41716
  • Fantusz
    #35155
    A Battlethorn Castle-t szépen be lehet rendezni (ott alapból is rengeteg terem, tároló, asztal, no és személyzet van), komoly múzeumot lehet összehozni.

    Armorer és főleg az achemy két könnyen fejleszthető skill, majorból ésszel használd.
  • bardocz
    #35154
    Mysticism-et még lehet úgy is,hogy amit elején kapunk hullamozgató spell-t ajtókra,táblákra lőjük el,rá kell rakni valami súlyt a gombra,és az megy örökké:D
  • Fantusz
    #35153
    1 - ez jó kérdés, ezen még nem gondolkoztam igazán, pusztakezes mágusokkal harcolok, de szerintem, ha botot használsz nem fejlődik a skilled (legfeljebb a block, ha sokat védekezel a bottal.

    2 - céltalanul ellövöldözött tűzlabdákkal nem lehet skill fejleszteni, csak, ha élő célpontra megyen.
    Fejeleszthetők viszont a saját magadra ható varázslatokkal a skillek.
    Alteration - páncélt veszel magadra
    Illusion - csillagfényt varázsolsz magad köré
    Mysticism - lényérzékelő spell
    Restoration - gyógyítod magad (fölöslegesen)
    Conjuration - idézel

    Destructiont lehet fejleszteni a conjuration segítségével: megidézel egy csontvázat, és tűzlabdával dobálod (summonok lelkét be is lehet fogni)

    3 - mennyiségtől függ a skillfejlődés, alacsony szintű spelleket többször kell használni, így gyorsabb a skillfejlődés.


  • Fantusz
    #35152
    Tolvajcéh tagok kérhetik a dojent, hogy rendezzék a vérdíjat, ebben az esetben csak a vérdíj fele terheli a kincsesládádat - ez a legjobb megoldás.

    Kevés vérdíjat ki is lehet fizetni, börtönben ülve néhány skilled visszafejlődik (elméletileg van rá esély, hogy fejlődhet is skill börtönben ülve - security, sneak - de jellemzően rossz üzlet raboskodni.

    Szerepjáték, de az észnélküli öldöklésnek semmi értelme, fölösleges pl. járőröket halomra öldösni a fejenkénti 1000 bountyért, amikor nyilvánvaló, hogy semmi érték nincsen náluk.
    (meg lehet őket ölni, ha kiséred járőrözés közben, és ráhúzol egy medvét, ogrét vagy más erős lényt, ami általában végez a szerencsétlennel, de hasznod szinte semmi, sőt lehet neked is jól jönne a segítsége valamelyik harcnál)
  • AarPoe
    #35151
    nem használtam, köszönöm... :)

    Ha megnő a bounty-d és támadnak az őrök, mi a legjobb megoldás? Kifizetni inkább a pénzt, esetleg börtön? Van rá valami mód, hogy megússzam a bajt? (persze azon kívül, hogy legyek rendes :)
  • Muhu
    #35150
    Hello!
    Lenne néhány kérdésem a játékkal kapcsolatban:
    1)Ha varázsbottal megyek, melyik skillem fejlődik?
    2)Ha csak a levegőbe, vagy mondjuk próbababákra, célpontokra lövök/ütök, attól fejlődök?
    3)Egy varázs skill fejlődése a varátzslat minőségétől, vagy a mennyiségétől függ?Úgy értem, hogy melyik fejleszt jobban egy gyenge vari többször, vagy egy erősebb kevesebbszer?
  • proway
    #35149
    bocsi,nemszóltam nem írtam semmit
  • proway
    #35148
    hali,melyik mappába kell rakni a fájlokat?
  • recon12
    #35147
    Ha nem használod,nem fejlődik.Az armorer szint azt mutatja,hogy mennyire vagy jó a felszerelésed (páncél,fegyver) javításában.(Bár,gondolom erre Te is rájöttél.;)Ahoz,hogy javítani tudj kell repair hammer.Minél magasabb a szinted armorerben,annál hosszabb ideig tudsz egy repair hammert használni.50-es szint fölött mágiával rendelkező páncélt/fegyvert is tudsz javítani.Ha annak ellenére,hogy használod viszonylag sokat és nem nő a tapasztalatod benne,akkor jön egy nálam okosabb kollega és elmondja,hogy mi az ábra.:D
    Remélem segítettem!
  • AarPoe
    #35146
    Nem hiszem el, ez lakberendezési játék is? :))

    7 szint után alaposan átnéztem a karakterem, és egy dolog nem stimmel: az Armorer skillem valamiért nem fejlődik. Az összes többi szépen alakul, de ez nem mozdul. Sajnos nálam major skill, és ha már nem kotyvasztok italokat (az Alchemy szintén major), eléggé visszavet a fejlődésben. Mi lehet az oka? trénert találtam, de az nem elég, és drága is
  • circa
    #35145
    köszi :)
  • SaGa
    #35144
    Én párat a sötétebb sarkok megvilágítására is leraktam a nagyobb házakban. Páncélt rá, fáklyát a kezébe...
  • SaGa
    #35143
    Reznod Mannequins. Minden olyan boltban, ahol a házak berendezését veheted meg, lesz fa és márvány próbababa, férfi és női kivitelben. Megveszed, lerakod valahol (házon belül, különben elvész), pont oda fogja tenni, ahol éppen állsz. Aktiválod, átpakolod a cuccot, amit rá akarsz adni, beállíthatod a megfelelő pózba (fegyveres vagy mágikus beállás) és annyi.
  • circa
    #35142
    Hali, annak idején volt morrowindhez olyan modom, ami betett egy házat a mapra és voltak benne ilyen "próbababák" amikre rá lehetett tenni az armorokat és látszott rajtuk rendesen kívülröl, az lenne a kérdésem, hogy oblivionhoz nincsen olyan mod ami tesz a játékba ilyen próbababákat?
  • Fantusz
    #35141
    Shady Sam Imperial City főbejáratától jobbra (az istálló irányában) napközben a fal mellett álldogáll, picit keresni kell, a fal mellett végigsétálva fekete csukjás alakot keress.
    Lockpicket, mérgeket árul, eledni is lehet nála, nem érdekli különösebben, hogy lopott az áru, de inkább orgazdához érdemes vinni a szajrét, ott legalább beleszámít a fencebe.

    Utazás: embere válogatja, ki hogy játszik, van, aki egyeletalán nem használja a villámutazás funkciót, mások pedig csaka akkor hajlandóak közlekedni, ha a célpont még nem felfedezett.
    A lovak szerepe is meglehetősen furcsa, én inkább járok gyalog.

    Sok küldetést lehet felvenni fogadókban, magányos tanyákon, villámutazással ezekre esély sincsen.
    Alacsony szinteken még nem ajánlott mélyen a vadonba elkóborolni, de ahogy fejlődik a karakter, egyre jobban csábítják a vadon mélyén lévő dungeonok, Ayleid romokban lapuló kincsek.
  • AarPoe
    #35140
    ...isteni szerencsém, hogy tolvajnak készülök :) a Morro-ban is azok voltak a kedvenc küldetéseim. Persze egész addig, míg nem találkoztam a Black Hand-el, mert ennyire izgalmas, ötletes és vicces küldikhez rég volt szerencsém PC-n! :)

    Shady Sam-et merre találom?

    Még valami. Ti mennyire szoktatok "utazni", azaz térképre kattintva eljutni a kívánt helyre? Mert nekem kicsit rossz érzésem van ilyenkor szerepjátékos szemszögből, ugyanakkor harmadjára megtenni az Anvil-Cheydinhal utat, kissé unalmas.
  • Fantusz
    #35139
    Lopott cuccokat úgy lehet tisztára mosni, hogy eladod
    Cifrázza a helyzetet, hogy lopott dolgokat orgazdáknak lehet eladni, akik csak a Thieves Guild tagjaival hajlandók üzletelni, nekik meg ugye kötelező a "Fence".

    Faramuci helyzet, aki nem hivatásos tolvaj fölösleges sokat lopni, rabolni, eladhatatlanul nála ragad a szajré (talán Shady Sam hajlandó megvenni nagyon alacsony áron).
    Ritka kivételek közé tartoznak a skill növelő könyvek, de ezeket sem feltétlenül kell zsebrevágni, elég beleolvasni.
  • AarPoe
    #35138
    A lopott cuccokat hogyan lehet "tisztára mosni", hogy később el lehessen adni őket? Kifosztottam Glarthir házát az eddigi legviccesebb küldetés után (nem lövöm le a poént!! :D) , és jó lenne pénzzé tenni a sok értékes vackot!

    Nálam még egyedibb a fagyás: az egyik város istállója előtt fagy ki rendszeresen a játék, amint megközelítem. Már reflexből kikerülöm...
  • vortob
    #35137
    Igazából az furcsa ha játékon belül az exitre kattintok is beáll a halál.
  • vortob
    #35136
    Régivel(eredeti) annyi gond volt hogy telepitésnél, asszem az audio résznél elakadt, szóval igazából nem tudtam kipróbálni mi helyzet vele. Miután felraktam a netes verziót és mellé az SI-t(szintén eredeti) sem volt hajlandó müködni. Miután a hibát észleltem feltoltam egy NO-CD pecset hátha, de azzal sem müködött, és tuti hogy minden EU-s. Új Drivert, vagy Directx-t megpróbálok, bár nem hiszem hogy ez a probléma.
  • Fantusz
    #35135
    A netes verzió fagy, vagy már a régivel is gondok voltak?
    Mini imaget, vagy cracket használsz?
    Crack, patch + a játék, mind EU-s?
    Lehet fagyás attól is, hogy valamelyik amerikás és európai cuccok keverednek - no és a crack, és a patch verziószámának egyezni kell.

    Fagyás oka lehet még a hibás DirectX, videodriver, vagy Windows működése
  • vortob
    #35134
    Valaki találkozott-e már azzal a problémával hogyha beakarsz tölteni egy mentést, vagy új játékot kezdeni, akkor egyszerűen megfagy a képernyő és csak a gép áramtalanitása segít. Alapjáték+SI+legújabb pecs van fent, semmi más. Pedig mióta megvan tökéletesen megy, de most már ötletem sincs. Az valószinű hogy az alapjáték dvd-je tönkrement, ezért leszedtem netről és onnan telepitettem. De így sem müködik.
  • Fantusz
    #35133
    Szóval, ha jól értem 100-as a Conjuration skilled, és megkereseted a a mestert...
    Megkért, hogy idézz meg egy faded wraith-ot, ha ezt megteszed, átadja tudásának azon részét, ami még ismeretlen előtted...
    70-99 közötti idéző-skillt tud tréningelni, 100-ast már nem.

    Minden egyes trénernél megjelenik a párbeszédben a "Training" opció, ha az adott skilled legalább 70-es, ilyenkor már csak mester tud tanítani, de addig titok a kiléte, ameddig valamelyik oktató el nem árulja, hogy kihez kell menni a további tréningezésre.

    A mesterek általában kérnek valami "apróságot" mielőtt tanítani kezdenének, Olyn Seran látni szeretné, hogy van némi fogalmad az idézés-tudományokból, kért tőled egy faded wraith-ot.
  • bardocz
    #35132
    Milen másik részére?Meg kell csinálni az ajánlások feladatait,és ha ez megvan,akkor bejutottál az egyetemre.
  • Douli Master
    #35131
    Lenne egy kérdésem még..csatlakoztam a mages guildba csak hogy magic staff ot csináltathassak magamnak akkor itt most mit kell tegyek hogy bejuthassak az academymásik részére ?
  • Douli Master
    #35130
    Sziasztok van egy küldetés amit az egyik máguscéhben lévö varázslótól kaphatok ha már mester vagyok conjuration-ból (xd az könnyü volt csak egy órán keresztül csontokat idéztem :D)éés az a küldetés neve hogy conjuration traning ..nos elmentem oda ahova kell és valamien faided wrath rol beszél hogy azt kell megidézni .de hiába idézem nem történik semmi ! HELP
  • Douli Master
    #35129
    Jeee ! Köszönet mindenkinek aki segitzett meggyogyultam xd ! No vampirism ..
  • proway
    #35128
    majd valahogy csak kiügyeskedem...köszi
  • Fantusz
    #35127
    Modok nélkül venni sehol, találni nagyon ritkán, necromantáknál lehet, de ha tudod a titkot csinálhatsz magadnak.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    "A fekete lélekkövek előállítása fölöttébb macerás dolog: szükségünk van egy üres Grand Soul Gemre, egy lélekcsapda varázslatra és egy nekromanta oltárra. Ez utóbbit öt helyen találtam: Dark Fissure, Fort Istirus, Fort Linchal, Wendelbek, és Leafrot Cave. Hogy ez ne legyen elég, fekete lélekkövet csak a hét egyetlen napján gyárthatunk (ha jól emlékszem az utolsó előttin), amikor egy hatalmas fényoszlop burkolja be az oltárt. Ekkor az oltárra kell helyeznünk az üres lélekkövet, majd egy lélekcsapda varázslatot mondani rá, s kész is a fekete lélekkő."



  • proway
    #35126
    sziasztok,Black Soul Gem-et hol lehet szerezni vagy venni??
  • Fantusz
    #35125
    Tomb Raider, Adventurer szerintem nincsen az alapjátékban, modokkal kerülnek be (pl. Francesco).
    Dungeonokban kifoszthatják a tárolókat, de különben ártatlanok, éppen ezért, ha megölöd valamelyiket, az alvásból Lucien Lachance ébreszt - üdvözöl a gyilkosok között...

    Birodalmi öröket gyilkolászni veszélyes mulatság, észrevétlenül 1000 arany vérdíj kerülhet a kari fejére, ha nem figyel, ami a játék elején még hatalmas összeg - jobb a békesség, még a sötét oldal szolgáinak is.
    (mags vérdíj esetén pedig azonnal támadnak az örök)

    A játék során elég sok imperial katona esik el különböző csetepatékban, megölhetők, el lehet vinni a felszerelésüket, de célzottan vadászni rájuk nem kifizetődő.
    (volt már első szinten teljes katonai páncélom+ezüstkard, szegény imperial rajtam próbált segíteni, amikor lógó nyelvvel futottam egy barátságtalan troll elöl...)
  • steweee
    #35124
    annyira nem. 5ös szintű, de jó felszereléssel, steel armor + silver longswort
    jól kell tudni verekedni :)
  • AarPoe
    #35123
    na, én meg épp most akartam kérdezni, hogy az őröket/légiósokat/hivatalos személyeket meg lehet-e ölni a játékban...ezek szerint csak combos karakter kell hozzá :)
  • steweee
    #35122
    doznot cavéban találkoztam gownot-tal, egy ork kalandozóval :)
    állati volt, először nem tudtam mire vélni, hogy két rabló egymásnak esik, aztán látom hogy vmi más lesz ez. főleg úgy volt furi, hogy egy házbetörésből adódóan vmi agyalágyult watchman követett eddig, és bejött utánam. de nem is tudtam róla, mert az első két rablót már levágtam mikor utolért, és összeverekedett a hamradikkal. én meg utána őt vágtam le mielőtt letartóztat, így van már jó páncélom is

    találkozott már vki kalandozóval vagy vmi mod rakta be nekem?
  • AarPoe
    #35121
    már kész, csak gondoltam megvárom, mit írtok rá :)
    végül sikerült megölnöm és bezsebeltem a bónuszt is, már 2 küldivel arrébb vagyok ;)
    sose kérj elnézést jóindulatért :)
  • SaGa
    #35120
    Használd azt a tőrt, amit a DB adott. Meg nem kell azonnal nekiesni a dolognak, ráér később is. Ne feledd: miután végeztél a kapitánnyal, még ki is kel jutnod a hajóról, lehetőleg úgy, hogy másokat ne ölj meg...
  • recon12
    #35119
    Elnézést,hogy sokat írok de mégegy pár dolog eszembe jutott.Vegyél vagy szerezz gyógyító potionokat.Bár,kicsit drága,de hasznos.Ha minden kötél szakad próbáld meg kicsalni a kapitányt a hajóból.Elképzelhető,hogy segíteni fognak az őrök megölni(ha jól emlékszem egyszer így csináltam meg).
  • recon12
    #35118
    Őőőőő...Látod ez egy jó kérdés.:S
    Azt tudom javasolni,hogy fejlődgess és menj vissza később.Járj barlangokba,erődökbe,járkálj a vadonban és fejlődj.Nem tudom milyen kardod van,de ha jól sejtem iron longsword.Ha tudsz,vegyél vagy találj jobbat.Szerintem 4-5-ös szinten próbáld meg újra megölni a kapitány urat.Ja és ne izgulj!Lesznek még sokkal nehezebb feladatok amik lehe,hogy kifognak rajtad.
  • recon12
    #35117
    Hát érdekes,mert nekem a dwarven és az ezüst sebezte.Amikor ebony rövidkarddal kezdtem püfölni annyit ért,mint halottnak a csók(ugyan ez volt glass fegyvereknél is).A daedricről nem tudok nyilatkozni,mert ott még nem tartok.
  • AarPoe
    #35116
    van korábbi mentés, nade ez mégiscsak egy szerepjáték... :)