41716
  • SaGa
    #34875
    Tűzz ki magad elé célokat és érd el őket. lehet a fő küldetést végigcsinálni, de unalmas egy idő után Vállalhatod a mellék küldetéseket, tehetsz fel quest modokat, amit akarsz. Amennyiben kedveled a szerepjátékot, nekiláthatsz kialakítani magadnak egy életet Tamrielen. Vehetsz magadnak megfelelő méretű és osztályú házat, fogadhatsz bele embereket, gyüjtheted a pénzt, varázstárgyakat, spéci felszereléseket, amit csak akarsz...
  • koschwarz
    #34874
    ööö...hogy játsz?


    küldetéseket vállaj el és hajts végre? felfedezz? barangolsz? harcolsz? fejleszted a karaktered? nem tudom, tanácstalan vagyok én magam is...
  • Darkfire Mage
    #34873
    Amugy nemértem a játéknak mi a lényege azon kivül hogy aztcsinálhatsz amit akarsz(részben) !!!!
  • FICEK9
    #34872
    HELP!
  • FICEK9
    #34871
    "Sűrűn kilép a játék, mi lehet a baj?"
    Sajnos egyik ajánlott megoldással se tudok mit kezdeni, mert nincs semmi hasonló a gépemen! Mit tegyek? Már rohadtul unom hogy mindig kilép a játék :S!
  • koschwarz
    #34870
    ja, az a két arc teljesen han solo és csubakka, szerintem szándékosan. a hajójuk meg...millenium falcon :))))

    a hajóskapitány még arról is cseveg a "vukival", hogy milyen esélye van egy magafajta fickónak egy hercegnőnél...hát mikor ezt a beszélgetést kihallgattam, fetrengtem a röhögéstől.
  • SaGa
    #34869
    Találtam egy modot, ami talán segít a "fáklyával settenkedünk, sötét barlangban és nem vesz észre senki" problémán: Proximity Based Sneak Penalties

    Más: a múltkor valaki kérdezett a Blood&Mud(?) ltal felrakott hajósról (egy hajóskapitány, meg a khajjit segédje, aki úgy beszél mint egy Vuki, és a hajójuk elég romos). Sikerül velük beszélnem, tán Anvilban. Elvileg fel lehet őket fogadni szállításra, de csak bravili illetőségűeket szállítanak. Talán ha megvesszük a házat a városban...
  • SaGa
    #34868
    Az új változatok (asszem a 6.6 óta) már a játék elején bekapcsolhatóak.

    Amúgy elég érdekes a viselkedése. Ha odasétálsz Kvatch kapujához, ahol az oblivion kapu is van, majd bemész, a füstölgő, romos várost látod.
    Ha "gyorsutazással" beugrasz a kastély kapujához, a város áll, pontosabban épülőfélben van, scak majdnem üres. egyedül a kocsmában van némi élet. Aztán kisétálsz a főkapun, visszamész, megint az eredeti, égő, füstölgő romok látszanak...
  • Fantusz
    #34867
    A kvatch aftermath milyen szintre sikerült felhozni a készítőknek?
    Próbáltam régebben, de csak a kvatch-i ostrom teljes befejezése után lehetett aktiválni, a küldetések is kb annyiból álltak anno, hogy "Te vagy a Count, adj pénzt a városod újjáépítésére".
    Jó ötlet volt a mod, nem kellene állandóan a füstölgő romokat csodálni, de a több karakter miatt állandóan ki-be kapcsolgatás idegesítő volt, úgyhogy hanyagoltam.
  • FICEK9
    #34866
    Bocs, erre rosszul emlékeztem. Március (nem május :)) 13-ai kiadás.
  • FICEK9
    #34865
    Állítólag ebbe is lehetsz gróf, de még nem próbáltam, így én se tudom mit rejt, de van benne állítólag sok minden. De elég friss, olyan 1-2 hetes a mostani változata. Csak véletlenül akadtam rá amúgy, csak képeket akartam keresni a még épp Kvatchról és ezt is kidobta, de megnézem a másikat is. THX az infót!
  • koschwarz
    #34864
    van ilyen, de szerintem jobb a kvatch aftermath. illetve a kavatch rebuilt-et konkrétan nem használtam, de az aftermath jobban tetszett a leírás alapján. (te lehetsz kvatch grófja, stb... egy csomó plusz quest)
  • obe
    #34863
    wabbajack jo kis "fegyver", en is szeretem, csak neha pont erösebb lennye valtoztatja az ellen mint volt:))..a sanguine rozsaja nevü botot ajänlom meg, nah azt is cipelem magammal, maguskent kb 10 bot van mär nälam:)..SPOILER!!..a sanguine rozsaja ha jol tudom egy oriasi werecrocodile-t idez, evvel meg az a gond hogy ha legyüri az ellent, akkor räd is tämad, amig el nem tünik
  • FICEK9
    #34862
    Tud valaki valamit erről az új modról?
    Kvatch Rebuilt
  • FICEK9
    #34861
    Jah :)! Csak kár hogy nem hosszabb egy kicsit a hatása.
  • recon12
    #34860
    Na ennek a feladatnak eszetlen egy vége let...
    Viszont az a harci bot amit kaptam a kedves kollégától elég különös dolgokra képes(lovat átváltoztatta őzzé:D).
    Köszönöm a segítséget!
  • SaGa
    #34859
    A Mighty Magick for Midas mod letöltő oldalán van egy excel tábla, ami 180 Midas spell hozzávalóit tartalmazza (a leírásukat nem, csak a nevét és a receptet). Excel 2007-es de le lehet tölteni a Microsft tól egy konvertert (FileFormatConverters.exe), ami beépül a régebbi Office-ba, így olvasható ez is...
  • obe
    #34858
    nekem is fenn van a midas magic spell mod..eleg koran felraktam, de most tudom majd kb hasznät venni, a legtöbb spell amit keszithetsz 75 -ös "kepesseget" kivän az adott osztyälybol, es valoban olyan esszencia kell bozonyos spellekhez amit egy keszülekkel vonhatsz ki, ez szabadon hasznälhato midas boltjaban..pl dragaköves gyürüt dobsz a gepbe, szetbontja neked aranyrögöre, meg olyan dragaköre amit tartalmazott...en peldaul egy feher tigrist szeretnek megidezni majd ha a conjurationom eleri a 75-ös szintet...ezenkivül erdemes 3 db könyvet venni midastol, mindharom tartalmaz extra küldeteseket hogy vert lehet hugyozni..9-es szinten nekialltam az egyiknek, a skingradi börtönböl egy földre festett jelre kattintva egy szigetre teleportalasz, ahol nagyon kemeny ellenfelek, irto tapos cuccokban rontanak räd, de annyian hogy mindenem elfogyott es a feletöl be kellett töltenem egy masik mentest, ezt feladtam majd visszamereszkedem 20-as szinten...a nexuson ez a mod a top 100 1 helyen van, aradozik rol mindenki, szerintem is magus karakterrel rendelkezöknek mindenkepp ajanlott
  • koschwarz
    #34857
    láttam, hogy kijött új.

    oda meg el sem jutottam még, utálom ezeket a csatornákat :)
  • SaGa
    #34856
    Van már 1.20-as T.I.E. is...

    Neked nem volt az 1.19-cel olyan gondod, hogy az IC alatti csatornákban néha iszonyúan belassult? Az "eredeti" szakaszokon, amik az alapjátékban is benne vannak, 3 FPS környékén produkált a gépem, akkor is, ha rajtam kívül senki nem volt a környéken... A korábbi verziókkal semmi ilyet nam tapasztaltam...
  • SaGa
    #34855
    Pár napja írtam a Midas Magick Spells of Aurum modról, amit futtában megnéztemés nem tetszett, mert jópár spellt túl erősnek éreztem...

    Nos úgy tünik, mégsem annyira tápos a dolog, mint első olvasatra látszik.

    Valóban vannak igen kemény spellek, ám a megszerzésük nem olyan egyszerű. Egyet sem lehet megvenni a boltban. Ott csak egy "receptkönyvet lehet megkapni, jó pénzért, amiben le van írva az összes spell hatása és a készítésükhöz szükséges összetevők.

    Kezdődik a dolog azzal, hogy mindegyikhez kell 1 db aranyrög. Ezt árul a boltos, de csak egyet, 3 naponként. Több (3-5 db) ékköves arany ékszerből össze lehet rakni egy aranyrögöt, a boltban található spéci kütyü segítségével, de igen ritka dolog így is.

    Az egyszerűbb spellekhez egyszerű összetevők kellenek (egy ezüst vagy üveg nyílvessző, egy fáklya, meg az aranyrög ad egy Midas Light Arow spelt. Ez az eltalált célt fényforrássá alakítja átmenetileg, sebzése minimális. Kivéve, ha a cél egy vámpír. Annak annyi. Ellenben a spell magicka ára elég borsos, ráadásul nem is túl pontos (10-ből 3-szor mellé megy). Érdekessége még, hogy ugyan Illusion spell, de a használatához legalább 25-ös destruction képesség kell).

    A komolyabb spellekhez már essenciákra van szüksége, meg Grand lélekkel töltött Grand lélekkövekre. Az esseznciákat a Sigill Stone-okból lehet kivonni. Az igazán erős hatásokhoz zöbb, azonos osztályú (pl live essence) követ is fel kell használni.

    Kombinálva a Mighty Magick: Reborn moddal, ahol nincs mágia regeneráció, csak alvás közben, igencsak óvatos mágiahasználatot igényel...

    Ellenben találtam egy komoly hibát a játékban. Totál sötét barlangrendszerben sétálgatok, teljes díszkivilágításban (100 láb Starlight) és a kutya nem vesz észre, 50 láb távolságról. Ez így marhaság... A More Realistic Stneaking valamit javít a dolgon, de még messze nem tökéletes...
  • SaGa
    #34854
    A tescs kezelése nem túl egyszerű, de nem is tragikusan bonyolult. Valamiért nálam nem tud új esp-t létrehozni (elszáll mentéskor). Ezen úgy is lehet segíteni, hogy a Wrye Bash-ban lévő empty.esp másolatát adod meg aktívnak, akkor abba ment, majd átnevezed, amire akarod.

    A lényeg: amikor indítod a tescs-t, egy esp-t (amivel dolgozol éppen) kijelölsz aktívnak, majd mellé kijelölöd az összes olyat, amiből még szeretnél felhasználni dolgokat. (pl a szemeket). Ha az oblivion.esm-től eltérő esm-ek is vannak, akkor azokat is.

    Ez után két utad lehet. Az egyik (lusta modder effekt), hogy simán felhasználod a modokban lévő objektumokat. Így a tied csak akkor használható, ha ezek a modok is telepítve vannak.

    A másik, amikor minden olyan objektumról, amit szeretnél használni, másolatot készítesz (megnyitod editálásra, átnevezed, majd amikor OK-zod, a kérdésre hogy hozzon-e újat létre, igent mondasz. Ezzel a másolattal dolgozol tovább, ezt használod fel. Bele fog kerülni a szerkesztett esp-be. Ez után ki kell még válogatnod az objektumhoz tartozó erőforrásokat (.nif, .dds, .kf, .wav, .mp3 fájlok és minden, amiből az adott objektum felépül), és összepakolod a saját mododba. Így akkor is használható, ha a forrás mod nincs telepítve. Az adatfájlokat érdemes .bsa-ba tömöríteni, a BSA Commander segítségével.
  • FICEK9
    #34853
    Menj a második pontra.
  • recon12
    #34852
    Üdv mindenki!Látom akkor még is lehet varrni a játékban mod segítségével.(Előző kérdésemre utalva.)Köszönöm ez ügyben a segítséget!
    Viszont újabb próblémába ütköztem.Sheogorat szentélyénél kaptam egy faladatot,miszerint elkell mennem egy Border watch nevű faluba ahol valmi próféciát kell a falu sámánjától meghallgatnom majd végbe vinnem.
    Na az első "átok" a falura nézve a patkányok támadása.Megszereztem a sajtot,megsütöttem és sikerült a patkányokat előcsalnom.Ezután a feladatom,hogy megnézzem bevette-e a sámán,hogy ez a prófécia egyik eleme.El is hitte meg minden de ezekután nem változik a feladat,hanem ugyan arra az emberkére mutat.Na következő a kérdésem:most akkor végbe kell vinnem a prófécia második pontját vagy mit kell csinálni?Ha tényleg a második pont következik akkor kérlek ne írjátok le,hogy mit kell a végbeviteléhez csinálni.

    Segítségetek előre is köszönöm!
  • Nuke1988
    #34851
    1000*Köszönöm!
  • SaGa
    #34850
    Amikor csinálod a saját fajt, betöltöd azokat az esp-ket is,amik pl a szemeket hozzák a játékba. Több esp-t is betölthetsz egyidőben...
  • Nuke1988
    #34849
    Nem nekem úgy kéne hogy az construction set-ben be tudjam állítani hogy a játék mien szem típusokat ajánljon fel karakter készítésnél.
  • zsilike
    #34848
    nagyonkössz
  • zsilike
    #34847
    szemet ugy tudsz h felteszed a hair and eyes mod-ot,stabil a cucc-databa bemásolod!ha erre gondoltál
  • FICEK9
    #34846
    Nekem is szokott kilépegetni a játék hibaüzenettel, így most utánanéztem a gyikban mi lehet a baj. De nem tudom hol van se a mpeg2dmx.ax fájl (a keresőm se talált ilyet a gépen), se az ffdshow (ha van egyáltalán ilyen a gépemen). Hol kellene ezeknek lennie? Ha ezek se segítenének, vagy nincsenek is?
  • Fantusz
    #34845
    Nem elég megtalálni az árulkodó jeleket, a tanúk vallomása is fontos, különben nem frissül a quest.
    Tárgyi bizonyítékok: ecset+festmény a szobában, kép a toronyban, festékes szőnyeg az ebédlőben.

    A kopasz, borvirágos orrú NPC tud fontos infókat, de nehezen árulja el, bribe, vagy charm varázslat segíthet, a lényeg, hogy addig beszélj vele, amíg nem frissül a quest.
  • Nuke1988
    #34844
    Hello. Nekem TES Construction set-hez lenne 1 kérdésem. Csináltam 1 új fajt amit az imperialról duplikáltam azonban a szemét szeretném dark seducer-re válltoztatni. Meg is találtam a listát ahol az aktuális szem típusok vannak(blue,green,brown) de nem tudom hogy lehet azokat kicserélni. (Ha egyáltalán kicserélhető) Ha van olyan aki foglalkozik a témakörel és tud rá megoldást az plz írja le.
  • zsilike
    #34843
    Sziasztok!Canvas the Castle-küldihez kérnék segítséget!nyomozok már egy ideje,mind az5 taggal beszéltem,találtam egy festményt,meg ecsetet is,de elakadtam!mit tegyek még?valaki túl van rajta?help+thx
  • SovereignX
    #34842
    Nem hinném, hogy a modok maitt van. Ezeket használom már egy jó ideje és semmi iylesmit nem vettem észre. Plusz most, hogy elhagytam Leyaviin-t nem csinálta.

    Amit viszont később fedeztem fel, hogy mikor bejött az ablak oylasmi hangot adot mikor egy zombit fosztogatok.
  • FICEK9
    #34841
    Tényleg? Én most találkoztam vele először. Azt hittem a consolozástól, miattam kattant be a játék. Kösz a megnyugtatást :)!
  • Fantusz
    #34840
    Lost Spires küldetéseket csináltál már?

    A kérdésem az lenne, hogy a tagoktól lehet (kell?) venni különböző tárgyakat (Glyph Index, Rune Index, Skeleton Studi, Skull Poster, Snake Poster, stb).

    Az a kisebb gond, hogy 2000-3000 arany kiadás egy-egy darab, de vajon mi a hasznuk?
    Eddig vittem magammal, az átlag félkilós darabokat, investoriban rákattintva használhatatlanok, kidobva pedig olvashatatlanok a runák - vajon lerakhatom otthon, vagy cipelnem kell?

    Sikeres küldetések után megkapom egy-egy vitrin kulcsát: no ezekben is vannak csodás darabok, némelyik 50 kiló - ezekkel a jutalomtárgyakkal sem tudok igazán mit kezdeni (kivéve egy 0,5kilós korong: Fortify Luck 20pts)
  • SaGa
    #34839
    Milyen modokat használsz?
  • SaGa
    #34838
    A tárgyak lebegése rendszeres hiba. Ha hozzáérsz a lebegő tárgyak közül valamelyikhez (eltolod, vagy elveszed), mind a helyére tottyan.
  • SovereignX
    #34837
    Van egy érdekes problémám és remélem tud vki vmi ötletet adni. Ugyanis elég gyakran - lényegében midnegy mit csinálok éppen - megjelenik egy ilyen tárgy panel - arra gondolok amiben a hullák, zsákok, ládák, stb. tárgyait mutatja - csak a úgy. Van benne egy csont. Kivettem. Ettől még mindeig megjelenik. Kiváncsiságból raktam bele néhány dolgot. Mikor megjelent benne voltak a dolgok. Remélem van valakinek van valami ötlete, hogy ez mi lehet.
  • SovereignX
    #34836
    Éjszaka mentem én. De a probléma már megoldótott. Várnom keltt pár napot és rendben is volt.