41716
  • AarPoe
    #35195
    Köszi, hogy rögtön 3-an is írtatok! :)
    Egyébként a szintem függ attól, hogy milyen küldetéseket vállalhatok? Mert jópárszor vágtam már bele sokkal nehezebb küldetésbe, mint ami a szintemhez illett volna (néha elsumákoltam és kicsaltam Shadowmere-hez, stb...dehát megoldódott)
  • AarPoe
    #35194
    Nyilam van (hogyne lenne, a valóságban is íjász vagyok :)), potion-om sajnos nincs, mérgem akad valamilyen, a sneak-em nem rossz. Majd nekiveselkesek...
  • SaGa
    #35193
    Agramir tényleg nem könnyű ellenfél. Ha úgy lépsz be a kriptába, hogy jó a sneak képességed és helyből osonsz. Óvatosan le lehet csapni, ellenben éjjel megkeres a DB küldötte, mert gyilkoltál. Ha meg feltűnően berontasz, akkor hamar levernek, mert Agramirnál mágikus kard van.
    Én beosontam, lenyilaztam Agramirt, az őrt elkerültem és annyi. Este meg jött Lucien... Ja: az ásót ne felejtsd el magaddal hozni, az lesz a bizonyíték...
  • bardocz
    #35192
    Sneak attackal kezd az egészet,nyíllal,így csinálsz egy kis bónusz sebzést,és vigyél magaddal életerő italokat,meg esetleg tegyél mérget a kardodra.
  • Fantusz
    #35191
    Agamir kardjában van Absorb enchant, őt kellene előbb lecsapni, a segéd már könyebb.
  • AarPoe
    #35190
    Köszi a segítséget!

    Hát, most komoly helyzetbe kerültem. :S Az IC-ben lévő korrupt kereskedős küldetést csinálom. Már lent vagyok a családi sírhelyben, csakhogy minden ütés amit bekapok, leveszi az életerőm negyedét és az összes manámat...ráadásul ketten vannak! :S
    A láthatatlanság sem jó ötlet, mert ha én ütök először, az őr is beszáll a buliba, kimenni pedig nem tudok, mert emberünknél van a kulcs. 11-es vagyok, de úgy érzem, ez most esélyelen...
  • Dzson
    #35189
    Nem jó ötlet kiirtatni állatokkal a daedra hívőket, mivel akkor nem tudod majd, mi kell az adott lény megidézéséhez a szentélynél...
  • Dzson
    #35188
    Hm, szóval nincs megoldás? :-(

    PS3-mon játszottam végig (obli + knight of 9), és ott nem volt ilyen...

    Na mindegy, kösz.
  • Muhu
    #35187
    Ha nagyon nem találok sehol se, akkor gyorsan fejlődök egyet és a szentély közelébe csalom.A hívők majd lefoglalják, bár kétlem, hogy sokáig kitartanának, mert egyszer 10 percig néztem, hogy egy farkassal szenvednek.Azzért köszi a tippeket.
  • SaGa
    #35186
    Ezüst nyílvessző, magas íjászati szint, két lövés távolról.
  • Fantusz
    #35185
    Modok nélkül a Level 8 még kevés ahhoz, hogy Will-o-the-Wispekkel találkozz, de a következő szitttől már jöhetnek, lévén 9-es szintű lények.
    Mágusbot jó fegyverválasztás lehet ellenük, villámmal, tűzzel jól sebezhetők, de a képességeikre figyelj oda, az Absorb Healt, és az Absorb Magicka, ami harc közben is látványos, de a csata után nézd át a karit, sokszor van szükség utógyógyításra a Demage Intelligence, és Deamge Willpower maradandó sérülés a gyógyításig.
    Az meg majd alkalom-adtán kiderül kevés vagy-e ellenük, vagy sem, végső esetben el is lehet futni, utakon segítenek a járőrök is, bár, ha csak szemléled a csatát lehet a Will-o-the-Wisp lesz a győztes - legalább is Francescoval játszva ez gyakori eset.
  • Muhu
    #35184
    Amúgy végigjártam a fél országot Glowdustért, de pont ICben nem voltam :) Köszi
  • Muhu
    #35183
    Hát akkor lehet, hogy inkább veszek.Azért is szoktam botot használni, mert abba van jelenleg a legjobb varim.Ez 40 sebzésű villám, csak sokat fogyaszt.lvl 8 vok, Talán lenne esélyem legyőzni egyet?
  • Fantusz
    #35182
    http://oblivion.gumininjahq.hu/modules.php?name=Tippek_Trukkok&funkcio=megmutat&pid=72
  • Fantusz
    #35181
    Will-o-the-Wisp 9-es szintű lény, de nagyon kemény, kellemetlen ellenfél tud lenni, nem tudom ki, hogy van vele, de nálam kb. 20-as szintű karakterek kellettek, ahhoz, hogy biztosan le tudjam győzni (ráadásul sokszor nem egy van belőle).
    Tolvajokkal egyértelműen el kellett futnom a Will-o-the-Wispek elöl, mágus, amikor már tudott Deadroothot idézni, vagy 100-as intelligencia mellett legalább 40-50 es sebzésű destrutuion mágiát használni akkor szállhatott viszonylag nyugodtan harcba ilyen lények ellen (Detect life!!!).

    A Will-o-the-Wisp sokszor láthatatlanul támad, kellemtlen képességei vannak (Absorb Health , Absorb Magicka , Damage intelligence, damage willpower), normál fegyverrel sebezhetetlenek.
    Ahol gyakran előfordulnak: A fövárosból Skingradba vezető út mentén, Bravil és Leyawiin közötti úton, az utóbbi városhoz közelebb.
    Ezen túl is természetesen bárhol lehetnek, de a jelzett helyeken nálam gyakoriak a sárgán csillámló-eltünő, repkedő lények.


  • bardocz
    #35180
    Töltött lélekkövekkel tudod feltölteni őket.Ehhez a soultrap varázslat kell,amit ráküldesz az ellenségre,és míg tart,addig ölöd meg.
  • AarPoe
    #35179
    A mágikus cuccok töltéseit hol tudom visszatölteni? Van rá mód, hogy ami kifogyott, azt később újra használhassam?
  • Fantusz
    #35178
    Nem.
  • AarPoe
    #35177
    a nirnroot visszanő?
  • AarPoe
    #35176
    Kivételesen én válaszolok :) az Imperial City-ben lévő alchemy shop árul glowdust-ot!

    Proway, ez a legnehezebb Black Hand küldetés, de ne add fel! Ennyire jól megírt küldetéssorozattal még nem találkoztam életemben, most fejeztem be...megéri végigvinni, sőt közben mindent elolvasni/meghallgatni! :)
  • SaGa
    #35175
    A Main Ingredients IC-ben jó beszerzési hely spéci alkímiai cuccoknak. Glow Dust is előfordul. Will-o-Wisp-ek meg bárhol lehetnek. Annak a Daedrának a szentélye körül, aki ilyet kér, rendszeresen kóricál 1-2, de kemények, veszélyesek, gyorsak...
  • SaGa
    #35174
    Árnyékolási hiba, van ilyen. Tovább kell fordulni...
  • aaasdd
    #35173
    Én IC-be tudtam venni egyszer.
  • proway
    #35172
    köszi szépen,hát már 14es szinten vagyok,csak megkérdeztem mer most kért meg Lucien hogy nyírjak ki mindenkit a Dark Brotherhood-ban.
  • Muhu
    #35171
    Na jó, kaptam egy questet, úgyhogy a Welkynd Stone nem kell, mivel ez egy Ayelid romba szól.Helyette inkább azt kérdezném, hogy lehet-e valahol glowdustot kapni, vagy a Will-o-the Wispeket hol találom.Bár az előző jobb lenne.
  • Dzson
    #35170
    Üdv!

    Egy hete túrom a mindenféle fórumokat a következő miatt:

    A hegyről nézve az Imperial city teljesen jól látszik - egészen addíg, míg a bal széle (Prison) ki nem lóg egy picit a képről, mert akkor az összes kőtextura helyén sötét lyuk keletkezik - de NEM csak a városon hanem minden addig látható helyen a távolban (városok és tornyok, romok). Ettől az egész city fekete sziulettként van jelen. Ha a visszafordulok picit akkor helyrejön - tehát nem valószinű, hogy textura pack okozza a gondot. A víz tükröződés is feketének mutatja...

    Aleswell falu és Sercen ayleid rom között kb. lenézve találkoztam vele leginkább.

    Valaki találkozott ilyennel?
  • Muhu
    #35169
    Lenne még valami.Múltkormegfáradtam értem haza, leültem, hogy majd valami olcsó, de hatásos pia mellett ünnepeljem meg, hogy végre összekapartam a kitchen areamra a pénz. Persze hiába volt olcsó, inkább a szomszédból loptam.De hát ugye elég csóró vagyok, sak megbocsátják nekem.Különben se tudják, hogy én voltam.na mind1.Szóval leültem, hogy a kandallófényben meghhitten iszogassak.Meg is nyomom=>Rekk=>glukk és más semmi.Na az lenne a kérdésem, hogy nem lehetne-e rávenni, hogy valahogy normálisan igyon.Mert ez el is rontotta a hangulatot, és mentem szunyálni.
    ja v an még valami:Welkyn Stone-t(asszem így írják) hol lehet találni?Csak mert egyszer már volt nekem és nem dungeonokból szedtem, mert az valahol a játék legeslegelején volt.Már felkerestem pár Ayelid romot, néhányba be is lehetett menni, de még nem éreztem magam elég felkészültnek.Szóval, ha van ilyen hely amit ismertek, akkor légyszi mondjátok, hol.
    U.I.:A céltáblára lövéstől sztem fejlődik, mert, ha nem akkor minek van az arcane egyetemen Patrice room.Lehet, hogy nem, de most megyek is megnézem.
  • Fantusz
    #35168
    http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Vampire_Dungeons
  • Fantusz
    #35167
    Vicente Valtieri "baráti gesztusból" hajlandó megfertőzni, a többi vámpírtól a Porphyric Hemophylia-t harcolva, ritkábban alvás közben lehet megkapni.

    A vámirizmus ad jónéhány fortify-t, de vannak kemény hátrányai, pl négy vérivás nélüli nap után a Sun Demage mértéke 8HP/sec.

    Szóval, ha még olyan szinten vagy a játékkal, hogy azt sem tudod merre találhatók vámpírok, ne siettesd az átalakulást, erősödjön a karid.
    Cyrodiil tele van vámír-lakta dungeonokkal, előbb-utóbb úgyis szembe kerülsz velük, márcsak azért is, mert jónéhány küldetésben kikerülhetetlenek, de hobby - szintű kincskeresők is elég gyakran találnak vámpírtanyákat, barlangokban, elhagyott erődök romjaiban, de még Ayleid romokban, vagy a főváros csatornáiban is.
  • proway
    #35166
    Sziasztok, Vicente Valtieri-n kívül van más vámpír aki átváltoztatna vámpírrá vagy harcoljak 1 vámpírral és majd elkapom tőle a kórt??

    a másik h hol vannak ijen vámpír helyek? lécci segítsetek,köszi
  • recon12
    #35165
    Hát őőő...Nem tudom.:D Múltkor úgy vittem végig,hogy Én tudatlan kedvtelésből leöltem még egy alacsonyabb szinten,aztán mire odaértem,hogy megkéne ölni küldetésen belül addigra csak annyit írt ki,hogy "Quest completed".:D És már mehettem is tovább a következő gyanútlan áldozathoz.1000 arany egy gyilkolás?Valahogy úgy emlékszem,hogy 40-50.
  • Fantusz
    #35164
    Sneak...
    Nem veszel ki semmit a zsebéből, hanem a mézsört rakod bele.
    Nem biztos, hogy működik, a mérgezett almát Teekeeussal sikerült így megetetnem, de Deetsannal nem.

    A sötételf utazik sokat megölheted útközben, városon kívül, ahol nincsenek őrök (figyelmeztettek, hogy gyakorlott a destruction mágia gasználatában)

    Bounty: vannak nevetségesen alacsony büntetések, magasabb szinten akár már az 1000 aranyas büntetést is lazán ki lehet fizetni, de a cél, hogy a küldetéseket vérdíj nélkül csináld meg.
    1000 bountit börtönben leülni hatalmas érvágás lehet,ha 3-4 skilled 2-4 értékkel csökken a börtön miatt.
  • bardocz
    #35163
    Én is sokat vártam rá.Én Bruma-ban követtem el a szörnű tettet,vagyis nem éppen bent a városban:) Nálam este ment ki,de én nem bent vártam,hanem kint a város kapuja előtt aszem.
  • AarPoe
    #35162
    napok óta ki se teszi a lábát a kocsmából :)
  • bardocz
    #35161
    Nem bug.Olvasd el a küldetés leírását.Sokat utazik.Remélem ez segít;)
  • AarPoe
    #35160
    1000 arany egy gyilkolás...
    A Dark Brotherhood egyik küldetése ez. Meg kell ölnöm egy utazgató sötételfet, akivel ha mézsört itatok (mead), összeesik, mert allergiás a benne lévő mézre.
    Ha megütöm, 5mp-en belül ott az őr az ajtóban, így sokszor még megölni sincs időm. :S Komolyan, inkább legyilkolom Cyrodiil legnagyobb arcait és bezárom az összes kaput, de ettől az idegesítő bugtól hülyét kapok. :(
  • recon12
    #35159
    Szerintem sehogy...Ez a leitatás melyik küldetésben van?Már végigvittem a játékot,de ilyennel nem találkoztam.A bountyval meg ne törődj szerintem,hisz mennyi az gyilkolás büntetése?40 arany?Az nem összeg...Ha feladathoz van kötve úgyis vissza szerzed ezt az összeget.
  • AarPoe
    #35158
    Ebben a játékban hogy lehet egy NPC-nek odaadni egy tárgyat? Le kellene itatnom egy sötételfet, de az istennek nem veszi el tőlem a sört, hiába teszem oda elé, az asztalra (drop, majd grab). Ezért nem tudtam a mérgezett almát sem használni a Dark Brotherhood-ban. :(
    Ha simán levágom, akkor megoldhatatlan bounty nélkül!! :S
  • SaGa
    #35157
    Illetve számolatlan "home" mod van, ami különböző szinvonalú, ingyenesen elfoglalható "házakat" rak a játékba. A legtöbbnek az a baja, hogy egyből tele is rakja mindenféle tápos cuccal (mágikus fegyverek, oltárok, mifenék). Ha meg tudod állni, hogy nem használod őket, akkor ok, egyébként felejtős, mert elrontja az egészet.

    Egy companion moddal (a legjobb erre a Companion Share and Recruit, mert azzal bármely NPC-t felfogadhatod) megtöltheted emberekkel a házat, de van pár olyan mod, ami eleve lehetőséget ad a megvehető házakba 1-1 szolgálót, vagy akár feleséget vinni (More Female Servants, illetve a Housewives. Ez utóbbival egy Dremora leányzót is el lehet venni feleségül, csak előbb jól meg kell etetni valami húsfélével). Companion Share and Recruit tesz be pár olyan NPC-t, akiket le sem tudsz rázni igazán, akkor is a nyomodban járnak, ha nem fogadod fel őket. Igaz, keményebb területeken általában el is pusztulnak, ha nem vigyázol rájuk. A legjobb felvenni, majd a házadban elszállásolni, esetleg elküldeni alkímiai összetevőket gyűjteni. Ha megfelelő szintű az alkmímiája, adsz neki felszerelést és megbízod, hogy gyártson lötyiket ráérő idejében. A CSR-hez tartozik egy bevásárló mod is, akkor elküldheted a partnert, hogy vegyen magának páncélt, ruhát. Adsz neki elegendő pénzt és a környéaen található boltokban megveszi magának ami a legjobb a szintjéhez.
  • SaGa
    #35156
    Varázsbottal egyik sem. Mivel nem a saját mágiádat használod, hanem a botét, nincs mitől fejlődni.