41716
  • Flora2
    #35035
    Én csak most értem a Mágus céh küldetés-sorozat végére, őszintén szólva nagyobb meglepetésre számítottam a történetben, politikailag. Ez az egész Traven sztori... ugye, ő egy nagyon megosztó személyiség. A legtöbb Mages guild-ben a tagok eléggé kételkedve nyilatkoznak róla; elismerik, hogy nagyobb rendet teremtett a mágus céhben, mint eddig, de nőttek a viták és a feszültség is a tagok között. Azt is mondják, hogy a Tanács fele lemondott, amikor Traven lett az Arch Mage. Ha jól emlékszem, egyedül az anvili guildvezetőnő nyilatkozik róla egyértelműen támogatóan, ő Traven embere.
    Én viszont végig arra gyanakodtam, hogy Traven az, aki igazából a céh vesztére tör. Logikus gyanú, hogy aki nyilvánosan betiltja a nekromanciát, az titokban a fő-fő nekromanta. Én arra számítottam, hogy kiderül, hogy Traven a jelenlegi céh vesztét akarja (mert itt a tagok többsége úgysem támogatja), és kiderül, hogy föld alatt egy másik céhet alapít, egy nekromanta társaságot, amely uralhatja a cyrodiil-i mágusvilágot, és ami tele van a saját híveivel.
    Ennek mondjuk ellentmondhat, hogy akkor miért alkalmazott engem a küldikre, és miért juttatott feljebb a ranglétrán; de másfelől, ezt tehette volna azért is, mert felismerte bennem a lehetséges vetélytársat, és joggal remélte, valamelyik küldiben otthagyom a fogam. :)
    De azért arra is jó példa volt ez a mágus küldetés-sorozat, hogy lássuk, pusztán a politikai helyezkedéssel, a megfelelő embereknek való tetszéssel úgy is karriert lehet csinálni, hogy igazából a szakmában szinte sehol sem vagyok. :) Akármelyik conjurer tud annyi spellt, mint én, talán többet is. Nem a tudásomért lettem Arch Mage. :)
    Na megyek, rengeteg dolgom lett :) asszem, végigjárom Arch Mage díszruhámban a helyi mages guild-eket, tárgyalok a vezetőikkel, lehet, hogy még kísérőt is viszek, egy feltörekvő ifjú apprentice-t... :))
  • Fantusz
    #35034
    Lélekköveket venni alkimistáktól lehet, máguscéh tagok sok kavicsot begyűjthetnek a guildokból, egyetemi termekből is, illetve lootban is előfordulnak különböző kavicsok.

    Fekete medve 7-es, a barna medve 14-es szitű, a lesznek 20-as szint fölötti ellenfelek (Xivilai Lich, Dremora Valkynaz, Gloom Wraith, stb)
    Némelyik azzal cifrázza a helyzetet, hogy elég erős lényeket idéz maga mellé.
    Legerősebbek elvileg 25-ös szintűek lehetnek.
  • bardocz
    #35033
    Fáklya szokott lenni mindenütt,lélekköveket meg máguscéhekből jó kilopni,ha tag vagy,ha nem akkoris persze:D
  • steweee
    #35032
    hol lehet sok lélekkövet találni, illetve venni_?meg fáklyát?
  • steweee
    #35031
    hanyas szintig erősödik a terepen lévő állatvilág? hol a vége? 30 ? már nagy medvék is támadnak (18)
  • Fantusz
    #35030
    A játékban az intelligenciát lehet a legkönyebben fejleszteni, alchemy, conjuration, mysticism a hozzá tartozó skill.

    Alchemyt custom kasztoknál szerintem nem érdemes majorba rakni, minorból is könnyen fel lehet hozni 20.-30. körülire már első szinten, s így később is korlátozás nélkül használható.
    Major skillek közé tett alchemyre nagyon oda kell figyelni, belefeledkezve a méregkeverésbe nagyon könnyű szintet lépni: intelligenciára 5 pont, a többi attrubutera pedig csak 1.
  • gaben4
    #35029
    Sziasztok.. most veszem majd meg az oblivion című játékot ps3-ra és szükségem volna némi segítségre egészen az alapoktól kezdve.... pár hónapja már megvolt a játék pc-n de ott inkább csak a környezetet tapasztaltam ki mintsem inkább a karaktert fejlesztettem volna.. így ha van olyan emberke aki szívesen felajánlaná a segítségét azt várom a következő msn címen : [email protected]
  • bardocz
    #35028
    Na ez hasznos,lehet el kéne kezdenem növelni alkímiát is.Hogyha egy addot atributiumhoz tartozó skillek közül csak 1 nő 10-et,akkor is megvan a +5 pont?Mert akkor így növelem majd inteligencet(Ha ahhoz tartozik az alkímia)
  • Fantusz
    #35027
    Az Oblivion HQ szerint nem tudod használni a szintednél magasabb eszközöket, de az is lehet csak az értékeket nem számítja be a potionnál.
    Alchemy a legkönyebben fejleszthető skill, rengeteg alapanyagot be lehet gyűjteni rövid idő alatt, volt olyan karakterem, amelyik már 8. szinten méregkeverő-mester lett, igaz még csak novice felszerelése volt, tudásának a töredékét tudta csak használni (ismeri az összes hatóanyagot, egyetlen növényből is tud potiont gyártani, de a gyenge felszerelés miatt a potionok még nem tökéletesek)

    Alchemistaként figyelemre méltó a Skingrad-Kvatch közötti terület, az útról sem kell nagyon letérni, rengeteg növény begyűjthető.
    Bravil-Leyawiin között teljesen más a növénytakaró, de nem kevésbé értékes (pl. Bog Beacon Asco Cap, Mandrake Root), igaz itt már jobban be kell sétálni a vadonba nagyobb mennyiségért, de megéri.

    Van néhány nagyobb ültetvény, ahol csak időnként le kell aratni a termést:
    -Skingrad mellett van szőlőskert, és paradicsom ültetvény is
    -Chorror közelében Odiil farmja
    -Lord Drad ültetvénye Anvil közelében
  • FICEK9
    #35026
    Nem azt, Nightshade-et nem találtam még a természetben. Készleteket rengeteget. Már csak 1 fajta hiányzik a mesterből. Azt viszont sehol nem láttam még, csak a többi 3-at (de azokat többször is). Ez azért van mert még nem vagyok olyan szinten? Amúgy én tudom használni az eddigi mester cuccokat, pedig csak 69-es szinten vagyok.
  • Fantusz
    #35025
    Alkimistáknál, szintedtől is függően lehet novice, appentrice, journeyman, sőt expert mortar and pestle, retort,alembic, calcinator.
    (A Lost Spires küldetései során kétszer is találtam teljes Expert készletet, az alapjátékban csak darabonként lehet lootolni.)


    Master készletet csak lootból lehet összegyűjteni, főleg az Ayleid romokban, és Oblivionban érdemes kutakodni, de célzottan keresni fölösleges, elég ritka darabok.

    Szintedtől függ, az eszköszök megjelenése, de a használhatóság a skilledtől, pl expert tudással nem lehet master alembicot használni.

    Mesterként már egyetlen alapanyagból is lehet potiont gyártani, ha az elsőszámú hatóanyagára van szükséged, ilyen szinten pedig (feltételezve a legalább expert eszközöket) bizonyos szempontból erősebb lötyiket lehet csinálni, mint amilyet vehetnél.

    Expert szintű potion mágusnak:
    Flax + Bog Beacon Asco Cap = Restore Magicka 20pts for 65sec, Shield 42% for 139sec
  • FICEK9
    #35024
    wow, ezt nem is tudtam. én sose találtam még a természetben egyet se ... :O
  • Fantusz
    #35023
    Az alchemiai segédeszközök minősége, illetve a skilled befolyásolja, hogy milyen erős lötyiket vagy képes gyártani.
    A hozzávalók, alapanyagok súlya a potionok tömegére is hatással lehet, egy daedra heartból készült itóka ezért gazdaságtalan lehet, lehet Restore Healt italt készíteni másból, aminek mindössze 0,1 a súlya.
  • Fantusz
    #35022
    Nightshade egy növény, ha nem szedted össze a chorrori máguscéh ebédlőasztalán is van néhány darab.
    Az egyetem kertjében is található néhány, illetve a vadonban, út mentén Skingrad-Anvil között, Bravil-Leyawiin között.
  • steweee
    #35021
    chorrol melleti bányában vagyok, crumbling mine
    van egy "vége" egy járat ami még nics kibontva, de ha benézek a résen látom hogy még lenne tovább.

    meg ott van a banditák campje is. lehet benne vhogy falat bontani, vagy ott kész a járat ?:

    alkímiánál hogy számítja ki egy potion erősségét? van a hozzávalókból is erősebb gyengébb?

    pl restore healt - daedra heart + boar meat vagy mindegy az összetevők csak a primary effect a lényeg hogy két egyforma legyen_?
  • FICEK9
    #35020
    Ezeken a helyeken kívül még olyan barlangokban, romokban lehet találni ahol nekromanuták laknak, és nálluk, vagy az ott található ládákban, szekrényekben...tárolókban akad legalább 1. Tudom ez nem a legegyszerűbb módja a megtalálásának, de a boltokon kívül ez van. De edzésnek jó ha ölöd őket, és mivel zárt helyek, nem számít hogy nappal vagy este van, így ölheted a csukjásokat teljesen vámpírként is :)!
  • Douli Master
    #35019
    Sziasztok már minent összeszedtem (majdnem) még hiányzik 2 Nightshade de sehol sem találok pedig minden árusnál és varázslónál is kerestem ... HELP



  • Fantusz
    #35018
    Imperial City, Temple District.

    A városban bolyongva előbb-utóbb megszólít egy nő, megkér, hogy látogass el Seridur házába - ez lesz a Order of Virtuous Blood küldetés.
    Amennyiben a küldetés során jól döntesz, és a vámpírt ölöd meg
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    (Seridur a vámpír)
    , a küldetés végén visszatérve Seridur házába bevesznek a vámpírvadászok közé.
    Az Order of Virtuous Blood küldetés befejezett lesz, de bármikor visszatérhetsz a házba, és a nálad lévő vámpírhamukért megkapod a 250-250 aranyat.
  • zsilike
    #35017
    szia!hol tudnék csatlakozni a vámpírvadászathoz?
  • Fantusz
    #35016
    Oblivionban nincsenek vámpírok, vámpír-lakta dungeonok viszont igen.
    A vámpírvadászat mellesleg nem rossz üzlet, ha már megcsináltad az Order of Virtuous Blood küldetést, a vampire dust darabjaiért 250 aranyat fizetnek, no és vámpíroknál lootban is vannak értékes cuccok.

    A neten sokmindent meg lehet találni, csak keresni kell (no nem sokat, ott van pl. az a "MIELŐTT KÉRDEZNÉL IDE KATTINTS!"

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    "Vampire Cure:
    Először is kérdezősködjünk valamelyik templomban ahol megtudjuk hogy az Arcane Universityben kell beszélnünk egy bizonyos Raminus Polus-szal aki elárulja nekünk hogy Skingradban kell beszélnünk a gróffal mivel ő és a felesége is vámpír. A gróf pedig egy Melisande nevű boszorkányhoz küld minket, mivel ő tudja elkészíteni a vámpírság ellenszerét. Első lépésben kell neki 5db üres Grand Soul Gem és aztán kell összegyűjteni az összetevőket: - Argonian Blood(A banya ad ehhez a questhez egy speciális tőrt, amivel argonian vért kell szerezned, ehhez csak annyit kell tenned hogy megsebzel vele egy argoniant. Fontos: ha lemerült a tőr akkor nem tudsz vele vért gyűjteni, ilyenkor pl. egy lélekkel töltött soul gem-el feltöltöd.
    - 5db Nightshade levél (megtalálható pl. az Arcane University kertjében ahol rengeteg növény van, persze ehhez előbb csatlakoznunk kell a Mages Guildhez hogy bejuthassunk oda)
    - 6db Garlic (vagyis fokhagyma, szinte minden kocsmában lehet venni)
    - 2db Bloodgrass (ezt úgy tudom Imperial Cityben is lehet venni valahol, de Oblivionban is elég sok van belőle)
    - Vampire Ash (ez egy quest amelynél egy barlangban kell kinyírni egy vámpírt, majd a hamvait kell elvinni a banyának)
    Ha ez mind megvan akkor a banya 24óra múlva elkészít két adag potiont, amit csak azután igyunk meg ha már elvittük a másik adagot a skingradi gróf feleségének. Sajna ő meghal miután megitta az ellenszert, de te simán visszaváltozol és cserébe kapsz 1000goldot a gróftól.)"

  • marcell007
    #35015
    non köszi:)
  • FICEK9
    #35014
    Igen, még nincs minden dolog összeszedve amit kért. Az elején több mindent kért tőled, de csak ennek a vámpírnak van konkrét helye, a többit keresni kell. Úgy emlékszem el lehet vele mondatni megint hogy mit kér, és pár esetben ad azért tippeket is (meg pl. egy spéci tőrt! ha még ezt nem adta, akkor beszélgess vele)
  • FICEK9
    #35013
    Szerintem ez az oldal segíthet neked is
    http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Dog#Dogs
    Csak írd be a keresőbe oldalt hogy mit keresel.
  • Douli Master
    #35012
    Öööö Szerintem az történhetett mivel vagy 10szer voltam már oblivionban és rendszeresen átjárok a szint és asirgil ston-ok miatt meg rendszeresen szellemekkel és vámpirokkal harcolok :D !Ugyhogy ez történhetett kössz ezentul vigyázni fogok csak gyogyuljak meg...:D !
    Lenne még egy kérésem elvittem neki az 5 grand soul gem-et.
    Aztán kért tölem egy csomó hülyeséget ,elküldöt hogy megöljek egy vámpirt valami bányában megöltem alvettem azt ami kell,visszamentem és oda adtam neki ,viszont most nem mond semmit és nemtudom mit kell tennem,Várjak ?
    Csakhát azt nemolyan kellemes mivel az ember inkább megtekerné az időt..
  • marcell007
    #35011
    Sziasztok!Aki olvasta az OblivionHQ-t az tudja , hogy igazából bármit beilleszthetsz a játékba(Lakberendezés2)csak kell tudni a beilleszteni kívánt tárgy azonosítóját ,nos csak az az egy bökkenő ,hogy foggalmam sincs honnan tudhatnám meg ezeket az azonosítókat mint pédául ha egy kutyát betudsz illeszteni háziállatnak akkor mondjuk mért ne tudnék beilleszteni egy Guar-ost testőrnek:).na szóval a kérdés :Tudok olyan oldalt ahol le írják az azonosítókat ?Vagy van valami nagyon egyszerű módja csak én nem jövök rá?:)))Előre is kössz a vállaszokat.
  • FICEK9
    #35010
    Az a szöveg egy korábbi harapásra utal (meg haraptak...valamikor amikor egy vámpírral harcoltál. akkor is kiír dolgot, de olyan hirtelen, hogy a harc hevében a kutyának se tűnik fel, főleg ha kezdő, de ne izgulj, nem repkednek mindenfele vámpírok ha harcolsz :) esetleg te, ha választod azt az életmódot), szerintem no para, minden Oblivionozónak túl kell esnie ezen :). (igaz én amikor ezt először megkaptam, már annyira beteg voltam és annyira nem értettem mi van, hogy abba is hagytam a játékot és egy idő után inkább újra kezdtem, de szerencsére viszonylag még korai szinten kaptam el a bajt.) Ez is egy küldetés, és ha már a banyánál jársz nincs is sokminden hátra hogy meggyógyítson. Csináld amit kér, vidd el neki a dolgokat...olyan mint egy normál küldi, csak közbe ne igazán feküdj le aludni, mert egyre vámpírabb leszel, és az kellemetlen lehet ha mondjuk vásárolni akarsz, nem szívesen szolgálnak ki, nappal meg nem tudsz mászkálni sehova...de legközelebb ha vámpírral harcolsz, nézd meg a csata után hogy nincs-e betegség ként feltüntetve amiket eddig írtak a srácok és gyógyítsd meg magad mielőtt aludnál.
  • Douli Master
    #35009
    Kössz
  • bardocz
    #35008
    A mágus céhekben találhastz,meg a különböző alkímiás boltokban is szokott lenni.
  • Douli Master
    #35007
    Mer amugy hiába (loadoltam)betöltöttem akkor is bárhova mentem megharapott az a buzi :D kiszemelt
  • Douli Master
    #35006
    Figy elmondom hogy mitörtént ! Egyszer bementem egy hotelszobába és aludni kezdte, ez ágyban , akkor kiirta hogy megharaptak..és azonnal megkaptam aktiv varázslatok közé a vampirism-et ! Nah elmentem a Skingradi templomba és megkérdeztem az ellenszert aztmonda menjek az academyra és odamentem onnan a skingradi castle-ba küldtek odamentem és ot egy vámpircsávo mondta hogy mennyek el egy banyához és az meggyogyit ! odamentem és a Banya aztmondta akar 5 grand soul gem-et nemtudjátok hol tudnék rövid idö alatt szerezni ilyeneket?
  • Fantusz
    #35005
    Ebből a félmondatból csak találgatni lehet, hogy hol írja a Vampirism-t, ha az a varázslatok aktív hatása között szerepel, akkor már vámpír a kari (weakness to fire, resist disease, resist paralysis, stb. "mellékhatásokkal"), Cure Disease, templomoltár nem segít.


    Sokat várt a gyógyulással, ha harc közben kapta meg a kórt, ha alvás közben, akkor esélye sem volt, azonnal vámpír lett.

    -régebbi mentés betöltése
    -küldetés végigcsinálása és meggyógyul
    -mod
    -marad vámpír - válassz tetszés szerint
  • Douli Master
    #35004
    Öööö Valami Vampirism(vámpirizmus)-t kaptam ezt irta
  • Fantusz
    #35003
    Nohát, necromantákkal akartál barátkozni a vámpirizmusból meg nem kérsz

    A vámpírharapással megkapott kór (Porphyric Hemophylia) disease alapú nyavalya Cure Disease ital, varázslat gyógyítja, illetve a skingradi templom oltárnál is meg lehet gyógyulni, feltéve, ha még nem indult be a vámpírrá válás folyamata.
    A varázslat-listákban az utolsó sorban az aktív hatások között, ha ott van a Drain Fatigue addig ne aludj, amíg ki nem kúráltad.

    Érdemes a zöld betűs részre kattintani :


    http://www.oblivionfaq.extra.hu/#mozTocId727449

    A vámpír létnek vannek előnyei, és hátrányai, de mivel még csak most ismerkedel a játékkal jobb, ha nem vámpírkodol, megfeleő "kezelés" híján a vámpír belehalhat egy szép napsugaras sétába is
  • Douli Master
    #35002
    Sziasztok tudna segiteni valaki nagyob gondom van mint eddig mikor elaludni probálok átváltozom Vámpirrá nemtudjátok hogy mit tegyek ? Nemakarok vámpir lenni !
  • bajgunar
    #35001
    ARENA-s küldi az örökre ott marad a quest-ek listáján, ha már végigvittem, és már a 1-2-3 minotauruszt is legyűrtem?
    Me már nem akarok oda menni, de ne is legyen ott a listán.
  • FICEK9
    #35000
    Ez kb olyan lehetett mint amikor épp a Bravili varázslócéhes küldetésemben elaludtam hogy kiszabadítsam az álmából a mágust, erre megjelent (az álomban!) a bárgyilkoscéh kerítője, hogy meginvitáljon. Bár ez inkább vicces volt, mint zavaró :D!
  • FICEK9
    #34999
    Járt már valaki az SI-ben a Dire Warren nevű helyen? Ez egy barlangrendszer, ahol találtam egy halott Elf bigét a naplójával és a társát JÓL elrejtőzve a vízesés mögött. Csak az a baj, hogy a mókussal nem lehet beszélgetni (egy félkész próba magyar modot használok ami azt írja ki "BAZMEG NEKEM NINCS KÖSZÖNŐSZÖVEGEM") csak a viszonyunkat tudom javítani, meg kilépni. Ezeknek van valami küldetésük? Hol?
  • SaGa
    #34998
    Azért a Blood&Mud spéci boltjában az eladó hangja meglehetősen idegesítő...
  • SaGa
    #34997
    Még mindig nem tudom, hogy a ravenpride nálam mivel akadt össze úgy, hogy nem tudtam befejezni. Egy ponton, láthatóan nem jelent meg egy üzenőablak, emiatt nem kaptam vissza a vezérlést, elakadt az egész. Pedig jól felépítettnek látszó cucc, bár elakadt a lélegzetem, amikor az Assassin Guild brumai küldetésének elvégzése közben, hirtelen megjelent két pofa a titkos padlásszobában mellettem és nekiálltak dumálni, miközben én megpróbáltam észrevétlenül kijutni...
  • koschwarz
    #34996
    jók ezek a küldetés modok. nekem két dolog nem tetszett bennük (úgy általában giskard modjaiban is): van voice acting, elég elfogadható, bár hallottam ennél már sokkal jobbat is (hangminőségben és "játékban" is), de ez még nem akkor baj, viszont sosem értettem, hogy ilyen profi modkészítő miért nem szinkronizálja a szájmozgást a szöveghez, pontosabban egyáltalán nem mozog a szájuk a modok szereplőinek.

    a német modok a legigényesebbek szerintem (pl. blood and mud, castle ravenpride, bartholm): hihetetlen prcizitással dolgozták ki őket és a hangok is tök jók. német precizitás, hehe. (bár még egyiken sem értem végig, hozzá kell tennem).