41716
  • Fantusz
    #34915
    Sokszor eltévedek, a steweee-nem szánt mondandóm is koschwarznak lett címezve
  • FICEK9
    #34914
    AHAAAA!!!!
    Akkor jól emlékeztem hogy van ilyen...csak más gombkombináció rémlett, és azzal próbálkoztam!
    Kösz!
  • Fantusz
    #34913
    Nem egészen értem, miért akarod kiiktatni a minor skilleket az attribute szorzó meghatározásából.

    Próbálj meg esetleg egy saját kasztot létrehozni, ahol a fontos attributekhoz tartozó skillek közül egy major, kettő minor.
    Szerepjátéknak ellentmondhat ugyan egy ilyen karakter generálása, de a szintfejlődési rendszernek meg éppen az a hibája, hogy, ha sokat használod a major skilljeidet, gyorsan lépel szintet, de kevés szorzóval.

    Egy olyan mod megérne egy próbát, ahol minden skill beleszámítana a szintlépésbe, s 20 skillfejlődés (major+minor) után lehetne szintet lépni
  • bardocz
    #34912
    Nem azért nem kapsz rá 5 pontot.Hanem nem fejlődnek a strenghthez tartozó skilljeid eleget.
  • Fantusz
    #34911
    A titok nyitja, hogy fel lehet venni a felvehetetlennek tűnő fáklyát.

    Magyar billentyűzettel "Y", angollal "Z" gomb (ha nem állítottad át), így lehet mozgatni tárgyakat, berendezni a lakást is.
    Mágiatudományokban jártas karakter tekekinesis varázslatttal is képes mozgatni a fáklyát.
  • steweee
    #34910
    na most életképes a karakterem, vagy nem is tudom. régebben nem volt elé erőshozzá a gépem, utána meg vagy nem értem rá, vagy bizonyos szint felett játszhatatlanná vált.

    kellene nekem egy olyan mod, ami kiiktatja hogy a minor skillek növekményei hatásssal legyenek az attrib pontok szorzóira

    elég zavaró, hogy ugye a szerepjáték lényege a komplexitás, meg hogy ne legyen egysíkú, de mikor harcosként csak +2 ket kapok az erő, állóképesség és gyorsaságra, mert szeretek ládákkal pepecselni, ugrálni meg minimális szinten restoration varázslatokat sütögetni
  • koschwarz
    #34909
  • SaGa
    #34908
    T.I.E. v 1.21 Gyorsan dolgozik a modder....
  • FICEK9
    #34907
    Ezt egy sima fáklyával tegyem, vagy azzal ami az oltáron volt (és nem tudom felvenni)?
  • Fantusz
    #34906
    A terem sarkaiban lévő tűzhelyeket kell meggyújtani a fáklyával.
    Gyorsaság a lényeg, mert kialszanak a tűzhelyek bizonyos idő elteltével.
    Amikor mindegyik ég kiveheted az amuletet az urnából.
  • FICEK9
    #34905
    Van aki járatos az SI mellékküldetéseiben?
    Ez egyik küldetést sose tudtam megcsinálni, és most se tudom hogy kell. Az a küldetés lenne, amikor a paranoiás világvégehívő macskának kell összeszednem 3 dolgot. Ebből az egyik kint van a szigeten egy erődben, egy urnában, de nem tudom hogy lehet kinyitni az urnát. Tudja valaki hogy kell?
  • FICEK9
    #34904
    Köszi a segítséget! Remélem ez tényleg segít!
  • koschwarz
    #34903
    a memóriahasználatot és a kétmagos procik kihasználását optimalizálják főleg.
  • FICEK9
    #34902
    Ezek amúgy mit csinálnak?
  • koschwarz
    #34901
    uInterior Cell Buffer=3

    uExterior Cell Buffer=36 (ezeket 1GB RAM-mal duplázd [6 ill. 72], 2 GB-vel megint duplázd, ahhez kapcsolódik a következő:

    iPreloadSizeLimit=26214400 (1GB RAM-mal írd át 52428800-ra, 2GB-tal 104857600-ra)

    bBackgroundLoadLipFiles=1

    bLoadBackgroundFaceGen=1

    bBackgroundCellLoads=1

    bLoadHelmetsInBackground=1

    iBackgroundLoadLoading=1

    bBackgroundPathing=1

    bUseThreadedBlood=1

    bUseThreadedMorpher=1

    bUseThreadedTempEffects=1

    bUseThreadedParticleSystem=1

    bUseMultiThreadedTrees=1

    bUseMultiThreadedFaceGen=1

    iNumHavokThreads=5

    iThreads=9

    iOpenMPLevel=10

    iMinGrassSize=120



    én ezeket tweakeltem, megkeresed a Dokumentumok/My Games/Oblivion mappában az ini file-t, megnyitod (társítod) jegyzettömb-bel, majd megkeresed a fenti dolgokat, és átírod az értékeket. lehet hogy valami már úgy lesz, ahogy itt van. ELŐTTE CSINÁLJ MENTÉST AZ INI FILE_RÓL!
  • FICEK9
    #34900
    öööö, abból a 13 oldalból mi az "alapvető"?
    Sajnos az angol tudásomat ez már meghaladja :(.
  • koschwarz
    #34899
    1. szedd le az egészet (előtte a my games mappából csinálj biztonsági mentést el a mentéseidről)
    2. egy jó programmal (pl. ccleaner) írts ki minden felesleget a gépedről.
    3. defregmentálj (jobb katt C meghajtóra, tulajdonságok, eszközök, töredezettségmentesítés)
    4. csinálj egy lemezellenőrzést (jobb katt C meghajtóra, tulajdonságok, eszközök, ellenőrzés, mindkettő kijelöl - csinálod, amit kérdez, újra fog indulni, sokáig tart)
    5. oblivion újratelepít, ÉS figyelj, hogy a jó peccset rakd fel: ha van SI-d, akkor az SI english változatot az 1.2-esből, ha nincs akkor az oblivionból feltehetően neked az UK/EUROPEAN/AUSTRALIAN változat kell, nem a sima english - legalábbis ha itthon vetted a boltban, ha nem akkor feltheteően az english peccsek
    6. ÚJRA töredezettségmentesítés.
    7. ellátogatsz a tweakguides.com-ra és megcsinálod az ini file-ban az alapvető tweak-eket, nem kell megijedni tőle, nem bonyolult.
    8. mentéseidet visszateszed és játszol.

    ha ezek után is kilép, akkor win-reinstall kell.
  • SaGa
    #34898
    Talán az orknál van valami, amit fel kell venni....
  • SaGa
    #34897
    A fő küldetés az, hogy elpusztítsuk Mehrunes Dagont. Folyamatosan adják az egymást követő feladatokat. Elviszed az amuletet Weynon Priory-ba, ott megmondják kinek kell tovább vinni, majd őt kell megóvni, és adogatja szép sorban a feladatokat. Az összes többi mellék küldetés. Van párszáz...
  • FICEK9
    #34896
    Mit csináljak? Rakjam újra a Windowst?
    Ezek csak a gyári modok, így remél(t)em hogy azokkal nem lehet baj.
  • zsilike
    #34895
    akkor jó!rakd ujra a win+a gamet és ovatosan a modokkal
  • FICEK9
    #34894
    Lehet csak a játék nem fogta még fel mi történt, volt már nekem is hasonló pár küldinél.
  • recon12
    #34893
    Őszintén szólva megnéztem a hulláját mindenkinek.A férjében semmi érdekes,csak halászruha meg a ház kulcsa.:S
    Érdekes...Na majd holnap!
  • FICEK9
    #34892
    Nem kell még valamit csinálni a halott csávó hullájával? Nincs nála még valami fontos? Mintha valami ilyesmi rémlene...
    Már az is megvolt...spyware pucolás, víruskeresés...mostmár lehet meg tudom oldani úgy hogy az utsó mentés előtt még betöltök két korábbi mentést, mászkálok egy kicsit és csak aztán töltöm be az utsót...ez működni látszik...
  • Darkfire Mage
    #34891
    JAh hát ezt igy énis tudom de akkor a föküldetés hogy megállitsátok az oblivioni inváziót?
  • recon12
    #34890
    Hát a kapu nyitó megvan.SŐT!Ki is jutottam,de nem frissült a küldetés.Gondoltam,biztos oda kell mennem a(z) (mostmár)özvegyhez.Hát,jól beszívtam mert csak annyit mond,hogy tudta,hogy a férje bajban van és siessek érte.DE VAZZE!Meghalt!:D
    Na ilyenkor mi a teendő?
    (Megöltem a nőt,akkor se változott semmi.-.-)
    Hát Ficek...Nem tudom mi lehet.:S
    Modokhoz nem értek(de csak azért mert nincs fönn egy se).Talán egy registry pucolás vagy valami.
  • FICEK9
    #34889
    Sajnos ugyanúgy kidobott :(.
    Lehet valamelyik mod bugos, vagy akármi?
  • Fantusz
    #34888
    Alapjátékot nem kell patcelni, ha a Shiveringes is telepíted, csak a ShiveringIsles_v1.2.0416English patch kell.

    Az valóban érdekes, hogy miért nem lehet úgy patchelni, ha valaki később rakta fel a kieget, előtte patchelte az alapot.
  • FICEK9
    #34887
    Ok, köszi! Akkor ezt teszem!
    Hogy én is segítsek elárulom a te gondodra a megoldást.
    Menny vissza az ajtón ahol öldököltél és néhány lépés után jobbra lesz egy vasrácsajtó ami mögött...
  • Fantusz
    #34886
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Visszamész az erődbe, a kulccsal kinyitod azt az ajtót, amelyiket eddig nem tudtál kinyitni (rögtön a bajárat után), s elfordítod a kallantyút.
    Beülsz a csónakba, és elmondod a nőnek, hogy a férje pancser volt, mert nem futott oda hozzád, amikor kijöttél az erődből, így kénytelen voltál végignézni, ahogy az ork elevenen megnyúzta
  • recon12
    #34885
    Ficek9!Telepítsd föl az alap Obliviont,majd a Shivering islest.Ha mind ezt megtetted rakd föl a legújabb patchet.Nálam (többek között) ez segített ahoz,hogy menjen a játék és ne fagyjon ki állandóan.
    Viszont néha amennyire jó tud lenni az Oblivion sokszor annyira bosszantó is.:@
    Bravilban kaptam egy küldetést,hogy valami nő férje elveszett és kerítsem elő.Kiderül,hogy egy ork tudja hol van az úr,de egy feltétellel mondja meg a férj tartózkodási helyét,ha vissza szerzem a buzogányát.Innen aki nem csinálta meg ezt a küldetést az csak saját felelősségre olvassa tovább!;)
    Szóval,egy hajóval kiérek az erődhöz ahol a férj található.Kiderül,hogy ez egy ember vadászat és nincs szó semmilyen buzogányról.Leölöm az ember vadászokat,az ork csávót és most jönne az,hogy kikéne menjek az erődből,de hogy a francba????
    Ha emlékeim nem csalnak valamiféle csapó ajtó vezet ki,de ebben egyáltalán nem vagyok biztos.Ja,és találtam egy kulcsot az orknál.
  • Fantusz
    #34884
    Kizárható, hogy kihagytál valamit a küldetés folyamán, különben Agramir nem lenne a kriptában.
    Modokat meg szépen sorban ki-be kapcsolhatod, kiderül melyik a hibás.

    Sajnos a modokkal hiba is kerülhet a gépezetbe, én pl visszaraktam a kvatch aftermath modot, elvileg valóban meg lehet csinálni a kvatch-i ostromot, néhány új NPC is besegít, de sajnos bugos volt az ostrom második fele, a kastélyban több oblivion-lakó lény is agyonverhetetlen lett, elszórakoztam velük elég sokáig, mondom fejlődnek a skilljeim, de végül újra kellett kezdenem az ostromot a mod nélkül, sem a spider daedrát, sem a xivilait, sem a daedroothot nem lehetett megölni (az ostrom után visszakapcsoltam a modot.)

    Persze az is lehet nem ebben a modban volt a hiba, hanem valamelyik másik kavart be.

  • FICEK9
    #34883
    És ha én a SI nélkül kezdtem el az Obliviont, és feltettem a sima patcht, de csak most tettem fel a SI-et? Akkor is lehet ez a baj? Akkor telepítsem újra az egészet, és csak a kisebb SI patcht rakjam fel utána?
  • steweee
    #34882
    a sírrablós thoroniros küldiben nem tudom most megölni agarmir-t
    koronás, és felkel, nem is az a baj, mert be lehet csellel fejezn9i a küldit, de nem tudom elvenni így a kardját, ami nagyon zavar

    melyik mod miatt lehet vajon?
    static npc vagy quest award levelling ?
  • Fantusz
    #34881
    Oblivion patch akkor kell, ha nincsen fönt a Shivering Isles.
    Shivering Isles patch elé nem kell az Oblivionos - ebből lehet a hibaüzenet.

    A kilépésekhez esetleg hozzájárulhat, ha nem volt megfelelően patchelve, de sajnos patchel együtt is kiléphet (nem kellene gyakran).
  • FICEK9
    #34880
    P4 3 GHz
    2 GB Ram
    GF 7600GT 256 MB

    De nem hiszem hogy ez a baj, csak nemrég kezdte el, és visszatöltöttem e legelső mentésemet, simán ment. Az újabb mentésekkel jött elő. A régebbi gyengább gépkonfigemmel is kb ugyanez volt amikor először végigvittem.

    Amúgy a legutolsó patch-t hogy kell feltenni? Mert van egy sima Oblivionos (kb 5MB) és egy ShiveringIsles-es (kb 1MB). Az 5MB-os simán felment, de az 1MB-os hibaüzenetet dob ki. Mi lehet az oka? Ennek esetleg lehet hozzá köze?
  • SaGa
    #34879
    Alapértelmezetten T. Ha átállítottad, akkor amire a Wait funkciót tetted. Ha ellenséges környezetben vagy, nem lehet...
  • PiszkosFred
    #34878
    "T" ha jol emlekszem, bar felve mondom :)
  • zsilike
    #34877
    milyen géped van?
  • steweee
    #34876
    rég játszottam vele
    hogy is lehet várakozni mondjuk utcán?