    amúgy hallgattam a korábbi hozzászólásokra, és gondoltam romozgatok kalandozok kicsikét a főszál előtt. 10es szintű harcos vagyok,és mostanra ellehetetlenedett a játék. pontosabban le tudok győzni simán minden ellenfelet, de egy egy keményebb csatához kellene némi plusz, de kevés a pénzem meg nem is tudom hol lehet erős potionokat kapni

    a felszerelésem az jó
  • Ron Ragm
    #33827
    Nyers hozzávaló is megteszi, Clannfear claw vagy Sepherd Pie is ilyen.
    Vagy cska menj be egy boltba és vegyél Cure Disease löttyöt.
  • T Zsolti
    #33826
    nem a consolba kell vmi command h pihenve áljon pl??? (mint a jedibe:D)
  • T Zsolti
    #33825
    most valami bugom van vagy 10en tényleg enyi állat tud láthatatlaná válni? mert medve meg tigris meg bárány is láthatatlan néha :D
  • haxoror
    #33824
    Templomi oltár.

    A fertőzéseket a magic hatások panlelen írja ki, F3 és a jobbra az utolsó fül.
  • haxoror
    #33823
    Ha jól emlékszem alapból az "R" gomb.
  • steweee
    #33822
    nem,ha nem csinálsz semmit egyperc elteltével a kamera elkezd körbeforogni és akkor kapod le
    de van vmi mod is hozzá, meg azt hiszem frapssel csinálhatsz sok pillanatképet
  • steweee
    #33821
    meg egyáltalán hol lehet itt látni hogy mi bajunk van?
    a morrowindben vhol jelezte, tudom, de itt nem látom a betegséget
  • steweee
    #33820
    nem működik
    engem a játékban ezek a ferőzések készítenek ki
    hogy tudok megszabadulni tőlük?
    segítsen már vki
    az az oltár kiírja ghyo nem vagyok elég ismert ahhoz nhogy szavaim meghalgatásra találjanak
    harcosként az alkímia nem megy
  • T Zsolti
    #33819
    ok köszi. Hogy lehet játék közbe elöröl nézni a karaktert??? mert látok ojan sotokat amik ugy készültek meg h máshogy álnak meg ienek. Ez is egy mod?
  • SaGa
    #33818
    A multkor ajánlottam a Cliff PRO new beginnings modot. Kicsit hibás szegény. Az RPG stílusú esp-t használva előbb kikérdez a szellem, a válaszaid alapján kiosztja a pluszokat és minuszokat, majd amikor kilépsz a kiválaszott ajtón, előugik a szokásos BirthSign és Class kiválasztó és az jól beállítja az alap Obli statokat.
    Ugyanebből a modból s normál esp és a fejlesztő Role-Playing Character modja együtt már jól működik. Itt a sok kiválasztható start pozíciót megadja az egyik esp, majd a másik elszór majd minden kocsmába egy "írót", aki gyüjti a történeteket. Nála kell válaszolgatni és ott állítja be a statokat...
  • SaGa
    #33817
    Kevés lesz. Jó közepes beállításokkal talán, de csak akkor, jeóóhe a távolságokat aélaposan leveszed. Van egy mod (Oblivion Cityes FPS optimizer). Ez a városokban átállítja a Fade távolságokat, meg a terepen vissz az alapbeállításra, azzal talán bírná...
  • SaGa
    #33816
    A legegyszerűbb (bár nem olcsó) megoldás: kicseréled a monitort egy EFT-re. Annál nem vibrál...
  • SaGa
    #33815
    Letöltöd, (1.7GB-s exe). felrakod. A Data könyvtáradban lévő meshes és textures könyvtáraid jól meghíznak (úgy 3 GB lesz a vége). Majd az OBMM-mel elvégzed az archive invalidation procedurát. Enélkül a régi fájlokat használja a program...
  • SaGa
    #33814
    Az alap ruhákat megváltoztatja a BABFINAL, a Growfl féle és az Eshme féle. Mind a 3 többszáz megás méretű...
    Egyidőben többet csak akkor tudsz használni, ha magad készítesz olyan esp-t, amiben karakterenként meghatározod, ki melyik mesh és dds párosokat használja...
    Nem egyszerű, de nem lehetetlen.
  • SaGa
    #33813
    A texture modnak nincs esp-je, nincs mire kattintani. Ez a mesheket és texturákat cseréli le.
  • watto
    #33812
    a vga-val tuti nincs gond sztem:)a memória szerintem is kevés
  • Fantusz
    #33811
    IC-ben nincsen templom oltár, de a főbejárattól jobbra van egy kegyhely, ami gyógyít nyavalyákat, s ad némi fortifyt is, de csak zero infamy esetén enged magához Julianos.
    Attribute sérülést elvileg pirossal jelzi a statisztikádban, de csak az alapértékhez viszonyít, tehát, ha pl egy tárgy ad 10-et a gyorsaságodhoz,de egy patkányharapás miatt csökkent 5-el a speed tölddel jelzi, pedig cipelsz 5 pontnyi fertőzést.

    Vámpírharapásnál nincsen attribute sérülés, a varázslatok aktív hatásainál lehet látni egy "Drain fatigue" bejegyzést.

    Cure Disease ital, illetve varázslat (50-es restoration skill kell hozzá) megkimél néhány templomjáró túrától a játék során.
  • koschwarz
    #33810
    szerintem nem, a memória mindenképpen kevés, a 2600xt...sem hiszem hogy elég erős ehhez.
  • watto
    #33809
    ilyen gépen menne majdnem minden maxon?
    Pentium 3GHz
    1GB ram
    Radeon HD2600XT 256MB GDDR3

  • steweee
    #33808
    segítség kellene
    megharapott egy slaughterfish és elkaptam vmi zöld spóra fertőzést. de vmi másikat is elkaptam talán egy zombitól

    kérdés az lenne, hogy hogyan tdnám azonosítani a betegséget, mert nem látom sehol kiírva, csak a stat csökkenés látszik, meg írja a statisztikában hogy két fertőzésem van

    a másik hoy imperial cityban vagyok, hol tudom leghamarabb meggyógyítani, és hol van a legközelebbi oltár ?
  • Fantusz
    #33807
    A Vista egyeltalán nem játékbarát OP rendszer, nagyon sok vele a zűr.
    Talán nem kell sokat várni egy normális javítócsomagra, de addig egyszerűbb kitartani a sokat szidott XP mellett.
    Jól hangzik a 64 bit, de a játékok 32 biten futnak, a DirectX 10 is hangzatos, de semmi köze a DirectX 9-hez, teljesen más elven készült, egyenlőra azzal is csak a bugok száma nőtt (az Oblivionhoz persze fölösleges a Dx10).
    Jónéhány XP-n bevált programmal sem tudott megbarátkozni a Vista, úgyhogy egy próba után már másnap jött az XP install.

    Nem tudok sajnos a kérdésedre válaszolni, biztosan van megoldás a problémára, de összességében akkor is elég instabilak a játékok a Vistan.
    Nekem az egynapos Vista-korszak alatt semmi gond nem volt az Oblivionnal, de volt akinek elindítani sem sikerült, másnak pedig a Dx10 fuccsolt be a Hellgate Londonnal - instabil még a rendszer, talán még jobban, mint az XP volt az SP1 előtt.
  • T Zsolti
    #33806
    és még valami ezekböl többfélét is futathatok egyszere?
  • SpiritFire
    #33805
    Hali

    A játék refresh rate-jét hogy tudom módosítani, mert vistában 60hz-ra ugrik vissza és a refreshlock sem műxik :S

    Légyszi segítsetek mert így 10 perc után megfájdul tőle a fejem :S
  • Neton
    #33804
    Amikor elindítod a játékot és bejön a menü, akkor ne a Play-re kaatints, hanem a Data Files-ra és ott pipáld be a texture mod-ot. :)
  • skygt90
    #33803
    hali! légyszives valaki írja már le hogy hogyan kel telepítenem a Qarl's texture pack 3-at mert nekem sehogyse sikerül_S ugyanolyan a grafikája a játéknak....szóval nagyon megköszönném ha valaki leírná nekem ide forumra vagy küldene nekem privátba egy leírást mert amit találtam hozzáá azt nem nagyon értem....kösszi
  • T Zsolti
    #33802
    aha akkor nemjol csináltam meg mert sehol semmi változás nemtudnál ojat ajánlani mi jo??? és az alap ruhákat is megváltozatja?
  • Dzsí Pí
    #33801
    köszkösz, már próbálom is
  • koschwarz
    #33800
    a beaming sunglare nagyon ott van. musthave.
  • SaGa
    #33799
    EZ a HDR-től és a Beaming Sunglare modtól ilyen.
  • SaGa
    #33798
    Az exnem mod a női testet cseréli le egy szilikonos playmate szerűre. Alapvetően akkor látszik a különbség, ha levetkőzteted, illetve ha felrakod azokat a modokat, amikben ehhez a testmodellhez igazították az összes "alap" ruhát és páncélt. Ha ez utóbbiakat nem rakod fel, akkor az eredeti modelleket hordják a szereplők, így maximum hibákkal fogsz találkoznu, mert nem illeszkednek rendesen a ruhák és a testmodell részei.

    Az oblivionban egy szereplő több darabból van összerakva: fej (ezen haj és szemek), felsőtest, (nyaktól derékig, illetve a karok csuklóig) alsótest (deréktől bokáig) és a lábfejek. A bodix modok általában a felsőtestet és az alsótestet cserélik, meg a hozzájuk tartozó texturákat. Ha öltözteted a szereplőt, akkor az adott testrész modelljét a ruhadarabéval cseréled, így simán előfordul, hogy egy "cicis" felsőtestre ráadsz egy kevésbé szilikonos ruhadarabot és "szétfeszül" rajta, vagy pl eláll a nyakkivágás a testtől 5 centire...

    Többféle testmodell és ruhakészlet van elterjedve:
    - Exnem. Ez volt az első, gyakorlatilag a Morrowind Better Bodies készítők csinálták (ha jól tudom). Rengeteg ruha van hozzá. Meglehetősen túlpumpált alak.
    - Growfl. Nagyon túltenyésztett "nőstények", egy hatalmas modban, ami lecseréli az alap ruhákat is, de túl sok kiegészítő nincs hozzá.
    - Eshme. Anatómiailag majdnem jó alak (ha ól láttam egy futónőről mintázták), sok kiegészítő ruhakészlettel.
    - BAB (babarized). Szintén eléggé elfogadható anatómiai viszonyok (mellben kicsit elrontva, de nem vészes), sok ráigazított ruhával.
    - TFF (újabban UFF). Az eredeti készítője abbahagyta az afa verzió kiadása után, később egy csapat ráállt és fejlesztgeti. Sok ruha van hozzá. Csípőben kissé túlzottak a hölgyek.
    - Van egy nagyon jól sikerült férfi testcserélő mod, a Robert féle (gyakorlatilag ez az egyetlen, ami versenyben van). A készítője pár hete kiadott egy női modellt is. Ez áll a legközelebb a tényleges nőkhöz. Nem a playboyból és nem is a kifutókról vette a formát. Igaz az mintája nem egy élő alak, hanem egy Valleyo festmény. Valeyo is meglehetősen túldúsított formákat rögzít, de a minta pont nem ebből a szériából való. Egyetlen hibája, hogy nagyon friss, így még nincs hozzá ruha készlet, ellenben a texturázása és az anatómiája eddig a legjobb...


  • Fantusz
    #33797
    Anvilban megtalálod, ott kell vele ismét beszélni, IC-től nem fog veled sétálni Anvilig.
  • Dzsí Pí
    #33796
    Üdv!
    Vki elmondaná, hogy hogyan tóm a gyereket, akitől megvettem Benirus Manor-t elcsalni a házhoz, hogy kinyissa a pinvében a sealed door-t? Ott állok Imperial City kocsmájában, beszéltem vele, most ''el kéne vinni magammal a házhoz'' de ne mnagyon akaródzik...
    Mi a ''cshel''?