41716
  • AarPoe
    #35115
    Köszönöm Fantusz! Sötételf vagyok Scout csillagjeggyel, és eddig nagyjából azokat a skill-eket is fejlesztettem, amit mondtál nekem.

    Na most van csak baj, recon12 figyeljen! :S
    Felvettem a bérgyilkos-társaság első küldetését és egyszerűen nem bírom megölni a kapitányt!! 3-as szinten vagyok, 6-ot üt a kardom, kihasználom a sneak 4x-es sebzését és álmában ütök rá...mégsem megy. Potion sajnos nincs nálam! Be vagyok zárva a hajóba, így itt sem tudom hagyni a quest-et...
    Mit javasoltok, mit tegyek? Azt hittem, ebben a játékban nem lehet elakadni, de most rendesen elintéztem magam! :(
  • steweee
    #35114
    a cameleon a védettséghez adódik hozzá, vagy a sneaket növeli
  • Fantusz
    #35113
    Burden=teher, plusz terhet rak az ellenfélre, ami, ha magasabb lesz az elviselhetőnél, az nem tud mozdulni (ez inkább a karival történik meg, ha a terhelhetőség határán száll harcba, és kap egy ilyen mérgezést)

    Könnyű-nehéz páncéldarabok együttes viselésében van ráció, ha az adott szinten az endurancét, és a speedet is fejleszteni akarod.
    Ha csak a speddet akarod fejleszteni csak könnyű péncélt, ha csak az endurancet, akkor nehéz páncélt érdemes felvenni - ez sem mindíg igaz, de idővel ki lehet tapasztalni.

    Szellemeket enchant nélkül elvileg a silver és a daedric fegyverek sebzik, de jónéhány karakteremmel sokág használtam a Honorblade of Chorrort, ami egy ebony hosszúkard, magas a sebzése és 0 a súlya (küldetési tárgy), a szellemeket is hatékonyan gyepálta.

    Ui: új karaktert kezdtél?
    Valóban az erőt legnehezebb hatékonyan feljeszteni magasabb szinten, de, ha van minorban skilled hozzá a trénerek tudnak segíteni.
    Nem baj az sem, ha nincsen meg minden szinten az 5 pont, annyira azért nem kell szigorúan venni a játékot, a lényeg, hogy szintenként azért a 3 pontod meglegyen a fő attrikra, akkor az ellenfelek nem nőnek a fejedre (persze, ha van rá lehetőség legyen 5 pont a cél)


  • Fantusz
    #35112
    Gonoszként két guild ad "testhez álló" melókat: a Thieves Guid, a tolvajok céhe, ahol kizárólag csak lopásra adnak megbízásokat, gyilkolni csaknvédelemből, végső esetben kell, de olykor elkerülhetetlen.
    A Dark Brotherhood, a bérgyilkosok céhe, a legtöbb küldetéseknél kikötés, hogy kizárólag csak a célszemély halhat meg, észnélküli mészárlást nem díjazzák, sőt...

    Mindkét guidtagságnál a két legfontosabb attribute a Speed (gyorsaság), és az Agility (ügyesség)
    Speedet az athletika, akrobatika, könnyű páncél, agilityt az íjászat, lopakodás, zárnyitás skillekel lehet fejleszteni.
    Tudni kell, hogy egy ilyen karakter nem közelharcos, de halálosan bánik az íjjal, ügyesen lopakodik, lesből támad,gyors, erős ellenfél elöl végszükség esetén el tud futni.

    A harmadik attributeval pedig lehet alakítani tovább a karaktert, milyen irányban is fejlődjön még: endurance több életerő-pontot ad, intelligencia több manát, strength több terhet cipelhet, nagyobb lesz a közelharci sebzés is, stb.

    Bármelyik faj képes megtanulni tőle teljesen idegen képességeket is, de egy jó faj kiválasztása célzott feleadatokra a játék elején előny lehet.
    Tolvaj-bérgyilkos munkára a khajit, wood ellf, argorian faji bónuszok lehetnek előnyök, megtámogatva egy Thief csillagjeggyel.
  • kispalika
    #35111
    Az a problémám, hogy egyszer csak a játék belépéskor hibát írt ki. A szokásos szöeg, hogy hibát észlelt, ezért leáll, hibajelentés küldése, stb.
    Leszedtem a játékot és újra feltelepítettem. Ekkor a telepítés végén a fekete képernyő ott maradt és csak alt+ctrl+del-lel tudtam kilépni. Többszöri reinstall után végre kilépett a fekete képernyőből, de a játék ugyanúgy nem indul el, csak a hibaüzenet jön. Megszereztem újra egy másik telelpítő CD-t de ugyan ezt csinálja.
    Egyszerűen nem tudom, mi lehet a baj?!
  • AarPoe
    #35110
    Köszönöm a gyors válaszokat!
    A legutóbbi hsz-ből egy szót sem értettem :) de még kicsi vagyok. 3-as szinten vagyok, de mindig nehéz eldönteni, hogy mit fejlesszek...majd kitapasztalom. Sötételf vagyok és gonosz szeretnék lenni...ennyi a biztos :)
  • steweee
    #35109
    mi az a burden, mire jó, illetve ha vegyesen van rajtam könnyű és nehézpáncél, akkor milyen megosztásban nő tőle a skill ?
  • steweee
    #35108
    a dwarven biztosan nem. a daedra vagy az ebony, de amúgy mindegy. addigra már csak varázsfegyók lesznek. az elején kell ezüst.

    szintlépés, kitapasztaltam, irogattam miből mennyit fejlődik, konklúzió:

    szintet akkor lép ha a major skillekből összegyűlik 10. ezt eddig is tudtuk
    viszont a szorzókat az attribokra aszserint adja, hogy a major + MINOR skillekből egy attribra összesen hány pont jutott. vagyis pl 3 sneak + 3 marksman + 4 security akkor lesz 5x szorzó az agilityra.

    ezt azért érdemes tudni, mert a minor skilleket amíg alacsonyak iszonyat gyorsan lehet fejleszteni, így érdemes vigyázni rá mit használ az ember, hogy a major attrib növekedése mellé be lehessen szúrni annyi mikor skill növekményt, hogy kiadja az 5ös szorzót

    legnehezebb sztem az erőt növelni. én úgy csinálom, hogy a kardot és a pusztakezes harcot is minorba raktam, így azoknak alacsony az értéke kezdetben, gyorsan fejlődik sok pontot. ha erőre akarok 5öt, akkor bármilyen major skillekből vegyesen megcsinálok 8 pontot, majd feltornászok erőre 10 skillpontot, vagy amennyi még kell hozzá, és utána a maradék major skill növekedést, hogy biztosan meglegyen. de ha van később lóvé, jó a trainerezés is, hogy mindig meglegye a 15 pont szintenként
  • steweee
    #35107
    na akkor most én segítek és nem kérdezek majd csak egyet

    a dark brotherhoodtól jön a csuklyás faszi, ha megcsinálod a gyilkosságot akkor további küldiket is kapsz majd tőle. vámpírrá válni vámpírharapástól lehet, ha 24 órán belül nem szeded le egy templomban (chorrol). aludni is lehet a közhiedelemmel ellentétben, csak rövidet, én szintet is léptem vámpírkórral, és utána oltároztam

    újratermelődnek pár nap elteltével. tehát ha kipucolsz egy dungeont és visszamész az otthagyott cuccokért eladásra, akkor érdemes sietni vele és nem más küldikbe belekezdeni

    a ló ha leszállsz róla és harcolsz terepen ha megtámadják elszalad ha erős a támadója vagy nagyon megsérül. érdemes vigyázni rá. ha térképes utazás után az elkószált ló nincs a legközelebbi istállóba, akkor megették útközben :) újat kell szerezni. amúgy jópofa hogy ha nagyon keresgéled, meg is fogok találni a tetemet. nem egy buta játék ez

    vmi baj van a videodrivereddel, nem kellene csinálnia

    a kifagyás előfordul, peccseléssel is, csak így ritkábban


  • recon12
    #35106
    Akkor az első kérdésre Én válaszolok stipi-stop!
    1.Az a csukjás alak az orvgyilkos céh egyik vezetője.Ha megölöd a mukit a kocsmában akkor tagja leszel az orvgyilkos céhnek.Semmi vámpírrá változásos veszély nincs ezek alatt a küldetések alatt.A közepe fele az egyik vámpír asassin felajánlja neked,hogy átváltoztat vámpírrá de ezt el lehet fogadni vagy visszautasítani.A Te döntésed.Megéri belépni,mert érdekesek és izgalmasak a küldetések!
  • AarPoe
    #35105
    Na összegyűlt pár dolog, ami nincs benne a FAQ-ban, úgy döntöttem, beszámozom őket:

    gameplay:
    1. Az ágyam felett megjelent egy csuklyás alak, hogy aszongya keressek meg egy embert egy kocsmában, akit álmában el tudok intézni...ha ez megvan, újra jelentkezik. Valaki találkozott már ezzel a quest-el? Kicsit félek a sötét oldaltól, nem tudom mit rejt+nem akarok vámpír lenni?

    2. Ebben a játékban újratermelődnek a szörnyek, vagy ha valamit kitakarítok, az örökre úgy marad?

    3. Ha saját lovat vettem, az sosem fog otthagyni, bármikor visszamehetek érte, vagy egy idő után elkószál?

    technika:
    4. Ütéskor kicsit elkockásodik a kép, pedig a bloom effect ki van kapcsolva. Hogyan tudom ezt megszüntetni?

    5. Bizonyos helyeken konstans kifagy a játék, vagy megáll a töltés (még nem patch-eltem, nem tudom megoldaná-e).

    Osszátok el igazságosan a válaszokat! :))
  • recon12
    #35104
    Szia!Ha jól emlékszem akkor a dwarven(az ilyen nagy,böszme és aranszínű) és az ezüst fegyver sebzi csak a szellemeket,meg amin van valamilyen mágikus hatás.
    Viszont ha olyan mágiázott fegyverrel próbálsz szellemet ölni amin fagy sebzés van,akkor a fagy sebzést el is felejtheted mert nem hat a szellemekre.Természetesen ilyenkor is sebzi a szellemet csak ugyea fegyver alap sebzési értékével.
    Egy dolgot nem értek:mi ez az óriási kavarás itt ezeknél a major,minor skilleknél??? Az fejlődik amelyiket használod,aztán csókolom.Fejlődgess,fejlődgess aztán szint lépésnel arra teszed a szorzót amire szükséged van. Nem kell túlbonyolítani.
  • sevendoor
    #35103
    A küldi neve Light trought the darkness. A kard neve Light of Dawn. A vámpírlordé pedig Volmyr. Ki tud róla vmit?
  • steweee
    #35102
    mik azok a fegyverek amik mágia nélkül is sebzik pl a szellemeket?
    ezüst és még?
  • steweee
    #35101
    azt kéne tudni, hogy mennyi pont kell a major + minor skillekből összesen hogy az attrib 5x ös szorzót kapjon

    a másik hogy a csontik ellen a blunt weaponok mennyivel sebeznek nagyobbat ? 2x es? és az axéra is igaz vagy csak a hammerokra ?
  • Fantusz
    #35100
    1. Amikor elérted a szinthatárt, de még nem voltál terénernél, alvás előtt keresd meg a trénert - amit fejleszt az már a következő szintedhez számít.
    2. Aludj
    3. Ugyanazt (vagy ugyanahhoz az attributehoz tartozó) a skillt tréningeltetheted.

    A skilledhez tartozó attributera így megvan az 5 pont, de, ha major skillt tréningeltettél ismét szintet kell lépned, s a többi attrributera csak 1 pontod lehet, illetve a második tréningelés előtt a minor skillekkel fel lehet hozni másik attribute-szorzót, pl. alchemyvel az intelligenciát.
  • csimpee
    #35099
    Köszönöm!!!!! Most már tökéletes.
  • steweee
    #35098
    ha még nem léptem szintet, akkor ha trainerozok, és olyat ami major skill, akkor rögtön mihelyt a trénerezéssel eléren a 10 pontot szintet lép? vagy hogy kell az 5ös szorzót megcsinálni?
  • Fantusz
    #35097
    A nevétől, de nem mindegyik ad bonuszt, karaktertől függően esetleg el is is küdhet.
    Ezeknél a köveknél tulajdonképpen csillagjegy-bónuszokat lehet kapni.
    Anvil mellett a Lady Stone +10 Endurance, +10 Willpower bonust ad, I.C. és Bruma közötti út mellett található Thief Stone Speedre, Agilityre ad bónuszt, Altronachtól Spell Absorptiont lehet szerezni, a Warrior a harcos attributekat erősítheti stb.
    Sok kő el van dugva a vadonban, utaktól távol.
  • steweee
    #35096
    a runestone-oknál mitől függ hogy milyen bónust ad?
  • Fantusz
    #35095
    Ha nem Alronach csillagjegyet választottál, akkor fertőzés (Astral)miatt nem töltődik vissza a manád.
    Cure Disease ital vagy varázslat a gyógyír, illetve szentélynél, templom oltárnál imádkozva is meg lehet gyógyulni.
  • csimpee
    #35094
    Hali. valaki tudna nekem segíteni, a mágikám nem töltődik, már próbáltam mindent le raktam minden felszerelést aludtam vagy egy hétig de csak az italtól töltődik.
  • Fantusz
    #35093
    Géptől függ, hogy mennyire lehet valóban széppé varázsolni a játékot, nézd át a beállításokat, több hozzáértéssel még az ini-ben is lehet babrálni, ha pedig bírja a gép modokkal akár az egész textura lecserélhető (bár előbb játsz az eredetevel, hogy később még szembetűnőbbek legyenek a változások)

    Patchelni érdemes a játékot, v1.2.0416, attól függően, hogy fent van a Shivering kieg, vagy sem, de itt van egy bug is sajnos, ha nincsen fent a kieg, és patcheled a játékot, a későbbiekben felrakott Shivering Isles frissítése nyűgös. (patch nélkül meg kellemetlen szaggatások, kifagyások jönnek sok-sok óra játék után)

    SaGa javasolta a mini-image használatát, érdemes kipróbálni, így a lemez kímélve lesz, de az eredeti exevel tudod játszani az Obliviont.
  • AarPoe
    #35092
    Az eredeti exe-t visszacserélve és a lemezt betolva (kéri) a probléma megoldódott, köszönöm!
    A patch-et nagyon érdemes föltenni?
    Egyetlen bajom még, hogy kicsit csúnya a játék, már ami a távoli textúrákat illeti. Az a fajta vagyok, aki kizárólag a szépségéért, és az "akárhova mehetek, bármit csinálhatok"-feelingért játszik ezzel a játékkal. Így fontos lenne.
  • Fantusz
    #35091
    Lehet rossz exe-re cserélted az eredetit?
    Az exe file verziószámának meg kell egyezni a játékban fönt lévő patch verziójával, plusz nem mindegy az sem, hogy az európai, vagy az amerikai verzióhoz készült cracket használod.
  • SaGa
    #35090
    jó verziójú a nodvd-s exe? Jobban járnál, ha miniimag-et használnál a nodvd-s exe helyett. Patchek megvoltak?
    Az ArchiveInvalidation eljárásról már többször írtam itt a topikban, keress rá.
  • Fantusz
    #35089
    Melik küldetés volt az?
    Gondolom valamelyik modhoz köthető, az Oscuro rak valami ilyen küldit a játékba.

    Vámpírként a karaktered lesz a legrandább NPC egész Tamrielben.
    Pozitívum az 5 pont fortify a Strength, Willpower, Speed, Acrobatics, Athletics, Destruction, Hand to Hand, Illusion, Mysticism, Sneak skillekre.
    Resist disease 100%, Resist paralyse 100%, Resist normal weapons 5%.

    Negatívum az erősödő Weakness to fire, amit még esetleg lehet enchantos dolgokkal ellensúlyozni (Resist fire), de,ha nem ivott vért megkap egy másik, alkalmanként életveszélyes "ajándékot"
    A Sun Demage erős fényérzékenység, vér ivás nélkül csak sötét helyeket tud a vámpír létezni, a napfény halált jelenthet.


  • AarPoe
    #35088
    Az a "baj", hogy semmilyen modot nem raktam fel hozzá, egyedül az exe-t cseréltem le NODVD-sre. Az eljárást nem ismerem, de kíváncsian várom a megoldást :)
  • SaGa
    #35087
    A kékeslila textúra a textúra hiányát jelzi. Feltettél valami modot, ami lecserélte a talaj texturáit (pl Quarl) és nem csináltad meg az ArchiveInvalidation eljárást.
  • AarPoe
    #35086
    Átlapozva a FAQ-t és az ini file-t, sincs fogalmam róla, mi okozhatja a problémámat. A gond az, hogy amióta csak kijöttem a szabad levegőre, a talajt egy kékeslila színű ismétlődő textúra borítja, nem pedig a zöld, aminek lennie kellene. Mikor kijött a játék, ez nem jelentkezett, most viszont nem tudok megszabadulni tőle. Nagyon zavaró bóklászás közben.
    Valakinek ötlete?
    Köszönöm!
  • SaGa
    #35085
    Kapsz egy halom előnyt (gyorsaság, erő) meg egy nagyobb halom hátrányt (időnként vét kell inni, a Nap és az erős fények megölnek, egyre rondább leszel, így nem áll veled szóba senki)...
  • sevendoor
    #35084
    Megcsináltam egy vámpiros küldit. 44s szinten vagyok, minden létező céh fejeként nem sok kihivás ért mostanában, de ez a Vámpir lord jól megizzasztott. A küldetés tárgy egy kard volt, valamilyen Light, és vámpir nevű enchantja van. Nme találkozott vki vele?
    volt nála egy 100% tűzssebzés elleni gyűrű is. Nem tudok továbblépni, ill. nem tudom mire jó a kard :(
  • sevendoor
    #35083
    A vámpirizmus pontosan mivel jár? Kacérkodom a gondolattal, hogy kipróbálom.
  • SaGa
    #35082
    T.I.E. 1.22 a szokott helyén...
  • koschwarz
    #35081
    meg ne feletsd el, hogy ha összejön a 10 pont a szintlépéshez, akkor szintet kell lépned, mert onnantól kezdve a többi gyűjtött pont már a következő szinthez adódik. tehát lehet hogy te verekszel mint állat, lehet hogy mégsem jön össze a szinten belül annyi pont, ami miatt megkapnád az 5-ös pontot. ráadásul egyre lassabban fejlődsz, minél magasabb a skilled.
  • Fantusz
    #35080
    Volt már jónéhányszor téma oedig az attribute szorzó, nincs abban semmi ördöngősség.

    Warriorként majorban van az erőhöz tartozó három skilled (blade, blunt, hand to hand), szintén majorban van a kitertáshoz kapcsolt összes skill (armorer, block, heavy armor), plusz az athletics.
    Endurancere, vagy strengthre csak trénerrel tudod megcsinálni az 5 pontot, minden második szinten, de akkor a másikra csak egy jut, matematikailag több nem fér bele.

    Gyorsaságra lehet akár maximális pont is szintenként, mindössze a heavy helyett könnyűpáncélban kell csapkodni az ellenfelet, no meg némi szökdécselés a terepen vagy harc közben, így a minorban lévő két skillhez az athletics csak 1-2 pontocskát ad szintenként, mégis meglehet az attributera az 5 pont.

    Minap írtad, hogy nehéz lett nagyon a játék, de egy közel 25-ös szintű karaktert már nem szivesen dob félre senki, de nem is kell, lassan egyenesbe jönnek a dolgok, az ellenfelek már nem erősödnek (bár a számuk növekedhet).


    Custom kasztot sem úgy kell elképzelni, hogy teljesen haszontalan skillek vannak majorban, de minorból rásegítve lehet csak 4-5 pontokat összehozni a fontos attrikra.
    Harcosnál ahol létfontosságú az erő, lehet major a fő fegyver, de a másik kettő mehet a másodlagos skillek közé, s gyengébb ellenfelek ellen használni is kell azokat, ugyanígy pl az armorer nagyon hasznos tud lenni minorban, rásegít az endurance szorzóra - no meg a trénerekkel minor skilleket fejlesztve is lehet erősíteni az erőt, kitartást.
  • steweee
    #35079
    hát én ezeket az attrib szorzókat nem értem
    most folyamatosan verexek, az aránát csinálom, már léptem ott 3 szintet. és erőre így is csak 2x szorzót kapok. pedig ott aztán csak ülegelés van, igaz az armor és block skill is szépen fejlődik mellé
  • erikn
    #35078
    köszi FICEK9 és Fantusz
  • FICEK9
    #35077
    "vasárnap" éjfél környékén
  • FICEK9
    #35076
    könnyebb csizma, halkabb járás, jobb lopakodás, kb ezt írja, de számszerűsítve nemtom