41716
  • bardocz
    #34355
    A halak éjszaka elmennek aludni?Mert van egy küldetés,hogy nyúzzak meg 12 halat,de az utolsóba kellett volna még egy nyílvessző,hogy meghjaljon erre eltünt:D(igen,a halakat a partról lenyilazom:DD)
  • Sanyix
    #34354
    Miért nem? Ha megcsinálod a küldetést, mind bezáródik... Ha nem, soha nem fogynak el.

    Most kezdtem újra a játékot, vagy 2év kihagyás után. Csak az a gond, hogy alig van nyílvesszőm főleg steel, és lockpicket is a thief guildes npc-nél tudok csak venni, egyenként, ami nem valami jó. Hol lehet ezekből sokat szerezni? Steel arrowból csak ilyen <10 mennyiségeket lehet találni ritkán a kereskedőknél ic-ben. Az a grand championná válás is ezért tartott 1,5 óráig, mert állandóan nyílvessző után kellett szaladgálnom...
  • Dark Soul
    #34353
    HI! Valaki nem tudja hány Oblivion kapu van a játékban? Mert már 56-ot bezártam és addig nem akarom megcsinálni a főküldetést amíg nem zártam be mindet!
  • Fantusz
    #34352
    Namira szentélyénél egy küldetést kapsz, de csak akkor, ha a personality értéked 20, vagy annál kevesebb.
    Nem kell beszélgetni senkivel, vigyél magaddal néhány üveg cheap wine-t, idd le magad a sárga földig, átmenetileg csökken a personalityd, ekkor a Daedra elmondja mit szeretne tőled.
  • bardocz
    #34351
    Ha az a kérés,hogy legyél roszban emberekkel,akkor az szerintem anyi,hogy a beszélgetősnél leviszed nullára a számot.
  • recon12
    #34350
    Hát nem tudom mivan de most műkodik!(kop-kop-kop)
    Szóval egy kérdéssel fordulnék hozzátok:Burmától délre van egy szentély.Namiráé ha minden igaz.Ott mit kell csinálni?Valami olyat kér,hogy legyek rosszban az emberekkel vagy mi a szösz...:S
  • bardocz
    #34349
    Köszi,ezt jó tudni!
  • zsilike
    #34348
    thx
  • haxoror
    #34347
    igen
  • zsilike
    #34346
    amikor a csaj mondja h vegyek ki ágyat akkor 1órát,aztán felkeltett!utána még aludjak?
  • SaGa
    #34345
    A betöltéskori kilépés ismert Oblivion hiba. Ha olyan mentést akarsz visszatölteni, ami az aktuális tartózkodási helyeddel egy cellában volt, akkor elkressel a program, mert nem reseteli a scripteket.

    Vissza kell menni betöltés előtt a főmenübe, akkor elvileg ez a hiba nem jelentkezik...
  • Fantusz
    #34344
    Aludtál a fogadóban?
  • zsilike
    #34343
    sziaszitok!Anvil-recommendation(magic guild)-nél nem akar jönni a battlemage,hol találom helyileg?goldroad-on elindulok k felé és semmi?help!thx
  • Fantusz
    #34342
    Nem tudom, nem vagyok nagy számítógép guru, csak gyanítottam, hogy a DirectX működése kürül kell keresgélni (pláne, ha másik játéknál is ugyanazok a hibák jelentkeznek)

  • Fantusz
    #34341
    Alkimistáknál.
    Kereskedő mágusok, nem feltétlenül kell máguscéh-tagnak lenni a kereskedéshez.
    Chorrorban érdemes Angalmonál próbálkozni (máguscéhben), elég nagy a választék, s viszonylag olcsó.
    Vannak céhen kívüli alkimista üzletek (Imperial City, Bravil, Skingrad), de mivel ezeket gyakorlott kereskedők vezetik magasak az árak.
    Köveket megvenni nem éppen olcsó (töltet is számít, nem csak a méret), érdemes a lootolt kavicsokat megbecsülni, illetve némi vámírgyilkolás után megszerezni az Azura Start.
  • bardocz
    #34340
    Ezeket a köveket amivel feltölthetem hol vehetem meg?Szereztem két nagyon brutál kardot,az ellenfél fegyverének épségén 40-et ront ütésenként,enyémet majdnem szétcsapta:) Csak sajna mindkettő eléggé használt már,egyik még jó 8 csapásra,másik meg 12...
  • recon12
    #34339
    Na DirectX diagnosztika lefuttatva.Semmit nem talált egy ilyen soron kívül:"A(z) nv4_disp fájl nincs digitálisan aláírva,ami azt jelenti,hogy a Microsoft Windows Hardware Quality Labs tesztlaboratóriuma nem tesztelte.Előfordulhat,hogy az eszköz gyártójától a WHQL-emblémás illesztőprogramot is beszerezhet."
    Van ennek jelentősége vagy ellehet tekinteni tőle?
  • bardocz
    #34338
    Nekem is ma elkezdett kilépegetni,de szerencsére csak ha be akarok tölteni egy mentést,bár ez is eléggé idegesítő :S Még szerencse,hogy betölt gyorsan a játék.
  • recon12
    #34337
    Nos a videókártyám egy 7600gt szóval illene mennie.
    A DirectX újra rakása meg körülbelül 10 perccel hosszabította meg az időt 1 alkalomra szóval bah...-.-
    Egyszer kipróbáltam egy modot még hónapokkal ezelőtt,akkor jelentkeztek ezek a problémák először.Nagy sárga felkiáltó jelek sétálgattak és megvolt a fagyás.Na ott gondoltam,hogy köszönöm szépen és letöröltem.
    Most újra lett installálva és itt tartok,hogy a fagyás megmaradt...
  • Fantusz
    #34336
    Írtad, hogy hibás volt a DirectX.
    Elképzelhető, hogy továbbra is ott lesz a baj, nem a drivereknél, lehet csak egy Widows telepítéssel oldódnak meg a gondjaid.

    Drivereknél meg számíthat a videokártyád tipusa is.
    Előfordulhat, hogy a legújabb driverek még nem tökéletesek, de az Oblivionnak egy régebbivel simán menni kellene.
  • Fantusz
    #34335
    Nem s küldetésektől függ a karakter fejlődése, hanem a skillek fejlődésétől.
    Amikor a major skillek összesen növekednek 10-el, akkor lesz lehetőség a szintlépésre, a küldetéseknek mindössze annyi a szerepe, hogy a képességeket használod közben, amik így fejlődhetnek.
    Küldetések teljesítése nélkül is lehet szintet lépni, ha a majorban lévő skilleket feltápolod.
  • Fantusz
    #34334
    A hiba, ahogy sejtetted, a Locational Demage - Accurate Armour Demage esp körül keletkezett, arra még nem bírtam rájönni mivel akad, de, ha az sp-t kikapcsolom fejlődik a skill.
  • koschwarz
    #34333
    egyébként max 53-55-ös lehet a karakter.

    elméletileg max 53, de az oghma infiniummal akár még egy-két szinttel tovább lehet lépni.

    ezzel ki lehet számolni
  • zsilike
    #34332
    ami kimaradt az kb ugy 150 feladat,de lehet h 300
  • royaltom
    #34331
    kösz.
  • zsilike
    #34330
    Na az érdekes!rengeteg küldi van még:daedric quest,miscelanneous quest,mastertraning,freeform quest,nem beszélve a shivering isles-ről,nameg knights of...ról-olyannal még nem beszéltem,aki fullra végigvitte(márhogy nincs egy darab küldi se)fejlődni mindig lehet amugy is,javaslom h főköldit végére hagyd,nekem 52es volt,de még közelébe se voltam h azt mondjam végigvittem,ez az a game ami nem erről szól,valamit rosszul csinálsz vedd fel a küldiket!szorzók lényegesek!
  • royaltom
    #34329
    Sziasztok!
    Nem értem hogy lehet el jutni ilyen 70es 80as szintig a karakterekkel,pedig én is végigvittem már a céheket meg a főküldetés szálat és még mindig csak 24es szintű vagyok.
    Légyszi írjatok
  • recon12
    #34328
    Áhhh...mégse működik...
    Az a fura,hogy a Dark messiah-nál is megcsinálja ugyan ezt.10-20 percig bírja aztán köszöni szépen a játékot és befagy a kép...ha ez után nyomok egy entert vissza dob a tálcára.Fantusz még az előző kérdésemnél írtad,hogy talán driver csere.Melyik verzió számú vagy milyű driverre cseréljek?Nem nagyon értek hozzá
  • koschwarz
    #34327
    még annyit, hogy érdemes lenne az összes mododat ellenőrizni, hogy nincs-e újabb változat belőlük. kijavíthattak hibákat.
  • Dark Soul
    #34326
    A Quest Items segít hogy kidobjam a tárgyakat de a shivring isles quest itemeit még így sem tudom! Több gyűrűt így tudok hordani de két azonosat még így sem enged berakni csak enchaltoltat!
  • SaGa
    #34325
    A több gyűrűre jó a Wrye Bash is. Ennek van a "rebuild patch" opciójában pár "tweak", többek között ez is.

    Unlimited Amulets and Rings, No Quest Items.

    A tesnexus.com-nak van keresője is...
  • Dark Soul
    #34324
    Hello! Tud valaki olyan mod-ot amivel, ki tudom dobni az inventoryból a quest itemeket? Egy másik mod-ot pedig ahhoz hogy hordhassak két azonos gyűrűt! Örülnék, ha valaki tudna segíteni!
  • SaGa
    #34323
    Még valami: Az OBMM, magától nem állít be sorrendet. Ha omodból aktiválod a modokat, akkor az aktiválás sorrendje, ha csak úgy bemásolgatod a fájlokat, akkor az esp-k dátuma a mérvadó. A sorrendet neked kell beállítani. Az OBMM bal oldali ablakában az egérrel "megfogva" lehet föl-le tologatni az .esp-ket, vagy a jobb klikkes menüben léptetgetni...
  • SaGa
    #34322
    Szabály: a később jött mod az erősebb, az csapja felül a többek által módosítandó objektumot, de alaposan. Ugyanis nem úniót képez a korábbiakkal, hanem egyszerűen azokból semmi sem jut érvényre.

    Másik szabály: először az official modok és azok patcheit kell betölteni, kivéve a Knights, az megy a végére.
    Ez után azokat, amelyek a spawnt módosítják: overhaul modok, harvest modok, lényeket és npck-et berakó modok.
    Jönnek a questek, majd a különböző libek (azok, amelyek pl az alkímiai összetevőket, fegyvereket, könyveket buherálják). Ezek után a szépítkezés (testek, ruhák, hajak, ilyesmik), majd az apróságok.
    Ha van olyan, aminek feltétlen a végére kell kerülni, akkor ezeket oda. Pl a streamline jó ha a végén van. A darker nights is...
    E legvégén meg a bashed patch, ami a Wrye bash kreálmánya.

    Angol tudás híján nem egyszerű. Általában a telepítési leírásokban benne van, mely esp-ket nem szabad egymás mellett használni, mert gyakorlatilag ugyanazt csinálják, csak szűkített vagy bővített verzióban. Ha olyat találsz valahol, hogy "instead of" ott a kapcsolat vagylagos...

    A mostani esetben pl az "effects (no dismemberment)" egy olyan verzió, amivel nem tudod kettévágni vagy megcsonkítwni az ellenfelet, a másik használatával meg igen.
    Az Accurate Armor damage meg a precíz páncélsérülést állítaná be, azaz ha a karodat találják el, akkor a karvért, ha a fejed, a sisak sérül. Ha ez nem a végén van a sornak, akkor a hatásait felülirhatják a később betöltődő esp-k, így előadódhat az a hiba, amibe belekeveredtél...
  • Fantusz
    #34321
    SaGa, koschwarz, kösz a segítséget, majd bíbelődöm, próbálkozom
    Angol nyelvtudás hiányában sokszor nem sikerült kisilabizálnom, hogy melyik sp felesleges egy-egy modnál, no meg a sorrend is az volt, amit az oblivion mod-manager magától összehozott.
    A hiba a Crossbow of Cyrodiil, és a Thieves Arsenal felrakása után jelentkezett, persze az is lehet, hogy a reégebbiekk között is van bűnös.

    Egyik páncél skillje sem fejlődik, a többivel nem vettem észre, hogy gond lenne, de tegnap volt egy addig nem látott textura hiba is, Chorror egyik negyedéből eltüntek a házak, csak az ajtók maradtak, illetve a városfal is hiányzott - lehet ez is a modortalan modolástól.
  • SaGa
    #34320
    Itt azárt van pár esp, amiket együtt nem kellene használni. Pl a Locational Demage - Effects (no dismembement)
    Locational Demage - Effects
    közül csak az egyiket. lehet, hogy így együtt okozzák a bajt.

    Az example modokat meg mind irtsd ki. nyugodtan, semmi értelmük, csak teszteléshez kellenek.

    A jó sorrend a locational damage estén (ha jól emlékszem):
    Adrenalin fuelled Combat
    Locational damage - core
    locational damage - effects (a kettő közül amelyiket akarod)
    locational damage - Accurate Armor Damage

    A Cosmetic Compilationsban is el kéne dönteni, hogy az azonos célúak közül melyiket hagyod bekapcsolva.
    A knights (of the Nine) modot a többi olyan mod mögé kellene rakni, amelyek a spawnba beleszólnak (pl a francesco féle modok).

    A Harves Flora különböző nevű esp-i is gyanítom vagylagosan használandók, nem együtt.

    Szedd le a tesnexusrol az FCOM helper modhoz tartozó loadorder fájlt és abból kiindulva próbáld meg sorbarakni a modokat. Ez után javaslom a wrye bash program beszerzését és az abban leírt módon megcsinálni a relevel eljárást. Ezzel "egységesíted" a különböző modok által megkavart tárgy és npc szinteket...
  • koschwarz
    #34319
    a harvest floránál minek van bent a stop? úgy emlékszem az csak arra kell ha le akarod szedni a modot, és vissza akarod csinálni a játékban a változtatásokat. + ahogy az esp neveket nézem, szerintem van újabb változat is (3.valamilyen számú).

    szerintem a locational damage barmolhat bele a light armor-ba...egyébként bár nem használom ezt a modot, de az általános szabályok szerint a core nevű esp-t kéne előrébb tenni, utána jöhetnének mod speckó esp-i.


    furcsa az is, hogy ez a kettő itt lejjebb így van fent neked: gyanítom, hogy ugyanazok, csak az egyikből valamit kivettek és a másiknak csak egy egyszerűsített változata: tehát ebből is csak az egyik kellene.
    Locational Demage - Effects (no dismembement)
    Locational Demage - Effects


    a hivatalos kiegeket (a shivering kivételével, amit rögtön a tetejére is tehetsz, tekintve hogy gyakorlatilag egy üres esp-ről van szó) alapból lejjebb tenném, a load order aljára valahová, mert sok mod bekavarhat a kiegek küldetéseibe.


    az IWR-ből is van egy optimised változat, azt kellene hasznáni, annyira nem terheli a cpu-t.


    szóval eléggé nem optimális a load ordered...
  • Fantusz
    #34318
    Francesco
    Adrenalin Location Masterfile
    Horse Armor
    Ren Beauty
    Orrery
    Frostcrag
    Reznod Mannequin
    ThievesDen
    Cosmetic Compilation
    Cosmetic Compilation - No NPC Changes
    Cosmetic Compilation - No JPeepers
    Cosmetic Compilation - No JPeepers or No NPC Changes
    VileLair
    MehrunesRazor
    IWR - Windows
    IWR - Shutters
    IWR - Lights
    ZelsHairfix Renshair
    SpellTomes
    Knight
    Shivering Isles
    Amajor7 Imperial Furniture
    Battlethorn Castle
    Frencesco's 7 day respawn time
    Francesco's Slower skills 1,5x
    Francesco's Optional Files
    Exampe mod - Beltcuttler Blade
    Location Demage - Accurate Armour Demage
    Exampe mod - Achilles Heel
    Exampe mod - Assassin' Eye spell
    Exampe mod - Kill Counter
    Exampe mod - Evening of the Living Dead
    Exampe mod - Zombie Advanced
    Adrenaline - Fuelled Combat
    Locational Demage - Core
    Locational Demage - Effects (no dismembement)
    Locational Demage - Effects
    Thieves Arsenal
    Stat restore
    Crossbows of Cyrodiil
    Havest Flora - CPU
    Havest Flora - LITE
    Havest Flora - STOP
    Havest Flora
    Havest Flora - SI - LITE
    Havest Flora - SI - STOP

    A mod-managerben ebben a sorrendben vannak a modok, némelyikrő már azt sem tudom mit is csinál igazán, ami nem régen került fel az a Thieves Arsemal, és a Crossbow of Cyrodiil.
    A régiek közül a Ren Beauty nem működött tökéletesen, hajat, szemet nem lehetett a karaktergenerálásnál normálisan beállítani, de skill-beragadással idáig nem találkoztam.














  • koschwarz
    #34317
    esetleg egy olyat megpróbálhatnál, hogy leveszed, nehézpáncél veszel fel, hagyod magad harapdálni, aztán visszaveszed a bőrt.
  • SaGa
    #34316
    Milyen aktív modjaid vannak és mi a sorrendjük?