41716
  • SaGa
    #34955
    Exterior Actors have Torches. A tesnexus.com-nak igen jó keresője van...
  • SaGa
    #34954
    Spell Delete mod.
  • SaGa
    #34953
    Unleveled Shops. A boltokban már az elejétől kezdve megvehetsz bármilyen szintű cuccot, ami van nála készleten.
  • Fantusz
    #34952
    Az alapjátékban a Strong Potion of Healing 50 pontot gyógyít.
    Francescoval létezik 50-75-100-125-150-175-200-225-250-275 pontot gyógyító lötyi.
    Az arányokat úgy kell elképzelni, hogy az 50 pontosból van kb. 350 darab, a többiből 1-10 darab, tehát vannak, de nem gyakoriak, minél erősebb, annál ritkább.
    Strong Potion of Sorcery 100 manát gyógyít vissza.
    Ezeknek az itókáknak a súlya 0,5kiló (szebb lenne az egység, de a játékban a kg-t használják), mindenképpen előny, hogy azonnali hatásúak.

    Alchemy:
    Expert tudással, expert felszereléssel készíthető
    Restore Healt 11 pontot tölt vissza másodpercenként, 36 másodpercen keresztül.
    Restore Magicka 20 magicka pontot tölt vissza másodpercenként, 65 másodpercen keresztül.

    Attól is függően, hogy miből készültek, de a súlyuk lehet mindössze 0,1 kg, hatásuk azonban folyamatos, halál előtt 1 másodperccel már késő meginni egy Restore Healt lötyit.
    Mágus szinte ki sem tud fogyni a manából, hacsak nem horribilis költségű spelleket használ, az 1300 pontos magicka visszatöltés jelentős része már a csata után történik.

    Jól fejlesztett karakternek 1-2 ellenféllel szemben nincsen szüksége élet, és mana feltöltésre a harc közben, de egy tömeges csatánál már jól jön egy kis támogató itóka.
    (tolvaj meg támadjon lesből, használja ki a sneak attack előnyeit, neki a Demage Healt lötyik segítenek)
  • adammmmmmm
    #34951
    Csakhogy nem konyít XD
  • Fantusz
    #34950
    Vásárolt potionok drágák és nehezek is.
    Necromantáknál, conjurereknél nagyon sok lötyi van lootban, de ha konyít a kari az alchemiához, megfelelő növényekből rengeteg Restore ital készíthető.
  • adammmmmmm
    #34949
    Az érdekes hogy bőr pncél van rajtuk akkor is. Ezzel csak az a problémám hogy a felszerelésem nagy részét banditáktól szeresztem. Már nem nagyon emlékszem de 20 szinten is a glass cucaimat is banditáktól szereztem és boltban meg nem nagyon láttam. Mondjuk azzal volt a legnagyobb bajom hoy sokszor kellet volna potion csak nem sok helyen árulnak sokat és nagyon drága.
  • Fantusz
    #34948
    Static level nem rossz dolog, de érdemesebb szerintem a Francesco-t felrakni, abban benne van a static level, és sok már apró javítás is, plusz rengeteg új páncél, fegyver, lény kerül a játékba.
    Van esély rá, hogy alacsony szinten is összefutol szintednél jóval erősebb lénnyel, de a banditák öltözéke 30-as szinten is jellemzően a bőrpáncél marad, elvétve van rajtuk néha értékesebb darab, de azok lehetnek szintedtől lényegesen jobbak is (10-es szinten találtam már daedric ijat egy maurdernél) - ezek előfordulási esélyét lehet állítani, de normál esetben csak néhány százalék, ami azt jelenti lehetséges, de nem mindennapos, hogy daedric, glass cuccokba botlasz, és 30-as szinten sem fog minden ellenfeled ilyen cuccokban mászkálni.
  • adammmmmmm
    #34947
    Ott van a FAQ-ban. (pont most néztem meg)
    Valaki jobban le tudná írni az NPC static level 1.2, és a monster nolvl modnak a lényegét. Elolvastam az angol leírást de nem vagyok a legjobb angolban és egy kicsit zavaros. Valam olyasmit vettem ki belőle hogy a szörnyek meg az npc-k nem fognak velem együtt fejlődni. De ennek most hátrányai vannak vagy akkor baromi könnyű lesz a játék ha már pl 20-as vagy?
  • bardocz
    #34946
    Ha már ők abban vanak,neked is rég lehet olyanod :-)
  • steweee
    #34945
    jujujj, meg egy olyan mod ami az útonállóknál lekorlátozza hogy pl ne mithrill páncélban flangáljanak már
  • adammmmmmm
    #34944
    Nem tudom ki hogy van vele de nekem ez az egyik kedvenc rpg-m. A kedvenceim közé tartozik még a gothic 1,2 kotor 1 és majd most jön a mass effect pc-re magyarül. Az majd csütörtökön-pénteken kiderül hogy bekerül-e a kedvenceim közé.
  • steweee
    #34943
    nem tudok vele csevegni, mert ork vagyok. mindenesetre a pénz segített.na mostmár akkor megvan ez is hogy hogy kell.

    ami fontos lenne, egy olyan fáklya mod, ami külső tereken is jó nagy fénykört ad. amit most használok az a dungeonokban szuper, de kinnt belevakulok olyan sötét. az alapjátékan meg kinnt jó de a dungeonban egy szar

    vagy hol lehet szerkesztőbe állítani az értékeit?
  • Fantusz
    #34942
    2000 arany + elegendő szimpátia az eladó részéről.
    A szimpátiát könnyű elérni nála, nem tul magas érték, már a játék elején is csak némi csevegés szükséges hozzá.

    Be kell menni Market District-be, belépve a nő boltjába, csevegni vele, rettenetesen boldog lesz, hogy eladhatja az üres kalyaibát

  • adammmmmmm
    #34941
    Nem tudom hol van az inperial szitiben lévő viskó de azt tudom hogy nem kell hozzá semmi csak pénz. Nincsenek feltételek, ha van elég pénzed akkor megveheted a tulajnál
  • steweee
    #34940
    pl az imperial cityben lévő viskó megvásárlásának mi a feltétele ? szint vagy vmi hírnév vagy küldi ?
  • adammmmmmm
    #34939
    Az Anvili házat az nili kocsmában tudod megvenni egy csávótól. Most én is arra a házra pályázok mert az a legolcsóbb. Csak elötte kéne szereznem egy (nem tudom hogy kell írni) enchatolt fegyvert. Volt egy de azt eladtam. Most keresnem kell egy másikat.
  • Fantusz
    #34938
    Egy ház?
    Melyik?
    Anvilban tartozik küldi is a ház megszerzéséhez, a többinél csak a pénz és a szimpátia számít.
    Hivatalos modokkal városon kívüli lakhelyeket is választhatsz, pénzbe nem kerülnek, csak a berendezésért kell fizetni - ezek küldetés jelleggűek, de igazából csak az Anvil alatti tolvaj-tanyáért kell megharcolni, még a Battlethorn Castle-t is könnyű "megörökölni", a néhány maruder nem sok vizet zavar.
  • Chipii
    #34937
    Szerintem eszméletlenül jó volt :) Tisztára Alíz csodaországban feelingem volt, mindenki be volt kattanva a szigeten :D
  • JethroHUN
    #34936
    Nekem sem jött be az Örület szigeti bolyongás :D
  • steweee
    #34935
    a lehető legsürgősebben kellene nekem egy ház. vmelyik küldi adja is, csak nem tudom hogy hol. lécci segítsen vki...
  • adammmmmmm
    #34934
    Az előző végigjátsásom alatt már megcsináltam a kinghts of the nine küldetéseit de a shivering islez már nem tetszett anyira. A legjobb questek azoka a knight of he nineosak voltak. Szerintem azoknak volt meg a legjobb hangulata.
  • steweee
    #34933
    jujj, talán itt volt leírva, de nem találom hogy mi is annak a modnak a neve ami fáklyát ad minden őrnek este a városokban is?
  • JethroHUN
    #34932
    Ha questeket akarsz akkor tedd fel a Knigth Of the Nine és/vagy a Sivering Isles.
  • JethroHUN
    #34931
    Kizárólag a kontzollal, player.removespell <FormID> de tudnod kel la spell ID jét amit itten kershetsz ki: http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Spells
  • adammmmmmm
    #34930
    Kösz. Amint meglesz a főszál, fighters guild, mages guild, thiefs guild, és pár városi küldetés amiket ismerek akkor neki is látok a the lost spires küldiknek.
  • steweee
    #34929
    varázslatot hogy lehet törölni ?
  • koschwarz
    #34928
    nesze, a legjobb :)
  • adammmmmmm
    #34927
    Tudnátok ajánlni pár modot mi nagyon jó questeket rak a játékba? És egy oldlanak is örülnék amin sok jó mod fent van és könyű ket átnézni. (amit én találtam azon elég furcsán voltak csoportosítva és így nehéz átnézni)
  • adammmmmmm
    #34926
    Lost Spires? Ezekről vagy még nem hallotam vagy nem ugranak be hirtelen. Azt tudom hogy rengeteg mod készült a játékhoz de én csak a sárkányosat használom. Most viszont tervezem hogy minden küldetést megcsinálok amit lehet egy karakterrel ezért még felrakok pár modot. (ha jól tudom vannak modok amik küldetéseket raknak a játékba)
  • recon12
    #34925
    Igazad volt!Nem fogta föl a gép,hogy mit tettem...szó mi szó érdekes jelenség...
    Vissza kellett töltenem és úgy működött.
  • Fantusz
    #34924
    Rengeteg mod készült a játékhoz, mindenki megtalálhatja a neki éppen megfelelőeket, bár nem keveset kell keresgélni, éppen a töménytelen lehetőség miatt.
    Neked tetszik a sárkánylovaglás, én inkább gyalogolok, futok, az előző hozzászólásommal mindössze annyit akartam, hogy aki ragaszkodik a lovakhoz, de unja, hogy a pacik kidöglenek alóla, annak érdemes Shadowmere-t megszerezni.
    Persze ez is lehet dilemma, egy pozitív hősnek a bérgyilkosságok sorozatát megcsinálni egy lóért?

    Sokat játszom a játékkal, s hogy ne legyen unalmas próbálgatom a modokat, jelenleg ott tartok, hogy a 26-os szint ellenére még alig van rangom, jelenleg a Lost Spires küldetéseit csinálom, amik újak ugyan, bár a lényegük hasonló az eddigiekhez.
  • steweee
    #34923
    34916-ra vki?
  • adammmmmmm
    #34922
    Én szivesebben repülök akatoshal. Sokszor játszottam ezzel a játékkal de a 3 új karakternél már untam a sok gyaloglást vagy lovaglást. Ez a mod pont kapóra jött. Egyépként itt senkit nem zavar hogy hogy a játék szinthez igazítja az ellenséget. Engem irritál hogy a játék elején sokat szenvedek egy gyenge elenféllel és mikor már sokat fejlődök akkor vagy ugyanaz vagy egy másik elenfél támad meg amivel ugyan anyit cseszekedek.
  • zsilike
    #34921
    sziasztok !nagyon bekeményedett a game,extreme loop+minden max a francescoból!meglátom mit tudok tenni,rémálom a világ,de ezt szeretem!10esével jönnek a szörny3k meg ilyesmi..még pár modot feldobtam mellé,de stabil a game!+fáklyamozgatás nálamis aktuális köszi!jó játékot
  • Fantusz
    #34920
    Amíg nincsenek infame pontjaid IC főbejárata előtt is le tudod szedni a fertőzéseket a kegyhelynél, infame pontokkal már elküld.

    A játék legjobb lova Shadowmere, kizárólag bérgyilkosként lehet a tied (ajándék.
    Erős, gyors, harcos ló, ráadásul koronás (megölhetetlen).
    A lovak szerepe félszegre sikerült a játékban, inkább járom futva a vadont, úgy legalább fejlődik az athletics, és az acrobatics.
  • steweee
    #34919
    hát ezzel nem sokra mentem
    én eddig mindig custom klasszal kezdtem
    csak nem éreztem rá az ízére
    pl úgy csináltam, hogy kezdés, imperial city és környéke
    és még egy sima fertőzést se tudtam leszedni így magamról

    nademost, rájöttem hogy mozogni kell nyugodtan
    és a hand to handen kívül a custom klaszos karimnak is ua majorjai voltak mint azelőre generáltnak, csak én restorationt adtam neki helyette
    de az se kell abn regen moddal

    idegesítő hogy a medvék és egyebek a lovamat akarják megenni
    most megint elvesztettem egyet, leszálltam hogy levágom a fekete macit, mert mét nem taiztam vele, de volt ott egy troll is, és az elűzte a lovat

    olyan térkép amin az obeliszkek vannak feltüntetve van vhol?
  • Fantusz
    #34918
    Warrior: két legfontosabb attributeja a strenght és az endurance.

    Ahhoz, hogy valamelyik attributera meglegyen szintlépéskor az 5 pont, a hozzá tartozó skilleknek (strenght: hand to hand, blunt, blade, endurance: heavy armor, block, armorer) összesen legalább 10-el kell növekedni az adott szinten.
    A szintlépéshez a major skilleknek kell összesen 10-el növekedni, s mivel a Warriornak ott van majorban minden skillje a fő attributekhoz képtelenség 4-5 pontokat összehozni mindkét attributera.

    A játék elején előny, ha a használt skillek többsége major, erős a karakter, de ez sokszor elfogyik 10-15-ös szintre, ekkor néhány szintet esetleg szenvedni kell, 20-as szint fölött már nem kellene gondnak lenni az erős páncélok miatt.
    Custom karakterek ritkábban lépnek szintet, de nagyobb szorzókkal, ugyanakkor náluk a játék eleje nehezebb, hisz a használandó skilljük egy része még nagyon alacsony.
  • steweee
    #34917
    hát nem vágom amit írtok
    mivel én játszom a játékot, méghozzá előregenerált WARRIOR klasszal
    lopakodok, ládátnyitogatok, íjászkodom néha, ugrabugrálok, néha restorationt sütögetek

    de alapvetőleg egy csomót lengetem a fegyvert, futok folyamatosan, blokkolok, meg armorerkedem
    szóval a strenght és endurance szozókkal nme lehetne baj
  • steweee
    #34916
    kellen olyan mod nekem hogy legyen külső néztből is célkereszt, mert elég látványos a gyengébb ellenreleket ilyen nézetből leverni, vag ybeadni akegyelemdöfést az arénában :)

    meg egy olyan hogy a city guardok szintjék fixálja, de csak azt
    elég cumi volt, hogy most 9 szinten már trollok is üldözgetnek, és a pali elszáll a lóról és nekikmegy, pedig már 4 en követtek
    egy tovább jött három meg levágta egy másodperc alatt mint a búzát :)