41716
  • Fantusz
    #35075
    Skillt sehogy nem befolyásolja, skilltől függően a lopakodás sikerét befolyásolhtja a lábbeli minősége.
    50-es skill után ennek elvileg már nincsen jelentősége, attól kezdve akár daedric csizmában is lehet lopakodni, de a mozgás közben még jelentős lehet a lebukás veszélye, 75-ös skill fölött már nyugodtabban lehet osonni,mozogni.

    A lopakodás a sneak attack miatt is hasznos lehet, lesből támadva közelharci fegyverrel akár 6x sebzést lehet bevinni, mester szinten pedig az ellenfél páncélzata sem számít, egy teljes daedric páncélzatban álldogáló ellenfelet is ugyanakkora sebzés ér, mintha nem lenne rajta páncél (100-as blade skillel meg még a paralyse esély is ott van).
  • bardocz
    #35074
    50-es szintig jó cipő nélkül lopakodni,mert kisebb a lebukás esélye,aztán 75-től meg futhatsz is lopakodva,ugyana nyira vesznek észre,mint cipő nélkül lassan,ott már csak az befolyásol,hogy t menyire tudsz úgy közlekedni a karival.
  • Fantusz
    #35073
    Egy héten egyetlen alkalommal lehet használni az oltárt, (talán az utolsó előtti napon, de ez sem biztos) várakozz türelmesen.
  • steweee
    #35072
    a csizmák hogy befolyásolják a lopakodás skillt?
    mert a töltőképernyőn ír vmit hozzá
  • erikn
    #35071
    HELLO
    mikor van az az időpont amikor a Black Soul Gem-es oltárat megvilágítja a fény?Mert az Oblivion HQ-n nem írják le.Előre is köszi

  • Fantusz
    #35070
    A kiegek is modok, a Battlethorn Castle volt az utolsó hivatalos modocska Karácsony előtt (a Knight of the Nine lemezen megjelent lakosztály-gyűjteményből kiamaradtak a harcosok, kárpótlásul ezzel a moddal egy egész kastélyt birtokolhatnak)

    Nem hivatalos modok között van olyan, amelyik jól illeszkedik a játékba, és új küldetéseket ad.
    A Lost Spires archeologiai kalandjai is ilyenek (dungeonokban dominál a kék szín de meg lehet szokni), talán szándékosan erősítették meg az ellenfeleket, néhány harcnál meg kellett izzadni.

    Origin the Mages Guild és a Mannimarco Resurrection mágusoknak hoz újat a történetbe, a sztori igazából akkor indul, amikor az alapjátékban befejeződik (Arch Mágus lesz a kari), ez is érdekes, bár nem tudom mi lesz a végkifejlet, pláne , hogy itt még egy komoly döntést is kell hozni...

    Blood&Mud újrarajzolja Bravilt, új textúrát kap a város, sőt az NPC-k is (némelyik elég mókásra sikerült), új városlakók, titkok, küldetések.
    Valami olyasmit sugall, hogy a városban mindenki tolvaj, vagy bérgyilkos, még az sem rettenti el őket, hogy szinte minden sarkon keresztre feszített csontvázak díszelegnek.

    Fighters Guild Contracts valójában csak a játék elején hatalmas segítség, megbízások telejesítéséért 500 arany a fizetség, ez lehet csak szarvasvadászat, de esetenként körözött bűnöző levadászása, az ellenfelek nem voltak túl félelmetesek.

    Thieves Arsenal tolvajoknak ad új küldetéseket, felszereléseket, de ezzel a moddal nekem bajok voltak - pontosabban nem a mod, hanem az elindításához szükséges Obse nevű progi csinálta a zűrt, behaltak a mentéseim Windows telepítés után.
  • steweee
    #35069
    a shivering islén kívül jelent meg hozzá vmi nagy kieg?
    volt róla korábban szó. a knights of the nine-on kívül gondoltam persze
  • SaGa
    #35068
    Passz. Még nem jutottam el odáig...
  • steweee
    #35067
    volt vmi mod ami a sneakelést 4x attack bonus + a fáklyával lopakodást tiltja mi a neve?
  • steweee
    #35066
    amúgy a szorzót hogy számítja ki? pl csinálok fő attribokból 4 strenght 4 endurance 2 speed és mellé minorokból is ezt az, akkor hogy osztja el?
  • Fantusz
    #35065
    Keress rá a google-n, (fönt van északon), da ha a cheydinhali mages guildban beszélsz a redguarddal az be is jelöli neked.
  • steweee
    #35064
    a kard megvan, bár még nem tudom hogy ölöm meg umbrát. nem is sebzi fegyver. daedra kardom van pedig. a soul gem kellene mellé, merre van az azura shrine?
  • koschwarz
    #35063
    harcosként: endurance és strenght alap. harmadikként agility vagy speed (attól függ: ha kitérni szeretsz speed, ha egy helyben védeni pajzzsal agility).

    intelligence-re azért nem adnék, mert harc közben nem nagyon tudsz gyógyítani magadon. egy harcosnak potion-ökkel kell felszerelkeznie. ha esetleg már magas a restoration skill-ed, akkor egy erősebb restore health varázslatnak már van értelme harc közben (mert a péncél és a fegyver is erősen ront a varázslat hatékonyságán), de csak néhány pontot vissszatölteni nem nagyon érdemes, mert annyira van jó AI-ja az ellenfeleknek, hogy ha látja, hogy varázsolsz, rádugrik és megüt, amivel többet vesz le mint amit gyógyítottál.

    szóval ha harcos vagy, legyél harcos! állj ki, üss, tűrd az ütéseket, és lehetőleg te maradj állva! :)
  • Sanyix
    #35062
    Umbra az nem erős, legalábbis 3 wizard's fury után már nem tudott megütni vele :D néztem is, hogy könnyebben kivégeztem, mint egy minotaur lordot. Pedig touch of deathet (70 pts shock damage) nem is használtam.
  • Fantusz
    #35061
    Az ilyen helyzetekben az a csapda, hogy egy harcosnak ilyenkor mire érdemes a pontot tenni?
    3 az erőre egyértelmű, kellene a kitartásra, de, ha oda esetleg csak 1 lehetséges, a 4-es ügyesség (nehezebben tántorodik meg), vagy az 5-ös intelligencia is csábító (legalább a gyógyuláshoz legyen mana)

    Mellesleg, ha a minor skillek nem számítanának bele a szorzókba, még elkeserítőbb lenne a kép, 3-2-1 pontokat lehetne pakolni az attributekra.
  • Fantusz
    #35060
    Umbra (damage 28, soul trap on strike 120 sec) erős hosszúkard, 0 a súlya, mivel küldetési tárgy a soul trp ideje pedig 2 perc, sokan megtartják.
    Clavius Vile szentélyénél 500 arany ellenében megtudod hol találod (harcolni kell érte, a saját bőrödön tapasztalhatod az erejét).

    Lélekkövekkel nem kellene, hogy gond legyen, alkimista boltok tele vannak vele, találni is lehet, de különben meg fölösleges, ha megcsinálsz egy másik Daera küldetést (Azura), a jutalmul kapott lélekkő újratölthető.
  • koschwarz
    #35059
    de nem kell szintlépéskor megadnod ezeket az értékeket, illetve nem kapod meg, csak az a 3 atributum, amit te kiválasztatsz a képernyőn.
  • steweee
    #35058
    az erősödéssel egy gondom lenne. kellene sok sok lélekkő, akár vásárolni is, anvilban igaz töltika mágus céhnél a cuccokat, de jobb helyzsínen. meg kellene soultrapos scroll is. igaz van fegyverben, de mindig vmi nagy baltában találok, még véletlenül se kis késben

    akkor egy szuri és vissza erősfegyver és levágom amíg tart a soultrap

    szóval lélekkő + varázs vehető vhol?
  • steweee
    #35057
    egyvalamit nem bírok megemészteni, a minor skillek növekménye miért számít bele a szorzóba szintlépésnél?
    a major skillekből ha megvan 1o akkor lép szintet ugye. de a minorok növekménye is hatással van a szorzóra. elég idegesító hogy kezdtem egy új hacos orkot, és mivel alkímiáztam kap 5x az intelligenciára, meg a zárnyitás miatt 4x az agilytira és 3x a strenghtre
  • steweee
    #35056
    ja bocs, összekevertem. abból tudok
  • steweee
    #35055
    sigil kövekből hogyan enchantljak? írd már le légyszi
  • Dzson
    #35054
    Köszönöm, megnézem!
  • Dzson
    #35053
    :-) Nem vagyok PC ellenes, AOE2, Starcraft... :-)
  • Fantusz
    #35052
    Bocs, hogy itt nyílvánosan rákérdezek, de, ha Arch Magusként csatlakozom a necromantákhoz mindenképpen rosszul jövök ki a dologból (infame), vagy van megoldás arra, hogy béke legyen a mágusok között?

    Most azt kellene, hogy a jelenlegi mentésemtől mindkét vonalat végigjátszani...
  • Fantusz
    #35051
    Néhány nappal ezelőtt jött elő ismét az örökzöld téma, hogy előre beállított kaszt, vagy custom kaszt életképesebb-e a játékban.
    Amikor az attributekra nincsen meg átlagban legalább a 3 pont, az ellenfelek gyorsabban erősödnek - nem javíthatatlan a hibba csak néhá
    ny szintet szenvedni kell érte.

    Szedj magadra maximális páncélt, Sigil kövekből (ha vannak) enchantolj Shieldes cuccokkat, azt nem verik le rólad, állandóan véd.
    Csinálhatsz Tűz-fagy-villámpajzsos páncélt, ruhát, a lényeg, hogy maximális védelemed (85) legyen.
    Erős (mágikus) fegyvereket, illetve spelleket használj.

    Szintlépésekkor az Endurance 10%-a hotzzáadódik pluszban a HP-hez, sok kicsi sokra megy, nem mindegy, hogy szintenként +4, vagy +10 HP-t kapsz.
    Dungeonban, ahol egyedül vagy ne ronts neki legyőzhetetlennek tűnő ellenfélnek, szégyen a futás, de hasznos - pláne, ha az az úton teszed, a járőrök segítenek leverni a minotaurus lordot...

    Legerősebb lények 25-ös szintűek, tehát a 25. szint után minden szintlépéskor erősödöl, de az ellenfelek már nem (persze akkor sem kell mindenáron szintet lépni)
  • SaGa
    #35050
    Nincs általános top10, mert attól függ, hogy mit szeretnél elérni a játékban. Ha questek kellenek, akkor is más, ha a stílust akarod átállítani akkor is más. Vannak un Musthave modok (pl a különféle texture overhaulok), de ez is változik, kinek kinek az izlése szerint. Jó kiinduás lehet a kereséshez...
  • Sanyix
    #35049
    Fúj te pécén játszol? :D mikvannak
  • steweee
    #35048
    na elmondom mi bajom. 23as szint vagyok, és játszhatatlanul nehéz lett a játék. és nem értem hogy miért. eddig jól csináltam a dolgokat. úgy 17es szintig tök frankó volt az erőssége. de mostmár csak egy szenvedés. azt hiszem túl gyorsan lépek szintet, és törekedtem is rá sajnos

    mit tudnék csinálni?
  • Dzson
    #35047
    (GOTY verzióm van belőle pécére.)
  • Dzson
    #35046
    Üdv!

    Mondjátok, mi a top10 mod az oblihoz?

    PS3-mon végigjátszottam már - 41-es karim volt a végére, kivéve a Shivering isles-t (Knight of nine az benne volt a ps2 verzióban), így ilyesmikre gondolok, hogy jobb táj megjelenítés, szebb textúrák, npc-k szinten tartása hogy ne fejlődjenek a karival - de amik még nem rontanak a játékmeneten.

    Előre is köszi!
  • Etelkozi Vata
    #35045
    SHIFT+klikk gondolom, de innen már csak rájövök!

    Köszönöm!!!!!
  • steweee
    #35044
    hogy lehet varázslatot törölni?
    van is eg mod hozzá, de vhogy nem működik
  • PiszkosFred
    #35043
    "Shift" a te megmentod :)
  • Etelkozi Vata
    #35042
    Sziasztok, egy banális kérdés?

    Hogy kell megszabadulni a tatyóból a felesleges cuccoktól???
    Ott állok most a börtön katakombában, 106 kiló cucc van nálam, se mozdulni, sem eldobálni nem tudok!!

    ???? Köszi !!!!
  • Sanyix
    #35041
    Ja nekem is volt egy ilyen bug, nem harapott meg előbb, egyszerűen bárhol aludtam, mindig megharapott, és rögtön vámpír lettem, semmit nem lehetett tenni ellene. Viszont a mostani karim már jóval magasabb szintű vámpírság nélkül, valószínüleg a 98 fame, és 0 infamy-nak köszönhetően.
  • SaGa
    #35040
    Az Origin of the Mages Guild mod egy egész vámpír várost pakol az egyetem alá. Kemény verekedések és sok-sok vampire dust...
  • SaGa
    #35039
    Alkimiai eszközöknél láthatod, hogy milyen %-ban nyri ki az esszenciákat a hozzávalókból. A master 100%-os, a Novice meg talán 10.

    Amúgy a mozsár (mortar & pestle) mindenképp kell. A másik 3 a különböző hatások gyengítésére vagy erősítésére való. Minden összetevőnek van egy fő alkotó eleme (az az első a listában), meg 3 további alkotója, amik vagy jók, vagy rosszak. A retorta (retort) a pozitív hatásokat erősíti, időben és erősségben, a calcinátor mind a jó, mind a rossz hatásokat erősíti, míg az alembic (nem jut eszembe a magyar neve) gyengíti a negatív hatásokat. Amikor nekiállsz leverni, felveszed azokat az eszközöket amiket használni akarsz és nekilátsz a keverésnek. Ellentétben a legtöbb rpg-vel itt a lötty hatásosságát nem az összetevők gyarapításával, hanem a használatos eszközök megfelelő keverésével tudod módosítani. A többféle összetvő cak akkor érdekes, ha többféle hatást akarsz egy létyóba applikálni.
  • Fantusz
    #35038
    No most jutottam oda, hogy miután legyőztem Mannimarcot Polus elküldött Brumába, ahol ismét rusnya csontvitézek ütütték a csatamágusokat...
    Futás visza az egyetemre, de csak azért, hogy Polus Weendelbekbe küldjön, hogy véglegesen leszámoljak a necromantákkal...
    Miután elértem a célterületet nem kis meglepetésben lehetett részem, ami tovább fokózódott, ha nem a "Joint", hanem "Reject" választ adtam....

    Gyenge angol tudásom miatt vagyok most bajban, eddig teljesen pozitív a karakterem, semmi infame, de kétlem, hogy békésen vissza lehet fogadni a neciket, igaz csak sejtem, nem értem pontosan, de elég csúnya megbízást kapok, ha csatlakozok (The reckoning), ugyanakkor csábítóak a "mellékes dolgok" - olyan, mint az életben: becsületes maradsz a semmiért, vagy eladod a leked olyan valamiért, amit úgy gondolsz máshogy nem lehet a tied.
  • steweee
    #35037
    van olyan a játékban hogy falat lehet bontani vagy sziklát vagy ilyesmi?
    van olyan helyszín, ahogy pl a fent párkányra nem tudok sehogy feljutni, de ott van ellenség pl, és egy másik szűk járak meg a térkép szerint ott vezet el mellette. lehet hogy ott kelene vmit csinlni a sziklálva?
  • Fantusz
    #35036
    Céhvezetőként minden guildban unalmassá válik az élet, nincsenek küldetések, mágusoknál is bugyuta párbeszédek szinesítik a szürke hétköznapokat. (megkérhetünk egy csinos tanoncot, hogy kövessen, aki aztán a leglehetetlenebb helyzetekben toppan elénk)

    Kíváncsi vagyok, ezen a helyzeten a Mannimarco Resurrection, és az Origin of the Mages Guild modok mennyit alakítanak.
    Fort Teleman közelében találtam egy ezidáig ismeretlen Ayleid romot (Varlesamel), ahol barátségtalan lények, Death Cultisták fogadtak, de kulcs híján nem sikerült bejárni a romot, neten utánna nézve, erre Mannimarco legyőzése után lesz lehetőség.