41716
  • bardocz
    #34275
    Én a varázslatra hittem azt,hogy tart egy ideig,oszt jóvan:)
  • koschwarz
    #34274
    mondjuk egy lopakodó tolvaj vagy assasin az csak ne harcoljon szemtől szembe, inkább legyen gyors futó, ha menekülni kell, és legyen jó lopakodó, hogy egy mérgezett fegyverrel vigyen be x6 sebzést, és legyen jó vegyész, hogy gyártsa a mérgeket.
  • Fantusz
    #34273
    Varázslatot vegyél, ne tekercset.
  • Fantusz
    #34272
    Arról a tőrröl majd csak később derül ki mit is tud igazán, bár inkább csak eszmei értéke lesz, annyit zabál
  • bardocz
    #34271
    Én eddig azt hittem,hogy mit ott veszek tart egy ideig,aztán elmúlik,de akkor majd veszek valami okosságot ott,mondjuk lehet előbb egy viskó kéne IC-ben,mert ott a legolcsóbb,meg a kulcsát nem tudom ellopni az árustól,mert nem volt nála amikor próbáltam.
  • Fantusz
    #34270
    I.C.-ben van két bolt is, ahol varázslatokat árulnak, de nézd meg tudod-e használni.
    Elég gagyi varázslatokkal kell kezdened, de később lesz jobb is.
    Starlight, Protect, Bound Dagger, és hasonló mágiával kell beérned 25-ös skill alatt.
    Starligt igazi tolvajnak való bevilágítja a területet.
    Máguscéhen belül rengeteg varázslatot árulnak, de szerintem csak tagoknak.
  • bardocz
    #34269
    Tőrt kaptam a legelején,azzal a legelső áldozatot egy csapás volt megölni,aztán utána kardoztam egyet,a börtönben meg lenyilaztam az ellenfelet lopakodva,így csendben halt meg,és ki tudtam lopakodni a börtönből,azt a küldetést nagyon élveztem.
  • bardocz
    #34268
    Sajnos varázslattal is haDilábon állok,van az amti legelején kaptam,abból az egyik powerspell használható jól,de csak egyszer...Nem tudom hol tudnék többet tanuli,pedig használnám szivesen hogy ne szenvedjek anyit.

    Kalózosat meg pont így csináltam,felfutottam a hajóra,mentem 3 kört a kikötőben,meghalt minden kalóz,be a kabinba,kiírtom a csókát nagy nehezen,majd futás el,megnézem ahogy őrök megölik a maradékot,és vidáman elballagok a jutalomért.

    Közelharcban meg eddig csak kardot használtam,talán kipróbáltam baltát is,de a kard jobb a pajzs miatt.
  • Fantusz
    #34267
    Kellene legalább egy ezüstpenge, a vas, acél szellemeket nem sebez (ugyanez vonatkozik az íjra is), mágikus fegyverek sebzik a szellemeket, anyagtól függetlenül, ha egyébként nem immunisak (jég).
    Próbáld csinálni a Bark Broterhood küldetéseit, figyelj arra, hogy a bónuszokat is megkapd - lesz egy tőröd, és íjad is, később meg találsz jobbat.
  • Fantusz
    #34266
    Mágia használattal hogy állsz?
    Az illusion varázslatok között nem csak a láthatatlanság, vagy megbűvölő (charm) varázslatokat lehet használni.
    Paralyse mozgásképtelenné teszi az ellenfelet, a command varázslatokkal pedig az ellenségeidet fordíthatod egymás ellen.
    Idézés nem kimondottan tolvaj-assassin technológia (a summon magára vonja az ellenséget, lehet nyilazni)

    A bérgyilkosoknak sem kell képtett közelharcosnak lenni, de a használt fegyvert mesterien kell kezelni, no és rafinéria sem árt.
    A gyenge skilljeidet, ha egyeltalán nem használod, még gyengébbek lesznek, fokozatosan jelennek meg az újabb-erősebb ellenfelek.
    Segítenek a trénerek is a fejlesztésben, sok a lehetséges megoldás - íjászat+paralyse, vagy íjászat+közelharc, stb.
    Közelharcnál specializáld magad valamelyikre, lehet akár puszta ökölhrac, penge, vagy bunkó, azt az egyet fejleszd, minél erősebb legyen.
    Nem vagy lemaradva semmiről, de előbb-utóbb le kell merészkedned dungeonokba is, ahol egyedül, esetenként több ellenféllel is szembe kerülhetsz.
    Oké, hogy mesterlövészként 1-2 nyílvesszővel, lesből leteríted, de, ha észrevesznek, kell valami alternatíva is...

    A hajóról csald ki a többi kalózt is, az őrök majd elintézik, ha életben hagyod őket később rádtámadnak, ha meglátnak a kikötőben.
  • haxoror
    #34265
    A farkas nagyon könnyű ellenfél mivel csak akkor tud támadni ha közben nem mozog, simán lépj egyet hátra, üsd meg, megint lépj hátra stb...
  • bardocz
    #34264
    Na erőre pont nem raktam,inkább ami lopakodáshoz,zártöréshez,beszélgetésekhez kell,de akkor most majd arra is fogok rakni pontokat.Most egy steel shortswordot használok inkább kevesebb,mint több sikerrel.
  • SaGa
    #34263
    Az íj is jó, ha van helyed mozogni. Ha nincs, akkor valami rövid penge, vagy hand to hand. Edzeni kell sokat. Az erőre és a kitartásra kell tenni pontokat...
  • bardocz
    #34262
    Áh...kardos harcban nagyon béna vagyok,de egyszerüen borzasztóan béna...Amikor meg kellett ölnöm a kalózkapitányt,majdnem meghaltam,pedig csak őt öltem meg.Egy farkas megölése is nehéz számomra,nemhogy egy medve.Kéne valami faszányos kard,na de az nicsen,íjal meg közelharcban kiröhögnek,az csak mesziről jó,de akkor meg már rég lebuktam.
  • Fantusz
    #34261
    Akkor mostmár jöhetnek a medvék, goblin berserkerek, trollok, és társaik...
  • bardocz
    #34260
    Mi eza szorzó?Tegnap lefeküdtem aludni,aztán anyit fükedtem,hogy 1-es szintről felugrottam 9esre:D
  • Reelex
    #34259
    hu kösz ezt yó tudni:O igy eléggé megcsappantak a tápolási lehetőségeim:( de ha kész vagy uj szintre és magadtól növeled a skilleket akkor sem kapsz plusz szorzót?:o mert igy a mage karakterem yól beszopta mert lehetetlen x5öst kapni mert ugye a major skilljei mind mágiák!!xO
  • SaGa
    #34258
    Akkor rosszul emlékeztem... 3-nál viszont mindenképp több nap telt el, a vásárlásom óta...
  • Fantusz
    #34257
    A default respawn modokkal állítható 3-7-10, vagy nagyobb értékre, ha jól emlékszem a Francescoban is van ilyen lehetőség, ugyanúgy, mint a loot nehézségének beállítására.
  • koschwarz
    #34256
    3 nap a default respawn idő.
  • SaGa
    #34255
    Mondom: még nem tudom. Egyelőre csak kiüríteni sikeredett a boltot. Amikor megvettem párat mindegyikből (3-5 db-ot). később se lett nála több, mint ami maradt. lehet, hogy a 7 nap (default respawn idő az Oblivionban) letelte után újra lesz nála cucc...

    Eddig nem volt annyi pénzem, hogy üresre vásároljam a boltját...
  • bardocz
    #34254
    Nem töltődik benne visza a cucc?Akkor jól meg kell gondolni mit mikor használ az ember.
  • SaGa
    #34253
    Thieves Arsenal: Odd Jobbs
  • royaltom
    #34252
    Sziasztok!
    Ki az a Basso akiről beszéltek,és mi az a TA mod??
  • SaGa
    #34251
    A tolvajok ebben a világban magányosok. Armand is elmondja: itt nincs olyan, hogy "feladat", meg "céh munka". Mindenki dolgozik magának, ha leadja a sápot (azaz a megfelelő orgazdánál adja el a cuccot), akkr senki sem fogja számon kérni, mit, miért, honnan?

    Tulajdonképpen, ha nem vállalunk el a szokásos küldetésekből semmi olyat, amit ölés nélkül nem lehet kivitelezni és használjuk Basso kis segédeszközeit (ehhez sajna kell a TA mod), akkor szépen el lehet ballagni mindenhonnan a lopott cuccal anélkül, hogy bárkinek baja esnék.

    Az tény, hogy a tolvajcéh nem ad gyakorlatilag semmilyen segítséget, míg a bérgyilkosok egy jól szervezett társulat, önsegélyző csoporttal, nyugdíjbiztosítóval és egyebekkel...

    Egy piciny bajom van Basso boltjával: elfogyott belőle a cucc. Addig még nem jutottam, hogy vissza termelődik-e valamikor. Remélem igen. Egyébként ha sikeresen teljesíted a feladatait, egyre jobb árakat lehet nála elérni...
  • recon12
    #34250
    Jó tipp volt!A DirectX volt a hibás.Köszönöm a segítséget!
  • recon12
    #34249
    Hhhmmm...próba szerencse!Bár driver csere már párszor elég szép kép szétesést generált...
  • Fantusz
    #34248
    Csak tipp: DirectX tesztelés, videokártya driver csere.
  • recon12
    #34247
    Szép jó estét mindenkinek!Oly sok idő után ismért elővettem ezt a csodás játékot és egy olyan problémával találkoztam ami régen nem fordult elő.5-10 percenként stabilán kidob egy hibaüzenetet,amit a képernyő elsötétedése miatt nem lehet elolvasni.Fent van a Knights of the nine és a Shivering isles.Próbáltam állítani a grafikán ami a kvatchi ostromig meg is oldotta a problémát.Mióta kijöttem a várból a fenti probléma ismétlődik.Valakinek nincs ötlete mitől lehet ez és hogyan lehet orvosolni?
  • Fantusz
    #34246
    A törről még igazából fogalmad sincsen mit is tud, egyenlőre nem vagy a Tesvériség tagja
    Sikeres belépés után vár néhány meglepi a bázison, s minden egyes küldetéssel bónusztárgyakat is meg lehet szerezni, ha kizárólag csak a célszemélyt ölöd meg, illetve más kérésnek megfelelően cselekszel.
  • bardocz
    #34245
    Bérgyilkos céhnél még nem csináltam semmit,de már adtak egy fasza kis tőrt,tolvajoknál meg már gray fox-nak fogok küldetést csinálni,de még csak pénzt kaptam,semi faszányos cuccot.
  • Fantusz
    #34244
    "Úgyhogy stílust kell váltani: tolvaj és bérgyilkos..."
    Valahogy ez a két kaszt mindíg egymásra talál a legtöbb lopakodós karakternél.
    Hiába mondogatják, hogy a tolvajok nem gyilkosok, a sötét oldal előbb-utóbb azzá tesz mindenkit, de az assasinoknál sem díjazzák az ésszerűtlen hentelést.
    Hiányoltam a játékból, hogy a Thieves guildnál szinte semmi segítséget nem adnak (no jó kifizetik a vérdíjat), a Dark Brotherhood tagoknak pedig rögtön a kezébe nyomnak egy mesterien megmunkált munkaruhát, s később is szert tehet hasznos dolgokra.
    Tolvajoknál csalni kell a Springheel Jak megszerzéséhez, az egyetlen valamirevaló örökölhető tárgy.
  • bardocz
    #34243
    Hát én ilyet még nem állítottam be:D Mindegy,majd most megnézem.
  • SaGa
    #34242
    Nyomod azt a billentyűt, amit a "grab" funkcióhoz állítottál be és elhúzod. Nem túl gyors eljárás, de hasznos...
  • bardocz
    #34241
    Bocsi a sok kérdésért,de hogyan húzzam aréb a testeket?Amúgy tök vicces,csak úgy leütöttem egy őrt,erre egy nő ugrott nekem elsőként,és az őrök csak néztek,ahogy futkározok körbe-körbe:D
  • royaltom
    #34240
    Köszi!!
  • SaGa
    #34239
    Buddah's ListoLinks
  • SaGa
    #34238
    Hát igen... Van egy modlista, valami 16000 modot tartalmaz, ha igaz, az Oblivionhoz. Ennek igazából tán a 10%-a ami értelmesen használható is. Persze van rengeteg átfedés is, ugyanarra a problémára más-más modok...
    Nem baj, ha lehet választani és ki-ki a saját ízlésének megfelelő világot hoz létre. Van akinek Star Wars, másnak SWAT (ilyen is van, teherautóval és minden nyalánksággal), másnak meg az alap játék némi hibajavítással...
  • Fantusz
    #34237
    Nem nagyon találkoztam még játékkal, amihez ennyi mod készült volna.
    Vannak elmebeteg modok is (nem kell használni), az Oblivion világához sehogy sem illeszkedik a Star Wars-os feeling, de az Akatosh sárkánylovas mod is kilóg ebből a környezetből, sok mással együtt.
    Van választék a jó, hasznos, hangulatos modok között is.
  • SaGa
    #34236
    Ezek külön modok, pontosabban egy mod, a Stealth Entrances részei.

    A programot direkt így írták meg, modolhatóra. Már az előzőt (Morrowind) is.