41716
  • bardocz
    #34235
    Köszi!

    A rope ladders és stealth balances az külön mod,vagy ebben van benne?Amúgy tök érdekes,mintha a fejlesztők direkt így csinálták volna a játékot,hogy később jön hozzá sok mod,és működjön mind,meg be lehessen állítani.Tiszta rFactor:D
  • SaGa
    #34234
    Igen. Amíg nem állítottad be a gyertyánál a paramétereket, addig csak álkulcsot árul.

    A Guard overhaullal jól megy együtt, jól jön a Thieves highway (a tetőkön van itt-ott bejárat a házakba), a rope ladders és a stealth entrances is. ezekkel a városkba tudsz a kapuk (és az őrök) megkerülésével bejutni.

    A Zumbs lockpicking mod se rossz. Nem kell küzdeni a zárak feltörésével. 1, 100 illetve 200 db álkulcsból csinál különböző hatékonyságú, "fegyverként" használható zárnyitó eszközöket. Természetesen a gyengébb csak gyengébb (max average) zárakhoz jó, a legjobbal ellenben már azokat az ajtókat is ki tudod nyitni, amihez egyébként kulcs kellene (ha úgy állítod be a mod indulásakor, hogy ez lehetséges). Hátrány: az ilyen zárnyitás közben észrevehetnek az őrök, a "hagyományos", kulcstörögetős közben nem, mert nem telik közben az idő. Ha akarsz még kicsit idegeskedni, akkor érdemes a Security Rebalance traps and Bash locks modon. Ez kicsit belekavar a security fejlődésbe, de berak leverhető (zúzó (blunt) fegyverrel) zárakat, illetve csapdával ellátott ládákat, amiknek a nyitásához külön ügyesség kell. A lockpicking moddal mintha zavarnák egymást...
  • bardocz
    #34233
    Sikerült elindítanom,jött is a kisgyerek,lementem a boltba,viszont csak lockpicket tudok venni,semmi mást sem,igaz még nem állítottam be a modot,mert ezt nem tudtam,hogy így kell.most még csak a guards overhaul mod van fent,meg ez,azt írja a readme(amit skerült megtalálnom),hogy nem biztos hogy működik a kettő egymással,de így,hogy még semmit nem állítottam be,így jó.
  • SaGa
    #34232
    Juteszembe: tegnap találtam egy másik BlackJack nevű husángot, szép nagy szöges buzogány. Van vagy 4, egyszer használatos enchantja is. Ezzel is el lehet kábítani a delikvenseket. Egy olyan ládában leltem, ami valamiképp Anvil őrségéhez kötődik (egy őrbarak alvó részéhez hasonlít, anvili őrökkel, de nem nyílt kijárata a vársoba), de egy barlangból jutottam be oda. Gondolom a T.I.E. kavargat, az nyitja össze a barlangokat és egyéb földalatti helyeket...
  • SaGa
    #34231
    Bllod&Mud a bravilt módosító mod helyes neve, ami kicsit bezavarhat a Thieves Arsenal-ba...
  • SaGa
    #34230
    Kell az OBSE is hozzá. Tedd föl ezt is, majd csinálj egy linket az obse_loader.exe-re és azzal indítsd a programot, ne az eredeti oblivion.exe-vel.

    Ami miatt nyűgös volt felrakni, az két dolog:
    1: a mod által felrakott két npc (egy kölök, aki a híreket hozza, meg Basso a megbízó) szemei elvesztek valamelyik mod felrakása után, de ahhoz a modhoz volt egy ezt javíto patch is.

    A másik gond a Blood c Mud moddal van. Ha ez aktív és korábban mész Bravilba, mint hogy Basso boltjában jártál volna, nem indul be rendesen a dolog. Egyébként úgy működik, hogy ha elérted a securityban a megadott szintet (nem tudom mennyi) és kóborolsz IC-ben, jön egy kiskölök, hoz egy levelet. Ebben laírják, hol van Basso boltja. Oda lemész, beszélsz vele, felmész a mellette lévő létrán a galériára és megpiszkálod a létra melletti gyergyát a falon. Itt beállítod az alap paramétereket, majd visszaugrasz (lemászni nem lehet a létrán, elrontották) és bevásárolsz nála. Van egy kis husángja (BlackJack), amivel leüthetsz bárkit, csak pontosan mögéjük kell osonni (crouch) és fejbeverni. A testet félre kell rángatni az útból, mert ha felfedezi valaki, elrohan az őrökért. Kizsebeled, otthagyod.

    A water arrow-val le lehet lőni a lámpákat, fáklyákat, a grease arrow jó csúszóssá teszi a talajt pár m2-n, a Noise Maker zajt kelt becsapódáskor, mindenki odarohan, a gázos nyíl egy adott területen belül mindenkit elkábít, a rope arrow meg kötelet lő ki, amin fel lehet mászni. Ehelyett lehet wine arrow-t is beállítani a kezdéskor, ezzel egy vadszőlőt lősz ki a talajba, ami gyorsan megnő és felmászhatsz rajta.

    Érdemes a többi modot is begyüjteni, amit a leírásban ajánlanak...

    A kiskölök jön, amikor új megbízás van. Csak IC-ben találkozol vele, de ott bárhol. Basso mindent megvesz, a lopott cuccokat is, de nagyon rossz áron (20-25%). Nem lehet alkudni vele...
  • Fantusz
    #34229
    A Thieves Arzenal mod aktiválása nyűgös dolog, talán írta SaGa is.
    Nekem egy játék reinstallt sikerült a mod kipróbálása helyett elérnem, azóta nem kisérleteztem vele.
  • bardocz
    #34228
    OBSE is not running.Please restart oblivion using obse loader.Consult thiefes-arsenal.thm for more information.Oblivion will now close.

    Ezt írja ki thieves arsenal mod felrakása után,és így nem tudok játszani,mit csináljak hogy működjön?
  • bardocz
    #34227
    Nekem csak guard ovehaul mod van fent,de akkor majd viszanézek oda.
  • DonnieBrasco
    #34226
    Kinyitogattad a soksok ládát? Baromi sok cucc van ott pedig...
    Persze az se mindegy, milyen modokkal játszol. Nálam van fent pár (OOO például...)

    DB
  • bardocz
    #34225
    én a házában semmi értékeset nem találtam:S
  • DonnieBrasco
    #34224
    Nem kell legyilkolni, elég követni azokat az embereket, akiket megjelöl, majd a végén közölni vele, hogy egyik sem akarja őt kinyírni. Ekkor megtámad, védekezésből pedig le lehet hentelni bünti nélkül. A háza pedig tömve van drága cuccokkal :)

    DB
  • bardocz
    #34223
    Hogy lehet valakit leütni?Én ütök akkor vagy ő hal meg,vagy én:D
  • haxoror
    #34222
    Increased Training Allowance

    Ez a mod 50 traininget enged szintenként 5 helyett, ha többre van szükséged akkor nézd meg a construction setben hogy melyik részen változtat és írd át arra ami neked kell.
  • Fantusz
    #34221
    Az Oblivion HQ-n megnézed kik, milyen skilleket tréningelnek, megkeresed, kifizeted a tandíjat, és kész
    70-es skill fölött csak mesterektől lehet tanulni, őket viszont csak úgy találod meg, ha egy alacsonyabb szintű tréner küld hozzá, mindaddig incognitóban marad.
    Megtalálhatod, sőt jónéhánnyal már valószinű beszéltél is a játék folyamán, de addig nem derül ki, hogy mestere valaminek, amíg nem küldenek hozzá tanulni.
  • Daffit
    #34220
    Valaki meg tudja mondani, hogy miként lehetne a szintenként 5 training-et növelni? Kerestem TESCS-ben, de nem találtam.
    Most vagyok 26. szinten az OOO-val, viszont már egyre kevesebb a kihívás :(
  • Fantusz
    #34219
    Mondtam, hogy meglepi lesz
    Annyit érnek a guildos vitrinben lévő fegyverek is...
  • SaGa
    #34218
    Azt hiszem rátaláltam a játék egyik hibájára. Nem gond, csak engem zavart. Rosszul számolja a megölt "értelmes lényeket".

    Mint lejjebb írtam, megpróbáltam olyan stílusban játszani, mint egy tényleges tolvaj, azaz nem akartam megölni senkit. Elkerültem, leütöttem, esetleg más, agresszívabb lények közelébe csaltam azokat, akik útban voltak valamely területen.

    Működött is a dolog egy darabig. Szép 0 ékeskedett a Killed Peoples adatnál. Aztán egyszer megjelent egy 8-as... Fogalmam sincs, honnan, mer addig sem bántottam senkit. Visszatöltés korábbi állásra, ott még 0. Meg sem mozdultam, csak mentettem egyet, majd visszatöltöttem és 8...

    Valahogy sikerült 0-n tartani (több visszatöltés, a terület messzire kerülése, stbb), majd eljutottam az unfriendly competition questhez. Nem akartam elvállalni, de valahogy úgy hozta a sors... Agramirt mindenképp muszáj lecsapni, mert másképp nem teljesíthető a feladat, nem hagyja magát rábeszélni, hogy ne verekedjünk feleslegesen...
    Na mindegy, ezt az egyet bevállalom. A haverját nem bántottam, szépen elloptam az orra elől az ásót meg a kulcsokat, kijövök, nézem a statot, Killed Peoples: 2. A fene! Na mindegy, kibírom valahogy. Éjjel meg megjelenik a Speaker. Nesze neked emberbarát (vagy inkább csak gyáva) tolvaj lét...

    Úgyhogy stílust kell váltani: tolvaj és bérgyilkos...
  • SaGa
    #34217
    A guard overhaul módot nem kell állítgatni, alapból jól működik. Esetleg finomhangolhatod, ha sokallod vagy kevesled valamelyik büntetést, vagy a megvesztegetést. A no psychic guards mod helyből benne van, de talán még az őrök ész,lelési rádiuszát is ki tudod bővíteni (minél nagyobb, annál nehezebben vesznek észre)...


  • haxoror
    #34216
    Attól a pillanattól hogy a szintlépés ikonja megjelenik a trainek már csak a következő szinthez adnak szorzót és nem az éppen aktuálishoz, Morroban ha jól emlékszem a 10 major szkill növekedés elérése és a szintlépő alvás között még lehetett szorzókért trainelni, itt már nem lehet.
  • Reelex
    #34215
    szevasztok nekem egy kérdésem lenne ugyanis most ujra elovettem a gémet és ugye szintet ugy akarok lépni hogy 5xös szorzója legyen addigra minden fontos dolognak ami a morrowindben ugy volt hogy 10skill fejlődés kell hozzá(pl. ha int-re akarok 5x szorzót akkor trénelek 10conjurationt meg ilyenek) de kb 13nál jártam egy int skilles cuccal és kb 2x-es szorzót kaptam csak:( ez most akkor hogy muxik valami oblivion guru magyarázza már el nekem léccilécci köszi :o
  • bardocz
    #34214
    Leszedtem a guard overhaul modot a játékhoz,mit kell ahoz állítanom,hogy ne lássanak át a falon az őrök?Vagy az alapból be van állítva?
  • bardocz
    #34213
    Na,elmentem azért a páncélért fighter guildbe,sikerült is kilopnom,bennt a csóka nem vett szre,erre az a páncél anyit véd mint egy parasztruha,és nem ér semmit:D
  • bardocz
    #34212
    Tudom hol a háza,kulcsom is van oda,de hiába,ha megölöm a házába jön az őrség,és pont lopott cuccokat is használok,tehát ha pénzt fizetek akkor is elveszik azokat a cuccokat.
  • Fantusz
    #34211
    Glarthirt, a megbízót gyilkolászd le a saját házában (keresd meg a térképen), de, ha egyszerűen akarod befejezni a küldetést, egyszerűen add oda a a levelét az örparancsnoknak...
  • bardocz
    #34210
    Hát a házban megölős dolog nekem még sosem sikerült,akit most meg kell ölnöm,azt tesztből megöltem házában 3x,egy szép legény jelent meg egyenruhában,aztán mehettem a dutyiba...a megbízót meg egy templom mögött próbáltam megölni,szintén sikerült 3x,csak akkor magasabb rendű őr jött...Amúgy szívem szerint a megbízót ölném le,mert elkezdett velem egyszer ordibálni,ezt meg mégis hogy képzeli x)
  • Fantusz
    #34209
    Szerepjáték - eldöntheted melyik a szimaptikusabb megoldás.

    Megoldás lehet az is, ha nem szimpatikus a megbízód, hogy őt ölöd meg (a házában), utánna be tudsz lépni a Dark Brotherhoodba.
  • bardocz
    #34208
    Egy küldetés kedvéért,ami ad 1000 pízt érdemes megölni egy embert egy őrült elf számára(mert kémkedik utána),vagy inkább a kis elfet csukassam le?
  • Fantusz
    #34207
    Harcos céhen belül keresd.
    A leányzó kovács, kereskedő. és oktató is.
  • royaltom
    #34206
    Sziasztok!
    Nem tudja valaki hogy Bravilban hol van a kovács,mert egy csomó boltot találtam már de kovácsot még soha.

    Légyszi írjatok.
  • bardocz
    #34205
    fú meglepi,na műár csak ezért is megpróbálom majd:)
  • Fantusz
    #34204
    Morrowindnek kész van a magyarosítása, ha az segít.
  • Fantusz
    #34203
    Előbb-utóbb el kell kezdeni a dungeonok felderítését is, letesztelni mire is képes a kari.
    Előtte érdemes lehet az utak mentén bejárni a birodalmat, útonállók, bandita-táborok, vadállatok kerülhetnek utadba (örülhetsz, hogy a főküldetést hanyagoltad,Oblivion kapuk még nincsenek).
    A járőrök segíthetnek legyőzni őket, ha magad nem boldogulsz, (fuss a járőr felé, üldözni fognak)a dungeonokban már csak magadra számíthatsz.

    Szépen mutatnak a glass páncélok, és a glass fegyverek a vitrinekben, gyakorolhatod a zárnyitogatás, s ha kinyílt jön a meglepi...
  • aadamka
    #34202
    Thanks!
  • DonnieBrasco
    #34201
    Van olyan opció a beszélgetésnél, hogy "barter". Az a kereskedés-

    A varázslatokat az inventory screennél be kell "aktiválni". "R" betűvel tudod "élesíteni", bal klikkel elsütöd.

    DB
  • aadamka
    #34200
    Sziasztok!
    Én a Morrowind-et nyomom (illetve kezdtem el 1 órája), de annak elég kihalt fóruma van, úgyhogy itt kérdezek, ráadásul hülyeségeket :), bocsánat érte...
    1. Ha bemegyek egy kereskedőhöz, hogy tudok vásárolni tőle...? Még csak lopni sikerült, szerencsére megúsztam. :)
    2. Van self-gyógyító varázslatom, hogyan lehet alkalmazni?
    Kösz és bocs.
  • bardocz
    #34199
    én még egy dungeonba sem mertem lemenni:D ellenben valamelyik warrior guildben láttam ilyen zöld páncélt,persze jól elrejtve,lehet oda majd be kéne törnöm,és ellopnom,csak sajna very hard az a lakat ami védi,meg aszem a guild ajtaja is,de abban nem vagyok biztos
  • Fantusz
    #34198
    Értelmetlen dolog városlakókat gyilkolászni.
    A bérgyilkosok közé csak azt követően vesznek be, miután megöltél egy ártatlant (gyilkos vagy), a további gyilkolászás felesleges, haszontalan, sőt veszélyes is.
    Lehet, hogy csak később, valamelyik guildban derül ki, hogy már nem vagy céhtag, gyilkosság miatt, lootban városlakóknál alig van hasznákható tárgy, a sok koronás NPC-t pedig úgysem lehet ölni.

    Tele van Cyrodiil romokkal, barlangokkal, azokban lehet lopakodni, gyilkolászni, lootolni.
  • bardocz
    #34197
    Az a baj,hogy bárkit lövök,nem hal meg egy lövésből hiába van sneak miatt szorzó,a naditák meg farkasok bezzeg mind megpusztulnak tőle,de emberek nem igazán akarnak,nameg ha éjszaka lövök le valakit az 100% tolvajcéh tag,esetleg valakit alvás közben lehetne tőrrel meggyíkóni,vagy valami kétkezes fegyverrel kettécsapni derékben x)
  • Fantusz
    #34196
    Az orvtámadás hatákonysága függ a lopakodás-tudománytól, mekkora sebzést bír ejteni a fegyerrel, no és az áldozat szintjétől, páncélozottságától.

    100-as sneaknál már nem számít a páncél, ugyanakkora sebzést ejthet egy teljes deadric páncélban álldogáló ellenfelen, mintha páncél nélküli lenne (sneak attack).