41716
  • Fantusz
    #35275
    Trükközni itt is lehet a kereskedőkkel, de a Morrowindban használt felviszem 100-ra a dispositiont, olcsón megveszem a nyílvesszőt, és drágábban eladom ugyanannak a kereskedőnek itt nem működik.

    Modok is befolyásolhatják mennyi pénze van a kereskedőnek, a játékban alapon kevés pénzűek a kereskedők, de az soha nem fogy el, modokkal ez általában úgy változik, hogy több pénzük lesz, de fogy, naponta, vagy hetente töltődik újra.
    A Fighters Stronghold hivatalos mod, egy kastélyt rak a játékba, a "lakberendezője" mindent megvesz, viszonylag jó áron, 2000-2500 aranya van.

    Van a játékban egy hiba, időnként kikattan a kereskedők számlógépe, s kb. 68ezer aranya lesz, ilyenkor el lehet adni a drága cuccokat.

    Kereskedéssel a játék elején lehetnek gondok, pontosabban később a pénzhiány szünik meg, lesz elegendő arany (erre ugyancsak vannak modok, ahol el lehet költeni jónéhány ezer aranyat)
  • Laza
    #35274
    Melyik vendornal van a legtobb mani? Eddig 1000g-nel tobbet nem lattam egyiknel sem.
    azert Morrowindben lehetett trukkozni, mert akkor is magasabb arat irt, ha nem volt annyi penze, es + targyak vasarlasaval ki lehetett egyenliteni a szamlat, majd azokat ujra eladni :(
  • bardocz
    #35273
    Ha jól emlékszem blivion hq-n van írva az,hogy a magyarosítás készül,de soha nem lesz kész leginkább:) Szerintem ne várj egy percet sem:)
  • Prince23
    #35272
    Én akkor megvárom a magyarítást, reméljük karácsonyig csak meg lesz 100%-osan. addig fel sem teszem.
  • Fantusz
    #35271
    Nem nagy story, de Chorrorban kell megérdeklődnöd hol is található a farm, az útbaigazítás után ott kellene lenni az ogreknak, addig nem...

    A játékban sajnos kisebb-nagyobb mértékben előfordul, hogy nem az "elvárható módon" zajlik a történet, főleg NPC-k szeretnek elkalandozni (pl. master training), ilyenkor sokszor annyit kellene várni, hogy inkább érdemes egy másik küldetést megcsinálni várakozás helyett.
  • Fantusz
    #35270
    Magyar nyelvű kézikönyv létezik a játékhoz, talán még valahol a neten is megtalálható PDF formátumban.
    Magyarítás készül-készül, de, hogy mikor lesz kész, azt talán senki sem tudja.
    Letölthető egy részleges magyarosítás, amiben valójában csak az investory, és a menü magyar teljesen, illetve néhány könyv szövege is le lett fordítva, de ez így többször inkább hátrány, mint segítség (szövegben angolul kérnek valamit, ami az investory-ban magyarul lesz, lehet nem is tudod így beazonosítani mit szeretne az NPC)

    A játékhoz minimális (szinte semmi) angol tudás is elegendő, elakadni szinte nem is lehet, persze én is várom a magyarítást, mert úgy még élvezetesebb lesz a játék.

    A (részleges)magyarítás is egy mod, így sajnos nem kizárható, hogy esetleg más modokkal akad.
  • AarPoe
    #35269
    Megtaláltam a megoldást a Gray Fox problémára, ami a következő:
    setstage TG10Boots 50
    ennyi....bug, a patch-ben állítólag ki van javítva
  • AarPoe
    #35268
    Na itt van megint őfelsége bogara...
    A célpont Weatherleah, ahová pár besz*ri, honvággyal erősen megáldott úriember vezényelt. Ogrékat kellene írtanom, hogy visszatérhessenek az otthonukba..de sehol semmi. Pontosan ráálltam a zöld markerre, vártam 1 napot, 2-t, de ogréknak nyoma sincs.
    Gray Fox persze még mindig csendes. Igen valószínű, hogy a Thieves Guild összes tagját sikerült felkutatnom (rengeteget találtam belőlük), mindegyiket kérdeztem, de a válasz ugyanaz.
    Ha valaki reagál, a sztorit lehetőleg NE említse!! köszi
  • Prince23
    #35267
    Amúgy ti magyarul toljátok az Obliviont?
    Eredetibe megvettem volna, de nem magyar feliratos, full angol, és még magyar kézikönyve sincs.
    Hogy lehet ezt magyarosítani?
  • zsilike
    #35266
    stealing!kastélyok
  • koschwarz
    #35265
    shopping, exploring, looting.
  • Fido4life
    #35264
    Grand Soul Gem-ből hol találhatok párat ? 5 db kéne
  • zsilike
    #35263
    sziasztok!jó játékot mindenkinek!!!és jó nyarat
  • Sanyix
    #35262
    Van valami mod amivel újra vissza lehet menni mankar camoran paradise-ba? Mert nagyon szép hely, nézelődnék még kicsit ott :)

    Na meg olyan mod se lenne rossz, ami egy kicsit szárazabb éghajlatot varázsol.
  • koschwarz
    #35261
    na visszatértem a szabiból
  • AarPoe
    #35260
    sajnos már így is jóval többet tudok a kelleténél...de azért kösz hogy szürkére írtad
    megvan a 100 nirnroot vééégre!
  • Fantusz
    #35259
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Miutás elloptad az Elder Scroll-t Gray Fox megkér, hogy vidd el a gyűrűjét Anvil grófnőjének.
    A gyűrű átadása után meséli el Fox, hogy nagyon régen Dareloth a tolvajcéh vezetője ellopta a Gray Cowl of Nocturnal-t, amit később átadott neki, amitől egy átok miatt nem tudott megszabadulni.

    Az átkot az Elder Scrollal sikerült megtörni, ellopásához szükséges volt az Arrow of Extrication, és a Boots of Springheel Jak, 10 évet várt arra, hogy egy ügyes tolvaj megszabadítsa az átoktól, ami most a Gray Cowl of Nocturnal-al együtt rád száll, te lettél Gray Fox...



    Az utolsó küldetésnél, ha elég magas az Acrobatics slilled, és úgy ugrasz le a kéménybe, hogy nincsen a lábadon a Boots of Springheel Jak túléled az ugrást, így megmentheted a cipellőt, ami később még hasznos lehet (fortify Acrobatics 50), ha viszont a lábadon van megsemmisül.

    http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Gray_Cowl_of_Nocturnal
  • SaGa
    #35258
    Azt, hogy érdemes-e a kiegeket begyüjteni, neked kell eldöntened. A Shivering Isle-t mindenképp, már csak azért is, mert egy halom mod feltételezi, hogy az is fent van. A KOTN csomag pár kisebb kiegészítőt tartalmaz, vannak azoknál sokkal jobb ingyen letölthető "fan made" modok is, párszáz...
  • Carlos
    #35257
    Game of the year gondolom. Hol tudom megvenni?
    Miaza DLC? ;)
  • SaGa
    #35256
    Vagy megveszed a GOTY verziót, vagy regisztráció után letöltöd a Bethesdától a DLC-ket. Ezek külön díjazás fejében tölthetők le, ha jól tudom...
  • Carlos
    #35255
    Előre is elnézést kérnék a láma kérdésekért, de kérdezek párat:

    CD Galaxisban néztem, hogy meg lehet venni a sima játékot, de láttam, hogy vannak kiegjei is. Ezeket hol lehet beszerezni? Érdemes egyáltalán?

    (láttam, hogy meg lehet venni ilyen minden egybe csomagolva cuccként is (hivatalos oldal), ezt be lehet szerezni mo-on?)
  • bardocz
    #35254
    DE ez,hogy egy rang csak korábban is kiderül nem?Vagyis én valahonnan tudtam:D
  • böröczk
    #35253
    Átok? És meg lehet tőle szabadulni?
    Lecsukatod magad, vagy hogy? : ) Én egyébként egyik karakterrel pont a Gray Foxos küldetések vége után hagytam abba a játékot hosszabb időre, és nekem a végső jutalom maga nagyon kihasználhatónak, élvezhetőnek tűnt, bár egy apró hátránnyal. : )
  • Fantusz
    #35252
    A történetnek ezen része ismeretlen volt előttem, de , ha sikerül végigjátszanod a Thieves Guild küldetéseit, számodra is nyilvánvalóvá válik, hogy a Gray Fox valóban nem személy, hanem egy rang, de méginkább átok, amitől megszabadulni nem egyszerű

    A vámpírok évszázadon keresztül képesek "élni", pedig halottak, úgyhogy hihető Gray Fox története, ámbár a játékban ott lebeg a titok - bárki lehet vámpír, még Gray Fox is...
  • AarPoe
    #35251
    :) a sztori pedig az - AKI MÉG NEM CSINÁLTA MEG EZT ÉS SZERETNÉ, AZ MOST NE OLVASSA! -, hogy ugye kérdőre vontam azzal a naplóval kapcsolatban, amit a vámpírnál találtam. Ebben az áll, hogy ő és Gray Fox valamikor ismerték egymást nagyon rég és bűntársak voltak. Azzal magyarázta, hogy a Gray Fox nem valami konkrét személy, hanem egy rang, ami generációról generációra száll. Ő tehát egy másik személy, és semmi köze a már agyonvágott vámpírhoz.
    Amikor aztán rákérdeztem, hogy tulajdonképp ki is az igazi Gray Fox - hisz ilyen erővel lehet hogy ő csak egy csaló -, valamivel elmismásolta a dolgot és azt mondta, gondolkoznia kell. :) Azóta ott csücsül bent a házban. Ha megütöm, az őrök engem támadnak, mert a háztulaj a lépcsőről folymatosan fixíroz.

    Nem gondolom hogy ez bug lenne...inkább amolyan abszurd kis gag, amiből sokat lehet találni a játékban. Hát ez van. :)
  • AarPoe
    #35250
    cseréld ki a zenei file-okat azonos nevúekre...mind sima mp3
  • SaGa
    #35249
    Ilyen újítás nincs. Ezek önálló, kiegészítő feladatok, az eredeti környezethez, zenéhez nem nyúlnak...
  • Fido4life
    #35248
    A probléma az hogy xboxon játszok, tehát a modolást elfelejthetem. Azért kérdeztem hogy valami zeneí újítás van e a kiegészítőkbe mert néha elég illúzió romboló tud lenni amikor este, vámpírként épp betörök valakihez hogy megkostoljam vérének ízét, és egy tök nyugis, vidám zene szól a motívum alatt. (Ami mondjuk alapból hangulatos, csak nem ilyen helyzetekben)
  • SaGa
    #35247
    A SI egy új területet és egy quest sorozatot ad a játékhoz, a Kotn meg több, egymástól független mod, amelyek új feladatokat, illetve épületeket adnak. Ezek a "gyári" kiegészítők. Ezen kívül úgy 15000 egyéb mod van, amelyek között van sok semmire se jó (pontosabban a modder egy-egy idióta ötletét valósítja meg, pl fénykard, vagy SWAT csoport modern terepjáróval és egyéb baromságok (a legfrissebb a tökös csajok)), meg rengeteg, ami újabb feladatsorokat, komplett új világrészeket ad Cyrodiilhez. Vannak, amelyek csak a látványvilágot, hangokat upgradelik. Irány a tesnexus, és keresgélj...
  • Fido4life
    #35246
    Hát én még csak a 60 óra játék időn vagyok túl, de úgy hogy még hozzá se fogtam a főküldetésekhez (kinek van kedve úgy mászkálni hogy mindenhol Oblivion kapuk dörögnek) A két kiegészítő amúgy ad a játékhoz sok kisebb questet, vagy új zenéket ?
  • SaGa
    #35245
    Én egyszer jártam úgy, hogy Metherdel megelőzött, de udvariasan bevárt a házban (és jól kiröhögött), így némi ügyeskedéssel kizsebeltem. Ettől ugyan nyűgös lett, de később ki lehetett engesztelni...
    Ellenben valamelyik mod (lehet, hogy a TIE) tesz egy őrt is a házba. Na az kihívás. Ki kell cselezni Metherdelt és az őrt is...
  • SaGa
    #35244
    Új faj beépítésekor kell a Custom Races Fix mod is, mert a questek csak az alap fajokhoz igazodnak.

    Melyik OOO fájlt töltötted le? Újabban omod formátumú, így kell hozzá az OBMM is. Egyébként sem árt az overhaul modokhoz. Milyen fájlokat tartalmaz a mod?
  • Fantusz
    #35243
    Nincsen mentésed, amit vissza tudnál tölteni?
    Mélyen Gray Fox lelkébe gázolhattál
    Vannak küldetések, amiket, ha nem "szokványos módon" csinál az ember kiszámíthatatlanná válik.
    Gray Foxot még nem sikerült agyonsértenem, de volt eset, amikor Leyawiin közelében Amusejt megtámadta valami (nem tudom mi, mert csak a szöveget írta a gép, hogy Amusei eszméletlen, nem láttam hol, s mi marcangolja), a tolvajos karrierem hetekig álllt, már-már beletörődtem, hogy szerencsétlen gyík hullája valahol a mocsárban rohad, amikor végre előkerült valahonnan...

    Szóval az egy hét nem jelentős idő, de most valami olyan pályára tévedtél így, ami számomra ismeretlen.
    Tolvajoknál előfordulnak meglepetésküldik, ha valamit elügyetlenkedel.
    Pl. a teszten, ha Methredel megelőz, elviszi előled Amantius Allectus naplóját, kapsz egy mentőfeladványt, ami ráadásul nehezebb is - igaz egyszer láttam ezt a küldetést, de a tulaj kutyája soha nem aludt
  • AarPoe
    #35242
    Örülök hogy megjavult!
  • AarPoe
    #35241
    Inkább nagyjából képtelenség megcsinálni az összes küldetést :)

    Fantusz...még mindig semmi, 1 hét telt el, de meg sem mozdul a Gray Fox-os quest :(
  • Fantusz
    #35240
    Miután Martint visszakiséred az apátságba folyamatosan nyílnak az Oblivion kapuk, amit szépen zárogathatsz, ha van hozzá kedved, de a sokadik kapu bezárása után ez a vonal is unalmassá válik ( nem tudsz mit kezdeni a rengeteg Sigil kővel, lootolt tárggyal, a kapu túloldalán ugynazok az ellenfelek, (nem)nehézségek várnak).
    A küldetés szempontjából mindegy, hogy 3, 50, vagy 70 kaput zártál be, kötelező jelleggel a kvatchi kaput kell bezárnod, illetve a Bruma mellett nyíló nagy-kaput, onnan Martinnak kell a Grand Sigil Stone.

    Sokadik karakteremmel játszom , nem régen kezdtem használni a Cyrodiil Upgrade modokat, ezek jól megválasztva sok órányi játék után még érdekesebbé tehetik a játékot, pl. ahol az alapjátékban véget ér a Máguscéh küldetéssorozata, Arch mágusként következnek az unalmas hétköznapok, a modokkal új problémákat kell megoldani: mi legyen a necromanták sorsa?

    A Lost Spires régészkedős küldetéseiben is van néhány jól sikerült "meglepi", lootokban itt is főleg a mágusokat, páncél nélkül harcolókat kényeztetik.
  • recon12
    #35239
    Háhá!Megjavult ez a masina!!:D:D
    Lekellett törölnöm egy codec packot amiből valahogy eltűnt 4-5 file.
    Felraktam egy újat és már múkodik is!
    Köszönöm a segítséget AarPoenak és Prince23nak!
  • böröczk
    #35238
    Azt tudom, hogyha "végigjátszod", utána nem lesz konkrétan vége, ugyanúgy barangolhatsz, aztán idővel kifogynak a küldetések.. Szóval gondolom, a végelenségekig nem játszhatod, mert már nem lesz milyen feladatokat teljesíteni, aztán megunod, kilépsz, indítasz egy új karaktert 200 óra játékidő után : )
  • sevendoor
    #35237
    Nincs olyan, hogy végigjátszás, van egy fő szál a játékban aminek a végén az összes kapu bezárodik, de teljesen végigjátszani sosem fogod. Én már vagy másfél éve bezártam a kapukat, de Shivelingbe pl. még nem is voltam. Most épp archeologust játszom, aztán meg ki tudja............
  • Sanyix
    #35236
    annyit kell bezárni, ahány város van, -1 mert ic-ben nincs.