41716
  • Fantusz
    #34315
    Bőrpáncél.
    Leather Boots
    Leather Cuirass
    Leather Greaves
    5ös (1+3+1) védelmet ad, ha ad, a páncél nem kopik, így a skill sem fejlődik, a védelmet meg nem tudom lehet-e mérni, pláne ilyen minimális értéknél.
    Közelharcnál, ha hagynám egy patkány fél percen belül kivégezne (HP 91), sok sebzést nem fog a cucc.
  • SaGa
    #34314
    Lehet, hogy hülye kérdés: egyáltalán rajta van? Jártam úgy, hogy az innen-onnan összelopkodott ruháimat szépen leszedték rólam a sitten, és nem vettem észre egy darabig, hogy az egy gatyán kívül semmi sincs a karakteren...
  • SaGa
    #34313
    Mekkora a páncél védelme? Egyáltalán: páncél, vagy csak sima bőr ruha?
  • Fantusz
    #34312
    Ez sem segített, olyan, mint, ha nem is volna rajtam a páncél, egyeltalán nem kopik, harc után is 100-as minőség.

    SaGa: új a kari, tegnap kezdtem vele, (4-es szintű wood elf tolvaj-assassin) semmiféle mágia, így fortify sincsen rajta, natúr bőrpáncél, aminek "illene" egy erősebb szellőtöl is rongyolódni.
  • SaGa
    #34311
    Semmi nincs rajtad, ami heavy lenne, vagy fortify hatást ad a light armourra? Se csizma, se kesztyű?
  • koschwarz
    #34310
    próbáld meg ezt: stat restore
  • Fantusz
    #34309
    Hogy nem fejlődik.
    Könnyű páncélben lopakodok-harcolok, s már két szintet léptem, hogy a skill 31-es, de még a vörös sáv sem mozdult.
    Gyanús volt, kerestem egy patkányt, rágódjon rajtam , de semmi változás - beragadt a skill.
  • SaGa
    #34308
    Az mit jelent?
  • Fantusz
    #34307
    Beragadt a Light Armor skillem.
    Ilyenkor mi a gyógyír?
  • SaGa
    #34306
    A Bassonál vásárolható nyílvesszők közül az egyik, ultimate fegyver a vámpírok ellen.

    Venni kell vizes nyilat, elballagni valamelyik templomhoz, megkeresni a szenteltvíz tartót (Cheyindhalban biztosan van a templom melletti temetőben), beletenni pár vizes vesszőt. Átalakul szenteltvizes nyílvesszővé. Egy találat azonnal megfekteti a vámpírt, legyen bármilyen erős. Ráadásul, ha csoportban vannak, a víz szétfröcsög és akit elér, azt is leteríti. Ha egy folyosón a földbe lövöd, lezárja a folyosót a csontik, zombik és vámpírok elöl. Ha rágyalogolnak a területre, végük...

    A Basso szólt az egyik küldetés előtt, hogy csináljak szenteltvizes vesszőt, mert nekromanták erődje tele van zombikkal meg csontikkal. Maradt pár darab, kipróbáltam egy vámpír nagyasszony ellen, akivel egyébként elég nehezen bírtam és bevált...
  • Fantusz
    #34305
    Wizards Tower általában a Knight of the Nine kieg részeként kerül a játékba, itt is fel lehet szerelni az oltárt, de nem igazán érdemes.

    A legerősebb (saját)encantot a 17-es szint fölött megszerzett Sigil kövek adják, azokhoz nem kell oltár, legfeljebb pici csalással kicseréleg, ha nem tetszik a kavics töltete.

    Fegyvereket újratölteni lélekkövekból (Azura Star) érdemes, bár minden máguscéhben fel tudják tölteni, csillagászati összegért.
    Lélekköveket lehet venni, lopni, lootolni üresen és töltve is, az Azura Star mellé pedig csak némi mysticism mágia (soul trap) kell, amit akár a fegyverrel is "elő lehet adni"
  • bardocz
    #34304
    Enchanthoz úgyis kell mage guild tagnak lenni,az meg még nem vagyok,viszont amiket ma öszeszedtem is tetszenek,minden ütésnél 10 health damage,eléggé jó kis kardok,csak majd tudjam újratölteni őket.
  • Fantusz
    #34303
    Enthant: mágikus tulajdonsággal felruházni tárgyat.
    Lélekkő+varázslat+tárgy+oltár
    Sigil kő+tárgy

    A legjobb varázstárgyak lootban lesznek, a sajátkezűleg enchantolt tárgyakra csak egyetlen mágiát lehet rárakni.
  • bardocz
    #34302
    Már az értékes cuccokat hazavittem,úgyhogy már csak z eladásra szánt dolgok maradtak.Enchant az milyen?Fegyver vagy páncél tulajdonsága?
  • Fantusz
    #34301
    Néhány napig még ott lesznek, aztán eltünnek a hullákkal együtt.
    Közeli kereskedőknék add el, amit arra szántál, a többivel meg sétálj haza...
    A játék elején kevés a pénz, kényszerből is kupeckodni kell, később, amikor megszünnek az anyagi gondok csak az értékes tárgyakat érdemes elvinni (még így is sok felesleges cuccod lesz)

    Alteration varázslatok között van olyan, amelyik megnöveli a teherbírásod, lötyi és enchantolt formátumban is létezik.
  • bardocz
    #34300
    Van egy hely,ahol mg kell ölnöm 5 avgy 6 embert,és már nem fér nálam a sok cucc.Ha otthagyom a hullákat pár nap múlva viszatérve is meg fogom találni őket?Anyi mindent szereztem így ott,és még menyi van,csak sajna nem férek már el sehogy sem:D
  • royaltom
    #34299
    kösz!
  • royaltom
    #34298
    kösz!
  • bardocz
    #34297
    Tessék
    Le kell hozzá szedi valami obse cuccot,benne van a readme-ben,hogy honnan lehet letölteni.
  • Fantusz
    #34296
    SaGa már néhányszor beírta ide a linket, ahonnan le lehet tölteni
    mod+javítás+obse.

    Olvass vissza, én is csak tegnap raktam fel ismét, mert az obse-val nem voltam képben, és nem indult az első próbálkozásnál.
  • royaltom
    #34295
    Ez rajta van az obloivion HQ-n?
  • bardocz
    #34294
    Thieves Arsenal aszem
  • bardocz
    #34293
    Tehát ha mondjuk a speed-hez tartozó öszes skill 10-el növekedett megkapom a +5 pontot?De jó lenne tudni menyi volt szintlépés előtt:)
  • royaltom
    #34292
    És melyik mod ez?
  • Fantusz
    #34291
    Teljesen mindegy, a városon belül bárhol megjelenhet.
    Ha jól emlékszem az Arborétumban "lakik", de fölösleges addig zaklatni, amíg nem küldik, ha fent van a mod előbb-utóbb megtalál.
  • Fantusz
    #34290
    Többé-kevésbé megoldható, ha van minorban is az adott attributehoz tartozó skill.
    Szintet akkor léphetel, ha a major skilljeid összesen növekednek 10-el
    Egy attributera akkor lehert 5 pontot tenni, ha a hozzá tartozó skillek legalább 10-el növekedtek az adott szinten, lényegtelen, hogy minor, vagy major skillekről van szó.
    Ha az összes fontos, sokat használ skill majorban van, gyors a szintlépés, de kevés a szorzó - ellenkező esetben( minden fontos skill minorban) a szintlépés lassú, ez sem jó.

    Trénerek is besegíthetnek, hogy minél nagyobb szorzó legyen a szintlépéskor, figyelni kell kb mennyit növekedtek a skillek játék közben, s a tréner hol tud segíteni, hogy az attributeknál is legyen látszatja, ne csak a skilleknél.
  • royaltom
    #34289
    Ezer Köszi!!!
    És bocs de nem tudod hogy IC-n belül melyik Kerültben,(district)ben fut oda hozzám a kisgyerek??
  • bardocz
    #34288
    Aki eleget tolvajkodik,annak hamar egvan az a sneak.Amúgy szintlépésnél hogyan tudom elérni azt,hogy ne csak 2,3 plusz pontot kapjak adott dologra(endurance,speed,stb),hanem többet?
  • SaGa
    #34287
    Kell hozzá azt hiszem legalább 35-ös security...

    A lejárat egyébként abban a "kertes" részben van, ami a fegyverbolt és a kocsma (Merchant inn)között nyílik, de lemenni csak a levél elolvasása után lehet...
  • bardocz
    #34286
    Mászkálj IC-ben,és ha szerencséd van odafut hozzád majd egy kisgyerek,aki ad egy levelet.Ezt elolvasod,és aszem a térkép is jelölni fogja hol van a hely(egy csatornába kell lemenni,de nincs ott semmi ellenséges lény)
  • royaltom
    #34285
    Hello.
    El tudodjátok mondani hogy ezt a palit hol találom meg??
  • Fantusz
    #34284
    Ezek a varázslatok hosszú ideig aktívak, passzívan segítik a karaktert, nem pusztító mágiák.
    A detect life területre hat, tőled bizonyos távolságon belül tartózkodó lényeket lila ködfelhő világítja meg, láthatóvá teszi a fal, ajtó mögötti lényeket is.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Vásárlás: ahogy fejlődnek a skilljeid, úgy minden dolgot olcsóbban lehet venni, drágábban eladni, ugyanez vonatkozik a varázslatokra.
    Van néhány NPC a játékban, akikkel lehet kereskedni, de később "elmennek", s az általuk árult egyedi dolgokat (varázslatokat) már nem tudod megvenni, mert másnál nincsen.
    Ilyen pl. a Dremora Lord idéző varázslat,és a macska is egyedi spelleket árul, amit most nem feltétlenül kell megvenned, (sőt lehet neked nem is szimpatikus a varázsolgatás, akkor fölösleges).

    A hatékony varázslatok többsége természetesen a Mágus Céhen belül vásárolható meg, de a Thief azokkal nehezen (vagy sehogy) boldogulna, teljesen másra van specializálódva.
    Mágusnak 100-as intelligencia, 100-as willpower, mágikus csillagjegy, magas skillek, és szinte minden varázslatot képes használni, de egy tolvaj, aki ügyes, mozgékony, de kevés a mana-tartaléka, a szűkös lehetőségeit jól be kell osztani a varázslásoknál. (gyógyítás).
    Lootban lesznek Detect Life, Chameleon, Night eye, és más mágikus páncélok,illetve Sigil kövekből is össze lehet rakni sokmindent, de amit könnyű varázslattal elérni, ahhelyett lehet mást enchantolni (fortify magicka, spell absporption, fortify speed, fortify agility, resist poison, stb)

  • bardocz
    #34283
    Nem betöltött helyekre nem lát be nem?Amúgy direkt mentettem minden skill megvásárlása után,úgyhogy max viszatöltöm,ha késbb meg tdom venni olcsóbban,mert most eléggé drága volt.
  • Fantusz
    #34282
    A lényeg, hogy megcsináltad, s megvan a bónusz is.
    A D.B. küldetések során összeszedett Bounty-t is le lehet rendezni a Thieves guildnál a tagoknak.
    A 3 varázslat lényegében csak kettő, csak a Bloodhunt már expert fokozatú, azt még nagyon soká tudod használni, nem feltétlenül kellett volna azonnal megvenni, késóbb olcsóbban is megszerezhető, ameddig a cicus játékban van.
    A detect life nagyon hasznos, nem támadó varázslat, hatósugaron belül az összes élőlényt megfesti, láthatatlna lények ellen olykor nélkülözhetetlen, de a falakon, ajtókon is "átlát", tolvajoknál alap, ha nem szeretne kellemetlen meglepetést.
  • bardocz
    #34281
    Nos,megcsináltam a questet,de nálam eléggé bugos.Ugye adnak egy nyilat,amivel akárhonnan meglövöm meghal,ha nincs rajta páncél.Nekem csak egy helyről lőve adta meg magát a csóka,a testőre mellet lévő fa alól,áshonnan kapta rögtön magára a ruháját,és nekemesett.Viszont sikerült így is egcsinálni bónuszal együtt.

    Megvettem ezt a 3 varázslatot,maradt 36 aranyam:D
  • bardocz
    #34280
    Köszi,akkor ezeket be fogom szerezni,most éppen egy tóban úszkáló öreg fickót kell megölnöm,nem egyszerü feladat.
  • Fantusz
    #34279
    Void Gazer
    Spell ID: 0006D67B Skill Level: Apprentice
    Magic School: Illusion Magicka Cost: 330
    Availability: Oblivion (Core Game)
    Effect(s):
    • Night-Eye (0) for 150 secs on Self
    Obtained:
    • Purchased from M'raaj-Dar in Cheydinhal's Dark Brotherhood Sanctuary



    Detect Pulse
    Spell ID: 0006D67F Skill Level: Apprentice
    Magic School: Mysticism Magicka Cost: 40
    Availability: Oblivion (Core Game)
    Effect(s):
    • Detect Life (30) for 65 secs on Self
    Obtained:
    • Purchased from M'raaj-Dar in Cheydinhal's Dark Brotherhood Sanctuary


    Bloodhunt
    Spell ID: 0006D680 Skill Level: Expert
    Magic School: Mysticism Magicka Cost: 179
    Availability: Oblivion (Core Game)
    Effect(s):
    • Detect Life (50) for 150 secs on Self
    Obtained:
    • Purchased from M'raaj-Dar in Cheydinhal's Dark Brotherhood Sanctuary
  • Fantusz
    #34278
    Nyugodtan szétdobálhatod a cuccaidat senki nem viszi el.
    Mielőtt valamilyen bútordarabot veszel a házba a cuccokat szedd össze, nehogy rátegye a berendező a bútort (ilyen esetben elvész a tárgyad).
    Nem hiszem, hogy a "csillagfény" varázslat rontaná a sneakot.

    A Dark Brotherhood rejetkhelyén a macskánál is lehet venni egyedi varázslatokat, kettőt mindenképpen figyelmedbe ajánlok, még akkor is, ha pillanatnyilag nem tudod használni, később jól jöhet.
    Az egyik 180 másodperces éjjel látás képességet ad, a másik 120 másodperces, messzire ható életérzékelést.
  • bardocz
    #34277
    Ha a saját házamban eldobálom a cuccaim,ugye azok nem fognak elveszni,és ott lesznek addig,amig ösze nem szedem őket?És van az a varázslat,ami bevilágít előttem egy kis teret,ha azt használom akkor könyebben észrevehetnek engem?
  • bardocz
    #34276
    Arra,hogy méreg is van nálam,tegnap jöttem rá,mert nem tudtam,hogy ilyen is van,aztán néztem mi értelme van annak,hogy megiszom,majd elveszi az életemet