41716
  • böröczk
    #35235
    Az ÖSSZES Oblivion kapu bezárása nélkül ugyebár nem lehetséges a játék végigjátszása? Mert nekem kicsit soknak tűnik, lehet belőlük 150, de lehet, hogy rosszul gondolom. : ) Mindenesetre most kezdem 3x-ra a játékot egy hosszú pihenő után, és ezúttal célom végigjátszani, akármeddig is tartson : )
  • Ioles
    #35234
    A kereső segített hogy már volt róla szó, szal sry:)
  • Ioles
    #35233
    Értem, teljesen igazad van:), de lenne 2 problémám.

    1: Letöltöttem az Overhaul 1.3-at, majd kitömörítettem a Data könyvtárba viszont nem akar jó lenni:(, olvastam a telepítési útmutatót is de az is csak annyit ír amit feljebb írtam.
    2: Szintén letöltöttem a Mystic Elf modot, megcsináltam a karakteremet, és miután odasétálok a rácshoz, a szemben levő cellában tartózkodó Dark Elfnek odakellene sétálni a rácshoz és elkezdeni minden hülyeséget mondani rólam, enne ellenére megsem mukkan. Vártam egy pár percet a király megérkezéséig de semmi.
  • SaGa
    #35232
    Többször volt róla szó, az utóbbi napokban is: nem tudjuk. Attól függ, milyen stílusban szeretnél játszani, mi az amit módosítani akarsz. A HQ-n (link itt feljebb zölddel) van egy halom ajánlás, meg itt a topikban is...
  • Ioles
    #35231
    Sziasztok!

    Újból feltettem a játékot, és az lenne a kérdésem hogy milyen modokat érdemes feltenni a játékhoz? Most töltöm az Overhaul 1.3-at, gondolkoztam még a Natural E. 2.0-án. Több nem jut most eszembe, akinek van ötlete írhat:)
  • Fantusz
    #35230
    Negatív hatásuk legfeljebb rád nézve lesz, ha félsz a clannfearoktól, sőt később sokkal erősebb lények fognak a kapuk körül kószálni.
    Megtámadják az arra járó NPC-ket, meg is ölnek néhányat, de ennek nincsen a játékmenet szempontjából jelentősége (kivéve, ha bug miatt koronás NPC-vel végeznek).
    Neked viszont nehéz lesz elkerülni a kapukat napról-napra több nyílik, közel 100 lehet a számuk, ezért szoktuk javasolni, hogy a főküldetést hanyagolható kb 20-as szintig, vagy akár tovább is.
    Villámutazásokkal cirkálni Cyrodiilban nem szórakoztató, de még így is sokszor a kapuk közelébe kell menni, lehet jobb lenne végigküzdeni magad a főszálon - ha sikerül végleg bezáródnak az Oblivion kapuk.

    Gray Fox: legegyszerűbb lenne visszatölteni, de valószinű így is folytatódik a karriered a tolvajoknál.
    Tipp: a szokásos menetben, Methredel, vagy Amusej keres meg, hogy a főnök látni szeretne, addig fölöslegesen zaklatod a Rókát.
  • AarPoe
    #35229
    No, megint baj van!
    Abban a Grey Fox küldetésben, ahol a cipőt kell ellopni, ahelyett hogy odaadtam volna a cipőt a nagyembernek, kérdőre vontam a naplóval kapcsolatban. A vége az lett, hogy elküldött, h gondolkodnia kell - és hiába megyek vissza hozzá, ismét elküld, hiába várok rengeteget, ugyanez. Marker nincs, megállt a quest. :S
    Ötletek?
  • AarPoe
    #35228
    Mióta lejöttem Kvatch-ból, mindenfelé Oblivion-kapuk nyílnak. Van ezeknek valami negatív hatása a játékra, ha nem zárogatom be őket és nem megyek a közelükbe sem? Teszem azt, nem akarom hogy clannfear-okkal szennyeződjön el egész Cyrodiil...
  • matyi009
    #35227
    Ja megvan ott a fenti linkben :D
  • matyi009
    #35226
    Hello bocs hogy ilyenekkel zavarlak titeket de volt egyszer egy modom hogy véletlenszerűen dobták a cuccokat a szörnyek és lehetet azokat megtalálni, valami random drop mode volt a neve de sehol sem találom, nem tudjátok esetleg merre lehet?
  • AarPoe
    #35225
    Nem, hisz csak a video codec-jeidbe nyúlsz bele. Viszont csak olyat szedj ki, amiről tudod hogy te telepítetted (azokat viszont lehetőleg mind).
  • recon12
    #35224
    Hhhmmm...Megpróbálom!Bár kicsit félek,hogy a törölgetés nem-e kavar be,de ha igen sincsen baj!Format c: mindent megol.:D
  • AarPoe
    #35223
    Nézdd meg az Eszközkezelőben a video codec-eket! Ehhez kattints a hang- video- és játékvezérlőkre, utána a videokodekekre, majd tulajdonságok. Kell lennie itt valaminek, ami szemet szúr és nem stimmel...ha igen, innen le tudod törölni, majd telepítsd újra! Gordian Knot Codec Pack - én ezt használom, a legújabb verziójára rá tudsz keresni. Ajánlatos előtte minden olyan codec-et törölni, amit te telepítettél - és a te esetedben amúgy is. Mindent föltesz, ami kell (plusz a WMP és Qtime még szól, ha valami kell neki netről).
    Ha ez sem oldja meg, én fölteszem a kezeim...
  • recon12
    #35222
    Hát a probléma köszöni szépen él és virul...-.-
    Azt nem értem,ha a Qt-vel van a probléma a Wmedia playerbe miért nyúl bele?
    És pl. Cod4-be miért nem?Egyszerűen felfoghatatlan...
  • Prince23
    #35221
    Már mint az oblivionnál törölj ki mindent uninstall után, a regeditből...
  • Prince23
    #35220
    Ne töröld le a Qt-t, sőt inkább frissítsd fel... és egy reinstallt csinálj az oblivionnak... regeditből törölj mindent ki... a mentésedet pedig mentsd ki máshová.
  • recon12
    #35219
    Nos...semmi változás...Azt elfelejtettem írni,hogy mikor kidobja ezt az installáló épernyőt,akkor azonnal hibát ír ki:"Error 1309.Error reading file:C/Windows/Istaller/program files/filtercodec pack/QT/QTSsystem/Quicktime.qts.Verify that the file exists and that you can acces it." Lekéne törölnöm a Qucktime-t vagy valami más?
  • recon12
    #35218
    Ace mega?Még nem is hallottam róla szóval az tuti nincs.
    Divx-nek meg utánanézek.Kösz!Amúgy elnézést az off-ért.
  • Prince23
    #35217
    Div x install, az a legmegbizhatóbb codec driver, és elég csak a div x codec dreiverét feltenned... vagy ne tegyél fel egy codec drivert sem, mert mindegyik játék használ valamilyen codec video lejátszó drivert, persze a win mediaplayert hadd fenn!
    (ace mega-t kötelezően unistaláld le, ha az van)
  • recon12
    #35216
    Jó napot uraim!
    Olyan problémám van amit még a büdös életben nem láttam.:D
    Na szóval:tegnap még tökéletesen ment a játék.Ma bekapcsolom.Intró lemegy,bejön a töltő képernyő és hopp mitorténik?Megáll a töltés végén és kiad egy ablakot ami valamiféle "Advenced filter and codec pack"-ot akar feltenni.Mi a franc ez?:S A Windows media playerem is ilyen gonddal küzködik.Two worlds-öt próbáltam elindítani az is ezt teszi.
    Viszont a Cod4 megy.Rendszer visszaállítás szerintetek segít?Vagy valakinek van egy épkézláb ötlete?
  • AarPoe
    #35215
    A daedrákat megölhetőknek tartottam, a Fire Atronach-okat a fire resist-em miatt pedig veszteség nélkül tudom ölni. A gond az alien-kinézetű hosszú farkas lényekkel volt, amelyek 2-3 harapással el tudnak intézni.

    Nekem nem lesz több karakterem...sötételf szerepét játszom, ez vagyok én. Illúzió-romboló lenne újra a börtönben csücsülnöm, mondjuk emberként. :)
  • Fantusz
    #35214
    Karaktereim többségével 20-as szintig Kvatch közelébe sem megyek, sőt volt olyan, hogy 30-as szinten még az amulet is nálam volt.

    Egy becsületes harcos, lovag adott szava szerint cselekszik, szivén viseli a világ dolgait, rohan az amulettel az apátságba.
    Tolvaj, bérgyilkos, vagy egy öntörvényű mágus más-más okokból, de kezdetben nem igazán törődnek a politikai hatalomért folyó harcokkal, de egyre többször hallanak híreket, hogy valami nincsen rendben Cyrodiilban, Kvatcnál meg valami nagy baj lehet, s talán előbb-utóbb felnyílik a szemük - SZEREPJÁTÉK

    2 év alatt tizenegynéhány karakterrel játszottam a játékot, de a főküldetést csak egyetlen egyel vittem végig.
  • AarPoe
    #35213
    Visszafordultam.
    Az igaz hogy be lehet zárni 1-es szinten is, csakhogy egész más ellenfelek vannak 1-es szinten, mint 14-esen. A fél estén át a kapuzárással harcoltam (bevallom, használtam a láthatatlanságot, dehát miért ne, ez észjáték is), megtisztítottam a Kápolna előterét és kinyitottam a nagy kaput. Ami azután jön, vagyis a Kastély visszafoglalása, hát...azt hiszem, az nem tolvajnak való feladat, főleg nem ilyen gyengének. De nem adom fel...majd ha 40-et ütök egyetlen suhintással, visszatérek. :)
  • Fantusz
    #35212
    Zárnyitás: a minijátékban az ügyesség számít, 5-ös skillel is ki lehet nyitni egy Very Hard zárat, a skilltől az függ, hogy rontáskor mennyi zárnyelv esik vissza a helyére.

    Ezt a szintlépéses dilemmát is jónéhányszor kitárgyaltuk: igen, most valószinűleg azzal szembesültél, hogy eddig viszonylag gyorsan, de kevés attriubte szorzókkal lépted meg a szinteket, az ellenfelek gyorsabb ütemben fejlődtek.

    Kvatch ostroma, visszafoglalása a legnehezebb csata az egész játékban, ott le lehet mérni mennyire erős az adott szinten a karaktered.
    A kaput akár első szinten is be lehet zárni, de miután Martint visszakiséred az apátságba nyílik egymás után a többi kapu,körülöttük új ellenségek, különböző Oblivion-lakó lények fognak kószálni.
    Kapuzárogatással szépen lehet fejleszteni a karaktert, lootolni is sok hasznos dolgot lehet Oblivionban, Kvatch ostrománál kiderül mennyire vagy felkészült a feladatra.
    (a daedrák 20-as szint fölött kezdik dobálni a páncéldarabokat)
  • AarPoe
    #35211
    Valami kezd megváltozni...most úgy érzem, sokkal erősebbek az ellenfelek, mint én. Medvék, trollok, fa-elfek, oroszlánok, sőt állig fegyverzett útonállókat találok, és a legtöbb esetben meg vagyok lőve, egyszerűen nem bírok el velük. :S Túl gyorsan fejlődnék?

    14-es szint, irány Kvatch!!!
  • AarPoe
    #35210
    Apropó zárnyitás...még mindig nem tudom, mennyire számít bele az agility. Teljesen rapszodikus: van hogy elsőre kinyitom a very hard-ot, máskor az average-be is beletörök 20 pick-et.
  • Fantusz
    #35209
    Tolvaj használjon álkulcsot, fejlessze a Security-t és az Agility-t

    Ezek a varázslatok napi egyetlen alkalommal használhatók, úgyhogy lehetőleg olyat érdemes választani, amiben picit idegenül mozog a kari, egy tolvajnak a zárnyitás nem szokott nehézséget okozni.

    Egy másik kőnél 120 sec Invisibily varázslatot is meg lehet tanulni, ennek van némi haszna, de a 2 perc kihasználhatatlan, láthatalanul lehet osonni, de zárat nyitni, fegyvert használni, esetleg potiont inni nem, 5-10 másodperces láthatatlanság bőven elég.
  • AarPoe
    #35208
    Szerintem sem fontos a Personality. Egy Dark Elf-nek meg egyenesen elvárható, hogy alacsony legyen. :)

    IC-től délre, a 2 folyónál a kicsi szigeten van egy piros kő: Hard Lock nyitást és mégegy spellt ad, én ezt használom, ajénlom minden tolvajnak!
  • recon12
    #35207
    Éreztem,hogy baromságot beszélek.:D Igazából nekem mindig is a lopakodós,lesből rárontós,íjjal arcba lövős karakter jött be,szóval nem igazán értek a játék mágia részéhez.Nagy ritkán használok mágiát,de akkor is csak destruction meg gyógyító varázslatokat.A personalitym mindig alacsony,de ha valkinek nem tetszik valami és nem adja meg az infót olyankor pénz megold mindent...
  • Fantusz
    #35206
    A Daedra Szentélyeknél imádkoznak a hívők, közülük egyel lehet szót váltani, aki elárulja, hogy milyen áldozatot kér az istenük, s, ha bemutatod az áldozatot (némelyiknél fontos az idő, pl. alkonyt, vagy éjjel) kapsz egy küldetést, amit, ha megcsinálsz egyedi jutalomtárgyakkal díjaznak.

    Vannak a zöld szinű kövek, ahol daedric fegyvereket, páncélokat kapsz bizonyos időre - ezek súlya 0, de a legnagyobb sebzésük, ill. védelmük lenne elvileg, ami persze az adott skilltől függ, és nincsen bennük enchant sem.
    Ezeket az "adományokat" nem szoktam használni, harcocoknak hasznos lehet, főleg nekik való cuccot lehet ezeknél a köveknél kapni, ritkábban íjat, de mágusok elég furcsán festenek deadric csizában, fejszével a kézben (az a mágus meg, aki szeret ilyeneket hordani bármikor idéz magának teljes fegyverzetet, páncélt)

    Vörös kövek: no ezekhez érdemes odamenni, itt varázslatot "adományoznak"
    Van minden csillagjegynek egy ilyen köve valahol Cyrodiilban.
    A Lady Stone Anvil mellett található, a Hölgy Fortify Willpower+Fortify Endurance bónuszt ad.
    Van a vörösöknek egy másik csoportja, ahol nem csillagjegy bónuszokat, hanem különböző varázslatokat lehet megtanulni, vagy képességeket elsajátítani (pl.zárnyitás, vagy resist magic)

    Fajtól, karaktertől függően a vörös kövek esetleg el is küldhetnek, nem adnak semmiféle bónuszt, de, ha már van egy számodra hasznos, ne cseréld le egy rosszabbra
  • AarPoe
    #35205
    Azt hiszem, egy ilyet találtam nemrég, Byrmába menet. Egy nagy rúnakövet. Megszólítottam, majd lecserélte a fegyverem és páncélom 0-s értékű darabokra (a régit nem vette el) és mondott is valamit. Többre nem mertem rákattintani...

    Vagy azokra gondolsz, ahol egy nagy szobornál imádkozik folyton 3-4 ember? Mert ilyeneket is találtam.
  • Fantusz
    #35204
    A Daedra Szentélyeknél felvehető küldetések vannak szinthez kötve, a többinél esetleg a tárgyak ereje változik a szintedtől függően.

    Pl harcosoknak az "Információgyűjtés" után Modryn a Lesser Amulet of Interrogation, Amulet of Interrogation, vagy Greater Amulet of Interrogation-t adja szinttől függően.
  • Fantusz
    #35203
    Egyetlen küldetés van a játékban, amikor az idővel is versenyt kell futni, nvezetesen amikor Bruma mellett kell bezárni a Nagy Kaput( Great Gate), s Martinnak megszerezni a Great Sigil Stone-t.

    A három kapun keresztül özönlő Oblivion-lakók elleni izzasztó csata közben, miután a kapun belép a kari megkezdődik a visszaszámlálás, 15 perc alatt be kell zárni a kaput, eltévedni elnyúló harcokba bocsátkozni végzetes lehet.
  • Fantusz
    #35202
    Az illusion nagyon hasznos varázslatokat foglal magába, az attributeja pwdig a personality, ami minden karakternek jól jön olykor, egy tolvajt, bérgyilkost a sok infame pont miatt kevésbé kedvelnek, de a magas personality valamelyes segíthet.

    Personalitynek sokáig csatában nincsen jelentősége, csak a kereskedésnél, párbeszédekben, de a magas personality később okozhat meglepetéseket.
    Egyes banditák nem támadnak, jónéhánnyal akár még beszélgetni is lehet, a Srigganok sem uszítják a feketemedvéiket, unottan álldogálnak, ha nem bántod, békések maradnak.
  • recon12
    #35201
    A második kérdésedre a véleményem a következő:néha-héha jó másra is bökni,mert ha alapból teszem azt,hogy egy tolvaj vagy (könnyű páncél,kard stb..stb...),viszont szereted az illosion varázslatokat akkor megéri az illusion atributejára rakni szerintem.Viszont amire egy-két szintenként minden féle képpen raknod kell az,az endurance.Ha emlékezetem nem csal,akkor ez növeli az élet erőd.Hidd el néha jól jön.
    Amire viszont szinte felesleges rakni az a luck.Hatása van mindenre,de tudtommal olyan apró,hogy értelmetlen.
  • recon12
    #35200
    Az 35080 kommentben Fantusz mester elég részletesen leírta az első kérdésedre a választ.Szóval kicsit lepörgetsz és voálá.:D
    Én speciel nem foglalkozom ezekkel a pontokkal.Fejlesztem amit úgy látom,hogy megéri.Persze talán nem ez a legjobb út,de kinek a pap...;)
  • AarPoe
    #35199
    A legutóbbi szintlépésemkor az Agility-met 5 ponttal tudtam növelni a szokásos 3 helyett. Ez miért van? Hogy is megy ez az egész a Középkor GTA-jában? :)
    Sehol sem találtam leírást erről a - szerintem legalapvetőbb - dologról, a szintlépésről.

    Másik: mindig érdemes azokat az attribute-okat növelni, amik a major skill-eket támogatják, vagy néha-néha a többire is érdemes bökni?
  • AarPoe
    #35198
    Akkor ha már ennyit írtam róla, elmondom hogy is volt :) Csak Agramir-t támadtam meg, és a számításom bejött: csak ő jött oda hozzám, a fejében 2 vesszővel. Miután meghalt, azonnal eldobtam az összes lopott cuccomat, hogy ha jön az őr, a fizetés után ugyanott felvehessem őket (ez eddig mindig bejött, régóta alkalmazom). Megyek vissza...hoppá, a kulcsot elfelejtettem elhozni! :D Újratölt, újra megöl, elviszi a kulcsot is. Szerencsére a kulcs nem számított lopott tárgynak, így nálam maradt és visszamehettem a cuccaimért.
    Ezt az esetet tanulságnak írtam le.
    ui.: a páncélos bérenc utána NEM támadott, még beszélgettem is vele :)
  • SaGa
    #35197
    Azt vállalsz, amit jól esik, legföljebb nem jön össze azonnal. Ez a játék türelmes, nem tudok olyan questről, aminek időhatára lett volna. Tán az egy "vetkőzős party", de gyanítom azt a bált is akkor tartják, amikor ott vagy...
  • AarPoe
    #35196
    ugyanez volt a hajóroncs belsejével is, de onnan legalább el tudtam menekülni :)