41716
  • zsilike
    #34195
    természetesen,ügyesen assasin!ha nagy vircsaftotcsapsz,az gáz,minél kevesebb teknikából kivégezni,lopakpodás!
  • bardocz
    #34194
    Lehetséges úgy megölni valakit,hogy ne hívja a városi őrséget,vagy csak szimplán ne hívjon ránk senkit?
  • zsilike
    #34193
    olyan nem lesz!amugy lopni lehet a céh társaktól,márha képzett tolvaj vagy és nem vesznek észre!sok jó cuccot beszereztem igy az elején.most egy wood elfet kezdtem,skilleket ugy építettem fel h nagyjából jó legyen minden céghez,tolvaj,ijász,de jól bánik a pengével is illuzió jól megy+....tehát erős" mágus nem lesz már,csak kiegészitő spelleket tud,de jól lopakodik,bérgyilkosnak kiválló!+atöbbiben is
  • bardocz
    #34192
    Viszatöltöttem,és tökéletesen megcsináltam a feladatot:)
    Lehet majd megpróbálok belépni a bérgyilkos céhbe is,csak nehogy valami keresztezés legyen,hogy meg kel ölni tolvajtársat:).No nem mintha most nem szivattam volna meg egyet,de azt muszály volt
  • Fantusz
    #34191
    Legegyszerűbb visszatölteni.
    Guildos küldetéseknél a cél, hogy minél kevesebb áldozat legyen, még a bérgyilkosk sem szeretik a felesleges hulla-halmokat.

    Visszatöltés nélkül: ha sikerül éjjel keresd meg Armandot (a főnököd), és kérd meg rendezzék a számlát, majd aludj egyet... lehetsz tagja akár az összes céhnek is, a szabályokat be kell tartani, ami kb. mindenhol annyi, hogy társaktól lopni, őket bántani tilos.

    Varázsfegyverek lemerülnek, de kövekkel újra tölthetők.
  • bardocz
    #34190
    Jajj,de szerencsétlen balfácán vagyok,megyek szobrotlopni,erre az őr láthatatlanul rámrohant:S én meg megöltem,és egy ezrest kéne kifizetnem,amit nem tudom hogy kaparjak ösze
  • bardocz
    #34189
    És lehetek egyszerre két guild tagja?Jah meg ha már varázscuccok,szereztem egy varázskardot,és ír valami 3000/2xxx(vagy más számok,de lényegtelen)Ez azt jelenti hányszor csaphatok vele le úgy,hogy hat is a varázslat?
  • bardocz
    #34188
    Nem cseréltem csizmát,de most sikeült egy nőt kirabolni a saját házában,aztán meg egy őrt is kiraboltam:D megfordul,és anyit mond,rajtam tartja a szemét,mondom oké,tartsad:D amíg nincs rajtad szemüveg nem zavar:D
  • Fantusz
    #34187
    Tolvaj céhtagságnak megvan az az előnye, hogy kifizetik a vérdíjat, nem kell börtönbe menned.
    Azzal kell beszélned, aki felvett a guildba (Armand)
    Jó móka a lopás-tolvajlás, de igazán értékes tárgyakhoz így alig lehet hozzájutni.
    Sok szempontból össze-egyeztetethetetlen a tolvajlás a bérgyilkos szakmával, de a Dark Brotherhood küldetések elején kapott mágikus páncél a tolvajoknak legalább annyira hasznos, mint a gyilkosoknak.
  • haxoror
    #34186
    Csak a pontosság kedvéért, a páncél fajtája (light/heavy/vagy nincs semmi páncél) egyáltalán nem számít semmit lopakodásnál, csak és kizárólag a csizma ill cipő súlya számít és az is csak 50 sneak szkillig, 50 sneak szkill elérése előtt legjobb a mezitláb lopakodás, 50-től akár daedric csizmában is lehet nyomulni.

    (nem túl ésszerű de evvan :)
  • bardocz
    #34185
    Megvan a mod,csak nem tudom melyiket töltsem le mert van 157-től 179-ig némelyik betűvel.
  • bardocz
    #34184
    Pedig csizmának direkt light armour csizmát választottam,de akkor majd lehet veszek oil csizmát vagy mit.
    Amúgy most lementem egy pincébe,végig senki sem látott,jövök fel,erre megjelenik egy őr...szerencse,hogy akkor adtam el az öszes lopott cuccomat,így nem vették el semmimet,még azt sem amit onnan loptam:O
    Amúgy amikor köröznek mert lebukok zsebtolvajlásnál,és sikerül elfutnom kivel kell beszélnem?Mert ugyebár őröket megölni eléggé nehéz,főleg amikor hárman rámugranak:D

    Amúgy a pincés baki miatt leszedem azt a mod-ot amit írtatok lentebb,remélem javulni fog a helyzet:)
  • SaGa
    #34183
    De ennek tudható be. A lopakodás sikeressége erősen függ a páncélzatodtól, leginkább a csizmától. Magasabb szinten (journeyman-től) már nincs büntetés a csizma tömegéért..

    Én most igyekszem úgy tolvajkodni, hogy ne öljek meg senkit, aki értelmes lény(a játszható fajok tagja). Macerás, de nem lehetetlen. Kell hozzá a Thieves Arsenal mod, amiben megvehető pár segédeszöz ehhez: ólmosbot, amivel ha mögé osonsz valkakinek le lehet ütni. Nem hal meg, egy darabig kába lesz... Zajkeltő nyílvessző. amivel el lehet csalni a lényeket a helyükről, kötél vessző, amivel mászó kötelet lehet lőni a lényeges helyekre, stb...

    Jó buli a több banditás barlangokban kivárni, míg hátat fordítanak egymásnak, majd lecsapni az egyiket, kivárni, míg a másik is megfelelő pozícióba kerül...

    Az ólmosbot egyetlen hátránya, hogy az elkábtott egyéntől csak azt lehet elszedni, amit zsebtolvajlással is. Azaz a fegyverétől, ruhájától nem lehet így megszabadítani...
  • Fantusz
    #34182


    Sehogy.
    Rengeteg könyv van a játékban, köztük skillnövelő könyvek, valami tartalmat ugye kellett nekik adni, de a lényeg, ha ilyen könyvbe nézel bele, (és még nem olvastad) 1-el növeli a skilledet.
  • bardocz
    #34181
    Oblivion hq-n olvastam egy könyvről,amit egy tolvaj írt.Namst azt írja ha felmelegítem a zárat akkor könyebb kinyitni.Hogyan tudom ezt megtenni?Elég ha a fáklyával odaállok az ajtó elé és várok?
  • bardocz
    #34180
    Én most bőrcsizmát használok nehézpáncélban,lopakodni tudok,szerintem hogy lebukok amiko valakit ki akarok zsebelni nem ennek tudható be.Az íjjal meg elkezdtem tegnap őzikéket vadászni,hogy fejlődjek,persze 2 őzike nem fejleszt semmit sem:)

    Amúgy rájötem lehet maptravelelni mint GW-ben,ez tetszik:) nem csak egy városban fogok bóklászni.Na meg végre éjfélkor találkozhatok a csókával,és beléphetek a tolvaj céhbe,ha végre el tudnám adni sok öszelopott cuccomat az hasznos lenne
  • Fantusz
    #34179
    Használd az íjat is!
    Tolvaj könnyűpáncélban, vagy páncél nélkül, de semmiképpen nem nehézpáncélban mozog, lopakodik.
    Nehézpáncélban lopakodva nagyobb a lebukás veszélye.
    Küldetések során lesznek helyzetek, amikor mindenképpen szükség lesz íjra, máskor tetszőleges fegyverrel kaszabolhat, s akármilyen hihetetlen puszta ököllel is ki tudja ütni az ellenfelet, ha elég magas a hand to hand tudománya.

    A lényeg, hogy tolvajnak, bérgyilkosnak az íj nélkülözhetetlen fegyver a többi játékstílustól függ, de lehetőleg ne egyszerre akarj mindent fejleszteni - ha neked a blade szimpatikus fejleszd azt.

    Mágikus skillek közül tolvajnak talán az Illusion a leghasznosabb. Charm, Ivisibility, Chameleon, Paralyse, Command, stb. értékes spellek, bár sok manába is kerülnek, nem biztos hogy bírja a karakter a tolvaj-mágust játszani (vagy nem is akarja).
  • bardocz
    #34178
    tényleg,tolvajnak mi a jó fegyver?én most egy kétkezes kardot használok,íjjal nem szoktam lövöldözni
  • gyuri12
    #34177
    Readme-ben benne szokott lenni.
    Ha az nincs,akkor ahonnan letöltötted,akkor a "Mod descriptionben"vagy miben benne szokott lenni.
  • royaltom
    #34176
    Sziasztok!
    Letöltöttem azt a módot a játékhoz amelyik ad 9 új páncélt,de nem tudom hogy a különböző városokban hol kell megvenni őket?

    Légyszi írjatok.
  • Fantusz
    #34175
    A Kill Sheet melyik moddal kerül a játékba?
    Elvileg a megölt ellenfelekről lenne benne statisztika, de nálam 0 minden mutató - esetleg én nem csináltam jól valamit?
  • Fantusz
    #34174
    A kalózhajótól nem messze találsz koldust is, ott van a fal másik oldalán a fekhelye (ahol a házikók állnak).
    Beszélgetéssel, varázslattal, megvesztegetéssel vidd fel a Dispositiont legalább 70-re.

    Kalózoknak nem kell segíteni, ha ráfutol a hajóra megtámadnak, s mivel ők a támadók megölheted őket, az őrök segítenek, azokat ne bántsd. (elfuthatsz, s miután az őrök végeztek összeszedheted a maradékot, de sokra ne számíts)
    Legegyszerűbb, ha nem lépsz a hajóra, akkor békén hagynak.

    Szintlépés: tolvajként jó az acrobatics fejlődés, két legfontosabb tulajdonság egy Thiefnek a gyorsaság (Speed), és az ügyesség (Agility), a harmadikat tetszés szerint válaszd (endurance, intelligenia, stb.)
    Szintenként okatatóktól tanulhatsz 5 skillt, amivel befolyásolhatod az attributekra kapott pontot, de ha elérted a szinthatár akármikor lépel szintet már nem változik. (tartalékolni persze lehet)
    Amennyiben nem vetted igénybe oktatók segítségét, megteheted, amíg nem aludtál (nem lépted meg a szintet), de az már a következő szinthez lesz beszámolva.
  • bardocz
    #34173
    akikkel beszéltem eddig mindnek adtam pénzt,de ez csak 2 volt:S
    az őrök nyomják a sablonszövegeket csak,meg mindenki a városban,a koldusokat meg alig találom:D

    amúgy tök vicces,kalózhajóra ráfutottam,majd sprint el a helyszinről,és az őr megölte őket,amikor segítettem neki engem is lecsuktak...kalózokat hagyom inkább békében:D

    meg á léphetek szintet de még valószinü hanyagolon,mert csak acrobatics fejlődött fel maxra,vagy valami ilyesmi
  • koschwarz
    #34172
    igen, akkor a francesco féle overhaul való neked.
  • Fantusz
    #34171
    Koldusoknál próbálkozzál.
    Beszélgess velük, adjál nekik némi aranyat, használhatsz Charm varázslatot, bírd rá őket, hogy Gray Foxról beszéljenek.
    Ha sikerül, akkor elárulják kit keress a további kérdéseiddel.
  • bardocz
    #34170
    olvastam a házakról,úgyhogy elkezdtem arra gyűjteni,csak valahogy meg kéne találnom a tolvaj céh vezérét,és nem úgy akarom,hogy börtönbe kerülök,mert akkor elveszlenek a faszányos cuccaim,amit öszelopkodtam,de sajnos még nem találtam meg sehol sem
  • Fantusz
    #34169
    http://oblivion.gumininjahq.hu/modules.php?name=Vegigjatszas&funkcio=megmutat&pid=197

    http://www.oblivionfaq.extra.hu/

    Vegyél magadnak házat (minimum 2000 arany), ott biztonságosan lerakhatod a cuccaidat, máshol rizikós ládákba pakolni.

    Megrögzött Francesco mod-párti vagyok, szinesíti, picit átformálja a játékot.
    Berak új lényeket, péncélokat, fegyvereket, de a legfontosabb, hogy javítja az alapjáték jónéhány hibáját, többek között az őrök falon-átlátását is.
  • Fantusz
    #34168
    Próbáld Francescoval, ha az alapjáték uncsi, az OOO pedig túl nehéz...

    Oscuroban a dungeonok mélyén erős, alacsony szinten legyőzhetetlen ellenfelek várnak.
    Francescoban random ellenfelek vannak, esetenként egy sima erdei séta is végződhet futással, de a dungeonokban nem törvényszerűen fészkelték be magukat minotauros lord hordák, lich csapatok.
  • sleepwalker77
    #34167
    Az overhaulok közül az OOO-t próbáltam ki, de ott jöttem rá, hogy az Obliviont nem lehet teljesen Morrowindesíteni, azaz fix szinteket adni az ellenfeleknek, mivel a játék alapvetően nem így lett tervezve.
    Amíg a Morrowindben a küldetéseken sorban haladva/fejlődve találkoztunk egyre erősebb lényekkel, addig az Oblivionban gyakorlatilag arra mész már az elején amerre akarsz.
    Persze a Morrowindben is mehettél bármerre, de nagyjából lehetett sejteni, hogy merre érdemes, hol lesznek neked való ellenfelek.
    Az OOO modban már az Imperial City-től nyugatra fekvő első vízparti barlangban jóval magasabb szintű ellenfelekkel találkoztam ----> gyors halál.
    Igazából ez vette el a kedvem azoktól a modoktól, amik pont az Oblivion alapjait változtatják meg a fix szintű ellenfelekkel.
    Az meg nem igazán kihívás, hogy mentek minden barlang előtt, mert lehet hogy simán leverek bent mindenkit, de lehet hogy simán behalok, csak azért mert egyedül a mod tervezője tudja, hogy hol milyen erős lényekkel lehet összefutni.
    De ez csak az én véleményem, nyilván sokak szeretik ezt az átalakított rendszert, én meg maradok a Morrowindnél. :)
  • sleepwalker77
    #34166
    Hát igen, alap Oblivionnal játszottam, akkoriban még nem voltak hozzá modok. :)
  • bardocz
    #34165
    pont most raboltam ki egy fegyverárust:) igaz még nem tudok zárat törni normálisan,ezért az alul lévő gombot nyomkodtam...

    akkor az a mod tulajdonképpen javítja a bugokat?márha így fel lehet fogni a falon átlátó őröket:)

    amúgy kipróbáltam arénát,az ott kapott cuccot le lehet valahova rakni ilyen storage módon,vagy nyugodtan használhatom máshol is a ruhát meg a fegyvert?mert mindkettő nehéz,és alig van helyen,meg elején sok szar csontot is öszeszedtem,aztán majd azokat eldobálom
  • koschwarz
    #34164
    talán pont az ilyenek miatt untad meg. ha minden harc egy igazi kihívás, külön taktika, akkor nehez megunni.

    mondjuk a vanillát tulajdonképpen én is hamar meguntam. de bármelyik overhaul-lal szerintem igencsak fel lehet dobni a játékot.
  • koschwarz
    #34163
    pont ezért kihvás egy általam preferált harcos karakterrel nyomulni benne, bár egy-két dolgot én is túlzásnak tartok. a legutóbbi változatban pont az én javaslatomra enyhített a készítője egy kicsit egy-két dolgon, pl. nem lesz minden bandita egy überatléta-szupergladiátor, azért ezek mégiscsak banditák...ha már a mod célja az immersion (szóval a beleélés vagy minek lehetne fordítani)

    ami viszont nagyon tetszik benne, hogy szemmel láthatóan jobban és simábban fut a játék, nincs ugye telepakolva egy halom új textúrával meg script-tel.
  • sleepwalker77
    #34162
    Hát én nagyon sokat játszottam vele anno mikor megjelent, bár végig nem vittem, 28-as szint körül meguntam.
    Most már csak unaloműzésből játszogatok, így került fel az a mod, amiben STR*5 helyett STR*50 az Encumbrance. :)
    Valahogy se időm, se türelmem most hogy nehezítsem a dolgokat. :)
  • SaGa
    #34161
    Ehhez képest mi még lejjebb vettük a real fatigue-val...
  • SaGa
    #34160
    Pont ezért jó ez a mod. A harcos vagy mágus jellegű karaktereknek tökéletes az alapjáték, meg a többi overhaul mod (ooo, mmm, fran). A "sunnyogó" (stealth) karakterek viszont nem tudják ezekben kihasználni a képességeiket.
  • sleepwalker77
    #34159
    Csak még egy dolog amiért 1-2 óra játék után letöröltem :
    Lower encumbrance.

    Amúgy se tudtam magammal cipelni sok cuccot, szóval ezt én már felesleges nehezítésnek tartom.
    Persze hardcore játékosoknak biztos tetszik, de nekem ez már sok. :)
  • sleepwalker77
    #34158
    A TIE moddal az a legnagyobb gáz, hogy főleg tolvaj/bérgyilkos beállítottságú kariknak éri meg felrakni, mivel a játék ehhez kapcsolódó részeit erősítették meg benne.
    Tapasztaltam is, mikor teljes steel cuccban egy íjász röhögve kinyírt, kaptam egy lövést, attól azonnal elfeküdtem, aztán mire fel tudtam volna kelni, már ott volt rajtam és feldarabolt. :)
    Ezt egyébként írja is a készítő :
    TIE caters heavily to the stealth type gamer. Being a Thief vet, my vision was to create an environment where a sneaky character like Garrett might feel at home away from the Olde Quarter, plying his trade amidst the many rich (and not so wealthy) NPCs and homes that populate the Tamrielic landscape.
    Can one make it as a fighter/melee type in T.I.E.? Definitely! You will, however, need to outfit your warrior appropriately. The best races to pick for melee types are: Orcs, Nords, Dark Elves, and Redguards.
  • SaGa
    #34157
    Ha nem kapnak rajta, akkor nincs. Azaz, ha az őr nem lát meg bent, csak amikor kijössz, akkor semmi gond. Az alapjátékban az őrök "átlátnak a falon", vigyázz. Szedd le a Rens Guard Overhaul modot a tesnexus.com-ról, az sokat javít a helyzeten.

    Értelmes méretű lesz az őrök érzékelési és akciórádiusza, a bounty városonként és nem globálisan érvényes (kivéve az úton bóklászó Imperial Guardok által észlelt bűnöket, az országos kőrözést vált ki), stb...

    Tolvajoknak ajánlott mod. Meg a Thieves Arsenal és a T.I.E. Ez utóbbi hátránya, hogy éjjel nem üresek a boltok, őrök vigyáznak bent is...
  • bardocz
    #34156
    Köszi a segítséget,akkor viszatöltök egy régebbi mentést,és játszok onnan,ezt meg hagyom a rákba,úgyis nehéz hely az nekem.

    Amúgy ha éppen betörök valahova,és nem lát senki,de amikor kijövök ott vannak az őrök,abból lehet probléma,és elvisznek,vagy nem zavarja őket?